SCHIEDAM Stappertje brengt de blues 1 Vogel of schemerlamp? Koning van de nieuwe vervreemding' w Pelican Brief in Het Filmhuis Laatste kans in De Teerstoof Kaarten voor Mondriaan Engelse topkwaliteit bij ACR keukens Bekende schrijfster in de Blauwe Brug Lezing over expressionisme Gebit stuk? ORANJE Lunchen in Groenoord Insluiper in het ziekenhuis Ria Klop's levensmuur Aktiviteiten in cifé Grote Markt Programma Yan Diggele Paragnost in wijkcentrum De gewaagde sprong van een Schiedamse muzikant it?. Zakelijk bekeken WDENSDAG 11 JANUARI 1995 2-1441 SCHIEDAM De bezoekers vai café De Grote Markt op het gdijknamige adres kunnen de komende dagen de nodige ex- triatjes verwachten. Zaterdag 14 jatuari treedt er de formatie Flat Cits op met rock-a-billy muziek. Atnvang: 22.00 uur. Zondag 15 jaiuari wordt er een lingerie party voor dames gehouden. Ainvang: 13.00 uur. De toegang to. café de grote Markt is als alijd gratis. SCHIEDAM De Schiedamse ftrmatie 'Rock of ages' speelt zaerdagavond 14 januari in café 't Stappertje op de Hoogstraat 59 Aanvang: 22.00 uur; toe gang: gratis. De band speelt eijen werk en bestaat uit Rob Beer (gitaar/vocals), Fred van Uien (strings/bas) en Ferry Biijtendijk (drums). SCHIEDAM Café Van Dig- gde op de Grote Markt sluit de sffie 'muziek-op-donderdag- aiond', morgen de 12de januari, afmet een optreden van de folk- baid 'Hunds Mund Apology'. Ainvang: 21.30 uur; toegang: gratis. Vanaf 15 januari is er ielere zondagmiddag muziek in Vin Diggele, geprogrammeerd dcor Kees van Krugten. Méér hiirover in Het Nieuwe Stads- blid van donderdag. SCHIEDAM Paragnost Ed Riosmalen geeft tijdens een pa- raiormale bijeenkomst op don- dffdag 12 januari een aantal ses sie. Roosmalen is voornemens biodschappen door te geven met diepte werking. De avond wirdt georganiseerd door Spiri tuele vereniging Harmonia. Pkats van handeling: Wijkcen- trtm Nieuwland, Dr. Wibout- pkin 165. Aanvang 20.00 uur, ertree 7,50. SCHIEDAM Erik Slagter, oider meer bekend als auteur vai uitgebreide publicaties over dc kunstenaars Dora Tuynman er Bram van Velde, houdt zon dig 15 januari een lezing in het Stedelijk Museum. Centraal sttat dan het grafische werk van kmstenaar Bram van der Velde. Werk dat volgens Slagter 'door giote intensiteit en spontaniteit, ei de hoge technische perfectie etn belangrijke plaats heeft in de moderne grafische kunst'. De piblicatie 'Bram van Velde, een hommage' is verschenen bij de eerste tentoonstelling die in het ktder van de honderdste ge boortedag van Van Velde wordt gdiouden. Aanvang van de le- ziig over deze expressionistische kinstenaar is 15.00 uur in de aila. De tentoonstelling loopt tct en met 29 januari. Veringmeier Tandtechniek Jonge jenever Oranje Vieux Oranje Een scène uil 'Guido is een schemerlamp SCHIEDAM 'Guido is een schemerlamp'- zaterdag 14 ja nuari in De Teerstoof- is een poppenvoorstelling van Teja- ter Beer. Het verhaal gaat over een boom die zichzelf afvraagt hoe hij als een echte held kan sterven, over Boudewijn die bij zijn oma gaat logeren én over de slaperige vader van Boude wijn die precies weet hoe de wereld in elkaar zit. De hoofd rol is weggelegd voor de vogel Guido die denkt, dat hij een schemerlamp is. Guido heeft inderdaad een snoer en een stekker, maar maakt dat je meteen tot schemerlamp. Want voor een schemerlamp moet je toch groot zijn? De vermakelij ke en snelle rolwisselingen houden de spanning erin en kinderen worden op hilarische wijze bij de voorstelling be trokken. De voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf vier jaar. Zaterdag 14 januari in De Teerstoof. Aanvang: 14.00 uur; toegang: 7,50. Reserveren kan bij de Schie damse Theaterkassa in de Bre de Marktsteeg 3, telefoonnum mer 4269563. De openingstij den zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur. SCHIEDAM „Ik ben de koning van de nieuwe ver vreemding", vindt Ricky De- Sire. Deze Schiedammer, die 33 jaar geleden als Eric de Boer geboren werd, heeft on langs zijn eerste solo-cd uitge bracht onder de titel Psycho- foon. „Veel mensen", zegt DeSire, „vinden Psychofoon geen leuke cd. Maar dat inte resseert mij niets." Al in 1982 schreef DeSire zijn eerste Nederlandstalige liedjes. In 1985 en 1986 maakte hij deel uit van de Utrechtse groep Ric ky DeSire De Verboden Vruchten, een groep met een 'controversieel Nederlandstalig repertoire'. Na het uiteenvallen van deze groep begon DeSire zijn solocarrière. Gewaagd DeSire noemt Psychofoon een typische fin-de-siècle-plaat, met teksten die fataal, somber en ge waagd zijn. „Ik wil verder gaan waar het gewone luisterlied op- Zanger Ricky DeSire noemt Psychofoon een typische fin-de-siècle-plaat houdt. Mijn muziek is een nieu we sub-stroming, de Nieuwe Vervreemding, een gewaagde sprong voor de Nederlandstalige popmuziek." Die vervreemding wordt geïllustreerd door de naam van het label waarop Psy chofoon verscheen: Ik ga hart stikke dood records. Op zijn debuut-cd begeleidt De Sire zichzelf op akoestische gi taar. Dit simpele instrumentari um stelt hem in staat zijn liedjes ook op straat ten gehore te bren gen. Dit doet hij dan ook gere geld, getuige de foto die binnen in het cd-boekje te zien is. DeSi re treedt eveneens veelvuldig op in cafés in verschillende grote steden. Godsdienst De liedjes op Psychofoon dragen niet bepaald opwekkende titels als 'Uitgeluid', 'Ik heb er genoeg van', 'De artiest die niet aan de bak kan komen' en 'De juffrouw van het herentoilet'. Ook de godsdienst wordt niet gespaard, getuige 'Jezus verdoemd' en 'Onze lieve vader die in de hemel zijt'. Psychofoon van Ricky DeSire telt vierentwintig liedjes en duurt 73 min. 41 sec. Voor informatie en boekingen: tel. 4707269. SCHIEDAM In Het Film huis, in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12, wordt vrijdag 13 januari The Pelican Brief gedraaid. In deze film speelt Julia Roberts de begaafde rechtenstudente Darby Shaw. In haar eentje stelt zij in een rap port de malafide praktijken van de overheid aan de kaak. Na een diepgaande studie heeft ze na melijk ontdekt waarom twee operrechters zijn vermoord. Haar bevindingen bedreigen het welzijn van vele hooggeplaat- sten. Haar leven niet meer zeker, wendt ze zich in wanhoop tot de bekende parlementair-journalist Gary Grantham (Denzei Was hington) met wie zij de strijd voor gerechtigheid tot het uiter ste voortzet. The Pelican Brief is gemaakt naar de gelijknamige bestseller van John Grisham. Aanvang: 21.30 uur; Het Film huis is geopend vanaf 20.30 uur. Toegang: 5,- voor donateurs; donateur worden kost 7,50 per seizoen inclusief eerste film. SCHIEDAM In gebouw De Weerklank aan Cornelia van Zantenplein 51 organiseert de Stichting Interkerkelijk Ont moetingshuis Schiedam-Noord op zaterdag 14 januari een lunch bijeenkomst. De kosten bedra gen inclusief een drankje vijf gul den per persoon. Voor deze maaltijd kan men zich aanmel den tijdens de openingsuren op donderdag en zaterdag tussen 14.00 - 17.00 uur, telefoon 4700883. Tevens kan men in schrijven via medewerkster Gera Groenewegen (tel. 4709971). Jeroen van Merwijk SCHIEDAM Het Schiedams publiek krijgt komend weekend voor het laatst de kans van een optreden te genieten van Jeroen van Merwijk. Na jarenlang triomfen te hebben gevierd in de landelijke theaters acht deze ca baretier de tijd rijp om zichzelf in de wilgen te hangen. Hij houdt ermee op. En dat is dood zonde, want daarmee verdwijnt een bijzonder kleinkunstenaar. Van Merwijk moet het in tegen stelling tot de meeste van zijn vakbroeders en -zusters uitslui tend hebben van zijn teksten. Soberheid is zijn devies, want als iets franje nodig heeft om op te vallen, dan verliest het volgens hem meteen'het bestaansrecht. In zijn afscheidstournee- vrijdag 13 en zaterdag 14 januari in De Teerstoof- kijkt hij samen met het publiek terug op de afgelo pen jaren. En Van Merwijk wil de toeschouwers niet met lege handen achterlaten. Wat is er die periode allemaal bereikt? Nog één keer zal Van Merwijk uitleg gen hóe alles reilt en zeilt en waaróm. Want hij vindt het pu bliek buitengewoon dom. Na ja renlange noeste cabaretarbeid, één lang pleidooi voor naasten liefde en eerbied voor de natuur, slaan de mensen elkaar nog steeds de hersens in, worden er nog steeds onbenullige tv-pro- gramma's gemaakt en vindt iedereen het blijkbaar normaal dat er Spare-ribkoeriers door het land rijden. Het is dan ook geen wonder dat Van Merwijk ermee ophoudt. Hij legt het nog één keer uit en dan gaat hij weer schilderen. 'Van Merwijk legt het nog één keer uit'. Vrijdag 13 en zaterdag 14 januari in De Teerstoof. Aan vang: 20.30 uur; toegang: 18,-; (pas): 15,-. Kaarten zijn te re serveren bij de Schiedamse The aterkassa in de Brede Markt steeg 3, telefoonnummer 4269563. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur. SCHIEDAM De overzichts tentoonstelling Piet Mondriaan 18721944 is tot en met 30 april 1995 te zien in het Haags Ge meentemuseum. Hoofdsponsor van de expositie is VSB Bank. Kaarten voor deze unieke ten toonstelling zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij de kantoren van deze bank. Om bezoekers een lange wachttijd te besparen voor de kassa van het museum is men overgegaan op het systeem van voorkoop. De kaarten worden per dag en per entree-tijdblok van een uur verkocht, daardoor wordt de spreiding van het aan tal bezoekers bevorderd. Alleen het tijdstip van de aanvang van het bezoek staat vast. Mondri- aanliefhebbers kunnen dus tot sluitingstijd in het museum rondkijken. De tentoonstelling is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 9.00 tot 21.00 uur. Zondag en maandag van 9.00 - 18.00 uur. Op maandag betaalt men voor een toegangskaartje geen twintig, maar tien gulden. GEBEDSDIENST De Raad van Kerken Schiedam organiseert op woens dag 18 januari een gebedsdienst in de Lutherse kerk aan de Lange Nieuw straat. De dienst heeft als thema 'Gemeenschap met God en met elkaar' en vindt plaats in het kader van de internationale gebedsweek voor de eenheid der kerken. Mevrouw C. Philipsen pastor van het Schieland Ziekenhuis en hervormd predikant H. Onderstel zijn de voorgangers. De muzikale begelei ding is in handen van organist D. Passchier. Aanvang 19.30 uur. SCHIEDAM Een ongenode gast heeft zondagavond spullen gestolen uit het Schieland Zie kenhuis. De insluiper heeft on der meer een scheerapparaat weggenomen. Vaststaat dat het gaat om een man tussen de 25 en 30 jaar met een bleek gelaat en donkerbruin sluik haar. De man is ongeveer 1.80 meter lang en heeft een vlasachtig snorretje. Hij heeft tijdens het bezoek van 19.00 tot 20.00 uur diverse ka mers doorzocht. Afhankelijk van de situatie ver telde de man dat hij voor een reparatie van de televisie kwam of familie van één de kamerge noten was. Een 'levensmuur' van Ria Klop SCHIEDAM In de foyer van Theater De Teerstoof in de Nieuwstraat 12 is tot en met 11 februari een expositie te zien van werken van de kunstenares Ria Klop. De schilderijen hebben allemaal een roze ondergrond waarop de realistische vormen en kleurige fragmenten in strakke compositie zijn afgebeeld. De combinatie van figuratief en abstract geeft een speciaal soort spanning. De roze ondergrond van alle doeken is Ria Klop's verbeelding van wat zij 'De Muur' noemt. Inspiratie voor al die 'verschillende muren' doet ze op in haar direkte verbeelding. De titel van de tentoonstelling in De Teerstoof is dan ook 'Mijn levensmuur'. De expositie is te bezichtigen vanaf 20.00 uur op de vrij- en zaterdagen. I 1 l'-m Claudia van den Driessche: Engels keukens steken met kop en schouders boven alle andere uit" SCHIEDAM Het is alweer enkele maanden geleden dat Claudia van den Driessche haar showroom opende aan de West- vest 62a. Inmiddels heeft ze al een flinke klantenkring opge bouwd met de verkoop van Brit se keukens waarvan zij het al leenrecht in Nederland heeft. „Het voordeel van de Britse keu kens is, dat ze veelaal duurzamer zijn dan keukens van Neder landse of Duitse makelijk maar ook veel goedkoper," vertelt Claudia. Het is dan ook geen toeval, dat ACR met de Britse keukenfabrikant Symphonie in zee is gegaan. „Ik heb eerst uit gebreid onderzoek gedaan naar de verschillende leveranciers," legt Claudia uit. Maar de keu ze was uitendelijk niet moeilijk; de Britse keukens staken er op alle gebieden bovenuit. Qua prijs, kwaliteit en durrzaamheid, maar ze hebben ook een zeer specifieke, traditionele stijl die heel mooi is." Om de klanten optimaal van dienst te zijn, beschikt ACR keu kens over geavanceerde compu tersoftware waarmee de techni sche tekening van een keuken 'driedimensionaal in beeld ge bracht kan worden. „Het is vaak heel moeilijk om een beeld te krijgen van een keuken die op de specifieke wensen van een klant is samengesteld. Op deze manier kunnen we de mensen precies laten zien hoe het resultaat er straks uit gaat zien. Zo weten de klanten tenminste zeker, dat ze echt hun droomkeuken hebben gekocht." SCHIEDAM Romanschrijfster Margreet van Hoorn, vooral bekend bij de wat oudere lezeressen, komt op uitnodiging van de Openbare Bibliotheek en boekhandel Mercurius naar Schiedam. De schrijfster van onder meer 'Moeder Maaike', 'Morgen zingen alle merels' en 'Als het hart spreekt' zal praten over haar eigen werk en wil met het aanwezige publiek tot een dialoog komen over de indruk die haar boeken maken op haar lezerskring. Margreet van Hoorn werd ruim zestig jaar geleden geboren in Hoorn en woont daar nog steeds in een van de oudste huisjes dat dateert uit 1593. Na de ULO volgde zij een opleiding aan de School voor Maatschappelijk Werk en solliciteerde vervolgens als journaliste bij een krant. In 1962 werd een feuilleton van de schrijfster gepubliceerd en sindsdien worden met grote regelmaat haar boeken uitgegeven. Inmiddels zijn ruim zestig b&eken ver schenen waarvan de oplage de een miljoen benadert. Een blik op de planken van de Openbare Bibliotheek laat zien dat ook daar een grote keuze gedaan kan worden uit het werk van de schrijfster. Haar laatste boek 'Tussen licht en schemering' dat kort geleden is uitgekomen besluit voorlopig de rij van romans die vrijwel allemaal een positieve inslag hebben. Het gastoptreden van mevrouw van Hoorn vindt plaats op zaterdag, 14 januari in de bieb aan het Bachplein. Aanvang 14.30 uur. Kaarten kunnen gratis bij de bibiotheek en boekhandel Mercurius in winkelcentrum de Hof van Spaland worden afge haald. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs. per liter 16.95, bij 12 flessen 4C Cfl per liter I U>üU per liter 16:95, bij 12 flessen 4C CA per liter I Uiwv U belt, wil bezorganl Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 (foto: Ruud Kronenberg) (foto: Wiep van Apeldoorn) V

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 7