Prijsverlagingen bij Mazda, Opel, Subaru en Lada Nieuwe Mitsubishi Carisma: goede uitstraling verzekerd Nieuwe gidsen van ANWB Mitsubishi sponsort tennisbond Oldtimerruilbeurs met veiling in Autotron in Rosmalen Nieuwe Porsche 911 Turbo Alle Volkswagens diefstalveilig 900 coupé onder 50 mille WOENSDAG 08 FEBRUARI 1995 6-453 De redactie van deze autopagina wordt verzorgd door Willem van den Elskamp. Reacties en bijdragen sturen aan: Wegener Sijthoff Weekbladenpostbus 5825, 2280 HV Rijswijk. Telefoon: 070-3190254, fcuc: 070-3952669 De nieuwe edities van de vier ANWB-campinggidsen zijn ver schenen. Ook zijn er weer actuele gidsen uitgekomen over bunga lows in Nederland, Duitsland en België, restaurants in ons land en hotels in Nederland, Benelux, Frankrijk, Duitsland, Oosten rijk en Zwitserland. Het zijn in totaal tien gidsen die uitgebreide en betrouwbare in formatie bevatten over de door de ANWB geselecteerde cam pings, hotels, bungalowparken en restaurants. Alle opgenomen bedrijven worden jaarlijks geinspecteerd. Alleen bedrijven die de toets der kritiek kunnen doorstaan, worden in de gidsen opgeno men. Elke gids bevat kaarten met de vestigingsplaatsen van de opgenomen bedrijven. De gidsen zijn verkrijgbaar bij de kanto ren van ANWB en VW, boekhandels en warenhuizen. Wellicht is het u opgevallen: Mitsubishi hééft iets met tennis. De aanzet hiertoe werd drie jaar geleden gegeven toen de Ne derlandse importeur mede namens zijn dealers, een sponsor contract sloot met de KNLTB, de vaderlandse tennisbond. Be gin 1995 werd de sponsorovereenkomst tussen Mitsubishi en de KNLTB met drie jaar verlengd. In het nieuwe contract, dat op 1 maart 1995 ingaat, is een accent verschuiving in de sponsoractiviteiten bepaald. Was de naam Mit subishi de afgelopen drie jaar verbonden aan de Masters in Am sterdam en de nationale ranglijst, de komende drie jaar is de naam verbonden aan de landelijke en districtscompetities. In alle uitingen wordt dan gesproken over de 'Mitsubishi Motors compe titie'. Tijdens de drie jaren van de eerste sponsor-overeenkomst ont popte Mitsubishi zich steeds meer als een 'tennismerk': talrijke dealers hebben sindsdien in hun regio een Mitsubishi-tennistoer- nooi georganiseerd en gaan daar in de komende tijd mee door. De wintermaanden bezorgen de bezitters van een klassieke au tomobiel tegenstrijdige gevoelens. Aan de ene kant kan voor hen aan de koude donkere periode niet snel genoeg een eind komen, zodat er weer lustig getoerd kan worden met het pronk juweel, terwijl aan de andere kant deze periode vaak zeer wel kom is om de nodige reperatiewerkzaamheden aan de oldtimer te verrichten. Maar naar één ding wordt altijd uitgekeken en dat is de traditionele oldtimerruilbeurs in Autotron Rosmalen. Dit keer wordt het evenement gehouden op zaterdag 18 en zon dag 19 februari. Wederom veiling De beurs staat voor de 26e keer op de gevarieerde Autotron-agen- da. Zaterdag 18 februari zal er wederom een veiling plaatsvinden in de Anton Pieckzaal van Autotron en brengt de bekende vei lingmeester Jan-Pieter Glerum vanaf 19.00 uur ruim zestig, dit keer, niet gerestaureerde automobielen onder de hamer. Voor wie op zoek is naar een Oldtimer is dit de gelegenheid om voor een interessante prijs een minstens twintig jaar oude auto op de kop te tikken. Bij de beursorganisatie hebben zich inmiddels al vele tientallen standhouders voor een plaatsje gemeld. Want de oldtimerbeurs is bij uitstek een happening waarop de sleutelaars hun slag slaan. Verwacht wordt dat zo'n tweehonderd stands tot de nok gevuld worden met: onderdelen, accessoires, documentatie, keramiek, gereedschappen, smeermiddelen, emblemen, miniaturen, bekle ding en duizend-en-één hebbedingetjes. De laatste jaren is een duidelijke trend waarneembaar in de res tauratie van oude voertuigen. Waren jaren de grote Amerikaanse sleeën top of the bill bij de restaurateurs/liefhebbers, de laatste jaren zoekt men het vooral in de wat kleinere auto's. Tot nu toe heeft Autotron voor ruim tweehonderd oldtimers in hét sfeervolle museumgebouw een plaatsje gereserveerd, terwijl buiten ook nog eens zo'n honderd voertuigen staan opgesteld. De staat waarin de automobielen zich bevinden varieert van 'kan hier nog wat van gemaakt worden' tot 'om door een ringetje te halen'. De belangstelling voor de beurs is niet alleen uit eigen land elk jajar bijzonder groot, ook bezoekers uit Duitsland, België en Enge land passeren tijdens de happening de Autotron-poorten. Openingstijden Zkterdag 18 en zondag 19 februari is de automobielruilbeurs geo pend van 9 tot 17 uur. De toegangsprijs bedraagt 13,50 voor vol wassenen en 7,50 voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Autotron Ros malen is gelegen aan de A50 's-Hertogenbosch - Nijmegen. De Porsche 911 Turbo, de nieuwste versie van de 993-modelserie van het beroemde sportwagenmerk uit Stuttgart, is begin maart voor 't eerst te zien op de Autosalon van Genève. Met een vermo gen van 300 kW/408 pk is de 911 Turbo de sterkste versie van de 911-serie voor gebruik op de openbare weg. Volkswagen rust al zijn personenauto's met benzinemotor en met de TDI-dieselmotor uit met elektronische wegrij blokkering. In de contactsleutel zit een elektronisch schakelcircuit met een ge heime code, die bij elke start wordt gecheckt. Als de sleutelcode past bij de code die de auto kent, geeft het motormanagement 'groen licht'. Klopt de code niet, dan worden inspuiting en ontste king uitgeschakeld en kan de auto niet wegrijden. Zelfs met een perfect passende valse sleutel is starten dan onmogelijk. i De verkoop van Saab groeide in 1994 23 procent. Geen enkele Europese autobouwer kon hieraan tippen. Het is tevens een signaal dat Saab op de goede weg zit. Ook de Nederlandse Saab-organisa- tie kijkt terug op een goed 1994. Er werden 1794 Saabs verkocht, tegenover 1522 in 1993, ofwel 17,9 procent meer. Directeur Karl J. Wevers van Saab-importeur A.I.M. in Vianen verwacht deze groei in 1995 te continue ren. Hij baseert z'n prognose op de uitbreiding van de modellijn met de 900 Coupé en de 900 vijfdeurs, die naast de 900 S en SE in het programma komen. Daarnaast zorgt de prijsdaling van de Saab 900 Cou pé tot net onder 50 mille voor extra verkoopimpul sen. „Voor 't sinds jaren zitten we met de 900 weer onder de psychologisch belangrijke grens van 50 mille. De driedeurs 900 Coupé, voorzien van een tweeliter 16- kleppen motor die maximaal 94 kW/130 pk aan de dag legt, is met zijn scherpe prijs van 49.950 gulden dan ook een interessant aanbod in de zakelijke markt. Een leaseprijs van 1185 gulden per maand, op basis van 48 maanden en 20.000 kilometer/jaar, zegt genoeg", aldus Karl Wevers. „Deze gunstige prijs is niet ontstaan door het uit rustingsniveau van de 900 Coupé te verlagen, maar door die van de 900 S en SE te Verhogen. Zaken als ABS, airbag en elektrisch te bedienen ramen en dito buitenspiegels, centrale deursluiting en een deelbare achterbank zijn en blijven op iedere Saab standaard", aldus Webers. Met Charisma, ofwel een goede uitstraling, bereik je veel, dacht Mitsubishi. Zodoende heet de nieuwe, in Ne derland bij NedCar ge bouwde middenklasser van Mitsubishi 'Caris ma'. Deze gloednieuwe auto is de absolute ster van de Auto-RAI, die tot en met komende zondag nog te bezoe ken is. Mitsubishi bouwt de Carisma in twee versies: hatch back en sedan. Voorlo pig ligt de nadruk op de hatchback; de sedan staat voor 1996 ge pland. Hoewel de prijs van de Carisma hatch back pas bij de ver koopstart in juni of juli 1995 bekend wordt ge maakt, durven we te gokken op een vanaf- prijs van tegen de 35 mille. Voor Mitsubishi is de Carisma een totaal nieuw model, dat in het programma een plek krijgt tussen de Colt- /Lancer en de Galant. Motorisch biedt de Ca risma keus uit drie mo derne 16-kleppers. Alle drie motoren zijn stan daard gekoppeld aan een handgeschakelde vijfbak; een viertraps automaat is als extra le verbaar. Rondom onaf hankelijke wielophan ging met McPherson veerpoten plus een tor sie-stabilisator vóór en een multi-link achter wielophanging houden de Carisma goed en vei lig op de weg. Volgens Mitsubishi biedt de Carisma een to taalpakket aan automo- bilistische wensen: vei lig en comfortabel, snel en zuinig, duurzaam en betrouwbaar, aantrek kelijk en compleet. Zijn silhouet is wigvormig met een vrij laag boven de grond snuffelende neus en een hoge ach tersteven. Dank zij het gladde aërodynamische èn dynamische koets werk valt de stroomlijn van de Carisma in de ca tegorie 'scherp gesne den'. Met z'n cW-waarde van 0.29 is deze Mitsu bishi koploper in zijn klasse. Van binnen valt de geïn tegreerde middenconso le op. Deze is uit één stuk vervaardigd. Dit geeft dashboard en inte rieur extra kracht en uit straling (weer 'charis ma'), terwijl zo'n console meer ruimte voor het opbergen van allerlei za ken biedt. Leefruimte, comfort en afwerking staan op aangenaam hoog niveau. Volkswagen gooide begin 1994 de knup pel in het hoender hok door een drasti sche prijsverlaging voor een groot aantal modellen door te voe ren. Daarna durfden meer automerken hun prijzen in neer waartse richting bij te stellen. Recente voorbeelden zijn Lada, Mazda, Opel en Subaru, die de publi citeitsgolf rond de Auto-RAI aangrijpen om prijsdalingen aan te kondigen. Cabrio. Dit model duikt onder de magische grens van 45 mille: ƒ44.995,-. Opel Omega Om de Omega voor een breder publiek bereik baar te maken, komt Opel met een tweeliter motor met acht kleppen (in plaats van 16 klep pen), zowel voor de se dan als stationcar. Iets minder topvermogen leidt tot een gunstig ta rief. De prijslijst begint 1750 gulden lager dan voorheen: nu 52.200,- als basisprijs voor zowel de Sedan 2.0i GL als de Stationcar 2.0i Travel. Om met de bestaande modellen toch het marktaandeel vast te hóuden, of - beter - te vergroten - heeft een importeur drie moge lijkheden: a) prijsverla ging, b) meer waar voor hetzelfde geld, dus ex tra accessoires, c) een combinatie van deze twee. Mazda-importeur Auto Palace De Binckhorst kondigde eind januari als eerste een prijsverla ging af voor de 323-se- rie. Voor het basismodel van de in najaar 1994 verschenen 323-lijn ging de prijs met 1400 gulden omlaag. Ook andere modellen uit de 323-serie zijn in prijs verlaagd, zij het minder fors, ter wijl de tweeliter V6-versies hun oude prijs behou den. Met deze prijsverlaging geeft de Mazda-impor teur toe dat de autopers en de Mazda-dealers ge lijk hadden met hun scepsis over de hoge nieuwprijzen van de 323. Op de persdag van de Auto-RAI haalden ook de importeurs van Lada, Opel en Subaru prijsstunts uit de hoge hoed. Lada-importeur Gremi Auto Import uit Gronin gen verlaagde de prijs van het Samara basis model, de 1.1 driedeurs, met 1000 piek, waar ei genlijk, zegt Gremi-di- recteur Frits van der Kamp, een prijsverho ging van 500 gulden op zijn plaats zou zijn. Lada goedkoper De Samara 1.1 3-deurs kost nu 15.995,-; dat was 16.995,-. En omdat bij de 2100-serie de oer- Lada met de type-aan duiding '2105' uit pro- duktie is genomen, is ook de prijs van de 2107 1.7i met 1000 gulden verlaagd. Dit type kost nu 16.945,- tegenover voorheen 17.945,-. Legacy met standaard AWD Subaru Nederland haal de de kreet 'Hot News' van stal om te berichten dat de Legacy-lijn, be halve het basismodel, voortaan zonder meer prijs over 'All Wheel Drive' (kortweg AWD, ofwel permanente vier- wielaandrijving) be schikt. Hier krijgt de koper dus meer auto techniek) voor hetzelf de geld. De Legacy-serie volgt hiermee de Suba ru Impreza 1.8-modellen en de SVX, die al eerder standaard AWD kregen. Sommige Legacy-typen blijven met voorwiel aandrijving te koop, echter zonder prijsver schil tussen AWD en voorwielaandrijving. Opel Nederland geeft zijn prijsverlaging de kreet 'Laatste Nieuws' mee. Prijsaanpassingen (met name voor de Vec- tra) enerzijds en een rij kere aankleding bij ge lijkblijvend prijspeil an derzijds moeten de toe loop naar de Opel-dea- lers aanzwengelen. Er is over een breed front sprake van een verbe terde prijs-kwaliteit ver- nouding. Zo kent de Corsa-lijn een nieuw in stapmodel, genaamd 'Eco', met een prijs van 23.650,-. Corsa CDX Opel Nederland de drie- en vijfdeurs versies tij delijk aan voor precies dezelfde prijs. Er is nu een vijfdeurs Astra GL vanaf 30.700,-. Alle Astra's zijn ook ver krijgbaar in een 'Merit'- uitvoering met speciale aankleding vanaf 31.450,-. Ook hier een luxe CDX-versie, mooi opgedirkt inclusief au tomaat voor 42.450,-. Voor de Vectra voert Opel per direct een prijsverlaging van 1000 gulden door. Het prijs- plaatje begint nu bij ƒ35.200,-. Ronduit zonnig is het nieuws rond de Astra Nieuw is het exclusieve topmodel Corsa CDX, dat met een rijke uitrus ting inclusief automaat op 35.450,- komt. Bij de Astra-lijn biedt Mitsubishi verlengt het sponsorcontract. De ondertekenaars zijn J.W.H. André de la Porte, algemeen directeur Hart Nibbrig Greeve (links) en R. E. de Boer, voorzitter KNLTB. Corsa Eco: nieuw instapmodel met een prijs van 23.650 gulden. Q ^"5 Zonnig nieuws rond de Astra Cabrio: door de prijsverlaging duikt de 'dakloze' Opel onder de magische grens van 45 mille. Meer auto voor minder geld Subaru Legacy, zowel de sedan (foto) als de station wagon bezit nu zonder meerprijs standaard All Wheel Drive (AWB) In Nederland gebouwd volgens Japans recept: wat een 'Carisma'. Saab duikt met de driedeurs 900 Coupé voor 't eerst sinds jaren weer onder de 50 mille grens. Grote achterlichten geven de vijfdeurs Carisma extra uitstraling De Oldtimerbeurs van Autotron Rosmalen, Hét evenement voor lief hebbers van antieke en klassieke automobielen op 18 en 19 februari. .w.

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 21