SCHIEDAM Job Schuring krijgt volop ruimte Maison van Wijk levert lekkers ook in Groenoord Herstructurering van de Rivierzone HEEFT U'MAL? BEL 010 -426 46 90 ORANJE Enige 'bioscoopin Schiedam vertoont nu ook 35-millimeterfilms 'Repelsteeltje' in Blauwe Brug Foto's werkers van coöperatie Poppentheater voor de jeugd Prijzenkapster op de Dam Antroposofie als een kunst 55-Plusclub van start Amnesty zoekt briefschrijvers Speelgoedbeurs Met NBBS 7 dagen naar Les Arcs Bluessessie in Van Diggele /i WOENSDAG 19 OKTOBER 1994 42-1441 SCHIEDAM Bij de Vrijzin nige Geloofsgemeenschap NPB houdt T. Peetoom op donderdag 20 oktober een lezing over an troposofie als levenskunst. Daarbij gaat hij in op lastig te verklaren raadsels en innerlijke belevingen die veel mensen heb ben. Ook wordt aandacht be steed aan ontmoetingen en ge beurtenissen waarvan de zin pas veel later duidelijk wordt. Van uit de antroposofische gedachte belicht de spreker verder de op gave van de mens te midden van het maatschappelijk gebeuren. Uitgangspunt is daarbij de volle verantwoordelijkheid die men heeft voor het eigen leven. De lezing 'Antroposofie als kunst- om te leven' is de eerste uit de cyclus 'Van binnen uit'. De volgende bijeenkomst op 3 no vember heeft mandala's tot on derwerp en A. Haccou belicht op 14 november de inhoud van dro men. De lezingen beginnen om 20.00 uur. Naar aanleiding van de antroposofie voordracht start de NPB op 25 oktober een cur sus over dit onderwerp. Deze bestaat uit drie bijeenkomsten. Kosten 25 gulden. SCHIEDAM Onder het mot to 'Samen nadenken en bezig zijn' start op donderdag 3 no vember het nieuwe seizoen voor 55-plussers die zich verdiepen in kwesties die spelen in de maat schappij. De club die voorheen onder de naam Studiekring 55- plussers door het leven ging, wil de kennis en levenservaring van leeftijdsgenoten gebruiken en vergroten om daarmee de sa menleving van dienst te kunnen zijn. Wekelijks verdiepen de leden zich in een doöf hen zelf gekozen onderwerp. Daarvoor worden artikelen gelezen en bezoeken gebracht aan onder meer biblio theek, museum en archief. De resultaten worden schriftelijk vastgelegd. Iedere 55-plusser kan ongeacht opleiding of le vensbeschouwing deelnemen. Kosten per jaar 60 gulden. De bijeenkomsten vinden plaats in Dienstencentrum De 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766. De infor matie en inschrijving is in han den van P. Oey, tel.4706532. SCHIEDAM Amnesty Inter national is voor iedereen wel be kend. De organisatie die zich onder meer inzet voor politieke gevangenen heeft, ook een afde ling in Schiedam. Een van de activiteiten van deze groep is het organiseren van schrijfacties voor gevangenen: het aanhangig maken van de zaak van politieke gevangenen en het geven van schriftelijke ondersteuning aan de gevangenen zelf. In de bibliotheek in de Blauwe Brug organiseert de groep elke laatste donderdag van de maand van 18.30 tot 20.00 uur een schrijfavond. Daar kunnen kaarten verstuurd worden en kunnen voorbeeldbrieven ge schreven worden. De eerstko mende bijeenkomst is Op 27 ok tober. Iedereen is welkom. Bij Vink es Evag klaar terwijl u wacht! Vraag naar Wim of Hans Jonge jenever Oranje Vieux Oranje SCHIEDAM Voor Job Schu ring zijn niet voor niets twee avonden achter elkaar - vrijdag 21 en zaterdag 22 oktober - gere serveerd in De Teerstoof in de Nieuwstraat 12. De, ondermeer ook, presentator van het NCRV televisie-programma 'Wat een vraag', wordt wel het grootste talent van de jongste cabaretge neratie genoemd. In zijn vijfde programma 'Wat heb ik het toch goed', laat Schu ring zien, dat hij geen last meer heeft van een 'meervoudig stem mingensyndroom', zoals hij het zelf noemt. De cabaretier is sta biel geworden en is alleen nog maar blij; de hele dag ontzettend blij. Zoals zijn moeder hem vroe ger vlak voor het slapen gaan de meest zielige verhaaltjes voorlas, zo kunnen nu gebeurtenissen niet erg genoeg zijn. 'Je kunt heus wel positief zijn, als je maar wilt!'. Schuring doet er in zijn show pratend, zingend, acterend en musicerend verslag van. Heel soms echter komen zijn oude pessimistische gevoelens weer naar boven. Dat is lastig voor hem, maar heel leuk voor het publiek. Vier jaar geleden won Job Schu ring het Amsterdamse Klein- kunstfestival. Vanaf dat moment al staat vast, dat hij een echte grote gaat worden. Daarmee past hij in De Teerstoof traditie. In het Schiedamse zoldertheater zijn immers ook mensen als Jos Brink en Youp van 't Hek hun carrière begonnen. Aanvang beide voorstellingen: 20.30 uur. Toegang: 18,-; 15,- (passen). Reserveren en afhalen van kaar ten bij de Schiedamse Theater kassa, Nieuwstraat 12, telefoon nummer 4269563. De openings tijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur. SCHIEDAM Speel-o- theek Ikkie organiseert in de week van 24 tot en met 28 oktober de jaarlijkse speel goedbeurs. Een kwart van de opbrengst komt ten goede aan de instelling. Speelgoed kan worden inge leverd op 24 oktober van 14- 15 uur en 19.30-21 uur en op 25 oktober van 9-11. 14-15 en 19.30-21 uur. De spullen moeten schoon, heel en com pleet zijn. Er kunnen geen pluche beesten worden ver kocht. De verkopers kunnen de prijs zelf bepalen. Belangstellenden kunnen op 27 oktober tussen 9-15 uur en 19.30-20 uur kijken of er iets van hun gading tussen zit, evenals op 28 oktober van 9- 11 uur. Vrijdag wordt het res tant speelgoed afgeprijsd. De Speel-o-theek is gevestigd aan de Churchillweg 50 (ach ter flat.vijf van het Bach- plein) in Noord. Eventuele informatie verstrekt Anja Lems via tel.4714952. SCHIEDAM - Het apparaat was al een tijdje in gebruik, maar nu konden de donateurs en subsidiegevers eindelijk zien waaraan hun centen wa ren besteed. Afgelopen zater dag presenteerde het bestuur van het Vilmhuis aan de Nieuwstraat de nieuwe pro jector. Met dit apparaat kun nen in Schiedam voor het eerst in jaren - na de sluiting van de bioscoop in de Passage - weer 35-millimeterfïlms worden vertoond. Om het kabaal van het draaien de apparaat te dempen, beschikt de zaal nu ook over een projec tiecabine. Er waren vele discus sies aan vooraf gegaan voordat eindelijk besloteh was het hokje te bouwen, erkent Gerard Brou wer van het Filmhuis. Veel film liefhebbers vinden het geratel van de projector onmisbaar voor de ultieme filmbeleving, net zo als sommige muziekfreaks zwe ren bij het gekraak van een ou derwetse langspeelplaat. „Tij dens het Rotterdamse Filmfesti val waren ze ooit vergeten een microfoon dicht te draaien in de projectiecabine", zegt Brouwer. „Sommige tegenstanders zeiden dan ook: bij het festival mixen ze het geluid zelfs door de film." „Het Filmhuis is nu professio neel",, zei Raymond Vrede- brecht, voorzitter van de Stich- ting Gebouw De Teerstoof, waarin het Filmhuis is gevestigd. „Het is de laatste stap, op com fortabele stoelen na." Vrede- brecht roemde alle vrijwilligers, die al twaalf jaar lang het Film huis draaiende houden. Film- huis-voorzitter Gerard Sparla werd extra in het zonnetje gezet, omdat zijn bouwkundige advie zen onmisbaar bleken tijdens de werkzaamheden. Literaire avond Inmiddels gebeurt er nog veel meer in het Filmhuis: „Het is niet bij films gebleven, want er zijn nu ook literaire avonden, met steeds weer schrijvers van naam", zei Vredebrecht. Deze activiteiten worden binnenkort misschien zelfs uitgebreid, hoopt Gerard Brouwer. De Rotter damse Stichting Weerwoord, die literaire bijeenkomsten organi seert in café De Consul, heeft contact gezocht met de literaire commissie van het Filmhuis. In Rotterdam komen vooral regio nale schrijvers aan bod, terwijl in het Filmhuis auteurs uit alle de len van het land komen. Zo lfomt op 19 november Willem Brakman langs, was afgelopen zondag JeanPierre Rawie op be zoek en staat een bijeenkomst' met Ronald Giphart gepland voor de nabije toekomst. Brou wer hoopt in januari de samen werking met Weerwoord te kun nen starten, „maar het is nog niet duidelijk wat het wordt." Een groot deel van de kosten van de projector en de verbou wing - er zijn ook een nieuw plafond en een nieuwe bar - is opgebracht door het VSB- Fonds. „Ons geld moet ten goe de komen aan het nut van het algemeen", motiveert Sandra Augustinus de keuze van het fonds het geld beschikbaar te stellen. Voor de regio Schiedam- /Vlaardingen heeft het fonds van de gelijknamige bank enkele miljoenen guldens per jaar be schikbaar. Ongeveer tienduizend gulden hiervan is naar het Film huis gegaan. Het programma van het Film huis voor de maand november is alsvolgt: vrijdag 4 nov. The age of innocence (regie: Martin Scorsese); 11 nov. Romance de Valentia (Sonia Herman Dolz); 18 nov. Manhattan murder mys tery (Woody Allen); 25 nov. Bel le van Zuylen (Digna Sinke). Aanvang telkens om 21.30 uur. Zakelijk bekeken SCHIEDAM— Zo'n slordige 25 medewerkers zorgen samen voor de prachtige lekkernijen die iedere dag weer kersvers in de winkels van Maison van Wijk liggen te wachten om opgegeten te worden. Onlangs opende de heer Fangen, eigenaar van deze bankerbakkerijen, alweer de Wi Jé a vierde winkel in de omgeving, dit keer aan de Borodinlaan 62 in Winkelcentrum Kethel. Alleen al voor het banket, de vlaaien en de schitterend opgemaakte kin dertaarten met Mickey Mouse of de Flinstones bovenop, zijn bij 'Maison van Wijk" dagelijks 10 ervaren banketbakkers in de weer. De sfeervolle zaak aan de Borodinlaan is te herkennen aan de bordeauxrode en lichtgrijze huisstijl en is een ware verzoe king voor menig voorbijganger. Allerlei soorten chocolade, bon bons in fraaie kadoverpakkin- gen, zomer- en wintervlaaien zorgen ervoor dat het wel heel moeilijk voorbij lopen is. „Als je dagelijks zoveel lekkers om je heen ziet, wen je er gelukkig wel aan", lacht de heer Fangen. Voor de klanten zal nog moeten blijken of het lukt om voor een halfje bruin naar binnen te gaan en dan ook met niets anders naar buiten te komen. vanaf p.p. Wintersport. Regel'top het postkantoor SCHIEDAM In café Van Diggele op de Grote Markt wordt donderdag 20 oktober een bluessessie gehouden. De gelegenheids viermans formatie bestaat uit Michael de Jong, Johan de Roos, Wil lem van Dullemen en Eelco Geerling. 'Muziek-op-donderdag' in Van Diggele begint vast om 22.00 uur; de toegang is altijd gratis. SCHIEDAM De herfstva kantie is alweer een eindje op streek. De video-banden thuis zijn allemaal van begin-tot-eind opnieuw bekeken; de portemon- naie van de meeste ouders is na wat dure uitstapjes-waarschijn lijk leeg en de verveling dreigt toe te slaan. Jeugdland heeft al vaker met dit soort bijltjes ge hakt en vrijdag's, tegen het eind van de week, een dijk van een voorstelling gepland. De 21ste oktober verzorgt het Limburg's Jeugtoneel in wijkcentrum De Blauwe Brug een uitvoering van het populaire sprookje 'Repel steeltje'. De toegang kost slechts één piek en die prijs hoeft voor niemand een beletsel te zijn. De voorstelling begint om 14.00 uur; kaartverkoop vanaf een kwartier voor aanvang aan de zaal. SCHIEDAM In het Nationaal Coöperatie Museum aan Lange Haven 84, Schiedam is in het eerste kwartaal van het nieuwe jaar een foto-tentoonstelling te zien over coöperatiewerkers in het Waterweg gebied. De organisatie is daarom op zoek naar meer fotomateriaal dat ongetwijfeld nog in het bezit is van oud-medewerkers of hun familie. Degene die beschikt over foto's van bijvoorbeeld mensen die aan het werk zijn in bakkerij, woninginrichting of als broodverkoper, melkslijter of kolensjouwer in het brandstoffenbedrijf worden ver zocht deze af te staan. Men kan de foto's afgeven tijdens de openingstijden van het museum op donderdag en vrijdag van 13.30 - 17.00 uur en donderdag(koopa- vond) van 19.00 - 21.00 uur. Zaterdag is het winkeltjes annex museum geopend van 11.00 - 17.00 uur. Op de foto vermelden om wie het gaat en in welk jaar het plaatje is geschoten. Meer informatie via tel. 4747456. SCHIEDAM De gemeenten Vlaardingen en Schiedam hebben besloten om gezamenlijk een onderzoek te gaan verrichten voor de herstructurering van de rivierzone in beide steden. Aanleiding is het beleidsconvenant ROM-project Rijnmond, dat eind vorig jaar werd vastgesteld door de Rijnmondgemeenten, de ministeries van VROM, Verkeer Waterstaat en Economische Zaken, de provin cie, de Stadsregio Rotterdam, de Kamer van Koophandel, de Stichting Europoort Botlek Belangen en de havenondernemers vereniging SVZ. Doel van het ROM-project Rijnmond is het versterken van de economische functie van het Rotterdamse havengebied en van de milieukwaliteit van de regio. Het Vlaardings/Schiedamse onderzoek moet een plan van aanpak voor de Rivierzone opleveren. Hierin wordt aandacht besteed aan onder meer het terugdringen van de milieu-overlast, segmentering van het werkgebied (welk bedrijventype op welk bedrijventerrein), verbetering van de kwaliteit van die terreinen en - specifiek voor Vlaardingen - het versterken van de woonfunctie op het Haven hoofd. Voor het onderzoek is een stuurgroep in het leven geroepen, waarin de gemeenten en vertegenwoordigers van de ministeries, de Kamer en het Havenbedrijf Rotterdam zitting hebben. Tijdens een eerste bijeenkomst op maandag 24 oktober zal de stuurgroep zich uitspreken over het startdocument, waarin de opdracht voor het onderzoek wordt geformuleerd. Het onderzoek kan vervol gens in november van start gaan en de eerste resultaten worden nog voor de zomer van 1995 verwacht. SCHIEDAM Jacobus Wie man en zijn poppen zijn al jaren lang vaste gast in De Teerstoof in de Nieuwstraat 12. Zaterdag 22 oktober komen zij naar het zoldertheater met de nieuwste voorstelling 'De Veran- der-ring'. Het verhaal gaat over Jonk die al jaren bij een lieve oude vrouw woont, maar geen familie van haar is. Alles wat Jonk weet, is dat hij op een dag gevonden is. Hij helpt zijn pleegmoeder met koken. De vrouw kookt eten voor de graaf die op het kasteel woont. Op een kwade dag wordt Jonk's pleegmoeder opgesloten in een kerker nadat ze door de dokter beschuldigd is van hekse rij. Jonk besluit zijn 'lieve moe der' te redden. Maar wat is het geheim van de oude koopot? Zaterdag 22 oktober. Aanvang: 14.00 uur. Toegang: 7,50. Reserveren en afhalen van kaarten bij de Schie damse Theaterkassa, Nieuw straat 12, telefoonnummer 4269563. De openingstijden zijn van dins dag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur. SCHIEDAM Sinds enkele maanden heeft Schiedam er bijna ongemerkt een 'echte prijzenkapster' bij: Mary Lim burg. Zij is een telg uit de be kende kappersfamilie 'Lim burg'. Tot nu toe werkte Mary bij een aantal top-salons in Ne derland die nationaal en inter nationaal bekendheid genieten, zoals Gerjon Akse (Neder lands en Europees kampioen) en Robert Limburg (haar broer, Nederlands kampioen). De liefde voor het kappersvak en het wedstrijdwerk kreeg Mary via haar vader en broer van huis-uit mee. Haar 'win naars-kwaliteiten' plaatsten haar veelvuldig op het erepodi um. Op de Dam 13a heeft ze 'Mary's Haarmode' gevestigd. Zij heeft zich tot doel gesteld haar ervaring en kennis 'mee te geven' aan de klanten en zorg te dragen voor een uiterst mo dieus kapsel. Toch zijn de prij zen heel gewoontjes. Mary is een uitgesproken familie-kap ster. Het hele gezin kan bij haar terecht en zij is te allen tijde bereid om eventuele wen sen te bespreken. Voor Schie dam is deze 'sterkapster zonder sterallures' een bijzondere aan winst. Hier Kunt u altijd op rekenen. Hierop maar tiJdelijK. Jan Evertsenweg 6, tel.: 010-426 46 90 Industrieterrein Vijfsluizen, Schiedam. SUJTERU/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs. per liter 16.95, bij 12 flessen 4 C CA per liter I per liter 16.105, bij 12 flessen -I C CA per liter I UivU U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 Joh Schuring foto: Meijnard Scheers Filmhuis op professionele toer Voorzitter Gerard Sparta zei de nieuwe projector gereed Het is niet makkelijk kiezen bij Maison van Wijk Een scene uit uit het stuk 284,- De nieuwe NBBS wintersportgids is uit. Kom 'm snel halen, want ook dit jaar staat-ie boordevol met voordelige skivakanties. Waaronder bovenstaande aanbieding (incl. 6-daagse skipas en 1 week logies). Kom langs via de zwarte piste. Schiedam, Lange Nieuwstraat 191, tel. 010 - 4264999 Mary Limburg, een 'sterkapster zonder sterallures A Hart Nibbrig Greeve B.V., importeur van Mitsubishi, bestaat 70 jaar. En om dat te vieren maken wij, als u één "SSI" dezer dagen een nieuwe Mitsubishi personenauto koopt, duizend gulden op uw rekening over. Buiten uw overeenkomst met de dealer om. Daar kunt u in ieder geval op rekenen. Bij elke Mitsubishi een importeursbonus van duizend gulden op de koop toe. Deze jubileiimbonus is verwerkt in de leasetarieven. Hart Nibbrig Greeve B.V., Sassenheim, 02522-66111 Dealeradressen vindt u in de Gouden Gids. Wijzigingen voorbehouden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 13