SPORT Harde tik voor ODI WÊÊÊ^M Verlies en winst Rijnmond Eindelijk goed nieuws Musis Sacrum bowling Forse klop voor damclub TSF klaar voor slotserie O Harga verslaat koploper GKV Feike Waqué zoekt chauffeur Aanleveren sportkopij Trainer Henk Salari laconiek over matig spel van koploper Henk Offenberg voorzitter SMC <50 WOENSDAG 14 DECEMBER 1994 bU-1442 SCHIEDAM De badminton ners van TSF hebben afgelopen zondag ook hun laatste wed strijd van 1994 gewonnen. In en tegen Alblasserdam had TSF weinig moeite om tot een 7-1 overwinning te komen. Alleen Paul Mennen verloor na drie sets zijn single. Ruud van Oorschot had geen enkele moeite met een invaller bij het team van Alblas serdam. Monique Louwers en Trix de Boer versloegen met zeer goed spel hun tegenstanders in twee sets. Ook de dubbels wer den vervolgens zonder, proble men winnend afgesloten. De Schiedammers kunnen zich nu gaan voorbereiden op het slot van de competitie, dat er voor TSF uiterst gunstig uitziet. Voordat TSF op 22 januari te gen koploper Velo de laatste, en voor het kampioenschp allesbe- slissende, wedstrijd van het sei zoen speelt, moeten alleen nog twee duels tegen de hekkesluiters van de ranglijst worden afge werkt. Van beide teams, De Sjut- tul en Spijkenisse, won TSF eer der dit seizoen al met 8-0. Voor dat TSF begint aan deze serie van drie wedstrijden kunnen de vier spelers allereerst gaan genie ten van drie competitievrije we ken. SCHIEDAM De korfballers van Harga hebben zondag met 12-11 gewonnen bij GKV, dat tot zondag na drie duels nog zonder puntverlies koploper was. Harga speelde een sterke wedstrijd met vooral in de eerste helft veel goede momenten. De Hagenaars wisten zich geen raad met de aangepaste opstelling van trainer/coach Rob van der Graaff. Hij had namelijk Har- ga's beste verdedigster Evelien Posthoorn op GKV's beste dame gezet. Harga leidde na de eerste helft dan ook met 8-4. In de tweede helft ontwikkelde zich een ware nek-aan-nek-race, die ontstond door gewijzigd spel van GKV, dat twee boomlange dames steunend liet spelen. Har ga raakte hierdoor enigzins uit haar concentratie en liet de thuisploeg zelfs tot 8-8 terugko men. Bij een stand 10-10 bracht Van der Graaff Matthijs Jansen in voor Christan Duifhuizen. De Schiedammers pakten daarna de draad weer goed op en wonnen het duel met het kleinst mogelij ke verschil. SCHIEDAM Het gaat steeds beter met de Schiedamse wheeler Feike Waqué. Hij was daarom vorige maand ook genomineerd voor de Schiedamse sportprijs. Verder is hij uitgenodigd voor de Nederlandse wheelerselectie die zich gaat voorbereiden op de Olympische Spelen in 1996 in Atlanta. Bovendien reed hij tij dens de valide wereldkampioen schappen in Göteborg. Naast de vele trainingen in zijn eigen buurt moet Waqué ook verplicht deelnemen aan selectietrainin gen en wedstrijden in het hele land. Omdat hij nog niet in het bezit is van een rijbewijs zoekt hij voor komend seizoen 'een jonge actieve vrijwilliger', die hem met de auto van zijn vader overal heen wil rijden. „Het is voor gemiddeld tweemaal per maand op zaterdag", voegt de wheeler er zelf aan toe. Feike Waqué is de komende we ken ook op de Nederlandse tele visie te zien in de EO-serie 'De Wondere Wereld', waarvoor de opnames in 1993 zijn gemaakt. Feike Waqué is telefonisch te bereiken op nummer 4713109. SCHIEDAM Alle sportclubs die nieuws en/of verslagen wil len sturen naar de woensdagedi tie van Het Nieuwe Stadsblad sport kunnen dat op verschillen de manieren doen. Per fax kan de kopij tot dinsdagochtend 11.30 uur aangeleverd worden op nummer: 2341017. Ook kan kopij worden opgestuurd dan wel worden afgegeven op het re dactiekantoor aan de Westha- venkade 14 te Vlaardingen. Dit kan op maandag tot 16.00 uur. Telefonisch is sportredacteur Arne van der Zande te bereiken op 4358818. SCHIEDAM Na een succesvolle start van het zaalseizoen heeft de hoofdmacht van korfbalvereniging ODI zaterdag voor het eerst verloren. Het team van trainer Riks Edens leed thuis een 12-4 nederlaag tegen Fluks. In de eerste wedstrijd van het zaalseizoen werd uit nog met 13-11 van de Noord wij kse ploeg gewonnen. Na zeven minuten spelen kwam ODI met 1-0 achter in de Margriethal. Een paar minuten later maakten de Schiedammers gelijk en hadden toen lange tijd het beste van het spel. De bal bleef lang in de ploeg, alleen verzuimde men te scoren. Vooral veel afstandschoten werden gemist. Fluks was wat dat betreft succes voller, want nog voordat de rust begon was het 6-1 voor de bezoekers. Er was toen voor ODI niet veel eer meer te behalen. De ploeg probeerde het nog wel, maar veel acties liepen mis. Terwijl in eerdere wedstrijden juist de verdediging van ODI een sterk punt bleek, faalde het team nu op dat punt. Daarom kon Fluks na rust uitlopen tot een ruime 12-4 overwinning. Trainer Riks Edens sprak na afloop van 'een leer voor de volgende wedstrijd'. Uit vier wedstrijden in het zaalseizoen heeft ODI nu vijf punten. Edens is dit seizoen voor het eerst actief als trainer/coach bij ODI. De club die op het veld in sportpark Thurlede speelt, heeft sinds.dit nieuwe seizoen ook een shirtspon sor in de vorm van installatiebedrijf Van der Sluis uit Baren- drecht. Overigens vierde ODI vorig jaar haar 75-jarig bestaan en daarmee is de Schiedamse club een van de oudste korfbalvereni gingen van Nederland. WATERWEG SMC-trai- ner Henk Salari nam het ma tige spel van zijn ploeg tegen Fortuna nogal laconiek op. De 1-0 overwinning was vol doende om de voorsprong op zowel de ranglijst als in de tweede periode te continueren. „Zo lang we slechte wedstrij den ook winnen is het goed," aldus Salari, die verder weinig woorden wilde vuilmaken aan het duel tegen de nummer vier van de ranglijst. Fortuna daarentegen baalde behoorlijk van de nederlaag, zeker om dat de rood-gele formatie aan een goede serie bezig was. In de laatste vier duels werden zeven punten behaald. Jan Baksteen, Fortuna's trainer, vond dan ook dat zijn ploeg in Thurlede een punt had laten liggen. Het zoals gezegd matige duel 'begon echter aantrekkelijk van .de zijde van de Vlaardingers. i Voordat SMC goed en wel bij de les was, een gebruikelijk kwaal van de koploper, had Fortuna al lang en breed op rozen kunnen zitten. In de heenwedstrijd had den de Fortunezen de ambitieu ze Schiedammers met dezelfde wapens om de oren geslagen en toen een 2-0 voorsprong geno men. Het werd toen uiteindelijk 2-2. Ditmaal waren de Vlaardin gers minder slagvaardig, al wa ren er voldoende mogelijkheden om die stunt van destijds te her halen. Tot viermaal toe (Ed van der Lugt, Dennis Hoogerboord, Dennis Oomen en Robin Kloek) had Fortuna moeten scoren. Na dat die vliegende start zonder Wm «jfffp - resultaat (lees: doelpunten) was gebleven, bleef de bezoekende ploeg de betere. Dat SMC na 26 minuten spelen toch ineens op 1-0 kwam, was te wijten aan het individuele kwali teitsverschil. De tot dan toe ach ter de feiten aanlopende thuis ploeg heeft in tegenstelling tot Fortuna namelijk spelers, die met een individuele actie een be slissing kunnen forceren. Dit maal was het oud-SVV'er Peter van Geene, die met een afstand schot van net buiten het zestien metergebied, stijf in de beneden hoek doelman Jacques den Her der verraste. Opleven De op dat moment niet terechte voorsprong deed Fortuna treu ren en SMC opleven, want nog geen twee minuten later kopte Harry van Kapel uit een voorzet van Toon Wolters dichtbij in. Met een reflex keerde Den Her der die inzet, waarna René Doolhof de rebound keihard de ballenvanger injoeg. De verdere eerste helft kwam Fortuna niet meer in de buurt van het SMC- doel van John Bos. SMC toonde eveneens weinig fut om de voor sprong verder te willen uitbou wen. Het was alleen Ron Berve- ling, die tot tweemaal toe drei gend acteerde. Voor Fortuna kon dat alleen van Dennis Oo men worden gezegd, maar hij schoot van afstand naast. De toch al geringe amusements waarde daalde per ronde van de secondewijzer. „In de rust," zei Henk Salari naderhand, „heb ik de ploeg proberen duidelijk te maken dat als het niet loopt er eerst simpel gevoetbald moet gaan worden." Deze woorden bleken tegen dovemansoren ge zegd, want ook na rust verander de er niets aan het spel van SMC. Het werd juist nog meer gepiel. Het spel van Fortuna ver zandde ook steeds meer in ge rommel op de vierkante meter. Er werd soms lekker getikt, maar de Vlaardingers schoten er geen meter mee op. Laat staan dat ze ook maar in de buurt van het SMC-doel kwamen. Het deed Jan Baksteen na afloop dan ook verzuchten: „Ze hebben echt lopen lullen in het veld. Dat rondspelen was allemaal hart stikke leuk, maar in het zestien metergebied kwamen we er niet mee." En Baksteen had. gelijk, want de enige doelpogingen die zijn ploeg ondernam, waren af standschoten en dat waren meestal enorme afzwaaiers of rollertjes van vooral Ed van der Lugt. Aansprekende uitslag SMC kreeg in het tweede deel van de wedstrijd de beste kansen om toch tot een aansprekende uitslag te komen. De mee opge komen Ersin Boskurt knalde na een goede actie van Harry van Kapel voor bijna open doel hoog over. Verder was alleen Ron Berveling gevaarlijk voor SMC. De spits, die zich telkens laat terugzakken en zo constant aanspeelbaar is, bewees keer-op- keer zijn neus voor doelpunten. Uit een door hem zelf verkregen hoekschop knalde hij het leder tegen de onderkant van de lat en twee minuten later was hij net iets te onzuiver. Tegen zijn oude ploeg was Berveling ook vlak voor tijd nog een keer gevaarlijk, maar ditmaal was het wederom de sterk keepende Jacques den Herder die zijn inzet keerde. Jan Baksteen had weinig goede woorden over voor de slappe houding van zijn ploeg na de tegentreffer. „We hebben daarna nauwelijks meer duels gewonnen en trokken steeds vaker onze be nen terug. Zo win je niet." SCHIEDAM Vlak voor Kerstmis vertrekt Natalie de Vries naar Amerika. De doel vrouwe van Asvion gaat met haar vriend mee die in Texas en Arizona een opleiding volgt voor F-16 piloot. Zondag speel de Asvion de laatste wedstrijd voor de winterstop die duurt tot begin maart. Het was tevens de laatste wedstrijd van De Vries, die pas over dertien maanden terugkeert op Abtsweide. Haar ploeggenoten boden haar een prachtig afscheid aan, want voor het eerst dit seizoen werd gewon nen en nog wel met 4-0 van nummer drie AMHC'65. Tot nu toe had Asvion in de negen gespeelde wedstrijden dankzij drie gelijke spelen drie punten behaald. Als hekkeslui- ter kwam de derde klasse wel erg dicht in de buurt. Ian Brand, voor het tweede jaar be2ig als trainer/coach, nam daarom drie weken geleden het dappere be sluit om voorzitter Ronald Ja cobs om hulp te vragen. De ge wezen topspeler en ex-coach zegt respect te hebben voor het ver zoek van Brand. „Het team zat duidelijk vast en dan wil ik graag helpen. Het is pertinent niet zo dat ik boven hem sta of zijn plaats heb ingenomen", zei Ja cobs zondagmiddag. Natalie de Vries zei over de inbreng van Jacobs: „Hij heeft duidelijk aan- gegeven wat iedereen in het veld moet doen." De reden dat Ja cobs ook inging op het verzoek was dat de meiden 'ook lieten zien dat ze graag willen en kun nen. Dat was voor mij heel be langrijk.' De inbreng van Jacobs blijft na tuurlijk 'koffiedikkijken', maar feit is dat Asvion in de twee laatste wedstrijden drie punten haalde. Jacobs: „Ik heb vier keer met deze groep meegetraind en vooral geoefend op de strafcor- ner, vroeger mijn eigen speciali teit. Dat dat rendement heeft bleek vandaag, want van de vier treffers kwamen er drie uit zo'n spelhervatting." Volgens Ian Brand werd de toon van Asvions wil om te winnen al in de eerste minuut gezet toen Frederique Portheine na een snelle aanval net naast sloeg. „Iedereen knok te voor elke meter", kon Brand toen al constateren. Na tien mi nuten kwam de 1-0 wel tot stand. Uit een strafcorner. Na het aanschuiven van Sigrid Zij- denbos en de stop van Ellen Jae ger knalde Jeanine Roelofs de bal in het AMHC-doel. De be zoeksters uit Hendrik Ido Am bacht kwam er, ondanks de goe de positie op de ranglijst, niet aan te pas. De 2-0, tien minuten na de ope ningstreffer, was dan ook een logisch gevolg. Na een aanval over rechts kwam de bal vij Jan- neke Stolker die Dieuke Prins in staat stelde de tweede treffer te maken. In de eerste helft heerste Asvion, dat vier strafcorners kreeg, maar ook na rust was de geel-zwarte trein niet te stoppen. „We speelden als een waanzinni ge", noemde Ian Brand het. Van die drie strafcorners die zijn ploeg in deel twee kreeg, gingen er dan ook twee in. Een bijzon der hoog moyenne, waar menige ploeg jaloers op zou zijn. Beide keren was het Jeanine Roelofs die vernietigend uithaalde. „Ei genlijk komt de winterstop voor ons twee weken te vroeg, want ik had in deze vorm en met Natalie erbij nog graag twee wedstrijden gespeeld", vond Ian Brand, die tot februari de tijd heeft om e.en nieuwe keepster voor dames I te vinden, want op voorhand is nog geen opvolgster bekend. SCHIEDAM Ondanks een goed begin in de openingsset (8- 15) zijn de volleyballers van Rijnmond er zaterdagavond in Dordrecht niet in geslaagd de medekoploper van de eerste di visie Ekspalvo een nederlaag toe te brengen. „De ploeg begon heel sterk met een uitstekende servicedruk. maar je merkte in het verloop van de wedstrijd dat Ekspalvo net even iets beter is", reageerde Rijnmond-coach Curt Jager, die met Wilfred Segers als spelverdeler startte. Na de set winst ging de tweede set tot 8-8 gelijkop. Drie fouten leverden de Dordtenaren drie punten op, waarna Rijnmond de achter stand niet meer goed kon ma ken; 15-12. Daarna was Ekspal vo te sterk voor de ploeg uit Oost. „Wij missen toch een linksvooraanval, die voor de punten kan zorgen. Als dan libe ro Jörgen Nielsen met zijn drie- meteraanval verdedigd wordt, zijn we aanvallend te beperkt", merkte Jager op. De coach pro beerde door het inbrengen van Mark Korsloot en Remco van Welbergen zijn ploeg weer op het goede spoor te krijgen, maar de setstanden bewijzen dat hij daar niet in slaagde. Met twee maal 15-6 trok Ekspalvo met 3-1 de wedstrijd verdiend naar zich toe. In Tilburg kwamen de vrouwen van Rijnmond voor de tweede achtereenvolgende keer pas na vijf sets tot de overwinning, waardoor zij met 24 uit negen duels nu met vijf punten voor sprong op nummer twee koplo per blijven. Odulphus, dat haar meeste punten in Tilburg had behaald, vocht voor wat het waard was tegen een Rijnmond- ploeg die het na de spannende openingsset (12-15) vooral in de tweede en vierde set heel lastig had. De thuisploeg bracht via 15-11 de stand op 1-1, maar moest vervolgens in de derde set diep buigen voor de ploeg van Hans van Setten; 6-15. Vreemd genoeg liet Rijnmond het daarna weer lelijk afweten. Pas na 14-4 schrok de ploeg, die de afgelo pen dagen niet optimaal had kunnen trainen wegens droeve familieomstandigheden bij hun spelverdeelster Monique Buys en trainer Hans van Setten, weer wakker. Een aantal wissels leek succes te hebben, want Rijn mond kwam terug tot 14-12. Een ongelukkige bal die net in viel zorgde toch voor 15-12 en dus was een vijfde set nodig. „Die winnen we dan weer heel een voudig en dat had volgens mij veel te maken met het herstel aan het eind van de vierde set", was Van Settens reactie op de 9-15 winst in de laatste set. „En op nieuw bewijzen we dat we een goede brede selectie hebben, zo dat er bij wissels vaak direct een verbetering valt waar te nemen." Komend weekend spelen het eer ste heren- (15.30 uur) en dames team (18.00 uur) hun laatste wedstrijd in sportzaal Oost. In het nieuwe jaar verhuist de vol leybalvereniging naar de nieuwe sporthal Groenoord, waar op 14 januari de competitie wordt her vat. SCHIEDAM Eindelijk, na drie speeldagen vol negatieve be richtgeving over de resultaten van de teams van bowling Musis Sacrum, is er op de vierde speel dag verandering gekomen in de neerwaartse spiraal voor twee van de drie teams. Het team Mu sis technology kon zeven wed- strijdpunten toevoegen aan de negen die de vorige drie dagen waren behaald. Het team won met 3-0 van CTM Vermeulen en verloor met 1-2 van BIB. de Ne derlandse kampioen, en won vervolgens het slotduel met 3-0 van het Vlaardingse Tieben. Het team CTM Vermeulen boekte na het 0-3 verlies tegen haar huisgenoot twee 3-0 overwinnin gen eerst tegen de andere huisge noot Musis Strike IJzers en toen tegen Computer Data uit Rijs wijk. Strike IJzers kon deze dag geen potten breken en verloor driemaal kansloos met 0-3. Stedenontmoeting Op de ranglijst is Musis techno logy opgeklommen naar de vier de plaats met 16 punten, ofwel tien punten achterstand op num mer drie De Meent. CTM Ver meulen is zesde met 12 punten en achtste en laatste is Musis Strike IJzers met acht punten. Komende zondag wordt in bow ling Musis Sacrum de zogeheten stedenontmoeting gespeeld. Dit is een ware happening voor elke bowler. De hele dag zijn er wed strijden en om 17.30 uur treden de beste zes teams van vorig jaar in het strijdperk. Daaronder Musis Sacrum, dat zoals elk jaar tot de favorieten wordt gerekend met als grote concurrent Vlaar dingen. De teams bestaan uit zeven heren en dames, waarvan er vijf dames en vijf heren staan opgesteld per wedstrijd. Er wordt niet zoals in de diverse leagues tegen één tegenstander gespeeld, maar men is met de vijf mannen en vijf vrouwen één team dat in vier games zo veel mogelijk pins moet omgooien. Dit vertegenwoordigende team wordt samengesteld uit alle teams die in een vereniging spe len. Omdat Musis Sacrum met zoveel teams in de eredivisie is vertegenwoordigd en de dames in de trio-league aan kop gaan, zijn de Schiedammers favoriet voor de titel in afdeling acht. De kampioen en de nummer twee gaan door naar de landelijke fi nale, die in januari in Sittard. de huidige kampioen, wordt ge speeld. SCHIEDAM In de zevende ronde van de nationale eerste klasse A heeft damclub Schie dam zaterdag een grote neder laag geleden tegen De Vaste Zet uit Geleen. Het werd maar liefst 4-16 tegen de sterke Limburgers, die tegen Schiedam niets aan het toeval hadden overgelaten en op volle sterkte waren aangetreden: twee Wit-Russen, vijf Belgen en nog wat Limburgers. De ploeg had een gemiddelde rating van 1374. Bij Schiedam is dat gemid delde veel lager, namelijk 1201. Dat de Limburgers sterk waren wist Schiedam ook wel, vorig jaar bijvoorbeeld haalde De Vaste Zet 21 uit 11 en promo veerde toch niet naar de hoofd klasse omdat De Lier meer bord- punten had. Hoewel de zege wat ruim uitviel, was er niets op af te dingen. In geen van de tien par tijen hebben de Schiedammers serieuze winstkansen gehad. Het was zeker tien jaar geleden dat dc Schiedam op zo'n forse ma nier klop heeft gehad. Wim Vrijland verloor al snel van seizoen. de Wit-Rus Presman, Adri van Hut liep vast tegen de andere Wit-Rus, Sjatsov en zo waren twee belangrijke Schiedamse spelers geneutraliseerd. Door een remise van Ton Burgerhout tegen De Heer was de achter stand al opgelopen tot 5-1 en stond de grote nederlaag vast. Uiteindelijk scoorden naast Bur gerhout maar drie andere Schie dammers: Mathieu Smit met een benauwde remise tegen Paul Nitsch. Tiny Mous tegen de ster ke Belg Lemmens en Piet Basti- aanse tegen een andere Belg, Hubner. De andere nederlagen kwamen op naam van Edwin de Jager, Hansen Peter Lansbergen en Dik van den Kerkhoff. Schiedam staat na de nederlaag' zevende met zeven punten uit zeven wedstrijden. In de volgen de ronde speelt Schiedam op 7 januari in Amstelveen tegen Amstelland, dat vijf punten heeft. Als dat duel wordt gewon nen handhaven de Schiedam mers zich zo goed als zeker in de eerste klasse, het doel voor dit SCHIEDAM Henk Offenberg is voorlopig ad interim-voorzit ter van voetbalvereniging SMC. Na het aftreden van Jan Meier, had SMC geen opvolger voorhanden. Volgens de overgebleven bestuursleden zou rustig gezocht gaan worden naar een geschikt persoon. Zondag maakte Offenberg al zijn opwachting als voor zitter. Volgens secretaris Luc Franken zal Offenberg zich eerst oriënteren op zijn nieuwe functie. „Hij heeft in elk geval wel al duidelijk gemaakt dat hij niet hetzelfde takenpakket wil uitvoeren als Jan Meier, want dat vindt hij te omvangrijk", aldus Franken. Als het werk voorzitter Henk Offenberg bevalt zal hij tijdens een ledenvergadering officieel tot preases worden benoemd. ÜF 11"""" COPEWT om ws/WÊm cr; C,J, van WAAS B.V Winst SMC door individuele actie Mooi afscheid voor doelvrouwe Natalie de Vries na zege Asvion Annemiek van der Bilt (links) in actie voor Asvion tijdens het duel tegen AMHC'65

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 13