zondag 23 oktober 6e Interculturele dag „Met energie de aarde rond" in wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32 Non-stop programma van 12.00-22.00 uur TOEGANG GRATIS 3® „Het Westen" LA F0NTANA NS^TRU Adverteren doet verkopen! Beter Bed viert 15-jarig bestaan met geschenken en prachtige prijzen! 4 GROTE ZAAL INTERCULTUREEL KINDERPROGRAMMA WORKSHOPS T Mm keuken huor#A INTERCULTURELE MANIFESTATIE: MET ENERGIE DE AARDE ROND" 13.00-16.00 uur: Haarvlechten 13.45-14.15 uur: Didgeridoo 14.00-17.00 uur: Peru poppetjes maken WERELD MILIEUMARKT van 12.00-18.00 uur WERELDKEUKEN vanaf 12.00-18.00 uur Cadeaus tijdens koopavondentekenwedstrijd voor jongeren Op zondag 23 oktober a.s. houdt Wijkcentrum De Erker, de 6e Interculturele dag, als jaarlijkse afsluiting van de Interculturele week. Door middel van deze activiteit wil het wijkcentrum de allochtone en autochtone bewoners van Schiedam met elkaar in contact brengen. De week van 16 t/m 23 oktober zijn er verschillende exposities in het wijkcentrum te zien over „Energie anders, zowel hier als in de Derde Wereld", „Toekomstige milieuproblemen (water, landbouw en ruimte)", een waterprojekt in Tanzania. Op zondag 23 oktober is er in de grote zaal een non-stop programma met optredens van allerlei muziek-, zang- en dansgroepen uit verschillende landen. Tevens zijn er maquettes te zien van „andere energie", stands van Milieu Defensie, Wereldwinkel Schiedam, Stichting Vluchtelingenwerk, Schiedam-Nicaragua, Centrum voor Ontwikkelings Samenwerking. Nw. Waterweg Nrd. Ook zijn er internationale eetkramen aanwezig, waar de bezoekers echt buiten de deur kunnen eten. Er is een speciaal Kinderprogramma, met workshops „haarvlechten" en „Peruaanse vingerpoppetjes maken" en een Internationaal kinderfeestoptreden door Ray Saluki. Als topper van de avond treedt de Afrikaanse band „Dou - Dou" op. Het zijn muzikanten uit Senegal. 12.00-16.00: Internationaal kinderfeest 12.00-13.00: workshop haarvlechten 13.00-13.45: Ray Saluki: met een Goochelshow 13.45-14.15: pauze 14.15-15.00: Ray Saluki: met een ballonnenshow Milieudefentie Maquette: windmolen, zonnecollectoren Centr. voor Ontwikkelings Samenwerking: programma spelenderwijs Wereld winkel Schiedam Schiedam Nicaragua Mexicaanse Kunst Vluchtelingenwerk Schiedam Argentijns Colombiaans Palestijns Portugees Spaans Surinaams Senegalees Banketbakkerij HAGE EEN GESLAAGDE AVOND BEGINT BIJ PIZZERIA WOENSDAG 19 OKTOBER 1994 42-456 11.30: ZAAL OPEN 12.00-12.10: Opening door wethouder Bart de Leede 12.10-12.40: Optreden Fitas Do Guadiana 12.40-12.55: Optreden Didgeridoo - speler 12.55-13.10: Interview door Eric Neuman 13.10-13.30: Optreden Flamenco groep Tabloa 13.30-13.45: Interview door Eric Neuman 13.45-14.30: Optreden Tropical Steelband 14.30-14.45: Interview door Eric Neuman 14.45-15.15: Optreden Grace Szymanska 15.15-15.30: Optreden Didgeridoo - speler 15.30-15.50: Optreden Flamenco groep Tabloa 15.50-16.05: Interview door Eric Neuman 16.05-16.35: Optreden Hot Club du Nord 16.35-16.50: Interview door Eric Neuman 16.50-17.20: Optreden Hot Club du Nord 17.20-17.45: Optreden Griekse dansgroep Aphrodites 17.45-18.00: Optreden Arkadi Gamki - Russische muziek 18.00-18.15: Optreden Alan Pasiencier 18.15-19.15: Optreden Brasil Music 19.15-19.30: Optreden Bugaruba speler 19.30-20.00: PAUZE 20.00-22.00: Optreden van Dou - Dou, muziek uit Senegal 1 I De interculturele dag is mede mogelijk gemaakt door subsidies van de Gemeente Schiedam, het VSB-fonds, Nationale Commissie voor voorlichting en bewustwording Ontwikkelings Samenwerking, onderstaande adverteerders en financiële bijdrage van Wijkcentrum De Erker. L Jan van Avenesstraat 32, tel. 4267767. J STICHTING KINDEROPVANG KATJA Van Ostadelaan 120 Tel. 010-4267051 Gastouderbureau Tel. 010-4265819 -KINDERDAGVERBLIJF - BUITENSCHOOLSE OPVANG -PEUTERSPEELZAAL - BEDRIJFSOPVANG -GASTOUDERBUREAU St. Liduinastraat 49, tel. 4257586 architecten- en Ingenieursbureau Lange Haven 109 3111 CD Schiedam Tel /fax (010)4269990 Autotel 06.52.93.71,03 Buitenom 1-d 2512 XA Den Haag Tel (070)3802498 julianalaan 122b, 3116 JW Schiedam. Tel. 010-4269797 M M - groep LANGE HAVEN 113 3111 CD SCHIEDAM Tel. 010-4736727 Fax 010-4267728 ADMINISTRATIE EN BELASTING CONSULENTEN Met leuke geschenken tijdens extra koopavonden en een tekenwedstrijd voor de jongeren, waarmee prachtige prijzen zijn te winnen, viert Beter Bed tijdens de herfstvakantie het 15-jarig bestaan. De eerste en grootste slaapkamerspeciaalzaak van de Benelux telt thans veertig(!) filialen in Neder land en België, twee fabrieken in Nederland en Polen en circa 600 medewerk(st)ers. Met de Ju nior Beter Bed-Speciaalzaken introduceerde het succesvolle concern wederom een nieuw con cept, dat zich geheel en al richt op de alleensla pers, zoals kinderen, tieners en één-persoons huishoudens. In Uden waar 15 jaar geleden de eerste Beter Bed-zaak werd geopend, introdu ceerde de Brabantse onderneming onlangs een nieuw fenomeen: de eerste linnerieshop. Het succes van Beter Bed is gebaseerd op een breed en diep assortiment, goed advies, de uiterst scherpe prijzen, de garantie op gezond slaapcom fort en de degelijke service. Steeds geeft het Nederlandse slaapwarenhuis als eerste de nieuwe trends aan. Met de uit gifte van een krant, die in een miljoenenoplage in Nederland wordt verspreid, vestigt Beter Bed de aandacht op de viering van het derde lustrum, dat op maandag 26 september is be gonnen en eindigt in de 2e week van november. In die pe riode worden per filiaal twee extra koopavonden tot 22.00 uur ingelast, die een feestelijk karakter hebben. Elke koper wordt bij een besteding van f 1.000.00 verrast met een leuk geschenk zoals twee badjas sen. Tijdens de tekenwedstrijd kunnen de jongeren hun fanta sie de vrije loop laten bij het thema: het bed van de toe komst. De hoofdprijs is een trip naar EuroDisneyland bij Parijs. Er zijn bovendien 10 Nintendo spelcomputers te winnen. Eerste én grootste slaapka merspeciaalzaak van de Bene lux. Beter Bed maakt in 15 jaar spectaculaire groei door. Beter Bed heeft in vijftien jaar een spectaculaire groei door gemaakt. De eerste slaapka merspeciaalzaak van Neder land die in 1979 de deuren van haar bescheiden winkel in Uden opende, ontwikkelde zich tot een concern met veer tig vestigingen in Nederland en België, twee fabrieken en circa 600 medewerk(st)ers. Het suc ces ligt opgesloten in de zake lijke formule die gebaseerd is op een allesomvattend slaap- assortiment, de uiterst scherpe prijzen als gevolg van eigen produktie, de garantie op slaapcomfort en gedegen dienstverlening. Het Neder lands slaapwarenhuis blijft, zo als ook in 1979, de trends aan geven. Een gezonde nachtrust is steeds het uitgangspunt ge weest. Reeds vanaf het prille begin is de juiste combinatie van matras én bodem essen tieel. De gehele dienstverle ning blijft dan ook gericht op een perfect slaapcomfort voor een sterk concurrerende prijs. Dat betekent een voortduren de, grote inspanning ten aan zien van de eigen produktie, specialistische kennis., de klantvriendelijke voorlichting en de totaal-service. Onderzoek "De laatste jaren wordt het sla pen meer en meer weten schappelijk benaderd. Er is veel onderzoek op gang geko men naar het verband tussen de kwaliteit van de nachtrust en de ondergrond waarop men ligt. Over diverse factoren zo als de slaapfasen, de houding, de drukpunten en de onder steuning van de wervelkolom wordt steeds meer kennis ver gaard. Deze factoren zijn mede bepalend voor een ge zonde nachtrust. Als (één van) de toonaangevende specia lismen) voelen wij ons dan ook verplicht deze ontwikkelingen steeds op de voet te volgen", zegt eigenaar/ direkteur Diks. "Natuurlijk hebben we ver stand van slapen. We preten deren dat ook". Middels in terne trainingen worden de medewerk(st)ers opgeleid voor hun adviserende taak. Regel matig wordt een bezoek aan de fabrikant gebracht om on der meer kennis te nemen van de produktiemethoden en de gebruikte materialen. Ook komt regelmatig een fysiothe rapeut op bezoek om voorlich ting te geven. Ongedwongen sfeer Veel waarde wordt gehecht aan het informeren en advise ren van de klant in een onge dwongen en gastvrije sfeer. "Het goed kunnen informeren en adviseren én de contactuele eigenschappen zijn heel erg belangrijk. Dat moet de medewerk(st)er gewoon in zich hebben" meent Diks. "We trek ken bovendien alle tijd voor een klant uit. Eigenlijk zou men een afspraak moeten maken. Als het druk is bestaat er na melijk de kans dat men niet wordt geholpen. We hebben er geen behoefte aan om het ge sprek snel af te raffelen". Ouderwetse service Bij dit specialisme behoort een ouderwetse service. "De na zorg staat bij ons bovenaan. We doen er alles aan", zegt Diks met stelligheid. "We be schikken over twee magazijnen waaruit we direkt kunnen leve ren. .De mensen willen niet meer wachten. De eisen van de consument worden steeds groter, wat betekent dat je veel in de collecties én veel op voorraad moet hebben". Tot de dienstverlening van alle dag behoort onder meer het gratis bezorgen en het veelal ook gratis monteren van slaap kamers, de gratis opslag van gekochte bedden, die nog niet direkt geplaatst kunnen wor den en het snel verhelpen van eventuele mankementjes. Be ter Bed beschikt over speciale servicewagens die dagelijks kunnen worden ingezet om de helpende hand te bieden, "We houden niet van ellenlange correspondentie. Direkt oplos sen is ons devies. Dat is aan genaam voor de klant en voor komt extra kosten". Met waterdichte garanties staat Beter Bed achter haar produkten. Het lidmaatschap van het Interieur Waarborg be tekent een extra waarborg voor een goede dienstverlening. 40% Prijsvoordeel De prijzen zijn sterk concurre rend. Omdat Beter Bed rechts- streeks vanaf eigen fabrieken kan leveren ontstaan er prijs verschillen van gemiddeld 40%(!). Mede door de forse in koop kunnen zéér scherpe prijsafspraken met de leveran ciers worden gemaakt, waar van de consument direkt profi teert. Maar er zijn ook nog bij komende voordelen: "We kun nen ook aan onze leveranciers speciale eisen stellen ten aan zien van bijvoorbeeld de kwali teit waaraan we grote waarde hechten", zegt Diks "Dat komt onze klant uiteraard Ook ten goede". Ondanks alle inspanningen ten aanzien van een perfecte be drijfsorganisatie, blijft een ge zonde nachtrust het belangrijk ste thema. "Het zoeken naar de juiste combinatie van ma tras en bodem is daarbij es sentieel" stelt Diks. Uit ervaring weet hij dat zeker 60% van zijn klanten problemen met slapen heeft. "Als men 's morgens met pijn in de rug opstaat, dan is dat vrijwel altijd het gevolg van een verkeerd matras. We zullen echter bij het oplossen van slaapproblemen nooit op de stoel van de dokter gaan zitten. Dat is uitermate gevaar lijk. Je mag de mensen geen dingen voorspiegelen, die je niet waar kunt maken". Junior Beter Bed Het unieke karakter van beter Bed wordt nog eens onder streept door het jiieuwe con cept van de Brabantse onder neming, die als eerste in de Benelux Junior Beter Bed in troduceert. Het assortiment van Junior Beter Bed is qua ontwerp, kleurstelling en mate rialen afgestemd op de smaak en de behoefte van de op groeiende jeugd. Immers, sla pen, spelen én huiswerk ma ken bepalen in belangrijke mate de dagelijkse bezigheden van de jeugd. Tegelijkertijd richt Beter Bed zich op de één persoons huishoudens, zoals bijvoorbeeld kamerbewoners. Multifunctioneel "Als het om slaapkamers gaat, kun je bij ons voor de volle honderd slagen" zegt Diks. "We hebben het gehele'traject in eigen hand zoals de inkoop van de grondstoften, het ont werp, de produktie, het trans port, de opslag, de verkoop en service. Sinds 10 jaar hebben we een fabriek in Uden waar we met de modernste technie ken MDF verwerken. In Polen hebben we een fabriek waar grenen slaapkamermeubelen worden gemaakt. Alle elemen ten zijn dan ook voor de klant aanwezig om naar eigen in zicht en smaak een complete slaapkamer in te richten". T rends De ontwerpers houden er bo vendien rekening mee dat de gemiddelde lengte van de Ne derlander toeneemt. Beter Bed heeft dan ook ledikanten in de collectie opgenomen welke af wijken van de traditionele af metingen. De vormgeving wordt afgestemd op de wen sen van de consument, die tij dens de gesprekken in de filia len kenbaar worden. Vanzelf sprekend is ook de algemeen geldende trend van invloed. De ronde vormen zoals de auto-industrie die thans kent, vindt de consument ook bij Beter Bed. De Brabantse on derneming blijft de trends neerzetten, zoals vijftien jaar geleden, toen al heel bewust werdf gekozen voor een basis concept dat bed, spiraal én matras omvatte. Afhankelijk van de wensen en het te be steden bedrag kan men daar allerlei variaties op aanbren gen. "Dat was uniek" zegt Diks "want meestal was het zo dat je eerste een ledikant uitzocht om er later een matras bij te kopen". Het assortiment van Beter Bed is breed en alles omvattend. Dat betekent een bijna onbe perkte keus uit slaapkamer meubelen, matrassen, bedbo- dems zoals lattenbodem, spi raal en boxspring (handmatig en automatisch verstelbaar) watermatrassen en waterbed den. Behalve de eigen merken voert Beter Bed ook de pro dukten van gerenommeerde fabrikanten zoals onder andere Auping, Pullman, Acor en Bos- sflex. De collectie wordt gecomple teerd door een enorme sorte ring bedtextiel zoals kussen, dekbedden (anti-allergisch, dons en wol), hoeslakens, moltons, bedspreien en dek bedovertreksets. Vanzelfspre kend is er een grote variatie aan dessins en kleurein. Waterbedden Reeds vele jaren heeft Beter Bed zich gespecialiseerd in waterbedden. Veel mensen vinden het "slapen op water" een aangename sensatie en te gelijkertijd een letterlijk rustge vende ervaring: De praktijk heeft inmiddels bewezen dat het waterbed zéér comfortabel is en voor een gelijkmatige on dersteuning van het lichaam zorgt. Met name mensen met rug- en nekklachten kiezen voor een waterbed, dat 's zomers koel en 's winters behaaglijk warm is. Als specia list in alle slaapsystemen kan Beter Bed een goed waterbed van harte aanbevelen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 23