SCHIEDAM Hoe verzorg ik een zieke Rommelmarkt in Kluphuis Oost Vragen om moeilijkheden Duo apart Ruilbeurs Dansen en bingo Parkeerboetes Gebit stuk? ORANJE f? Zapp heeft het moeilijk Nieuwe kok Lm Duchesse zoekt het niet in extremen L Ongenode gasten Nabestaanden na zelfdoding Activiteiten in Thurlede "Wisseltruc niet gelukt Scherpe prijzen, scherpe service Grondbeginselen van het tekenen 'The Snapper' in Het Filmhuis Tekeningen op bouwwand WOENSDAG 08 FEBRUARI 1995 6-1441 SCHIEDAM In diensten centrum 'De 4Molens' aan de Nieuwe Damlaan 766 wordt zondag 12 februari een ruilbeurs gehouden voor munten, postze gels, prentbriefkaarten, 1ste da genveloppen, stripboeken en te lefoonkaarten. Toegang en taxa tie: gratis. SCHIEDAM Bij de Stichting Huishoudelijke Voorlichting aan de Nieuwe Haven 147 gaat dinsdag 14 februari een basiscur sus tekenen van start. Deelne mers krijgen in acht lessen de grondbeginselen van het tekenen uitgelegd ondermeer aan de hand van stillevens. De cursus wordt gegeven op de dinsdaga vonden tussen 19.30 en 22.00 uur en kost 100,- exclusief ma teriaal. Inlichtingen en/of in schrijven bij de Stichting Huis houdelijke Voorlichting, Nieuwe Haven 147, telefoonnummer 4264781. De openingstijden zijn van maandag tot en met donder dag tussen 9.00 en 12.00 uur. SCHIEDAM In De Woud- hoek vindt morgen, 9 februari vanaf 13.00 uur een bingo plaats. Voor zes rondes betaald men zes gulden. Hetzelfde spel wordt op woensdag 15 februari gespeeld in De 4 Molens, aan vang 13.30 uur. Voor 55 plussers die graag dan sen organiseert de Stichting Wel zijn Ouderen Schiedam twee bij eenkomsten. De eerste vindt plaats in Dienstencentrum De 4 Molens, Nieuwe Damlaan op zaterdag II februari van 19.00 - 23.00 uur en in Dienstencentrum De Woudhoek, aan het Heijer- mansplein op zondag, 12 februa ri van 14.00 - 16.30 uur. Entree twee gulden. SCHIEDAM In Het Filmhuis in gebouw De Teer- stoof in de Nieuwstraat 12 wordt vrijdag 10 februari 'The Snapper' gedraaid van regisseur Stephen Frears. De film is gebaseerd op het twee de deel van de 'Barrymore- trilogie' van de Ierse schrijver Roddy Doyle over het alle daagse leven in Dublin. Dit maal raakt een arbeidersge zin in rep en roer als de twin tig-jarige dochter zwanger raakt van een pubmaat van haar vader. Frears benadrukt de humor en solidariteit in het gezin. Aanvang: 21.30 uur; Het Filmhuis is open vanaf 20.30 uur. Toegang voor dona teurs: 5,-; donateur worden kost 7,50 per seizoen inclu sief eerste film. SCHIEDAM De politie heeft zondagmorgen dertig parkeer boetes uigedeeld op de Prinses Beatrixlaan. De wagens stonden fout geparkeerd. De politie ver moedt dat het om bezoekers aan zwembad Groenoord gaat. Veringmeier Tandtechniek Jonge jenever Oranje Vieux Oranje SCHIEDAM Clown Zapp heeft het moeilijk in de voorstel ling 'Solo Simpel' zaterdag 11 februari in De Teerstoof in de Nieuwstraat 12. Hij is zo druk bezig met het schminken van zijn gezicht, dat hij zijn hele omge ving vergeet. Tot zijn schrik blijkt het circus waarmee hij al tijd reist opeens zonder hem ver trokken te zijn. Goede raad is duur, maar gelukkig is er dan het publiek. Zonder hulp zou er immers niets terecht komen van deze domme clown. Aanvang: 14.00 uur; toegang: 7,50. De voorstelling is geschikt voor kinderen tot ongeveer ne gen jaar. Reserveren kan bij de Schiedamse Theaterkassa, Brede Marktsteeg 3, telefoonnummer 4269563. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur. WATERWEG Volgens Thuiszorg Nieuwe Waterweg- Noord, wordt het thuis verzor gen van een iemand die ziek is steeds belangrijker. Daarom start binnenkort in Schiedam en Maassluis een cursus. Patiënten worden sneller dan voorheen ontslagen uit het ziekenhuis. Thuis is dan meestal nog verzor ging nodig. Deze hulp, ook aan ouderen die wachten op opname in een verzorgings- of verpleeg huis, komt in de regel neer op gezins-en of familieleden. Soms met ondersteuning van de wijk verpleging. In de cursus 'Thuis een zieke verzorgen' geven twee hulpverle ners van Thuiszorg praktische informatie en tips. Bovendien wordt geleerd hoe men bijvoor beeld een bed verschoont als de patiënt er nog in ligt en op welke wijze men deze wast. Ook komt het op de juiste manier tillen van de patiënt zonder zich zelf een pijnlijke rug te bezorgen. Verder wordt aandacht besteed aan goe de voeding en waarop men moet letten bij het toedienen, doseren of bewaren van medicijnen. In Schiedam vinden de zes bij eenkomsten, van twee uur, plaats in het gebouw van Thuis zorg Nieuwe Waterweg Noord aan de Van Swindensingel. Aan vang 14 maart van 13.30 - 15.30 uur. In Maassluis start de cursus op 7 maart van 19.30 - 21.30 uur in het gebouw aan de Veerstraat. De kosten bedragen voor leden van Thuiszorg 25 gulden, voor niet leden 65 gulden. Dit is inclu sief de cursistenmap. Aanmelden bij het cursusbureau tel.4260511 van maandag tot en met donderdag. SCHIEDAM - In Kluphuis Oost aan de Galileïstraat 86 wordt zondag 12 februari een rommelmarkt gehouden tussen 11.00 en 16.00 uur. Wie een tafel voor de verkoop heeft gehuurd mag vanaf 10.00 uur naar bin nen. Iedere maandagavond wordt er geklaverjast in Kluphuis Oost. Aanvang: 20.00 uur; toegang: 2,50. SCHIEDAM De Maas mag elders in den lande haar grillige trekjes hebben, bij Schiedam weet ze zelfs deze sombere februarimaand te be koren. De rivier oogt nooit hetzelfde, maar weet wel al tijd te boeien. Het water in haar vele gedaantes is het ide ale uitzicht voor een restau rant als 'La Duchesse', dat met veel succes een duidelijk eigen koers vaart in de roeri ge culinaire wereld. Met veel flair weten eigenaren Michael en Karin van Bruggen de snel wisselende trends steeds net een slag voor te zijn. De sfeer van het interieur bij voorbeeld is nog altijd van een intieme en huiselijke luxe. Het zalmroze heeft echter plaatsge maakt voor wat vrolijker tinten. Het nieuwe meubilair zit nog even lekker als het oude, maar is wel wat strakker en moderner van stijl. Het veranderen mag de twee horeca-ondernemrs in het bloed zitten, in één ding zijn ze uitermate standvastig. Hun per soneelsbestand is nog vrijwel on geveer hetzelfde, als toen ze als 'onervaren jonkies' hun eerste eigen zaak opstartten. Dat was 'Sans Rivale' op de 's Grave- landseweg, waarvandaan ze en kele jaren geleden de overstap maakten naar hun huidige stek. Niet alleen om die reden is het aantreden van nieuwe chef kok Dimitri Roels een hele gebeurte nis. Plaatjes Michael van Bruggen: "De con stante kwaliteit van onze gerech ten is natuurlijk altijd onze grote kracht geweest. We hebben een naam opgebouwd, maar verke ren daardoor niet meer in de positie, dat je een nieuwe kok even zomaar via een adverten tietje kan werven. Wil je op dit niveau aan de juiste man of vrouw komen, dan lukt je dat alleen door in 'het circuit' het gerucht te verspreiden dat je ie mand zoekt. Dan is het verder een kwestie van toeval en dat zat ons gelukkig mee." Op een verjaardagsfeestje van een vriend hoorde Michael van Bruggen de naam vallen van Di mitri Roels die op zoek zou zijn naar een eigen keuken. Intuitief wist Michael: 'Dit moet hem worden.' "Over Dimitri's achter grond bestond meteen al geen enkele twijfel. Na zijn opleiding kookte hij bij allerlei toprestau rants en uiteindelijk bij 'Chez Soi' in Brussel. Dat heeft twee sterren en is je-van-het bij ken ners. De eerste sollicitatiege sprekken gingen dan ook niet over zijn diploma's en vakken nis. We hebben gekeken of we elkaar aardig vonden. De echt goede koks zijn eigenwijze men sen. Ze kiezen zelf hun werkplek. Op een gegeven moment vroeg Dimitri me: "Verwacht je dat ik plaatjes maak, of dat ik lekker kook?' Het klikte omdat het voor ons alletwee draait om dat laatste." Meedogenloos Zo mag Dimitri Roels zich in middels al enkele weken de eer ste man noemen van de brigade van 'La Duchesse'. Ondanks zijn jeugdige leeftijd straalt hij een zekere ernst en duidelijk gewicht uit. Voedsel is voor deze kok dan ook iets 'kostbaars waar alleen met uiterste zorg mee omgegaan mag worden'. Als middelbare scholier had ik een bijbaantje in een bakkerij. Ik vond het fantas tisch om te zien op hoeveel ma- nierert zo'n primair voedings middel als brood gemaakt kon worden. Daarom ben ik eigenlijk naar de koksschool gegaan. Voor mij was dat niet voldoen de. Ik wilde het hoogste in mijn vak. Ik kon eerst een stage lopen bij Cas Spijkers, toch een be roemdheid in Nederland. Daar na mikte ik op 'Chez Soi' in Brussel, de absolute top. Daar namen ze geen Nederlanders aan. Ik zal wel een lastige door douwer van een sollicitant ge weest zijn, want uiteindelijk mocht ik toch komen. Ik heb het er verschrikkelijk zwaar gehad. Die kok was een meedogenloos man, maar gedreven in zijn vak. Dat was enorm inspirerend. Ik heb daar de basis gelegd voor de rest van mijn leven. Al zou ik bij wijze van spreken monteur wor den, dan nog kan ik gebruiken wat ik daar heb opgestoken. Ik leerde er om spaarzaam met grondstoffen en producten om te gaan en om ermee om te sprin gen zoals het hoort. Daar ben ik doordrongen geraakt van het feit dat het niet nodig is om het te zoeken in extremen als 34 ver schillende bereidingswijzen of dure ingrediënten. Als je een ge recht hebt afgeproefd en de smaak is goed, dan moet je niet verder experimenteren, maar het exact zo houden." Verliefd Dimitri Roels is niet alleen streng voor zichzelf, maar ook voor de mensen om zich heen. Toch is de brigade al helemaal gewend aan de nieuwe chef de cuisine. Michael van Bruggen: "Voor deze kok is de keuken een tempel waar niets klakkeloos ge beurt. Die betrokkenheid werkt aanstekelijk op zijn team. Ik zie zijn medewerkers opnieuw ver liefd worden op hun vak. Dat proeven de gasten aan de maal tijden af." 'La Duchesse' wordt in de volks mond wel eens een 'elite-tent' genoemd, waar slechts de nota belen met een dikke portemon- naie zich te goed zouden kunnen doen. De kaart vermeldt echter ook betaalbaarder menu's en simpeler gerechten als een lams- stoofpot. Toch zal de gemiddel de stadgenoot gemakkelijker een gelegenheid met een wat minder grote naam binnenstappen. Di mitri Roels hoopt echter liefheb bers van alle rangen en standen te trekken: "Voor een avond uit bij ons, moet je misschien even sparen. Je komt dan alleen wel thuis met meer dan alleen een volle maag. Goede, verantwoor de voeding is niet alleen belang rijk voor 'het lekker', maar ook voor de gezondheid. Ik hoop, dat mijn maaltijden de mensen inspiratie bieden om met meer aandacht hun eigen eten te ma ken en eens iets nieuws uit te proberen. Dikdoenerij daar heb ik een hekel aan. Eenvoud is het kenmerk van het ware. De gas ten voelen dat. Wie hier eenmaal gegeten heeft, komt in elk geval terug." SCHIEDAM- 'Vragen om. moeilijkheden'. Dat is de titel van een voorstelling- zaterdag 11 februari in De Teerstoof- spe ciaal voor AOW-ers, WAO-ers, bijstandtrekkers, buitenlanders, dertigers, tweeverdieners en zelfs sportliefhebbers. Wanneer pia nist Geert Bremer het slotliedje wil inzetten, wil Hester Macran- der nog even vlot wat irritaties kwijt. Over die vervelende, bijna niet te verwijderen stickers van Blokker, over mensen die links stilstaan op de roltrap en over het mestoverschot binnen de stadsgrenzen In haar nieuwe programma gaat Hester Macrander, gewapend met veel humor actuele onder werpen te lijf. Ze staat stil bij de voors en tegens van een outpla cementbureau en vertelt over de aantrekkelijke kanten van het dragen van een hoofddoekje, over de zorgen van langdurig werklozen en over het heden daagse man-vrouwgetob. Met sterke one-liners, goede conferences en enkele amusante typeringen, brengt zij cabaret van het beste soort. Herkenbaar, actueel, niet platvoers of makke lijk, wel scherp en humoristisch. Hester Macrander is niet te stui ten en staat garant voor een avond met veel vaart. De Teerstoof. Zaterdag 11 fe bruari. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: 18,-; 15,- (pas). Reserveren kan bij de Schiedam se Theaterkassa in de Brede Marktsteeg 3, telefoonnummer 4269563. De openingstijden zijn van dins dag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur. SCHIEDAM Een 76-jarige bewoner van de Donker Curti- usstraat is afgelopen vrijdag het slachtoffer geworden van een babbeltruc. Bij de man werd 's ochtends aan gebeld door twee vrouwen die beweerden dat zij uit Tilburg kwamen en bij iemand in Nieuw- land op bezoek wilden. Die ken nis bleek niet thuis en de vrou- wen vroegen aan de man of zij even bij hem binnen mochten komen om het adres goed op te schrijven. Zonder argwaan liet de Schie dammer'hen binnen, ging in de woonkamer op zoek naar een blocnote om daarna in de keu ken het adres te noteren. Toen later de echtgenote van de man thuiskwam en het verhaal van hem aanhoorde, keek zij meteen in de lades van de keu kenkast. Daaruit was een aantal porte monnees verdwenen. WATERWEG RIAGG Rijn mond Noord West organiseert een gespreksgroep voor nabe staanden na zelfdoding. Bij deze mensen bestaat een grote be hoefte om te praten over de ge voelens en vragen, waarmee ze zijn achtergebleven. De gespreksgroep biedt de mo gelijkheid om ervaringen te de len met mensen, die hetzelfde hebben meegemaakt. De groep komt maandag 27 februari, van 13.30 tot 16.00 uur, voor het eerst bijeen. Vervolgens worden tien wekelijkse bijeenkomsten gehouden bij RIAGG Rijnmond Noord West, aan de Nieuwe Binnenweg 35a te Rotterdam. Er kunnen minimaal vijf en maxi maal acht personen deelnemen. Voor meer informatie kan men bellen met Denny Kayser, tele foon 4453496. SCHIEDAM Voor iedereen, dus ook voor Schiedammers die niet in Woon- en Zorgcentrum Thurlede wonen worden maandelijks allerlei activiteiten georganiseerd. Zo kan men woensdag 15 februari een muzikaaloptreden bijwonen, aanvang 14.00 uur en op donderdag 16 en 23 februari deelnemen aan een spelletjesmiddag. Aanvang 14.00 uur, entree gratis. Voorts is er nog plaats in de handwerkgroep die iedere woensdag vanaf 09.30 tot 11.30 uur plaatsvindt in Thurlede aan Nieuwe Damlaan 759. Op vrijdag 24 februari verzorgen De Pika's, piano en zang, met een medley van evergreens en songs uit opererettes een gezellige avond. Aanvang 19.30 uur. Entree 2,50. Meer informatie via tel. 4093200. SCHIEDAM Twee mannen hebben vorige week donderdag middag geprobeerd bij een be drijf aan de Jan Evertsenweg een briefje van duizend gulden te wisselen. De mannen liepen het bedrijf binnen en vroegen direct naar de boekhouder. Bij hem trachtten zij het bankbiljet te wisselen. Omdat zij gebrekkig Nederlands spraken, zouden zij in de kassa wel aanwijzen wat ze nodig hadden. De boekhouder ging hier niet op in, omdat hij zeer recent in de krant had gele zen dat een Haags autobedrijf op deze manier 30.000 gulden armer was geworden. SCHIEDAM Marco Hupkes en Jeroen Brouwer vormen een 'duo apart' vrijdagavond 10 februari in De Teerstoof. Het eerste gedeelte van deze dubbelvoorstelling wordt gevuld door Hupkes met 'Het genadeloze geslacht'. Hierin zet de winnaar van de jury-, publieks- én persoonlijkheidsprijs van het Groninger Studenten Cabaret 1993, mannen en vrouwen, maar vooral zichzelf in het hemd. Zijn er nog taboes? De kijker wordt meegenomen in een doolhof van relaties, op zoek naar het geluk. Het is een weg vol valkuilen die leidt langs momenten van wilde actie en spannende ingetogenheid. Kortom: 'fasten your seatbelts'. In 'Quark' vraagt Jeroen Brouwer zich na de pauze het volgende af: 'Is eigen haard goud waard? Hoeveel zonnestelsels passen er in een pepermuntje? Is er huiswerk na de dood? Hoelang kun je je vrouw in de diepvries bewaren?' 'Quark' bevat spanning, humor én een wetenscahppelijk einde. Vrijdag 10 februari in De Teerstoof. Aanvang: 20.30 uur. Toe gang: 18,-; 15,- (pas). Kaarten reserveren kan bij de Schiedam se Theaterkassa, Brede Marktsteeg 3, telefoonnummer 4269563. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur. SCHIEDAM Basisschool De Singel heeft de afgelopen weken hard gewerkt om de grote houten bouwwand aan het Broersvest bij de ingang van de Nieuwe Passage flink op te vrolijken. Op school hebben alle kinderen van de groepen 2 tot en met 8 tekeningen gemaakt. Deze worden vrijdag 10 februari om 9.00 uur feestelijk in ontvangst genomen door projectontwikkelaar Mabon bv. Zakelijk bekeken SCHIEDAM De intiatiefne- mers van Meubel- en Slaapka mercentrum Schiedam aan de 's Gravelandseweg 602-604 heb ben de zaken grondig aange pakt. Jan Duimel en Kees Stein hebben dan ook samen al heel wat jaartjes ervaring in de meu belbranche. Het assortiment van de 1000 vierkante meter tellende winkel, biedt werkelijk voor elk wat wils. „Wij houden ons niet aan één stijl," legt Duimel uit. „Natuur lijk hebben we oog voor de laat ste trends, maar we richten ons op een breed publiek waarbij we er in de eerste plaats vanuit gaan, dat wat we in onze winkel hebben staan, smaakvol en be taalbaar moet zijn. Dat betekent dat we zeer moderne meubelen verkopen, maar ook een breed assortiment, eiken, Italiaans de sign, geloogd grenen en rotan." Een groep mensen die tegen woordig vaak vergeten wordt, is volgens Duimel de groep senio ren. „Maar niet bij ons," bena drukt hij. „Ook voor ouderen hebben we een ruime keuze in fauteuils, stijlvolle en functionele wandkasten, maar ook bedden, matrassen en slaapkameracce- soires." Hoewel de prijzen op vallend scherp zijn, staan Dui mel en Stein garant voor een minstens zo scherpe service. „Wij hebben geen ervaring in agressieve verkooptechnieken," legt Jan Duimel uit. „Gewoon ouderwetse service en vriende lijkheid. Dat is onze stijl." Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-4261417 Zaterdags volgens afspraak SUJTERU/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs. per liter 16.95, bij 12 flessen H C CA per liter I O.OU per liter 16:95, bij 12 flessen 4C CA per liter I O.OU U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 Eenvoud is kenmerk van het ware' Dimitri Roels, de nieutve kok van La Duchesse Hester Macrander foto Tom Fraterman Jeroen Brouwer e Het interieur van meubel- en slaapkamercentrum Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 9