Specialist in harde vloeren WEN H lioleij V,/ Erkende verhuizers garanderen betrouwbare dienstverlening Ruime ervaring in de branche en plaatselijke bekendheid is belangrijk TE HUUR Nederlanders nemen vaker verhuizers in de arm Tuinlaan 60 Cornelis Pijnen TE KOOP TE KOOP m op Nieuwland Kurk en Parket: md WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1994 39-454 SCHIEDAM - Nieuwland Kurk en Parket is een uitstekend adres voor degenen die geïnteresseerd zijn in harde vloeren. Aan de P. J. Troelstralaan 57 kunnen zij u uitgebreid advise ren over de vele verschillende soorten parketvloeren, lami- naatvloeren en kurkvloeren die thans op de markt zijn. Men biedt u de keuze uit ruim 200 soorten vloeren van alle beken de merken waaronder Tarkett, Parlux, Paloheimo, Pergo en Ipocork. Hygiëne De voordelen van harde vloeren zijn ve lerlei. In vergelijking met traditionele vloerbedekking zijn harde vloeren sowie so een stuk hygiënischer en mede daar door bij uitstek geschikt voor mensen met aandoeningen aan de luchtwegen. Bovendien zijn harde vloeren gemakkelij ker schoon te maken en zijn ze leverbaar in vele prachtige strukturen en oogstre lende designs. Snelle levering Inmiddels heeft Nieuwland Kurk en Par ket in het Rijnmondgebied een trouwe klantenkring opgebouwd. Doordat het bedrijf niet gebonden is aan één of meer dere vaste leverancier(s) zijn de klanten van Nieuwland Kurk en Parket te allen tij de verzekerd van snelle levering. Vanzelf sprekend wordt uw favoriete vloer vak kundig gelegd en vinden alle leveringen plaats onder garantie. Gespreide betaling Bovendien bestaat de mogelijkheid tot gespreide betaling. Hiervan kan gebruik worden gemaakt als het af te lossen be drag per maand minimaal 40,- be draagt. Betaling met Visa/Eurocard be hoort eveneens tot de mogelijkheden. Nieuwland Kurk en Parket is geopend op dinsdag tot en met vrijdag van 10.00- 17,00 uur en op donderdag (koopavond) tevens van 19.00 tot 21.00 uur. Op zater dag kan men van 10.00 tot 16.00 uur te recht. Nieuwland Kurk en Parket P. J. Troelstralaan 57 Schiedam Tel.: 010-4711853 Fax: 010-4711200. Kleiweg 229,3051 XK Rotterdam 655m2 showroom, tel.: 010-4223376 DEALER pim 160 m2 kantoorruimte. Gelegen aan de voorzijde van de Tuinlaan. Ruim voldoende parkeerruimte. Representatief gelegen. ontage ILdeiiancJ i van doorn salari MAKELAARDIJ RUBENSPLEIN BV Rembrandtlaan 2 Schiedam Oud-Mathenesse Rotterdam (Hogebanweg) Koopsom 58.000.- k.k. MAKELAARDIJ RUBENSPLEIN BV Rembrandtlaan 2 Schiedam Schiedam-Centrum (Rotterdamsedijk) Koopsom 75.000.- k.k. THYSSEN m m levert nu ook rechtstreeks aan particulieren [(06-0229994 Euromontage Nederland (Öf^l;/Q) co □0 00' jflËhzr jHH JlSk AI EEN PLAFOND OF WAND HELEMAAL IN UW EIGEN STIJL. Verhuizen is niet be paald een alledaagse be zigheid. Talloze zaken moeten de revue passe ren, want van even in pakken en wegwezen is geen sprake. Verhuizen is een ingrijpende ge beurtenis die, wil alles soepeitjes verlopen, een goede voorbereiding ver eist. Zaken, als het zoe ken van een goede school voor de kinderen, een onderkomen voor de kat op de verhuisdag, het uitzoeken van spul len die kunnen worden weggedaan, aan-en af sluiten van gas en elek triciteit èn de beslissing maken de verhuizing uit te besteden aan een er kende verhuizer of zelf te doen. Per jaar verhuizen mo menteel binnen Nederland ongeveer een miljoen men sen. Dat zijn er 350.000 meer dan in 1985. Er is dus sprake van een 'verhuisge- negenheid'. Een van de factoren die daarbij een rol speelt is de afname van de gemiddelde grootte van huishoudingen. Tussen 1990 en 2010 zullen er 1,2 miljoen huishoudens bij komen, van 6 miljoen naar 7,2 miljoen. Deze groei is vooral te danken aan de groei van het aantal een persoonshuishoudens. Over twintig jaar bestaat één op de drie huishou dens uit één persoon; nu is dat één op vier. Daarnaast is er de autonome factor van de bevolkingsgroei. Opdracht Uit een in opdracht van de Samenwerkende Vakafde lingen Verhuizen en Meu beltransport (SAVAM), onderdeel van Transport en Logistiek Nederland en Koninklijk Nederlands Vervoer, verricht onder zoek blijkt dat 'jonge' ver huizende personen (jonger dan dertig jaar) zelf ver huist. Circa 4 procent van de menesen in de leeftijd van 20 tot en met 24 jaar laat zich verhuizen. Bij de oudere twintigers ligt dat percentage op het dubbele. Een kwart van de van wo ning verwisselende 50-plussers besteedt de verhuizing uit. „Niet verwonderlijk", vol gens de SAVAM, „want de fysieke conditie van jongeren is groter dan die van ouderen. Daarbij komt dat de waarde van inboedels van ouderen groter is, zodat het aan trekkelijker is om een spe cialist aan te trekken." Uit het onderzoek is te vens gebleken dat verhui zen een seizoensgebonden activiteit is. Achttien pro cent van de verhuizingen vindt plaats in de eerste helft van het jaar. In juli, augustus en september wordt bijna eenderde van de verhuizingen gedaan. Toptijd van de verhuizin gen ligt in de vierde week van de maand. Verhuiswinkels Lokale verhuizingen wordt door 86 procent zelf uitgevoerd. Voor verhui zingen binnen de provincie geldt een percentage van 80 procent, en 38 procent van de landelijke verhui zingen wordt door doe- -het-zelvers gedaan. De er kende verhuisbranche helpt hen daarbij. Meer dan de helft van de bedrij ven heeft een eigen, goed voor consumenten toegan kelijke verhuiswinkels. Daar kunnen mensen te recht voor professionele hulpmiddelen, zoals ver huisdozen, takels, rolcon tainers en speciale verpak kingsmiddelen. Een aantal bedrijven stelt zelfs rijdend materieel en mensen ter beschikking. Of het verstandig is zelf te verhuizen? Bij 5 procent van de doe-het-zelf-verhui- zingen komt schade aan het verhuisgoed en/of li chamelijk letsel voor. Bij door erkende verhuison- dernemingen uitgevoerde verhuizingen komt dat niet of nauwelijks voor. Erkende verhuizers Uit het onderzoek blijkt dat bij de keuze van een verhuisbedrijf de consu ment kijkt naar de presen tatie en niet zo zeer naar de prijs. Volgens SAVAM gaat het om een vetrou- wensrelatie tussen klant en verhuizer. Om betrouw baarheid dus! Mensen ge ven immers hun hele heb ben en houden uit handen. Het blijkt dat slechts tien procent van de mensen die zich laat verhuizen bij ten minste twee bedrijven langs gaat voor een offer te. Mogelijk speelt daarbij een rol, vermoedt de SA VAM, dat veel verhuizin gen door werkgevers wor den betaald. De Vereni ging Eigen Huis raadt haar leden aan bij minstens drie erkende verhuizers een of ferte aan te vragen. Per 1 januari 1993 zijn de nieuwe algemene voor waarden voor verhuizin gen (AVVV) en die voor het opslaan van inboedels van kracht geworden. Dat heeft geleid tot een belang rijke positieverbetering van de consument, onder meer op het terrein van het klachtrecht, de informatie plicht en de aansprakelijk heid. In de nieuwe voor waarden heeft de verhui zer, meer dan voorheen, een informatieplicht ten opzichte van zijn cliënt. Hij moet de consument in lichten over onderwerpen als de verzekeringsaspec ten van de verhuizing en de aansprakelijkheid. Ook de regels inzake scha- demelding zijn gewijzigd. De oude voorwaarden noemden een termijn van een week binnen welke de consument bij de verhuizer schade aan zijn verhuis goed kon melden. In de praktijk werkte dat niet. De nieuwe voorwaarden maken nu onderscheid tus sen direct waarneembare schade, die zo snel moge lijk moet worden gemeld, en niet-direct waarneem bare schade, die binnen dertig dagen moet worden gemeld. Van de kant van de cliënt wordt ook infor matieplicht geëist. De klant moet de verhui zer goed inlichten over de verhuizing, de omstandig heden en het verhuisgoed. „Jaarlijks", vertelt do cent M. Mook van Stu diecentrum Opleidingen Makelaardij SOM BV, „gaan er in Rotterdam zo'n 5 a 6 makelaars door de beëdiging. De SOM-opleiding is de eerste stap in die rich ting. Met het diploma moet je eerst ruime er varing in de makelaardij of onroerend goed-bran- che opdoen. Vervolgens richt je je tot de rechtbank in het ge bied waar je je kantoor wilt vestigen. Of die rechtbank dat verzoek inwilligt, hangt groten deels af van het advies van de Kamer van Koop handel. Bekendheid Die kijkt of er inderdaad ervaring is en of er plaatse lijke bekendheid is opge bouwd. Ook dan ben je er nog niet, want essentieel is ook een verklaring van goed gedrag opgevraagd bij de politie. Tevens wordt onafhankelijkheid 1 geëist." Mook weet hier alles van. Naast zijn docentschap heeft hij een makelaars kantoor in Capelle. Het vak dat hij doceert is ma- kelaardijleer waarin prak tijkgericht publiek- en pri vaatrecht aan de orde ko men. „Concrete zaken waarmee een makelaar in aanraking komt. Bestem mingsplannen en erfpacht bijvoorbeeld", legt hij uit. Deeltijd De SOM-opleiding is een deeltijdopleiding. Twee maal drie uur in de week wordt les gevolgd en dat twee jaar lang. Mook vertelt dat niet iedere leerling van hem de ambitie heeft makelaar te worden, maar dat de oplei ding tevens nuttig is voor mensen die bijvoorbeeld werken bij een afdeling grondafgifte of onteige ning. Ook hypotheekadviseurs bij banken of financie ringsinstellingen bevinden zich onder zijn pupillen. Tevredenheid Kortom, volgens Mook mensen die midden in het circuitje zitten. Het makelaarsvak is, hoe kan het anders, volgens Mook het mooiste beroep: Stukje historie „Wat is prettiger dan par tijen tot volle tevredenheid bij elkaar brengen? Aan trekkelijk is ook dat iedere dag anders is en dat je werk sterk afhankelijk is van de marktontwikkelin gen. Het omgaan met mensen, dat trekt mij per soonlijk zeer aan." Al in de Middeleeuwen waren er makelaars actief. Er is een bewijs dat al in 1284 graaf Floris V de stad Dordrecht het recht gaf om makelaars in te stellen. Dat recht werd zeven jaar later vastgelegd in een zo genaamde 'keur', een do cument dat nog steeds in het gemeentearchief van Dordrecht bewaard wordt. Makelaars waren tussen personen die kooplieden met elkaar in contact brachten. De kooplieden kwamen soms van ver en kenden de situatie ter plaatse niet. Ze handelden in van alles en nog wat, schepen, textiel en meubels bijvoorbeeld. Maar wie konden ze in den vreem den vetrouwen voor hun handel? Makelaars kon den deze kooplieden bij het beantwoorden van hun vragen bijstaan. Mook: „Tot het eind van de zeventiende eeuw be middelde de makelaar bij allerlei soorten handels waar. Nu is men verplicht bij zijn titel 'makelaar' te vermelden. Makelaar in onroerend goed bijvoor beeld. Wat niet is veran derd is het vertrouwen; die is evenals in vroegere eeu wen hetzelfde gebleven." Mogelijkheden Makelaar in onroerend goed mag je je alleen maar noemen als je ervoor bent opgeleid, vertelt Mook. Heb je die opleiding niet genoten, dan mag je wel bemiddelen maar het is verboden je makelaar te noemen. Het is, zo zegt Mook, een wettelijk be schermde titel, zoals bij voorbeeld doctorandus of advocaat. Na de tweejari ge makelaarsopleiding be staat er de mogelijkheid je te specialiseren, zoals be drijfsmatig onroerend goed of agrarisch onroe rend goed. Onroerend goed De SOM verzorgt ook me dewerkerscursussen. Zeer nuttig volgens Mook voor medewerkers van een ma kelaarskantoor die gecon fronteerd worden met on roerend goed zaken. De Hogeschool Eindho ven en de Hogeschool Groningen hebben als dagstudie de afstudeer richting Onroerend Goed/ Makelaardij. Via het LOI is het ook mogelijk om schriftelijk de opleiding tot makelaar te volgen. Informatie over de SO- M-opleidingen kunnen worden verkregen bij SOM in Nieuwegein. pWO fJRGO Press Service 0546-576525 ADVERTORIAL Gebr. Daniels is gespecialiseerd in hel ontwerpen en plaatsen van open haarden. Geef uw interieur een persoonlfce tint Want niets geeft zoveel warmte en sfeer als een open haard •Marmeren vloeren Design haanten •Voorzet haarden •Tnrftionete haarden •Marmeren schouwen •Haardkachels Schoorsteenpijpen Interieurverhouwingen exclusief Boley dealer Buitenhavenweg 80 T< 3113 BD Schiedam Fa Buitenhavenweg 80 3113 BD Schiedam Tel. 010-4737555 Fax: 010-4737070 m VASTGOED Aan- en verkoop, huur en verhuur van onroerend goed Wij beslissen binnen 2 dagen over aankoop van uw onroerend goed. Aanbiedingen worden diskreet behandeld. Tel. 010-4734023 Oude Sluis 3a Autotel. 06-52753039 3111 PK Schiedam Telefax 010-4265717 3/4-kamerappartement. Ruime woonk., 3 slaapk., open keuken met bar m. app., douche/toilet, nw. bedrading enz. Prima ligging met ruim uitzicht nabij station en Rijksweg. 100% hyp. maandlast ca. 350.- Ook zeer geschikt voor alleenstaanden. Tel. inl. 010-2731222, na kant.uren 4262305. Fraai hoek-appartement. Ind.: ruime woonk.; 2 slaapk.; mod. keuken; douche; ruim balkon; kelderb.; nw. bedradingen; stoffering enz. Prima st. v. onderhoud. 110% hyp. mogelijk, (maandlast ca. 500,-) Ook zeer geschikt voor alleenstaanden en/of beginners. Direct te betrekken. Info: Tel. 010-2731222 na kant.uren 4262305. Kunststof aluminium Kozijnen, ramen Deuren, schuifdeursystemen Serres Kunststof en aluminum kozijnen rechtstreeks van fabrikant naar particulier Draai-kiepramen met inbraakveilig hand- en sluitwerk (5-puntsvergrendeling, 4 ventilatiestanden) Extra stevige driekamerprofielen, met rondom staalversterking standaard in alle kozijnen en drie dichtingen Onderhoudsvrij en tien jaar garantie op kozijnen en montage Isolerende beglazing voor een optimale isolatie volgens NEN normen Vakkundig advies en montage Ook in kleur leverbaar Nieuwbouw en renovatie KOMO-keur ffBIL GRATIS Prins Hendrikkade 125 3071 KL Rotterdam Tel. 010-2331766/fax: 4149680 Ook op' zaterdag geopend van 12.00-16.00 uur GEZOCHT: TEKORT AAN BERGRUIMTE zedka Juist ook voor üw wensen heeft De Graaf een passende en verrassen de oplossing. Met Zedka schuif- of vouwdeuren en met de meest uiteenlopende soor ten interieurs kunt u naar hartelust kiezen. De deuren zijn verkrijgbaar in allerlei afwerkingen: spiegel, hout structuur, louvre, gelakt, gekleurd, etc. Bovendien worden de kast-syste- men op maat geleverd. Makkelijker en mooier kan het niet! Met de Zedka kastwanden van De Graaf haalt u een even praktische als smaakvolle oplossing in huls voor elk tekort aan bergruimte. Inclusief de slimme interieurs met legio mogelijkheden. Zo krijgt elk interieur een nieuwe uitstraling. Warm en gezellig of zelfs dromerig - koel en strak zakelijk of zelfs hi-tec. U kunt alle kanten uit! Maar ook als het gaat om pane len voor een schitterend plafond of een bijzondere wand... De Graaf biedt in haar grote showrooms een voor Nederland ongekende keuze. En alles wordt getoond in royale opstellingen. U bent hartelijk welkom! Vlaardingen: Energieweg 2, telefoon: 010- 4347111, open maandag t/m vrijdag 8.30 -17 u. en zaterdag 9 -12.30 u. Amsterdam: Jarmuiden 47 (Sloterdijk III), tel. 020-6134775, open maandag t/m vrijdag 9 -17 u. en zaterdag 10 -16 u. HlahstPSPttfüHirSHr-irjZTHTiBtSi Zo'n 5.500 mensen in de verhuisindustrie hebben elk een eigen specialisme. Verhuizen is een vak apart Foto PETER DE KIEVITH door LIANNE VAN ECK

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 21