SPORT SMC pakt Sportprijs Volle winst voor Musis Rijnmond-dames rekenen in spannend duel ook af met concurent De Schalmers Nuttige zege voor damclub NOAD blijft toch landelijk Brandersstad Rode kaart voor Böskurt werpt smet op aantrekkelijke derby Stroef Rijnmond-heren onderuit Knappe zege Boer redt badmintonners WOENSDAG 30 NOVEMBER 1994 SCHIEDAM Tafeltennis vereniging NOAD speelt het komende seizoen toch in de landelijke vierde divisie. Na dat het eerste herenteam al enkele weken geleden degra deerde, leek ook het doek voor het tweede team, dat eveneens in de vierde divisie speelt, te vallen. Echter op de laatste speeldag van de com petitie redde het tweede team haar positie in de vierde divi sie. Het team behaalde zelfs een grote 8-2 overwinning, terwijl naaste concurrent Irene een 8-2 nederlaag leed. Door deze ontwikkelingen speelt NOAD 1 volgend seizoen weer vierde divisie. Hoe de samenstelling van dat team zal zijn is nog een vraagte ken. Een aantal spelers heeft te kennen gegeven te zullen stoppen na dit seizoen. Over twee weken dient de opstel ling bekend te zijn. SCHIEDAM In de zesde ron de van de nationale damcompe- titie heeft damclub Schiedam in de eerste klasse A met 12-8 ge wonnen van Damlust uit Gou da. De overwinning in deze als lastig beoordeelde uitwedstrijd, kwam eigenlijk vrij vlot tot stand. Uiterst belangrijk was de remise van Wim Vrijland tegen Erno Prosman, de oud wereldkam pioen bij de jeugd. Ook belang rijk was de puntendeling van in valler Dirk van Schaik junior (dertien jaar pas!) tegen de ster ke Gerard van der Wouden, die zelfs nog voor zijn remise moest vechten. Er werden nog vier remises ge scoord: Peter Lansbergen tegen Cor den Besten, Mathieu Smit tegen Henk van der Wouden, Dik van den Kerkhoff tegen Alex Bitter en Ton Burgerhout tegen Erik-Jan van Reenen. Lansbergen is in zijn wedstrijd nooit in gevaar geweest, Smit had voordurend het initiatief, Van den Kerkhoff hield de span ning er lang in en Burgerhout kwam eveneens nooit in de pro blemen. Maar met louter remises worden geen wedstrijden gewon nen, van de overige vier partijen werd er drie door Schiedam ge wonnen. Een gemotiveerde Ed win de Jager speelde heel goed tegen Peter van Eek en kreeg na een afwikkeling een zeer sterke voorpost, die Van Eek tegen schijfverlies moest opruimen. Dat betekende winst voor De Jager. Adri van Huet won van Erik Hoogendoorn, die door tijdnood heel erg achter liep. Maar dat had hij beter kunnen laten, want een venijnig zetje van de Schiedammer leverde direct schijf- en partijwinst op. Hans Lansbergen speelde Peter Pippel helemaal van het bord. Hij deed het vervolgens in tijdnood niet altijd even goed, maar de stand bleef gewonnen. De enige neder laag kwam op naam van Piet Bastiaanse, die tegen Teun van der Krol goed stand hield. Hij stond wel een beetje onder druk, maar niet desastreus. Bastiaanse nam in het eindspel een dam- combinatie die remise moest op leveren, een misrekening, want Van der Krol vond een vangstel- ling en de resterende drie tegen drie ging voor Bastiaanse vlot verloren. Door deze nuttige zege heeft Schiedam na zes duels nu zeven punten. Daarmee deelt het de vierde plaats met PSV, Damlust en Lent. Op 10 december speelt dc Schiedam tegen koploper De Vaste Zet. De Schiedammers ho pen dan zoals destijds tegen de toenmalige koploper Excelsior te kunnen stunten. A Denksportcentrum V BRIDGEN, SCHAKEN of KLAVERJASSEN Decemberagenda Tevens verhuur gezellige zaal aan verenigingen en particulieren. SCHIEDAM Het was niet meer dan logisch dat SMC vrij dagavond in een opvallend volle sporthal Margriet de Sportprijs van de gemeente Schiedam in ontvangst mocht nemen van wethouder Luub Hafkamp. De vier andere genomineerden (ge handicapte atleet Feike Waqué, lange-afstandloper Karei Leeu- wangh, waterskister Marjolein Jongepier en voetbalvereniging WK) hadden natuurlijk ook zeer aansprekende resultaten be haald, maar vielen in het niets bij SMC. De ploeg van trainer Henk Salari won vorig voetbal seizoen werkelijk alle prijzen die er maar te winnen waren. Behal ve drie periodetitels en daarna het ongeslagen kampioenschap, werd SMC ook Schiedams voet balkampioen, werd het winnaar in het Radio Rijnmond-klasse ment voor zondagploegen en won het later het overall klasse ment na een overwinning op Stellendam. Als laatste prijs kon ook de Super Cup na winst tegen de Vlaardingse kampioen Fortu- na worden afgehaald. Bovendien woog voor de jury, die zoals altijd bestond uit de Schiedamse sportjournalisten, zwaar dat SMC het voorbeeld is van een goed verlopen fusie tussen SFC en Martinit. In het juryrapport was verder te lezen dat SMC zich ontworstelt aan de nivellering die steeds nadrukkelijker op het amateurvoetbal lijkt losgelaten. Henk Salari was ook trots dat zijn ploeg ook deze laatste prijs was toebedeeld. „Je weet het maar nooit, zeker met enkele andere indrukwekkende presta ties van sporters die genomi neerd waren. We zijn dan ook heel blij." Het was al weer de vijfde keer dat de huldiging van de sport- kampioenen op een grootse ma nier werd gevierd in sporthal Margriet met steun van Rob Hiele, de horeca-exploitant van de sporthal. Om dit lustrum ex tra luister bij te zetten had de dienst Sport en Recreatie flink uitgepakt. De Rijnmondband liet vooral de oudere aanwezigen genieten, terwijl de als top 40- repertoire spelende Q en A-band (natuurlijk weer met Sportraad voorzitters broer Kees van Krugten op drumS) aangekon digde band vergeten was dat de top 40 sinds 1980 wel iets is veranderd. Boeiend en spektacu- lair was wel de demonstratie Oosterse vechtsporten door leer lingen van sportinstituut Schie dam. De als top-act aangetrok ken Lady's D.C. viel daarente gen weer zwaar tegen en dat was zonde van het vele geld dat de twee meisjes gekost zullen heb ben. SCHIEDAM De langver wachte topper tussen SVV en SMC heeft alles gebracht wat zo'n beladen wedstrijd zou moeten bieden. Alleen ont brak een winnaar en dat was maar goed ook, anders zou het na afloop weieens flink uit de hand hebben kunnen lopen. Nu gebeurde dat alleen in het veld, waardoor het duel door scheidsrechter Straver uit Rijswijk tien minuten werd gestaakt. De aanleiding was de schofterige trap die SMC'er Ersin Böskurt gaf aan Erwin Hoppzak nadat hij met rood uit het veld was ge stuurd omdat hij hem daar voor een vuistslag toediende. De stand toen al 1-1 en dat bleef na de hervatting ook zo. In de bijzonder goed bezochte derby was SMC in de eerste helft oppermachtig. Hans Schinkel vond zelfs dat zijn ploeg toen 45 minuten achter de feiten aan liep. „We hebben de hele eerste helft onder druk gestaan", be kende de SVV-coach later. Vooral verdedigend was SMC oppermachtig aan het zoekende SVV, waar Meivin Tjin Tjoen Lim aan banden lag bij Jan Mul der en Erwin Hoppzak er totaal niet aan te pas kwam bij de weer fitte Ersin Böskurt. Bovendien was het middenveld van SMC veel actiever. Aanvoerder Harry van Kapel (wiens zoontje Mau rice pupil van de week bij SVV was!!) en vooral schaduwspits Ron Berveling kregen alle ruim te om de SMC-aanvallen op te zetten. Bervelings tegenstander Wilco Berenschot, enigzins ge handicapt door een opspelende lies, heeft alleen zijn hakken ge zien. Het was dan ook niet ver wonderlijk dat middenvelder René Doolhof SMC schitterend op een 1 -0 voorsprong zette. De nummer zes van SMC sneed vanaf de linkerkant het straf- schopgebied in en haalde toen zo vernietigend uit dat SVV-doel- man Eric Tanis kansloos was. Sleurende spits SMC kreeg meer mogelijkheden om te scoren. Toen Herman Zoetmulder knullig balverlies leed aan Ron Berveling en hij vervolgens knap op maat passte naar de oprukkende Joey Tava- res, kreeg de sleurende spits de bal niet voorbij de attente Tanis. Echter wel ten koste van een hoekschop. In de 19e minuut kreeg Erwin Hoppzak geel voor een overtreding op Ersin Bös kurt en wellicht was dat achteraf wel de aanleiding voor de trieste afgang van de rechtback in de tweede helft. SMC bleef de ver dere eerste helft regelmatig ge vaarlijk, terwijl SW het enkele keren probeerde met schoten van afstand die echter doelman John Bos niet konden verontrus ten. De beste kans voor SMC kwam negen minuten voor tijd uit een vrije trap. Via John van de Belt kwam de bal op links bij Jan Mulder. Zijn voorzet werd goed ingekopt door inlopende Van de Belt. Pas in tweede in stantie kon Eric Tanis ten koste van een hoekschop voor oprui ming zorgen. Pas aan het slot van de eerste helft was SVV ineens heel dicht bij de gelijkmaker, toen Wilco Berenschot een prima passje bin nendoor gaf aan René van de Vegt. Zijn uithaal werd door John Bos gekeerd. De aanstor mende Meivin Tjin Tjoen Lim werd door de sluwe Jan Mulder zodanig tegen de grond geduwd, dat de rechtsbuiten van de thuis ploeg niet kon uithalen. Hoewel SVV een terechte strafschop claimde, liet scheidsrechter Stra ver doorspelen. Ook een venijnig schot van Van de Vegt voor rust had een beter lot verdiend. In het tweede bedrijf kwam SVV zoals te verwachten meer op de helft van SMC te spelen. Na een kwartier moest John Bos zich inspannen toen een simpel hoog afstandsschot van Richard Ra- sens na een stuit ineens heel ge vaarlijk werd. De voor rust goed leidende scheidsrechter Straver ging steeds meer voor kleine overtredingen fluiten. Uit één van die spelonderbrekingen na een overtreding van Jan Mulder, mocht SVV op de rand van het strafschopgebied een vrije trap nemen. De inzet van Dennis Va- lentijn verdween via een voetje uit de SMC-muur naar de zij kant. Van de Vegt zette opnieuw voor en Meivin Tjin Tjoen Lim kon van dichtbij intikken, 1-1. Een stand die gezien het spel van SVV in de tweede helft best ge rechtvaardigd was. Vijf minuten na de gelijkmaker werd de wed strijd ontdaan van alle schoon heid. Het begon eigenlijk met net zo'n overtreding als waaruit SVV 1-1 scoorde. Ditmaal tikte Peter van Geene René van de Vegt net van achteren aan. Enig zins gepikeerd over het pietlutti ge optreden van scheidsrechter Straver hield Toon Wolters de bal bij zich. Toen begon het du wen en trekken met als climax de vuistslag van Böskurt tegen Hoppzak. Met de terechte rode kaart leek de zaak afgelopen, maar Böskurt zocht nogmaals Hoppzak op en schopte hem voor de ogen van ruim duizend tribuneklanten zonder pardon onderuit. Daarop waren natuur lijk de poppen aan het dansen en leek het duel te ontaarden in een ijshockey vechtpartij. Scheids rechter Straver rende direct het veld af, waarna de ploegen de rust op het veld deden terugke ren. Straver besloot echter toch tot een afkoelingsperiode van tien minuten. Wereldgozer De resterende speeltijd, zo'n 25 minuten, was daarna nog wel spannend, maar een mooie wed strijd werd het niet meer. SMC trok zich terug voor het eigen doel om het punt veilig te stellen met Cor Hermans (voor Joey Tavares) als verse verdediger. Met een numerieke meerderheid was SVV het dichtstbij de win nende treffer, toen Richard van Schijndel op de binnenkant van de paal schoot. SVV bleef daar na drukken, maar kwam nauwe lijks meer door de mêlée van SMC'ers meer heen. Verse spits Richard Marrevee (voor Van de Belt) mocht achteraf blij zijn dat hij niet de tweede SMC'er was met een rode kaart. Eerst haalde hij Frank Klerks hard onderuit (geel), dat hij daarna ook nog doelman Tanis bij zijn hoofd pakte bestrafte arbiter Straver echter niet. Henk Salari kon na afloop de reactie van zijn Ersin Böskurt nog niet begrijpen. „Het is een in-en-in keurige jongen. Een echte wereldgozer en een hele goede voetballer, zo bleek voor rust. Ik neem dan ook aan dat hij dit niet zomaar heeft ge daan en er kan best wel eens op hem zijn gescholden. Feit blijft dat dit niet kan en hij hiermee vooral zijn ploeggenoten du peert", vond Salari, die met de 1- 1 wel vrede kon hebben. „Een terechte uitslag", vond ook Hans Schinkel. SCHIEDAM De spanning in de volleybal eerste divisie B mannen loopt per competitieronde omhoog. Tussen lijstaanvoerder EAVV met 18 punten en de nummer acht Vocasa bedraagt slechts vijf punten. Of Rijnmond, dat met 15 punten nu de vijfde plaats deelt ZVH 2, nog een rol kan gaan spelen, lijkt na de duidelijk 0-3 nederlaag tegen De Schalmers uit Berkel en Enschot twijfelachtig. De Brabanders, die nog een duel tegoed hebben en nog ongeslagen zijn, waren zaterdagmiddag in sportzaal Oost geen wonderploeg. Maar op twee essentiële onderdelen van het volleybal waren zij duidelijk beter dan het mat spelende Rijnmond, dat een unieke kans liet liggen om medekoploper te worden. De servicedruk van De Schalmers zorgde in alle drie de sets voor gemiddeld vijf punten, telkens het puntenver- schil aan het einde van elke set. Had Rijnmond moeite met de servicestop, bij de bezoekers groeide Mare Smulders mede door zijn uitstekende passing uit tot één van de uitblinkers, mede door de matige service van Rijnmond. De thuisploeg werd niet door de Brabanders weggespeeld, maar draaide zo stroef, dat er voortdurend tegen een achterstand werd aangekeken. Dat negatieve saldo werd weieens weggewerkt, maar kon nooit in een voorsprong worden omgezet. De cijfers laten dat achteraf duidelijk zien. In de eerste set werd het via 2-6 en 8-11 nog 10-11, maar vooral slordig passen bij Rijnmond zorgde voor 10-15. De volgende set hetzelfde beeld: 1-7 voor de gasten, die uit konden lopen naar 6-10. Daarna werd het 11-10, waarna een ongelukkige bal van Bas Brand de ommekeer teweeg bracht. Met 12-15 won De Schalmers de tweede set. In de slotset deed Rijnmond pas iets terug op 6-14. De thuisploeg kwam daarna nog wel in de dubbele cijfers, maar te laat om de set nog te winnen. Dat deed De Schalmers met 10-15. SCHIEDAM— Het Musis Sacrum trio is er op de derde speeldag weer in geslaagd om de volle score mee naar Schie dam te nemen. Het bowling team, dat dit jaar met vier nieuwe spelers is begonnen, staat als een huis. De sfeer is uitstekend en fataal voor de tegenstanders die zich geen raad weten met de ploeg die zo uitbundig op elke strike of spa- re reageert dat ze zelf pins laten staan. In de eerste wedstrijd tegen nummer laatst GWK was het een soepele 3-0 overwinning. In de tweede wedstrijd was nummer twee Trefil Arbed de tegenstander, maar waar ge vreesd werd voor grote tegen stand, werd de eerste game ge makkelijk gewonnen met 577- 508 en in de tweede game was het Trefil die een voorsprong nam, maar het Musis trio kwam op het juiste moment terug in de wedstrijd en pakte alsnog de tegenstander in met 624-559. Musis BRS fitness, te genstander nummer drie, had de eerste twee wedstrijden net als Musis met 3-0 gewonnen tegen Strike Ijzers en Maas poort. Maar ook tegen dit team was Musis heer en mees ter. In de eerste game was het 597-539 en in de tweede game zelfs 606-518. De Strike Ijzers het andere team van Musis in deze eerste divisie waren in de eerste wed strijd van de dag te sterk voor het thuisspelende Maarssen (2- 1) en in de tweede wedstrijd werd met 0-3 verloren van BRS. Het derde duel werd een 3-0 zege op Trefill. Ofwel ook Strike Ijzers doen het als debu tant zeer goed. SCHIEDAM De badminton ners van TSF hebben afgelopen zondag met 5-3 gewonnen van De Zeemeeuwen uit 's Graven- zande. Net als een week eerder tegen Astrix kwam TSF al vroeg in de problemen. Zowel Paul Mennen als Monique Louwers kregen het trage type shuttle niet goed onder controle. Hierdoor maakten beiden veel fouten en verloren hun enkelspel. Ruud van Oorschot had de shuttle be ter onder controle en won in twee sets. Trix de Boer leek ver volgens met een 9-1 achterstand in de derde set rechtstreeks op een nederlaag af te stevenen. Maar vanaf dat moment was het de Schiedamse die het spel be paalde en uiteindelijk met 11-9 de partij naar zich toetrok. Hier door bleef een 3-1 achterstand uit. In de dubbels, waarmee TSF het hele seizoen al goed presteert, werd de zege vervolgens veilig gesteld. Alleen Van Oorschot en De Boer verloren hun gemengd dubbel. SCHIEDAM Voor het eerst deze competitie kregen de vol- leybalsters van Rijnmond te ma ken met serieuze tegenstand. De Schalmers uit het Brabantse Ber kel Enschot, de nummer twee van de ranglijst op weliswaar de respectabele achterstand van vijf punten, waren met een 3-2 ne derlaag verantwoordelijk voor het tweede verliespuntje van de Rijnmond-dames. De nederlaag betekende wel dat de vraag ge- rechtvaarigd is wie dit Rijnmond kan afstoppen. Na acht duels is de voorsprong op De Schalmers opgelopen tot zes punten. „Maar", zo relativeerde coach Hans van Setten, „twee nederla gen en die voorsprong is verdwe nen." Hoe er door Rijnmond ineens twee keer kan worden verloren lijkt met deze brede se lectie een raadsel. „Eén of twee geblesseerde speelsters en je kan aardig in de problemen komen", aldus Van Setten, die het woord kampioenschap angstvallig ver meed. Die brede selectie met tien speel sters is een ware luxe voor Van Setten en Rijnmond. Zeker als daar De Schalmers tegenover wordt gezet dat alleen Marjolein Kerver op de bank had zitten, die alleen een deel van de eerste set mocht meespelen. De verdere wedstrijd zat de 18-jarige treurig op de bank de verrichtingen van haar zes ploeggenoten gade te slaan. De Schalmers hebben in de vier andere sets geen enkele wissel toegepast, terwijl Hans van Setten als het even niet liep naar hartelust speelsters rust kon gunnen. Eerlijksheidhalve moet ook geconstateerd worden dat die wissels nagenoeg geen effect hadden. Want in de twee sets die Rijnmond moest prijsge ven aan de Brabantsen kon Van Setten wisselen wat hij wilde, de opgelopen achterstand werd geen enkele maal teniet gedaan. Daarentegen in de drie andere sets die wel werden gewonnen, kwam De Schalmers er niet echt aan te pas. Omdat Rijnmond de wisseling van een goede en een slechte set keurig volhield, werd het een terechte 3-2 overwin ning. In de eerste set had Rijnmond, dat haar Brabantse tegenstander totaal niet kende, duidelijk last van een koude start met als ge volg een 1-3 achterstand. Daar na ging de Rijnmond-machine lopen en liep de thuisploeg na een 9-6 voorsprong simpel door naar 15-6. In de volgende set was het de beurt aan De Schalmers, dat de hele wedstrijd uitblonk door hele sterke verdedigende acties. Vooral de vele harde smashes van Rijnmonds Manon Wormgoor en Desirée Lichten berg in het achterveld waren geen probleem voor de beschei den inwoners van Berkel En schot. Het deed Hans van Setten dan ook verzuchten: „We heb ben daar inderdaad veel minder kijk op. Bij Rijnmond denkt dat het spel alleen aan het net wordt gespeeld, vandaar dat we ook zo'n sterk blok hebben." Mede omdat Silvia Muller in die twee de set achterin de nodige moeite had met smashes van De Schal mers kon deze ploeg de tweede set naar zich toetrekken. Op 11- 3 leek dat zelfs met grote een voud te gaan. Maar een dubbele wissel bracht weliswaar een om mekeer in het spel van Rijn mond, maar het verlies afwen den bleek te veel, 15-11. Leeuw De derde set was zoals al gezegd weer voor de thuisploeg, al werd het op 13-12 nog even spannend, mede door een uitermate zwak serverende Monique Buys. In to taal sloeg zij vier keer een (eer ste) service uit! Maar met 15-12 ging de set toch naar de Schie- damsen. In de vierde set kon Rijnmond louter toekijken hoe de bezoeksters zonder noemens waardige problemen tot winst kwamen. Zelfs het inbrengen van de jonge spelverdeelster Ma- rit de Waard, met 22 jaar de jongste Rijnmond-speelster, voor Monique Buys baatte niet en werd het een 8-15 overwin ning. De vijfde en beslissende set, met het rallypointsysteem, werkte Rijnmond in rap tempo af. Na 10-4 werd het op 12-10 nog even spannend, maar met 15-11 won Rijnmond de laatste set en daarmee haar achtste wed strijd van dit seizoen. Het puntje dat De Schalmers in het hol van de leeuw met zo'n kleine ploeg wegsleepte was voor hun coach Guus Vriens een overwinning. „Een prima uitslag, zeker als ik me realiseer dat we dit jaar nieuw zijn in de tweede divisie met een relatief jonge ploeg. Rijnmond is tot nu met afstand de beste ploeg die ik ben tegen gekomen." Boterstraat 6, Schiedam HET adres om vrijblijvend of in clubverband te Za. 3 Dec.: Interpolis bridgetournooi (13.00) Vr. 9 Dec.: Bridge: Gemengde paren (19.45) Za. 17 Dec.: Interpolis bridgetournooi (13.00) Zo. 18 Dec.: Groot kerst bridgetournooi (10.00) Di. 20 Dec.: Groot kerst klaverjastournooi (19.30) Elke Ma. (14.00) Bridgeclub (2e klasse en lager). Elke Di. (20.00) Klaverjassen (vanaf 13/12) Elke Wo. (19.45) Bridgeinstuif (ƒ2.50 p.p.) Elke Vr. (19.45) Bridgeclub (alle speelsterkt Elke Vr. en Za.: Vrij schaken, bridge, dammen. klaverjassen etc. A Inlichtingen: •fë 4736466,4265496 of 2732030 0l£W SPOgT MgEATII i SMC viert feest op het podium nadat het van wethouder Hafkamp de Sportprijs van de gemeente Schiedam heeft gekregen SMC en SVV aan elkaar gewaagd door ARNE VAN DER ZANDE Joey Tav ar es de sleurende spits van SMC in actie tijdens het duel tegen SVV SPELER VAN DE WEEK Bram Marbus In samenwerking met megener sytzhoFF meekbLaden 1Bram Marbus Excelsior 2. Dennis de Nooijer Sparta 3. John Veldman Sparta 4. Maarten Atmodikoro Dordrecht '90 5. Peter Bosz Feyenoord 6. John de Wolf Feyenoord 7. Arnold Scholten Feyenoord Gaston Taument Feyenoord 9. Adri van Tiggelen Dordrecht '90 10. Rob Witschge Feyenoord 11Regi Blinker Feyenoord Ben Spork Excelsior Peter van de Berg Excelsior 14. Ruud Heus Feyenoord Orlando Trustfull Feyenoord 7.08 6.89 6.77 6.64 6.58 6.55 6.50 6.50 6.31 6.30 6.23 6.23 5.23 6.22 6.22 16. Henrik Larsson Feyenoord 6.20 Bart Vonk Excelsior6.20 Mario Been Excelsior6.20 19. Warry Wattum Dordrecht '90 6.15 20. Raymond de Jong Excelsior6.10 Henk Fraser Feyenoord 6.10 Ron van den Berg Sparta6.10 KEEPERSKLASSEM ENT 1Oscar Moens Excelsior 2. Ed de Goey Feyenoord 3. Edward Metgod Sparta 4. Ben Gall Dordrecht '90 7.29 7.00 6.91 6.36 TOPSCORER 1Marinus Dijkhuizen Excelsior - 8 doelpunten OPTICIEN DE BESTE OOCZORC BINNEN HANDBEREIK Maureen van der Vugt blokkeert namens Rijnmond een inzet van Galya Vladimirova

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 25