SPORT VIJC: 'Een ijsclub zonder ijsbaan, dat kan toch niet' Sport langs de Waterweg Zwaluwen geen Gala-winnaar,pakt met YZC wel de Sportprijs Nieuwjaarsloop in de Hoek FAILLISSEMENTS UITVERKOOP <WJSÈSSS Nieuw veld Excelsior M El Kassrioui EK kickboxen Corrie Bouwmeester bleef in Winschoten de concurrentie toch ruim voor PHILIPS BEDDENWEELDE NEDERLAND HOUDT De Maat en Muuren tekenen contract Het Nieuwe Stadsblad VAN MUSKENS SLAAPCENTRUM PNIGE VOORWAARDE: BEDDENWEELDE NEDERLAND DONDERDAG 29 DECEMBER 1994 52-1476 MAASSLUIS- Door een ver schuiving binnen de meerjaren begroting heeft het gemeentebe stuur ruim twee ton vrijgemaakt voor de aanleg van een zogehe ten Wetra-veld op het complex van Excelsior M. Voor de trai ning maken de voetballers nu nog gebruik van het veld bij de scholengemeenschap aan het Kastanjedal. Omdat dat geen ideale situatie is heeft de ge meente nu positief gereageerd op een verzoek om dat trainings probleem uit de wereld te hel pen. Een Wetra-veld heeft 600 tot 800 speeluren, terwijl de speelduur van een normaal grasveld op houdt bij 200 uur. De nieuwe toplaag wordt aangelegd op het huidige derde veld, waar onlangs dankzij de 'Vrienden van Excel sior. M' een veldverlichting werd geplaatst. MAASLAND - Michel de Maat en Ruud Muuren hebben vorige week op het Maaslandse stad huis het contract getekend, waarmee hun benoeming tot be heerder van sporthal De Hofste de werd bekrachtigd. Het duo zal op 1 april de taken overnemen van de huidige be heerder. Voor beide heren bete kent de nieuwe functie, dat ze andere activiteiten zullen beëin digen of de frequentie terugbren gen. Zo zal Muuren aftreden als voorzitter van de Vlaardingse at letiekvereniging Fortuna. De Maat, die dit jaar in Helsinki meedeed aan de EK-marathon, zegt de internationale atletiek vaarwel. Hij blijft nog wel trainen, maar richt zich daarmee uitsluitend op de Westland- of Rotterdam-ma rathon. SCHIEDAM - Hassan el Kassrioui werd onlangs Eu ropees kampioen in het Muay Thai kickboxen. De Schiedammer traint in het Buurthuis De Erker waar hij in multicultureel verband ook lesgeeft. El Kassriouri's kampioen schap wordt mede gezien als een geschikte aanloop naar het Muay Thai Kockboxga- la, dat in april in de Mar griethal wordt gehouden. Het is de bedoeling daar een via een groots spectakel het zo genaamde free-fighting in Nederland te introcuderen. Bij het free-fighting staan di verse stijlen en vechtsporten tegenover elkaar. De partijen kennen geen rondes, maar worden pas beëindigd na een knockout of opgave van de tegenstander. 1.300.000 010-4.699.911 010 - 4.699.444 VLAARDINGEN— De lan- dijsbaan in de Broekpolder is op l januari '95 verleden tijd. Dan sluit de Vlaardingsche IJsclub de poort voorgoed. Met pijn in hart. Dat wel, want de leiding van de inmiddels 115-jarige vere niging noemt het verdwijnen van de schaatsbaan een 'treurige zaak'. De beslissing was onver mijdelijk nadat duidelijk werd dat de bodem onder het ijs zo lek was als een mandje en herstel van de ondergrond zeker ander halve ton zou vergen. „De ge meente was niet bereid die kos ten voor haar rekening te ne men. We zouden het dus zelf moeten betalen, maar onze Bruin kan dat onmogelijk trek ken", verklaart voorzitter J.Ver beek. En huiverend: „Een ijsclub zonder ijsbaan: eigenlijk kan het niet." De problemen houden de IJsclub en de gemeente al jaren bezig. Volgens Verbeek ligt er aan de Broekpolder-zijde van het complex onder de bodem een zoutlaag. „In de afdekkende la gen zitten minuscule gaatjes, waardoor het zout naar boven kan lekken. Dat zorgt ervoor, dat het ijs nooit dikker kan wor den dan drie centimeter, terwijl de andere kant van de baan dan al een dikte van negen centime ter heeft." Alleen bij fikse vorst ontstond er op het licht brakke water ijs met voldoende draag kracht. „Dat was dan slechts goed voor één avond. Door de slechte kwaliteit werd het direct kapotgereden en moesten we dat deel van de baan meteen afzet ten", schetst Verbeek de situatie. Overleg met de gemeente leverde de conclusie op, dat het euvel verholpen kon worden door het afgraven van de bodem. „Een laag plastic zou de lekken dan kunnen dichten. Daar hebben we dus de middelen niet voor. Voor minder geld kunnen we elders een nieuwe baan aanleg gen." Dat 'elders' is er volgens de Markt echter niet. „De ge meente noemde de surfplas. Maar dat is toch geen alterna tief', poneert Verbeek veront waardigd. „Daar valt alleen overdag te schaatsen. Er is geen licht. Iemand kan daar zomaar onder het ijs verdwijnen zonder dat wij er zicht op hebben. Die verantwoording willen wij niet nemen." Verbeek bevestigt ove rigens, dat het aantal bezoekers van de ijsbaan de laatste jaren drastisch was teruggelopen. „Een beetje logisch is dat wel. Want wie schaatst er nu graag op slecht ijs." Inmiddels heeft de clubleiding het oog laten vallen op een weiland in Holy. Verbeek noemt dat echter 'toekomstmu ziek', omdat daarover nog een rondje onderhandeld moet wor den met de eigenaar. Voorlopig moet De Vlaarding sche IJsclub haar activiteiten be perken tot de trainingen op de Haagse kunstijsbaan De Uithof. Daar rijdt de trainingsgroep har drijden en de kunstrijgroep, die uit 65 kinderen bestaat. En trots: „En wanneer er natuurijs is, or ganiseren we natuurlijk met de ijsclubs uit de omgeving wel de Westland-toertochten. Die ne men ze ons niet af." WATERWEG - In meer dan één opzicht is de Nederlandse kampioene op de 100 kilome ter hardlopen een 'slow-star- ter'. In Winschoten bleef Cor rie Bouwmeester begin sep tember vijftig concurrentes ruimschoots voor (de nummer twee arriveerde pas na twintig minuten), hoewel het meren deel direct na de start er als een speer vandoor was gegaan en in de openingskilometers ruim afstand nam van de late re nummer één. „Rustig aan, dan breekt het lijntje niet", was het motto waarmee de Maassluise het openingsoffen sief pareerde. Later lachtte ze in haar vuistje en zag ze de één na de ander terug in het vizier komen en vervolgens achter zich uit beeld verdwij nen. Goud dus. Het was niet de eerste 100 km- race. In datzelfde Winschoten had ze in 1989 al eerder deze monsterafstand overbrugd en had dat later in Den Haag tij dens een 12-uurs-race herhaald. „Een uitdaging", noemt ze het. En dat, terwijl ze inmiddels Sara gezien heeft en veel van haar leeftijdgenoten al zuchten wan neer ze een sprintje naar een op vertrekken staande trein moeten trekken. Een trage start mar keerde namelijk ook haar aan treden op de lange afstand. Ze was tot haar veertigste slechts een modale en frequente bezoek ster van trimavonden. „Samen met een vriendin, die mij steeds verweet, dat ik het vertikte om na dat trimmen nog een stukje hard te lopen. Ze vond me niet sportief genoeg", herinnert ze zich de start van haar carrière. Ze dacht er is diep over na, be- sloot de proef op de som te ne men en trok letterlijk de stoute schoenen aan. 'Is dat alles' „Eerst een kilometertje hardlo pen, dan een stukje langzaam en ga zo maar door", schetst ze de start. Totdat er 5 km achterel kaar werd gelopen en ze voor zichzelf besloot, dat dat eigenlijk niets voorstelde. Het werd ver volgens een uur en daarna steeds meer. „En ik dacht bij mezelf: als dat nu alles is." Slechts weinigen van haar generatiegenoten doen het haar na. „Voor sommigen is het zelfs onbegrijpelijk, dat ik zoveel tijd in dat lopen steek. Die verklaren me voor gek." Corrie Bouwmeester laat zich er echter niet door van de wijs brengen. Met enige tact en ge duld weet ze de andere partij dan steeds weer uit te leggen waarom ze zoveel plezier beleefd aan het lopen van die superlange af stand. „Iedereen heeft zijn eigen kwaliteiten. Ik loop en vind het heerlijk. Ik kan nog lang genoeg met een breiwerkje of een boek achter de geraniums zitten." In de voorbereiding op een grote loop investeert ze veel tijd. Dit jaar deed ze dat met haar trai ningsmaatje Leo van der Maar- el, die eveneens in Winschoten liep. Afhankelijk van het weer loopt het duo dan één tot zes uur. „Door de hoge temperatu ren was het de afgelopen zomer niet best. We hebben daarom steeds voor dag en dauw ge traind en stonden al om zes uur buiten." Ze liepen daar het door echtgenoot Bert Bouwmeester uitgezette parcours. „Rondjes van acht kilometer. Dat deden we omdat er ook in Winschoten een vast parcours gelopen werd en we zo een beetje konden wen nen aan het monotone van het steeds weer terugkerende rond je." Vierdaagse Maar meer dan 60, 70 km wordt er nooit getraind. „Ik weet dat ik de rest ook wel aankan. Vooral na de 80 km kom ik lekker in cadans. Dan houd ik ook de tijd en het tempo steeds goed in de gaten. Tussendoor wandelen om stoom af te blazen? Welnee. Dan kan ik net zo goed de vierdaagse van Nijmegen gaan lopen", lacht ze. „Nee hoor, wanneer ik een maal het ritme in de benen heb, kunnen ze op mijn doorkomst op de volgende tijdmeetpunten steeds de klokken gelijk zetten." Ditmaal leidde dat tot een lOOkm-tijd van 10 uur en 19 minuten. Dat is overigens bijna een half uur langzamer dan bij haar eerste optreden in de Gro ningse provincieplaats. „Soms kan de eindtijd beïnvloed wor den door het aantal sanitaire stops. Dat is voor vrouwen een groter probleem dan bij man nen, die de eerste de beste boom kunnen pakken." Ditmaal stond haar afspraak met clubgenoot Leo van der Maarel aan de basis van het overschrijden van de 10 uurs-grens. „Ik heb hem overge haald om mee te doen. We heb ben samen getraind en steeds gezegd, dat we samen uit zouden gaan en samen thuis zouden ko men. Het is trouwens gezelliger ook om samen te lopen. We pra ten wat af onderweg. Dat is een must, omdat je dan bij de les blijft." Toch is er niet altijd een maatje voor het sociale contact. Ook dan weet ze zich te verpozen. „Dan bewonder ik het land schap, kijk naar het publiek en de winkels, hou de klok in de gaten en, als ze er zijn, de ther mometers. Echt dat moet je doen; die afleiding heb je geeste lijk nodig." Corrie Bouwmeester mikt niet op een internationale carrière of het wereldkampioenschap. „Dat is me te professioneel. Daar lo pen buitenlandse vrouwen, die zwaar gesponsord worden. Dat is voor ons een ongekende weel de. Wij moeten al blij zijn wan neer we met onze prestaties drie regels in de krant halen. En tv of radio? Die zien we al helemaal nooit." Om de tijd tussen de 100 km- wedstrijden op te vullen, loopt ze veel marathons. „Zeven tot acht. Ook dat wordt door menigeen onmogelijk geacht." Ze legt de ruim 42 km af in bijna drie-en- een-half uur. „Of dat snel is? Nee, niet echt. Wanneer ik alles op alles zou zetten, zou ik er wellicht minstens zes minuten af kunnen halen. Maar dan zou ik minder marathons kunnen lo pen. En ik doe het zo graag. Bovendien: zes minuten minder vergt veel inspanning en daar ben ik eigenlijk weer te lui voor." VLAARDINGEN - Dat Deltas- port in de slotklassering van het Vlaardings Voetbalgala uit het seizoen 1993/94 voor kampioen Zwaluwen eindigde, sloeg zater dag in de bomvolle Sherry-bar in als een bom. Overigens eindig den beide 'kemphanen' wel met een gemiddelde van 7,40 op een gedeelde eerste plaats, maar na het aanbrengen van correcties ging de meeste eer toch naar de spelers van de voormalige coach Wolter Bos. Edwin Berveling nam trots de prijs in ontvangst uit handen van Galavertegenwoordiger Herman Berkhout. Zwaluwen-doelman Rob Grauwmeijer werd - zonder enige concurrentie - verheven tot beste speler uit het seizoen 1993/94, terwijl Cions Erwin van Rooy met zestien treffers de beste schutter bleek. De Gala-finale van een eigenlijk allang vergeten voetbalseizoen vond plaats tijdens de radio-uit stuif van Waterweg-FM. De sportredactie van de lokale zen der reikte daarna (alweer voor de vierde maal) zelf ook zijn Sportprijs uit. Eerdere winnaars waren WIK/handbal, Spirit en Refoba. Cion ('uit de as herre zen'), VZC ('inzet en karakter') en Zwaluwen ('de aanhouder wint') waren hiervoor genomi- meerd. Oud-wethouder en hui dig parlementslid Agnes van Ar- denne mocht de wisselprijs ver volgens uitreiken aan VZC's Ka rin Stein én Zwaluwens aanvoer der Martin van Ballegooien. Volgens het jury-rapport wilde de Waterweg-FM geen keuze maken uit twee teams, die beide op hun niveau excellent gepres teerd hadden en nog presteren. Om die reden was besloten om twee winnaars aan te wijzen. NU TIJDELIJK LUXE KADO'S BIJ PHILIPS ZONNEHEMELS. GRATIS GRATIS Dat het bezorgen van kerst- en nieuwjaarskaarten geen windeie ren legt, bewijst onder andere het Vlaardingse Oranje Nassau al enige jaren. De korfballers duiken dik onder het toch al verlaagde PTT-tarief en nemen genoegen met een kwartje per kaart. Tachtig vrijwilligers meld den zich in het clubhuis aan de Claudius Civilislaan. Ze sorteer den. stempelden en bezorgden meer dan twintigduizend kaar ten. Penningmeester Mari Smits zal dat legioen ongetwijfeld zeer dankbaar zjin, want het leverde de clubkas maar liefst ruim zes duizend gulden op. Baby's kussen „Voorzitter zijn van een vereni ging zou een baantje zijn van linten doorknippen en baby's kussen." Dat schijnt Jan Meier voorgespiegeld te zijn toen hij vier jaar geleden voorzitter werd van SFC. Daarna volgden echter de perikelen rond het trainings veld, de fusie met Martinit en de bouw van een kleed- en wasac- commodatie. „Vooral voor het dagelijks bestuur zijn dat perio den geweest, waarin keihard ge werkt moest worden", consta teert hij na zijn aftreden. „Een tijd ook, waarin organisatorsche werkzaamheden het voetbal kijkplezier steeds vaker naar de tweede plaats verdrongen". Die inzet bleef niet zonder resultaat, „want", sluit hij niet zonder trots zijn lange PS in het club blad af, „SMC heeft smoel ge kregen." Schopstoel De handbalvereniging De Hol- landiaan weet, dat het op het huidige veld in het wijkpark Holy-Noord op een schopstoel zit. Om niet voor een voldongen feit gezet te worden, is de clublei ding naarstig op zoek naar een andere, acceptabele, locatie. Ge noemd werd al het door bodem verontreiniging geteisterde ex- trainingsveld van Zwaluwen aan de Korhoenlaan. De gemeente heeft daarop nooit gereageerd. Ook deed de club mee met het door Fortuna gelanceerde plan VSS 2000. Het stadsbestuur vond het een goed plan, maar het werd toch afgewezen. De Hollandiaan heeft - driemaal is scheepsrecht nietwaar - weer een nieuw balletje opgegooid. Wet houder Ton van der Steen is gevraagd na te denken over de aanleg van twee handbalvelden gekoppeld aan de bouw van de reeds lang op stapel staande bouw van een (met particulier geld gefinancierde) sporthal. De wethouder heeft gezegd erover na te denken. Afscheid PPSC nam node afscheid van secretaris Jos van Oers. „Voor de club heeft hij veel bereikt en mede dankzij zijn initiatieven zijn veel zaken van de grond gekomen. Bovendien toonde hij een grote kennis van zaken en in de contacten met de gemeente, voetbalclubs en voetbalbond wist hij steeds de juiste mensen te benaderen", looft voorzitter Nico Klaassen de scheidende functionaris. Overigens zijn Klaassen en pen ningmeester Lody Kalden, hoe wel ze dat wel aangekondigd hadden, niet afgetreden. „Met het oog op het naderende jubile um leek het ons wenselijk om nog een jaar te blijven", ver klaart hij zich nader. „Maar daarna gaan we echt." Compleet Het bestuur, dat bij de voetbal vereniging RKWIK de gang van zaken rond het zondagvoetbal regelt, is weer compleet. Fred Post volgde Nico Verhart al op als voorzitter. De laatste vacatu re is nu ingevuld door Rob Hos. Pannekoekenloop De leden van de atletiekvereni ging Fortuna kunnen op oude jaarsdag al vroeg gaan 'pappen en nat houden'. Voor de fanatie kelingen onder de atleten wordt namelijk om 12.30 uur een geza menlijke training georganiseerd voor recreanten, lange afstand lopers en belangstellenden. Ook is er een testloop van 5 km. Na afloop is er een pannekoeken- diner. HOEK VAN HOLLAND - Een heuvel met 'vals plat' vormt op zaterdag 7 januari het addertje onder het gras bij de 22e Nieuw jaarsloop van de Vereniging Tennispark De Hoek. Het parcours is uitgezet in het Roomse Duin over verharde, gras- en boomschorspaden. Deelnemers kunnen kiezen uit drie afstanden: 2,5 km(voor jeugd t/m 12 jaar), 5 en 10 km. De start en finish is op het ten nispark aan de Harwichweg. De jeugd vertrekt om 10.15 uur. Het startschot voor de 5 en 10 km valt om 11 uur. Voor de eerste maal strijden een aantal sport ploegen om een groepswisselbo- kaal. Na afloop wordt de prijzen uitgereikt en worden onder de deelnemers een aantal prijzen verloot. Het inschrijfgeld is fl 3,50(jeugd t/m 12 jaar) en fl 4,50. De netto-opbrengst is be stemd voor een goed doel. GROENOORDHAL Groenoord door de j OPENOp zaterdag 7 januari wordt de sporthal volleybalvereniging Rijnmond en de handbalclub DWS in gebruik genomen. Een dag later bijt het vierde damesteam van DWS met de eerste wedstrijd de spits af. De officiële openingshandelingen vinden pas plaats op woensdag 25 januari om 16 uur. Slaapkamers, ledikanten, hoeslakens, matrassen, lattenbodems, kussens, slaapkamerkasten etc. etc. Rotterdam centrum, Goudsesingel 442-444 Rotterdan Ommoord, Binnenhot 14c i WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 41 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen Rotterdam, Prins Hendrikkade 12 -16, 3071 KB Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: 010 - 4344022 Telefax: 010 - 4602727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, N. v.d. Marei Districtverkoopleider: J.D.M. Ivo (tel.: privé: 010 - 4.555.044) Accountmanagement: N. de Poorter (tel privé: 070 - 3.282.694) J.T.A. de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Huis-aan- huisbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) 010-4.699.612/4.699.613 NS De landijshaan in de Broekpolder bestaat niet meer. De Vlaardingsche IJsclub heeft de poort op slot gedraaid en de sleutel bij de gemeente teruggebracht. Atlete in eigen tempo naar goud door GERARD S. VERVER Corrie Bouwmeester werd in Winschoten Nederlands vrouwenkampioen op de 100 km. Een wereldprestatie. „Maar in de kranten of op de radio en tv was daarover niets terug te vinden. De media zien ons niet eens staan. Wilt u verzekerd zijn van een gezonde bruine kleur, de hele winter door? Kies dan voor één van de zonnehemels van Philips. Die staan voor een prettige, veilige manier van bruinen en zijn uiterst comfortabel. De aanschaf van een Philips zonnehemel is nu extra aantrekkelijk. Want tijdelijk verrassen wij u bij drie types zonnehemels/met een prachtig Philips-kado*. Gratis! Ga snel naar uw Philips dealer en haal de zon in huis. Zwaluwen-doelman Rob Grauwemeijer links) werd door Gala bestuurslid Herman Berkhout uitgeroepen tot de beste speler uit het voetbalseizoen 1993/94. I Gratis Philips draadloze telefoon (TD 9241) t.w.v. f 349,- bij de Philips HPA-zonnehemel HB 851winkelprijs f 2.599,-. of de helft van de winkelwaarde in contanten. Gratis Philips portable CD-speler (AZ 6821) t.w.v. f 299,- bij de Philips HPA-zonnehemel HB812, winkelprijs f 1.899,- Gratis Philips portable digitale stereo-radio/ cassettespeler (AQ 6529) t.w.v. f 179,- bij de Philips zonnehemel HB 540, winkelprijs f999,-. Oud-wethouder en parlementslid Agnes van Ardenne (rechts) reikte de Waterweg FMsportprijs uit aan Zwaluwen-aanvoerder Martin van Ballegooijen en VZC-zwemster Karin Stein.

Het Nieuwe Stadsblad | 1994 | | pagina 5