MET HET OOC OP UW GEZONDHEID A I Fantasievolle kijk op hedendaags Rotterdam in boek voor tot Wf Hf f fit Executieveiling UZ Herman Broodtrommel in collectie van Jungerhans HYPOTHEEK INFORMATIE CENTRUM U bijvoorbeeld het kleine spul, wij de grote stukken? H* VAN DIJKE VERHUIZINGEN* EVENVEEL HERSENS ALS SPIERBUNDELS* Bent u op zoek naar een kwaliteitskeuken waar u niet teveel voor betaalt? A.C.R. keukens Zwanger en drugs-afhankelijk Wie kan maar niet stoppen met roken? Wie onwerpt pleeborstel voor de HEMA? Op 12 maart is Mars te zien J WOENSDAG 08 FEBRUARI 1995 6-452 door PIETER KERSTEN Geen toespraken, geen lezin gen, geen discussie achteraf. Wel muziek en drank. Ty pisch René Stoute. Over kunst moet je niet lullen. Ze ker over zijn werk niet. Er zit erg veel in, maar je hoeft er niet zwaar over te gaan doen. Het is om te verrassen en te lachen. En over hemzelf hoef je het al helemaal niet te heb ben. De VPRO beweegt he mel en aarde maar het lukt niet om hem voor de TV te krijgen. Een foto? 'Liever niet'. Iemand die één keer een teke ning van René Stoute gezien heeft van bijvoorbeeld een Rot terdams gebouw zal er nooit meer op de oude manier naar kunnen kijken. Op een humoris tische manier geeft René gebou wen en voorwerpen een ziel. Ze krijgen menselijke trekjes. Dat blijft in het geheugen hangen en zo heb je als je door Rotterdam rijdt - het is met name Rotter dam en het stadsleven waardoor hij zich laat inspireren - korte momenten van plezier. Op dit moment spelen er twee zaken waardoor Stoute er toch niet aan ontkomt dat de aan dacht zich op hem vestigt. Het Centrum voor Beeldende Kunst presenteert een overzichtsten- stoonstelling van zijn werk uit de afgelopen vijftien jaar en de Rot terdamse uitgeverij De Hef komt met een door hem getekend boek, "Rotterdam Wereldstad'. City Kid Twee jaar heeft hij eraan ge werkt. Het resultaat is fantas tisch. Als geen ander weet hij de Maasstad en haar bewoners tot leven te brengen. In de tekenin gen zitten zoveel kleine grapjes en herkenbare dingen, dat je er niet op uitgekeken raakt. De meisjes die de tekeningen voor hem inkleurden: 'we hebben ons rotgelachen'. Hoofdpersoon van het boek is de kat City Kid, die vanaf het gebouw van de Natio- nale-Nederlanden uitkijkt op het leven in de stad. Met City Kid kijken we mee naar de stedelijke samenleving, bezoeken we de etablissementen, zien we B&W vergaderen, komen we bekende randfiguren tegen, zien we de Roteb het vuil ophalen. Alles komt aan bod. De bewoners kunnen maar met moeite vol doende geld aanslepen om de slok-op aan de 'Pluk-me-kaal- straat' voldoende te voeden. De veelzijdige architectuur en beel dende kunst van Rotterdam wordt geanalyseerd. 'Rotterdam Wereldstad' is een boek over de grootste haven ter wereld dat niet is opgebouwd uit ansichten, maar een boeiend beeldverhaal vormt dat interessant is voor mensen van 8 tot 80. Uniek tijdsdocument Uitgever Arie de Boode van De Hef:'de jaren negentig in Rotter dam zijn op een indringende ma nier vastgelegd. Het boek vormt een uniek tijdsdocument. Een dergelijk boek is er nog nooit over Rotterdam verschenen'. Een beetje op zijn borst kloppen mag hij wel; het boek is op zijn initiatief tot stand gekomen en dat heeft hem heel wat overre- R C! 1 'r i ft O A M dingskracht gekost. René Stoute (41) is gefascineerd door Rotterdam en de architec tuur in de stad. Zo'n twintig jaar is hij bezig geweest om een te kentaal voor deze stad te ont wikkelen. Externe Betrekkingen van de Gemeente Rotterdam kan zich geen betere ambassadeur wen sen. De ansichtkaarten van Stoute bijvoorbeeld zijn zeer in trek bij de toeristen. Dat is lachen Overigens is hij wel van mening dat het Rotterdam soms aan lef ontbreekt. Graag zou hij gebou wen zien die wat extremer zijn: 'een gezellige gekke stad'. In die zin ziet hij nogal wat gemiste kansen. 'Het Weena is groten deels mislukt'. Ideeën voor de stad heeft hij zat: 'Een hoog gebouw waar een gi gantische waterval van afkomt zo de Maas in' en 'een enorme richtingaanwijzer met plaatsen uit alle windstreken erop.' Het boek Rotterdam Wereld stad, waarvoor Anne Mieke Backer de tekst schreef, kost 29,90. (ISBN 90-6906-018-3). Tijdens de expositie is het te koop voor 24,90. De expositie in het Centrum Beeldende Kunst (Nwe Binnenweg 75) loopt van 13 februari tot en met 26 februa ri. Tot slot een citaat van een collega-kunstenaar: 'Dat is echt lachen. Dat is je rotlachen'. Notaris J. Deurloo, te Vlaardingen, is voornemens om op de woens dagen 15 en 22 maart 1995, telkens om 16.00 uur, in een der loka len van het gebouw Triangel aan de Fransenstraat 12 te Vlaardin gen, respectievelijk bij opbod (inzet) en afslag (toewijzing), ex artikel 3:268 van het Burgerlijk Wetboek, executoriaal in het openbaar te verkopen: Het appartement, bestaande uit de woning op de tweede verdie ping, met een afzonderlijke berging op de begane grond en verder toebehoren, plaatselijk bekend Aristide Briandring 41 te Vlaardin gen, met het 1/50ste onverdeeld aandeel in het tot en met 30 april 2039 durend erfpachtsrecht op de onder- en bijgelegen grond, waaronder de grond, gelegen onder de overbouwing (kad. bek. sectie K 3101-A-21). Erfpachtscanon afgekocht tot 1.- per jaar, voor de gehele looptijd. Zakelijke lasten 1995: Onroerende zaakbelasting: 349.- Rioolrecht: 153.- Waterschapslasten (schatting): 25.- Servicekosten (per maand): 161.- Achterstallige zakelijke lasten en servicekosten voor rekening ko- per(s). Tot en met 1 maart 1995 (uiterlijk 14 dagen vóór de inzet) kunnen gegadigden ten kantore van genoemde notaris schriftelijk een bod doen op het gemelde in veiling te brengen registergoed. Biedingen dienen vergezeld te gaan van een deugdelijke bankgarantie, ge steld op naam van genoemde notaris, ten belope van tenminste tien (10%) van het uitgebrachte bod. Veilingvoorwaarden liggen 14 dagen vóór de inzet ter inzage van het publiek ten kantore van genoemde notaris. Alle verdere inlichtin gen te bekomen ten kantore van genoemde notaris aan de Schie- damseweg 57/6 te Vlaardingen, of telefonisch (tijdens kantooruren): 010-4346234/4347274/4343950. Het in veiling te brengen appartement kan (eventueel) worden ont ruimd krachtens de grosse van de veilingakte. De kosten van de (eventuele) ontruiming zijn voor rekening van koper(s). £EN BETEr G 2 1 C H T s VERMOGEN Voor een mooie bril of contactlenzen kunt u bijna overal terecht. Toch mag u een bril of lenzen niet alleen modisch beoordelen. Ook het medische aspect is belangrijk. Paul Berg kiest door zijn vakkennis voor uw ogen de beste optie. En biedt u een beter gezichtsvermogen. Kom eens langs voor een vrijblijvende ogentest. Dat is nog eens ideaal! Kosten besparen op uw verhuizing door een flink stuk zelf te doen... U bijvoorbeeld het 'kleine spul' en wij de grote stukken. Of een andere combinatie; u zegt het maar. H. van Dijke verhuizingen staat u met raad en daad terzijde. En in onze Verhuiswinkel vindt u werkelijk alles wat u nodig hebt. Ver huisdozen, kledingboxen, dekens, enzovoort. Maar ook steekwa- gens, hondjes (dat zijn van die handige 'plankjes' met wieltjes) en zelfs verhuisliften. Zo maakt u van uw 'samen-doen-verhuizing' ook een makkelijke verhuizing, waar u niet zo vreselijk tegen op hoeft te zien. H. van Dijke is u graag van dienst! Ook met adviezen en handige tips, die u tijd en moeite (en bijvoorbeeld rugpijn!) kunnen besparen. Hoofdkantoor en Verhuiswinkel: Nieuw Mathenesserstraat 85, 3113 AE Schie- dam, tel. 010 - 4261224 (fax 4262407), geopend: ma. t/m vrij. 8.00 - 17.30 u. en zat. 8.00 - 12.00 u. Voorts bereik baar in Rotterdam, tel. 010-4264201, in Spijkenisse, tel. 01880 - 30234 en Particuliere, bedrijfs- en projectverhuizingen, nationaal en internationaal Piano- en antiekvervoer Verwarmde en beveiligde archief- en inboedëlopslag Verhuisliften tot 12e verdieping Bekend met Rijks- en Gemeenteregelingen Verhuur en verkoop van materialen in onze Verhuiswinkel (b.v. dozen, dekens, sjor- en draagbanden, steekwagens, 'hondjes', kledingboxen, verhuislift, etc.) Eigen meubelmaker Verhuizing desgewenst ook op zaterdag Bel, fax of kom langs voor een vrijblijvende, scherpe (maar eerlijke) offerte! Komt u dan eens een kijkje nemen in onze showroom aan de Westvest 62a in Schiedam. Wij bieden u: - Engelse topkwaliteit, voorzien van de modernste technieken op keukengebied; - echte Engelse duurzaamheid degelijkheid; - persoonlijke service, desgewenst aan huis; - zeer aantrekkelijke prijzen; - ruime keuze ondanks onze bescheiden showroom; - snelle levertijden, tussen de 3-5 weken. A.C.R. keukens: na een bezoek aan ons bent u pas overal geweest! Graag tot ziens! Maandag gesloten. Donderdag koopavond. Di./vrij. 9.00-17.30 uur. Zat. 9.00-17.00 uur Westvest 62a 3111 BX Schiedam Tel. 010-4260539 Drugsverslaving en zwanger schap gaan slecht samen. De complicaties die zich het meest' voordoen en die ziekenhuisop names van verslaafde zwangere vrouwen noodzakelijk maken, zijn onvoldoende foetale groei en dreigende vroeggeboorte. Medische behandeling en psy- chosocaile hulpverlening in sa menhang met verloskundige zorg heeft wel degelijk zin. Dit blijkt uit het proefschrift 'Af- handelijkheid van drugs in de zwangerschap' waarop mevrouw Pop-Porceleanu aan de Erasmus Universiteit deze week promo- veerde. In de periode 1983-1992 volgde mevrouw Pop-Purceleanu het zwangerschapsverloop van 187 drugsverslaafde zwangere vrou wen. Naast deze onderzoeks groep stelde zij een controle groep samen van een gelijk aan tal niet-drugsverslaafde zwange re vrouwen. De resultaten van dit onderzoek laten zien dat de beste uitkomst wordt verkregen bij zwangeren die het drugsgebruik geheel heb ben gestaakt. De vrouwen die harddrugs bleven gebruiken hebben een duidelijk verhoogd risico op vroeggeboorte, zo bleek. Stabilisatie van het illegale drugsgebruik met behulp van een methadonprogramma gaat samen met een duidelijke verbe tering van het verloop en de uit komst van de zwangerschap. Waar volledig stoppen niet mo gelijk is beveelt Monica Pop- Purceleanu daarom stabilisatie aan met een methadonprogram ma. Zij pleit voor zoveel metha don dat zich geen onthoudings verschijnselen voordoen en dat zodoende het risico om terug te vallen op illegale drugs verkleind wordt. Wil het almaar niet lukken? Stoppen met roken. De Rijks Universiteit van Limburg heeft in samenwerking met de Stich ting Volksgezondheid en Roken een nieuwe stopmethode ont wikkeld. Een op het lijf geschre ven programma zou volgens de ontwikkelaars de meest fervente roker van de sigaret en shag af kunnen helpen. „Iedereen is uniek", vertelt on derzoeker Manon Manders. „Daarom heeft iedereen een per soonlijk advies nodig. Een ad vies toegespits op situaties waar in het individu naar het rokertje grijpt. Bijvoorbeeld in het bijzijn van ook rokende vrienden of na het eten." Voor het persoonlijk advies, wordt gebruik gemaakt van de computer, waarin duizenden ad viezen staan geprogrammeerd. Door de gegevens van de per soon, die hij of zij via een invul- formulier aanlevert, in de com puter te stoppen, komt een ad vies/programma te voorschijn die de roker een stevige rugge- graat zou geven. Rokers van sigaretten en shags die mee willen doen aan het on derzoek kunnen zich opgeven bij Manon Manders of de heer Zee man. Ze krijgen een formulier opgestuurd, die ingevuld gere tourneerd dient te worden. Ver volgens ontvangen zij een ad vies, waarmee aan de gang ge gaan kan worden. In mei/juni krijgen de deelnemers aan het onderzoek nogmaals een vragen lijst toegestuurd. Aanmelden kan van 13 tot en met 15 februari van 9.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur onder telefoonnummer: 070-3522554. Een wc-borstel is een voorwerp dat iedereen wel eens hanteert, maar bij voorkeur onopvallend verstopt wordt in de badkamer of toilet. Een 'low-interest' pro- dukt dat in het gebruik vaak irritatie wekt. Een wc-borstel als onderwerp voor de achtste HEMA Ontwerpwedstrijd biedt dan ook volop uitdaging voor de deelnemende jonge ontwerpers. Studenten van vormgevingsop- leidingen op HBO- en WO-ni- veau zijn uitgenodigd om deel te nemen. Met de ontwerpwed strijd wil HEMA deze studenten een mogelijkheid bieden hun kennis te toetsen aan de prak tijk. Deelnemers krijgen na in schrijving via hun scholen, de opdracht en het wedstrijdregle ment toegestuurd. Hierin staan de voorwaarden waaraan de wc-borstel moet voldoen. De nieuwe wc-borstel moet een breed publiek aanspreken en aandacht moet worden besteed aan hygiëne en te gebruiken ma terialen. Het ontwerp moet ui terlijk 31 maart 1995 zijn inge zonden. De inzendingen worden daarna beoordeeld door een deskundige jury bestaande uit Monique Duysens (docente ergonomie Landbouwuniversiteit Wagenin- gen), Theo Groothuizen (vice- voorzitter Krind Industrieel Ontwerp) René Kemna (indus trieel ontwerper), Frans Deu- mens (Produktgroepmanager Woondecoratie HEMA) en Ka rin Veltman (Divisieleider Hard waren HEMA). Voor de winnaar is f 5.000,- beschikbaar. Daarnaast is er een tweede en derde prijs van respec tievelijk f 3.000,— en f. 2.000,—. Deelnemers maken kans dat hun ontwerp opgenomen wordt in het Hema-assortiment. Eerder gebeurde dit bijvoorbeeld met de fluitketel. Inzenders behouden de rechten. Het winnende ont werp wordt in samenspraak met de inzender en de fabrikant ver der ontwikkeld. Deelname aan de wedstrijd kan, zo is in voor gaande jaren gebleken, voor de deelnemers een belangrijke stap zijn in hun carrière. Een trommel voor brood van Brood. Honderden liefhebbers van kunst hebben inmiddels een uniek 'collectors item' in huis. Via een aantal geslecteerde Bra- bantia verkooppunten, waaron der Jungerhans, kon vanaf half april 1994 worden ingeschreven op de Herman Broodtrommel, een gezamenlijk initiatief van Brabantia en de schilderende ko ning van de Rock Roll. Her man Brood liet zich inspireren door brood met als resultaat een opvallend kleurig kunstwerk dat in full colour zeefdruk werd aan gebracht op een gelimiteerde op lage van de Brabantia schuift rommel. Het verkoopsucces van dez' Broodtrommel is mede te dan ken aan de stimulerende, maa. bovenal enthousiaste ondersteu ning van de winkeliers en hun medewerkers. Daar kwam wel een beetje eigenbelang bij, want Brabantia loofde voor de detail zaken met de hoogste verkoop vijf genummerde en gesigneerde Herman Broodtrommels uit, voorzien van het Certificaat van Echtheid. De vijf topverkopers wisten gezamenlijk 251 Broodt rommels te verkopen. De heldere sterren Rigel, Alde- baran, Capella, Castor, Procyon en Sirius vormen vroeg op de avond de 'Winterzeshoek'. Aan de andere kant van de hemel staat het bekende 'steelpannetje' van de Grote Beer op zijn 'steel' recht boven de noordoostelijke horizon. Van de heldere plane ten vertonen zich Venus, Jupiter en Mars. Op 12 februari is Mars in oppositie. Dat betekent dat die planeet de gehele nacht zicht baar is. Als de zon ondergaat komt Mars op, en omgekeerd. Even na middernacht stat de oranjek leurige planeet hoog boven de zuidelijke horizon. Een dag eer der, op 11 februari dus, bereikt Mars de kleinste afstand tot de Aarde: toch nog 101 miljoen ki lometer! Op 23 en 24 februari vinden er fraaie samenstaanden plaats waar Venus en Jupiter bij be trokken zijn. Op de 23se staat Jupiter 's ochtends slechts een graad - oftewel twee volle manen - onder de halfverlichte Maan. Ook de ster Antares van het sterrenbeeld Schorpioen staat in de buurt. Drie ochtenden later is er een samenstand van de Maan en Venus. Dan staat ook Mercu- rius in de buurt, maar deze pla neet is moeilijk zichtbaar. Meer actuele informatie over verschijnselen aan de sterrenhe mel treft men aan in de jaarboe ken Sterrengids 1995 en Sterren en Planeten 1995 of het sterren kundig tijdschrift Zenit en het bureau van Stichting 'De Koe pel', telefoon: 030-311360 (9.30 tot 16.30 uur). Als het aan de Hema ligt een verdwijnend beeld. Illustrator René Stoute vindt: 'Over kunst moet je niet lullen' NEW YORK MOSCOW1^) KANSAS CITY RIO DE JANEIRO Paul Berg OPTIEK CEEFT UW OCEN PE AANDACHT DIE ZIJ VERDIENEN! Mgr. Nolenslaan 418 Schiedam Tel: 010 - 473 53 84 OPTICIENS OPTOMETRISTEN CONTACTLENSSPECIALISTEN A.N.V.O. VERHUIZEN* SAMEN DOEN? in Dordrecht, tel. 078 - 514380. Werkende VERHUIZERS foto LEUNIS VERLINDE loto LEUNIS VERLINDE Informatie Onafhankelijk advii 010-4734343 Onafhankelijk advisering Fax 4266060 St. Liduinastraat 15 Zonder kosten 3117 CN Schiedam Belastingadvies (Ruime parkeergelegenheid)

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 19