'MIS DE NAAM DUS ER WEN AAN STADSGIDS SCHIEDAM 1995 S VOOR MINDER POEN ROTTEHDAMPAS: MEER DOEN MINDER AFVAL IS GOED MOGELIJK TIENDUIZEND HUISHOUDENS GEDRUIKEN KCA-D0X KLACHTEN OVER VERDELING WOONRUIMTE NAAR NIEUWE COMMISSIE W! Openbare vergaderingen Gemeentelijk Informatiepunt G<2il: DECEMBER 1994 51-444 en is naam. ta GemeenteNieuws van 23 november om een et mtfiBUstripfiguur, zijn diverse reacties binnenge- n 'Dik.Groen' werd ingezonden door de heer lenburgstraat. De prijs, een cadeaubon is inmid- De heer Kamphues legt de naam als volgt uit: 'Dik' staat voor olifant 'Groen' staat voor 'milieu' en samengevoegd staat 'Dik Groen' voor 'hoe groener het milieu, hoe beter' en 'ons met z'n allen 'dik maken voor een beter milieu'. Onder de andere inzendingen zaten ook een aantal aardige namen, zoals 'Milly' en 'Emiel-Milieu'. Maar er kan er maar één de winnaar zijn. De jury be dankt iedereen die aan de prijsvraag heeft meegedaan. gskosten De Schiedamse Stadsgids 1995 wordt SJadsre- voor het einde van het jaar huis-aan- met het huis bezorgd. De Stadsgids is een handzaam boekje, waarin de namen, adressen en telefoonnum mers van talloze Schiedamse verenigingen, organisaties en instellingen staan vermeld. 1 Voor de omslag van de gids is dit jaar geko- j ïljjke be- ige wjot ing kofnt OZBI. Nu ijk uit het jt4nkomt - Je] men alle zen voor het Stedelijk Museum en het Natio naal Coöperatie Museum. Met ingang van 1995 is de 'Wegwijzer voor 55-plussers' opgenomen in de Stadsgids Dit informatieboekje voor ouderen werd om de twee jaar uitgegeven door de Stichting Welzijn Ouderen Schiedam. Het opnemen van het ou- derenkatern in de Stadsgids heeft een aantal voordelen. Omdat de Stadsgids jaarlijks ver schijnt en huis-aan-huis bezorgd wordt, is de informatie actueler en krijgen meer mensen de informatie onder ogen. Het ouderenkatern is uitgevoerd in een groter lettertype en ge drukt op blauw papier. Wie rond 10 januari nog geen Stadsgids heeft ontvangen, kan kontakt opnemen met Bureau Voorlichting, tel. 246 53 89 ontwerpt g: Dit be- Op 8 december is gestart met de ver- w. en de koop van de Rotterdampas 1995. De pas geeft gratis toegang en/of korting op al lerlei aktiviteiten en evenementen bij 350 instellingen en bedrijven in Rotter dam en omgeving. sieke fac- kwaliteit' c£ ;n de in delen. .{r uitgaven- Ie in kolnv ragen rij- 9l_ Bezitters van de Rotterdam pas krijgen bijvoor beeld tien gulden korting op een jaarabonne- -j. ment van de Gemeentebibliotheek Schiedam, gratis toegang tot de gemeentelijke musea in Dpfössing' - SGhiedam en Rotterdam Gratis toegang tot de nen in de Euromast en een gratis rondvaart met Spido. ft Rottier- "Verder krijgen ze bij de aankoop van strippen- ablempn, kaarten tweemaal vijf gulden korting, kunnen Zcr zijner ze tweemaal gratis rekreatief zwemmen in sociaal- zwembad Zuid of Groenoord Tenslotte krij st wel fl- gen ze een kompasboekje met vijf waarde bonnen van één gulden. Met deze bonnen (ketelbinkies) kan bij veel bedrijven en instellin gen worden betaald De Rotterdampas is er voor alle Schiedam mers Kinderen, jonger dan achttien jaar, kunnen alleen een pas kopen als één van hun ouders/verzorgers ook pashouder is. KOSTEN ledereen kan de pas kopen. Wie minder ver dient, betaalt ook minder voor de pas. - De Rotterdampas kost tien gulden als uw (gezamenlijk) netto-inkomen per maand niet hoger is dan 2.100,- (echtparen/samenwo nenden), 1.920,- léén-oudergezinnen) of 1.500,- (alleenstaanden) en u geen student bent. - U betaalt vijfentwintig gulden wanneer u ouder bent dan 65 jaar of korter dan één jaar Het is goed mogelijk om minder afval te produceren of beter gescheiden in te za melen. Dit is de conclusie van het Afval preventie-project dat onlangs in Schie dam is afgerond. Het Afvalpreventie project richtte zich op vier groepen: be drijven, burgers, de bouw en de ge meentelijke organisatie. Enkele belangrijke resultaten van het Afvalpre ventie-project zijn hier op een rij gezet: - uit onderzoek bij een aantal bedrijven (waaronder de Bedrijfsgemeenschap Schie- mond, het Schieland Ziekenhuis, de Holland se Staal Maatschappij en Neproma Rijnmond B.V.I is gebleken dat met eenvoudige maatre gelen veel besparing mogelijk is. Behalve goed voor het milieu kan dit ook financieel voordeel opleveren, - inmiddels zijn negentien Ecoteams gestart of in oprichting. Ecoteams zijn groepjes huis houdens die met elkaar bespreken hoe zij op een milieuvriendelijke manier het huishouden kunnen doen. Hierbij wordt gebruik gemaakt van een speciaal handboek, het Ecoteampro- gramma. In dit boek staan tal van besparings- tips voor verschillende thema's, zoals afval, water en energiebesparing, - om de voorzieningen voor gescheiden in zameling van afval verder Ie verbeteren worden de mogelijkheden voor het opzetten van één of meer 'retourshops' onderzocht Een retourshop is een lokatie met voor zieningen waar men verschillende soorten afval in één keer kan afleveren voor geschei den inzameling, - voor tien winkeliers is een winkelplan in de maak. Hierin staat hoe het assortiment met milieuvriendelijke artikelen kan worden uitge breid of hoe het bestaande assortiment kan worden aangepast. Ook komt aan de orde hoe de winkeliers hun klanten kunnen infor meren over de milieu-aspecten van artikelen. In maart 1995 zal een speciale actieweek worden georganiseerd, waarbij de resultaten van de winkelplannen bekend worden ge maakt, - een belangrijk resultaat van het onderdeel 'bouw' is, dat in bouw- en sloopvergunningen voorschriften zijn opgenomen met betrekking tot het scheiden van bouw- en sloopafval. Op grond hiervan moeten bouw- of sloopbedrij ven bijvoorbeeld melden hoeveel afval waar naar toe is gegaan; - in het Stadskantoor wordt het klein che misch afval beter gescheiden ingezameld en wordt milieuvriendelijker papier gebruikt Binnen een kantoororganisatie als de ge meente, waar veel papier wordt gebruikt, levert dat belangrijke milieuwinst op. De activiteiten van het Afvalpreventie-project worden, als onderdeel van het Schiedamse milieubeleidsplan, in 1995 verder voortgezet In Schiedam-Zuid, West en Nieuwland hebben reeds zo'n 10.000 huishoudens de Klein Chemisch Afval-box (KCA-box) ontvangen. De eerste KCA-box werd op 28 november jl. door wethouder Aad Wiegman overhandigd. In de box kunnen restanten huishoudelijk che misch afval worden opgeborgen. Het ONS (N.V. Openbaar Nutsbedrijf Schie dam) zorgt voor de verspreiding en straks ook voor de inzameling van het huishoudelijk che misch afval. Zij maakt bij het bezorgen van de KCA-boxen gebruik van de diensten van vier verenigingen. Vrijwilligers van wandelsportve reniging de Tippelaars, invalidesportvereni ging de Ooievaars, stichting Lentefeest en het Rode Kruis zijn in de weer om de circa 35.000 boxen in heel Schiedam te bezorgen. Als alles volgens plan verloopt zijn eind februari alle huishoudens voorzien van een KCA-box. Bij de box zit ook informatie over wat er wel en niet in de box hoort en hoe u huishoudelijk chemisch afval kunt herkennen. Een KCA- kalender waarop Staat aangegeven wanneer en waar de KCA-wagen de boxen ophaalt is tevens bijgesloten. Wie klachten heeft over de woonruimte verdeling (het systeem van de woon- bonnen) kan vanaf 1 januari 1995 te recht bij de Klachtencommissie Woon ruim te verdeling. In Schiedam is het afgelopen jaar een belang rijke wijziging gekomen in het systeem van de verdeling van woonruimte De toewijzing is in handen van de beide sociale verhuurders, te weten de Woningbouwvereniging Schiedam en de dienst Gemeentelijk Woningbeheer (vanaf 1 januari 1995 de Stichting Noordvest). Zij hebben samen het Team Woonruimtever deling opgericht Het team werkt volgens het systeem van de woonbonnen. Meer informa tie over dit systeem vindt u in de brochure "Op zoek naar een huurwoning-in Schiedam' (ver krijgbaar in het Gemeentelijk Informatiepunt in het Stadskantoor) Woningzoekenden, die het niet eens zijn met een beslissing, advies of behandeling kunnen binnenkort een klacht indienen Over de manier waarop dit moet gebeuren, zal nadere voorlichting worden verstrekt. De commissie Welzijn en Volksgezondheid (W+VI vergadert op 17 januari om 20.00 uur in het Stadhuis. De commissie voor Cultuur, Sport en Recreatie ICSRI vergadert op 19 januari, om 16.15 uur in kamer 10.11 van het Stadskantoor. De commissie voor Onderwijs, Sociale Zaken en Werkgelegenheid IOSW) vergadert op 23 januari, om 20.00 uur in het Stadhuis. De commissie voor Ruimtelijke Ordening, Ver keer en Vervoer IROV) vergadert op 24 januari, om 20.00 uur in het Stadhuis. De commissie voor Stadsvernieuwing, Volks huisvesting en Communicatie (SVCI vergadert op 25 januari, om 20.00 uur in het Stadhuis. De commissie voor Algemene- en Economische Zaken IAEZI vergadert op 30 januari, om 16.30 uur in kamer 10.11 van het Stadskantoor. De commissie Milieu vergadert op 31 januari om 20.30 uur in het Stadhuis. De commissie Financiën, Bedrijven, Personeels zaken en Archief IFBPA) vergadert op 1 februari, om 16.30 uur in de rechternis van het Stadskantoor. Vergaderingen van de gemeenteraad en de raadscommissies zijn openbaar. De agenda kan één week voor de vastgestelde vergaderda tum telefonisch bij de secretaris van de desbe treffende commissie worden opgevraagd. Te weten: - mw. E.M. Poortvliet, secretaris commissie AEZ lel: 246 58 33 - dhr. J. Boshuizen. secretaris commissie FBPA tel: 246 53 61 - dhr. H.A Boer, secretaris commissie OSW tel: 246 59 94 - mw. L.J. Klapwijk, secretaris commissie ROV tel: 246 56 80 - dhr. B.M. Steenbergen, secretaris commissie CSR tel: 246 5467 - dhr. H.C. Jansson, secretaris commissie SVC tel: 246 54 34 - dhr. G.W.P. Mulder, secretaris commissie W&V tel: 246 54 75 - mw. A. Nix, secretaris commissie Milieu tel: 246 54 40 Agenda's, stukken en verslagen van commissie- en raadsvergaderingen liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiepunt in de hal van het Stadskantoor. U kunt daar van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tol 17.00 uur terecht. In het Gemeentelijk Informatiepunt (Stadskan toor) zijn diverse nieuwe uitgaven in te zien of mee te nemen. In willekeurige volgorde: - de brochure "File. Wat doen we eraan?", met daarin informatie over files en mogelijke oplos singen voor het file-probleem, - de brochure 'Wat u over de vergoeding voor tandheelkundige hulp moet wéten", waarin de nieuwe regels (per 1 januari 19951 voor de ver goeding voor tandheelkundige hulp staan be schreven; - de brochure "Er groeit iets moois in Neder land", met daarin informatie over het milieu en diervriendelijke voeding; - de brochure "Paspoort of Europese identiteits kaart. De keus is aan u!\ waarin informatie over de nieuwe reisdocumenten. in Schiedam woont. - Overige Schiedammers betalen honderd- twintig gulden. - Voor inwonenden kinderen, jonger dan achttien jaar, betaalt u tien of vijfentwintig gulden (afhankelijk van uw inkomen). VERKOOPADRES De Rotterdampas is verkrijgbaar bij de Info- teek van de Sociale Dienst, 's-Graveland- seweg 567 te Schiedam. Openingstijden Infoteek: op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur en van 13.15 - 16.00 uur Vergeet u niet uw legitimatiebewijs en pasfoto mee te nemen. Voor de aankoop van een tien gulden pas is het nodig een bewijsstuk van uw maandinkomen mee te nemen. Uitgave: Gemeente Schiedam Redactie: Bureau Voorlichting, Tel. 246 56 76 Foto('s): Jan van der Ploeg Datum: 21 december 1994 gen. Gemeente Oud Mathenesse: Zater dag 17.30 uur. Thema: We kunnen Gods dienaren zijn'? Gemeente Nieuwland: zondag 10.00 uur thema: Wat schuilt er achter de geest van opstand'? Pinkstergemeente 'Morgenstond', 13.30 uur samenkomst Kerkgebouw De Ark, Hargaplein Herv. Gem. op Ger. Grondslag, in de Rank. Schiedam 10.00 uur dhr. Bak ker. Sliedrecht. 25/12 Gilde College 10.00 uur ds.G. Schaap. Grote Kerk 17.00 uur ds.G.H. van Kooten. 26/12 10.00 uur Opstandingskerk: ds. Cuperus Parochie St. Jan de Doperkerk, Mgr. Nolenslaan 99. do. 22/12 14.00 uur kerstviering voor de ouderen, za 24/12 Kerstavond. 19.00 uur Ge zinsviering met kinderkoor en op voering kerstmusical. 22.00 uur Kerst- en Eucharistieviering mmv. Groot Gemengd Koor Laus Deo. zo. 25 12 Eerste Kerstdag. 11.00 uur Eucharistieviering mmv. Jongeren koor St. Jan de Doper, ma 26/12 Tweede Kerstdag 11.00 uur Eucha ristieviering met samenzang, wo. 28/12 09.15 uur Eucharistieviering R.K. Parochiekerk. Visitatiekerk, Dr. Schaepmansingel 3. Schiedam Kerstavond 24/12 20.00 uur Feeste lijke kerstviering mmv. het gemengd koor Polyhymnia, voorganger: pas tor J. Wenting o.p. Eerste kerstdag 25/12 09.30 uur: Feestelijke eucha ristieviering mmv. het gemend koor Polyhymniia. Voorgangers: pastor Wenting o.p. en past. werkster M. van Maasacker. Tweede kerstdag: Geen viering zie St. Jan de Doper- kerk Basiliek van de H. Eiduina en O.L. Vrouw Rozenkrans, Singel 106: Kerstavond: De feestelijke nachtmis vieren we in de Grote Herv. Kerk (Lange Kerkstraat). De viering wordt muzikaal verzorgd door het herenkoor I.H.D. en dameskoor Ju- bilatio. Aanvang 24.00 uur, koor zang vanaf 23.45 uur. In de basiliek zijn we op die avond om 19 uur samen met de kinderen rond het kindje, om 20.00 uur is er een stille eucharistieviering. Eerste kerstdag 10.30 uur feestelijke Hoogmis (he renkoor I.H.D.) Tweede kerstdag 10.30 uur Hoogmis met orgelspel en samenzang Kapel Huize Frankenland: Er wor den geen parochievieringen ver zorgd. Huisvieringen In de Luduinakapelvan woon-, zorg- en dienstencentrum Franke- land is de eucharistieviering op kerstavond 24 december om 20.00 uur; voorganger is paler L. van der Velden. Op eerste kerstdag is de H. M is om 09.15 uur; voorganger is dan pater J. van Schagen Parochie van het H. Hart van Jezus. Rijnstraat 1, Schiedam. Za 24/12 19.00 uur gezinsviering, aanvang zang 18.45 uur muzikale medewer king wordt verleend door ons gele genheidskoor, 22.00 uur nachtmis, aanvang 21.30 uur. zo. 25/12 10.00 hoogmis met koor en samenzang. In beide vieringen wordt muzikale me dewerking verleend door het H. Hartkoor o.l.v. Jolanda Konings (dirigente) en Henry de Wolf (orga nist), ma 26/12 10.00 uur eucharis tieviering met samenzang, celebrant bij alle vieringen is pastor H.J. Lie- berom SDB St. Jacobus Kethel, za 24/12 Kersta vond 20.30 uur eerste nachtmis met zang van het Jacobuskoor. 23.00 uur tweede nachtmis met zang van het Don Boscokoor. Pastor Th. Kool leidt de vieringen, zo 25/12 Hoog feest van Kerstmis 9.45 uur eucharis tieviering met zang van het Jacobus koor, pastor K. Veltman leidt de viering, ma 26/12 tweede kerstdag 9.45 uur eucharistieviering met sa menzang. pastor Th. Kool leidt de viering St. Martinuskerk, za 24 december Kesrtavond 19.00 uur Gezinsmis met zang van het jeugdkoor de Maja-kids. 22.00 uur nachtmis met zang van het Martienerkoor. pastor K. Veltman leidt de vieringen, zo. 25/12 Hoogfeest van Kerstmis 11.00 uur eucharistieviering met samen zang. pastor Th. Kool leidt de vie ring, ma 26/12 tweede kerstdag 11.00 uur eucharistieviering met sa menzang, pastor K. Veltman leidt de viering Oud-Katholieke Kerk, Dam 30. za 24/12 vanaf 19.30 uur samenzang en koor, om 20.00 uur eucharistievie ring nachtmis-kerstmis, celebrant pastoor K.A. Vroom, 25/12 10.15 uur eucharistieviering met koor- en samenzang, celebrant pastoor K.A. Vroom Joh. Maasbach Wereldzending Ha- venkerk, Lange Haven 70. Schie dam, o.l.v. voorganger John T.L. Maasbach. Vrijdag 19.30 uur specia le avond. Zaterdag 19.00 uur Djoi. Zondag 10.00 uur Eredienst. Dins dag 20.00 uur Gebedsavond. Schieland Ziekenhuis, Aula/kapel Juliana van Stolbergstraat. 24/12 zal in de hal van de polikliniek van het Schieland Ziekenhuis aan de Burg. Knappertlaan te Schiedam een kerstnachtdienst worden gehouden, 20.00 uur, voorganger is mw.ds.C.A. Philipse, muzikale medewerking wordt verleend door het koor Joh. de Doper Koers, een uitzending van de Raad van Kerken, te beluisteren elke zon dagavond van 19.00-20.00 uur via Radio Schiedam. Interviews - Medi tatie - Nieuws uit de kerken. Op de kabel 96.1. via de ether op 106.7 MHz.

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 7