SPORT Het zit PPSC ook niet mee PPSC Juventus staat met één been in eerste klasse landelijk I Volle bak voor Musis Sacrum Harga slaat toe na rode kaart Eigen fouten nekken Rijnmond Aanleveren sportkopij Ursus lijkt op weg om zich te handhaven in de vierde klasse Schiedams trainersnieuws ^poinee formatie antrum Simpele zege Rijnmond-dames 6-1442 SCHIEDAM Het eerste korfbalteam van Harga had zondagmiddag in sporthal Margriet behoorlijk wat moeite met het op de voor laatste plaats staande Hoek se. Na een 5-4 ruststand werd uiteindelijk toch ruim gewon nen; 13-8. Harga paste zich aan het slechte spel van Hoekse aan en kwam in de eerste helft weinig tot scoren. In de negende minuut van de tweede helft was de Hoekse Tonie Hoppenbrouwer het niet eens met de scheidsrech ter en gooide de bal tegen diens hoofd. Zij werd daarvoor bestraft met de rode kaart. Harga maakte daarna goed gebruik van de man-meer-si- tuatie en speelde de bezoe kers daarna weg. Coach Rob van der Graaff wisselde Monique Boomstra, die grieperig was, voor de jeugdige Lara van Doorn. De treffers van Harga kwa men op naam van: Robbert Boomstra, Chrisitan Duif huizen en Evert van de Broek (elk 3), Nicolette Marrevee (2), Evelien Posthoorn en Mark van Leeuwen (elk 1). SCHIEDAM In sporthal Swanla in Zevenhuizen liet de mannenploeg van Rijnmond za terdagmiddag een unieke kans liggen om de reserves van ZVH met een drie puntenoverwinning te verslaan. Een tussenstand in de tweede set van 10-14 bleek voor de ploeg uit sporthal Groenoord niet vol doende om de 1-0 achterstand (15-6) ongedaan te maken. „Het waren helaas onze eigen fouten, die Rentokil de kans ga ven toch nog met 16-14 op 2-0 te komen", reageerde na afloop een teleurgestelde Curt Jager, die in het tuindersdorp met Mark Korsloot op de spelverdelerspo sitie begon. Hij gaf vervolgens ook eerlijk aan, dat zijn ploeg na de tweede '-et behoorlijk wat geluk had. Oud-international Jan Clardeij blesseerde zich aan het einde van de tweede set en zijn vervanger deed het een stuk minder, waar door Rijnmond de kans kreeg de twee volgende sets met duidelij ke cijfers te winnen. Na tweemaal 15-8 was een be slissende set nodig, waarin Rijn mond weliswaar tweemaal een lichte voorsprong kende (6-8 en 10-12), maar opnieuw door eigen fouten met 15-13 de set en de wedstrijd aan ZVH moest la ten, al hielden ze er nog wel een puptje ,aan over. De Rijnmond-jeugdcommissie, die nu al duidelijk merkt dat de verhuizing richting Schiedam- noord en Vlaardingen de aanwas van jonge leden goed doet, kiest vanaf deze maand de 'mini van de maand'. Deze jonge volleyballer/ster zal zaterdag aanstaande voor het eerst worden gekozen en bij de wedstrijd van heren 1 tegen Gee- vers/ VCL worden betrokken. SCHIEDAM— Alle sport clubs die nieuws en/of versla gen willen sturen naar de woensdageditie van Het Nieuwe Stadsblad sport kun nen dat op verschillende ma nieren doen. Per fax kan de kopij tot dins dagochtend 11.30 uur aange leverd worden op nummer: 2341017. Ook kan kopij worden opge stuurd dan wel worden afge geven op het redactiekantoor aan de Westhavenkade 14 te Vlaardingen. Dit kan op maandag tot 16.00 uur. Telefonisch is sportredacteur Arne van der Zande te berei ken op 4358818. SCHIEDAM Een beetje moedeloos wordt PPSC-trainer John Kloppers er wel van. Voor de zesde of zelfs al zevende keer - hij is de tel kwijtgeraakt - dit seizoen verspeelde zijn ploeg in de slotminuten een punt. Zo ook tegen BVCB, dat twee minuten voor tijd 1-1 maakte. Erger nog wa§ het uitvallen van Remco van der'Lugt met een dubbele been breuk. „We blijven door dit gelijkspel in de gevarenzone, terwijl we bij winst een aardige slag hadden kunnen slaan", verzuchtte Klop pers, die inmiddels heeft bijgete kend. Het verschil tussen PPSC en BVCB, dat op voor voorlaatste plaats stond, voor het treffen was één punt. Bij winst had PPSC afstand van de ploeg uit Bergschenhoek kunnen nemen. Gezien het spel van de Schie dammers in het duel van zater dagmiddag was winst ook op zijn plaats geweest. „Het is on voorstelbaar dat het ons voor de zoveelste keer overkomt dat we echt in de laatste vijf minuten of een voorsprong of een gelijkspel uit handen geven", baalt Klop pers, die er geen verklaring voor heeft. PPSC begon het duel goed en legde BVCB haar wil op. Vooral Reza Mezhofer en Rem co Magni hadden de Schiedam mers op voorsprong moeten zet ten. Mezhofer was met zijn ac ties voor doelman Ed Lexmond te vaak te bescheiden. BVCB daarentegen kwam in deel één nauwelijks in het spel voor, de 1- 0 voorsprong voor 'PP' na een half uur spelen was dan ook terecht. Het was Remco Magni die op doelman Lexmond af ging, hem omspeelde en vervol gens de bal keurig breed legde op de meegelopen Remco van der Lugt die beheerst intikte. Twee minuten voor het verstrijken van de eerste 45 minuten kwam Van der Lugt in botsing met de laat ste man van de bezoekers. Het leek een onschuldige overtre ding. „Maar Van der Lugt voel de direct iets vreemds", ver klaarde Kloppers naderhand. „Ik ben zelf toen even gaan kij ken en zag direct een scherpe verdikking op zijn scheenbeen." Van der Lugt werd van het veld gedragen en later per ambulance opgehaald. In het ziekenhuis werd een breuk van zowel het rechter kuit- als scheenbeen ge constateerd. „In de rust heb ik geprobeerd mijn spelers gerust te stellen en er voor te waarschuwen dat ze niet terughoudend moesten gaan spelen. Dat maakt het gevaar op blessures alleen maar groter", al dus John Kloppers. Met Ruud Op den Brouwer als invaller voor Van der Lugt bleef PPSC ook in de tweede helft de lakens uitdelen. Zowel Op den Brouwer als Magni kreeg voldoende kan sen om hun team in veilige haven te schieten, maar doelman Lex mond liet zich geen tweede maal verschalken. BVCB begon in de laatste tien minuten aan een slo- toffensief met twee verse en bij zonder lange spelers („die echter niet konden lopen", aldus Klop pers). Het was Bert Puik, één van die twee invallers, die twee minuten voor tijd scoorde na een scrimmage voor het PPSC-doel. SCHIEDAM In Sliedrecht had Rijnmond geen enkele moei te met de nummer laatst van de tweede divisie C, Sliedrecht Sport 2. Coach Hans van Setten kon het duel dan ook gebruiken om zijn volledige selectie speel- gelegenheid te geven. De basis deed in de eerste set precies wat de coach gevraagd had. Met een goede opslag werd Sliedrecht 2 zo onder druk gezet, dat het voor Rijnmond een eenvoudige zaak was om via 2-15 op 0-1 te komen. Hierna viel het zestal wat terug, waarna Van Setten zijn bankspeelsters liet opdra ven. „Doordat zij ook graag wil len spelen, merkte je direct dat de ploeg weer alert werd", aldus Rijnmonds coach. Na de 12-15 werd het in de derde set 8-15 voor de koploopsters, die nu za terdag één van de concurrenten voor de titel op bezoek krijgen. Nijmegen, dat dit weekeinde vanwege de watersnood niet speelde, zal als de nummer twee in Schiedam moeten winnen om nog kans op de titel te behou den. SCHIEDAM Het carna val is weer in aantocht en dan zijn de gedachten van Excel sior'20 meestal niet bij het voetbal. Niemand die het clubhuis zondag bezocht kan de naderende feesten onder leiding van prins Jeremy zijn ontgaan. Na de blamerende wedstrijd van het eerste tegen Ursus (1-1) kwam dan ook de Raad van Elf bijeen in het stencilhok en zaterdagavond was een forse delegatie afge reisd naar Bergen op Zoom om zich alvast op te warmen voor het Brabantse feest. Dat Excelsior'20 na het puntver lies tegen Ursus lekker kan gaan 'carnavallen' was tegen het zere been van scheidend trainer Roel den Hartog. „Door het verlies van koplo per TOGB zijn we juist een punt ingelopen en zijn we nog niet kansloos voor de titel. De achterstand op de nieuwe koploper Sparta is nog maar drie punten", wist Den Har tog, die echter vergat dat dat er twee hadden kunnen zijn bij een overwinning. Aangezien de komende weken de nodige festiviteiten rondom het carnaval bij de katholieke club in Thurlede zullen plaats vinden - waaraan de selectie zich zeker niet zal onttrekken - lijkt niets er op te wijzen dat die achterstand verkleind zal wor den. Zeker niet als Excelsior'20 blijft volharden in het hele slech te voetbal dat zondag werd ge toond, want dat was een schan de. Ursus, volgens velen het lelijke eendje in de vierde klasse en tot drie wedstrijden geleden pas in het bezit van één punt, maakte het Excelsior'20 bijzonder lastig. Dat had de ploeg van Rob Hop- pener in de heenwedstrijd ook al gedaan, toen werd een terecht gelijkspel in blessuretijd door Oscar Biesheuvel (2-3) wegge schoten. Maar Biesheuvel was er zondag vanwege een schorsing niet bij. Voor de winterstop beschikte Ursus echter niet over Guy Fie- gel, die zondag na zijn tweede uitstapje bij Zwaluwen zijn her nieuwde rentree maakte. De iets wat zwaar aandoende spits is duidelijk een aanwinst voor de hekkesluiter van 4G. Dat toonde hij al in de vijfde minuut toen scheidsrechter Lathouwers een onderschepte bal van Mare Meeder, normaal spelend in het tweede, die door doelman Mar co van Wassenaar werd opge pakt als terugspeelbal be schouwde. De vrije trap op de rand van het zestienmetergebied werd door Edwin Ibricimovic op zij gelegd naar Guy Fiegel, zijn enigzins van richting veranderde pegel belandde achter Van Wassenaar in het doel, 0-1. Van slag Excelsior'20 was na deze onver wachte treffer volledig van slag. Geen pass kwam goed aan, iedereen liep door elkaar, zodat er geen enkele lijn in het elftal van Den Hartog was te ontdek ken. Omdat bovendien node een lei der werd gemist kon dit manco ook niet rechtgezet worden. Een speler als Colin van der Heiden die het wellicht zou kunnen, was onzichtbaar door het uitstapje naar Bergen op Zoom dat pas zondagochtend vroeg in Schie dam eindigde. Ursus was echter niet bij machte om van deze situatie te profite ren. Het beperkte zich tot fors verdedigen. Als een duiveltje uit een doosje schoot Wim van Rij na een half uur spelen ineens op de lat. Het was een teken dat de thuisploeg enigzins uit het dal aan het kruipen was. Niet veel later was Guy Fiegel dichtbij zijn tweede treffer, toen hij twee ver dedigers dolde en uiteindelijk op doelman Van Wassenaar stuitte. Pas daarna bestrafte Lathou wers een van de vele forse over tredingen en slingerde hij Kees Dontje op de bon. Zeven minu ten voor tijd leefde Excelsior'20 op. Antoine Wevers kapte knap twee Ursus-spelers uit en legde toen breed op Willem van Rij, die doelman Richard de Bruin kansloos liet, 1-1. Rode kaart De tweede helft leek voor Excel sior'20 een gunstige wending te nemen toen al na zeven minuten Kees Dontje uit het veld werd gestuurd wegens wederom een harde overtreding op Johan Hammerstein, de veruit gevaar lijkste Excelsior'20 speler. Zijn tweede gele kaart betekende rood. Maar ook met een man-meer kon Excelsior'20 geen potten breken. Ursus, dat met drie pun ten uit de laatste twee wedstrij den koploper in de tweede perio de is, hield vrij gemakkelijk stand. Niet vreemd met spelers die het louter van inzet moeten hebben, tegen Excelsior'20 dat alleen bestaat uit frêle spelers. Het duel werd steeds saaier en leefde eigenlijk pas in de slotfase weer op. Ursus, inmiddels voorzien van invallers nieuwkomer Sjoerd Los en Rob Meijers, kroop door het oog van de naald toen De Bruin een hoge bal niet klem kreeg en Luuk van Troost, die net als Van Rij geel kreeg, de bal inkopte. Pas in tweede instantie kreeg De Bruin de bal op de grond onder controle, volgens Van Troost echter achter de doellijn. Scheidsrechter Lathou wers vond echter van niet. Een minuut later glipte Guy Fiegel er weer tussenuit en liet Mare Mee der achter zich. Niet zelfzuchtig legde Fiegel de bal breed op de meegerende Sjoerd Los, die de bal maar voor het inschieten had. Met de punt van zijn schoen redde Marco van Wasse naar en behoede zijn ploeg zo voor een nog grotere blamage. Hoewel Ursus nu vier punten heeft uit de laatste drie duels blijft het echter hekkesluiter. „Ik ben niet ontevreden met dit punt, maar voor ons blijft elk duel nu een finale om erin te blijven. Met de nieuwe spelers die zich de laatste weken hebben aangemeld heb ik daar goede hoop op", aldus Rob Hoppener. Roel den Hartog wilde na afloop niet veel kwijt over zijn afscheid bij Excelsior'20. „Het is een ver schil van mening over de invul ling van het voetbalbeleid, hoe het spelletje gespeeld moet wor den. Ik wil altijd vanuit een ge degen organisatie spelen; niet al leen in het eerste elftal, maar ook in de jeugd. De spelers missen tactische bagage en in de senio ren is het te laat om hen dat bij te brengen. Dat Excelsior'20 in de jeugd wel hoog speelt, komt om dat je daar louter op techniek en aanvallend voetbal wel ver kan komen. Niet in de vierde klasse." Het bestuur van Excelsior'20 wilde niet ingaan op de kritiek van Den Hartog, waar men ech ter niet blij mee is. SCHIEDAM De uitslag 135- 78 deed lacherig aan. En terecht, want het laatste kwartier van de als topper aangemerkte wed strijd tussen Juventus en Schie- streek 2 was een lachertje. De Rotterdammers, gestart met een ploeg van negen spelers eindigde het basketbaltreffen met slechts twee spelers. De andere zeven mochten door vijf persoonlijke fouten niet meer in actie komen. Uiteraard waren de arbiters Eschbach en Bijland de gebeten honden bij de Rotterdammers, maar iedereen had kunnen zien dat veel van de p's meer dan terecht waren. „Rotterdam ver dedigde gewoon hard en dat werd telkens bestraft", vond Ju- ventus-coach Frans Wentholt. Door de dikke winst is de marge tussen Juventus en Schiestreek 2 opgelopen naar vier punten. Omdat ook de andere concur rent Shooters verloor, staat deze nu op zes punten en lijkt niets een kampioenschap en promotie naar de eerste klasse van de he ren van 'Juve' nog in de weg te staan. Het duel tussen Juventus en Schiestreek 2 had een topper moeten worden en in de eerste helft was daar ook sprake van. In een bijzonder hoog tempo werd er gespeeld en werd heel veel gescoord. Daarbij bleef Ju ventus meestal aan de goede kant van de score. De marge liep enkele keren op naar tien pun ten, maar dan kwamen de Rot terdammers toch weer terug. Uiteindelijk bereikte Juventus de rust met een 57-50 voorsprong, waarbij center Atilla Gultuna (14) en forward Vlada Jankovic (13) het merendeel van de scores voor hun rekening namen. „Voor rust floten de scheids rechters niet al te sterk, maar toen werden hun vergissingen eerlijk verdeeld", vond Wen tholt. In de tweede helft schakelde Schiestreek 2 over naar een zone-verdediging en dat speelde Juventus in de kaart. Al snel werd de marge vergroot naar 16 punten, 70-54. In tegenstelling tot het vlot scorende Juventus konden voor Schiestreek 2 lou ter persoonlijke fouten worden genoteerd. Bovendien sloeg bij de Rotterdammers paniek toe, gingen ze te snel schieten en werd het spel allemaal nog min der. De ene na de andere speler van Schiestreek kon het trai ningsjack aantrekken na zijn vijfde persoonlijke fout. Met nog zeven minuten te gaan ston den nog maar vier Rotterdam mers in het veld en was het voor Juventus een makkie om de te genstander zoek te spelen. De Schiedammers maakten er een wervelende show van, die zich gerust kon meten met die van de natuurlijk niet leuk voor ons om Harlem Globetrotters. „Dit was zo te spelen, je moet het dan voor jezelf toch leuk proberen te maken", verklaarde Wentholt het showspel van zijn ploeg. De irritatie bij Schiestreek 2 bleef groeien en steeds meer spelers kwamen met vijf persoonlijke fouten buiten de lijnen. Zo kon Juventus haar grootste overwin ning van dit seizoen boeken, waarbij na rust Vlada Jankovic (21), Sjors Derksen (17) en Atilla Gultuna (14) de topschutters waren. „Dit is geen leuke over winning, dit was een kermis zon der betekenis", zei de Juventus- coach. Na de winst lijkt Juventus op rozen te zitten gezien het gat met de concurrenten Schiestreek 2 en Shooters, die overigens op 8 april de tegenstander is in sport zaal Oost. „We kunnen dan kampioen worden", heeft Wen tholt al berekend. Toch zal Ju ventus de nodige problemen krijgen als het volgend seizoen eerste klasse landelijk zal gaan spelen, want de afmetingen van sportzaal Oost voldoen niet aan normen van de NBB. „Hoe we dat gaan oplossen is onbekend. Daarover zullen we nog gaan praten, want als we ons terug trekken voor promotie zullen spelers elders gaan spelen. Aan de andere kant is Juventus een echte clubvereniging en komen de leden niet snel naar een ande re hal", kijkt Wentholt alvast vooruit. SCHIEDAM Bij Excelsior'20 heeft het bestuur een opvolger gevonden voor de vertrekkende trainer Roel den Hartog, die aan zijn tweede seizoen bezig is. Hans de Rover zal volgend jaar proberen om Excelsior'20 eindelijk eens uit de vierde te krijgen. De Rover werkt dit seizoen als assistent-trainer bij zaterdag eerste klasser Zwart wit'28. De Rover heeft voor één seizoen getekend. Bij WK heeft Jan Kleingeld zijn contract met één seizoen verlengd. De voormalige prof van Excelsior Rotterdam begint in augustus aan zijn tweede jaar bij de Kethelse vereniging. Harry van Kapel stopt aan het einde van dit seizoen met zijn actieve loopbaan als voetballer in het eerste van SMC. Hij gaat echter niet verloren voor de derde klasser, want hij wordt assistent van de nieuwe hoofdtrainer Paul de Roos. Van Kapel is reeds in het bezit van het diploma oefenmeester 3. SCHIEDAM Alweer voor de derde maal kon het Musis Sacrum team dit seizoen in de heren trio-league de volle buit mee terug nemn naar Schie dam. Het team begon met een duidelijke overwinning op Maarssen, 558-510 en 607-560 totaal 1165-1070. In de tweede wedstrijd tegen De Maaspoort uit Vlaardingen was het in de eerste game nog spannend; 511-472. Maar in de tweede game was het duidelijk; 589- 475, totaal derhalve 1100-947. De derde wedstrijd tegen thuis ploeg GWK werd met span ning tegemoet gezien, want zij hadden ook de twee andere wedstrijden met 3-0 gewonnen. Bij Musis was na een wissel Roel Mol in het team geko men. Hij zette direct een prach tige game neer van 264. Het Musis-team kwam daardoor op 636 tegen 567 voor GWK. In de tweede game was het voor de Schiedammers een makkie; 557-459. Het resultaat derhalve negen punten en de eerste plaats in de league. Mu sis BRS Fitness behaalde zes punten het won met een prach tige score van 1265-1033 tegen Tieben en verloor daarna met 0-3 van GWK. De team her stelde zich vervolgens goed te gen De Maaspoort door met 1211-1109 te winnen. Musis Strike Ijzers kon geen potten breken en beleefde een zeer slechte dag. want het ver loor driemaal en wel tegen GWK, Tieben en Maarssen. Het team zakte door deze off day van de vierde naar de zesde plaats. In Den Bosch kwam het dames trioteam, dat in de eredivisie speelt, in hun eerste wedstrijd uit tegen koploper Brokking. De dames wisten een puntje te pakken; 1-2. Daarna was het als zevende geplaatste Breda aan de beurt. Deze dames ste gen ver boven hun kunnen uit en de Schiedamsen leden een kansloze 0-3 nederlaag. In het laatste duel waren de Musis girls volledig van slag en pres teerden niets meer tegen Ketel uit Rijswijk, 0-3 verlies. On danks deze slechte dag blijven de girls wel tweede, maar de achterstand op de koploper is opgelopen tot 7,5 punten. WOENSDAG 8 FEBRUARI 1995 Remco Magni in duel met een BVCB-speler, toen PPSC nog met 1-0 leidde Blamerende remise Excelsior'20 door ARNE VAN DER ZANDE rfc, Pc Willem van Rij wordt gefeliciteerd door zijn medespelers na zijn gelijkmaker i 111 Vlada Jankovic maakt een dunk voor Juventus in het met 135-78 gewonnen duel tegen Schiestreek 2 SPELER VAN DE WEEK Marco Boogers KEEPERSKLASSEMENT 1Oscar Moens Excelsior7.11 2. Edward Metgod Sparta7.06 3. Ed de Goey Feyenoord 7.00 4. Ben Gall Dordrecht '906.20 In samenwerking met Luegener sLjthoFF ujeekbLaden 1Bram Marbus Excelsior 2. John Veldman Sparta 3. Peter Bosz Feyenoord 4. Maarten Atmodikoro Dordrecht '90 5. Gaston Taument Feyenoord 6. Mario Been Excelsior Henrik Larsson Feyenoord 8. Peter van de Berg Excelsior 9. Arnold Scholten Feyenoord 10. Orlando TrustfulI Feyenoord 11Ben Spork Excelsior 7.06 6.67 6.56 6.50 6.45 6.43 6.43 6.41 6.38 6.31 6.29 12. Michel Langerak Dordrecht '90 6.27 13. John Schuurhuizen Excelsior 6.26 14. Regi Blinker Feyenoord 6.25 15. Raymond de Jong Excelsior 6.21 16. Gerard de Nooijer Sparta 6.20 17. Carlos Fortes Sparta 6.19 18. Marco Boogers 19. Adri van Tiggelen Dordrecht '90 6.16 20. Ruud Heus Feyenoord 6.15 TOPSCORER 1Marinus Dijkhuizen - 9 doelpunten Excelsior C I E N DE BESTE OOGZORG BINNEN HANDBEREIK

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 13