4 gezond ouder worden an toch afvallen Eindelijk geen menstruatie Gevaarvitamine tekort steetls meer aanwezig Hen soepele oude dan Alchemilla: WAABTSa FILMS BELEVEN HUH PREMIERE IN DEZE KRAUT U31Itij fonfaH fj j^j gj ijl Rinileeif N MAAK EPILEPSIE NIET ERGER DAN HET WERKELIJK IS neusspray DONDERDAG 29 DECEMBER 1994 52-477 9 p** Onze maag krijgt op een gemiddelde dag heel wat te verwer ken. Van ontbijt, lunch, diner, koffie en thee, tot en met aller lei drankjes en versna peringen tussendoor. Zoet, zuur, zout, warm en koud, het lijkt de gewoonste zaak van de wereld. Om dit alles te kunnen verwerken moet de maag dage lijks meer dan 3 liter maagsap produceren. pH-waarde maagzuur Gratis informatie Natuurlijk afweersysteem Vanaf 40 Redoxon Protector Er is nu een nieuwe afslankkuur voor iedereen die wil lijnen, zonder een knagende honger tussendoor: de Slimfast-dieet- en reini- gingskuur. Een kuur die voor elke dag maar liefst 7 gerechten bevat en wel 6 smakelijke, vezelver- rij kte maaltijdrepen in verschillende frisse smaken en een hartige bouillon. Dat betekent bijna elke 2 uur een maaltijd. Het aantal calorieën? Nog geen 800. Na een pahr dagen zijn er dus al snel enkele kilo's af. Afvallen èn reinigen Cfamrtf OUD Hosmeve ervaringen mei cranwi r/wr Nancy Smulders (28) uit Almere ziet einde lijk, na jaren niet meer tegen haar menstrua tie op. Teunisbloemolie met vitamines Informatiepakket ft Onmisbaar Volledig Gewrichtspijn is te voorkomen Alchemilla staat bekend om zijn positieve werking bij gewrichtsklachten, in het bijzonder veroorzaakt door slijtage. DAT IS 20 GULDEN K0NTANT VOORDEEL' Alchemilla Uw krant. Een onmisbaar medium. Verkouden zijn we allemaal wel eens. Niets bijzonders dus, maar wel heel verve lend. Door een simpele verkoudheid kunt u zich een aantal dagen flink beroerd voelen: keelpijn, hoofdpijn, rillerigheid, een luste loos gevoel en natuur lijk een lopende of juist verstopte neus. In zo'n situatie kunt u het beste maar rustig aan doen, gezond eten en veel drinken. Daar naast kunt u een ho meopathisch genees middel gebruiken. Zo is er onder de merk naam Rinileen van VSM een homeopathi sche neusspray ver krijgbaar die veilig en effectief is bij een ont stoken, gezwollen neusslijmvlies. Homeopathische neusspray Bijholte-ontsteking bij neusverkoudheid f „li Het komt bij iedereen, jong of oud, wel eens voor dat de maag gaat protesteren te gen al dat lekkere voedsel. Er wordt dan teveel maag zuur geproduceerd of de in houd van de maag vloeit terug in de slokdarm, soms zelfs tot achter in de keel. Brandend maagzuur of maagpijn door overtollig maagzuur wordt vaak ver oorzaakt doordat er te sterk gekruid voedsel of te snel wordt gegeten, of doordat er onvoldoende wordt ge kauwd.Niet bij iedereen is dit de oorzaak, want ook teveel koffie, alcohol, roken of zwangerschap kunnen een rol spelen. De klachten van bran dend maagzuur kunnen worden voorkomen door een ander leef- of eetpa troon. Lukt dit niet, dan kan een geneesmiddel, dat de pH waarde van het maag zuur regelt, een oplossing zijn. Regla pH van Darci is zo'n geneesmiddel dat door zijn samenstelling een sterk zuurgraad regelende wer king heeft, waardoor de pH- waarde van het maagzuur gedurende een lange tijd optimaal blijft, zonder ver velende bijwerkingen. Het is bovendien suiker vrij, dus niet schadelijk voor de tanden en geschikt voor diabetici.Wanneer de klachten na gebruik van Regla pH niet verdwijnen is het verstandig naar de huis arts te gaan. Regla pH kunt u kopen bij apotheker en drogist en is er in verpakkingen van 60 en 30 tabletten 6,95). Het is ook verkrijgbaar in een smakende drank. Wilt u uitgebreide infor matie over Regla pH schrijf dan een briefje met naam en adres aan Darci Pharma, antwoordnummer 12007, 4802 HW Breda (geen post zegel nodig). Een goede gezondheid bij het klimmen van de ja ren is een wens van ieder een. Voor het behoud van onze gezondheid is het goed functioneren van het menselijke afweersysteem van wezenlijk belang. Een anti-oxydant preparaat kan hierbij helpen. Het natuurlijke afweersysteem van ons lichaam beschermt de cellen tegen beschadiging van buitenaf. Deze beschadiging wordt ook wel oxydatie ge noemd en is te vergelijken met een doorgesneden appel die bruin wordt. Oxydatie wordt veroorzaakt door zgn. vrije ra dicalen die worden gevormd onder invloed van zuurstof. Vrije radicalen kunnen o.a. de celwand en de celkern (DNA) beschadigen en veranderingen in de celstruktuur veroorza ken. Ze zijn de voornaamste ver oorzakers van het veroude ringsproces in de cellen. Ver hoogde aanwezigheid van vrije radicalen komt o.a. door lucht- vervuiling, UV-stralen, stress, roken, chemische stoffen in de voeding en het gebruik van vet. De natuurlijke afweer te gen vrije radicalen bestaat uit enzymen die in het lichaam worden aangemaakt en uit anti-oxydanten (stoffen 'tegen' oxydatie) die via onze voeding worden opgenomen. Wanneer er te veel vrije radicalen zijn, kan het natuurlijke afweersys teem de bescherming van onze cellen onvoldoende aan. Met het ouder worden neemt het beschermend vermogen van het afweersysteem van ons lichaam af. Vaak groeit het be sef dat we ons afweersysteem zouden moeten helpen; vooral vanaf het veertigste levensjaar speelt dit een belangrijke rol. Aanvulling met extra anti-oxy- danten kan dan nuttig zijn. Dan is het goed te weten dat er Redoxon Protector is. Dit is een anti-oxydant-preparaat dat met het afweersysteem van de lichaamscellen samenwerkt te gen beschadiging en te snelle veroudering door vrije radica len. We kunnen ons afweersys teem versterken door dagelijk se aanvulling met de belangrij ke anti-oxydanten welke Re doxon Protector bevat. Dit zijn Bèta-caroteen, vitamine E ert vitamine C. Redoxon Protector is verkrijgbaar bij apotheker en drogist in verpakkingen met 30 capsules. Voor meer informatie: Roche Nicholas, tel.: 04977- 81833. Het Slimfast-dieet is ook heel geschikt voor mensen die veel onderweg zijn. De repen zijn compact en handig ver pakt. Niemand heeft in de gaten dat je aan het lijnen bent. Wat zeker zo belangrijk is, is de veilige manier van afval len. Je hoeft je geen zorgen te maken over de voedings- jUf|£||f.J*C/im/ac# jl/c/AllMïiiIf" nfi&Uffi 0llin«a0lwal9rl€V!innUUl Rcpeu-dleri V^-vC eralwtlikl Twreita l*** «wi stoffen. Slimfast bevat letter lijk alles aan vitaminen en mineralen die je elke dag no dig hebt. Elke reep bevat ook een flinke dosis extra vezels, dus van een slechte stoelgang is eveneens geen sprake meer. Het bijhouden van ingewik kelde lijsten en calorietabel len is evenmin nodig, want elke verpakking geeft pre cies aan hoeveel calorieën je binnen krijgt. Kortom, lijnen zonder gezondheidsrisico's. Afvallen met uitsluitend het Slimfast pakket gaat snel. Kombineer je het met een lichte warme maaltijd, dan bereik je het gestelde ideaal- gewicht ook wel, maar dan duurt het gewoon wat lan ger. Een bakje rauwkost bij het dieet is overigens geen enkel probleem. Wanneer je ervoor zorgt elke dag minstens twee liter vocht te drinken, wordt ook het lichaam gereinigd. Ideaal toch! Slimfast is verkrijgbaar bij drogist, Etos, Kruidvat, re formzaak en apotheek. Voor meer informatie is er een dieet-infolijn: 04928-3012 (tijdens kantooruren). mmONlll MMN1W00IIDINC: PRPSSSARMBS P0SPBUS 157 1243 ZK 'S GRAVPIAND "Een jaar of drie geleden be gon ik ruim een week voor mijn ongesteldheid klachten te krijgen. In die periode was ik moe, prikkelbaar en ik irriteerde me aan alles. Ik had ook vaak hoofdpijn en was volkomen lusteloos. Bij een bezoek aan de huisarts kreeg ik te horen dat die klachten veelvuldig voorko men. Hij zei me dat de anti conceptiepil weieens ver lichting kon geven. In mijn geval echter niet. Dat was voor mij reden om naar een natuurlijk middel te zoeken. Bij de drogist hoorde ik voor het eerst over Efamol PMP, een na tuurlijk produkt op basis van teunisbloemolie. Tien dagen voor de ongesteld heid begon ik met het inne men. De eerste keer merkte ik er niet veel van, behalve dat de menstruatie van kor te duur was. Bij de tweede cyclus begon ik echter al duidelijk het verschil te merken. Ik voelde me fitter en minder prikkelbaar. Nu is het zelfs zo dat de hoofd pijn wegblijft en daar had ik het meeste last van. Ik wil zeker niet terug naar een jaar geleden. Elke maand was ik een week lang niet te genieten. Efamol PMP maakt nu mijn hele maand goed". Efamol PMP is een combi- tJMKÖUML ,»KUI "»W natie van Efamol teunis- bloemoliecapsules en Efavi- te tabletten. Teunisbloemo lie bevat speciale vetzuren die de menstruatiecyclus weer in balans brengen. De Efavite tabletten bevatten o.a. zink, vitamine B6 en magnesium, die de werking van de capsules versterken. Efamol PMP is verkrijgbaar bij drogist, apotheek en re formhuis en zit sinds kort in een nieuwe verpakking. U kunt gratis voor een infor matiepakket met kortings bon de afdeling voorlichting van Pharmafood B.V. bel len: 06-0995522 of schrijf naar Pharmafood B.V., Ant woordnummer 9, 3860 XA Putten (postzegel is niet no dig). In de tijd dat niemand wist wat vitaminen en mineralen waren, had de mens te kampen met ver schillende ziekten die te genwoordig ondenkbaar zijn. De bekendste hier van is scheurbuik, een ziekte die met name zee lieden opliepen, als ge volg van een enorm te kort aan vitamine C. Vandaag de dag zorgen we plichtsgetrouw dat ons lichaam voldoende vitaminen en mineralen binnenkrijgt. Ondanks die goede zorgen kan er toch een vitamine te kort optreden. Rokers bij voorbeeld, breken met elke gerookte sigaret vitamine C af in hun lichaam en veel alco hol kan een tekort aan vitami ne BI, B6 en foliumzuur in de hand werken. Ook mensen die een actief leven vol span ningen leiden, lopen de kans te weinig vitaminen en mine ralen binnen te krijgen. Uw lichaam verbruikt dan veel vitaminen en mineralen, maar krijgt door de haastige levensstijl niet op tijd een nieuwe 'voorraad' aangele verd. Daarnaast vragen een aantal uitzonderlijke omstan digheden om meer vitaminen en mineralen. Een zwanger schap bijvoorbeeld, maar ook het leveren van zware geeste lijke of lichamelijke presta ties. Het is bekend dat vitaminen onmisbaar zijn voor onder an dere een goede weerstand, normale groei en een goed ge zichtsvermogen. Mineralen regelen allerlei lichaamspro cessen (met name de stofwis seling) en helpen vitaminen hun werk te doen. Het lichaam maakt zelf geen en kel mineraal en maar heel weinig vitaminen aan. Het is dus belangrijk elke dag op nieuw zeker te zijn dat u vol doende binnenkrijgt. Bij de samenstelling van Ro- ter Multi Vitaminen Mine ralen zijn de nieuwste richtlij nen van de Nederlandse Voe dingsraad aangehouden. Het bevat daarom 23 vitaminen en mineralen, uiteraard in de juiste verhoudingen. Deze ta bletten kunt u het hele jaar door gebruiken. Dan weet u elke dag zeker dat u niets te kort komt. Eén tablet per dag is voldoende. Roter Multi Vi taminen Mineralen is te koop bij drogist en apotheker. Voor meer informatie: Boots Healthcare, 035-853851. Genieten van de oude dag, een ideaal dat veel mensen voor ogen hebben. Wandelen, fietsen, reizen, knutselen: van alles staat op het programma. Maar wanneer die tijd echt aan breekt, komt er vaak niets van terecht. Het lichaam wil niet meer, de gewrich ten zijn versleten. Gelukkig zijn er natuurlijke genees middelen die ervoor zorgen dat de beweeglijkheid toe- en de pijn afneemt. Veel mensen denken dat slijta ge een ouderdomskwaal is, waar weinig aan valt te doen. De inmiddels 92-jarige wereld beroemde Alfred Vogel ont wikkelde echter een genees middel dat de stofwisseling van het gewricht verbetert, de pijn doet afnemen en beweeglijk heid doet toenemen. A. Vo- gel'sAlchemilla complex is dan ook een succesvol geneesmid del in de strijd tegen gewricht saandoeningen. Het wordt ge bruikt bij gewrichtsklachten die berusten op een degenera tie van het kraakbeen dat de gewrichten bekleedt (bijvoor beeld bij artrose). Slijtage Volgens sommige reumatologen- krijgt iedereen boven het veer tigste levensjaar in meer of min V Vogels MchemiJla complex Sftliruike" b'i AVf AlehemiHa complex iopols dere mate te maken met slijta ge. De eerste symptomenzijn stijfheid en pijn. Men kan moei lijk uit de stoel komen, ook het opstaan geeft problemen en wandelingen worden steeds kor ter. Bij het voortschrijden van de jaren worden de klachten ernsti ger en kunnen in het ergste ge val leiden tot gehele of gedeelte lijke invaliditeit. Behandeling is niet eenvoudig. Pijnbestrijders en fysiotherapie zijn de meest gebruikelijke methoden. De natuurgeneeskunde pro beert het probleem bij de wortel aan te pakken en heeft goede resultaten bereikt met Alchemil- la complex. A. Vogel's Alchemilla com plex is verkrijgbaar bij apo theek, drogist en reformhuis met drogisterij -erkenning. heeft een positieve invloed bij gewrichtsproblemen geeft verlichting bij reumatische aandoeningen draagt zorg voor een goede opbouw van het beendergestel bevordert de uitscheiding van afvalstoffen, met name van urinezuur (jicht) géén slechts nleverm g complex Harkulo 5-9 Rotterdar\ Tel.: 010-481 74 54 1 Spuistraat 6 Spijkenisse Tel.: 01880-211 18 Hoogstraat 15 Schiedam Tel" 010 - 426 32 80 Het is inderdaad knetter om te denken dat jonge mensen met epilepsie zich alles moeten ontzeggen. Dankzij medicijnen kunnen ook jongeren met epilepsie vaak een "normaal" leven leiden. Laat vooroordelen dus niet hun gang gaan. Wilt u meer weten bel dan het Epilepsie Informatiecentrum: 06 - 8 2124 11 Of steun de epilepsiebestrijding via giro 34781 Nationaal Epilepsie Fonds De Macht van het Kleine Pahud de Mortangesdreef 61 3562 AB Utrecht I Bij neusverkoudheid zwelt het ontstoken neusslijmvlies op, zodat de neusholte ver stopt raakt. Een homeopathi sche neusspray, zoals Rini leen, zorgt dat de zwelling afneemt, waardoor normaal ademhalen weer mogelijk wordt. Het voordeel ten op zichte van veel andere neus- sprays is, dat de zwelling van het neusslijmvlies niet met een terugkomt als u stopt met het gebruik. Rinileen werkt veilig en er treedt geen gewenning op. Zelfs door ba by's en kleine kinderen (kies dan voor Rinileen neusdrup pels) kan het gebruikt wor den. Door de homeopathi sche samenstelling werkt Ri nileen niet klacht-onder- drukkend, maar wordt het genezingsproces gestimu leerd. Soms kan neusverkoudheid ontaarden in een bijholte ontsteking. Dit komt door 10 ml j^Jiomeopalliiscli geneesmiddel^ dat de neusholte in verbin ding staat met de bijholten (o.a. de voorhoofdsholte) in het hoofd. Hierdoor kan de ontsteking van de neus zich snel uitbreiden. Dit heeft uiterst onplezierige gevol gen. Hoofdpijn, pijnlijke jukbeenderen en koorts kunnen u behoorlijk ziek maken. Heeft u wel eens een bijholte-ontsteking ge had, dan is het raadzaam om bij een volgende ver koudheid direct Rinileen ta bletten in te nemen. Deze homeopathische tabletten helpen bijholte-ontsteking te voorkomen. De tabletten werken ontstekingsrem- mend, en zullen ook uw vatbaarheid voor een bij holte-ontsteking verminde ren. Rinileen is zonder re cept verkrijgbaar bij dro gist en apotheek. Met vragen kunt u tevens terecht bij de VSM Homeo- pathielijn. Bel tijdens kantooruren: 06-0996662 (gratis).

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 11