Sportclubs schrikken van torenhoge OZB-aanslag Hoek van Holland nog steeds lijstaanvoerder Sport langs de Waterweg Waterweg FM-sportprijs en Voetbal Gala samen Toch renovatie tennisbanen Trainer weg bij Evergreen Waterweg-topscorer Avital Selinger bij Rijnmond Toernooi in Racketcentrum Inschrijven voor Marathon CJV-toernooi in Westwijhal In sporthal Groenoord kan jeugdafdeling groeien naar honderd leden DONDERDAG 22 DECEMBER 1994 51-1476 WATERWEG SVV, dat er in de wedstrijd om de Super-cup niet in slaagde de Vlaardingse kampioen HSC/zo van zich af te schudden f0-0), lukte het even min om de superderby tegen Hermes DVS te winnen. Aan het duel tussen de aartsrivalen hield de sub-lijstaanvoerder zelfs niet eens één punt over. Hooguit een kater. HSC/zo overigens heeft al zes wedstrijden niet gescoord en heeft een totaalproductie van elf treffers. Nochtans is het doelsal do nog steeds positief. Achterin zit het bij de Vlaardingers nage noeg potdicht en werd de schade beperkt tot negen tegentreffers. De stand: 1. SMC 3 (39 doelpunten uit 13 wedstrijden); 2. Schiedamse Boys 2,91 (35 uit 12>; 3. Cion 2,76 (36 uit 13); 4. Deltasport 2,46 (32 uit 13); 5. SW 2,38 (31 uit 13). SCHIEDAM Avital Selinger en Ron Bodrie zijn zaterdag 24 december in de sportzaal Oost te bewonderen tijdens het Aad Soeters-toernooi van de volley balvereniging Rijnmond. De twee internationals spelen bij Capelle, dat zich als één van de drie deelnemers meldt in de Fah- renheitstraat. Het evenals Capel le in de eredivisie spelende Radi us vult het trio aan. De drie kamp begint om 11 uur met de wedstrijd tussen Rijnmond en Radius, daarna speelt om 14 uur de verliezer tegen Capelle en om 16 uur met de winnaar uit het eerste duel tegen Capelle om de eindzege gaan strijden. VLAARDINGEN— In het Racketcentrum Vlaardingen be gint op dinsdag 28 december om 17 uur het kerst-tennistoernooi. Door het ontbreken van een weekeinde worden ditmaal slechts dubbels gespeeld. De wedstrijdleiding heeft ruim 180 partijen in de boeken staan. De animo was dit jaar weer zo groot, dat er zelfs spelers afge beld moesten worden. „Natuur lijk willen de deelnemers graag winnen, maar presteren is hier niet het ultieme doel. Zo rond de kerst zijn er in Halfweg en Reij- erbos toernooien waar dat dui delijk wel het uitgangspunt is. Bij ons ligt het accent vooral op gezelligheid en gezien het aantal deelnemers blijkt dat toch ieder jaar weer een voorname factor te zijn". Zowel bij de heren-, dames- en gemengd-dubbels wordt er ge speeld in de C, Dl en D2-klasse. Bij de heren spelen ook de vete ranen. De slotavond is op vrij dag 29 december. Op alle avon den is de aanvang steeds 17 uur. WESTLAND— De West- land Marathon zal het op za terdag 8 april' zonder een 5 kilometer-loop moeten doen. De organisatoren moesten deze afstand schrappen we gens een tekort aan vrijwilli gers. Wel starten vanaf de Bloemenveiling Holland in Naaldwijk weer duizenden lopers, die onderweg gaan voor een halve en een hele marathon. Deelnemers kunnen nu al een inschrijfformulier aanvragen bij het secretariaat van de Stichting Internationale Westland Marathon, tel. 01748-14052. Via dit tele foonnummer kunnen ook vrijwillers zich melden. „Want", onderstreept Frieda Michiels de waarde van deze groep helpers, „zonder hen is een marathon niet mogelijk." VLAARDINGEN— In de Westwijkhal houdt de CJV Lief de en Vrede op maandag 26 de cember het traditionele volley bal-toernooi. De wedstrijden beginnen om 12 uur en vijf uur later hopen de organisatoren aan de prijsuitrei king te kunnen beginnen. Het toernooi trekt jaarlijks veel bezoekers en staat vooral be- kenrl nm v\\n aPTpllirrhpirl VLAARDINGEN— „Moeten we dan toch de sleutels van het complex maar gaan inleveren", oppert DVO'32-voorzitter Har ry Meijer, nadat er bij zijn vere niging een belastingaanslag van ruim zesduizend gulden in de bus gevallen was. Het gaat hier om onroerende-zaak belasting over de jaren 1992,1993 en 1994. Te betalen in drie termijnen: in januari, augustus en begin 1996. „De lasten stapelen zich op", verzucht hij. „Langzamerhand wordt het steeds moeilijker om het hoofd boven water te hou den." „Zo levert het leiden van vereni ging steeds meer zorgen op, dan een eigen zaak", poneert Meijer, die zelf een hoveniersbedrijf be stiert. Voor DVO'32 en de ande re veldsportclubs lijkt de schade van de gemeentelijke inhaalma noeuvre alsnog (een beetje) mee te vallen. „Want", zo meldt RKWIK-preases Leon Vlug, „de gemeente zal de heffing over de velden ongedaan te maken, waardoor de aanslag met drie kwart wordt verminderd." Overigens kan Vlug, die in zijn woonplaats Berkel/Rodenrijs gemeenteraadslid is, best begrip opbrengen voor de lastenverho gingen. „De gemeenten moeten roeien met de riemen die voor handen zijn. Dan ontkom je er haast niet aan om wat kosten op de burger af te wentelen. Dat is niet prettig, maar ik denk dat we daarmee moeten leren leven." Hij gelooft niet, dat aan de po ten van de georganiseerde sport gezaagd wordt. „Ik ben niet echt geschrokken van de aanslagen, omdat we er rekening mee ge houden hebben." RKWIK, dat als enige Vlaardingse sportclub eigenaar is van de opstallen, ver keert in een minder rooskleurige positie dan de verenigingen, die voor een symbolisch bedrag het clubgebouw van de gemeente huren. „Wij moeten vanaf 1995 naast het huurdersdeel ook het eigen- aarsdeel gaan betalen". Hij schat dat daarmee een extra bedrag van 900 gulden gemoeid is, waardoor de jaarlijkse aanslag OZ-belasting uitkomt op bijna drieduizend gulden. Verzet lijkt nauwelijks zinvol. „Alles is wet telijk geregeld." Wel gaat hij uit leg vragen over de door de ge meente bepaalde waarde van de RKWIK-gebouwen: „1,2 Mil joen. Dat is nogal wat en ik zou graag willen weten hoe dat be drag tot stand gekomen is." HSC-voorzitter Henk Zagwijn is des duivels en laat het er niet bij zitten. Met aan zijn zijde Fortuna- voorzitter (en voormalig wet houder van financiën) John Ranshuijsen gaat hij de strijd aan met de gemeente. „Men moet mij maar eens haarfijn uit leggen waarom ik een astrono misch bedrag moet betalen voor een clubgebouw waarvoor ik per jaar een gulden huur betaal. Daarnaast vind ik het van de gekke, dat een besluit van het vorige college wordt terugge draaid en we nu ineens met te rugwerkende kracht OZB moe ten gaan dokken." SCHIEDAM Capelle en Zevenhuizen geven in de regio volleyballend duidelijk de toon aan. Rijnmond - hoe am bitieus ook - is vooralsnog niet van plan die twee van de troon te stoten. „Waarom zouden we", klinkt het in sportzaal Oost, waar de Schiedams/Vlaardingse com binatie nog tot begin januari domicilie heeft. „Topsport op dat niveau is een financieel avontuur. Prestaties worden daar gebouwd op een dikke portemonnee. Wij hebben daar het geld niet voor. Bo vendien staan sponsors tegen woordig niet in de rij. Wel is Rijnmond aantoonbaar één van de grootste verenigingen van Nederland. Dat is struc tureel. Een sponsor kan van de ene op de andere dag zijn biezen pakken." Peter van der Gugten kent in volleybal-land het klappen van de zweep. Van afgunst in de richting van de Capelse en Ze- venhuizense giganten is dan ook geen sprake. Het enige waar hij zich aan stoort, is de scouting. „Zodra er bij ons een talent dreigt op te staan, staan de Sher lock Holmes' al op de stoep." Hij noemt het één van zijn vroe gere frustraties. Tegenwoordig maakt hij er zich niet echt druk meer over. „Want", poneert hij zelfverzekerd, „bij Rijnmond huist zoveel talent, dat het ver trek van een eenling - een super talent - ons niet echt deert." Maatregelen Rijnmond heeft maatregelen ge nomen. Niet om scouting te voorkomen. Wel wordt er voor gezorgd, dat de aanvoer van jon ge spelers zo massaal is, dat de volleybalvereniging vanuit eigen bron voldoende impulsen krijgt om het huidige spelpeil op ni veau te houden. De inventarisa tie: „Eén dames- en vier heren teams spelen landelijk. Dames-1 staat bovenaan in de tweede di visie en heren-één ruim in de middenmoot van de eerste divi sie." Tot voor kort speelde veteraan Peter van der Gugten met het derde in de landelijke 2e divisie en bijna parallel liet hij zijn oog vallen op een bij Rijnmond bijna onontgonnen terrein: de oplei ding van de jongste jeugd. Om dat beide activiteiten zich niet lieten combineren, zette hij een punt achter het actieve volley bal. „Het werd tijd om eens echt goed met de jeugd te gaan wer ken. Temeer omdat we hen da delijk in de Groenoord-hal alle faciliteiten kunnen bieden, die er maar zijn: volop trainingstijd, de voordelen van een eigen hal, het verenigingsleven en aansluitend op hun training: de wedstrijden van de senioren. Vooral dat laat ste moet een band gaan schep pen." Nu al constateert Van der Gug ten, dat de dertig spelers - in leeftijd variërend van acht tot vijftien jaar - behoorlijk fanatiek met het spelletje bezig zijn. „Soms zijn ze met geen zeven politie-agenten de zaal uit te krij gen", grapt hij. Dertig jongens en meisjes is, volgend de Rijn mond-leiding, nog slechts het begin. „In de turnzaal van de Beatrixschool (iedere zaterdag tussen 9 en 12.30 uur - red.), waar we nu nog huizen, kunnen we gewoon niet meer jongeren opvangen. Maar wanneer we da delijk op 14 januari overstappen naar de nieuwe sporthal bij bad Groenoord, verwacht ik, dat de groep snel zal doorgroeien naar honderd." Verbazing Min of meer tot Rijnmonds eigen verbazing had het 'folde- ren' in de wijken Kethel-Noord en Woudhoek succes. Van der Gugten: „We wilden ons richten op jongeren in de leeftijd, dat ze nog een sport moeten gaan kie zen. Nu weet ik ook wel, dat de jeugd vooral bij sporten als voet bal, hockey en handbal al jonger aan de bak kunnen, maar voor v 'volleybal gelden andere regels. Bij die drie sporten kan er op heel jonge leeftijd al iets gedaan worden aan balvaardigheid. Bij volleybal lukt dat zo vroeg nog niet." Nochtans merkt Van der Gug ten, dat jongeren van acht en ouder - ook al zijn ze al lid van een hockey- of handbalclub - hun definitieve keuze nog niet gemaakt hebben. „Op die leef tijd zijn ze echt nog zoekend en zijn er velen, die uiteindelijk toch beslissen om de overstap naar volleybal te maken." Tegelijk beseft hij zich, dat de continuiteit van Rijnmonds jeugdafdeling valt of staat met de aandacht, die er van bovenuit aan gegeven wordt. „Jongeren zijn zeer kritisch. Terecht hoor. Wanneer je als trainer drie ach tereenvolgende zaterdagen ver strek laat gaan of de ballen zijn steeds afwezig, dan raak je ze snel kwijt." Het valt hem overi gens op dat de jongeren zich met grote inzet de volleybalregels en technieken eigen trachten te ma ken. „Ze willen graag moe wor den". Een, voor deze generaties volgens andere trainers nog zeld zaam voorkomende eigenschap. Overigens poogt Van der Gug ten zijn jongens en meisjes ook een stukje persoonlijkheid aan te leren. „Het is ons vroeger nogal eens verweten, dat het ons aan lef en een tikje arrogantie ont brak. Dat er te weinig spelers waren met een ruggegraat. Dat er geen ongens, die voorgingen in de strijd en zich opwierpen als leidersfiguren. Wie denkt, dat 'ie niets is, is niets. Vandaar dat we ze ook bluf leren en en leren juichen. Omgaan met sportieve emoties. Dat is een deel van de opvoeding, die wij hen ook mee geven. En het werkt hoor, want nu al zie je in de wat oudere groep jongeren de 'winners' op staan." Vanaf 14 januari verhuist de jeugdgroep naar de sporthal Groenoord. Daar is pas echt de ruimte om te groeien. Van der Gugten rekent er ook op. „In de sporthal kunnen we dadelijk vier velden uitzetten en kan iedereen op zijn of haar niveau spelen. Iedere zaterdag zijn we er vanaf half elf. Iedereen kan zomaar binnenlopen en op proef een training volgen. Het zou me dan ook niets verbazen wanneer heel snel de honderd jeugdleden ge haald wordt." HOEK VAN HOLLAND- Eigenlijk zijn beslissingswedstrij den om een periodetitel taboe. Het doelsaldo is doorslaggevend en daarmee basta. Toch zijn er uitzonderingen op de regel, zoals in de 4e klas D waar Hoek van Holland en Wippolder elkaar zowel met punten als doelsaldo helemaal in evenwicht houden. Dus toch een barrage. De datum is al bekend: 15 januari. De plaats van handeling niet; daar over wordt nog onderhandeld. Voor de formatie van trainer Hans Buitenweg is het zicht op een 'periode' een totaal nieuwe belevenis, nadat ze jarenlang aan de zelfkant van de derde klas bungelden. Daar de volle energie moesten besteden aan het voorkomen van de degradatie en uiteindelijk toch capituleerden. Buitenweg constateert 'met blijdschap' dat de hernieuwde (maar ongewilde) kennismaking met de vierde klas de ploeg geen windeieren legt. „Meestal ben je in zo'n eerste jaar na de degrada tie meer doende met het lijmen van de brokken en het voorko men van verdere calamiteiten, dan met het plannen van een kampioenschap", verklaart hij zijn overigens zeer ingetogen te vredenheid. Hoek van Holland immers voert na 13 wedstrijden het klassement aan met een punt voorsprong op Laakkwartier en Wippolder en zelfs drie op Den Hoorn, waartegen drie weken geleden de eerste nederlaag gele den werd. „3-0. Het lijkt een afstraffing, maar de uitslag was behoorlijk geflatteerd. In die pot misten we node het geluk dat een lijstaan voerder pleegt te hebben. Het geluk, dat we in de uitwedstrijd tegen BEC wel hadden. Och, het engeltje kan nu eenmaal niet al tijd op de lat zitten." Het valt overigens op, dat Bui- tenwegs elf tot aan het tiende competitie-duel slechts twee punten had ingeleverd en met een comfortabele voorsprong van vier punten de lijst aanvoer de. Vervolgens gingen er via twee gelijke spelen (Delft en Laakkwartier) en het verlies te gen Den Hoorn vier punten te loor. De trainer noemt twee oor zaken: het effect van de gele prenten en de daaruit volgende schorsingen plus leeftijd van sommige van zijn spelers. „Je merkt, dat bij een aantal jonge knapen de pijp even leeg is en opnieuw geladen moeten wor den." Tevens voegt er schielijk aan toe, dat de tegenstanders de Hoekse kracht langzaamaan doorkrijgen. „Het is net een tam-tam. Onder ling wordt er tussen de clubs heel wat afgepraat en wordt onze speelwijze ontrafeld. Zo van: wanneer je die Van Wie ren afdekt (inmiddels goed voor meer dan tien van de bijna dertig Hoekse treffers - red.) maak je Hoek van Holland monddood." Nochtans gaat de Hoek wel als herfstkampioen de winterstop in. „Dat is een fijn gevoel", merkt Buitenweg op. Temeer, Het zaalvoetbalteam van PPSC werd in 1993 winnaar van het toernooi om het Waterweg-kampioenschap en verdiende daarmee duizend gulden. De Schiedammers kunnen die titel dit jaar niet verdedigen en prolongeren daarmee, zo wordt op de thuisbasis Thurlede met enige genoegdoening geconstateerd, hun status. Alleen brengt dat, wordt in het verlengde ook vastgesteld, ditmaal geen cent in het laatje. Vernielingen Niet alleen de korfbalvereniging Oranje Nassau kampt met door eigen leden toegebrachte vernielingen. Aan de Claudius Civilis- taan werd na twee disco-avonden forse schade genoteerd aan het leien dak. Voorzitter Mart Romers nam meteen maatregelen en besloot verdere feestavonden niet meer toe te staan. De honkbalvereniging Holy kampt met een dergelijk probleem. Daar werd nogal wat schade aangebracht in twee kleedkamers. Nota bene de ruimten waar Holy-teams zich plegen de verkleden. Een deur en een sponning zijn vernield en tegels zijn van de muur geslagen. Het bestuur kan slechts het vingertje heffen naar de onbekende daders en hen vragen de frustraties voortaan in de eigen huiskamer te botvieren. Ze kunnen moeilijk dezelfde regel als Nassau nemen en de wedstrijden afgelasten. Kunstgras In de 'Kunstgras-journaal' gedoopte column van de commissie, die bij de hockeyclub Asvion moet gaan zorgen voor de aanleg van het tweede kunstgrasveld, wordt het huidige hoofdveld verge leken met een maanlandschap. „Ballen, die omlaag moeten, gaan omhoog en andersom". Kortom, een tweede veld is het doel waar op Abtsweide naar gestreefd wordt, maar het oude kunstgras is hard aan vervanging toe. Omdat zo'm excercitie heel veel geld kost wordt de leden gevraagd hun steentjes bij dragen. Het advies: „Gooi nu eens per lid per weekeinde een piek in de fooienpot. Dat is dan mooi vierhonderd gulden extra per week. Simpel toch." Damestrimclub De omvang van de damestrimgroep bij de voetbalvereniging DVO'32 is de laatste tijd behoorlijk teruggelopen. Om te voorko men, dat er na 27 jaar een punt achter gezet moet worden, is de zaterdagclub driftig op zoek naar versterking. Derhalve roept voorzitter Harry Meijer vrouwen, die hun conditie en gewicht op peil willen houden op, om op donderdag tussen 20 en 21 uur te komen trimmen in de turnzaal aan de Delftseveerweg. De kosten kunnen geen bezwaar zijn, vindt hij, „fl 12,50 per maand, dus slechts drie gulden per week." Jubileum PPSC bestaat in 1995 driekwart eeuw en dat wordt uiteraard gevierd. Daar hoort een mascotte bij vindt de jubileumcommissie. Dat wordt de stormvogel uit de naam 'Pro Patria Stormvogel Combinatie'. De vogel kreeg een blauwe sjaal om de nek. Boven dien komt het beest - een ontwerp van Ivonne de Bruin, Edward Boele en Marc Bergkotte - in het pluche in de verkoop. Alleen moet de mascotte nog een naam krijgen. Daarvoor is nu een wedstrijd uitgeschreven. Tot 31 december kunnen inventieve geesten hun idee inleveren en meedingen naar een leuke prijs. Tijdens de nieuwjaarsreceptie op maandag 2 januari wordt de winnende naam bekend gemaakt. Oud papier Het Maassluise gemeentebestuur verlaagde onlangs de vergoeding voor iedere door sportclubs ingeleverde kilo oud papier met twee cent naar zes cent. Inmiddels is in commerciële kringen de prijs van afgedankt papier naar ongekende hoogte aan het stijgen. Dat is ook op het stadhuis waargenomen en heeft ertoe geleid, dat het stadsbestuur zijn prijsbeleid heeft aangepast. Zes cent is nu het minimumbedrag, maar wanneer de commerciële prijs hoger gaat, gaat de gemeente mee. WATERWEG— Het Voetbal gala 1993/94 wordt op zaterdag 24 december afgesloten tijdens de sportuitstuif van Waterweg FM. De sportredactie van de lokale zender slaat dan tussen 14 en 18 Uur zijn tenten op in de Sherry-bar aan de Westhaven plaats. Voor de rechtstreektse uitzending, die vrij toegankelijk is, komt een keur van sportmen sen naar het als studio ingerichte etablissement. Zeker is de komst van Caroline Vis, Wilma van Hofwegen, Roel van Leeu- wen(kv Vlaardingen), René Ver hagen (VDL), Bo Speyer en Mi chel de Maat. Tussen 16 en 17 uur maakt de Stichting Vlaardings Voetbalga la de beste voetballer, beste ploeg en topscorer uit het sei zoen 193/94 bekend. Voormalig wethouder van sportzaken en huidig Tweede Kamerlid Agnes van Ardenne zal in het laatste uitstuif-uur de Waterweg FM- sportprijs uitreiken. Hiervoor zijn drie ploegen genomineerd: Cion, VZC en Zwaluwen. MAASSLUIS Het gemeente bestuur heeft alsnog geld vrijge maakt voor de renovatie van de tennisbanen in de Steendijkpol- der. Over de kostprijs van het (broodnodige) herstel en uit wel ke potje de middelen komen, kon (of wilde) men vooralsnog op het stadhuis geen duidelijk heid verschaffen. Binnenkort zullen B W een voorstel for muleren en dat richting gemeen teraad zenden, werd desge vraagd gezegd. De banen worden sinds de aan leg gehuurd door de tennispoot van Evergreen. Deze vereniging heeft de gemeente gevraagd het tennispark, zoals ook met het complex van Be Quick aan de Sportlaan gebeurd is, te privati seren en aan Evergreen te verko pen. Het verenigingsbestuur hoopte een overeenkomst te bereiken, waarbij de lasten ongeveer gelijk zouden blijven aan de huidige huurpenningen. Omdat de vraagprijs de financiële reikwijd te van de vereniging ruimschoots overtrof liep de koop echter op de klippen. Volgens het Evergreen-bestuur zijn er door beide partijen wel creatieve financiële oplossingen aangedragen, maar hebben die de impasse niet kunnen doorbre ken. De sportclub zegt het er niet bij te laten zitten en gaat via de raadscommissie onderwijs, cul tuur, sport en recreatie alsnog proberen de locale overheid op het door de club gewenste spoor te zetten. omdat hij niet graag met de ver- liespartij tegen Den Hoorn een punt achter de eerste helft van de competitie had gezet. „Dat zou een domper op een toch uitste kende start gezet hebben. Nu pakten we op de valreep een punt tegen de nummer twee, vierden dat als een overwinning en bleven lijstaanvoerder. De 'koppies' gingen meteen weer omhoog." MAASSLUIS— De hockey- vereniging Evergreen heeft he rentrainer Geert Visser de wacht aangezegd. Hij is (voor lopig) vervangen door Dick Snoeck. Volgens het hockeybe- stuur was de relatie tussen de selectie en de coach zodanig verslechterd, dat er niet langer sprake kon zijn van een effec tieve samenwerking. „Het hoc- keyplezier van Heren 1 (dat in de competitie matig presteert - red.) was daardoor onder druk komen staan. Daarom moest dit besluit genomen worden", verklaart de clubleiding het ontslag van Visser, die ander half jaar bij Evergreen gewerkt heeft. DVO'32-voorzitter Harry Meijer schrok zich een hoedje toen secretaris Dick de Ruijter hem vertelde, dat er een belasting-aanslag van ruim 6000 gulden in de bus gevallen was. Rijnmond leidt talent zelf op door GERARD S. VERVER In de sporthal Groenoord kunnen de jeugdleden van Rijnmond vanaf 14 januari trainen en vervolgens bij een competitie-wedstrijd van het hoogste heren Hans Buitenweg werd met Hoek van Holland herfstkampioen en kan er op 15 januari een 'periode' aan toevoegen wanneer de beslissingswedstrijd tegen het Delftse Wippolder in winst wordt omgezet

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 5