SPORT Damclub Schiedam door het oog van de naald De Korenbeurs wint nipt van TCS Van Hofwegen wil naar EK Rijnmond-heren laten het twee keer afweten ~7<i ■U. Leeuwangh wint jNK veteranen Harga wint op t nippertje Tegenvallende jstart bowlingteams :Musis Sacrum UVG wint uit bij Sittardia liiiiili mm is Ursus had meer verdiend in wedstrijd tegen Excelsior'20 iü-lll 40-1442 fcCHIEDAM In Zwolle werd £ondag het Nederlands kampi oenschap marathon gehouden J'oor veteranen en wheelers. Aan de start onder anderen de voor {le Vlaardingse atletiekvereni ging Fortuna lopende Karei lij kwam uit in de klasse vetera men 55 tot 60 jaar. De Schiedam mer werd in zijn leeftijdsklasse [Nederlands kampioen in een tijd van 2.50.03. [Theo Geeve, een Schiedamse wheeler, werd derde in een tijd Van 2.02.03. SCHIEDAM Ondanks een 3- 6 voorsprong bij rust wonnen de korfballers van Harga het uit- duel tegen Velox pas vlak voor tijd met 11-12. Harga speelde ook deze wed strijd zonder de geblesseerde Monique Boomstra, waarvoor Marion van Kints (die dag der tig jaar geworden) weer speelde. De eerste helft werd gedomi neerd door de Schiedammers, Vooral door het vele aanvallen kwam het Rotterdamse Velox nauwelijks aan de bak. Na rust draaide het een stuk beter bij Velox en de stand werd gelijk vanaf een kwartier voor het ein de. Het werd toen spannend, ze ker omdat Velox enkele goed uitgespeelde kansen niet benut te. Luttele seconden voor het eindsignaal zette Mark van 'Leeuwen een aanval in en hij scoorde net voor tijd het win nende doelpunt. [SCHIEDAM Zoals verwacht •waren de eerste stappen erg [moeilijk voor de drie eredivisie teams (Strikeijzers, Musis Tech nology en CTM/ Vermeulen) •van bowling Musis Sacrum in de [eredivisie. Het begon allemaal jgoed voor de Strikeijzers met een ,3-0 overwinning op Computer •Company uit Rijswijk. Maar de tweede wedstrijd was het team tegen de huidige kampion BIB jtiel opgewassen en verloor kansloos met 0-3. In de derde -wedstrijd moest het aantreden tegen Musis Technology en ook deze keer was het weer verlies, 1 - I 2. Met vier punten staan de Stri keijzers nu op de vijfde plaats. Musis Technology startte in de eerste wedstrijd tegen De Kloe uit Sittard met een 0-3 verlies. In de tweede wedstrijd was CTM/Vermeulen de tegenstan der en ook dit duel ging met 1-2 verloren. Tegen huisgenoot Stri keijzers werd zoals gezegd ge wonnen. Na de eerste dag neemt Technology de zesde plaats in. CTM/ Vermeulen tenslotte had gelijk de zwaarste dag met wed strijden tegen de nummers één en twee van vorig jaar; BIB en De Meent. Beide duels ging met 3-0 verloren. Tegen huisgenoot Technology werd het 2-1 winst. Dit-team staat derhalve zevende. BIB gaat zonder puntverlies aan de leiding. Aanstaande zondag is de eerste speeldag van de trio's eredivisie. Ook in bowlinghuis Musis Sa crum aan de Lange Haven. Aan vang is 10.30 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM— In de uit wedstrijd tegen het Limburg se Sittardia hebben de hand- balsters van UVG zich goed hersteld van de nederlaag in de eerste competitiewedstrijd i tegen Westland. Het werd in Limburg 15-18 voor UVG. De Schiedamse handbalsters gingen goed en geconcen- treerd uit de startblokken. Ze hielden de tegenstander pri- ma in bedwang en leidden met rust al met 6-10. Tn de tweede helft gaf UVG de verkregen voorsprong niet meer uit handen. Dit on- danks een chaotische laatste vijf minuten waarin UVG's topscoorster Karin Dekker met een rode kaart kon ver trekken De achttien treffers van MJVG werden gemaakt door: [Karin Dekker en Petra de Bruin (elk 7) en Ynès Veigas •:(4). SCHIEDAM In de tweede ronde van de nationale dam- competitie heeft het eerste tien tal van damclub Schiedam af gelopen zaterdag verdienstelijk gelijkgespeeld tegen en in Lent bij Nijmegen. Het werd na een enerverend gevecht 10-10, met aan Schiedamse kant een aantal foutjes. Dik van den Kerkhoff bereikte al na ruim drie uur speeltijd een gewonnen stand tegen Gert Jan Roeleven. Van den Kerhoff on derschatte echter zijn tegen stander en kwam uiteindelijk niet verder dan remise. Een knappe prestatie leverde Peter Lansbergen, die Leo Aliar (be kend van 'Wedden dat...') door stug verdedigen op remise hield. Zoon Lansbergen liep de tegen de sterke Carlo van der Hurk in een bekend damzetje en verloor daarna kansloos, waarmee Schiedam op achter stand kwam. Het werd nog er ger voor Schiedam toen ook Timy Mous verloor van Remco van Zeist in een voor beide spe lers uiterst gecompliceerde par tij. In een explosieve stand liep Mous in een vernietigende slag- zet en kon opgeven. Zo werd het 6-2 voor de thuisploeg. Wim Vrijland zette Schiedam daarna op het goede spoor met een overtuigende zege op Fred Toetenel, die door Vrijland compleet van het bord werd gespeeld. De Schiedamse vreugde was van korte duur, want Edwin de Jager had tegen Marijn Alos een schijf weggeblunderd en kreeg toen geen schijn van kans meer. Adri van Huet kreeg licht voordeel tegen Chris Roeleven, maar meer dan remise zat er niet in. Piet Bastiaanse zorgde met een degelijk remise tegen Hessel van der Hurk voor een 10-6 tussenstand en Schiedam leek verslagen. De Lentenaren had den namelijk aan één remise uit de resterende twee partijen vol doende om de volle winst te grijpen. De nog spelende Schie dammers stonden echter op winst en dus hoopte heel Schie dam dat zij die partijen ook zouden winnen. Met zijn laatste zet voor de tijdcontrole gaf Ton Burgerhout na een knappe par tij de winst uit handen. ZO leek het, want hij speelde verwoed door. Aan het andere bord speelde Mathieu Smit na vie renhalf uur Gerard Willemsen naar een geruisloze nederlaag, zodat Burgerhout het onmoge lijke moest zien waar te maken. Het lukte het hem op het nip pertje. De stand was weliswaar analys- tisch remise maar Burgerhout maakte het zijn tegenstander Tonnie Doekbrijder zo lastig, dat die een foutje maakte. Na uiteindelijk ruim vijf uur spelen kon Burgerhout toch de over winning laten noteren. Damclub Schiedam staat na deze remise op een gedeelde derde plaats met Lent en PSV met elk drie punten. SCHIEDAM Mede dankzij drie overwinningen van de jonge Danny Maas won het eerste he renteam van tafeltennisvereni ging De Korenbeurs zaterdag met 6-4 van TCS uit Steenber gen. Bij het dit seizoen in de tweede divisie spelende De Ko renbeurs is Danny Maas de op volger van de naar het tweede afgezakte Jan Simons, de tafel- tennislegende in Schiedam. Maas is een exponent van de jarenlange jeugdopleiding van De Korenbeurs. De vruchten van deze opleiding werden al eerder geplukt toen het junioren team, met daarin Maas, enkele jaren geleden Nederlands kam pioen werd. Vorig seizoen mocht hij het als 17-jarige proberen in het tweede team van de Schie damse vereniging en dit jaar is hij in het diepe gegooid. Tot nu toe houdt de inmiddels 18-jarige speler zich daarin goed staande, getuige de drie zeges die hij za terdag boekte (ofwel een hon derd procent score). De drie andere punten in de be hoorlijk lange wedstrijd tegen TCS, die pas tegen elf uur 's avonds was afgelopen, kwamen op naam van Dennis Huisman en Ron van der Wijk, die twee potjes wist te winnen. Vooraf had De Korenbeurs getekend voor een nipte overwinning te gen TCS dat vorig seizoen nog in de eerste divisie speelde. Achter af had de overwinning eigenlijk groter moeten zijn. Met nog twee partijen te gaan stond De Korenbeurs al met 6-2 voor. Maar die laatste twee wedstrijd jes gingen verloren, telkens ech ter pas laat in de derde game. Het was de tweede overwinning van De Korenbeurs in dit sei zoen. In de eerste wedstrijd werd JCV met 6-4 verslagen. Van Ve- luwe 2 werd een week geleden met 7-3 verloren. Hierdoor staat De Korenbeurs op een gedeelde derde plaats in deze tweede divi sie. Pecos leidt riant met twintig punten. TCS volgt als tweede met 17 punten. Daarachter staan De Korenbeurs, NJCV en Velu- we 2 met 15 punten. Hoonhorst staat laatste met acht punten. De positie van De Korenbeurs is daardoor nog onveilig, want de onderste twee ploegen zullen aan het einde van de competitie af dalen naar de derde divisie. iBPM mhmt zFytiS'l ÜÉS1É émm* V'isisijCtmZmus SCHIEDAM Ursus leed zondag tegen Excelsior'20 haar derde nederlaag (2-3), maar daarmee werden de Hargaparkers minimaal een punt te kort gedaan. De nieuwkomer in de vierde klas se had gezien het scoreverloop en de wedstrijd zeker recht op een punt. Excelsior'20 kwam met de schrik vrij, maar zal komende zondag tegen koplo per HBS wel drie spelers we gens schorsingen moeten mis sen. „Wij speelden heel slecht en Ursus zeer behoorlijk. Maar de gelukkigste heeft ge wonnen", was de conclusie van Excelsiors trainer Roel den Hartog. Voor Ursus kwam de nederlaag hard aan. Na nederlagen tegen TOGB en HBS was het verlies tegen Excelsior'20 de derde op rij. De ploeg van trainer Rob Hoppener staat daardoor nog steeds zonder punten onderaan in de vierde klasse. „Toch heb ben we vandaag laten zien een aanwinst te zijn voor die vierde klasse", zocht de Rotterdammer naar lichtpuntjes. „Maar we zul len dat toch ook middels punten moeten laten zien." Simpele hindernis Excelsior'20, voor het tweede jaar getraind door Maassluizer Roel den Hartog, was de compe titie goed begonnen met vier punten uit drie wedstrijden. Ur- sus zou op weg naar de volgende twee punten dan ook een simpele hindernis moeten vormen. Maar de bezoekers speelden matig en slap. Wellicht onderschatting. Ursus profiteerde van het rom melig opererende Excelsior'20. Na een half uur spelen werd het dan ook pardoes 1-0. Aan de linkerkant zette Hans Hölzken een aanval op. Door een slipper tje van Colin van der Heide kwam de voorzet van Hölzken bij aanvoerder en oudste Ursus- speler Marti Schoenmakers die simpel kon scoren. Bij Excelsior'20 bekeek spits Os car Biesheuvel de eerste helft vanaf de bank. De goaltjesdief was een half uur te laat en werd door Den Hartog daarom op de bank geposteerd. „Ik was er ook niet blij mee, maar ik had het 's ochtends ook bij een speler van het tweede gedaan en dan moet ik als trainer consequent zijn", aldus Den Hartog. Door de af wezigheid van Biesheuvel speel de Antoine Wevers in de spits en was Johan Hammerstein rech terspits. Pas aan het eind van de eerste helft hervond Excelsior'20 zichzelf.. Prompt viel toen ook de gelijkmaker. Marcel van der Meer haalde van buiten het zes tienmetergebied vernietigend uit en knalde loepzuiver in de krui sing. Ursus-goalie Richard de Bruin was kansloos. „Een verve lender moment voor zo'n gelijk maker kun je je eigenlijk niet voorstellen", klaagde Hoppener naderhand. Toch was Ursus na rust niet aangeslagen door de treffer vlak voor de thee. Bij Excelsior'20 was Oscar Biesheu vel inmiddels in de ploeg geko men voor Wim van Rij. Daar mee kwam er direct veel meer pressie van bezoekende Schie dammers. Luuk van Troost en Biesheuvel zelf (volgens Den Hartog 'optimaal aanwezig') kregen toen mogelijkheden om de stand in hun voordeel om te buigen. Het was echter Ursus dat wederom de leiding nam. Bij een afgeslagen aanval van Ursus kwam Excelsior'20 massaal uit lopen om de buitenspelval te hanteren. Ursus' laatste man Marco Herben schoot de bal echter knap over alle spelers heen, liep zelf door en kopte de bal over de uitlopende doelman Matthijs van Deventer, 2-1. Staartje Met nog ongeveer een kwartier te spelen werd het dan toch 2-2 uit een strafschop. Marco Her ben was in balbezit en kreeg een tik tegen zijn knie, zonder dat dit bestraft werd. Diezelfde Herben gaf vervolgens Oscar Biesheuvel een duwtje in de rug, waarna de scheidsrechter wel floot en Ex celsior'20 een penalty toekende. Biesheuvel velde het vonnis en scoorde daarmee pas zijn derde treffer dit seizoen. Middenvelder Luuk van Troost is tot nu toe topscorer met vijf treffers. De weinig aantrekkelijke wedstrijd met over en weer veel irritaties over de leiding kreeg toch nog een verrassend staartje. Terwijl iedereen zich er bij had neerge legd dat het duel gelijk zou eindi gen werd het toch nog 2-3. Een voorzet van Antoine Wevers werd door Erik Ruts, bij de tweede paal geheel vrijstaand, ingekopt. Hoewel er toen maar zes, zeven minuten officieel te spelen waren, duurde het nog een kwartier voordat er eindelijk werd afgefloten. „Ik heb best wel een beetje met dichtgeknepen billen zitten kij ken. Bij ons hadden al drie spe lers een gele kaart en die moes ten zodoende op hun tenen lo pen. Gelukkig liep het allemaal goed af', was Den Hartog eer lijk. Altan Haleplioglu, Dennis Egging en Erik Ruts moeten wel zondag het duel tegen koploper HBS missen. SCHIEDAM In Utrecht we ten ze inmiddels dat er in Schie dam heel redelijk basketbal wordt gespeeld. Twee weken achter elkaar won het eerste team van basketbalvereniging Juventus namelijk van een Utrechtse ploeg. Afgelopen za terdag moest Niels Stensen (voorheen Cangeroe) met 101-88 het onderspit delven tegen de Schiedammers. Een week eerder boog New Stars uit de Domstad al voor de mannen van trainer- /coach Frans Wentholt. Maar over die seizoensopening tegen New Stars was Frans Wentholt ondanks de overwin ning lang niet tevreden. „We hebben toen heel slecht ge speeld", vindt de dit seizoen in sportzaal Oost teruggekeerde Wentholt. Ook tijdens de trai ningen afgelopen week kwam hij uitgebreid terug op de manco's in het eerste duel te Utrecht. „Vooral de 'fastbreak' liep niet goed. We vergaten of de kans af te maken of leden balverlies en dat is dan vaak weer dodelijk. Verder klopte het verdedigend niet en dat hebben we afgelopen week ook nadrukkelijk doorge nomen", zegt Wentholt nader hand. 21 punten De extra aandachtspunten tij dens trainingen wierpen zater dag in de altijd goed gevulde sportzaal Oost vooral in de eer ste helft vruchten af. Frans Wen tholt vond het spel zelfs heel erg goed. „We speelden als team erg sterk. De bal werd lang en goed rondgespeeld op zoek naar een opening en die passes kwamen ook alemaal goed aan. We leden heel weinig balverlies, waardoor elke speler aan zijn trekken kwam. Daardoor hadden we ei genlijk heel snel een ruime marge opgebouwd", vertelt Wentholt. Die marge was na tien minuten zuivere speeltijd, halverwege de eerste helft dus, al opgelopen tot 34-19. Na de eerste twintig mi nuten leidde Juventus zelfs al met 58-37, een voorsprong van maar liefst 21 punten. Wie dacht dat de Schiedammers de wedstrijd na rust moeiteloos zouden winnen, kwam bedrogen uit. Het goede samenspel dat Ju ventus in de eerste helft tentoon spreidde was ineens verdwenen. „Iedereen wilde het te snel doen en omdat het als team even niet draaide weer op eigen houtje gaan proberen", aldus de Juven- tus-coach. Zelfs elementaire fou ten maakte Juventus toen, zoals terugspelen op eigen helft door het onrustige spel. Gezien de stand was dat helemaal niet no dig. De ruime marge van 21 pun ten bij de rust verdween dan ook als de spreekwoordelijke sneeuw voor de zon. Frans Wentholt w probeerde van alles om de koers te wijzigen. Maar de nodige time-outs en de verschillende wissels boden nauwelijks soe laas. Na 18 minuten was de voorsprong geslonken tot 91-81. In die resterende 120 seconden kon Niels Stensen niet meer dichterbij komen. Integendeel, Juventus hield het hoofd net op tijd koel en eindigde uiteindelijk met een verschil van 13 punten. Van de 101 Schiedamse punten kwamen er 21 op naam van zo wel Vladan Jankovic en Atilla Gultuna en 18 van de hand van Jan Stolk, de nieuweling bij Ju ventus en afkomstig van eredivi- sionist Schiestreek Rotterdam. „Atilla gn Jan zijn allebei centers en ik ben tevreden dat zij beiden zoveel hebben gescoord", voegt Wentholt er aan toe. Door de twee overwinningen heeft Juven tus de leiding genomen in de eerste klasse van het rayon. Het doel van Frans Wentholt en zijn team is om die positie het verde re seizoen vast te houden, want ze willen kampioen worden. SCHIEDAM De Schiedamse, maar voor het Vlaardingse VZC zwemmende, Wilma van Hofwegen is er alles aan gelegen om in december aan de start te verschijnen van de Europese zwemkam- pioenschappen sprint in Stavanger in Noorwegen. Vorige week nam zij met haar club deel aan een sprintwedstrijd in Leiden met als doel te kijken hoe dicht ze bij de zeer scherpe limieten kon komen. De resultaten waren goed, maar de limieten op de 50 meter vrije- en vlinderslag kon Van Hofwegen nog niet halen. Afgelopen zaterdag trok de Schiedamse naar Steenwijk waar een sprintwedstrijd werd georganiseerd met de Nederlandse top aan de start, waaronder Angela Postma, die vijfde werd op het laatste WK sprint. Wilma van Hofwegen behaalde in het klassement een tweede plaats achter Postma. Op de 50 meter vlinderslag kon ze haar persoonlijke record nog iets aanscherpen tot 29.1. maar op de 50 meter vrij kwam ze niet verder dan 26.8. Over twee weken gaat de Schiedamse haar geluk beproeven in een wedstrijd in Denemarken en op 29 oktober heeft ze haar laatste kans op kwalificatie voor Noorwegen tijdens een wedstrijd in Duitsland. SCHIEDAM De openings wedstrijd van het volleybalsei zoen in de eerste divisie ging voor Rijnmond met 3-1 verlo ren. De damesploeg van Rijn mond begon het seizoen veel be ter in de tweede divisie. In en tegen Woerden won de zeker in de breedte sterker geworden equipe van Hans van Setten met 1-3. In Arnhem zag mannen- coach Curt Jager zaterdagmid dag zijn basis, waarin de terug gekeerde Mark Korsloot de spelverdeling verzorgde, door de thuisploeg in de eerste set werd afgedroogd. „Alleen Bas Brandt liet aanvallend knap werk zien, maar de rest van de aanval kwam er niet aan te pas. En dat lag zeker niet aan servicestop, die goed verzorgd was", aldus Jager, die moest toezien dat het via 15-3 1-0 werd. Het herstel van zijn ploeg kwam al in de tweede set. Met Jörg Nielsen op de plaats van Remco Welbergen nam Rijnmond met 8-15 revan che op zichzelf. Daarna hielden beide ploegen zich tot de tien goed in evenwicht, waarbij Rijn mond bij het bereiken van dat aantal punten het jammerlijk twee keer liet afweten. Met twee maal 15-10 waren de Arnhem mers te sterk voor de Schiedam mers. Hans van Setten, voor hel tweede jaar de damescoach bij Rijnmond, zag zijn team met vier speelsters versterkt worden. Zij hebben allen ervaring op ni veau en zijn zo doende direct inzetbaar. Twee begonnen zater dagmiddag in Woerden in de basis. Sylvia Muller (ex RVC Libanon) en Ingeborg Kleijer (ex ZVH). Die basis won met 10- 15 en 8-15 de eerste twee sets. In de derde set kende Rijnmond wel een voorsprong, maar een fel vechtend VTC Woerden wenste zich niet zo maar gewonnen te geven, waardoor na 15-13 een vierde set noodzakelijk was. In deze set liet Van Setten Danielle Bot de plaats van Manon Wormgoor innemen. „Zij deed het geweldig", was de reactie van de Rijnmond-coach. „Ze was aanvallend niet te stuiten en had een belangrijk aandeel in de 9-15 setwinst." WOENSDAG 5 OKTOBER 1994 :l I MMnmtfSBSS SSStóss**?! lp J -■* w—7.21 pfHsÊiiïstés tli? iSSSMS .3? Mede dooide IS-jarige Danny Maas won hel eerste tafeltennisteam van De Korenbeurs zaterdag met 6-4 van TCS Toch nog winnaar in matige derby door ARNE VAN DER ZANDE Excelsiors aanvoerder en laatste man Paul Hijmans kopt de hal weg voordat Ursus gevaarlijk kan worden Juventus goed op weg naar titel De eerste wedstrijd voor eigen publiek won Juventus met 101-88 van I\iels Stensen uit Utrecht SPELER VAN DE WEEK Frank Kooiman In samenwerking met ujegEner sLjfchoFT ujeekbLaden 1Giovanni van Bronckhorst Feyenoord 2. Bram Marbus Excelsior 3. Dennis de Nooijer Sparta John Veldman Sparta 5. John van Loen Feyenoord 6. Maarten Atmodikoro Dordrecht '90 Adri van Tiggelen Dordrecht '90 Warry van Wattum Dordrecht '90 9. Eric van de Merwe Dordrecht '90 10. Peter Bosz Feyenoord 11Bart Vonk Excelsior Regi Blinker Feyenoord Henk Fraser Feyenoord Orlando T rustfull Feyenoord 15. Romeo Wouden Dordrecht '90 7.00 6.83 6.67 6.67 6.60 6.57 6.57 6.57 6.50 6.40 6.33 6.33 6.33 6.33 6.29 16. Henrik Larsson Feyenoord 6.25 Rob Witschge Feyenoord 6.25 John de Wolf Feyenoord 6.25 Ron van den Berg Sparta6.25 20. Arnold Scholten Feyenoord 6.20 Michel Langerak Dordrecht '906.20 KEEPERSKLASSEMENT 1Frank Kooiman Sparta7.50 2. Oscar Moens Excelsior7.14 3. Ed de Goey Feyenoord 6.83 4. Edward Metgod Sparta 6.80 5. Ben Gall Dordrecht '90 6.29 TOPSCORERS 1Dennis de Nooijer Sparta - 4 doelpunten Bram Marbus Excelsior- 4 doelpunten OPTICIENS DE BESTE OOCZORC BINNEN HANDBEREIK

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 13