SPORT Badmintonclub Refoba doet goede zaken met schoolsport-toernooi W f Optimisme bij TSF Vier maanden feest bij PPSC Bittere pil voor schakers De Maat sterker dan Schiedammers WÊk Juventus gaat net onderuit Van 't Hof wint nationale titel Oranje Nassau blijft in de hoek waar de klappen vallen Huizinga op weg naar Atlanta DWS gemakzuchtig Prestatieloop A.V. Fortuna Ondersteuning sportclubs Harga groot scoringsvermogen Venijn ODI in laatste minuut 2-1442 SCHIEDAM— Het eerste team van schaakvereniging Groenoord reisde zaterdag naar Amstelveen en kreeg van de plaatselijke schaak club een onverwachte neder laag te slikken. Kees van der Weyden, Hans Uytenbroek en Cor de Zwart zorgden voor de volle winst, maar de nederlagen van John van Baarle, Joost van Dam, Aad Juyn en invaller René Mersch waren funest voor de Schiedammers. De remise van Kees van Toor kon het verlies niet afwenden, zodat de uitslag 4,5-3,5 werd voor Amstelveen 3. Na deze nederlaag heeft Groenoord in de derde klasse van de KNSB een bescheiden middenmootpositie met 6 punten uit 5 wedstrijden. Op zaterdag 4 februari ontvangt Groenoord in het vertrouwde clublokaal Boerderij Land- vreugd het Amsterdamse Nieuwendam. WATERWEG Michel de Maats overwinning op de tien kilometer van de Polderloop in Piershil betekende de derde overwinning van dit seizoen in de Zuidersterlopen. De Vlaar- dinger gaat zodoende ook op kop van het algemeen klasse ment. De Schiedamse lopers kwamen op zes minuten en meer na De Maat over de finish. Nico de Vries was de snelste in 36.20 op één seconde gevolgd door Karei Leeuwangh. Barend de Reuver (37.35) en Ton Coufreur (39.33) bleven net binnen de 40 minuten. Willem en Pim de Koning hiel den elkaar het hele parcours ge zelschap en eindigden op één tel na elkaar (40.03 en 40.04). Ton van Vliet en Lize Wuyster voltooiden de tien kilometer in respectievelijk 41.33 en 46.24. SCHIEDAM DWS begon sterk in de eerste competitiewed strijd in hun nieuwe thuishaven. Tegenstander Snelwiek werd in sporthal Groenoord alle kanten op gegooid, wat resulteerde in een 8-3 voorsprong. De 2e helft dachten de Schiedamse handbal lers te gemakkelijk het einde te halen. De royale voorsprong verdween als sneeuw voor de zon. Achteraf mocht DWS nog blij zijn met een punt. Pas twee minuten voor tijd werd de eind stand van 15-15 gerealiseerd. VLAARDINGEN Na een intensieve voorbereidingspe riode van ruim vier maanden konden Leo van de Lubbe en zijn team van medewerkers van het biljartdistrict Nieuwe Waterweg Noord afgelopen zondagmiddag met tevreden heid terugzien op de verwer king van het Nederlands kam pioenschap driebanden eerste klasse. In het kader van het 50-jarig jubileum kreeg het district Waterweg Noord deze titelstrijd toegewezen. „Het probleem was echter, dat wij geen geschikte biljartlokatie hadden en daarom zijn wij uit- VLAARDINGEN Jaap Jongejan en Dick van Rijn slaakten een zucht van ver lichting aan het einde van de tweede dag van het zaalvoet baltoernooi voor de Vlaar- dingse basisscholen. Van 's ochtends vroeg tot laat in de middag hadden de twee VFC- ers 32 wedstrijden van een klein kwartier in goede banen geleid. De gedachten moeten ook even zijn uitgegaan naar de eerste dag toen HVO de organisatie in handen had en 48 wedstrijden in twee hallen moesten begeleiden. „Het is ieder jaar hetzelfde", al dus Jasper Stil, die ongetwijfeld namens alle HVO-begeleiders (Piet Bravenboer, Tom Bouw man, Rob Voorbach en Fred Hemmes) sprak. „Je komt thuis met een knallende koppijn. Maar dat mag de pret niet weg nemen want het blijft een gran dioze happening. We hebben zelfs al voor volgend jaar 'gete kend'. Het is alleen de vraag of het met het oog op de sportbe- zuinigingen in 1996 nog op de agenda staat. De gemeente stelt nu nog de Westwijkhal 'gratis' ter beschikking. Ik hoop dat dat volgend jaar weer gebeurt want je beleeft heel veel plezier aan die jeugd." Het mooiste bewijs levert Jasper Stil met de anekdote ovër het meisjesteam dat moest tossen om de aftrap. Het team dat de geweken naar de aula van de scholengemeenschap VOS en dat is uitstekend bevallen", zegt Leo van der Lubbe. „Van alle kanten hebben wij de medewerking gekregen om er een echt kampioenschap van te maken, want er worden nogal wat eisen gesteld aan zo'n titelstrijd." Vorige week is er hard gewerkt om van de aula aan de Claudius Civilislaan een echt biljartcen trum te maken. „De voorberei dingstijd van ruim vier maanden moest toen echt vorm gaan krij gen. Dat is zonder meer gelukt. Door de medewerking van veel sponsors en door het feit dat wij de horeca in eigen hand hebben gehouden, is dit nationale kam- toss won, mocht op aanwijzing van Stil beginnen en liep pardoes met de bal in de handen weg. Na uitleg dat de bal alleen met de voet mocht worden beroerd, was de logische(?) vraag van het drie turven hoge meisje of het nog uitmaakte naar wie de bal werd gespeeld. Het draaide in deze twee dagen om de kwalificatie voor de grote finale op woensdag 18 januari in pioenschap voor ons ook uit voerbaar geweest." Leo van der Lubbe is daarom erg gelukkig, dat hij via zijn con tacten de beschikking kreeg over de aula van het VOS. „Ook mag de medewerking van de gemeen te Vlaardingen niet worden ver geten, die onder andere de deel nemers in het Visserij museum heeft ontvangen, een sfeervol ge beuren", aldus Van de Lubbe. de Speelhal. Op dag één gingen 25 basisscho len de strijd aan in twee hallen. Finaleplaatsen Slechts zes finaleplaatsen waren te verdienen. De teams van de basisscholen De Klinker, Het Visnet, 't Anker 2, 't Ambacht 3, Schakel 1 en De Regenboog ble ken de beste uit hun poule. Op VLAARDINGEN De be langstelling voor het badminton- toernooi voor leerlingen van het basis- en voortgezet onderwijs was dit jaar erg groot. Niet min der dan 140 deelnemers kreeg de badmintonclub Refoba te ver werken. „En dat is een hele klus geworden", zegt Refoba-voor- zitter Alex Hakhoff. „Maar wij hebben het met plezier gedaan. De medewerking uit de vereni ging voor deze activiteit was erg groot, vooral de jeugd heeft zich de gehele dag ingezet om de or ganisatie vlot te laten verlopen", blikt Hakhoff tevreden terug op dit evenement. „Voor de eerste keer mochten ook leerlingen uit de groepen zeven en acht van het basison derwijs aan het toernooi mee- De prestaties op het biljartlaken waren uitstekend. Lange weg „De sub-top van Nederland was in Vlaardingen aanwezig. En om door te dringen tot deze finale moesten de deelnemers een lange weg afleggen", weet de organisa tor. „Nederland kent 53 distric ten. De beste spelers plaatsten dag twee was het vooral in poule tien tot op het laatste moment spannend. Na Bavinck, Wete ring 1 en Prisma 2 was het uit eindelijk Het Kompas, dat dankzij het doelsaldo De Ark van een finaleplaats afhield. On der het toeziend oog van de jeugd van De Ark schoot Het Kompas zich pas een minuut voor tijd via een pingel naar de finale. doen en dat is een schot in de roos geweest. De belangstelling uit die sector was enorm", aldus Alex Hakhoff, die met dit toer nooi de aandacht van de jeugd op het badmintonnen -wil rich ten. „Veelal wordt eerst gekozen voor voetbal, maar er zijn door de jeugd natuurlijk nog veel meer leuke sporten te beoefenen in Vlaardingen en dat was een beetje de opzet van dit toernooi. De jeugd op een speelse wijze kennis te laten maken met deze sport en met onze vereniging en daar zijn wij prima in geslaagd." Het badmintonnen in Vlaardin gen heeft zich erg lang in de sfeer van de recreatie afgespeeld. „En daar willen wij verandering in brengen. Naast de goede presta ties van ons eerste team, dat zich uiteindelijk voor de finale van de vier gewesten en de beste twee spelers uit de vier gewesten mochten naar dit kampioen- - schap." Uiteindelijk werd zondagmid dag biljarter Van 't Hof uit Al- mere door burgemeester Stam gehuldigd als Nederlands kam pioen en terecht. Hij won alle zeven partijen. VLAARDINGEN Atletiek vereniging Fortuna start op zon dag 15 januari weer met de nieu we reeks prestatielopen voor 1995. Op het programma staan 2, 5, 10 en 15 kilometer. De start is zoals gebruikelijk op het com plex van Fortuna aan de Mar- nixlaan en het startschot voor alle afstanden wordt gelost om 11.00 uur. Het inschrijfgeld be draagt een rijksdaalder (zonder herinnering) en vijf gulden (met herinnering). Voor meer infor matie kan men terecht bij Ans en Ger van Walsum, telefoon 4744969. SCHIEDAM De basket- balsters van Juventus gin gen in een hectische wed strijd tegen DAS met 58-65 onderuit. De vrouwen van Martin van Dijk begonnen slecht aan de 'eerste helft en dat brak hen later op. DAS profiteerde optimaal en scoorde 17 maal tegen nul voor de thuisploeg. Bij rust bedroeg het verschil 'slechts' 12 punten. De twee de helft werd op het scherpst van de snede uit gevochten. Juventus kwam knap terug tot drie punten achterstand maar twee minuten voor tijd besliste de Delftse ploeg de wedstrijd met twee scores achtereen. binnenkort voor de vierde keer op rij kampioen kan worden, willen wij bij de jeugd al een klein beetje in die richting gaan werken." De Vlaardingse badmintonvere niging zorgde in de sporthal Westwijk voor de organisatie, terwijl het voorbereidende werk werd uitgevoerd door de sectie schoolsport van de Vlaardingse sportraad. „Dat is uitstekend verlopen en voor herhaling vat baar", zegt een opgetogen Alex Hakhoff. Het toernooi werd afgewerkt in 27 poules. De winnaars van elke poule ontvingen een gouden me daille, terwijl alle deelnemers een vaantje in ontvangst mochten nemen als herinnering aan dit sportevenement. SCHIEDAM - De selectie van PPSC speelt op 25 april een wed strijd tegen de oud-internatio nals. Het duel maakt deel uit van het jubileumprogramma, dat wordt georganiseerd ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van de 4e klasser. De festiviteiten zijn uitgesmeerd over een tijdspanne van vier maanden, maar heeft zijn hoog tepunt in de week voorafgaande aan de familiedag op 29 april. Op 22 april verschijnt het jubi leumblad. Vervolgens is er op 24 april een sponsoravond met een (nog onbekende) gastspreker, op donderdag 27 april volgt een VLAARDINGEN Aan de inmiddels indrukwekkende reeks successen heeft judoka Mark Huizinga afgelopen zater dag weer een mooi resultaat toe gevoegd. De Vlaardinger werd in Den Bosch in de categorie onder 78 kilogram Nederlands kampioen. Huizinga had in de aanloop naar de finale weinig moeite met zijn tegenstanders. De finale werd een aantrekkelij ke partij, tegen een onbekende tegenstander. Valerie Tsyarkia- ni, azielzoeker uit Georgië en sinds enkele maanden lid van de VLAARDINGEN Bij de sportraad Zuid-Holland wordt geconstateerd dat sportclubs steeds .vaker om advies vragen bij het oplossen van hun eigen specifieke problemen. Volgens dit sportcollege is het noodzake lijk dat daarom op maat wordt geadviseerd. Om goed te kunnen bepalen wat de specifieke vraag van de sportclub is en welk aan bod de sportraad Zuid-Holland hierop kan doen, is het 'vereni- gingsondersteuningsmodel' ont wikkeld. Per vereniging maakt de sportraad een ondersteu ningsplan. Dit plan varieert van een gericht advies tot het door lichten van de vereniging of het opzetten van nieuwe activiteiten. Sportclubs, die belangstelling hebben, kunnen kontakt opne men met de Sportraad Zuid- Holland, Arckelweg 30 2885 SN Poeldijk, telnr. 01749-44940. quiz-avond voor alle trainende elftallen en op 28 april een offi ciële receptie. De familiedag staat bol van activiteiten zoais een 7 tegen 7 toernooi, een re cord-poging om met 75 tegen 75 op één veld te voetballen, een vrijmarkt, een reünie voor oud leden en een tentoonstelling over '75 jaar PPSC'. Tussen januari en eind april is er bij PPSC een klaverjas- en bil jartcompetitie, een sponsor- en prestatieloop, een trainingsdag voor de jeugd en een internatio naal jeugdtoernooi. Bovendien gaat de jeugd ook strijden om de shoot-out bokaal. Nederlandse judobond, maakte het de Vlaardinger nog aardig moeilijk. Mark Huizinga liet zich echter niet verrassen door de judoka uit Rusland en won ook deze partij. De nationale titel sterkt Mark Huizinga in zijn poging om zich via het Europees en het Wereld kampioenschap judo in 1995 rechtstreeks te plaatsen voor de Olympische Spelen in Atlanta in 1996. De Vlaardinger moet dan bij de wereldkampioenschappen in Tokio aan het einde van dit jaar bij de beste acht eindigen. SCHIEDAM De badmintonners van TSF hebben zondag met 8-0 gewonnen van De Sjuttul uit Badzand, dat onderaan de ranglijst bungelt. De achterstand op Velo is inmiddels verkleind tot één punt. Velo liet het afgelopen weekend een punt liggen door een 4-4 gelijkspel tegen De Zeemeeuwen. Bij winst op Velo, in het treffen op 22 januari, is TSF verzekerd van het kampioenschap. Voor die tijd staat nog wel het duel in en tegen Spijkenisse op het programma, maar gezien de 8-0 zege bij in de vorige wedstrijd mag dit geen probleem vormen voor de Schiedammers. SCHIEDAM Harga blijft het ook in het nieuwe jaar goed doen. De korfballers kwamen te gen Ter Gouw niet in de proble men. In de eerste helft nam de ploeg al snel een voorsprong van vier punten. De gehele eerste helft bleef dat gaatje gehand haafd, 9-5. In de tweede helft consolideerde Harga de voor sprong en eindigde met een 16- 13 overwinning. Het meest in het oog springende was het scorings vermogen van de Schiedammers aangezien alle spelers en speel sters doel troffen. SCHIEDAM De korfbal lers van ODI speelden tegen koploper Reeuwijk een pri ma wedstrijd en hadden zelfs moeten winnen. In de laatste vijf minuten, bij de stand 9-9, scoorden de Schiedammers met een schitterend afstand schot, maar zagen om ondui delijke redenen de treffer ge annuleerd. Het zou een te rechte beloning zijn geweest voor de vechtlust, want bij een achterstand van 9-7 kwam ODI sterk terug. Na de scheidsrechterlijke dwaling kwam Reeuwijk di rect op voorsprong, 10-9. In de allerlaatste minuut pakte ODI echter het eerste punt van de koploper én van 1995. VLAARDINGEN Korfbalvereniging Oranje Nassau is er ook in de zesde competitie-wedstrijd niet in geslaagd een overwinning te behalen. In de ontmoeting met mede-degradatiekandidaat Sagitta verloor de Vlaardingse ploeg kansloos met 12-9. „Een slechte partij korfbal", liet aanvoerster Anja van de Kooij na afloop weten. „In de eerdere competitiewedstrijden dit seizoen mochten wij nog van pech spreken, maar nu speelden wij duidelijk ver onder de maat." Door deze nederlaag heeft Oranje Nassau drie punten achterstand op Sagitta en met de wetenschap dat er twee ploegen moeten degraderen, lijkt de toekomst voor de ploeg van trainer Ed Mayer erg somber. Spirit deed in en bij Badhoeve dorp goede zaken. De Vlaardingse ploeg won met 21-14 en bezet na deze overwinning de derde plaats op de ranglijst. De stijgende lijn, die voor de winterstop al zichtbaar was, werd tegen Badhoe vedorp duidelijk doorgezet. De Vlaardingse ploeg had vanaf het begin van de partij de touwtjes in handen. Viola Oosterman scoorde al snel 1-0 en langzaam liep Spirit uit naar een beslissende voorsprong van zeven doelpunten. Badhoevedorp kon de nade rende nederlaag moeilijk verwerken en moest dat bekopen met een rode kaart. Doelpuntenmakers bij Spirit waren Marco Zee- bregts(6x), Chris van Leeuwen(5x), Edward Vermeij(4x), Robert Hoogerwerf(2x), Jolanda van de Velde(2x), Bianca van Oos ten! lx) en Viola Oosterman(lx). •VNW 7 9RHi§ E»«r /iet hadmintontoernooi run Refoha bestond erg veel belangstelling. door PETER SPEK Geslaagd NK biljarten na intensieve voorbereiding t Burgemeester Stam reikt de prijzen uit tijdens het Nationaal kampioenschap biljarten. Ook in de ontmoeting met mede-degradatiekandidaat Sagitta behaalde korfbalvereniging Oranje Nassau geen overwinning. In de aula van de VOS werd dit weekeinde geconcentreerd gespeeld voor het nationaal biljartkampioenschap. Jeugdzaalvoetbaltoernooi weer grandioze happening De jeugd en hegeleiders vermaakten zich uitstekend in de Westwijkhal tijdens het jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi voor de basisscholen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 17