kV/ Audi VOLKSW AGE R O L O 1.3 Off. VW-Audi Dealer voor Rotterdam en Schiedam W Van Deventerstraat 15, Rotterdam (Vanaf Marconiplein richting Schiedam) tel. 010-47 66 488 In de compact-klasse heeft Volkswagen met de vertrouwde Polo redelijk zaken gedaan, maar de topposities in het segment werden aan de concurrenten overgelatertr- Daar zal nu verandeoog^frlfomen, want de nieuwe Pololnoet hoge ogen gaan gooien. Zo maakt Nederland niet alleen via dealer en pers kennis met de Polo, maar komt de nieuweling ook tegen als boodschappen worden gedaan. In enkele weken tijd moeten 5,2 miljoen Nederlanders oog in oog hebben gestaan met de nieuwe Polo. Dat is de opzet van de enor me campagne die importeur Pon heeft ontketend. Zo is er een Polo te zien bij iedere Albert Heijn ves tiging en bij een keten van bouw markten. Daarnaast is de auto bij alle dealers onder grote publieke belangstelling geïntroduceerd. flanken en een antenne achterop het dak. In z'n totaliteit ziet de Polo er niet hypermodern, maar uitermate degelijk uit. Het is in ieder geval een bijzonder volwassen auto. Er kan in tegenstelling tot het vori ge model worden gekozen voor een drie- en vijfdeursversie die wat pro fiel betreft gelijk zijn. Natuurlijk is de bereikbaarheid van de zitplaat- ming en ventilatie, de plaats voor de radio, drie draaiknoppen voor de bediening van de verwarming, een asbak met aansteker en een opberg- vak; Op de bekende plaats vinden we een afsluitbaar dashboardkastje terwijl onder de stuurkolom ook nog een vak achter een klep te vin den is. Natuurlijk ontbreken de portierbakken niet. Functionaliteit staat hoog in het vaandel bij Volks wagens en dat ook kleine details niet vergeten zijn blijkt bijvoor beeld uit het make-upspiegeltje wat van een klepje is voorzien. De bagageruimte heeft een bijzon der diepe vloer, zodat ondanks de geringe lengte toch een behoorlijke inhoud van 245 liter kan worden bereikt. Na het neerklappen van de achterbank kan er voor 975 liter aan spullen worden meegenomen. Speciaal voor de Polo heeft Volks wagen een bouwsteenprincipe be dacht. Iedere Polo-koper start dan Achterzijde De nieuwe Polo doet in niets meer aan zijn voorganger denken. De auto is veel meer een kleine Golf geworden met zijn vrijwel -recht aflopende achterzijde. Van alle kanten bezien hebben we met een echte VW te maken. De grille heeft een omlijsting in de carrosserie- kleur vergelijkbaar aan de Passat. Carrosserie en ruitlijnen lopen enigszins op naar de redelijk mas sieve achterzijde. Gelukkig zorgt de flinke C-stijl niet voor overdreven dode hoeken. Iedere Polo ziet er van buiten al compleet aangekleed uit. De stan daard stalen 13 inch wielen hebben naafkappen. De bumpers, buiten spiegelbehuizing en de hendel op de achterklep zijn in de carrosserie- kleur uitgevoerd. Verder heeft de auto een dunne beschermstrip op de sen achterin bij de vijfdeurs veel beter. In het interieur vinden we een bekend onderdeel. Het dash board is namelijk volledig identiek aan dat van de Seat Ibiza. We mogen daarbij niet vergeten dat ook Seat onderdeel uitmaakt van de Volkswagen Groep en dat de Polo voor een belangrijk deel in Spanje wordt gemaakt. Overigens heeft de Polo natuurlijk een ander stuurwiel en is ook de indeling van de por tierpanelen volledig afwijkend. Digitaal Het instrumentarium is al bij het instapmodel erg compleet met naast de snelheidsmeter een toeren- teller, brandstof- en temperatuur meter en een digitale aanduiding van de kilometerstand/dagteller en de tijd. De middenconsole loopt tot op de vloer door en herbergt uit stroomopeningen van de verwar- ook met de basisauto en kleedt deze geheel volgens eigen wensen aan. Zo zijn er bouwstenen voor moto ren, onderstel, interieur en meeruitvoeringen. De basisauto heeft een flanelgrijze bekledings- stof en ook een in grijs uitgevoerd dashboard. Daarnaast zijn er maar liefst zes interieur bouwstenen met ver schillende bekledings- stoffen, een in de len neerklapbare ach terbank, hoofdsteunen achterin, in hoogte ver stelbare bestuurders stoel en zelfs verwarm de voorstoelen. De dashboardkleur wordt afhankelijk van de ge kozen bouwsteen mee veranderd. De stoelen bieden ondanks de korte zitting een goede ondersteuning. De beenruimte achterin is niet meer dan normaal, terwijl de hoofdruim te heel behoorlijk is. De Polo slaat op dit punt binnen de compactklas- se geen slechts figuur. De basis Polo bedient zich van een 45 pk sterke 1043 cc motor die ech ter pas begin volgend jaar leverbaar wordt. Daarboven zit de meest inte ressante motorisering, een 1.3 liter met centrale inspuiting. Deze ver trouwde VW-krachtbron levert een vermogen van 55 pk bij 5200 tr/min en een koppel van 100 Nm tussen 2800 en 3400 tr/min. Het is een gedegen krachtbron die 955 kg wegende Polo tot redelijke presta ties weet te bewegen. Zo haalt de auto een topsnelheid van 156 km/u en duurt de beweging van 0 tot 100 km/u 16,3 seconden. Tot zo'n 100 km/u komt de auto nog redelijk vlot vooruit, daarboven is er wat langer tijd nodig. Boven de 120 km/u is de fut er echt wel uit. We mogen echter niet vergeten dat dit voor een belangrijk deel toe te schrijven is aan het forse gewicht vanwege alle ingebouwde veilig heidsitems als verstevigingsbalken. Met het verdwijnen van de fut neemt ook het motorgeluid flink toe. Bij 120 km/u draait de 1.3 liter al ruim 4000 tr/min. Wie liever wat meer te vertellen heeft met zijn of haar Polo komt uit op een 1.6 liter van 75 pk. Deze versie wordt standaard geleverd met stuurbekrachtiging. Deze voor ziening is ook op een 1.3 liter geen overbodige luxe, vooral bij inpar- keren vraagt de Polo de nodige spierkracht. VW vraagt voor stuur bekrachtiging een meerprijs van f.1.395,- inclusief bredere banden en dat moet absoluut overwogen worden. Alle Polo's hebben standaard een handgeschakelde vijfbak die zich licht laat bedienen. De achteruit is voldoende beveiligd. Het onderstel van de Polo zorgt voor voldoende comfort, zonder dat het contact met de weg wordt verloren. Ook bij snel genomen bochten blijft de Polo goed liggen. De auto rijdt bij zonder goedmoedig en voorspel baar. Ondanks het feit dat de 1.3 motor niet overdreven levendig is en boven de 120 km/u wat rumoerig wordt, is het gemiddeld brandstof verbruik uitermate gunstig. We reden maar liefst 15,5 kilometer op 1 liter Eurosuper en dat is extreem gunstig, een verbruik wat moderne meerkleppers in deze klasse niet makkelijk halen. Wie de prijslijst van de nieuwe Polo bekijkt, ziet maar één bedrag, namelijk f.23.895,-. Want dat kost een Polo 1.0 in basisuitgave. Tellen we de motorbouwstenen daarbij op, dan komt een 1.3 liter op f.24.695,- en de 1.6 op f.26.695,-. Voor de vijfdeurs carrosserie moet f.995,- extra op tafel komen. Zodoende komt de door ons gereden vijfdeurs 1.3 met de comfortoptie voor het interieur uit op f.26.485,-. doos Auto arant

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 36