Bibliofoon krijgt nieuw telefoonnummer Nieuwe zegels PTT Post P Stichting NACK adviseert waakzaamheid gedurende wintermaanden Relatiebemiddeling: 'Zoek je een partner of een voordelig personeelslid?' EXECUTIEVEILINGEN K Voorlichting over waterschapswet Gastouders gezocht Migratie Instituut verhuisd (ex art. 3:268 BW) 1-478 De Zuidhollandse waterschap pen starten begin januari geza- menllijk een aantal voorlich tingsactiviteiten over de nieuwe Waterschapswet. Deze wet heeft belangrijke en ingrijpende gevol gen voor zowel de waterschap pen als hun inwoners. De Zuidhollandse waterschap pen slaan de handen ineen om een zo groot mogelijk bereik bij de inwoners in de Provincie Zuid-Holland te bewerkstelli gen. Om de aandacht te vestigen op het werk van de waterschap pen adverteren zij in de eerste helft van 1995 gezamenlijk met een serie radiospots. De Zuidhollandse communica tie-acties zijn eveneens ter onder steuning van de individuele voorlichting van de waterschap pen in hun eigen regio's. De in woners van de waterschappen kunnen dan ook bij het water schap in hun regio terecht voor meer informatie over het werk van het waterschap, en over het hoe, wanneer en waarvoor van de kandidaatstelling en de ver kiezingen voor het bestuur. De Waterschapswet heeft een aantal ingrijpende gevolgen. De grootste verandering staat de nieuwe categorie 'ingezetenen' te wachten. In de wet is vastgesteld dat iedere burger belang heeft bij het waterschapswerk. De grond slag voor de zetelverdeling in het bestuur is van oudsher bij de waterschappen de trits Belang- Betaling-Zeggenschap: wie be lang heeft bij het werk van het waterschap, betaalt daarvoor in verhouding een bedrag (belas ting) en krijgt zeggenschap in het bestuur. Dit alles betekent dat de 'ingezetenen' zich vanaf 1995 kandidaat kunnen stellen voor het Algemeen Bestuur. De Bibliofoon -de informatiete lefoon van de openbare biblio theken in Nederland- heeft per 1 januari een nieuw telefoonnum mer gekregen, namelijk 06-9394. Deze informatietelefoon wordt per provincie uitgevoerd door de Provinciale Bibliotheekcentrales (PBC's). In 1990 zijn 3 PBC's, namelijk die van Friesland. Overijssel en Noord-Holland op bescheiden schaal en naar Ame rikaans voorbeeld gestart met deze telefonische service aan het publiek. In 1993 hebben de PBC's in Zuid-Holland, Utrecht, Gelderland zich hierbij aangesloten. In 1994 kwamen Drente en Zeeland erbij en wer den in Groningen voorbereidin gen getroffen. Hiermee wordt het uiteindelijke doel -een lande lijk netwerk- aardig benaderd. De Bibliofoon is 60 uur per week bereikbaar namelijk op werkda gen van 9.00 tot 20.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 14.00 uur. De telefoonkosten bedragen f0,75 per minuut. Een team van ervaren medewerkers is per pro vincie beschikbaar en geeft meestal binnen 5 minuten ant woord op de gestelde vraag. Deze teams beschikken over een welhaast onuitputtelijke infor matiebron: alle boeken uit de topcollectie van de PBC, enorm bestand naslagwerken en vele, grote computerbestanden. Als de vraag thuishoort bij een spe ciale instantie, krijgt de beller hiervan de naam, het adres en het telefoonnummer. Voordelen van de Bibliofoon boven de inlichtingenbalie van de openbare bibliotheek zijn, dat de vragensteller anoniem kan blijven als hij dat wenst en dat de Bibliofoon ook bereikbaar is buiten de openingstijden van de openbare bibliotheek. Per maand bereiken ruim 3.000 vragen de gezamenlijke Biblio- foonteams. Europa Kinderhulp zoekt gastouders voor kansarme kinderen gedurende een pe riode van 3 weken in de ko mende zomervakantie. Wie zich opgeeft als gastouder via één van onderstaande tele foonnummers, kan een me dewerker van Europa Kin derhulp thuis verwachten voor een gesprek. Dit is ge heel vrijblijvend. De mede werker vertelt wat men van het gastkind kan verwachten en wat men van Europa Kin derhulp mag verwachten. De vrijwilligers van Europa Kin derhulp staan gedurende het verblijf van het gastkind al tijd voor de gastouders klaar. Pas na het gesprek beslist men definitief over het gast ouderschap. Voor meer in formatie: mevrouw M. Hoobroeckx, tel. 010-4612212 of mevrouw A. Scheemeijer, tel. 078-156683. Het Nederlands Migratie Instistuut (NMI) voor Rotterdam en omgeving is per 1 januari verhuisd. Het nieuwe adres is: NMI, Kantoor Sociale Verzekeringsbank, Schepenstraat 100, Rotterdam, tel. 010-4688755. Het Nederlands Migratie Instituut is de enige landelijk gesubsidieerde organisatie die voorlichting en begeleiding geeft aan iedereen die belangstelling heeft voor remigratie. Remigra tie is een specialisme geworden en vereist specifieke deskundigheid. Elke werkdag vanaf 9.00 uur kan men op het nieuwe adres terecht met vragen over remigratie. PTT Post geeft 17 januari een aantal nieuwe postzegels van 80 cent uit. Eén van deze zegels is gewijd aan het Panorama Mesdag. Aanleiding voor deze uitgifte is de voltooiing van de restauratie van dit monumentale schilderij en van het Mesdag Museum in 1995. De postzegel is ontwor pen door grafisch ontwerper Haico Beukers. De oplage is 8.500.000. Op de postzegel is een deel van het Panorama Mesdag te zien. Net zoals H. Mesdag (1831-1915) in het Pa norama de virtuele werkelijk heid van Scheveningen heeft weergegeven, heeft Haico Beu kers zijn visie op het Panorama gegeven met het publiek van vandaag erin afgebeeld. Een nieuwe versie van de zeld zame 'Blauwe Mauritius'-zegel is per 17 januari ook te koop voor 80 cent. In 1847 gaf de Britse kolonie Mauritius, als ze vende land ter wereld, voor het eerst twee postzegels uit n.l. één van one penny en één van two pence. De postzegel van two pence, onder de naam Blauwe Mauritius, in ongestempelde vorm is de meest bekende en begerenswaardige postzegel van de wereld geworden. Ontwerper van de nieuwe Blauwe Mauriti us postzegel is grafisch vormge ver Julius Vermeulen. De opla ge is 8.500.000. Op de postzegel staat de Blauwe Mauritius afge beeld met een oranje balk. Ook wordt er op 17 januari een postzegel ter ere van drukker en kunstenaar H.N. Werkman uit gegeven. Ontwerper van de ze gel is beeldend kunstenaar Jan Bons uit Amsterdam. De oplage is 8.500.000. Op de postzegel staat de omslag van een boek werkje van de clandestiene uit geverij 'De Blauwe Schuit'. De meeste teksten die Werkman in de oorlog heeft gedrukt hadden met vrijheid, onderdrukking, strijd of geweten van doen. Deze drukwerken werden hem noodlottig. In het voorjaar van 1945 werd hij opgepakt en gefu silleerd. Het kampeerseizoen laat nog een aantal maanden op zich wachten. De meeste huisjes en caravans staan er in de win termaanden verlaten bij. Me nigeen zal zo af en toe hevig verlangen naar zijn of haar 'hutje' op de hei, in het bos of aan het strand. Kamperen is er nu niet bij. Desondanks waarschuwt de Stichting Ne derlands AdviesCentrum Langkampeerders (NACK) voor waakzaamheid in deze donkere dagen. „Juist in de winter worden heel wat beslui ten genomen, waar langkam peerders later de dupe van kunnen worden. Veel leed kan voorkomen worden," waar schuwt Gerard van den Berge namens de stichting. De afgelopen zomermaanden kregen heel veel Rijnmonders die een huisje op een van de campings het Kruininger Gors, het Waterbos of het Van Iter- sonkamp bezitten de schrik van hun kampeerleven. De Van Mo- lencatengroep nam de drie recre atieparken van de gemeente Westvoorne over en de paniek sloeg vervolgens behoorlijk toe op de campings. Clubhuizen, door de kampeer ders neergezet, waren bij de ver koop in handen gekomen van de nieuwe eigenaar. Huisjes die te dicht op elkaar staan, mochten opeens niet meer doorverkocht worden en zo zijn er nog veel meer 'veranderingen', waar de bewoners mee te maken kregen. „Maar de plotselinge problemen van deze drie campings staan niet op zichzelf," vertelt Gerard van den Berge. „Wij krijgen per jaar tussen de twee- en driedui zend klachten en telefoontjes van verontruste langkampeer ders. Het komt veelvuldig voor dat standplaatsen door de ver huurder aanmerkelijk worden verhoogd of zelfs opgezegd. On der andere vanwege zogenaamde herstructurering van de camping en/of wijziging van een gemeen telijk bestemmingsplan. NACK-leden vragen ons dan advies uit te brengen over derge lijke beslissingen. Zo kunnen de leden ook bij ons terecht wan neer er klachten zijn over facili teiten zoals paden, douches, kantinebeheer/verzorging en noem maar op. Wij staan de leden bij. Voor wat betreft alle mogelijke beslissingen die op de camping genomen worden en waar de leden bezwaar tegen hebben." „Via via kreeg ik een half jaar geleden vrij regelmatig artikelen uit deze krant opgestuurd over de problemen van de drie eerder genoemde campings. Het doet ons als stichting heel veel pijn om telkens te moeten constate ren dat de kampeerders steeds met onrustgevoelens te maken krijgen, terwijl ,ze alleen maar rustig willen recreëren." Overleg „De meeste leden van onze stich ting wonen in de grote stedelijke gebieden," vervolgt .Van den Berge zijn verhaal. „Die mensen maken voor hun ontspanning veelvuldig gebruik van vaste standplaatsen, die ze vaak per jaar huren. Veel veranderingen worden in de wintermaanden doorgevoerd, zodat veel mensen niet op de hoogte zijn of niet met elkaar kunnen overleggen. Vaak worden dan dure advocaten in gehuurd, die de verenigingskas een flink stuk leger maken." De positie van langkampeerders staat onder druk. Bij sommige recreatie-ondernemers ontstaat er een andere visie ten aanzien van het begrip 'langkamperen'. Deze recreatie-ondernemers kie zen voor een sterke up-grading van hun kampeerterreinen. Ge volg daarvan is dat de kampeer ders, die vaak meer dan 20 jaar op een vaste standplaats staan, plotseling moeten wijken voor recreatiebungalows. Voor deze bewoners is dat vaak onbetaal baar en in veel gevallen ook on haalbaar. Niet alle zomerhuisjes kunnen zo maar verplaatst wor den. De met zorg opgebouwde stulpjes worden plotseling waar deloos. Van den Berge: „Hetzelfde ver schijnsel zien we nu ook bij de privatisering van kampeerterrei nen. De optimale winstgevend heid van de grond wordt uit gangspunt voor de nieuw te voe ren expliotatie. Het zal duidelijk zijn, dat in deze gevallen de lang- kampeerder niet in dat plaatje past." Jaren 60-verschijnsel Uit onderzoek blijkt dat de be hoefte aan langkamperen tot het jaar 2005 ongeveer gelijk zal blij ven. Het gaat dus niet om een typisch verschijnsel van de jaren zestig. Helaas worden ouderen nu de dupe van standplaatsver hogingen en juist deze groep wordt vaak gedwongen hun kampeereenheid te verkopen. „N u zie je ook steeds meer jonge gezinnen die de drukke stad ont vluchten en een camping opzoe ken. Er ontstaat onzes inziens een overschot aan dure bunga lowparken, terwijl de vraag naar campings steeds groter wordt. De ondernemers denken er ech ter vaak anders over. Er ontstaat een onevenwichtige relatie tus sen recreant en sommige onder nemers. Wij zijn daarom erg ac tief op het gebied van belangen behartiging, met name de rechts positie van langkampeerders. Zo is het NACK ook betrokken bij het geven van adviezen aan de overheid en overheidsinstellin gen. Wij pleiten dan ook voor wettelijke huurbescherming van langkampeerders en we streven naar meer overleg inzake recht vaardige prijsverhogingen. Daarnaast bieden wij de mensen verschillende pakketten aan, met daarin juridische adviezen, in koopbemiddeling, maar ook verzekeringen speciaal afge stemd op campingeenheden," al dus Van den Berge. Het lidmaatschap van de NACK bedraagt f65,- per jaar, inclusief rechtsbijstandverzekering. NACK is te bereiken via postbus 2175, 1180 ED in Amstelveen, tel. 020-6478610. Een relatiebemiddelingsbureau heeft voor veel mensen een nare bijklank. Daar ga je naar toe als je per se wilt trouwen, of als je alles al geprobeerd hebt om een partner aan de haak te slaan. Wie 'overgeschoten' is, zoekt bij zo'n bureau zijn of haar heil. Maar het relatiebureau van nu is iets anders dan het huwelijksbu reau van vroeger. Tenminste, dat streeft Liesbeth van den Her ik uit de Hoeksche Waard na met haar eigen relatie-adviesbu reau. „Ik vraag zakenmensen tijdens het eerste kennismakingsgesprek wel eens: 'Zoek je een partner of een voordelig personeelslid?' Sommigen mensen hebben zo veel eisen dat ze voorbij gaan aan de realiteit. Ja, voor dit werk moet je een behoorlijk portie mensenkennis hebben", verze kert Liesbeth van den Herik. Huishoudster Ze moet nog wel eens de nodige vooroordelen uit de weg ruimen. „Sommige vrouwen zijn bang dat mannen alleen een veredelde huishoudster zoeken. Maar in de praktijk blijkt dat al'eenstaande mannen helemaal geen partner zoeken die het huishouden gaat bestieren. Ze zijn immers al aan hun eigen huishouden gewend en doen deze klusjes zelf. Ze zijn niet op zoek naar kookles, maar naar een partner die lief en leed met hen wil delen." Een ander vooroordeel, maar dan over het bemiddelingsbu reau zelf waar Liesbeth tegen aan loopt,is de slechte naam die dergelijke bureaus hebben. 'Zak kenvullers', wordt er gezegd. „We willen ons niet verschuilen. Daarom hebben we een stand op de Femina gehuurd dit jaar. Om de drempel te verlagen voor ons maar ook voor ons publiek. We kregen veel positieve reacties." Voor wie is een dergelijk bureau bestemd? Liesbeth van den Her ik: „De grootste groep 'zoeken den' is tussen de dertig en vijftig jaar. Wat natuurlijk niet weg neemt dat jongere of oudere mensen zich in kunnen schrijven. Onlangs bracht ons bureau een 82-jarige mevrouw en 79-jarige heer met elkaar in contact. Dat klikte meteen en deze mensen gaan samen verder. Sommige mensen hebben zoiets van 'moet dat nou nog, die oude mensen koppelen?'. Maar waarom niet? Deze mensen hebben net zo goed recht op een leuke relatie." Liesbeth van den Herik staat de waarborg van de privacy van haar cliënten voorop. Inschrij ven kan pas na legitimatie en het de verstrekking van het privé- telefoonnummer van de kandi daat. „Daarmee sluiten we men sen uit die eigenlijk niet serieus op zoek zijn, of getrouwd zijn en 'iets' er bij willen. We zijn een betrouwbaar bureau en nemen de grootste zorgvuldigheid in acht." Astrologie Tijdens het eerste persoonlijke gesprek vraagt Liesbeth aan de kandidaten iets over zichzelf te vertellen en hun wensen ten aan zien van de nieuwe partner ken baar te maken. „Naast de ge bruikelijke inventarisatie over de gezinssamenstelling en oplei dingsniveau spelen er ook ande re invalshoeken een rol. Vrou wen hebben vaak een voorkeur voor een partner met een be paald sterrenbeeld. Wel of niet roken, dat is tegenwoordig ook een wens waarmee rekening ge houden dient te worden. Religie, dat speelt ook nog steeds een rol." Het relatie-adviesbureau van Liesbeth van den Herik richt zich op de regio Zuid-Holland. Wie interesse heeft kan op werk dagen tussen 14.00 en 20.00 uur bellen naar tel. 01862-4394. L DONDERDAG 5 JANUARI 1995 Notaris J. Deurloo, te Vlaardingen, is voornemens op de woensdagen 25 janu ari en 1 februari 1995, telkens des namiddags om vier uur, in een der lokalen van het gebouw Triangel aan de Fransenstraat 12, ex artikel 3:268 van het Burgerlijk Wetboek, respectievelijk bij inzet en afslag(toewijzinq), in het open baar te verkopen: 1. De bungalow met garage aan de Populierendreef 126 te Vlaardingen met het erfpachtsrecht tot en met 31 mei 2036 op de grond, kadastraal bekend gemeente Vlaardingen, sectie K nummer 3148, groot 5 aren 85 centiaren Erfpachtscanon voor de gehele duur afgekocht. Canon 1- per jaar. Zakelijke lasten 1995: - Onroerende zaakbelasting: j 345 qo - Rioolrecht: 153 00 - Waterschapslasten: 68 93 - Erfpachtscanon: 1 go Achterstallige zakelijke lasten voor rekening koper(s). 2. Het appartement aan de Van Hogendorplaan 158-C te Vlaardingen (woning met bergruimte), kadastraal bekend gemeente Vlaardingen sectie G, com plexaanduiding 2878-A, appartementsindex 15, met het onverdeeld 57/ 1000ste aandeel in de bijbehorende (eigen) grond en het daarop staande flatgebouw. Zakelijke lasten 1995: - Onroerende zaakbelasting: 106 00 -Rioolrecht: 153 00 - Waterschapslasten: 20 62 -Servicekosten: 100.00 per maand Achterstallige zakelijke lasten en servicekosten voor rekening koper(s). 3. Het appartement aan de Parallelweg 122-B te Vlaardingen (woning op de eerste verdieping met berging in het souterrain) kadastraal bekend ge meente Vlaardingen sectie D, complexaanduiding 5192-A, appartementsin dex 29, met het onverdeeld 1/50ste aandeel in de bijbehorende (eigen) grond en het daarop staande flatgebouw. Zakelijke lasten 1995: - Onroerende zaakbelasting: 129 00 - Rioolrecht: 163 00 - Waterschapslasten: \2.4A Servicekosten: 85.00 per maand Achterstallige zakelijke lasten en servicekosten voor reking koper(s). Tot en met 11 januari 1995 (uiterlijk 14 dagen vóór de inzet) kunnen gegadig den ten kantore van genoemde notaris schriftelijk een bod uitbrengen op het (de) in veiling te brengen registergoed(eren). Biedingen dienen vergezeld te gaan van een deugdelijke bankgarantie, gesteld op naam van genoemde nota ris, ten belope van tien procent (10%) van het bod voor het sub 1 genoemd pand, en twintig procent (20%) van het uitgebrachte bod, voor de overige pan- Veilingvoorwaarden liggen 14 dagen vóór de inzet ter inzage van het publiek ten kantore van genoemde notaris. De in veiling te brengen panden kunnen eventueel worden ontruimd krachtens de grosse van de veilingakte. Kosten van (eventuele) ontruiming zijn voor re king van de koper(s). De veiling van het sub 1 gemeld registergoed vindt plaats in collegiale samen werking met Van der Valk, Bonga Partners, notarissen te Schiedam Alle inlichtingen te bekomen bij: Notariskantoor J. Deurloo, Schiedamseweq 57/6, 3134 BB Vlaardingen, of telefonisch: 010-4343950/4346234/4347274. nederland 80 De drie nieuwe zegels van PTT Post MtröftlMTfïmi&föÖS VAS4 Of, ÖPfNISAftf SiSUOTKf75 CT/MIN Langkampeerders verrast door veranderingen op campings doorCOR HULSBUS Wintertijd betekent geen winterslaap voor langkampeerders 7» Liesbeth van den Herik: 'Mannen willen geen kookles, maar een levenspartner'

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 7