SCHIEDAM Duo apart Muzikale Sessie in café De Unie Gootjes-broers in Podium Kleding- en speelgoed beurs in Kluphuis Zuid A Kinderzegels weer te koop Ruilbeurs ORANJE Gebit stuk? BELOOFD: Docenten van Muziekschool geven concert in kerk Thema-avond over ecoteams Muizenvanger en koppel zoeken nieuw onderkomen Tuinavond van KMTP Dromen zijn geen bedrog Truffels voor de jeugd Spaanse romance in Het Filmhuis Drie avonden musical met Barbara Fleischmann in de Rotterdamse Bibliotheek Aktiviteiten De Blauwe Brug l°o0 SCHIEDAM De verkoop van kinderzegels en ansichtkaar ten vindt dit jaar, in tegenstelling tot voorgaande jaren, plaats in de VSB Bank aan de Lange Nieuwstraat 195. Het bekende verkooppunt vanuit de Schie- damse postkantoren is komen te vervallen. Het Comité Kinderze gels Schiedam hoopt dan ook dat stadgenoten massaal het nieuwe adres weten te vinden. De verkoop is op woensdagmor gen 9 november begonnen en loopt iedere werkdag van 9.30 tot 15.30 uur. Bewoners uit Noord kunnen vanaf maandag 28 november voor kaarten en zegels terecht in wijkcentrum De Blauwe Brug en in de Bibliotheek aan het Bach- plein. SCHIEDAM In Diensten centrum 'De 4 Molens' aan de Nieuwe Damlaan 766 wordt zondag 13 november een ruil beurs gehouden voor munten, postzegels, prentbriefkaarten, telefoonkaartenen lstedagenve loppen. Aanvang: 13.30 uur; toegang en taxatie gratis. SCHIEDAM In Het Filmhuis, in gebouw De Teerstoof in de Nieuwstraat 12, wordt vrijdag 11 novem ber 'Romance de Valentia' gedraaid van regisseuse So- nia Herman Dolz. De film is een gedramatiseerde docu mentaire over het stieren- vechten. De regisseuse laat zien hoe diep deze 'traditone- le sport' geworteld is in het Spaanse leven van alledag. Ze volgt Enrique Ponce de meest populaire torrero van dit moment tijdens voorbe reidingen, gevechten en na afloop daarvan. De docu mentaire laat het publiek kennismaken met dit contro versiële deel van het Spaanse cultuurgoed, zonder stelling te nemen. Aanvang: 21.30 uur; Het Filmhuis is geoepend vanaf 20.30 uur. Toegang voor do nateurs: 5,-; donateur wor den kost 7,50 per seizoen, inclusief eerste film. Jonge jenever Oranje Vieux Oranje Veringmeier Tandtechniek Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 SCHIEDAM In De Teer stoof in de Nieuwstraat 12 doen theatertoppers het komend weekend anders-dan-anders. Marcel Verreck- geprogram meerd op vrijdag 12 november- boekte samen met Paul Pleijsier de nodige successen in de vader landse kleinkunstwereld. Het duo schitterde in vier spraakma kende produkties en maakte de veelgeprezen cd 'Ja'. Verreck heeft zijn eerste solo voorstelling, die hij de 12de in Schiedam op de planken zet, simpelweg naar zichzelf ver noemd. De eerste 25 jaar van mijn leven heb ik alleen maar last gehad van mijn naam, nu trek ik er zoveel mogelijk profijt van." Het publiek kan rekenen op een avond-uit die na blijft klinken, want Verreck ontziet niets of niemand en zichzelf nog het minst. De Teerstoof. Vrijdag 11 no vember. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: 18,-; 15,- (pas). Erna Sassen en Wivineke van Groningen hebben elk apart nauwelijks meer introductie no dig. Met zijn tweeën staan ze zaterdag 12 november in De Teerstoof met 'Heerlijk dat Ber- tje er niet is'. Het is een muziek theatervoorstelling over vriend schap een eenzaamheid, over het streven naar onafhankelijk en alle misverstanden die daarmee gepaard gaan. Hoe verschillend van karakter ook, de dames heb ben in deze productie één geza menlijke passie: de muziek. De Teerstoof. Zaterdag 12 no vember. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: 18,-; 15,- (pas). Reserveren voor beide voorstel lingen kan bij de Schiedamse Theaterkassa in de Brede Marktsteeg 3, telefoonnummer: 4269563. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur. SCHIEDAM De docenten van de Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord ge ven zaterdag 12 november een concert in de kerk van de Ne derlandse Protestantenbond aan de Westvest 90-92. Alle 17 deelnemers spelen zowel solo spelen als in ensembleverband op tal van verschillende instru menten zoals de gamba, de voorloper van de moderne viool. Het gevarieerde pro gramma omvat 16de eeuwse werken, maar ook moderner composities van onder andere Telemann. Het concert begint om 20.00 uur; toegang kost 7,50. Kaar ten zijn op werkdagen te koop tussen 14.00 en 17.00 uur bij de vestiging van de muziekschool aan de Lange Nieuwstraat 183. Telefonisch reserveren kan via nummer 4269680. SCHIEDAM De Stichting SVO organiseert woensdag 16 novem ber een thema-avond over ecoteams in 'Het Gebouw' aan de Broers- veld 142. Twee milieuvoorlichtsters zullen tijdens de bijeenkomst uitleg geven over wat een ecoteam precies is en over hoe het opstarten ervan in z'n werk gaat. Aanvang: 19.30 uur; toegang: 5,-. SCHIEDAM Door en voor Schiedammers, zo om schrijft Barbara Fleischmann de nieuwe theaterproductie "Toen was gebuk nog heel ge woon' die binnenkort drie avonden in het Rotterdamse Bibliotheektheater is te zien. „Nee", zegt Barbara lachend, „dat 'gebuk' is geen verspre king." Er hoort zelfs als on dertitel bij: 'Een sprookje voor mensen die wel wat be ters te doen hebben'. Het script voor de dansmusical is geschreven door haar zoon Andreas Fleischmann, met in tensieve medewerking van ac teur Theo van der Hek. De laat ste gaf het verhaal in grote lijnen vorm en bedacht ook het meren deel van de verrassende vond sten in de voorstelling. De cho reografie is in handen van Bar bara Fleischmann. Het idee is ontstaan in de zomer maanden en sinds september is de uit 42 personen bestaande groep van dansers en acteurs keihard aan het werk gegaan. Fleischmann vertelt dat het ver haal van de dansmusical draait om de koning van Sleurdam die heel ongelukkig lijkt te zijn. „Iedereen uit zijn omgeving maakt zich grote zorgen. Niet alleen zijn broer en de koningin maar ook een psychiater maken zich druk over de identiteitscrisis waaronder de koning gebukt gaat. Zelfs een toiletjuffrouw komt vertellen wat er naar haar mening moet gebeuren. En zo zijn er heel wat figuren die hem willen redden." Familieproblemen, relaties en verveling, het komt allemaal aan de orde in 'Toen was gebuk nog heel gewoon'. Groepstherapie? „Wij als makers van de produk- tie hebben ingrediënten als hu mor en dans samengevoegd tot totaaltheater en we staan te po pelen om dit aan het publiek te laten zien. Bezoekers hoeven echter niet bang te zijn terecht te komen in een gedanste versie van de 'Oprah Wihfrey show' of in een groepstherapie. 'Toen was gebuk nog heel gewoon' is een wervelende produktie van le vensbeschouwelijke aard", ver klaart Barbara Fleischmann. In de dansmusical worden heel veel verschillende-dansstijlen uit gevoerd. Dansers in twee leef tijdsgroepen (negen tot twaalf en zeventien tot en met vijfentwin tigjaar) nemen die verschillende vormen voor hun rekening. Zo probeert de jongste groep dan sers, de koning op te vrolijken. „Ik wil eigenlijk geen namen noemen", zegt Barbara Fleisc hmann aarzelend, „omdat ieder een werkt met een fantastische inzet. Toch wil ik een uitzonde ring maken voor de 12-jarige Jorrit de Jong, de enige jongen in de groep. Jorit danst werkelijk schitterend en trekt zich er niets van aan dat hij de enige jongen is tussen de danseressen. Hij is niet bang om door de buitenwacht te worden uitgelachen en danst met hart en ziel. In de produktie heeft hij een kleine acteerrol. Hij maakt zich namelijk zo boos op het koninklijke gedrag dat hij zichzelf verheft tot de 'koterko ning' en plaats neemt op de Pau- wentroon." Talentvol Bezoekers aan de voorstellingen in het theater van de Rotterdam se Bibliotheek worden zeer di rect geconfronteerd met de ge beurtenissen in de voorstelling. „Dat schept een hele leuke en intieme sfeer. Het publiek wordt echter niet uitgenodigd om mee te dansen", aldus Fleischmann. Nogal wat dansers en acteurs moeten zich tijdens de voorstel ling vaak en snel verkleden. Alle kostuums, voor sommige karak ters in de dansmusical werden er zelfs tien gemaakt, zijn vervaar digd door stadgenote Annie Melchers. „Zij doet dit niet al leen heel talentvol maar ook met een ongelooflijke inzet", zegt Barbara waarderend." 'Toen was gebuk nog heel ge woon', is overigens niet de eerste produktie van het Schiedansthe ater. Drie jaar geleden stond de groep al met 'Schiedam swingt' op het podium en nadien volg den nog enkele uitvoeringen. Kaarten voor de voorstellingen op dinsdag 15, woensdag 16 en dinsdag 29 november, die door gebrek aan een ruimte in Schie dam nu in het Rotterdamse Bi bliotheektheater aan de Hoog straat 110 worden opgevoerd, kunnen na 18.00 uur worden be steld via tel. 4712365. SCHIEDAM De muzikale sessie, zondag 13 november in café De Unie, belooft een hele bijzondere te worden. Nie mand minder dan Boris van der Lek maakt deel uit van het kwartet, dat vanaf 17.00 uur het weekend weer kleur gaat geven. Van der Lek wordt ter zijde gestaan door, in willekeurige volgorde, Alfons Riesthuis (bas), Peter Vlietstra (piano- vocals) en Egon Verhoeve (gi taar). De toegang tot De Unie is ook tijdens de wekelijkse optredens op zondag gratis. SCHIEDAM De twee bekendste plaatselijke 'muzikanten-broers' Marcel Menno Gootjes treden zaterdag 12 november op in café Podium aan de Lange Haven 28. Hun band, gecompleteerd door Nico de Vos en Boudewijn Molendijk, zal stevige instrumentale gitaarmuziek ten gehore brengen onder de titel 'Henderickx-project'. Aanvang 22.00 uur. Vrijdag 11 november speelt in Podium vanaf 22.00 uur de formatie 'Fattnin' Frogs'. Alle zes de leden van de groep zijn gek op de blues, maar welk elk op een geheel eigen wijze. Dat levert verfrissende vertolkingen op van een aantal klassiekers. Het café aan de Lange Haven heft ook tijdens optredens geen toegangsprijs. SCHIEDAM Gompie, Em mie en Chita zijn drie poezen die op het moment in dierenhuis Hargahoeve verblijven. Liever nog zouden ze gewoon bij ie mand thuis zitten. Gompie is in het asiel terechtge komen doordat het bedrijf waar ze muizen ving failliet ging. Toch is ze ook een uitstekende huis kat. Gompie wil graag naar bui ten, is zindelijk en kan bij kinde ren vanaf twaalf jaar. Van hon den moet ze niets hebben, andere katten vindt ze wel leuk. Emmie vormt met Chita een leuk koppel. Doordat hun eige naar last kreeg van allergie moesten ze bij hem weg. Emmie i's een kroelkat, Chita wat rusti ger. Het zijn twee lieve binnen- katten en ze zijn zindelijk. Wie haalt deze poezen uit Har gahoeve en biedt ze een nieuw thuis? Het dierenhuis aan de Sportlaan 2 is geopend dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur, op zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. SCHIEDAM De KMTP af deling Schiedam houdt dinsdag 15 november een tuinavond in natuurcentrum De Boshoek, aan het Bospad 3 (achter het Bach- plein). Tijdens deze informatieve bijeenkomst staat het snoeien centraal. Uiteraard wordt ook de 'plant van de maand' bespro ken en krijgen deelnemers gele genheid tot het stellen van vra gen. Aanvang: 20.00 uur. Toe gang: 5,- (leden: gratis). SCHIEDAM De Vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB orga niseert maandag 14 november een informatieve bijeenkomst rond het thema 'Dromen zijn geen bedrog'. De avond wordt gehouden in de kerk van de NPPB aan de Westvest 90-92 en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Psychologe mevrouw Haccou zal een verhandeling houden over de invloed die dromen al wordt toegekend vanaf de oud heid. SCHIEDAM Het program ma van wijkcentrum De Blauwe Brug aan het bachplein wordt steeds uitgebreider. De komende weken gaan een huiswerkbege leiding en een cursus kleien en schilderen van start. Ook biljar ten voor jongeren is een nieuwe aktiviteit. Informatie bij de rece- petie van De Blauwe Brug en via telefoonnummer 4701049. SCHIEDAM Gewoon 'ABN' wordt er niet gesproken in 'Truffels', een voorstelling voor de jeugd die zaterdag 12 novem ber op het programma staat in de Teerstoof in de Nieuwstraat 12. Theatergroep Saga houdt het bij fantasietaai en vooral veel muziek en liedjes. Dat maakt deze productie bij uitstek geschikt voor iets kleinere en/of niet-Nederlandse kinderen. 'Truffels'- bestemd voor vierjarigen en ouder- gaat over een kleine keizerin die, samen met haar deftige lakeien, in een paleis woont. Altijd moet ze chocolade-truffels eten. Op een zekere dag zit ze vol en spuugt ze alles uit. Maar in een bos schijnen echte truffels te groeien die wel heel lekker zijn. Deze truffels zijn echter vreemde, gedrochtelijke wezens die de keizerin willen opeten. De Teerstoof. Zaterdag 12 november. Aanvang: 14.00 uur. Toe gang: 7,50. Reserveren kan bij de Schiedamse Theaterkassa, Brede Marktsteeg 3, telefoonnummer 4269563. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur. SCHIEDAM Kluphuis Zuid aan de Dwarsstraat 42 orgniseert donderdag 17 no vember een kleding- en speel goedbeurs. De aan te bieden kleding moet schoon en heel zijn. De deelnemers zelf stellen de prijs vast van de spulletjes. Daarvan komt 20% ten goede aan de aktiviteiten van het kluphuis. Een deelnemersnummer is tele fonisch te bestellen (tijdens kantooruren) via nummer 4267297. Inleveren kan 17 no vember tussen 9.00 en 10.00 uur. De beurs zelf is geopend van 10.30 tot 14.00 uur. Christenvrouwenbond vergadert in De Ark SCHIEDAM De afdeling Schiedam-Woudhoek van de Nederlandse Christenvrou wenbond houdt donderdag 17 november een bijeenkomst in gebouw De Ark op het Harg- plein 101. De avond staat on der leiding van een zogenaamd 'ééndagsbestuur'. De deel neemsters zullen op een crea tieve manier aan het werk gezet worden. De bijeenkomst be gint om 19.45 uur. Informatie via telefoonnummer 4704516. Hier kunt u altijd op rekenen. Hierop maar tijdelijk. WOENSDAG 9 NOVEMBER 1994 45-1441 SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs. per liter 16.95, Dn 12 flessen 4C CA oer liter I O.OU per liter 16:05 bij 12 flessen 4C CA per liter I O.OU U belt, wil bezorgenI Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09 00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak Erna Sassen en Wivineke van Groningen (foto: PiefWeyman) Schiedanstheater leeft zich uit t Enthousiasme tijdens de repetities Gompie Emmie Een scène uit Truffels (foto Marijcke Voorsluijs) MITSUBISHI MOTORS Hart Nibbrig Greeve B.V., importeur van Mitsubishi, bestaat 70 jaar. En om dat te vieren maken wij, als u vóór 13 november a.s. een nieuwe Mitsubishi personenauto koopt, duizend gulden op uw rekening over. Buiten uw overeenkomst met de dealer om. Daar kunt u in ieder geval op rekenen. Bij elke Mitsubishi een importeursbonus van duizend gulden op de koop toe. Deze jubileumbonus is verwerkt in de leasetarieven. Hart Njbbrig Greeve B.V., Sassenheim, 02522-66111 Mitsubishi Dealer Lease, 02522-20660. Dealer adressen vindt u in de Gouden Gids. Wijzigingen voorbehouden

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 17