Goede verzorging voorkomt ongemakken Tassen en ketters van praktisch tot artistiek 9 I Exotische sieraden winnen terrein W IJ Z E Ft Wintersportkleding moet warm en praktisch zijn Geef manlief eindelijk z'n eigen haardroger m im /'I IRS 94-292 De laatste maanden van het jaar staan in het teken van verwennen. Van extra aan dacht voor elkaar, maar ook voor jezelf. Huid en haar hebben het in de winter vaak zwaar te verduren. Koude, wind en regen zijn van invloed op de conditie van ons lichaam. Een flinke oppepper kunnen we in deze tijd van het jaar dan ook wel ge bruiken. Wanneer we lekker in ons vel zitten, genieten we extra van de feestda gen. Reiniging is de eer ste stap op weg naar een mooie gezichts huid (dit geldt voor vrouwen en mannen) en moet absoluut voorafgaan aan iedere verdere huid verzorging. Wanneer de huid goed gerei nigd is, kunnen de verzorgingsproduk- ten voor het gezicht een optimaal resul taat leveren. Voor mensen die graag reizen of vaak voor zaken met het vliegtuig moeten, kan een praktische koffer of tas welkom zijn. De keuze is groot, varië rend van harde kof fers en attachés tot reistassen, portfolio's, kledinghoezen en pol stasjes. Showerbag van Art Fashion Products. Boven: Bio- Hair-Repair van Biodermal LinksNeu- tralia heeft een mild reinigende werking. Linksonder: Haarkuur van Elseve. RechtsNieu we badserie van Village Toenemende wel vaart en een verdere uitbreiding van vakan tiebestemmingen ma ken het voor een grote re groep Nederlanders daadwerkelijk moge lijk in contact te komen met andere culturen. Hierdoor is een behoef te ontstaan aan origine le sieraden uit die lan den, waarin graag wordt voorzien. Op een mooie zomer volgt een strenge win ter is een veelgehoorde uitdrukking. Als het waar is, mogen de vele Nederlanders die dit jaar op wintersport gaan zich wel goed in pakken, zodat ze geen last hebben van de ijzi ge koude, maar met volle teugen kunnen genieten van het actie ve buitenleven. Wie specifieke wintersport kleding koopt, mag er tegenwoordig wel van uitgaan dat de kleding voldoende bescher ming biedt tegen de kou. Jack uit de collectie City Tech van K.Way. Iedereen kent het: 's ochtends 'vechten' om de föhn en mannen die tobben met in de ene hand een borstel en in de andere de haardro ger en een pot gel stand-by. Veel man nen hebben iedere och tend weer hun handen vol om het haar in mo del te brengen. Maar dat hoeft nu niet meer. Want onlangs introdu ceerde Braun een bor- stel-en-haardroger-in- één speciaal voor man nen. Huid en haar nu extra verwennen Voor de man brengen onder andere Biotherm Homme en Aramis een complete lijn ver- zorgingsprodukten. Payot heeft een reeks milde, ver kwikkende produkten, waar uit iedere vrouw haar persoon lijke keuze kan maken. Deze produkten verwijderen op mil de wijze de onzuiverheden en bevatten werkzame ingrediën ten van plantaardige en mine rale oorsprong, zoals mais, sheaboter, plantaardige oliën en spoorelementen uit de zee. Voor incidentele reiniging biedt de serie een scrub-creme, die dode huidcellen verwij dert. Het produkt is ook ge schikt voor de gevoelige huid, dankzij de kleine bolletjes die verzachtende minerale oliën en ananasextracten bevatten. Een a twee maal per week heeft de gezichtshuid een diep tereiniging nodig, zodat ook het vuil en de overtollige talg in de poriën worden verwij derd. De maskers van Yeast Pac reinigen en verzorgen de huid en geven tegelijkertijd de nodige verzorging dankzij de waardevolle eigenschappen van gist. De maskers hebben hooguit tien minuten nodig voor een effectieve behande ling. Het resultaat is direct zichtbaar en voelbaar: een fris se en goede doorbloede huid met fijnere poriën. Cacaoboter wordt al eeu wenlang gebruikt voor de ver zorging van de huid. Het is een veel beproefd middel bij ruwe, gesprongen lippen. Minder be kend, maar minstens zo be langrijk is het vermogen van cacaoboter om het vocht in de huid vast te houden. De cre- mes van Palmer's bestaan voor zeventig procent uit zui vere, natuurlijke cacaoboter en de lotion voor 35 procent. Aan alle produkten is boven dien vitamine E toegevoegd, dat de huidcellen beschermt tegen vrije radicalen en zo voortijdige veroudering voor komt. De produkten zijn niet alleen geschikt voor de dage lijkse verzorging van lichaam en handen, maar ze zijn ook ideaal na het scheren, bij schrale plekjes en littekentjes, droge voeten en bijvoorbeeld ruwe kinderwangetjes. Van het merk Village Bath is een badserie op de markt gebracht, die bestaat uit drie nieuwe produkten: een hang- fles douchegel, een bad- en douchegel en een hand- en bo dylotion. De verzorgende pro dukten zijn verkrijgbaar in vijf geuren: Aloe Vera, Jojoba, Musk, French vanilla en Ten der touch. Laboratoires Gamier lan ceerden met Neutralia pro dukten die zijn samengesteld volens het principe van der- maprotectie. Ze hebben een mild reinigende werking, res pecteren de zuurgraad van de huid, zijn zeepvrij en geschikt voor iedere huid (man, vrouw en kind), zelfs de meest gevoe lige. Het gamma is uitgebreid met de twee-in-produkten shampoo conditioner, dou chegel bodylotion, bad- schuim en wasgel (met pomp) voor de handen. Voor de verzorging van het haar brengt L'Oreal in het El- seve- gamma een haarkuur die niet hoeft te worden uitge spoeld. Elseve Direkt Herstel lende Verzorger is een creme die direct door het haar wordt opgenomen. UV-filters be schermen het haar tegen scha delijke invloeden van licht. Na gebruik is het haar gemakke lijk doorkambaar en heeft het een mooie glans. Er zijn vier varianten: Ginkgo voor futloos en dof haar, Jojoba voor langer haar, Protein Repair voor be schadigd haar en Multi Vitami- Een handige, sterke en harde koffer, met name voor mannen, is de mini-rickshaw uit de System 4 collectie van Samsonite. Deze koffer op wielen beschikt over een in gebouwde bagagedrager. Het is dus op een eenvoudige ma nier mogelijk andere bagage stukken te bevestigen. Een apart bagagewagentje is niet meer nodig. De mini- ricks haw is er in twee uitvoerin gen: een basis-versie en een extra luxe versie. De Ultra wide-tracker is een praktisch koffertje voor vrouwen dat door de compac te omvang mee mag in het vliegtuig. Het heeft aan de brede zijde een uittrekbaar handvat. Als deze volledig is uitgetrokken, laat het koffer tje zich goed voortrollen op stevige wielen. Aan de voor- zijde heeft de wide-tracker een verstelbare lus waaraan een extra kleiner stuk baga ge, bijvoorbeeld een beauty case of attache, kan worden bevestigd. De koffer is ver krijgbaar in diverse kleur stellingen. Er is ook een gro tere wide-tracker leverbaar, maar deze mag niet mee in het vliegtuig. AVONTUURLIJK Avontuurlijker zijn de tas sen en rugzakken uit de West-Colorado collectie van dezelfde fabrikant. Ze zijn ge maakt van stevig materiaal dat gemakkelijk schoon te houden is. Er is keuze uit drie ruime weekend-tassen, waarvan er een wieltjes heeft, vier verschillende rug zakken en een schooltas. Aan elk model hangt een klein beursje voor bijvoorbeeld munten of sleutels. De tassen zijn in twee verschillende uit voeringen verkrijgbaar: zwart met groen en groen met bordeaux. KUNSTIG Voor wie van bijzonder houdt is er de douchetas van Art Fashion Products. Deze ziet er uit als een douchetas, maar is duidelijk niet bedoeld om mee onder de douche te nemen. Al kan het wel, want de tas is gemaakt van foam rubber. De showerbag is een avantgardistisch ontworpen handtas, waarvan het hand vat bestaat uit een douche kop en een stuk doucheslang. Het model is leverbaar in di verse kleuren rubber en met verschillende soorten dou chekoppen. bio h air-repair MU5K A..OÏ* WAM nes voor normaal haar. Glans weerspiegelt de ge zondheid van het haar. Om het haar dat dagelijks veel te lij den heeft de helpende hand te bieden, ontwikkelde drs. Hans Schreuder Bio-Hair-Repair. Een biologische nabehande ling die het haar herstelt en beschermt. Mooi en verzorgd haar be- Globe Sieraden brengt sinds kort decoratieve kunst uit In donesië op de Nederlandse markt. De Daya collectie be staat uit ambachtelijk vervaar digde zilveren en gouden sie raden, die het culturele en his torische erfgoed vertegen woordigen uit de Gordel van Smaragd. De sieradenlijn biedt vele combinatiemoge lijkheden. Ook het merk Marina Keis- lair (Peter Bruining B.V.) in troduceert een collectie waar bij het Verre Oosten als inspi ratiebron fungeerde. In de col lectie vallen vooral de ver schillende combinaties van kleuredelstenen op. ZOULOU Yves Saint Laurent brengt met Zoulou een eerbetoon aan de primitieve Afrikaanse kunst, in het bijzonder het houtsnijwerk. Fraaie hout soorten, zwarte glazen bolle tjes en vergulde motieven zijn gecombineerd tot een serie colliers en oorbellen met etni sche accenten. Ook de hoogvlaktes in La- tijns-Amerika waren een in spiratiebron. De collectie Pampa (ondermeer oorbellen, gint met schoon haar. Maar dat alleen is vaak niet genoeg. Chemische behandelingen, zo als haarkleuren en permanen ten betekenen een ware aan slag op het haar. Daarnaast on dergaat het haar dagelijks me chanische rituelen, zoals föh nen, kammen, borstelen en touperen. Deze handelingen tasten de fijne structuur van het haar aan. Ook het weer is van invloed op het haar. Zonlicht, wind, regen en koude. Bio-Hair-Repair is een aan vulling op de milde wasbehan- deling met Bio-Haar. Bio-Hair- Repair bevat vitamine, protei- ne en natuurlijke vetten die ervoor zorgen dat de haar- schubben sluiten. Hierdoor krijgen agressieve invloeden van buitenaf, zoals lucht, re gen en zwembadwater minder kans. Een regelmatige nabe handeling met het produkt geeft het haar volume en glans. Het haar is gemakkelijk te styleren, doorkambaar, an- tistatisch en blijft langer in model. broches, armbanden en col liers) combineert bloemen met kiezelsteentjes, in kleurstellin gen die doen denken aan glet- schers en eeuwige sneeuw. WISSELSYSTEEM De modewereld heeft er voor gezorgd dat in het sie raad-design de mogelijkheid tot combineren ontstond. Het is tenslotte heel plezierig om, al naar gelang kledingkeuze en stemming, de sieraden aan te kunnen passen. Met name ringen en oorsieraden lenen zich uitstekend voor dit con cept. Smalle gouden ringen kun nen afgewisseld worden door ringen met diamant, met kleursteen, bewerkte gouden ringen of gekleurde banden. De mogelijkheden zijn legio. De merken Diamonde en R&C hebben deze combinatiesyste men. (Foto: Daya collectie van Glo be Sieraden.) De beste skikleding is een voudig, zonder overbodige details. Het eendelige skipak wint het in alle opzichten. Het kleedt af, geeft veel bewe gingsvrijheid en er kan geen sneeuw in binnendringen. Het alternatief is een salopet- te (een gevoerde tuinbroek), met daarover een jack. Een bodywarmer kan als extra laag worden gedragen. Een jack met uitritsbare mouwen levert een kant-en- klare bo dywarmer op, die als apart kledingstuk kan worden ge bruikt of bijvoorbeeld als ex tra laag over een eendelig pak. Wintersportkleding moet vooral warm en praktisch zijn. Kies een pak van een stevige waterdichte stof, die toch ademt, met een goede voering van dons of een ander materiaal dat goed isoleert. De laatste jaren zijn er veel nieuw ontwikkelde textielve- zels geintroduceerd, die met hun specifieke eigenschappen hebben bijgedragen aan on der andere optimale bewe gingsvrijheid. Polarstof is zo'n materiaal. Het is lichter dan wol, maar minstens zo warm. Een nieuwe serie jacks die het Franse sport- en vrijetijdskle- dingmerk K.Way voor deze winter introduceert, is ge voerd met polarstof. De bui tenzijde van de jacks, die on der de naam City Tech wor den gebracht, is van honderd procent polyamide dat is afgewerkt met een waterdich te coating. Alle naden zijn hermetisch gesloten, zodat ook de wind geen kans krijgt. Het materiaal is bovendien ademend, zodat de jacks ge schikt zijn voor een flinke wandeling en sporten als skiën en bijvoorbeeld zeilen. FUNCTIONEEL Let bij het kopen van win tersportkleding ook op de aanwezigheid van functionele details als zakken en vakjes met ritssluiting. Je hebt ze hard nodig, want er zijn altijd zaken die je graag bij de hand wilt hebben en die dan veilig opgeborgen kunnen worden in z'n handig vakje of zakje. Praktisch is ook een pak of jack met een uitritsbare capu chon. Thermisch ondergoed, een hemd met lange mouwen en een voetloze panty, hou den je warm en maken extra lagen (die alleen maar dik ma ken) overbodig. Gewone swe atshirts en katoenen t-shirts vormen een ideale tussen laag. Kleuren zijn medebepa lend voor het modieuze uiter lijk van de wintersportkle ding. Ze kunnen echter ook functioneel zijn. Felle, goed zichtbare kleuren verhogen de veiligheid van de winter sporter. Wie in tinten als rood, helder groen of blauw een be sneeuwde helling afdaalt, is al van verre te zien. Bij alle kle dinglijnen zijn tegenwoordig bijpassende accessoires te koop, waaronder handschoe nen, sokken, haarbanden, sjaals, caps, mutsen en zelfs (heup) tassen en rugzakken. Reacties op of informatie voor deze pagina zenden aan Redactie Service Weekbladen Wegener. Postbus 1830, 3000 BV Rotterdam, tel 010 4 699 725 Het unieke van deze Con trol Shaper is de combinatie van blaaskracht (warme lucht, in twee standen regel baar) en gekruiste borstelha ren. Dat maakt het mogelijk om met slechts een hand het haar te borstelen en tegelijk te drogen. Door de gekruiste opstelling hebben de borstel haren een goede grip op het haar. De borstelkop kan bo vendien zwenken, zodat de warme luchtstroom de bor stelbeweging steeds tot op de haaraanzet volgt. VOLUME Volgens topkapper Ri chard Koffijberg ligt de nieu- Drogen en borstelen: alles in een hand. we haardroger lekker in de hand en zorgt deze er voor dat je automatisch de juiste beweging maakt om je haar te drogen. "Terwijl je het haar gewoon borstelt, breng je tegelijkertijd het gewenste model erin. Daardoor krijgt het haar volop volume." Vooral als het haar bopve- nop het hoofd iets langer is en kort bij de oren en in de nek, geeft dat volgens Koffijberg snel een natuurlijk resultaat. "Even handdoekdroog ma ken, borstelen en klaar. In de winter en na het sporten is dat natuurlijk extra prettig. Binnen een paar minuten zit je haar in model en kun je de deur uit." De nieuwe haarroger voor mannen is uitgevoerd in stoer antraciet. De winkel prijs bedraagt fl. 69,95.

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 33