SCHIEDAM uj Andere Bob Met heel veel plezier goed leren zingen Komend weekend in De Teerstoof: De Normalen en een Vidioot' Bram van Velde in het Stedelijk Man overlijdt tijdens bowlen Politie in Noord wil discussie met bewoners NORM BELOOFD: «Ml The Buffaloes in café Kerstconcert in de herhaling Concert in Dorpskerk De Grote Markt Programma café Podium Gevaarlijke medicijnen kwijt Bijeenkomst vereniging 'Harmonia' Expositie in de Grote Kerk VARTA BATTERIJ-OPLADER Vreugde en geluk in Het Filmhuis Feestdag in dc De Woudhoek V'lji ïïTT' P~ Pi ttfite&jlOTTEpAM 85 SPECIAALZAKEN voor Ijzerwaren, Gereedschappen en Machines IN NEDERLAND SCHIEDAM Huizer Groenelaan 57 010-4268661 WOENSDAG 7 DECEMBER 1994 49-1441 (C Inclusief 4 oplaadbare penlites Van 24.95 voor SCHIEDAM De Teer- stoof aan de Nieuwstraat 12 zoekt het het komend week end enigszins 'aan de zelfkant van de maatschappij'. Brave burgers kunnen er op rekenen, dat ze na de voorstellingen- verschillend van karakter, maar gelijk van strekking- het zoldertheater verlaten met een ander idee over 'wat gek en gewoon is' dan bij binnen komst. SCHIEDAM In café De Gro te Markt aan de Grote Markt 17 speelt zaterdag 10 december de blues- en roek-formatie 'The Buffaloes'. Aanvang: 22.00 uur; toegang: gratis. SCHIEDAM In café Podium aan de Lange Haven 28 speelt vrijdag 9 december de formatie 'Bedrock'. Dit swingende trio bestaat uit: Pete Lovell (gitaar, zang), Rini Eysberg (drums en vocals) en Dick Verhey (bas). Alledrie hebben ze de nodige po dium-ervaring opgedaan in an dere bands. De heren brengen knallende, dansbare covers van onder andere Depeche Mode en Brian Adams. Zaterdag 10 december staan Woody The Sidemen op het programma in Podium. Ook deze formatie is drie man sterk. De roots van respectievelijk Ad de Hont, Ron Verhoeff en Woody liggen in de zestiger ja ren. De heren hebben de nodige muzikale omzwervingen ge maakt, maar zijn nu weer terug bij hun oorspron, compleet met puntschoenen en bliste pakken. Beide optredens in Podium be ginnen om 22.00 uur. De toe gang is gratis. SCHIEDAM In Het Filmhuis- gevestigd in ge bouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12- staat vrijdag 9 december 'The Joy Luck Club' op het programma, een film gemaakt naar het gelijk namige boek van Amy Tan. Tan werd geboren in Oak land, California, maar haar ouders waren immigranten uit China. In haar boeken beschrijft ze de uitzonderlijke levens van de vrouwen in de Amerikaans-Aziatische ge meenschap. De vruegde-en- geluk-club uit de titel is de wekelijkse mahjong-club van vier vrouwen van Chinese af komst die in hun verhalen de familiegeschiedenis levend houden. Evenals het boek is de film een mozaiek van ver halen over de relaties tussen moeders en dochters. 'The Joy Lock Club' was een groot succes in de Verenigde Staten. Aanvang: 21.30 uur: zaal open 20.30 uur. Toegang 5,- voor donateurs; dona teur worden kost 7,50 per seizoen. SCHIEDAM Een vrouw uit Schiedam heeft maandagoch tend een zwart leren tasje met ondere zetpillen tegen migraine in Schiedam of Rotterdam ver loren. Het gaat om het medicijn Indo- metasinum, 50+100 mg. Na vraag bij de apotheek leerde dat de pillen met name voor kinde ren zeer gevaarlijk kunnen zijn vanwege de hoge dosering. Op 27 november is een Schiedam mer 's avonds een insulinepen met daarin Actrapin (300 eenhe den) kwijtgeraakt. Dit medicijn is levensgevaarlijk bij toedie ning. De man is met een taxi vervoerd van het Rubensplein naar de Boerhavelaan. Waar de medicamenten precies verloren zijn, is niet bekend. SCHIEDAM In de Dorps kerk aan het noordeinde in Ke- thel treedt zondag 11 december Rob Favier op. Deze zingende predikant won ondermeer de 'Zilveren Duif Award' voor de beste solisten productie. Aanvang: 19.00 uur; toegang: gratis. SCHIEDAM In dienstencen trum De Woudhoek aan het Heyermansplein 35 in Schiedam wordt vrijdag 9 december een dag lang feestgevierd ter gele genheid van het twintigjarig be staan. Tussen 10.00 en 11.30 uur staat een optreden van de Riwi's op het programma gevolgd door een muzikale show van 13.30 tot 16.30 uur. Het publiek mag meezingen. De feestdag is bedoeld voor 55- plussers en is gratis toegankelijk. SCHIEDAM 'Een Vreemde eend van theatergroep Mijn Broer- een voorstelling voor de jeugd zaterdag 10 december in De Teerstoof- gaat over Andere Bob. Andere Bob is van huis weggelopen en wil nooit meer terug. Het wordt donker. Waar moet hij heen? Natuurlijk: de supermarkt. Eten, drinken, onderdak, 's Nachts slaapt hij in het pakhuis. Niemand mag weten waar hij is, anders moet hij weer naar huis terug. Hij gaat op zoek naar een vriend, maar dat valt niet mee. Andere Bob is namelijk 'anders'. Ze mogen hem niet. De voorstelling is geschikt voor vijf-jarigen en ouder en begint zaterdagmiddag 10 december om 14.00 uur. Kaarten kosten 7,50. reserveren kan bij de schiedamse Theaterkassa aan de brede Marktsteeg 3, telefoonnummer 4269563. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur. Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. In 'Het lijk drijft al'- vrijdag 9 december op het programma- gaat ergens ver van de bewoonde wereld een psychiatrische inrich ting in vlammen op. Er zijn slechts vier overlevenden. Ze zijn op elkaar aangewezen, maar kunnen elkaar niet vertrouwen. Er wordt immers beweerd, dat één van hen een gevaarlijke idi oot is. Hij heet Simon Lepelaar, maar wie van de vier is dat dan? Een moeilijke vraag, want alle maal hebben ze een klap van de molen. En wat is eigenlijk nor maal en wat abnormaal? De Normalen brengen deze voor stelling met veel vaart en ent housiasme. Het straalt van hen af, dat ze er lol in hebben op het podium te staan. TV-verslaafd 'Veni, vidi, video' van Pieter de Rijk- zaterdag 10 december in De Teerstoof- gaat over TV-ver- SCHIEDAM Het gezamen lijk kerstconcert in de Grote Kerk van Song of Praise en het Westlands Mannenkoor wordt wegens het succes in '93 gepro longeerd. De feestelijke muzika le bijeenkomst waarbij het de bedoeling is, dat het publiek uit volle borst meezingt, wordt dit maal gehouden op dinsdag 13 december vanaf 20.15 uur (kerk open vanaf 19.30 uur). Vanwege de verwachte grote belangstel ling wordt het aantal zitplaatsen in de Grote Kerk aanzienlijk uit gebreid. De organiserende koren staan onder leiding van de diri genten Jelte Veenhoven en Aad van der Hoeven. Laatstgenoem de is ook organist en begeleidt de samenzang. Organist Gerard van der Zijden begeleidt de ko ren. Het Westlands Mannen koor en Song of Praise zijn bij elkaar opgeteld 200 zangers en zangeressen sterk. Dit klankrijke gezelschap zal een hartverwar mend programma brengen waarbij een aktieve inrbeng van 'de luisteraars' onmisbaar is. De toegang tot de Grote Kerk dins dagavond 13 december is gratis. slaving. De titel is ontleend aan de mediasocioloog Julius Cae sar: 'ik kwam, ik zag en bleef kijken..' De hoofdpersoon is 33, werk loos en TV-verslaafd. Hij zit voor de buis en drinkt soms te veel en nog vaker te weinig. Je kunt niet eens zeggen, dat hij ongelukkig is. Pieter de Rijk won de publieksprijs van het Leids' Cabaret Festival in '93. De jury prees hem toen om zijn opvallende, charismatische ver schijning en zijn gevoel voor in teractie met het publiek. De voorstellingen in De Teer stoof beginnen zowel vrijdag 9 als zaterdag 10 december om 20.30 uur. Kaarten kosten 18,-; pas; 15,-. Reserveren kan bij de Schiedam se Theaterkassa in de Brede Marktsteeg 3, telefoonnummer 4269563. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur. SCHIEDAM Spirituele vere niging 'Harmonia' houdt don derdagavond 8 december een bijeenkomst in wijkcentrum 'Nieuwland' op het Wiboutplein 165. Harry Woerst en Pascal d'Hulster zullen dan iets vertel len over psychometrie en sym booltekeningen. Aanvang: 20.00 uur; toegang: 7,50. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 Song of Praise toto pim korver Andere Bob Haan. Zij is als docente tekenen ver bonden aan een MAVO in Maassluis en verzorgt diverse creatieve cursussen voor vol wassenen. Nel de Haan werd geboren op de Antillen en bracht een belangrijk gedeel te van haar jeugd door op Curacao. Haar voorkeur voor zonnige kleuren hangt samen met haar liefde voor dit eiland. In de Grote Kerk laat de kunstenares een aantal olie verfschilderijen zien. De tentoonstelling is te be zichtigen van maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 15.00 uur. 's Woensdag's is de kerk gesloten voor publiek. BRUG AFGESLOTEN Aan de 's-Gravelandbrug, die de verbinding vormt tussen de Brauwweg in Schiedam en de Vlaardingweg in Rotterdam- /Spaanse Polder, worden op zaterdag 10 december reinigings- en inspectie werkzaamheden uitgevoerd. Van 7.00 tot 12.00 uur is de brug daarom afgesloten voor het verkeer. Een omleiding loopt via de Delflandbrug aan de Nieuwpoortweg. De Normalen door NANS WOLTERS SCHIEDAM Een kwart eeuw zette mevrouw Stigt Thans haar idee een kinder koor op te richten, om in da den. Haar initiatief sloeg aan en tot op heden zingen de jeugdige leden van het toen gestartte Toonkunst Jeugd koor Schiedam nog steeds de sterren van de hemel. En zo als uit het repertoire van het koor blijkt worden absoluut geen saaie nummers ten geho re gebracht. Zo zingen de kin deren liedjes van Annie M.G. Schmidt, Kinderen voor Kin deren, maar ook werk dat iets boven het niveau van de laat ste groep uitstijgt. Het zoge naamde klassieke kinderre- pertoir. Betty van Heest, secretaris van het jeugdkoor vertelt dat het derde cassettebandje met liedjes van het koor onlangs is versche nen. „De opname daarvoor ge beurde heel professioneel met microfoons in een muziekstudio. Bovendien zijn wij nu bezig met de voorbereidingen voor een concert in het voorjaar. Dit op treden vindt plaats in het kader van het 25-jarig jubileum." Van Heest: „De kinderen die in het koor zingen zijn tussen de zeven en vijftien jaar en verdeeld in twee groepen. Deze selecties Het Toonkunstkoor samen met dirigent Albert ran der Woerd en voorzitter Elly Versluis zingen apart maar ook gezamen lijk. De meisjes en jongens, (van de laatsten helaas te weinig) van de beginnersgroep worden spelen derwijs vertrouwd gemaakt met het op een juiste manier ademha len, het goed gebruiken van hun stem en het lezen van muziekno ten. Jonge kinderen pakken dat zo op. De jeugd die wat langer meedoet kan dan ook makkelijk vanaf muziekpapier zingen." Secretaris Van Heest vertelt dat de organisatie van het jeugdkoor sinds september bezig is met de oprichting van een Koorschool. Plezier en inzet „Het uitgangspunt daarbij is dat wij van mening zijn dat kinderen in het algemeen te weinig zingen. Op bijvoorbeeld basisscholen is hiervoor niet veel tijd beschik baar. Als een kind voor het eerst meezingt in het toonkunst koor dan zijn wij, met dirigent Albert van der Woerd, iedere keer weer verrast om te zien met hoeveel plezier en inzet dat gebeurt. De jonge zangers vinden dat geza menlijk zingen zo leuk dat ze verlangend uitkijken naar de volgende keer." Overigens wordt niet alleen ge zongen bij het Toonkoor Jeugd koor. Regelmatig organiseert het bestuur ook een gezelllige middag of excursie. Met de nieuwe Koorschool wil het bestuur uiteindelijk komen tot het samenstellen van vier in plaats van twee groepen. De op leiding die een kind dan ont vangt moet in de vierde groep resulteren in een goed geschool de stem. Daardoor zal de zanger(es) later geen drempels tegenkomen als hij/zij zich bij welk koor dan ook aanmeldt. Volgens Betty van Heest gaf De maatschappij tot bevordering der Toonkunst als eerste de aan zet tot de oprichting van de Koorschool. Dit nieuwe initia tief wordt bovendien vanuit de overheid financieel gesteund. Het Toonkunst Jeugdkoor Schiedam is een onderdeel van de ïandelijke Maatschappij tot bevordering der Toonkunst en wordt geleid door voorzitter Elly Versluis en Betty van Heest. Meisjes en jongens, tussen de zeven en vijftien jaar, die een prima zangeres of zanger willen worden en dit op een speelse wijze goed willen leren kunnen (eventueel met ouders) een koor repetitie op elke dinsdag vanaf 18.30 uur bijwonen. Deze vindt plaats in de voorhof van de Gro te Kerk, Lange Kerkstraat. Het is eveneens mogelijk dat kinde ren zich aanmelden voor de nieuwe groep die in januari van start gaat. Inschrijven en meer informatie via secretaris Betty van Heest, tel.4263148. SCHIEDAM In de Grote Kerk is tot en met het eind van dit jaar een expositie te zien van werk van Nel de SCHIEDAM In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 wordt zaterdag 10 december een overzichtstentoonstelling geopend van het lithografisch werk van Bram van Velde (1923-1981). Deze kunstenaar liet een grafisch oevre na, dat een belangrijke plaats inneemt binnen de moderne grafische kunst door de hoge technische perfectie en de grote intensiteit van zijn werken. Van Velde maakt zijn eerste litho in 1923 in Worpswede in Duitsland. Het is een zelfportret, dat met vetstift op papier wordt getekend, waarna de tekening direkt op steen wordt overgebracht. Pas vanaf 1939 maakt de kunstenaars nieuwe lotho's, opmerkelijk van beeldtaal, met elementen die herin neren aan vogels en maskers. Weer iets later stapt hij over op een nog vrijere lijnvoering zonder herkenbare elementen. Van de Velde ver werkt in zijn litho's in indringende abstracte composities ondermeer de indrukken die hij opdoet in het Parijse kunstleven. Na 1975 zijn er meer dan ooit tevoren paralellen te trekken tussen zijn lithografiën en zijn schilderkunst. In het Stedelijk worden de komende periode ongeveer 100 litho's getoond, die met elkaar een aardig overzicht van het complete oevre geven. Ter gelegenheid van de expositie verschijnt het boek 'Bram van Velde, een hommage' geschreven door Erik Slagter. De tentoonstelling in het museum aan de Hoogstraat is de eerste van een reeks die- in het kader van zijn honderdste geboorte- dag- als eerbetoon aan Van Velde worden gehouden in heel Neder land. Het Stedelijk is geopend van dinsdag tot en met zaterdag tussen 11 en 17 uur en op zondag van 12.30 tot 17 uur. De toegang is gratis op woensdag en kost de overige dagen 3,- (kinderen: 1,50). SCHIEDAM Een 76-jarige man uit Spijkenisse is zondagavond tijdens het bowlen overleden. In het bowlingcentrum aan de Nieuwe Haven kreeg hij waarschijnlijk een hartstilstand. Reanimatie van de politie en GGD-personeel mocht niet niet meer baten. SCHIEDAM Basiseenheid Noord van de politie houdt op don derdag 8 december om 20.00 uur een speciale voorlichtingbijeen komst voor bewoners uit Schiedam-Noord. Plaats van handeling is de Blauwe Brug aan het Bachplein. Het doel van de avond is burgers goed te informeren over de nieuwe werkwijze van de politie. Verder kunnen bewoners problemen ter sprake brengen. Tijdens de bijeen komst vertelt het hoofd van de eenheid Jur Verbeek iets over de reorganisatie bij de politie. Ook wordt het Politiewerkplan voor 1995 gepresenteerd en komt de jongerenproblematiek in Noord aan de orde. Na een videovertoning is er mogelijkheid tot discussie. 19?5 26 Geldig t/m31 december 1994 Enorm bij u in de buurt: foto MARJON DRIESSEN Toonkunstkoor kwart eeuw jong

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 28