m 't kort George Mc Crae doet nog helemaal mee Veel belangstelling voor concerten Laura Pausini 11 FESTIVAL* Uitgestelde wedstrijd voor Stand-up Comedians 1 Kwaliteit bleek tijdens 'Op naar de Tóp-auditiesopvallend hoog 7 Met goud bekroonde André Rieu op zondagochtendconcert Vèallwave WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1994 DONDERDAG 22 SEPTEMBER Muziek The Groove Band Some FunkY, danceclub Groove Garden, Groove Garden Rot terdam 9 Tom Robinson, Rotown Rotterdam, 4363534 Theater Tuig door RO Theater, Buurthuis Kralingen/Croos- wijk Rotterdam, 4 i 24926 0 Marjorie Barnes Basic Black, Stadsgehoorzaal/Har monie, Vlaardingen, 4340500 The Sound of Motown- Dancing in the Street met o.a. Rhetta Hughes, Luxor Thea ter, Rotterdam, 4138326/4141715 Dans Alvin Ailey American Dan ce Theater (N.Y.) 6e Afro Ca- ribe Festival, Rotterdamse Schouwburg, 4118110 Diversen Film Cubaans Filmfestival Cu baanse films, Lantaren/Ven ster, Rotterdam, 4361311 VRIJDAG 23 SEPTEMBER Muziek Harry Sacksioni Vrien den Who's pulling the strings, Stadsgehoorzaal/Harmonie, Vlaardingen, 4340500 Benefit concert for Rwan da i.s.m. African Affairs, Po pular Rotterdam, 4365283 Saviour, black heavy me tal, Podium Café Schiedam, 4260566 Theater Rimpels van Allard Klok, Bibliotheektheater Rotter dam, 4338262 Theo Maassen bepaalde dingen. Theater de Willem, Papendrecht, 078-158226 Cameretten 1994, Caba retfestival voorronde, Thea ter de Teerstoof Schiedam, 4269455/4269563 Een totnogtoe onvervuld verlangen deel 2, van Moniek Kramer, Bibliotheektheater Rotterdam, 4338262 ZATERDAG 24 SEPTEMBER Muziek Bram Vermeulen, achter mijn ogen, SCC De Goote Brielle, 01810-17264 Fay Lovsky en de Veggies, Stadsgehoorzaal/Harmonie, Vlaardingen, 4340500 Henk de Jonge Trio met Willem Breuker en Alex Coke, Popular Rotterdam, 4365283 Tuxedo Buck, Jongeren centrum TexMex Spijkenisse -01880-24095 Hans Dulfer, Groove Gar- den Rotterdam Apparatschik Russische 'folk van Berlijnse band, Ro town Rotterdam, 4363534 l Midnight Drive Rhythm blues, Bluessociëteit l'Esprit Rotterdam, 4828542 Nederlands kampioen schap Theatersport, Bibliot heektheater Rotterdam, '4338262 0 De Serpanties zware bot ten, De Schenkelstee Capelle 4586206 Cameretten 1994, Caba retfestival voorronde, Thea ter de Teerstoof Schiedam, 4269455/4269563 ZONDAG 25 SEPTEMBER Zondagochtendconcert 150e concert door Trio Pia Beek, De Doelen, Rotterdam, 2171717 Third Rotterdam Night of Ritual Percussion and Cosmic Sounds magiërs der muzen, Popular Rotterdam, 4365283 Duo Damesleed, Podium Café Schiedam, 4260566 Theater Nederlands kampioen schap Theatersport, Bibliot heektheater Rotterdam, 4338262 Hij staat op 't punt om naar Hamburg te vertrekken, maar over de Sixties wil hij het nog wel vlug even hebben. George Mc Crae: wereldberoemd ge worden met de hit Rock your baby. Dat éne grote succesnum mer uit 1974 was voldoende om tot op de dag van vandaag zin gend zijn brood te kunnen ver dienen. Hoewel er in Nederland nauwelijks meer iets van hem vernomen werd, tourde Mc Crae over de hele werereld -van Afrika tot Japan- en nam hij nog vele platen op. Geleen Wat ook geen hond wist, is dat de woman take me in your arms- charmeur zich gedeeltelijk in het Limburgse Geleen had ver scholen. Een woonplaats die hij echter de helft van de tijd ver wisselt voor minstens zo prettig Aruba. Voor een bijna 50-er (volgende maand) is George een onvoor stelbare positivo die zonder mankeren nog steeds in dezelf de thema's gelooft: liefde, sex en geluk! Zowel privé als muzi kaal en eventueel in een andere volgorde. „Ik wel", verklaart McCray schaamteloos. „Ik blijf nooit lang bij negatieve zaken stil staan, daar is het leven te kort voor. Als er problemen zijn moet je die één voor één oplos sen. Dat valt te leren, voor iedereen. Ikzelf ben ook achter veel dingen gekomen door ge woon mijn Teven te leven en daar voel ik me prima bij. Ou der worden maakt het in die zin alleen maar gemakkelijker. Ik ben kalmer nu waardoor veel zaken me beter afgaan". Over de Sixties en Seventies re vival is hij geheel naar verwach ting, uitstekend te spreken. En niet alleen omdat die opleving van soul, wijde pijpen en pluche jasjes hem opnieuw in de schijnwerpers zet. „Het is blijk baar wat de mensen willen", belicht hij neutraal. „En gelijk hebben ze. Alles, ook de huidi ge muziek is toch veel te koud, te ijzig, te mechanisch. Ik houd het nog steeds - ook muzikaal - op emoties en zaken als sex en romantiek. Net als in de 60- en E 38-1441 70-er jaren. Toen voelde ieder een zich toch veel beter. Vrijwel de enige vorm van emotie die je nu tegenkomt is agressie. Ik ga voor positieve gevoelens. Het enige scherpe aan me is mis schien dat ik geen nee als ant woord accepteer. Ik blijf me zelf. Dat andere mensen dat niet aandurven moeten zij we ten. Ik doe altijd wat ik wil, of een ander dat nou goed vindt of niet. Muziek van toen -ook de mijne- schrijft nu al geschiede nis. Dat is niet voor niets, het was gewoon goede muziek. Waar je ook nog een goed hu meur van kreeg. Die gaat nooit verloren." Mac Crae staat aanstaande za terdag op het programma van de tweede Seventies Discoshow in het World Trade Center in Rot terdam dat voor de gelegenheid opnieuw zéér passend is aange kleed. Behalve George Mzullen ook een aantal DJ's voor 70-er jaren muziek zorgen. Wat te denken van zoetgevooisde klanken van Sister Sledge, Kool The gang, Tavares en/of Hot Chocolate. Voor wij de pijpen moeten de discogan gers zelf zorgen. REGIOBallads, soul, klas siek en modern. Nederlands- en Engelstalig. Bekende hits en minder bekende (soms zelfs eigen) nummers. Begeleid door gitaar, keyboard of geluidsband. Het kon én gebeurde ook alle maal tijdens de zes audities voor het Op naar de Top-Festival, die de afgelopen twee weken werden gehouden. Maar ondanks de enorme variatie was er tevens één duidelijke overeenkomst: het niveau van de kandidaten die uiteindelijk een plekje in één van de acht voorronden wisten te veroveren, is opvallend hoog. „Het Op naar de Top-Festival doet z'n naam inderdaad eer aan", stelt ook organisator en presentator Arno Bremer tevre den vast. „De deelnemers die vanaf 1 oktober in het winkel centrum Zuidplein acht zaterda gen op het podium te zien zullen zijn, mogen eigenlijk geen ama teurs genoemd worden. De meeste kandidaten zien deze ta lentenjacht meer als een opstapje naar meer bekendheid, dan als een mogelijkheid om podiumer varing op te doen. Want die er varing is bij 't merendeel van de deelnemers allang aanwezig". Het selecteren van de deelnemers aan het Op naar de Top-Festival vereiste dan ook een strenge ju rering. Er werd niet alleen gelet op de stemkwaliteit, maar ook op uitstraling, presentatie, amu sementswaarde en de keuze van het nummer. Een jurering waar bij soms één minpuntje verschil al de doorslag kon geven. „Ik was blij dat ik niet in de jury zat", lacht Bremer. „Iedere audi tie-avond waren er zóveel goede deelnemers, dat de uiteindelijke keuze echt niet eenvoudig was. Deze strenge selectie heeft er echt wel voor gezorgd dat wij het winkelende publiek in het win kelcentrum Zuidplein kunnen trakteren op acht zaterdagmid dagen vol top-amusement." Ook Peter Hartendorp, naast De Havenloods/Het Zuiden één van de sponsors van het festival en tevens één van de vaste juryle den tijdens de audities, is en thousiast over de kwaliteit van de kandidaten. „We kregen iedere auditie-avond niet alleen een hoog niveau, maar ook een gevarieerd aanbod voor onze neus", vertelt Hartendorp. „Het ene optreden was nog indruk wekkender dan het andere en dat bleef maar doorgaan!" Het is dus duidelijk dat vanaf I okto ber het Zuidplein in het teken van show en spektakel zal staan. „Absoluut", reageert Harten dorp onmiddellijk. „Want naast de optredens van de onbekende zangtalenten vindt er tevens tij dens iedere voorronde een optre den van een bekende artiest plaats. En uiteraard zijn deze gezellige en muzikale zaterdagen voor iedereen gratis toeganke lijk." Natuurlijk hoeven ook de kandi daten niet te betalen om aan 't Op naar de Top-Festival mee te mogen doen, maar geld lijkt hen sowieso niet echt bezig te hou den. Als motivatie voor deelna me wordt namelijk niet gespro ken over de aantrekkelijke hoofdprijs (2000 gulden), maar blijkt de presentatie voor groot publiek en (met name in de fina le) bekende juryleden hen veel meer waard. Ook het feit dat iedere deelne mer aan de finale zijn of haar live-optreden op een CD in han den krijgt, speelt een belangrijke rol. De mogelijkheid om het op treden onmiddellijk op CD op te nemen, is uniek in ons land en Arno Bremer is dan ook blij met de première in 'zijn' talenten jacht. „Met een CD op zak stapje toch iets eenvoudiger bij een platen maatschappij of boekingskan toor binnen en die opnames kunnen het begin zijn van een glanzende carrière", aldus Bre mer. „En dat is nu precies wat we met dit festival willen berei ken: Op naar de Top!" De eerste voorronde van het Op naar de Top-Festival vindt plaats op 1 oktober in het win kelcentrum Zuidplein. Dit muzi kale spektakel begint om 11.00 uur en het is de bedoeling dat om circa 13.30 uur Corry Konings op het festival-podium een op treden zal verzorgen. HET OP NAAR ■k „Ik ben benieuwd naar de re censie." Die grap mag er zijn, net na de mededeling dat de voorstelling van de Stand-up comedians is afgelast. IMet z'n zevenen zitten we te wach ten tot de eerste stand-up co median opstaat. Op zijn beurt wacht de comedian met zijn collega's tot de zaal vol stroomt. Als dat niet gebeurt moeten ze ons 'helaas meede len' dat de voorstelling niet doorgaat. „Dit is bij voorbaat een verloren wedstrijd", en daar wagen ze zich - terecht - niet aan. Van het publiek moeten ze het hebben bij de comedy nights, zodoende dus. De entreeprijs van 12,50 krij gen we natuurlijk terug, én vrijkaartjes voor de eerstvol gende voorstelling, donderdag 29 september. Impresario Franco Ruhl zal persoonlijk zorgen voor een volle bak. 'Impresario' vindt Franco Ruhl eigenlijk een groot woord. Maar als omschrijving voor wat hij doet is het zeker niet misplaatst. Samen met zijn vader heeft hij een theaterbureau. Twee jaar ge leden haalden ze de New York Comedy Nights naar Nederland, nadat ze hen in Amerika bezig hadden gezien. Inmiddels heeft hij zelf een groep stand-up come dians, die een speciale cursus hebben gevolgd. Ze treden in wisseldiensten op. Stand-up comedy wordt gepre senteerd als „een snelle wijze van conference zonder franje. De co median beklimt het toneel en begint aan zijn korte act. Het is een gevecht met de schijnwer pers, de wapens zijn de micro foon en messcherpe humor. Voortdurend improviserend daagt de comedian zijn publiek uit te reageren en zo worden de beste grappen geboren.Humor in de hoogste versnelling." Franco: „Anders dan cabaret is het niet moralistisch. Cabare tiers zijn vaak als ze op het to neel staan opeens heel anders." Hij weet dat er cabaretiers zijn die zich bedreigd voelen door het fenomeen stand-up comedy. „Freek de Jonge heeft het zelf geprobeerd in Londen, maar dat is niet gelukt." Volgens Franco gaan de mensen in Engeland en Amerika ook heel anders naar stand-up come dy nigts dan wij hier naar een cabaretvoorstelling. „Gewoon, alsof ze naar de bioscoop gaan, niet speciaal aangekleed." Niet het traditionele avondje uit dus naar een bepaalde voorstelling. Naar een comedy club gaan be tekent nooit eenzelfde voorstel ling zien. Wel naar één die je zelf kunt beïnvloeden, als je gevoelig bent voor de grappen die er ge maakt worden, zodat de comedi an geïnspireerd wordt door je reactie. MTV Franco: „Jonge studenten pak ken het snel op. De MTV-gene- ratie begrijpt het het best." Even Kom dan a.s. zondag op tijd. Wij zijn van 11.00 uur tot 17.00 uur geopend en hebben op de genoemde tijden spectaculaire aanbiedingen. Kom op tijd en grijp uw kans! let op de tijd «let op de tijd *let op de tijd -let o i Hoogstraat 68 3111 HK Schiedam 010 - 4737321 4 later blijkt deze opmerking niet vreemd te zijn aan zijn eigen belevingswereld, want hij is zelf ook nog eens tweedejaars stu dent bedrijfskunde in Rotter dam. Uiteraard met een voorop gezet doel, zie zijn theateractivi teiten. De comedy nights zals die ge pland staan voor Theater Popu lar -de bedoeling is elke donder dag - voorzien in een gastheer (master of ceremony) die de voorstelling aan elkaar praat. In Amsterdam zijn de eerste co medy nights aarzelend op gang gekomen. Maar volgens één van de comedians zit het met de waardering van Rotterdammers, als ze komen, wel goed. „Rotter dammers hebben ten bot gevoel voor humor." Appeltje Een andere comedian wil wel iets vertellen over de werkwijze van een collega die gezegd had met elk onderwerp iets te kunnen doen. „Ze daagden hem uit een grap te maken over een appeltje. Hij wist er eigenlijk niks op, maar zag toch kans iedere keer dat appeltje ter sprake te bren gen. Uiteindelijk vroeg hij aan iemand uit het publiek: weet je niet 'es een goeie grap over een appeltje voor me?" Op het toneel schijnen ze geen onderwerp te schuwen. Die bewering kunnen we deze avond niet checken. Maar Franco Ruhl laat zich zo gauw niet ontmoedigen. Hij ven tileert meteen maar een paar ideeën voor een volle bak op de 29ste in Theater Popular (aan vang 21.00 uur). Om met Freek de Jonge te spreken: „Wordt het toch nog gezellig." ROTTERDAM De Italiaan se zangeres Laura Pausini geeft zaterdag 15 en zondag 16 okto ber concerten in De Doelen. Laura Pausini heeft zich in korte tijd ontwikkeld tot één van de belangrijkste exportproducten van de Italiaanse muziekindus trie. Laura is net twintig en heeft nu al twee succesvolle cd's op haar naam staan. De zangeres uit de provincie Ra venna deed al op jonge leeftijd ervaring op in een kerkkoor en in het combo van haar vader. In 1991 leek Pausini door te breken toen ze doordrong tot de halve finale van het Castrocaro-festi- val, een belangrijke talenten jacht. Vervolgens won ze San Remo Famosi, de voorronde van het corrupte maar ook be langrijke songfestival van San Remo. Ze mocht echter niet deelnemen aan het echte San Remo-festival. Teleurgesteld door de afwijzing wilde Laura zich richten op haar keramiek-studie in Faenza. In 1993 mocht ze echter toch deel nemen aan San Remo. Met het liedje La Solitudine won ze in de categorie beginnende artiesten. Vrijwel van de ene dag op de andere werd ze daarmee een ster in heel Europa. In februari 1994 nam Laura weer deel aan San Remo. Nu uiteraard in de cate gorie sterren. Met Strani Amori werd ze tweede. De muziek van Laura Pausini is verwant met die van bekende namen als Umberto Tozzi en Raff. Deze stroming in de Ita liaanse muziek heeft een goede reputatie op concert-gebied. Laura Pausini kennen we in Ne derland nog slechts van cd en tv. In De Doelen moet blijken of ze ook live kan boeien. Blijkbaar zijn daar veel mensen benieuwd naar, want voor het concert op zaterdag 15 oktober was zo veel belangstelling, dat er een dag later een extra optreden is ge pland. Kaarten voor de concerten in De Doelen kosten ƒ49,50 en ƒ57,50. Ze zijn te koop aan de zaal en bij alle loketten van de Nederlandse Spoorwegen. Beide concerten beginnen om 20.15 uur. ARCO VAN DER LEE In de serie zondagochtendcon certen treden op 2 oktober An dré Rieu en het Maastrichts Sa lon orkest voor het voetlicht. Dat dit orkest zich in een grote populariteit mag verheugen, bleek onlangs uit het feit dat André Rieu en de zijnen een tweede gouden plaat in ont vangst mochten nemen, van de CD Hieringe Biete, en live regis tratie van het gelijknamige tradi tionele concert. Zo langzamerhand begint ook het Zondagochtendconcert door het Salon Orkest uit Maastricht op en traditie te lijken. Op 2 oktober kan men voor het derde achtereenvolgende jaar genieten van zo'n gezellig, luchtig concert dat door vijf perfect op elkaar ingespeelde musici gegeven wordt. Het repertoire bevat naast walsen en en operette-me- lodiën, romantische en licht klassieke muziek. Het concert wordt ook nu weer met veel hu mor gepresenteerd door André Rieu. Rieu studeerde viool bij Jo Juda en Herman Krebbers, later bij André Gertler aan het Konink lijk Conservatorium te Brussel, waar hij in 1977 de Premier Prix behaalde. Behalve de liefde voor de viool bezit André Rieu nog een andere passie die zich niet laat verloo chenen: als oudste zoon van de gelijknamige dirigent zit André junior eveneens het dirigeren in het bloed. Als 'Stehgeiger' van het Johann Strauss Orkest kan hij beide kwaliteiten uitstekend verenigen. Hier Kunt u altijd op rekenen. 7°Oo, Hierop maar tijdelijk. ma /- B/W/ 1 UIT door ELS NEIJTS 'Woman, take me in your arms, rock your baby-Me Crae' in 1974 Festival belooft grote klappers door SYLVIA HONDERS mmiuiÉiiiiiËiiÈiiiiÊiiiiËii i'Wlm Arno Bremer door NELLEKE DE JONG ZONDAG BIJ DE TIJD? 11.00 Nieuwste Grundig kleurentelevisie 399,- 11.30 Dolby prologic receiver Sony van 899,-voor 649,- 12.00 Samsung videorecorder van 899,- voor 499,- 12.30 Fuji foto camera van 179,-voor 95,- 13.00 Siemens walkman van 99,-voor 49,- 13.30 Tannoy luidspreker-set van 2.699,- voor 999,- 14.00 Philips grootbeeld kleurentelevisie stereo, teletekst van 1.899,- voor 1.649,- 14.30 TDK, Sony, Maxwell VHS banden 3 stuks 25r 15.00 Akai VHS videorecorder van 699,-voor Inldusief 3 jaar garantie 549,- 15.30 Sony video 8 camera LCD scherm van 2.499,-voor 1.999,- 16.00 Philips audiosysteem met CD-wisselaar en speakers van 1.099,- voor 649,- 16.30 Sony draadloze hoofdtelefoon van 249,-voor 175,- all wave Afwijking in omschrijving voorbehouden Alleen geldig op zondag 25 september 1994 op de aangegeven tijden in ons filiaal te Schiedam Laura Pausini. Foto STEFANO BOZZANI A Hart Nibbrig Greeve B.V., importeur van Mitsubishi, bestaat 70 jaar. En om dat te vieren maken wij, als u één "mot*?11 dezer dagen een nieuwe Mitsubishi personenauto koopt, duizend gulden op uw rekening over. Buiten uw overeenkomst met de dealer om. Daar kunt u in ieder geval op rekenen. Bij elke Mitsubishi een importeursbonus van duizend gulden op de koop toe. Deze jubileumbonus is verwerkt in de leasetarieven. Hart Nibbrig Greeve B.V. Sassenheim. 02522-66/11 Dealeradressen vindt u in de Gouden Gids. Wijzigingen voorbehouden

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 9