Brandersfeesten 1994 een uitschieter WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1994 VOOR GO E VERLICHTING gezelligs van te maken. Op de- overigens perfect verzorgde- ge meentedag in het stadskantoor en de kermis na viel er niet echt veel te doen in het centrum, maar het was wel veel drukker dan normaal. De vele opgestelde nog lege ten ten, de ongebruikte biertaps én vooral de tintelende sfeer smaakten naar meer. Kleinere kinderen 39-1441 1 SCHIEDAM Al te hooge- spannen verwachtingen mon den dikwijls uit in één grote teleurstelling. Wat dat betreft zat het eigenlijk meteen al snor met de Brandersfeesten 1994. De organisatoren zagen zich ditmaal gesteld voor de nodige problemen. Het vaste parcours- het centrum- was gedeeltelijk onbruikbaar van wege bouwaktiviteiten; de sponsoring verliep niet 'je-dat' en de voorbereidingen in met name de verenigingswereld kwamen opvallend laat op gang. Het zat allemaal zo te gen, dat de grote denktank- Ruud Pillard(VVV),Koos Poot (VSB-Bank) en Peter Bottenberg- zelfs nog even een eenmalige afgelasting in overweging nam. Toch zal de elfde editie van het septem- ber-festijn ongetwijfeld de ge schiedenis ingaan als een ab solute topper zowel wat be treft de belangstelling als de sfeer. nigingsleven in het programma. Dankzij intensieve belangeloze huisvlijt- op hoog professioneel niveau, dat wel- van met name de watersportwereld werd de Gondelvaart een oogstrelende klapper. Ook de inbreng van lal van andere groeperingen van waterscouts en 'horekaffers' tot personeel van de Dienst Ge meentewerken en de Nutsbedrij ven mag niet onvermeld blijven. Zonder hun betrokkenheid- en echt niet alleen in tijd van de baas- was het draaiboek nooit zo onberispelijk rond gekomen. Voortrekkersrol Kwam de duidelijke voortrek kersrol van de vaste kern plaat selijke regelneven niet eens hele maal als een donderslag .bij hel dere hemel, het Schiedams pu bliek heeft niet direkt de naam al te toeschietelijk te zijn. Maar ze waren er, de inwoners van de Brandersstad, bij duizenden te gelijk én opvallend goedgemutst. Zijn die zwartkijkers uit het Zwarte Nazareth over het alge meen gewend lijdzaam af te wachten tot de pret begint, dit maal mag hun aktieve aandeel in de feestvreugde niet onderschat worden. Zelfs tijdens de 'langdu riger rustpauzes in het program ma' met name afgelopen vrij dag en zaterdag, wisten ze er iets De elfde editie van De Branders feesten stond in het teken van de face lift die het centrum onder gaat. Achteraf bezien was het motto 'Stadgenoten voor stadge noten' meer van toepassing ge weest. Misschien logisch dat de organisatie aan zoveel optimis me de vingers niet wilde branden en van te voren op zeker speelde. Voorspellingen voor de toe komst zijn dan ook echt niet meer te geven. Een herhaling van deze elfde aflevering zou al een sterk staaltje zijn. Het succes zit 'm echter niet uit sluitend in het welslagen van de veelgeroemde highlights tijdens openings- en slotweekend. Voor- en napret heten tenslotte uiterst belangrijk te zijn voor een partij tje. Zelfs wat dat betreft mag de jongste aflevering een uitschieter genoemd worden in vele opzich ten. Het begon al met het ent housiaste aandeel van het vere- De Jazznacht, de zondagsmarkt én het slotvuurwerk- waar voor al ook de kleinere kinderen van genoten- maakten die stille be lofte meer dan waar. Juist het verschil in karakter van deze drie trekkers, maakt ze stuk voor stuk een onmisbaar onderdeel van het september-evenement. Een platvoers patatje mét is ten slotte op z'n tijd even lekker als een kom ouderwetse zelfgetrok ken soep. I Stadgenoten voor stadgenoten' beste motto voor elfde editie

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 9