SCHIEDAM Vlaardinger wil helpen in Limburg Popmuziek uit Texel Uniek werkgelegenheidsprojekt van Stichting Verpleeghuizen ONS onderdeel van het grootste energiebedrijf Burgerlijke stand VOOR EEN HYPOTHEEK GAjENAAR DE HYPOTHEKER. Uitgevist... Helderziend "afé gesloten Vooral vraag naar rustig gelegen nieuwbouwhuizen tot 225 duizend gulden 18111 Benefietconcert watersnood Schiedamse exposeert nspiratie door nuzikale klanken Scarecrow in drote Markt leurs in Zuid Extra voorstellingen My Fair Lady Bebop bij Van Diggelen Politiechef weg i W)ENSDAG 8 FEBRUARI 1995 6-1443 CHIEDAM In het Beatrix- prk zijn vorige week donderdag wee hengels gestolen van een 5-jarige jongen uit Papen- recht. De jongeman zat samen net een vriendje te vissen. Toen rijn kameraad beet had, liep de jeugdige Papendrechter naar hen toe om de vis van de haak te hakn. In de tussentijd ging een onbkende dader er met de twee hergels vandoor. SCHIEDAM Gedurende de manden februari en maart is er in iet Filmhuis een bescheiden, mar aangename expositie te zio van schilderijen van Moni- qe Veldhoven. Z/ is eerr geboren en getogen Sniedamse, die dit jaar hoopt af testuderen aan de tweedegraads learenopleiding tekenen en haidvaardigheid in Utrecht. In- spiatie deed Monique Veldho- vei onder meer op door de ver- gaikelijkheid van gevonden ma teralen op het terrein van scbepswerf Wilton-Fijenoord. Darnaast maakte zij Vrouwen- doken', waarin de kracht van vruwen goed tot uitdrukking kort. Bij een aantal van deze doken is de combinatie ge makt van schoonheid en ver- gakelijkheid, doordat de lijsten uiloude deuren zijn gemaakt. Beoekers kunnen elke vrijdaga- vod vanaf 20.30 uur terecht aan deNieuwstraat 12 om dit werk te bezichtigen. Ook ligt is een lij met prijzen in te zien. GHIEDAM Het vrou- /enkoor Veelzijdig onder lei- iing van Ferry Bijlsma treedt >p donderdag 16 februari op n de kerk van de Vrijzinnige jeloofsgemenschap NPB. Er vordt vooral popmuziek ver tolkt, waarbij gospel slechts etn ondergeschikte rol speelt. Aanvang 20.00 uur aan de Vestvest 90-92. 1 de maanden januari en fe- buari loopt bij de NPB- Shiedam de cyclus 'Bevrij- dnde klanken'. Het draait terbij om de relatie tussen ruziek en religieuze inspira- ti. SCHIEDAM Ronald Dob- baar verzorgt donderdag 9 fe- brari bij spirituele vereniging Hrmonia een avond waarbij hderziende waarnemingen en pschometrie centraal staan. In wkcentrum Nieuwland aan het D. Wibautplein 165 begint de beenkomst om 20.00 uur. Toe- gng 7.50. ICHIEDAM In café Grote Vkrkt treedt zaterdag 11 februa ri om 22.00 uur Scarecrow op. Dee band brengt een groot aan tal bekende en minder bekende coers van onder meer the Rol- lir* Stones, Neil Young en Bob Dlan. Er is gratis toegang op de Gote Markt 17. SCHIEDAM Klubhuis Zuid (Bvarsstraat 42) houdt op don- dedag 16 februari van 10.30 tot 14)0 uur weer een beurs voor klding en speelgoed. Biangstellenden kunnen deze spllen te koop aanbieden. De klding moet schoon en heel zit. Verkopers stellen zelf de pis vast van hun artikelen. Van deverkoopprijs gaat 20 procent nar de activiteiten van het club- his. Inlichtingen op tel. 457297. CHIEDAM - Tijdens een orecacontrole heeft de poli- e maandagmiddag de eige- aar van een café aan de 'laardingerdijk gesommeerd e deuren te sluiten. De man leek geen vergunning te Lebben. Hij had de benodigde papie- en zelfs nog niet aange- 'raagd. VLAARDINGEN „Ik zoek gewoon jongens en meiden, die er niet vies van zijn hun handen vuil te maken", zegt John de Meij. De Vlaardinger heeft het plan opgevat goederen in te za melen en mensen te charteren om hulp te bieden aan mensen in de overstroomde gebieden. „In eerste instantie in Limburg." De Meij hoorde van het soortge lijke initiatief van Anton Korf uit Hoofddorp en besloot spon taan te gaan meedoen: „Nodig zijn zaken als behang, verf, schoonmaakartikelen in de ruimste zin van het woord, hout, gereedschap, spijkers, dat soort dingen allemaal." In Hoofddorp heeft Anton Korf inmiddels een loods ter beschik king voor het verzamelen van hulpgoederen. De bedoeling is dat goede gevers die goederen daar zelf afleveren. Inmiddels werkt de Servicedienst mee via het gratis telefoonnummer 06- 0013. Gulle gevers kunnen daar alle gewenste informatie verkrij gen. Voor het vervoer van Hoofd dorp naar Zuid Limburg willen De Meij en Korf transportbe drijven warm zien te maken om gratis vrachtwagens ter beschik king te stellen. Touringcar „Verder dacht ik zo, dat het ook wel handig zou zijn als we daar met een ploeg mensen heen gaan om een handje te helpen, bij voorbeeld voor een week", ver telt John de Meij. „Er is natuur lijk vreselijk veel te doen. De meeste mensen kunnen dat wel zelf, maar er zijn natuurlijk ook zieken en ouderen, die een beetje hulp goed kunnen gebruiken." De Meij wil proberen ergens een touringcar te ritselen en in de loop van deze week, als Borgha ren en Itteren weer droog staan, met een ploeg naar het door weekte zuiden te vertrekken. Dat vergt enige organisatie, maar De Meij ziet dat niet als een probleem. „Ik verwacht dat we via een parochie of een ge meente, ik denk aan de gemeente Stein, dat ligt goed centraal, wel een onderkomen kunnen krij gen, bijvoorbeeld in een opvang centrum. Van daaruit kunnen we dan aan de slag om te hel pen." De enthousiaste Vlaardinger realiseert zich dat er nog veel praktische zaken te regelen zijn. Mensen, die hem daarbij willen helpen, financieel of praktisch, kunnen contact met hem opne men. Zijn telefoonnummer is 434 22 82 (na 18.00 uur). SCHIEDAM In café Po dium (Lange Haven 28) treedt zaterdag 11 februari Vivid op. Deze band brengt eigengereide popmuziek uit Texel. Vivid is wars van trends, heeft tal van radio optredens achter de rug en bracht onlangs de (goedont- vangen debuut-cd 'Seed Pe arl' uit. Aanvang 22.00 uur. Zondag 12 februari is er om 21.30 uur een solo-optreden van Felicia. Ze speelt gitaar en zingt ei gentijdse jazz, blues, pop en funk. Felicia brengt zowel covers als eigen werk. Op dinsdag en donderdag zijn er vanaf 21.00 uur de bekende jamsessies. Steeds gratis toegang. WATERWEG Bouwen naar behoefte, daar draait het om op de huizenmarkt. Om zoveel mogelijk tegemoet te komen aan de wensen van be woners heeft het Samenwer kingsverband Rijnmond-Cor poraties (SRC) laten onder zoeken waar precies vraag naar is. De resulaten van de enquête kunnen worden ge bruikt bij het invullen van de nieuwbouwlokaties. Ook den ken de woningbouwcorpora ties met deze gegegevens in te kunnen spelen op de gevolgen van de te verwachten stroom verhuizingen. Want dat er meer mensen willen verhuizen als er huizen zijn die bieden wat ze willen, staat volgens de SRC buiten kijf. De belangrijkste constatering is dat met name de naoorlogse wij ken 'een forse en selectieve door stroming te verwerken krijgen'. „In veel naoorlogse wijken lijkt ogenschijnlijk weinig aan de hand, maar juist hier zijn de ko mende jaren grote veranderin gen te verwachten", zo blijkt uit het onderzoek. Doorstromen Het gaat Alexander, wijken als Hoogvliet, Prins IJssel- monde, Schiedam-Noord en Vlaardingen-Holy. „Hier wonen relatief veel ouderen die uit hun flats zonder liften zullen vertrek ken, maar er wonen ook veel mensen die eigenlijk wel meer voor een woning kunnen beta len." Volgens het rijksjargon wonen zij 'scheef. Verwacht wordt dat vooral uit wijken die dicht bij nieuwbouw lokaties (Vinex) liggen, de uit stroom aanzienlijk zal zijn. „De nieuwe bewoners van Vinex-wo- ningen maken bestaande, goed kope woningen vrij. Het onder zoek laat zien dat er voldoende goedkope huizen zijn, die even wel niet altijd vrijkomen. Voor een deel worden ze bewoond door mensen met een hoog inko men. Het doorstromingseffect is afhankelijk van het woningaan bod. Een aanbod van koopwo ningen maakt veertig procent meer woningen vrij dan een aan bod van huurwoningen. Direct en indirect blijken door de bouw van honderd nieuwbouwwonin gen uiteindelijk 76 huizen vrij te komen in de goedkope huursec tor binnen de stadsregio Rotter dam." Hoge huur Behalve de naoorlogse (flat)wij- ken kunnen ook gemeenten waar bewoners vinden dat de huur hoog is, rekenen op een groot aantal verhuizingen, als er passende nieuwbouw staat. „Dat geldt voor Rotterdamse wijken als Zevenkamp en Beverwaard en delen van de voormalige groeikernen Spijkenisse, Capelle aan den IJssel en Hellevoetsluis. De Rotterdamse wijken liggen bovendien dicht bij de Vinex- lokaties als Achtkamp en Smits- hoek." Het onderzoek geeft een gedetailleerd beeld van de wo ningmarkt in Rotterdam en de omliggende gemeenten; in totaal 33 duizend personen hebben er aan meegewerkt. De meeste vraag is naar rustig gelegen nieuwbouwwoningen tot 225 duizend gulden. In de goedkope re huursector is meer belangstel ling voor flats en appartementen en dus 'verdient het aanbeveling felxibel te kunnen overschakelen naar een groter aandeel wonin gen in de sociale huursector als het economisch klimaat slechter wordt'. SCHIEDAM Verwach tingsvol, maar toch ook wat lakoniek meldden ruim dertig uitgenodigde werkzoekenden uit Maassluis, Vlaardingen en Schiedam zich afgelopen vrij dagochtend bij het Schiedam se verpleeghuis DrieMaasSte- de aan, waar zij door de di rectie werden ontvangen in de personeelskantine. De aanwe zigheid van de Vlaardingse wethouder Kool en diens Schiedamse ambtgenoot Wiegman, alsmede van een aantal ambtenaren, verraadde echter dat het hier om méér dan een 'gewone' sollicitatie procedure ging. Het betrof dan ook de officiële presentatie van een uniek werk gelegenheidsprojekt, ontwikkeld door de 'Stichting Verpleeghui zen Nieuwe Waterweg Noord' (SVNWN), in nauwe samenwer king met de gemeenten Maas sluis, Vlaardingen en Schiedam. De 'Stichting Verpleeghuizen', één van de grootste werkgevers in deze regio, garandeert door dit projekt aan tenminste 16 van de in totaal 32 opgeroepen kan didaten een baan voor de duur van 2,5 jaar en minimaal 32 uur per week verantwoordde wer kervaring binnen de verpleeg huizen DrieMaasStede (Schie dam), DrieMaasHave (Maas sluis), alsmede de zorgcentra Francois Haverschmidt (Schie dam) en Soenda (Vlaardingen). De kandidaten, zowel jongeren als ouderen en aangezocht door de gemeente, zullen worden in- gezet in het kader van de Banen pool of de Jeugdwerkgarantie- wet. De toekomstige werkne mers zullen in eerste instantie in dienst komen van de Stichting Maatwerk (die een bemiddelen de rol speelt) en worden gedeta cheerd in de deelnemende wer kervaringsplaatsen binnen de Stichting Verpleeghuizen, die hiervoor een geldbedrag uit eigen middelen reserveerde. De Stichting verplicht zich hiermee om voor 50% van de uiteindelij ke deelnemers een baan binnen of buiten de Stichting te vinden. Men denkt zo in de loop van het tweede projektjaar aan tenmin ste drie jongeren en twee ouderen, en in het derdejaar aan drie jongeren en één oudere, een contract voor bepaalde tijd bin nen de Stichting Verpleeghuizen te kunnen bieden. De Vlaardingse wethouder A. Kool sprak de aanwezigen toe als voorzitter van de -Stichting Maatwerk. Hij toonde zich bij zonder verheugd dat een derge lijk 'uniek' projekt in staat bleek niet alleen met geld en mens kracht, maar ook door vinding rijkheid, werkgelegenheid te scheppen in een gebied waar het aantal langdurig werklozen veel groter is dan elders. „Vooral on der jongeren is dit aantal alar merend hoog," aldus Kool, die hoopt dat dit particuliere initia tief navolging zal vinden binnen andere bedrijfstakken. Om de start van dit projekt te bekrach tigen, werd vrijdag een conve nant ondertekend door de heer J.P. Hagenaars, voorzitter van de Raad van Bestuur van de SVNWN en de voorzitter van de Stichting Maatwerk, wethouder Kool. Voor de mensen die achter het net visten bij de pogingen een kaartje te bemachtigen voor de musical My Fair Lady, met Paul van Vliet in de rol van Professor Higgins, is er goed nieuws. Alle voorstellingen in april zijn welis waar uitverkocht, maar van 5 tot en met 9 september en van 12 tot en met 16 september 1995 zal de musical opnieuw in Luxor op de planken gebracht worden. Kaar ten voor deze tweede serie zijn nu reeds verkrigbaar. Kaartver koop aan de kassa tussen 11.00 en 18.00 uur of telefonisch tus sen 12.00 en 16.00 uur (4138326). SCHIEDAM ln café .Van Diggelen aan de Grote Markt treedt zondag 12 februari om 17.00 uur Arie Kuit op. Vanaf 17.00 uur brengt deze alt-saxofo nist met zijn kwartet bebop. Vrij entree. LEIDING WEG Onbeken den hebben vorige week op het Nieuwlandplein zogeheten aard- leidingen tussen de tramrails weggenomen. WATERWEG Henk de Jong, districtschef van het poli tiekorps Waterweg (Vlaardin gen, Maassluis en Hoek van Holland), is benoemd als de nieuwe manager van politiedis trict 3 (Rotterdam-West). De Jong was pas twee jaar werk zaam als korpschef van het dis trict Waterweg. Zijn benoeming tot manager van district 3, met het bureau Mar- coniplein als standplaats, kwam voor velen dan ook als een ver rassing. Het is nog niet bekend wie De Jong in district Waterweg gaat opvolgen. SCHIEDAM Een groot aantal nutsbedrijven uit de wijde omtrek is sinds I januari gefuseerd. Door deze samenvoeging is Eneco ontstaan, het grootste energiebedrijf van Nederland. Bij de fusie zijn de energie-distributiebedrijven van Den Haag, Roller- dam, Dordrecht en Vlaardingen/Maasssluis betrokken. Het Rotterdamse GEB nu onderdeel van Eneco heeft 30 procent van de aandelen van de Werkmaatschappij Energie van het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam in handen. Het is de bedoeling dat in de loop van de jaren deze 'poot' van het ONS volledig overgaat naar Eneco. „Dit geldt overigens alleen voor de energie kant van het ONS tekent voorlichter Edward Ernst van het Schiedamse nutsbedrijf daarbij aan. „Wij blijven gewoon een zelfstandig bedrijf. Er veranderd eigenlijk niet veel. Wel zijn alle arbeidsvoorwaarden geharmoniseerd en kreeg het ONS door deze samenwerking in januari er 10.000 aansluiting in Overschie bij." De klanten van het Schiedamse nutsbedrijf zullen van de fusie niet veel merken. Wel verwacht men dat door de fuste Eneco zich verzekert van een sterke inkooppositie op de nationale en interna- tionel energiemarkten. Tevens wordt het draagvlak vergroot voor nieuwe investeringen en de ontwikkeling van produkten. Naast de twee grote stadsagglomeraties zal Eneco in het Rotterdamse havencomplex de grootste Nederlandse industriën in de Botlek en Europoort van energie voorzien. Door de exploitatie van onder meer warmte-krachtinstallaties bij de industrie verkrijgt het nieu we nutsbedrijf een marktaandeel van twintig procent in de Neder landse activiteiten op het gebied van stadsverwarming met ruim 36.000 aansluitingen. Geboorte-aangiften Schiedam periode 27 januari tot en met 2 februari 1995 Ceren d.v. Tangalay - Tangalay, Kelly d.v. van Alphen - van den Boogert, Sarventh z.v. Selvara- jah - Sivaloganagthan, Jill A. d.v. Gundlach - de Regt, Joy K. d.v. Beisser - van der Weijden, Jack z.v. Droge - Mulder, Mit chell z.v. van den Berg - de Bruijn, Shane z.v. Zuidgeest - Koning, Gabriëlla d.v. Timmer mans - Tax, Debby d.v. Elen - Kriek, Hale d.v. Koska - Mandi- raci. Marijke N.B. d.v. van Raad - Stijnen, Danae P. z.v. Kersse- meijer - Rijkuiter, Julius z.v. Ra- senberg - Gosens, Bas z.v. Tim merman - de Brabander, Ebru N. d.v. Turan - Turan, Eva d.v. Verdoes - Tuijtel, Boyd z.v. Dro ge - Wierks, Rabae d.v. Akkas - Begum, Jessica d.v. van den Es- hof - van den Berg, Wesley B.C. z.v. Chin - Wong Ondertrouwd te Schiedam: D.M.A. Bodha 27 jr. en R. Ka- nebaks 24 jr., A.F.C. Olsthoorn 23 jr. en C. van Ooijen 21 jr., J.J. van Potten 31 jr. en K.A. Hamil ton of Silverton Hill 30 jr., A. Mohammedi 30 jr. en E. van Driel 27 jr. Getrouwd te Schiedam: P.C.J. van Beemen 29 jr. en M. Middendorp 30 jr., J.J. Prein 37 jr. en B.S. Spiekerman van Wee- zelenburg 40 jr., W. Drop 64 jr. en J.M.E. van der Veer 61 jr. Overleden te Schiedam: E.M. van Etten vr„ 84 jr., W. de Vogel man, 69 jr., P.J. Blanker man, 63 jr., HJ. van Vliet man, 67 jr., F.J. Markx man, 72 jr.,M. Blommensteijn man, 79 jr., H.P.M. Persoon man, 73 jr., S. Verveer man, 66 jr.. J. van Tielen man, 74 jr..G. Bro'ere man, 68 jr., J.G.J. Wever man, 90 jr., L.C. von Jaroschka Pohl vr„ 81 jr., geh.gew.met: A. Rode, M.T. Casparie vr„ 93 jr., H.Minnen man, 86 jr.., N. Vermaas man, 79 jr- WATERWEG Vier koren zingen vrijdag 10 februari in de Grote Kerk in Vlaardingen de sterren van de hemel voor de slachtoffers van de waters noodramp. Dit benefietconcert begint om 20.00 uur. De organisatie hoopt zoveel mogelijk toehoorders te kun nen begroeten. Na afloop zal een deurcollecte worden ge houden om de gedupeerden van de overstroming enigszins financieel bij te staan. Het initiatief van dit concert is genomen door Kamerkoor Animato. Een drietal andere koren, dat werd benaderd met het verzoek medewerking te verlenen, reageerde direct en thousiast. Ook andere instanties, zoals het college van B W, de Kerkvoogdij der Hervormde Gemeente, de VSB Bank Schiedam/Vlaardingen. on dersteunen dit initiatief. Het benefietconcert wordt ge geven door: het kinder- en jon gerenkoor Jong Vlaardingen, het Vlaardings Mannenkoor Orpheus, het Vlaardings Musi cal Gezelschap en kamerkoqr Animato. De toegang tot de kerk is gra tis. Schiedam, Broersvest 54A, 010-4731150 De Hypotheker Woningcorporaties verwachten veel verhuizingen in naoorlogse wijken y- x Ook Schiedam-Noord wordt in het rapport genoemd - V, V -v-v ARCHIEFFOTO Wet houder A. Kool (midden): „Het is te hopen dat dit initiatief door andere bedrijfstakken wordt opgepikt om de werkgelegenheid in de regio Waterweg-Noord te vergroten. y i

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 15