PIETERSEN. DA S EEN VERTROUWDE START IM L^J Tel.: 010-462 10 33 Opel heeft er een gewoonte van gemaakt om nieuwe modellen die niet concurreren met bestaande types zeer vroegtijdig aan het publiek te laten zien. Zo ver ging het bijvoorbeeld de Calibra en Frontera. Een nieuwe auto in een voor het merk onbekend segment is de Tigra, een kleine coupé op het onderstel van de Corsa die op meerdere fronten weet te verbazen. Opel zat jaren geleden met een imagoprobleem. De kwalitatief goede auto's werden vrijwel uitslui tend gereden door brave huisvaders alle gevallen zijn de bumpers en skirts in de carrosseriekleur mee- gespoten. Alleen het basismodel staat op stalen velgen met wieldop en mensen met een gemiddeld ho gere leeftijd. Vliegensvlug heeft Opel door middel van haar styling het aanzien van het modellenpro- gramma weten te moderniseren, waardoor ook jongere mensen in het merk geïnteresseerd zijn ge raakt. Bewonderend Na de opvallend gelijnde Corsa is het aan de Tigra de beurt om de harten van vele Europeanen te ver overen. Dat de auto opvalt in het verkeer blijkt al snel uit de bewon derende blikken die vanuit alle kan ten op je af komen. Het kleine broertje van de Calibra is maar 3,92 meter lang en zodoende een echte 2+2. Opvallend is onder meer de gesloten neus met druppelvormige koplampen en een donkere rubber band die als stootkussen in de bum per dienst doet. Aan het profiel blijkt meteen hoe afwijkend de por tieren zijn vormgegeven. De ruit- omlijsting loopt naar achteren extreem bol weg en deze vorm is netjes voortgezet in de B-stijl en achterruit. De Tigra is voorzien van een grote, bolle achterruit. Het plaatwerkgedeelte tussen de achter lichten gaat hiermee omhoog. In pen, de andere types worden stan daard met lichtmetaal geleverd. De Tigra ziet er origineel, modieus, trendy en zeer doordacht uit. De auto zal niet alleen in het kleine coupé-segment gaan concurreren met bijvoorbeeld de Nissan 100 NX en Mazda MX3, maar zal met name een aanval doen op de kleine GTi-tjes. Bij de inrichting van het interieur heeft Opel duidelijk geluisterd naar de kritieken die eerder op Calibra werden gegeven. Waar de Calibra volledig zwart is ingericht, heeft de Tigra gelukkig wat kleur. Die kleur moeten we dan vooral zoeken op de bekleding van de stoelen, terwijl de vrolijk gespik kelde stof ook gedeeltelijk de deur panelen bedekt. De stoelen bieden een goede zit, zonder overdreven veel steun te geven aan lenden en bovenbenen. De bestuurdersstoel is in hoogte verstelbaar. Noodbankje Ondanks de lage carrosserie is de hoofdruimte voor in voldoende. Achterin is een soort noodbankje geplaatst met een kunststof rugleu ning voorzien van een dun laagje stof. In de rugleuning is bovendien een uit sparing gemaakt om lange voorwer pen mee te kunnen nemen. De been ruimte achterin vormt gek genoeg geen enkel pro bleem. Mensen boven dé 1,70 meter echter zitten met hun hoofd klem tegen het glas van de achter ruit. De bagageruimte heeft stan daard een inhoud van 215 liter, wat door het neerklappen van de bank tot een zeer behoorlijke 425 liter kan worden uitgebreid Bij de ont wikkeling stond voorop dat de Tigra niet alleen aardig eruit moest zien, maar ook praktisch bruikbaar moest zijn. Het dashboard is in de stijl van de Corsa opgetrokken. Midden boven de royaal ingerichte console zit de bekende centrale display met tijd, buitentemperatuur en radiofrequen ties. Van links naar rechts loopt een denkbeeldige buis waarin de uit stroomopeningen zijn opgenomen en waarop het instrumentarium is geplaatst. Dit bestaat uit twee grote klokken voor snelheid en toerental en twee kleinere instrumenten voor motortemperatuur en brandstof voorraad. Iedere Tigra is standaard voorzien van een airbag in het stuurwiel, terwijl de duurste variant ook- een exemplaar aan bijrijders kant bezit. De uitrusting is al vanaf het basismodel ongekend compleet met onder meer stuurbekrachtiging, elektrisch bediende portierruiten, gepresenteerd. Deze kwieke machi ne zorgt voor een vermogen van 90 pk bij 6000 tr/min en een re delijk koppel van 125 Nm bij 4000 tr/min. Het is nadrukkelijk een 16-klepper die graag veel toe ren wil draaien en daardoor niet tot de stilste behoort. Wie echter de moeite neemt om flink in de versnellingen door te trekken, wordt beloond met uitste kende prestaties zoals een accelera tie van 0 tot 100 in 11,5 seconden en een topsnelheid van 190 km/u. De Tigra heeft een sportief afge stemd onderstel met voor en achter een stabilisatorstang en gasgevulde schokdempers. Hierdoor voel je als bestuurder de weg goed aan. De besturing is uitermate precies en gevoelig, waardoor de Tigra een lekker gooi-en-smijt autootje is. In snel genomen bochten glijdt de auto uiterst voorspelbaar over de banden weg, wat simpel te corri geren is door het gas los te laten. De tweede motorische mogelijk heid is de 1.6 liter Ecotec 16-klep- per bekend uit de Corsa GSi. Deze krachtbron brengt het tot 106 pk bij Nederland leveren in drie uitvoe ringen. De produktie voor volgend jaar zal rond de 50.000 stuks lig gen, waarvan er zo'n 3.500 naar Nederland komen. Omdat de Opel- organisatie een run op de Tigra ver wacht, hebben alle Opel-dealers in ons land inmiddels een intekenlijst. Iedere liefhebber kan dus vanaf nu zijn Tigra bestellen en is er dan zeker van dat deze auto zo snel mogelijk volgend jaar geleverd zal worden. Uiteraard worden de auto's uitgeleverd op volgorde van in schrijving. Dat de Tigra een succes gaat wor den is niet alleen af te leiden aan zijn grappige vormgeving, zijn complete uitrusting en goede rij- eigenschappen, maar ook vanwege zijn prijs. Opel begint de Tigra 1.4il6V bij f.34.950,-. Helaas komt dit basismodel iets later, zodat de intekening hiervoor niet geldt. Wet direct leverbaar vanaf februari is de 1.4il6V Optic met onder meer vijfspaaks lichtmetalen velgen met brede banden, een met leer bekleed stuurwiel en breedstralers in de voorbumper. Deze auto is met getint glas, interieurluchtfilter, een radio/cassettespeler, centrale ver grendeling en een elektronische startonderbreker. Ecotec Opel biedt in de Tigra de keus uit twee motoren. Het meest populair daarbij wordt ongetwijfeld de nieu we 1.4 liter 16-kleppen Ecotec- motor die onlangs in de Corsa werd 6000 tr/min en een koppel van 148 Nm bij 4000 tr/min. Deze motor tilt de Tigra over de 200 km/u en zorgt voor een sprintje in 9,8 seconden. Het verschil tussen de 1.4 en 1.6 is vooral in de lagere toerengebieden goed te merken. Terwijl de verdere rij-eigenschappen niet anders zijn. Liefhebber Opel gaat de Tigra vanaf februari in f.36.950,- geprijsd. nog steeds verrassend Wie de extra kracht van de 1.6 liter 16-klepper wenst, komt op f.40.950,- uit. De koper krijgt hier voor alle genoemde uitrustingsele menten en bovendien een dubbele airbag, elektrisch bediende en ver warmde buitenspiegels en een alarmsysteem. 9 's-Gravenlandseweg 383, 3125 BJ Schiedam Oh, wat leuk!; AUTOCENTER PI ETERS EN

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 32