SCHIEDAM Duizend gulden voor een brancard Blue Treffen, was 'waanzinnig prachtig5 Wijziging Ul|3, kanaalindeling zenders KUSSENAKTIE brilftudio Succesvolle duik beloond bij uw Slaapvoorlichter® Gratis molton kussensloop Dansen voor 55-plussers Vrijwilligers voor kerst-inn gezocht i Koninklijke onderscheiding Geen gehoor... Rommelmarkt Klubhuis Zuid Bloemschikken in de Blauwe Brug MODIEUZE NIEUWE MONTUREN HOSMAN VINS' NAJAARSPROEVERU Het Nieuwe Stadsblad HOSMAN VINS LANGE HAVEN 53-55 - SCHIEDAM Woensdag 5 oktober 1994 40-1440 SCHIEDAM De bewoners verenigingen centrum en oost willen vier- tot vijfhonderd ouderen op tweede kerstdag een leuke uitje inclusief diner en amusement aanbieden. Om deze kerst-inn mogelijk te maken, wordt gezocht naar vrijwilligers. Er zijn ongeveer zeventig vrijwil ligers nodig, die meehelpen met serveren en afruimen van maal- tijden^n drankjes en meewerken aan eéh gezellige sfeer. Iedereen die graag met ouderen omgaat en op tweede kerstdag tijd heeft, kan'2ich aanmelden als vrijwilli ger bij Sjaak Lagendijk (tel. 4737773) of Frans Klijzen (4737195). [SCHIEDAM A.L. van der Heiden heeft woensdag 28 Sep tember een koninklijke onder scheiding ontvangen uit handen [van burgemeester Scheeres. Van 'der Heiden kreeg de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau nadat hij veertig jaar bij de gemeente Schiedam in dienst was. Op 1 september is hij [met de vut gegaan. Hij bekleed- 'de de functie van plaatsvervan- gend bureauchef Financiële Ad- ministratie. Van der Heiden, j woonachtig te Sintmaartensdijk, i heeft zich volgens de gemeente laten kennen als een uiterst cons- iciëntieus medewerker. SCHIEDAM Een 79-jari- ge inwoonster van Schiedam nam onlangs haar telefoon niet meer op. Haar familie van buiten de stad maakte zich daarover ongerust en schakelde de politie in. Met medewerking van de huis baas werd de achterdeur van de woning geforceerd. De vrouw bleek ziek op bed te liggen en had haar gehoorap paraat uitgedaan. Zij werd verder behandeld door de huisarts. [SCHIEDAM Klubhuis Zuid houdt op zondag 9 oktober een rommelmarkt. Voor 12,50 is een tafel te huur in het klubhuis. Er mogen geen etenswaren ver- kocht worden. Professionele ver kopers worden niet toegelaten. Bezoekers betalen 1,- toegang; kinderen onder begeleiding mo gen gratis naar binnen. De op brengst is bestemd voor speel-o- theek De Speelbal. De markt is geopend van 12 tot 16 uur. In lichtingen in Klubhuis Zuid, Dwarsstraat 42, tel. 4267297. 1.300.000 010-4.699.911 010 - 4.699.444 De leden van de reddingsbrigade uit de tv-serie Bay Watch mogen dan hun borstomvang méé heb ben, in vergelijking met Addie van der Most blijven ze nergens. De 11 -jarige Schiedammer wist afgelopen zomer een kleuter te redden van een gewisse verdrin kingsdood. Goofy Hendriks - pas vier jaar jong - gleed uit tijdens het spelen op het dek van de boot van zijn ouders. Hij kwam eerst met zijn hoofd op de railing terecht en viel daarna de Schie in. Addie was de enige die het kind zag duikelen. Hij aarzelde geen moment, maar sprong hem na en wist Goofy naar de kant te slepen. Het kleintje kwam er met de schrik en een hoofdwond vanaf. De jeugdige redder was destijds zelf nauwelijks onder de indruk van zijn prestatie. Zijn moeder vertelde dat hij bij thuiskomst behoorlijk in de rats zat over het 'natte pak', dat hij gehaald had. Burgemeester Scheeres las in Het Nieuwe Stadsblad een bericht over Addie's succesvolle duik en nodigde de jonge waterrat vorige week uit in zijn kamer op het stadskantoor. De dappere teener werd niet al leen door Schiedams eerste bur ger in het zonnetje gezet met onder andere een kadootje. Tijdens de feestelijke ontvangst was ook een vertegenwoordiging van de Schiedamse Reddingsbri gade aanwezig die Addie een of ficiële oorkonde aanbood, waar op zijn prestatie schriftelijk is vastgelegd. SCHIEDAM „Fantas tisch", reageren Lenie Schip per en zoon Robert van de Dierenambulance als zij horen dat hun stichting door de le zers van deze krant zijn uit verkoren om 1000 gulden in ontvangst te mogen nemen. Het bedrag is door de uitge ver vanwege de fusie tussen Havenloods en Stadsblad be schikbaar gesteld. „Wij zijn dag en nacht paraat als het gaat om gewonde, verdwaal de en achtergelaten dieren op te halen en die naar een dierenarts te brengen of ze onder te bren gen in de Hargahoeve", vertelt mevrouw Schipper. „We rijden al vier jaar met de dierenambu lance in Schiedam rond en het werk breidt zich nog steeds uit. Sinds een jaar hebben we zelfs een kantoortje aan Hoofdstraat 305. Voor het bedrag dat wij van uitgever Wegener/Sijthoff in handen krijgen willen wij een soort brancard aanschaffen. Vooral als het gaat om grote en zware honden is zo'n apparaat heel handig." Volgens Lenie Schipper wordt de hulp van de Dierenambulance hoofdzakelijk telefonisch (4777975) aange- vraagd. „Dat zijn bijvoorbeeld mensen die ons vragen om een dier op te halen en naar de die renarts te brengen om het na een operatie vervolgens weer thuis af te leveren. Dat is vooral handig voor ouderen mensen. Eventueel kan men met ons meerijden. Te vens vervoeren wij een hond of kat naar een dierenpension of laten het als het gestorven is cremeren.' Ook de politie scha kelt regelmatig de bemanning van de dierenambulance in met de vraag of zij een aangereden dier willen ophalen. „Soms worden we 's morgens in alle vroegte ons bed uit gebeld. Kort geleden moest ik op de rijksweg, vlakbij het Kethel- plein, onder de vangrail kruipen omdat in de bocht daar een dood vosje weg te halen. Dat was levensgevaarlijk omdat het verkeer maar langs raasde." Terwijl een papegaai op de ach tergrond zijn aanwezigheid ken baar maakt door zeer indrin gend een aria te fluiten, legt Le nie Schipper uit dat de Dieren ambulance te doen heeft met uit eenlopende soorten dieren. „Zo hebben we niet alleen te maken met honden, katten en vogels zoals duiven en ooievaars, maar ook met geiten en schildpad den." De Dierenambulance ver richt het werk op eigen financiële kracht. De stichting ontvangt geen subsidie van de gemeente en is niet, zoals veel mensen ver onderstellen, verbonden aan die renasiel De Hargahoeve. „Op de steun van onze donateurs die 15 per jaar betalen en op de onkosten vergoeding van men sen, als wij hun dier ophalen en weer terugbrengen, drijft onze stichting. Daarom zijn wij enorm blij met die 1000", stelt Lenie Schipper tevreden vast. SCHIEDAM In de Blauwe Brug (Bachplein 590) start op 27 oktober een cursus bloemschik ken. De cursus bestaat uit zes bijeen komsten op donderdagochtend van 9.00 tot 11.00 uur. De kos ten bedragen 45 gulden per per soon. Dit is inclusief verbruiks- materiaal als draad, oase, bakje en dergelijke. Belangstellenden kunnen zich opgeven aan de informatiebalie van de Blauwe Brug of via tele foonnummer 4739575. Met ingang van 1 oktober jl. zijn de kanalen van drie zenders gewijzigd. Dit betekent dat de zenders vanaf die datum alleen op dat kanaal te ontvangen zijn. Het gaat hier om de volgende wijzigingen: Programma Eurosport TRT-International Filmnet oud kanaal nieuw kanaal (per 1 oktober 1994) 3 (55.25 VHF) 63 (811,25 UHF) 4 (63.25 VHF) 56 (753,50 UHF) 2 (48.25 VHF) 48 - (683,50 UHF) Voor informatie kunt u bellen met onze Klantenservice (010) 2621000. SCHIEDAM - Motorrijden is in bij brede lagen van de bevol king. Dat bleek weer eens over duidelijk afgelopen zondag tij dens het 'Blue Treffen' op het parkeerterrein achter de Hema. De derde editie van dit evene ment rondom de snelheidsmon sters bij uitstek trok tal van be langstellenden. Organisator Dick Makelaar toont zich na afloop dan ook zeer enthousiast: „Ik ben waan zinnig tevreden. Hoe druk het precies was, weet ik niet. Ik had echt geen tijd om 'de koppen te tellen'. Dat zegt op zichzelf al genoeg natuurlijk." Dick Makelaar wil nog wel graag kwijt, dat de sfeer voor hem méér aantikt dan de belang- stelling-op-zich: „Er is weer geen rottigheid uitgehaald én ik heb de prachtigste figuren rond zien lopen. Die vind ik minstens zo leuk als de mooiste Harley's. je kunt me een liefhebber noemen, geen freak. Ik vind gewoon dat er iets ge daan moet worden in Schiedam voor die grote groep motorfana ten. Het succes voor de derde achtereenvolgende maal van het 'Blue Treffen', bewijst mijn ge lijk." Modern, helemaal gezicht 1995 maar ook klassieke modellen In nauw overleg met u kiezen we de beste- en dunste glazen uit. Bij aanschaf van een nieuwe bril, vrijdag oogartsconsult zonder afspraak Optometristen Contactlensspecialisten Chris Coppens Dat doen we voor de burger, want we verdienen er geen gul den méér door." Flessewater Het leidingwater in Schiedam is afkomstig uit de Biesbosch waar het meteen van de grootste onge rechtigheden gezuiverd wordt. Vandaaruit wordt het eerst in een reeks bekkens gepompt. Door het zelfreinigend vermo gen van water steigt de kwaliteit dan al aanzienlijk. Bij de Beren plaat of Kralingen vindt tenslot te een laatste zuiveringsronde plaats en dan pas wordt het wa ter geschikt geacht voor de con sument. Door het leidingnet heen worden regelmatig came ra's gestuurd, zodat via monito ren de toestand in de gaten kan worden gehouden. Deze video inspectie is ook uitermate be langrijk voor de cementerings- operatie die nu op stapel staat. De ligging van bepaalde leidin gen, het juiste verloop en eventu ele oneffenheden moeten eerst zorgvuldig in kaart gebracht worden. Daarna worden de wanden schoongeschrabd. Dit alles om te voorkomen dat de dure cementeer-apparatuur vast loopt en kapot gaat. De cemen ten kern die in de pijpen wordt gelegd, is zo'n 10 millimeter dik. Die laag moet, schat Tjarko Uf- kes, op z'n minst een eeuw mee gaan: „Het kraanwater kan tot in de verre toekomst de toets der vergelijking met alle verschillen de flesse-producten doorstaan. Die laatsten hoeven uitsluitend te voldoen aan de Warenwet en die is veel minder streng dan onze Waterleidingwet. Zelfs de medewerkers die bij ons aan de leidingen werken worden fysiek extra gekeurd. Het water dat hier in Nederland zo gemakke lijk uit de kraan stroomt, is echt met de uiterste zorg behandeld." SCHIEDAM Mensen van 55 jaar of ouder kunnen op zondag 9 oktober weer dansen in dienstencentrum de Woudhoek aan het Heijermansplein 35. De middag, die duurt van 14.00 tot 16.30 uur, staat in het teken van de herfst. De kosten zijn 2,- per persoon. zaterdag 8 en 15 oktober van 11.00 tot 18.00 uur Meer dan 80 wijnen staan open om door u beoordeeld te worden. Een, zo als altijd, zeer interessant assortiment voor de echte wijn liefhebber met veel klassiekers, nieuwe jaren en aanwinsten. „Alsof je even in Frankrijk bent geweest.." Hier kunt u altijd op rekenen. Hierop maar tijdelijk. 1 WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 41 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen Rotterdam, Prins Hendrikkade 12 -16, 3071 KB Rotterdam i Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: 010-4344022 Telefax: 010 - 4602727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, H. v.d. Marei I J.D.M. Ivo (tel.: privé: 010 - 4.555.044) Accountmanagement: N. de Poorter (tel. privé: 070 - 3.282.694) J.T.A. de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Huis-aan- huisbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: •tnterlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) 010-4.699.612/4.699.613 NS Dierenambulance in het zonnetje Duizcnd gulden een zeer welkome opsteker voor nierenambulance iz Dir. Dr. T.S. Ong BRILLEN EN CONTACTLENZEN 's-Gravelandseweg 612. 3119 NA Schiedam, Tel. 010-4270269 (A.N.V.O.) Openingstijden: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van 9.00-17.30 uur. Zaterdag van 10.00-16.00 uur (ook zonder afspraak). Bij aankoop van een nieuw kussen, maat 60x70 cm, ontvangt u tegen inlevering van deze bon een GRATIS molton kussensloop. Naam Adres Plaats Deze waardebon is inwisselbaar bij alle Nederlandse Slaapvoorlichters. Geldig tot 1 november 1994. Oranjestraat 64-3111 AP Schiedam Telefoon: 010-4268717 De burner merkt er weinig van, maar er wordt al volop aan de waterleiding gesleuteld Vervolg van voorpagina A Hart Nibbrig Greeve B.V., importeur van Mitsubishi, bestaat 70 jaar. En om dat te vieren maken wij, als u één "motors'1 dezer dagen een nieuwe Mitsubishi personenauto koopt, duizend gulden op uw rekening over. Buiten uw overeenkomst met de dealer om. Daar kunt u in ieder geval op rekenen. Bij elke Mitsubishi een importeursbonus van duizend gulden op de koop toe. Deze jitbileumbomis is verwerkt in de leasetarieven. Hart Nibbrig <t Greeve B.V.. Sassenheim. 02522-66111. Dealeradressen vindt u in de Gouden Gids. Wijzigingen voorbehouden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 3