Eindelijk een hand balsem met pü 5,5 sé Zo bi ijl je het hele jaar door lit Edisan, de veilige keuze tegen maagklacbten Schaapjes tellen nu voorbij Gezondheidsadviezen Gezondheidsadviezen Verlicht uw hoest met homeopathie Paracetamol zet pilletjes: Ideale pijnstiller voor Hinderen Bloedvaten reinigend middel werkt doeltrenend sBfeS#na ff GZ9409 De handen zijn onze be langrijkste werktuigen. Net als bij elk ander ge reedschap, moeten we ook op onze handen heel zui nig zijn. Alhoewel we er nauwelijks bij stil staan, hebben ze dagelijks heel wat te verduren. Warmte, kou, water, en agressieve stoffen drogen de huid uit en maken haar kwets baar. Met als gevolg dat er roodheid, jeuk en zelfs ec zeem kan ontstaan. BALSEM KOMPLEET HAND+NAGEl BALSEM Méér energie met Marcus Rohrer Spirulina We doen het allemaal heel graag, maar soms wordt het ons weieens te veel: een drukke baan, het huishouden, de zorg voor het gezin... De een kan het heel goed aan en blaakt van gezondheid en ener gie, de ander is gauw moe en heeft behoefte aan een ruggesteuntje. Spirulina SNEL WEER FIT BETERE PRESTATIES De wetenschappelijke staf van A. Vogel is erin ge slaagd een nieuw homeopa thisch geneesmiddel te ont wikkelen dat werkzaam is tegen de meest voorkomen de maagklachten. Edisan reguleert de zuurproduktie van de maag, bestrijdt de pijn en herstelt tegelijker tijd het maagslijmvlies. Deze meervoudige werking kan ervoor zorgen dat zuur- aanvallen steeds minder worden en uiteindelijk zelfs geheel verdwijnen. TERUGKEREND PROBLEEM Kinderen met pijn of koorts hebben, net als vol wassenen een pijnstiller no dig. Huisartsen en artsen van consultatiebureaus ad viseren al jaren het gebruik van paracetamol zetpille tjes. Sinds kort zijn ze van het merk Darocet bij de dro gist verkrijgbaar. MAKKELIJK Slecht slapen, wie kent het niet? Draaien, woelen en de wekker geeft aan dat het later en later wordt. Schaapjes tellen helpt niet en de volgende dag voelt u zich bepaald niet fris en uit gerust. Het is een schrale troost, maar op zo'n mo ment bent u bepaald de eni ge niet. Maar liefst één op de drie Nederlanders heeft re gelmatig last van slaap stoornissen. Verschillende oorzaken kunnen een goede nachtrust verstoren. Stress door bijvoorbeeld proble men thuis of op het werk kan één van de oorzaken zijn. Nieuw homeopatisch geneesmiddel stopt èn voorkomt maagzuur STERKTES SNELLE WERKING VALDISPERT NACHT door G. van Lieshout, arts Kalknagels Vaak worden nagels die verdikt en verkleurd zijn kalknagels genoemd. Veel voorkomende verkleurin gen zijn: grijs, geel of geelbruin. Soms zijn er alleen witte plekken. Geregeld zijn die nagels ook brokkelig. De meeste nagels die kalknagels genoemd worden, zijn echter geen kalknagels maar schimmelnagels! Nagels kunnen er soms anders uitzien door eczeem, psoriasis (schubziekte) of door een gist. HOE KOMT HET? WAT KUNT U ER ZELF AAN DOEN? MISVATTINGEN Uitwendige aambeien bestaan niet! Nooit pijnlijk mmiomi vmmoomc mss-mm mm 157- 1243 m ■smvim Enthousiaste reakties: Uit enthousiaste reak ties van gebruikers van Ader-Rein kuur 300 blijkt de effektieve werking van het preparaat. De positie ve informatie heeft zelfs de belangstelling van de Nederlandse Hartstich ting gewekt. SAMENSTELLING lussistin Tussistin bij hoest helpt veilig. Tussistin veilig geneesmiddel bij hoest Als u er op gaat letten, hoort u het overal om u heen: hoest. Variërend van zomaar een kuchje tot een alles verscheurende blafhoest. Zó ver laat u het natuurlijk niet ko men. U kunt uw hoest ver helpen met goede, natuur lijke geneesmiddelen. Een voorbeeld daarvan is het homeopathische genees middel Tussistin van VSM. Voor kleine kuchers en blaffers is er van dit merk ook een speciaal kindergeneesmiddel te gen hoest verkrijgbaar; Tussikind. VERSCHILLENDE SOORTEN HOEST OOK SUIKERVRIJ VEILIG VOOR KINDEREN Te weinig mensen realise ren zich dat handen speciale bescherming en verzorging nodig hebben. Het dagelijks gebruik van een handcrème zou bijvoorbeeld al veel goeds doen. Een handcrème brengt een beschermende film aan die als het ware als een tweede huid om de hand zit. Een goe de crème reguleert bovendien het vochtgehalte in de huid. Tot nu toe was nog geen enke le handcrème verkrijgbaar met pH waarde 5,5. Deze is gelijk aan de zuurgraad van de gezonde huid. Produkten met pH waarde 5,5 helpen de na tuurlijke beschermlaag van de huid in stand te houden. Sabamed, uitvinder en pio nier op het gebied van huid- verzorgingsprodukten met pH waarde 5,5 introduceert nu een Hand Nagel balsem met gly cerine en sorbitol. Beide stof fen brengen vocht en vet snel in de huid en vormen samen met de vochtbinder Panthenol een beschermend laagje. Daar naast bevat de crème ook al- lantoïne en Bisabolol die be schadigingen herstellen en ontstekingen tegen gaan. Ten slotte werd er aan Sebamed Hand Nagel balsem kerati- ne toegevoegd, een natuurlijke bouwsteen van de nagel. Hier mee wordt de weerstand en stevigheid van de nagels ver beterd. De balsem trekt zeer snel in zodat het niet vet aan voelt en geen vlekken veroor zaakt. Sebamed biedt een komple- te lijn in huid- en haarverzor- gingsprodukten. Deze produk ten worden over het algemeen geadviseerd voor de reiniging en verzorging van de gevoeli ge huid en bij huidproblemen. Ook uw handen kunt u nu op timaal verzorgen. Verkrijg baar bij o.a. drogist en apo theek. Voor meer informatie: Imgroma, tel. 043 - 687581. trekt snel in i beschermende verzorging voor gevoelige banden werkt vocbtvastboudend en gaat ontstekingen lege." verstevigt de nagels door keratine Maar wat kies je dan? Liefst een middel dat heel veel doet: dat je snel energie geeft, de weerstand op peil houdt en je gezondheid op alle fronten on dersteunt. En dat bovendien 100% natuurlijk is en geen ver velende bijwerkingen kent. Maar bestaat zoiets wel? Er is een zuiver natuurprodukt: een klein algenplantje met een on gekende rijkdom aan heilzame voedingsstoffen, zoals vitami nen, mineralen, aminozuren, anti-oxydanten en enzymen. iSOUblrlten a HaA... t PmAjklA De naam: Marcus Rohrer Spi rulina. Een krachtige natuur lijke energiegever, waarmee u er iedere dag weer fit tegenaan kunt. Spirulina heeft namelijk een dubbele werking. Enerzijds reinigt het uw lichaam van af valstoffen, waardoor het hele organisme beter gaat funktio- neren en u meer energie krijgt. Anderzijds zorgen de vele vita le bouwstoffen voor een snelle aanvulling van tekorten, waardoor uw weerstand merk baar hoger wordt. U voelt zich veel fitter en kunt sneller her stellen van de dagelijkse in spanningen. Marcus Rohrer Spirulina kan in veel situaties helpen: als u bijvoorbeeld vaak moe bent of hard moet werken en vaak lange dagen maakt. Door omstandigheden niet zo ge zond kunt eten als u graag zou willen of als u spoedig wilt her stellen na ziekte of zware in spanningen. Het kan ook in uw dagelijks werk en bij het spor ten een welkome ruggesteun zijn. Spirulina is 100% natuur lijk en kan het hele iaar door gebruikt worden, ook door kinderen. Marcus Rohrer Spirulina is verkrijgbaar bij drogist, re formhuis en apotheek. Voor een gratis informatiepakketje kunt u bellen: 013 - 446565. Tussen de 5 en 9% van alle Nederlanders heeft regelmatig zoveel last van brandend maag zuur, dat zij daar een geneesmid del voor innemen. Daarnaast zijn er nog minstens net zoveel men sen die hun maagklachten met huismiddeltjes trachten op te lossen. Het grootste probleem bij brandend maagzuur is niet zo zeer het stoppen van de zuuraan- val, dat lukt over het algemeen Koorts is iets dat niet zomaar moet worden genegeerd. Bij kin deren kan de lichaamstempera tuur snel tot 40 graden Celsius oplopen. Ze kunnen hierdoor hangerig worden en zich dood ziek voelen. Het is voor ouders alleen maar verstandig een effec tief koortsverlagend middel in huis te hebben, zoals de Darocet paracetamol zetpilletjes. Deze zetpilletjes bestrijden ook pijn, bijvoorbeeld bij het doorkomen van tandjes of na een inenting. Kleine kinderen kunnen nog niet goed slikken, vandaar dat voor hen pijnstilling in de vorm van zetpilletjes de meest ideale op lossing is. De zetpilletjes met pa racetamol werken snel en ont- Vaak zijn eenvoudige maatre gelen al voldoende om van een gezonde nachtrust te genieten. Gebruik vlak voor het slapen PARACET4 c A M O j n zien de maag. Ze zijn absoluut veilig omdat ze altijd de juiste dosering hebben. Ze hoeven slechts éénmaal per 6 uur te wor den toegediend, voor zover dat noodzakelijk is. Daarbij garan deert de zes-urige werking ook een ongestoorde nachtrust. De zetpilletjes met paraceta mol zijn verkrijgbaar in drie sterktes. Voor de allerjongsten (vanaf 3 maanden tot 1 jaar) zijn er zetpilletjes met 120 milligram paracetamol. Peuters en kleu- vrij snel. Het probleem is dat de klacht in de meeste gevallen zeer snel weer terugkeert. Het neu traliseren van maagzuur veroor zaakt namelijk vrijwel altijd een grotere zuurproduktie in tweede termijn. Hierdoor ontstaat een vicieuze cirkel. Zuurremmende middelen helpen weliswaar di- rekt, men heeft ze echter steeds vaker nodig. De wetenschappelijke staf van Alfred Vogel heeft jarenlang on derzocht hoe dit probleem op een natuurlijke wijze zou kun nen worden opgelost. Het resul taat is nu bij apotheek en drogist te koop: Edisan. Dit homeopathi sche geneesmiddel heeft geen bijwerkingen en kan zonder be zwaar gedurende langere tijd worden gebruikt. Edisan is ver krijgbaar in druppelvorm. Het voordeel van druppels is, dat ze sneller werken; de werkzame bestanddelen worden al door hetj mondslijmvlies opgenomen. Hierdoor wordt de maag extra ontzien. Voor meer informatie: A. Vo- gel's Infocentrum, tel. 05250 - 85237. ters (1 tot 6 jaar) krijgen zetpille tjes met 240 milligram paraceta mol. Ook voor deze groep zijn zetpilletjes de ideale toedie ningsvorm. Juist omdat kinde ren in deze leeftijd vaak niets willen innemen of omdat het kind overgeeft. Voor de groep van 6 tot 12 jaar zijn er zetpillen met 500 milligram paracetamol. Deze dosering is bij uitstek ge schikt voor deze leeftijdscatego rie en zeker te prefereren boven het geven van halve tabletten voor volwassenen, hetgeen nu vaak gedaan wordt. Darocet zetpilletjes zijn drie jaar houdbaar, en handig om al vast in huis te hebben. Juist om dat kinderen nog al eens 's avonds of in het weekeinde ziek worden. Uiteraard geldt voor alle medicijnen dat u uw huisarts of consultatiebureau moet raad plegen indien de klachten aan houden, of als u twijfelt aan de ernst of oorzaak van de koorts of pijn. Voor meer informatie kunt u terecht bij uw drogist. U kunt ook schrijven naar SmithKline Beecham Consumer Healthcare, t.a.v. R. v.d. Linden, Antwoord nummer 112, 1185 VB Amstel veen. geen koffie, thee of cola en pro beer niet meer te roken. Zorg er ook voor dat de avondmaaltijd ruim voor de beoogde nachtrust wordt genuttigd. Ook is het raad zaam aan het eind van de dag ontspannende dingen te doen, veel mensen maken bijvoorbeeld een avondwandeling, en in ieder geval geen werk mee naar bed te nemen. Uiteraard kan ook een slaap middel uitkomst bieden. Een middel zoals bijvoorbeeld Val- dispert Nacht, het natuurlijke al- - ft Hoe het precies komt, is niet bekend, maar in ieder geval is er een schimmel in de nagel terechtgekomen. Meestal komt die schimmel van een schimmelinfectie tussen de tenen. Een schim mel in de nagel geeft eerst verkleuringen. Later wordt het onder de nagel dikker en kan die gaan loslaten of afbrokkelen. Meestal zijn niet alle nagels tegelijk aangedaan. Helaas kunt u er zelf haast niets aan doen. Soms lukt het bij de vingernagels nog wel eens een verbetering te krijgen door lang te smeren met een bepaalde crème of tinctuur. Bij schimmelna gels van de tenen lukt dat eigenlijk nooit. De huisarts heeft wel geneesmiddelen die kunnen helpen. Kalknagels ontstaan nooit door te veel of te weinig kalk. Ze ontstaan meestal door schimmels of een huidziekte. Gezondheidsadviezen, honderd tips voor een optimale lichaams verzorging en informatie over de belangrijkste alternatieven in- geneeswijzen, vindt u in de nieuwe Gezondheids Almanak. Een handig boekje dat voor 8,95 te koop is bij boekhandel en drogist. Nog altijd wordt elke anale klacht en niet alléén door patiënten, onder de noemer "aambeien" samengevat! Ten onrechte, aldus de mening van de Veenendaalse arts proktoloog/fleboloog W.R. Lans. Deze arts is op grond van strenge toelatingseisen als enige Nederlander gekwalificeerd lid van de op het gebied van de proktologie (aambeien) meest gespecialiseerde beroepsvereni ging in Europa, de Duitse Colo-Proctologie vereniging. Een inwendige aambei kan zo groot zijn dat deze met de ontlasting mee naar buiten komt, in ernstige gevallen ook met bukken of tillen. Zij zijn dan terug te duwen. Zo'n aambei is dan nog steeds een inwendige. Uitwendige knobbels aan de anus zijn huidplooien, stolsels in de vaten rond de anus (thrombose), poliepen of een abces. Allemaal afwijkingen die een proktoloog behandelt. Het stellen van de diagnose aambeien kan echter nooit van buitenaf, maar moet met behulp van een anuskijker. Te voelen zijn aambeien namelijk ook niet. Daarmee komen 'we op een andere stelling van de anusspecialist: aambeien zijn nooit pijnlijk. Een aambei ligt in de anus boven de grens van het gevoel. Pijn aan de anus wordt veroorzaakt door kloofjes, eczeem, anusscheurtjes, fistels, darmontsteking of polie pen. De behandeling van aambeien, zo volgt hieruit, is dus altijd pijnloos, en kan met behulp van injecties of elastiekjes altijd zonder operatie! "Doordat ik als gespecialiseerd proktoloog ook de oorzaak door een speciaal onderzoek op kan sporen én kan behandelen is de behande ling géén symptoombestrijding maar een in bijna alle gevallen definitieve therapie", aldus Lans. Mensen met anale klachten (bloed, jeuk, afscheiding, pijn) zouden er goed aan doen deskundige hulp in te roepen en niet zelf te dokteren of genoegen te nemen met géén of oppervlakkig onderzoek van de anus. Ook fistels kunnen meestal met een speciale "draadjesmethode" zonder mes behandeld worden. Veel leed zou dan voorkomen kunnen worden. Drs. Lans is geneesheer-directeur van de landelijke actieve Polikli niek voor Proktologie (aambeien etc.) en Flebologie (spataderen, open benen, kleine oppervlakkige adertjes, bloedvatvernauwing en pijn in de benen). Voor nadere inlichtingen of het maken van afspraken kunt u bellen: 08385 - 42311 of schrijven naar Stationssin gel 50, 3901 XK Veenendaal. ternatief voor schaapjes tellen. Valdispert Nacht is een middel voor mensen die moeilijk in slaap komen of juist moeilijk doorslapen. Het is 100% natuur lijk, want de werkzame stoffen van de dragees bestaan uit vale riaan-extract en hop-extract. Al sinds de middeleeuwen wordt valeriaan-extract gebruikt van wege zijn rustgevende werking. En dat hop-extract slaperig maakt, weet men al net zo lang. De kombinatie van beide extrac ten geeft een slaapverwekkend effect, waarbij Valdispert Nacht alleen helpt als het nodig is: 's nachts. De volgende ochtend staat men fris en uitgerust weer op. Het middel werkt niet versla vend en kent, voor zover be kend, geen bijwerkingen. Valdispert Nacht is verkrijg baar bij drogist en apotheek. Voor informatie: Vemedia B.V. 02940 - 65905. Ader-Rein kuur 300 maakt de bloedvaten schoon, zodat dichtslibbing wordt tegen ge gaan. Het middel lost de pla que op in de bloedvaten, zodat het bloed gemakkelijk door de vaten stroomt. Het preparaat bevat naast vitamines en mi neralen ook voedingsstoffen waardoor een regelmatige hartslag wordt bevorderd. Een van de verheugde reak ties was afkomstig van de fa milie Jansen Schipper uit Ro zenburg. Na twee hartinfarc ten kwam de heer Jansen Schipper op de wachtlijst voor een bypass operatie. Precies een dag voor het vooronder zoek was de cardioloog zo te vreden over zijn konditie, dat van verdere stappen werd af gezien. Tegen die tijd had de heer Jansen Schipper vier maanden het bloedvaten reini gende middel gebruikt. Ook mevr. Van Daalen uit Haarlem is optimistisch ge stemd. Zij is na hartklachten op vele medicijnen gezet waar zij, naar eigen zeggen, weinig baat bij had. Sinds het gebruik van Ader-Rein voelt zij zich geweldig goed. Binnenkort hoopt ze de dosering van haar overige medicijnen te mogen verlagen. -ADER bloedvaten einigende form een natuurlijke methode om uw gezondheid te verbeteren De Nederlandse leverancier van Ader-Rein, Oligo Pharma, wijst er nadrukkelijk op dat het niet om een wondermiddel gaat. De schriftelijke dankbe tuigingen zijn de weergave van de ervaringen van dege nen die het preparaat gebrui ken. Het middel is opgebouwd uit ingrediënten als vitamine A, C, D, E en H, vitaminen van het B-complex, foliumzuur, choline, tien verschillende mi neralen en twee specifieke aminozuren. Deze uitgebalan ceerde mix helpt overigens ook de weerstand te verhogen tegen allerlei kleine kwaaltjes. Voor meer informatie kunt u alles lezen in het boekje van Oligo Health Institute: Bloed vatenreiniging, tel. 035 240256. Ook verkrijgbaar bij uw drogist, reformspecialist en bij De Tuinen. De ene keer heeft u last van een droge prikkelhoest. Een andere keer kampt u met een losse slijmhoest. Gelukkig is het niet nodig om voor elke hoestsoort een ander genees middel in huis te hebben. Zo wel bij droge hoest als bij slijmhoest kan Tussistin ge bruikt worden. Dit geneesmid del zorgt ervoor dat de hoest- prikkel vermindert, het slijm loskomt en overmatige slijm- vorming afneemt. Tussistin werkt bovendien pijnstillend en ontstekingswerend. U kunt kiezen uit verschil lende gebruiksvormen van Tussistin. Naast gewone ta bletten zijn er zuigtabletten in een handige stripverpak king. Geeft u de voorkeur aan een hoestdrank dan zijn er twee varianten. Aan Tus sistin hoestsiroop is honing toegevoegd, voor een extra verzachtende werking. Voor wie liever geen suiker ge bruikt, is er Tussistin siroop suikervrij. Deze bevat uiter aard geen suiker, maar heeft toch een prettige smaak. Bij kinderen komt hoest nog vaker voor dan bij vol wassenen. In de praktijk blijkt echter, dat kinderen juist bijzonder snel en goed reageren op homeopathische geneesmiddelen. Voor kleine kuchers is er daarom een speciaal kindergeneesmiddel ontwikkeld: Tussikind. Ui teraard bevat Tussikind geen kleurstoffen of conserveer middelen. Dankzij een aan gepaste samenstelling werkt dit middel ook goed bij blaf- of kroephoest. Heeft u vragen over home opathie? Dan kunt u terecht bij uw drogist, apotheker of reformzaak. U kunt ook tij dens kantooruren de VSM Homeopathielijn bellen: 06 - 0996662 (gratis).

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 15