Harga lijkt hard op weg naar zaaltitel i Rijnmond opent nieuwe sporthal met winst en verlies Superuitslag voor WK Goede dag Musis bowlers Voetblessure De Boer breekt TSF badminton op Dc Schiedam komt in de problemen Salari van SMC naar Deltasport? ODC-doelman André Heine slaat handen voor de ogen na blunders I M CU ODI vergeet te winnen Schoffelmeer weer bij GSS Hl -:j WOENSDAG 18 JANUARI 1995 3-1442 SCHIEDAM In de achtste ronde van de nationale competi tie voor clubteams leed het eerste tiental van damclub Schiedam vorige week zaterdag een pijnlij ke nederlaag. De Schiedamse eerste klasser ging met 9-11 on deruit in Amstelveen tegen Am- stelland. Na acht wedstrijden staan de Schiedammers daar door nog steeds op zeven punten en steken langzamerhand degra- aatiezorgen de kop weer op. Schiedam deelt de zevende plaats met Ons Genoegen uit Utrecht en Amstelland. die even eens zeven uit acht hebben. De teams die daaronder staan met vier punten uit acht duels zijn Denk en Zet. Scheasberg en Bennekom. Twee teams degra deren aan het einde van de com petitie. Schiedam speelde in Amstelveen een moeilijke wedstrijd tegen de ploeg die voor de wedstrijd twee punten minder had dan de Schiedammers. Na vlotte en goede remises van Tiny Mous en Edwin de Jager, volgde een te leurstellende nederlaag van Piet Bastiaanse tegen oud-Schiedam mer Gert van Willigen; 4-2. Na dat Adri van Huet een remise noteerde tegen Timo Stobbe le ken er op een aantal borden goe de kansen voor de Schiedam mers te zijn. Maar Peter Lans bergen kwam tegen Neus niet verder dan een remise en zoon Hans Lansbergen kon een prima stand tegen van Nieuwkerk niet verzilveren. De 7-5 achterstand die was ontstaan werd omgebo gen tot 7-7 door Dick van den Kerkhoff die won van Paul Day. Even later stond dc Schiedam echter weer op een achterstand door een onverwachte nederlaag van Mathieu Smit tegen Paul Lohuis, die eerst nog niets eens remisekansen had. Wim Vrijland deed er alles aan om tegen Auke Gothelp de stand weer in even wicht te brengen, maar het werd slechts remise. Het werd hier door 8-10. Omdat Ton Burger hout er slechts een benauwde remise uit wist te slepen bleef de achterstand ongewijzigd en ver loor Schiedam met 9-ll. Schiedam speelt op 28 januari haar volgde wedstrijd, dan thuis tegen PSV Dammen uit Eindho ven. De wedstrijd in de 4Molens begint om 12.00 uur. SCHIEDAM Juist omdat hij zelf heeft besloten aan het einde van dit seizoen te stop pen als trainer van SMC is Henk Salari trots op zijn be sluit. „De meeste van de vori ge trainers hier hebben niet uit vrije wil de club verlaten. Ik wel", aldus Salari. die na één seizoen assistent te zijn geweest nu voor het derde jaar hoofdtrainer is bij de zondag derdeklasser. Salari gaat zo goed als zeker naar de Vlaardingse zaterdag der de klasser Deltasport, waar mee hij al een gesprek heeft gehad. „In mijn hart zou ik best nog een jaar willen blij ven, maar mijn verstand zegt dat het beter is te stoppen. Het is altijd mogelijk dat een trainer na een aantal jaren een groep gaat vervelen. Daar is nu absoluut geen sprake van en dat wil ik zo houden." Wie bij SMC zijn opvolger wordt is nog onbekend. Sala ri heeft bij SMC de nodige successen gekend, al miste hij in zijn eerste jaar als hoofd trainer de titel ondanks een ruime voorsprong. Na twee beslissingswedstrijden ging alsnog SVV met de titel en promotie aan de haal. Vorig seizoen werd SMC afgete kend kampioen en won ver der alle mogelijke prijzen. Niet voor niets werd SMC dan ook winnaar van de Schiedamse Sportprijs. Nu is SMC met datzelfde SVV we derom in een strijd om het kampioenschap verwikkeld, maar dan in de derde klasse. Inmiddels heeft Salari met zijn ploeg een voorsprong van drie punten op de stads genoot. „Ik wil op een goede manier afscheid nemen, want er zijn absoluut geen proble men. Mijn afscheid zou na tuurlijk helemaal perfect zijn als we kampioen worden, want dat is gezien de huidige stand onze nieuwe doelstel ling geworden." SCHIEDAM Omdat het al tijd lastige Dubbel Zes zondag middag in sporthal Margriet met 12-9 werd verslagen, lijkt de titel voor de korfballers van Harga weer een stapje dichter bij. Voor de vijfde keer op rij in het zaalseizoen won Harga en gaat daardoor zonder puntver lies alleen aan de leiding in de eerste klasse van de afdeling. Harga probeerde vorig seizoen ook al uit de afdeling te komen, maar miste toen op een haar na de stap naar de landelijke derde klasse. „Daarom willen we het dit jaar zeker wel halen", aldus de immer vrolijke trainer- /coach Rob van der Graaff. Van der Graaff moest zondag in sporthal Margriet een beroep doen op de oudgediende Ma rion van Kints omdat Nicolette Marrevee een weekje was skiën. Van Kints bewees met twee treffers het nog niet verleerd te zijn. Overigens speelde Harga zondag voor het eerst in een compleet nieuw tenue, dat door sponsor Kruys assurantiën aan de Schiedamse afdelingsclub was geschonken. Ondanks dit nieuwe tenue en een goede sfeer op de tribunes had Harga in de eerste helft behoorlijk wat moeite met Dubbel Zes uit Den Haag, waartegen de Schiedammers op het veld nog gelijkspeelden. De ploeg van Van der Graaff kon geen afstand nemen en moest dan ook toestaan dat de rust werd bereikt met een 4-4 gelijke stand. In de tweede helft liep het bij Harga aanvankelijk niet veel vlotter. Tot 7-7 bleef het duel gelijk op gaan, zonder dat de Hagenaars ook maar één keer op voorsprong konden komen. Toen slaagde de thuisploeg er wel in een gaatje te slaan. Eerst werd het twee punten op 9-7 en later liep de marge zelfs op naar drie treffers bij 11-8. Dat voor delige verschil werd tot het laat ste fluitsignaal vastgehouden met dien verstande dat beide ploegen nog wel eenmaal scoor den. Hoewel Christian Duifhuizen de hele wedstrijd niet scoorde, was hij voor Rob van der Graaff wel de belangrijkste spe ler. „Hij was onze enige lange man en heeft daarmee tegen wicht moeten bieden aan een tweemeter lange speler van Dubbel Zes. Hij moest de'bal- len onder de korf afgevangen en hij heeft dat, vooral na rust, erg goed gedaan", complimen teerde Van der Graaff zijn sterk steunende speler. De spelers die wel voor de productie van twaalf treffers zorgden waren: Robbert Boomstra (4), Moni que Boomstra (3), Marion van Kints (2), Evert van de Broek, Mark van Leeuwen en Wendy Bokhorst (elk 1). SCHIEDAM Hoe een wedstrijd die het aanzien ab soluut niet waard was en waar een doelpunt net zo zeldzaam leek te zijn als een waterrat in de woestijn, toch binnen negen minuten kon omslaan. Door deze ene zin is de 'burenruzie' tussen ODC en DRZ simpel weg te typeren. Dat het na vijf kwartier slaapverwekkend spel toch iets werd, was voor namelijk te danken aan ODC-doelman André Heine en DRZ'er Ferdinandes 'chi- co' Ramos. Met twee treffers en één assist was 'Chico' de man van de wedstrijd. Doel man Heine was daarentegen juist de schlemiel door een te rugspeelbal niet weg te trap pen en op slag van tijd een weliswaar stuiterend schot door de handschoenen te laten glippen. Zo werd het zelfs nog 0-4. „Als André die fout niet had gemaakt had het bijna zeker 0-0 gebleven", bromde de vertrek kende ODC-trainer Joop Koster naderhand in de kleedkamer. Ook Heine besefte terdege hoe zijn handelen zijn team had ge dupeerd. Met de woorden 'sorry jongens' toen hij de kleedkamer betrad, trok Heine ongevraagd het boetekleed aan. De 0-1 viel pas na dertig minuten in de tweede helft als donderslag bij heldere hemel. Heel onschuldig speelde Frank Wagemakers te rug op doelman Heine. In plaats van de bal met een flinke trap op te ruimen, ging Heine soleren en dat moest natuurlijk verkeerd aflopen. Dankzij het storende werk van Alberto 'appie' Baptis- ta Lima kon Chico Ramos sco ren. ODC dat tot dan toe verdedi gend een redelijk solide indruk had gemaakt was meteen hele maal de kluts kwijt. De soms toch te massaal aanvallende thuisploeg (waar was het mid denveld?) vergat vanaf dat mo ment dat verdedigen ook bij het voetballen hoort. Aanvallen, luidde het devies. DRZ benutte als een ware aasgier die driften van de buurman. Zes minuten na de treffer kneep invaller Vir gil Lima (voor de moegestreden Marco Weeda) er aan de linker kant tussenuit. Het buitenspel- vlagsignaal van R. Korengevel werd door arbiter Bakker uit Alphen aan den Rijn ruimhartig wegwuifd, waarna Lima's voor zet door Chico Ramos van dichtbij kon worden ingetikt. Drie minuten later was het we derom Ramos die de aanhang van DRZ kon laten juichen. Hij soleerde door de hele DRZ-de- fensie alsof de verdedigers sla lomstangen waren en was ver volgens niet zo egoistisch om zelf een hattrick te willen maken, want scoren liet hij over aan Virgil Lima. Er waren toen ne gen minuten verstreken nadat de eerste treffer was gevallen. Het waren de enige leuke minu ten uit de wedstrijd, of het moet in de slotfase nog het afstand schot zijn geweest van Jorge An- drade dat mede door een stuitje doelman Heine nogmaals tot het slaan van zijn handen voor zijn gezicht dwong. Alle 75 minuten voordat de eerste treffer viel kunnen maar beter zo snel mo gelijk worden vergeten. Beide ploegen bakten er bijzonder wei nig van en het leek een bloedelo ze 0-0 te blijven. Na afloop was uiteraard trainer Frans Schaap, die DRZ aan het seizoen gaat verlaten, de juichende man. „We hebben de goede reeks van voor de winterstop voortgezet. Toen haalden we uit vier wedstrijden zeven punten en daar voegen we er nu weer twee aan toe. Maar belangrijker is nog dat we hier door in één klap vijf plaatsen stijgen en voorlopig ver weg zijn van de degradatiestreep", aldus Schaap, die ook een verklaring heeft voor de zeer sterke reeks van DRZ. „Aan het begin van het seizoen heb ik spelers moeten inpassen die nog nooit op dit niveau hadden gespeeld. Dat kostte tijd. Bovendien ontbra ken lange tijd Appie Lima en Cees van Os, die er nu weer bij zijn." Komende zondag ontmoe ten beide ploegen elkaar weer. Dan op het veld van DRZ. SCHIEDAM De eerste vol leybalwedstrijden in de nieuwe sporthal Groenoord werden door volleybalvereniging Rijn mond afgelopen zaterdag omlijst met diverse festiviteiten. Oud spelers en -speelsters van zowel de Schiedamse als Vlaardingse tak waren daabij uitgenodigd. Verder zorgde een groepje ent housiaste cheergirls en -boys on der leiding van Barbara Fleisc- hmann voor de nodige stemming op de goed gevulde tribunes. Als klap op de vuurpijl was de komst van een bekende Neder lander die de opening zou ver richten. Met een goede service opende deze Nederlander. Rijn- monds eigen 'Pa' Klavers het herenduel tegen de nummer elf van de ranglijst Sliedrecht Sport. Voor één ding hadden de organi satoren van al deze feestelijkhe den niet kunnen zorgen, want de heren verloren met 1-3. De overwinning op de ploeg uit het Merwede-dorp kwam er dus niet. De opening van de wed strijd was daarentegen bijzonder veelbelovend voor de ploeg van coach Curt Jager. In zeer korte tijd maakte Rijnmond korte metten met de bezoekers die met een 15-6 setverlies afdropen. Deze goed start werd in de twee de set voortgezet. Maar toen de Schiedammers een 5-1 voor sprong hadden genomen ging het helemaal mis aan Rijnmond zijde. De bezoekers vochten zich naa§t en langs de thuisploeg; 8- 12. Rijnmond kwam nog wel te rug tot 12-12, maar drie knullige fouten leverden Sliedrecht Sport toch de tweede set op. Dat verlies kwam Rijnmond in de nieqwe hal niet meer te bo ven. De ploeg zakte met uitzon dering van Jürgen Nielsen ver terug. Opvallend bij deze ineen storting was dat de meeste spe lers er niet meer in slaagden om een goede service te produceren. Kennelijk leek het veld in deze nieuwe hal groter dan in hun voormalige sportzaal Oost. Slie drecht trok dankbaar de derde set naar zich toe en merkte daar na dat Rijnmond de strijd al had opgegeven. Met een ruime 6-15 werd het dik verdiend 1-3 voor de bezoekers. Rijnmond sluit de eerste helft van de competitie af met een zesde plaats met 18 pun ten uit elf duels. Voor de vrouwenploeg van Rijn mond lijkt halverwege het sei zoen het kampioenschap nog slechts een kwestie van tijd. Na de simpele 3-0 zege op het Delft- se Delta is het team van trainer- /coach Hans van Setten nog steeds ongeslagen en heeft het met dertig punten uit elf duels nu al acht punten voorsprong op nummer twee De Schalmers. Meest opvallend detail was za terdag het in de basis verschijnen van Marit de Waard. De speel ster, die voor studie dit seizoen slechts één keer in de week kan trainen, had door de kerstvakan tie afgelopen weken wel alle trai ningen mee kunnen doen en mocht van Van Setten de plaats van Ingeborg Kleijer innemen, die wegens verblijf in het buiten land niet had kunnen trainen. Rijnmond ging tegen Delta, dat vorig jaar nog te sterk was, 'full speed' van start. Met een goede opslag werd de pass van de Delftse ploeg zo onder druk ge zet, dat er zelden een goede aan val uitkwam. Met hele duidelijke cijfers 15-5 en 15-6 werd het in drie kwartier 2-0. Daarna nam Delta heel veel risico's en dat bracht Rijnmond even in verle genheid. Maar nadat de storm was uitgeraasd werd de achter stand omgebogen en bewees de ploeg voor de elfde keer in suc cessie dat zij dit seizoen veruit de sterkste van de tweede divisie is. Via 15-12 werd het 3-0. Daarna stortten alle speelsters (en de spelers die weliswaar hadden verloren) zich in een groots ope ningsfeest dat tot in de vroege uurtjes duurde. SCHIEDAM- Het eerste team van korfbalvereniging ODI heeft zaterdag een rui me voorsprong uit handen gegeven. Al na korte tijd stond ODI in de eerste helft met 0-4 voor in de uitwed strijd tegen Weidevogels. Maar de Schiedammers wist deze, toch riante voor sprong, niet te behouden. Toen het eerste aanvalsvak voor de tweede keer in de aanval kwam, werden er te veel fouten gemaakt. De bal werd steeds door het mid den gespeeld. De verdedi gers van Weidevogels kre gen, door de weinige verras singen die ODI bood, het spel door en konden de bal gemakkelijk onderschep pen. Met 3-4 op het score bord in ODI's voordeel gin gen de partijen de rust in. Binnen twintig seconden na rust kwam ODI op een 3-5 voorsprong en daarna ging het helemaal mis. De Schie dammers verzuimden de paalbezetting in te nemen en werden nauwelijks afge vangen. Daardoor kon Weidevogels gemakkelijk schieten. Toen het eenmaal 9-8 was kreeg ODI nog een strafworp mee, maar die werd gemist. Een gelijkspel zat er toen helemaal niet meer in en uiteindelijk ver loren de Schiedammers met 10-8. Omdat bijna alle ploegen in de competitie aan elkaar zijn gewaagd, staat ODI nog wel met Fluks op een gedeelde derde plaats. SCHIEDAM - Na de 0-1 ruststand had niemand meer verwacht dat WK het duel tegen Goudwaardse Boys met hele ruime cijfers zou winnen. Het was echter 45 minuten later toch 9-1 voor de ploeg uit Kethel. Voor rust had Goudswaardse Boys een 0-1 voorsprong genomen door Karim Weiss. Na rust kon scheids rechter Hans Zwaard uit Maasland na ongeveer elke VVK-aanval naar de middenstip wijzen. Doelman Abraham Huijzers van Goudswaarde Boys werd in de tweede helft gepasseerd door: Robin Smallegange (1-1), Edwin van Wijk (2-1), Bart Raayma- kers (3-1), A-junior en invaller Richard Kreischer (4-1), Wim van Baarle(4-1 uit een strafschop en 5-1), Marco Klein (7-1 en 8-1) en Richard Lecker (9-1). Door deze riante zege in dit inhaalduel blijft WK het erg goed doen als debutant in de vierde klasse. Het klom op naar de vierde plaats met 17 punten uit 13 duels. Heinenoord (20 punten) en GOZ en DOTO (18 punten) gaan de Kethelaars voor. SCHIEDAM Op de vijfde speeldag zijn de teams van bow linghuis Musis Sacrum in de na tionale vijfmans league goed voor de dag gekomen. Twee van de drie teams konden na afloop concluderen dat ze in rustiger vaarwater terecht zijn gekomen en degradatie voorlopig even af gewend lijkt. Dat kon echter niet gezegd worden van Musis Strike Ijzers die maar twee punten aan hun totaal van acht konden toe voegen. De twee punten werden behaald in de twee 1-2 nederla gen tegen Musis Technology en Musis CTM. Tegen de nieuwe koploper De Kloe werd met 0-3 verloren. Na deze slechte dag is er voor de Strike IJzers nog maar weinig hoop om zich te handhaven in deze eredivisie. CTM Vermeulen, het tweede Musisteam in de eredivisie, deed het een stuk beter en won van BIB (2-1), concurrent Tieben (3- 0) en huisgenoot Strike IJzers (2- 1). Zij zijn hierdoor verzekerd van een zesde plaats en het gat met nummer zeven is inmiddels opgelopen tot zeven punten. Zij hoeven zich voorlopig geen zor gen meer te maken. Musis Technology was deze speeldag ook goed voor drie overwinningen: 2-1 tegen Strike IJzers, 3-0 tegen concurrent voor de vierde plaats Computer Data en eveneens 3-0 tegen regerend kampioen BIB, dat op deze voor hen slecht verlopen dag de kop positie verspeelde door maar twee punten te behalen. Musis Technology bleef weliswaar op de vierde plaats staan, maar het gat met nummer vijf is opgelo pen tot vier punten. De stand na de vijfde speeldag is 1; De Kleo (34), 2; Lelystad (31), 3; BIB (30), 4; Musis Technolo gy (24), 5; Computer Data (17), 6; CTM Vermeulen (17), 7; Tie ben Vlaardingen 12) en 8; Strike IJzers (10). Aanstaande zondag gaan vijf damesn en vijf heren van Musis Sacrum naar Sittard waar dë landelijke finale wordt gespeeld van het Nederlandse stedenkam- pioenschap. SCHIEDAM De badminton ners van TSF speelden afgelopen zondag uit tegen Spijkenisse met 4-4 gelijk. Trix de Boer is aan haar voet geblesseerd en kon zo doende niet meespelen. Haar in valsters was Inez Perreira, zij verloor ondanks haar goede spel in twee sets het enkelspel. Ton Mennen won daarentegen zijn single moeizaam in drie sets. Ruud van Oorschot won even eens, maar dan in twee sets. Mo nique Louwers speelde een onge lukkige enkelpartij en verloor in drie sets. De herendubbel werd in drie sets door de Schiedam mers gewonnen en het dames- dubbel ging echter weer ruim schoots verloren. Paul Mennen en Monique Louwers wonnen hun mix, terwijl Inez Perreira en Ruud van oosrschot hun mix verloren. Hierdoor eindigde het duel in 4-4. TSF is door dit gelijkspel op twee punten achterstand van koploper Velo gekomen. Ko mende zondag is Velo de tegen stander in sportzaal Zuid. Om dat het doelsaldo van TSF beter is dan dat van de Wateringse tegenstander, kan TSF bij winst de titel binnenhalen en evenals vorig jaar promoveren. Het is echter nog onzeker of Trix de Boer, die zondag node werd ge mist, zal spelen vanwege haar voetblessure. SCHIEDAM Na acht seizoenen keert Hans Schoffelmeer terug als trainer bij GSS. Schoffelmeer volgt Ruud van Dijk op die het na twee seizoenen voor gezien houdt bij de afdelingsclub uit Harga. Schoffelmeer was al trainer van GSS in de seizoenen 85/86, 86/87 en 87/88. De afgelopen jaren was de immer zomers- gebruinde Schoffelmeer bij de amateurs van Sparta actief, waar hij zelfs nog ooit enkele maanden als hoofdtrainer fungeerde maar er toen ook niet in slaagde degradatie af te wenden. Christian Duifhuizen in een voor hem karakteristieke rol in het duel van Harga tegen Dubbel Zes; onder de korf acterend DRZ klimt langzaam uit dal door ARNE VAN DER ZANDE Roberto Dijkstra (links) wordt op de hielen gezeten door 'dakkie' Dos Santos .Va de duels stortte iedereen zich in het openinsgfeest SPELER VAN DE WEEK Ronald Hoop KEEPERSKLASSEMENT 1Oscar Moens Excelsior7.24 2. Ed de Goey Feyenoord 6.94 3. Edward Metgod Sparta6.93 4. Ben Gall Dordrecht '906.29 In samenwerking met ujegener sLJthofT ujEEkbLaden 1Bram Marbus Excelsior 2. John Veldman Sparta 3. Peter Bosz Feyenoord 4. Maarten Atmodikoro Dordrecht '90 5. Gaston Taument Feyenoord 6. Peter van de Berg Excelsior 7. Mario Been Excelsior Arnold Scholten Feyenoord 9. Henrik Larsson Feyenoord 10. Ben Spork Excelsior Orlando TrustfulI Feyenoord 7.13 6.73 6.60 6.53 6.45 6.44 6.33 6.33 6.31 6.25 6.25 Adri van Tiggelen Dordrecht '90 6.25 13. Regi Blinker Feyenoord 6.20 14. Ron van den Berg Sparta 6.15 Raymond de Jong Excelsior 6.15 16. John Schuurhuizen Excelsior 6.12 17. Bart Vonk Excelsior 6.09 18. Ruud Heus Feyenoord 6.08 Rob Witschge Feyenoord 6.08 Henk Fraser Feyenoord 6.08 TOPSCORER 1Marinus Dijkhuizen Excelsior - 9 doelpunten DE BESTE OOCZORC BINNEN HANDBEREIK

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 13