Ford Escort Laser Sport combineert klasse en sportiviteit Nieuwste generatie nu in showroom van Mazda Pennings Actiemodellen van Honda Volvo 850: de beste zakenauto in E-segment Duizend gulden kado van jarige Mitsubishi 'De Onschatbare Klassieker' >:is weer verschenen Produktiestart Opel Tigra Suzuki bezig aan opmars WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1994 In 1924 is in de Haagse Zaanstraat de basis gelegd voor Hart Nib- brig Greeve BV. Toen werd door de heren Greeve en De Freme- ry het garagebedrijf gesticht waaruit de latere importfirma - met - hierin deelname van de heer Hart Nibbrig - voortkwam. In de loop der jaren heeft men de vertegenwoordiging van enkele be kende merken gevoerd, waaronder Audi; zelfs zijn er auto's geas sembleerd. Eind 1974 verwierf Hart Nibbrig Greeve het impor teurschap voor de personenauto's en bedrijfswagens van het Ja panse merk Mitsubishi Motors. Bij Hart Nibbrig Greeve BV in Sassenheim en bij de Mitsubis hi-dealers in het land kan dus de vlag in top. HNG en de Mitsubis- - hi-orgamsatie is terecht trots op de historie van het bedrijf trots op groei en bloei van het merk-met-de-drie-diamanten in Neder land en vol vertrouwen in de toekomst. Duizend gulden Importeur HNG wil zijn jubileum vieren met een extra feestelijk tintje voor de consument. Daarom biedt HNG in een grootse actie alle kopers van een nieuwe Mitsubishi-personenauto tijdens de aanstaande Jubileum-weken, die duren tot en met 12 november 1994, een bonuscheque aan van duizend gulden. Waarbij de dea ler de auto registreert en de importeur rechtstreeks met de klant de bonuscheque verrekent. De Volvo 850 heeft de eerste plaats behaald in zijn segment in de Nederlandse verkiezing 'Zakenauto van het Jaar 1994'. In deze door het blad AutomobielManagement georganiseerde verkiezing worden auto's vooral beoordeeld op hun kwaliteiten als zakelijk vervoermiddel. De Volvo 850 verwierf 947 punten. Goed voor een vijfde plaats in de algemene eindrangschikking en een eerste plaats in het E-segment. De 'Zakenauto van het Jaar'-verkiezing bestaat al diverse jaren. In de jury zitten directeuren van autolease-maatschappijen, wa genparkbeheerders en autojournalisten. Zij beoordelen de kandi daten - dat zijn auto's, die minstens 18 maanden op de Nederland se markt zijn -, onder meer op rij-eigenschappen, zakelijke uit straling, markt-acceptatie, comfort, veiligheid en de dealerorga nisatie. Als alle rapportcijfers worden opgeteld komt er een alge mene lijst te voorschijn. In deze eindstand prijkt de Volvo 850 dit jaar op de vijfde plaats. In het E-segment (de klasse waarin de Volvo 850 opereert), ein digde Volvo's troefkaart bovenaan. Verschillende juryleden ga ven de Volvo 850 complimenten en meenden dat er voor 1995 be slist nog meer in moet zitten. Concurrenten van de Volvo 850 in het E-segment waren: Alfa Romeo 164, Citroen XM, Ford Scorpio Lancia Thema, Mazda Xedos 6, Peugeot 605, Renault Safrane Rover 800, Toyota Camry en Volvo 940. 39-456 Qe redaktie van deze autopagina wordt verzorgd door Willem, van den Elskamp. -.Reakties en bijdragen sturen aan: Wegener Sijthoff Weekbladen, postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, -imefoon: 070-3190254, Fax: 070-3952669. Jaarboek 1995 van 'De Onschatbare Klassieker' is verschenen. Het succes van de voorgaande uitgaven bewijst dat de belang stelling voor klassieke auto's in Nederland groot is. Mede hier om heeft samensteller Jan Haakman in z'n nieuwe jaarboek het aantal behandelde modellen opnieuw uitgebreid. In de vijfjaar van zijn bestaan is 'De Onschatbare Klassieker' uit gegroeid tot een ware 'bijbel' voor klassieke auto's. Traditiege trouw worden er in het boekwerk opnieuw meer auto's behandeld dan voorheen: dit keer maar liefst 2.050 stuks. Van elk model is een afbeelding opgenomen en worden de be langrijkste technische gegevens verstrekt, evenals de produktie- periode en het produktie-aantal. Voor liefhebbers van klassieke auto's is dit lijvige boekwerk (bij- na 700 pagina's dik) een onmisbare bron van informatie. Uniek is dat ook richtlijnen worden gegeven voor de waarden van de klas sieke auto's. Direct na de fabrieksvakantie is produktie van de Opel Tigra van start gegaan. De compacte Tigra wordt gepresenteerd als een betaalbare sportcoupé. Opel mikt met dit model op de war me belangstelling van eenieder die jong is of zich jong voelt. Hart Nibbrig Greeve BV bestaat 70 jaar. Voor de Nederland se Mitsubishi-importeur een moment om bij stil te staan. En hoe kun je de trots die je als authentiek Nederlands autobe drijf voelt, beter uiten dan door een feestgeschenk voor de con sument te introduceren? Tot en met 12 november houden de Mitsubishi-dealers daarom de feestelijke 'Jubileum-weken'. 'Laser Sport' is de ver nieuwde, extra aan trekkelijke uitvoering van de Escort. Gemeten over heel Europa is de Escort al zo'n 15 jaar koploper en ook in Ne derland is het model een voortdurend suc cesnummer in het drukste middenklasse segment. Het nieuwe actiemodel Ford 'Laser Sport' kenmerkt zich door een sportieve uit straling en biedt, voor z'n opmerkelijk gunsti ge prijs, diverse bege renswaardige extra's. De sportiviteit, die van de Escort 'Laser Sport' afstraalt, wordt in de eerste plaats gecreëerd door de fraaie 14-inch lichtmetalen velgen, waarop sportief brede banden zijn gemon teerd. Het interieur ademt sportiviteit en straalt tevens klasse uit. Het comfort wordt verhoogd door getint glas, de kantelbare be stuurdersstoel en de handige bagagenetten aan de rugleuningen van de voorstoelen. Economie Sportiviteit en econo mie zijn de meest in het oog lopende eigen schappen van de twee krachtbronnen waar mee deze Escort gele verd kan worden. Er is keus uit de betrouwba re, zuinige viercilinder en de geavanceerde 16- kleps Zetec-motor. Ford Nederland han teert voor deze actie modellen behoorlijke scherpe prijzen vanaf 28.490,-. Opel bouwt de Tigra in de Noordspaanse stad Zaragoza op dezelf de produktielijn als de uitermate succesvolle Opel Corsa. Tech nisch gezien is de Tigra een spannende sportcoupé op basis van de Corsa. Begin oktober debuteert de Tigra in zijn definitieve vorm op de autotentoonstelling van Parijs. Direct daarna gaat in sommige Europese landen de levering van start. Wat Nederland betreft moeten we nog even geduld hebben voor de Tigra zijn opwachting maakt in de showrooms van de Opel- dealers. Opel-importeur General Motors Nederland presenteert de Tigra groots op de Auto-RAI van februari 1995. Zoveel zinnen, zoveel auto's, denkt Mazda en brengt van de nieuwe 323-generatie drie totaal verschillende versies op de markt. Mazda neemt met z'n drie nieuwe 323's een breed geschakeerd koperspu- bliek op de korrel. Er is de eigenzinnige driedeurs hatchback, de za kelijk vierdeurs sedan en de sportieve vijfdeurs F. De 323-reeks heeft een ware metamorfose ondergaan. De drie typen zien er fraaier, leuker, vlotter, afge- ronder, ja zelfs gewaagder uit dan hun voorgangers. Om te benadrukken dat Mazda met deze voertuigen op verschillende doelgroepen mikt kreeg ieder model een individuele, kenmerkende styling. Zo zijn alle drie fronten verschillend: de driedeurs hatchback heeft een smalle, lage neus met geïntegreerde com posiet-koplampen, de vierdeurs sedan heeft een wat hogere grille en de F heeft een dichte neus met smalle kop lampen. Ook de afme tingen lopen uiteen: zo is de hatchback 403 cm lang, de F 424 cm j en de sedan 433,5 cm. Bewegingsvrijheid Bij de driedeurs hatch back, die eigenlijk een soort coupé is, ver dween het praktisch nut allerminst naar de ach tergrond. Dankzij een 'cab-forward' ontwerp en een grotere wielbasis beschikt de hatchback over één van de ruimste interieurs in z'n klasse, met voldoende bewe gingsvrijheid voor vier tot vijf volwassenen. Breedte en hoogte na men elk met 2 cm. toe. De bagageruimte van 300 liter kan worden vergroot door de achter bankleuning in twee on gelijke delen (60/40) te kantelen. Voor een opti maal blikveld beschikt de 323 hatchback over een relatief groot glas oppervlak. Bijzonder is de verticale ruit aan de achterzijde. De achter lichten zijn hoog ge plaatst. Dank zij de - -• - doordachte vormgeving heeft de hatchback een lage Cw-waarde van 0.32. In de 323 vierdeurs se dan vinden we qua inte rieur-inrichting dezelf de efficiency. Vergele ken met z'n voorganger heeft deze versie een 10,5 cm langere wielba sis. De totale lengte van de auto nam toe met 12 cm. Het saldo van deze geraffineerde schaal vergroting is merkbaar in het interieur: zowel de vóór- als achterinzit tenden krijgen extra been- en hoofdruimte toebedeeld. De bagage ruimte werd vergroot tot 427 liter. De achterban kleuning is in twee on gelijke delen kantel baar. De nieuwe 323 F heeft een eigen persoonlijk heid. Ook hij combi neert een dynamische Honda Nederland brengt tijdelijk twee speciale actiemodellen van de driedeurs Civic op de markt. Honda levert de spor tief gelijnde Civic 3- deurs met 1,3 liter mo tor nu in een extra aan trekkelijke uitvoering, genaamd 'New York'. Er zijn twee versies die qua uitrusting verschil len. Er is al een 1.3 Ci vic New York voor ƒ27.990,-. Standaard is de 'New York' mooi compleet uitgerust. Door de in de wagenkleur gespoten bumpers oogt hij ele gant. Binnenin vindt de koper onder andere een walk-in systeem op de bijrïjdersstoel voor een gemakkelijke in stap van achterpassa giers, verstelbare hoofdsteunen vóór, een middenconsole, een in twee gelijke delen neerklapbare achter bankleuning en een di gitaal kwartsklokje. Voorts een waarsehu- wingslampje wanneer de kofferruimte niet goed is afgesloten, van binnenuit te ontgren delen achterruit (die gedeeltelijk toegang geeft tot de bagage ruimte) en zelfs luxe zaken als instelbare koplamphoogte zodat in geval van zware be lading de tegenliggers niet worden verblind. LS nog luxueuzer De LS 'New York' is nog luxueuzer aangekleed. Stuurbekrachtiging, een in de wagenkleur gespoten dakspoiler, elektrisch bedienbare zijruiten, centrale deursluiting, een in hoogte verstelbaar stuurwiel, een toeren- telier, kofferruimtever- lichting en een uitlaat- sierstuk behoren hier tot de standaard-za ken. vormgeving met een veelzijdig gebruikska- rakter. Net als de vier deurs sedan beschikt de vijfdeurs 323 F over een 10 cm langere wielbasis dan de driedeurs hatch back. Vergeleken met z'n voorganger werd de wielbasis vergroot met 10,5 cm. Vóór en achter namen de spoorbreed tes met 3 cm toe, de tota le breedte met 2 cm. Mede hierdoor combi neert de nieuwe 323 F een extra sportieve uit straling met ruimte voor vier personen. De effec tieve lengte van het in terieur werd 2,9 cm gro ter. Gevolg: lovenswaar dige leefruimte. Verwennerij Ongeacht de gekozen versie is het interieur van de nieuwe 323 riant bemeten met volop com fort. Een mooi voor beeld is het nieuwe stoe lontwerp. Ook na een lange reis komen de in zittenden uitgerust op hun bestemming aan. De rugleuning van de voorstoelen biedt nu ex tra steun ter hoogte van de vierde en de vijfde wervel. Een duidelijk geval van wervel-ver wennerij. De zitting is onder een hoek geplaatst, voor een optimale steun. Voorts kent de bestuurders stoel hoogteverstelling (LX: aan de voorzijde; overige uitvoeringen: aan voor- en achterzij de). Ook de achterbank biedt meer comfort. Ver spreid over het interieur zijn vele opbergmoge- lijkheden gecreëerd. In de voorportieren zitten ruime kaartenvakken. Verbeterd Overigens is het vierci- linder-motorenpalet van de 323 gewijzigd. Hier door voldoen alle in de nieuwe 323 leverbare motoren nu al aan emis sie-eisen die vanaf 1996 gaan gelden. Stuurbe krachtiging is stan daard vanaf de versies met 1,5 liter motor. De nieuwe Mazda 323-serie biedt keuze uit vier ben- zine-inspuitmotoren: 1.3i, 1.5i, 1.8i en 2.0i V6. Sedan en hatchback zijn alleen verkrijgbaar met ■vde viercilinder motoren, terwijl de 323 F wordt geleverd als 1.5i, 1.8i en 2.0i V6. Pittige prijzen Hoewel de Mazda-im- porteur spreekt van 'ui termate concurrerende prijzen' zijn de bedra gen die op de prijskaar tjes van de nieuwe Maz da 323 staan toch aan de pittige kant. De vanaf- prijzen beginnen bij ƒ29.995,-. Het vorige type 323 met de 1.3 liter motor en in LX-uitvoering blijft nog zeker tot en met model jaar '95 leverbaar tegen de oude prijs. Suzuki is op de Japanse thuismarkt aan een ware opmars bezig. In de eerste vijf maanden van 1994 verkocht het merk maar liefst 26,1 procent meer auto's dan in dezelfde periode van 1993. Dat is ex tra opvallend, omdat de totale Japanse auto markt in deze periode juist daalde met 3,2 pro cent. Op de verkooplijst van Japan is Suzuki dankzij het succesvolle voorjaar inmiddels Mazda en Daihatsu gepasseerd. Het marktaandeel van Suzuki steeg van 5,8 tot 7,6 pet. In de eerste vijf maanden van 1994 kochten 135.698 Japanners een nieuwe Suzu ki. Ook in de Verenigde Staten zit Suzuki in de lift. Daar steeg de afzet in de eerste zes maanden met 25,8 procent tot boven 15.000 exemplaren. A Eén van Mitsubishi's nieuwelingen: de luxueus uitgeruste Sigma EXE Mazda 323: De Tigra is los! De Nederlandse presentatie is in februari. Sportief schoeisel, bestaande uit 14 inch lichtmetalen velgen met brede 185/60 banden, bepalen voor een groot deel het dynamisch-gedistingeerde uiterlijk van de Ford 'Laser Sport'. drie gezichten, vier motoren Mazda Pennings is gevestigd aan de Noordmolenstraat 14 in Schiedam. Mazda's nieuwe 323 driedeurs hatchback is eigenlijk een soort coupé. Mazda's nieuwe 323 F combineert vijfdeurs gemak met een sportieve inborst en een atletische uitstraling. vanafprifsP?aand/n27.990NeWS HOnda 'N6W Y°rk "VerS'8 Va" driedeurs Civic voor de messcherpe

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 23