DIENST EDUCATII VERHUIST NAAR AAN PIERSONSTI AMBTENAAR IN TOGA COLLEGE VRAAGT DE SCHIEDAMMMER MEER VERANTWOORDELIJKHEID TE DRAGEN Medisch diensten en Kerkberichten Weekenddiensten huisartsen: Medische hulp Buiten de normale openingstij den van de praktijk is de dienst doende huisarts te bereiken via ;het telefoonnummer van uw eigen huisarts. Ambulance no- "dig? Bel direkt 4333300. Dienstdoende apotheek voor de periode Tandartsdienst: Voor spoedge vallen tel. 4748959. Schieland ziekenhuis: Burge meester Knappertlaan 25, Schie dam, telefoon 010-733733 (ook voor afspraken poliklinieken). Bezoektijden: op alle afdelingen - met uitzondering van de Kin derafdeling - is dagelijks bezoek mogelijk van 18.00-20.00 uur. Op zaterdag, zondag en feestda gen is ook bezoek mogelijk op alle afdelingen tussen 14.00 en 15.00 uur. Op de Kraamafdeling zijn er na een bevalling extra bezoektijden. De partner kan dagelijks van 's morgens 10.30 uur tot 's avonds 22.00 uur op bezoek komen, met uitzondering van het rustuur van 13.00-14.00 uur. Grootouders en eventuele andere kinderen van u zijn op de eerste dag van 10.30-11.00 uur hartelijk welkom op de afdeling. Op de Kinderafdeling kunnen ouders/verzorgers op bezoek van 17.00-19.00 uur. 2 Volwas senen plus een broertje of zusje zijn welkom om 10.00-12.00 uur en 14.30-17.00 uur. Op woens dagmiddag en in het weekend is er tot 17.00 uur vrij bezoek voor broertjes en zusjes. Iedere zondag is er een kerk dienst in de hal van de polikli niek, ingang Nassaulaan. De ene week is dit een protestantse dienst, de andere is dit een rooms katholieke dienst. De kerkdienst begint om 10.30 uur. Familieleden en overige bezoe kers zijn van harte welkom. Huisartsengroep 'De Gorzen en Nieuwland': spoedgevallen voor eigen patiënten, tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beverenstraat 40, telefoon 4268013. Inl. tijdens kantooruren: maandag, dinsdag en woensdag van 09.00-12.00 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 4269351 dage lijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 uur. Bij geen gehoor zie kantooruren. Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord: Voorheen gezinsverzor ging en kruiswerk biedt u: thuis verpleging- en verzorging, huis houdelijke zorg, bemiddeling al- phahulp, ouder- en kinderzorg- /consultatiebureau, dieet- en voedingsvoorlichting, uitleen en verkoop van hulpmiddelen, per sonen alarmering, diverse ge zondheidscursussen. Voor aan meldingen voor thuiszorg of voor meer informatie belt u het regiokantoor in uw woonplaats. Regiokantoor Schiedam, Van Swindensingel 40, tel. 4739900. Op werkdagen tussen 08.00 en 17.00 uur. Hoofdkantoor/Lede nadministratie, 's Gravenlandse- weg 557, tel. 4260511, werkda gen van 08.30-17.00 uur. Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam. Van Swindensingel 40, 3112 RJ Schiedam. Spreek uur van ma. t/m vr. 09.00-13.00 uur (telefoonisch tot 17.00 uur: 4731033), 24-uurs bereikbaar heidsdienst via tel. 4362244. AA-werkgroep 'Samen Sterk', Schiedam, tel. 4342597 (Piet). Dierenbescherming: Dierente huis Hargahoeve, Sportlaan 2, Schiedam, telefoon 4714151. Vogelasiel Babbersmolen, Volk stuinencomplex 'Vijfsluizen', te lefoon 4713362. Predikbeurten Alle diensten en bijeenkomsten, voor zover niet anders als ver meld, zondag 27 november. Wij maken de inzenders erop attent dat deze rubriek alleen bestemd is voor de wekelijkse zondagse (of door-de-weekse) kerkdien sten. Alle andere kerkelijke akti- viteiten kunnen daar in verband met plaatsruimte niet meer wor den opgenomen. Ger. Kerk Schiedam: De Ark: 10.00 uur ds. J.Josef, ds.W.R. van Wieren, H.avond maal/Samen op weg Magnalia Dei Kerk: 10.00 uur ds. R.A. Bosch, m.m.v. Nieuw- landkoor Bethelkapel: 10.00 uur ds. G. de Lang Grote Kerk: 19 uur muz.avond- gebed Chr. Ger. Kerk, Hoeksteenkerk, Warande, hoek B.K.laan, 9.30 uur ds. J.P. Boiten,voorberei ding H.S. 16.30 uur idem Ned. Ger. kerk, Kerkgebouw Westvest 30, 9.30 uur ds. A.A.Struik, 16.30 uur ds. K. Holwerda £c*7-452 De Schiedammers moeten meer betrokken worden bij hun eigen gemeente en zouden meer verantwoordelijkheid moeten dragen. Op het gebied van welzijn, be strijding van milieuverontreiniging en criminaliteit kunnen zij een grote rol vervul len. Het bovenstaande staat in het Collegewerkprogramma 1994 - 1998 dat het col lege van burgemeester en wethouders kortgeleden heeft vastgesteld. Het programma telt maar liefst 59 projecten, die in de komende vier jaar opgepakt en/of gerealiseerd zullen worden. De fracties van de PvdA, D66, WD en Groen links zijn in maart-april 1994 een 'bondge nootschap' aangegaan. Samen sloten zij het samenwerkingsakkoord in hoofdlijnen af. Dit akkoord vormt de basis van het zo juist vast gestelde Collegewerkprogramma. Alle be- Het Jacobs Gasthuis, één van de gemeentelijke monumenten. leidsvoornemens zijn in het Collegewerkpro gramma op zo concreet mogelijke wijze in projecten vertaald. De uitvoering van deze projecten hebben voor het college een hoge prioriteit. Steun van de gemeenteraad, het ambtelijk apparaat, maar zeker ook van de Schiedamse bewoners, instellingen en organi saties is daarbij onontbeerlijk. COMMUNICATIE Een beleidsvoornemen dat direct in het oog springt is de wens de communicatie tussen bestuurders en inwoners (maar ook tussen het ambtelijke apparaat en de burgersl te ver beteren, Dóór het proces van organisatie - en bestuurlijke vernieuwing probeert het college de communicatie-verbetering tot stand te brengen. Het gemeentelijk bestuur zal een di aloog met de burgers niet weren. Ook de in formatievoorziening naar de burgers toe zal verbeteren. INTEGRALE AANPAK In de komende jaren zal ook de werkwijze van zowel het gemeentelijk bestuur als de or ganisatie enigszins wijzigen. De verschillende diensten en afdelingen gaan beter samen werken. Problemen en projecten kunnen door een goede afstemming en gecoördineerde aanpak beter aangepakt worden. Zo zullen' bijvoorbeeld door het project 'Straatbreed' alle straten in het zuidelijke gedeelte van Schie dam in één jaar aangepakt worden. Door sa menwerking tussen de Dienst Gemeentewer ken en het Openbare Nutsbedrijf Schiedam kan het herstel, het onderhoud en de intensie ve schoonmaak 'gelijktijdig' plaatsvinden. Ook op andere beleidsterreinen wordt de integrale aanpak ingevoerd. Nieuwe huisvesting Dienst Educatie zo goed als Op 30 november a.s. verhuist de Dienst Educati Haarenlaan. Het nieuwe, ruim en praktisch ingei westkant van het scholencomplex Stedelijk Gyi twintig medewerkers van de Dienst Educatie zul cember, na één dag verhuizen, weer oppakken. Het takenpakket van de Dienst Educatie is breed. Zij houdt zich onder andere bezig met de volgende taken: - de zorg voor het instandhouden en goed functioneren van veel educatieve voorzieningen in Schiedam, - de zorg voor het onderwijskundig, admini stratief, juridisch en financieel beleid en beheer van het openbaar onderwijs; - de zorg voor het personeel van de gemeentelijke scholen, - het toezicht op de leerplicht, - taken die voor en samen met het bijzonder onderwijs worden uitgevoerd; - de zorg voor het leerlingenvervoer; - de zorg voor het beheer van veel gebouwen en terreinen. spec wijsl scho desk infor Met bela die 1 werk voor "Wee In di er, r zing, bied Voor dit werk heeft de Dienst Educatie achten- Het twintig medewerkers, waaronder veel partti- Dien mers, in dienst. Het betreft een groot aantal 539! Trouwer, 'op het stadhuis' is recentelijk extra sfeer vol geworden. De vier vrouwelijke ambtenaren van de burgetijke stand hebben namelijk de beschikking gekregen over een keurige, blauwe toga. Het dragen van de toga sluit aan op de trend om de huwelijks voltrekking een feestelijker, uitbundiger karakter te geven. Voorlopig moeten de a één toga doen. Een wordt binnenkort afge bedrijf, dat dezespecia foto (hieronder) mevroi sloot vrijdag j.l. het h van Krugten en mevrou GEMEENTELIJKE Het monumentale pand herbergt een bejaardenhuis. MONUMENTEN WORDEN STEEDS JONGER Nu vrijwel alle panden in de binnenstad door de gemeentelijke monumentencom missie in kaart zijn gebracht, zal zij binnenkort haar aandacht richten op de buiten de binnenstad gelegen gebieden. Hieronder met name de Waranda, de Plantage, de Westerkade en Kethel. Ook in deze gebieden komen nog heel wat panden voor plaatsing op de gemeentelijke monumentenlijst in aanmerking. Opvallend is dat er steeds meer jonge monumenten op de lijst komen te staan. Vorig jaar is de gemeente gestart met het op stellen van een gemeentelijke monumenten lijst. Deze lijst bevat panden, die niet op de rijksmonumentenlijst zijn opgenomen, maar voor Schiedam toch bijzonder veel waarde hebben en de moeite waard zijn om te be houden. Inmiddels hebben al 65 panden het predikaat gemeenteljk monument gekregen. Naar verwachting zullen nog meer dan twee honderd objecten volgen. Nadat de aandacht in de monumentenzorg aanvankelijk vooral uitging naar panden ouder dan honderd jaar, is nu reeds waarde ring ontstaan voor jonge monumenten. Veel van de door de gemeentelijke monumenten commissie voorgedragen panden, die ge bouwd zijn in het begin van deze eeuw, zijn ontworpen door architect P. Sanders. Hieron der bijvoorbeeld het woningbouwcomplex Fa- bristraat 1 - 24, verschillende woningbouw complexen in Schiedam-Zuid (bijvoorbeeld de IJsselmondestraat en omgeving], het voorma lige Volksbadhuis aan de lange Haven 15, het Sint Jacobs Gasthuis aan de Burgemeester Knappertlaan en de Passage. Verschillende bouwwerken uit het oeuvre van Sanders zijn inmiddels tot gemeentelijk monument be noemd. Zijn werken kenmerken zich door een rijkdom aan details. Het zijn geen 'rechttoe rechtaan' bouwsels. MONUMENTENVERGUNNING De bedoeling van de aanwijzing tot gemeen telijk monument is dat de waardevolle ele menten, op grond waarvan een pand op de lijst is voorgedragen, zoveel mogelijk worden bewaard. Dit betekent niet dat het onmogelijk wordt veranderingen aan het pand aan te brengen. Als een eigenaar zijn pand wil ver bouwen of veranderen moet hij bij de ge meente een monumentenvergunning aanvra gen. Deze vergunning stelt de gemeente in staat om een eigenaar te adviseren en te be geleiden: niet om iedere verandering tegen te houden, maar om te bewerkstelligen dat zorgvuldig wordt omgegaan met de typische historische waarden van een pand. Een voorbeeld van advisering en begeleiding van een te renoveren object is de restauratie van de Oude Passage. Gebouwd in de jaren dertig is dit een belangrijk voorbeeld van ar chitectuur in Art Decostijl. Om die reden is het pand ook op de gemeentelijk monumenten lijst gezet. De woningen in het voor- en achter gebouw zullen dan ook worden gerestau reerd, hetgeen onder meer betekent dat de originele kozijnen zullen worden hersteld. De winkels aan de rechterzijde in de eigenlijke passage zijn nog voorzien van de oorspron kelijke winkelpuien en zullen dan ook worden behouden, evenals de zo kenmerkende glazen kap De puien aan de linkerzijde zijn reeds verbouwd. Hier bevond zich namelijk de entree naar het vroegere Passagetheater. Aan deze zijde zal een moderne winkelgevel komen, die echter wel past bij de sfeer van de Passage. De aanwijzing tot gemeentelijk mo nument betekent in dit geval dus niet dat de oude winkelgevel persé terug moet komen. Ook reclame-uitingen zullen worden toege staan, maar wel beheerst en passend bij het karakter van het monument. Eigenaren van de door de gemeentelijk mo numentencommissie aangedragen panden kunnen bij restauraties gebruik maken van speciale financierings en subsidie regelingen. Huwelijksvoltrekking extra feestelijk door nieuwe aanwinst.

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 16