Hoestende, proestende kinderen... wat doe ie eraan? Bij hoest: alleen opluchting met de iuiste aanpak Doe de Minikuur Bloedvatenreiniging ook zinvol voor iongeren Goede voornemens? Stop met roken Eenvoudig afslanken met Svelt patch af slankpleister Gezondheidsadviezeii I Gezondheidsadviezen Doorbraak in de behandeling van kaalheid Snel een paar kilo's eraf? Nieuwe Scandinavische vinding GZ 95-01 "te? Speciale kinder hoestsiropen Nieuw: Melrosum kinderhoestbonbons Wil men een hoest effec tief bestrijden dan is het van belang dat we weten om welke soort hoest het gaat. Een be paalde hoest met een verkeerd middel be strijden, heeft vaak geen of zelfs een ave rechts effect! Welke hoest je hebt merk je veelal zelf. Gelukkig houden steeds meer mensen hun gewicht in de ga ten. Maar door de drankjes en heerlijke maaltijden van de af gelopen feestdagen kan men soms toch ongewenst een paar kilootjes aankomen. Om die extra kiloot jes snel en doeltref fend te laten verdwij nen biedt een Mini- kuur uitkomst. Siropen Ook capsules en tabletten Enkele weken Afvallen en reinigen '"««"is*, ,.N2lol4 Vernauwing Natuurlijk reinigen Betere konditie mmmi vmnmomc mss-rmtus msrsus iw- 1243 ik 'sommo Velen van ops beginnen het jaar met goede voorne mens, zoals stoppen 'met roken. Dit is geen eenvoudige opgave, vooral als je een regelmatige roker bent. Ons lichaam is namelijk gewend aan de nicotine en blijft er nog een tijd om vragen. Een uitstekend hulpmiddel bij deze ontwenning is Nicorette, dat met name uw wilskracht ondersteunt. Nicorette kauwgom 16-uurs pleister Al heel wat mensen hebben alle mogelijke stappen ondernomen om af te vallen. Aller lei diëten zijn gevolgd en alle mogelijke pro dukten geslikt. Door de huid Succesvol door G. van Lieshout, huisarts Overgangsklachten Hoe komt het? Wat kunt u er zelf aan doen? door G. van Lieshout, huisarts Cactusbloemen goed voor de prostaatfunctie Onderzoeken Haaruitval bezorgt velen niet te onderschatten pro blemen. Voor hen die te kampen hebben met kaal heid kan dit zelfs extreem verontrustend werken. Nieuwe haargroei Bijna niets is vervelender dan een kind dat de hele dag loopt te hoesten. Erger nog is het, als je kind 's nachts in bed ligt te hoesten en de slaap niet kan vatten. Taferelen die in deze periode van het jaar veelvuldig zullen voorkomen. Het is moeilijk om zo'n verkoudheid te ontlopen. Dan zou je namelijk niet meer met mensen moeten omgaan, want die zijn verant woordelijk voor de overdracht van het verkoudheidsvirus. Als een persoon uit de omgeving dit virus bij zich draagt, is binnen niet al te lange tijd de rest van de omgeving ook aan de beurt. Loopneuzen, hoesten, niezen en een zere keel kunnen het gevolg zijn. Gelukkig zijn er verschillende produkten bij de drogist en apotheek verkrijgbaar, die het een stuk aangenamer maken wanneer je verkouden bent. vastzittende hoest probleem IjrdKfiyirhrt Je hebt vastzittende hoest en droge kriebelhoest. Dus heeft Dampo twee verschillende hoestsiropen. NU OOK IN HANDIGE MEENEEMSTMPS Nattermann heeft speciaal voor kinderen een tweetal hoest- dranken ontwikkeld, die de hoestklachten duidelijk ver lichten: Melrosum en Melro- sum extra sterk. Deze twee soorten, normaal en extra sterk, kun je toedienen afhan kelijk van de zwaarte van de hoest. De Nattermann Melro sum hoestsiropen zijn geba seerd op een aloude, betrouw bare receptuur bestaande uit allerlei planten- en kruidenext racten. Ook zijn ze prettig van smaak. Een paar belangrijke tips: zorg voor een goede evenwichtige maaltijd, zodat de weerstand optimaal is en pas op voor te grote temperatuurverschillen. Mocht er toch een verkoudheid optreden en het hoesten duurt langer dan drie weken, raad pleeg dan de huisarts. Nieuw zijn de Melrosum kin derhoestbonbons van Natter mann. Deze hoestbonbons zijn er in de vorm van een beertje en helpen bij die vervelende kriebel in de keel als gevolg van het vele hoesten. Ze zitten in een leuke box van 50 gram. Om het een ziek kind toch een beetje naar de zin te maken zijn er speciale Roosje beer speel- boekjes aan te vragen (gratis). Voor meer informatie of het aanvragen van zo'n boekje kunt u een briefkaart sturen naar Nattermann, Postbus 982, 1180 AZ Amstelveen. Zo voel je een vastzittende hoest op je borst. Die hoest wordt veroorzaakt door taai slijm dat moet worden opgehoest. Dit kan knap lastig zijn en vooral lang duren. Een droge hoest voelt als een irritante krie bel in de keel. Het is een hoest die je overvalt en die zich moeilijk laat onder drukken. Zo'n hoest kan midden in de nacht de kop opsteken en tot aan de vol gende ochtend duren. Hoesten is dus lastig en vervelend. Dat blijkt ook uit een recent onderzoek van de Rijksuniversiteit Met maar heel weinig ka- lorieën krijgt u met deze Minikuur alle voedings stoffen binnen die het lichaam van nature nodig heeft. Aan het lijnen zijn dus geen gezondheidsrisi co's verbonden. Integen deel, doordat Minikuur rijk is aan vitaminen en mineralen is deze voeding zelfs gezonder dan ge- van Groningen. In dit on derzoek is vastgesteld dat woon minder eten. Daar naast zorgt een intensieve vetverbranding voor een bijna eenderde van de be volking zichzelf (en vaak snelle gewichtsafname van gemiddeld een paar kilo per week. anderen) 's nachts wel eens wakker hoest. Het is dus van groot belang bij het bestrijden van een hoest de juiste hoestsiroop te kiezen. Dampo heeft voor droge, maar ook voor vastzittende hoest de optimale oplossing. Er zijn twee siropen die de naam heb ben van de hoest die ze bestrij den. Zo is er "Dampo Bij Droge Hoest" en "Dampo Bij Vastzit tende Hoest". Nu zijn siropen niet altijd over al makkelijk in te nemen, zoals op het werk of onderweg (bij voorbeeld in de auto). Hiervoor ontwikkelde Dampo twee hoestmiddelen in een vaste vorm, die beide in handige meeneemstrips nu verkrijg baar zijn. Dampo Bij Droge Hoest capsules bestrijden op een effectieve manier een dro ge hoest. Terwijl Dampo Muco- pect Bij Vastzittende Hoest ta bletten zeer effectief zijn tegen vastzittende hoest. De Dampo hoestprodukten zijn verkrijg baar bij drogist en apotheker. Voor meer informatie: Roche Nicholas B.V., tel.: 04977-81833. Afhankelijk van de gewicht stoename kunt u kiezen voor een of twee weken Minikuur. Beperkt u zich tot de inhoud van het Minikuurpakket dan gaat het heel snel. Wanneer u af en toe eens zondigt dan be reikt u het voor ogen gestelde ideaalgewicht ook wel, maar het duurt wat langer. Minikuur is een smaakvol ogend pakket met voor 5 da gen een kalorie-arm ontbijt, lunchreep, soep en. dessert. Met deze smakelijke gerech ten krijgt u slechts 500 kalo- rieën binnen. Aan kalorieën is dit zo weinig dat de vetver branding zeer snel op gang wordt gebracht. Zo verliest u op een natuurlijke manier overtollig gewicht en wordt te vens het lichaam gereinigd. Minikuur is verkrijgbaar bij drogist, Kruidvat, Etos, Trek pleister, reformzaak en apo theek. Voor extra informatie kunt u ook de dieetinfolijn bel len: 04928-3012. Wie denkt dat aderverkalking een verschijnsel is dat alleen bij oudere mensen voorkomt, heeft het bij het verkeerde eind. Aderverkalking is een sluipend proces dat al op jon ge leeftijd kan beginnen. Bloedvatenreiniging is daar om verstandig voor oud èn jong. Ons bloed wordt via een inge nieus stelsel van 'buisjes' naar alle delen van het lichaam ge^ pompt. Bij elkaar genomen be slaat dit stelsel maar liefst 95.000 km. Voor het optimaal functioneren van onze organen is een goede doorbloeding no dig. Ernstige doorbloedings stoornissen kunnen etalage-be nen, angina pectoris en zelfs een hartinfarct veroorzaken. Eenvoudig gesteld is een bloed vat een ringvormige spier die een stevige, elastische wand heeft. Door de elasticiteit is het in staat hoge druk te weerstaan en, naar behoefte, nauwer en wijder te worden. Zo regelt een gezond lichaam dat alle orga nen de juiste hoeveelheid zuur stof en voedingsstoffen krijgen. Naarmate we ouder worden kunnen er gezondheidsklach ten optreden die het gevolg zijn van slagadervernauwingen. Die klachten variëren van kramp in de kuiten (etalage benen) en geheugenzwakte tot hartziekten. Heel veel mensen denken dat aderverkalking on losmakelijk met ouder worden is verbonden. Maar het 'verkal kingsproces' begint echter al op jonge leeftijd. Om de klachten weg te nemen is een goede doorbloeding noodzakelijk. Dit kan bijvoor beeld worden bereikt met be hulp van Ader-Rein kuur 300, de vatenreiningsmethode die werd ontwikkeld door artsen en voedingsdeskundigen. Hier bij spelen maar liefst 37 ver schillende voedingssupplemen ten een rol. De methode is o.a. gebaseerd op de natuurlijke be hoefte van het lichaam en daar door absoluut veilig. Ader-Rein kuur 300 zorgt niet alleen voor een goede doorbloe ding, maar stimuleert ook de eigen geneeskracht van het lichaam. In principe is het lichaam in staat zelf af te reke nen met stoornissen. Tenzij die zo ernstig zijn, dat hulp van buitenaf is geboden. Door op nieuw een optimaal functione ren van alle organen tot stand te brengen, wordt ook dit zelf genezingsproces bevorderd. U vindt alle informatie in het boekje van Oligo Health Insti tute: 'Bloedvatenreiniging'; tel. 035-240256. Ook verkrijgbaar bij uw drogist, reformspecialist en bij De Tuinen. Nicorette werd oorspronkelijk ontwikkeld voor de beman ning van onderzeeboten. Daar mag immers niet worden ge rookt. Maar de ontwennings verschijnselen van de matro zen - prikkelbaarheid, con centratieproblemen en nervo siteit - waien net zo erg als de kwaal van het roken. Dus werd gezocht naar een middel om die verschijnselen te onderdrukken. We kennen het nu als Nicorette nicotine- kauwgom. Kauwgom die dankzij de nicotine die het be vat, ervoor zorgt dat de alles overheersende trek in een si garet grotendeels verdwijnt. De meeste rokers hebben in de beginfase per dag 10 a 12 stukjes kauwgom nodig. Die hoeveelheid wordt geleidelijk afgebouwd totdat de lichame lijke behoefte aan nicotine is verdwenen. Naast nicotine-kauwgom is er ook een 16-uurs nicotine pleister als hulpmiddel. Deze pleister wordt onder de kle ding op de huid gedragen, glo baal tussen 's ochtends 7.00 en 's avonds 23.00 uur. Daardoor geeft deze 16-uurs pleister geen slaapstoornissen. Verder is uit onderzoek gebleken dat de pleister zeer effectief is. Een complete afbouwkuur met pleisters duurt ca. 3 maanden. Deze pleisters zijn in handige 7-stuks verpakking verkrijgbaar. Vraag uw huis arts of apotheker om meer in formatie hierover. De keuze tussen kauwgom en pleisters is persoonlijk. De een heeft graag wat in de mond, de an der vindt de pleister makkelij ker. De werking is in principe echter gelijk: niet roken, wel nicotine. Voorwaarde voor succes is al tijd' dat u écht wilt stoppen. Nicorette is geen tovermiddel. Wél een effectief hulpmiddel dat al velen heeft geholpen om plezier in het leven te hou den terwijl 'ze net zijn gestopt met roken. Nicorette kauw gom is verkrijgbaar bij drogist en apotheker. Voor meer in formatie: Pharmacia Neder land b.v., Postbus 17, 3440 AA Woerden. De beste manier om af te vallen is natuurlijk gezond eten en veel bewegen. Maar dat is voor velen al een probleem. De één na beste manier is te zorgen dat de stofwis seling wat sneller gaat. Let je dan ook nog een beetje op de kalorie-inname en drink je voldoende water, dan val je af. De vetstof- wisseling kan nu op een uiterst moderne manier worden geaktiveerd, na melijk door de afslank- pleis.ter. Op deze afslankpleister zit de sterke en bekende vetbestrij- der Fucus, een plantaardig ex- trakt. Het bijzondere van deze pleister is dat deze er voor zorgt dat de werkzame stof ge leidelijk door de huid heen door het lichaam wordt op genomen. Een gemakkelijke, komforta- bele methode die met weinig inspanning een opzienbarend sukses geeft. De afslankpleis ter, die in Nederland onder de naam Svelt patch op de markt is, is volkomen natuurlijk. In Amerika is Svelt patch al jaren een betrouwbaar en zeer suksesvol afslankpreparaat ge bleken. Mannen en vrouwen in alle leeftijdskategorieën vallen er in enkele weken kilo's mee af. Svelt patch is verkrijgbaar bij drogist (o.a. Etos, Kruidvat en Trekpleister), apotheek en reformzaak. Voor meer informatie: Tendem B.V., tel.: 038-217747. Onregelmatige menstruaties, opvliegers, zweetaanvallen en een droge schede zijn typische overgangsklachten. De zweetklachten zijn het hardnekkigst. Die kunnen wel 10 tot 15 jaar aanhouden, en komen zelfs nog boven de 70 jaar voor! Dan bestaan er nog de zogenaamde atypische overgangsklachten. Dit zijn klachten die buiten de overgang voorkomen, maar in de overgang veel vaker opspelen. De bekendste zijn: moeheid, pijn in de vingergewrich- tjes en in de spieren, gejaagdheid, slapeloosheid, hoofdpijn en prikkelbaarheid. Overgangsklachten ontstaan doordat er minder van het vrouwe lijk geslachtshormoon oestrogeen wordt geproduceerd. Ongeveer één op de drie vrouwen heeft weinig last van de overgang, één op de drie heeft er matig last van en één op de drie heeft er veel last van. Bij heel veel klachten kunnen medicijnen de helpende hand bieden. De overgang is een natuurlijke situatie die vanzelf voorbij gaat. Het is belangrijk om de dingen die u gewend bent te doen zoals uitgaan, opmaken, vrijen, sporten, afleiding zoeken, enz. voort te zetten. Sommige vrouwen die veel last hebben van de kla'chten, vinden baat bij homeopathische middelen. Misvatting: vrouwen die klagen over overgangsklachten zijn geen aanstelsters. Overgangsklachten kunnen zeer hinderlijk zijn. Gezondheidsadviezen, honderd tips voor een optimale lichaams verzorging en informatie over de belangrijkste alternatieven in geneeswijzen, vindt u in de nieuwe Gezondheids Almanak. Een handig boekje dat voor 8,95 te koop is bij boekhandel en drogist. Bij veel mannen van zo'n vijftig jaar en ouder is het een bekend verschijnsel: plasproblemen ten gevolge van prostaatklachten. Sinds kort is er voor deze groep in Nederland een eeuwenoud volksmedicijn in capsulevorm verkrijgbaar onder de naam 'Cac- turin'. Al eeuwenlang wordt de Opuntia cactusbloem in Mediterrane landen, in Zuid-Amerika en in India gebruikt om deze klachten te behandelen en met succes. Hoewel een goedaardige prostaatver groting niet als een ziekte wordt beschouwd, kan het wel behoor lijk wat ongemak geven, door klachten zoals regelmatige aan drang tot plassen of een slechte nachtrust doordat men vaak naar de w.c. moet. Bij uitgebreide onderzoeken en klinische proeven werd geconstateerd, dat het mogelijk is met de Opuntia cactus- bloemen problemen ten gevolge van een vergrote prostaat aan zienlijk te verminderen. Een voorbeeld hiervan is een onderzoek van prof. D. Palevitch, direkteur van het Staatslandbouwkundig Researchcentrum van Israel. Naar aanleiding van deze onderzoeken zijn de gemalen cactus- bloemen in 250 mg capsules op de markt gebracht. De cactusbloe men van de 2 tot 3 meter hoge Opuntia cactus worden op moderne plantages in Israel verbouwd. In dit land worden de capsules met het poeder van deze gedroogde cactusbloemen al verscheidene jaren met toenemende positieve resultaten gebruikt. Cacturin, een zuiver natuurprodukt, is interessant voor mannen die op zoek zijn naar een natuurlijke manier om verlichting te brengen bij prostaatproblemen. Het is verkrijgbaar bij drogist, apotheek en reformzaak. Voor inlichtingen en dokumentatie kunt u bellen met: 020-6682022. In de afgelopen jaren is er een variëteit aan produkten tegen kaalheid, van Chinese meng sels tot vitamine B-preparaten, geïntroduceerd. Het overgrote deel van deze produkten heeft niet kunnen aantonen dat ze daadwerkelijk effektief wer ken. In Scandinavië heeft men na uitgebreid onderzoek een nieuw preparaat ontwikkeld tegen haaruitval. Dit natuur produkt is m.n. samengesteld uit zee-extrakten en wordt nu in Nederland op de markt ge bracht onder de naam Viviscal. De positieve effekten van het middel zijn uitvoerig bewezen in wetenschappelijke studies, uitgevoerd door Prof. dr. Allan Lassus van het Department of Dermatological Research in Finland. Tijdens het onderzoek registreerde men bij proefper sonen die het middel innamen, dat na zo'n drie maanden er geen haarverlies meer optrad. Ook werd er een verhoogde aangroei van nieuw haar waar genomen. Na zes maanden van aktieve behandeling met Viviscal lieten de fesultaten geen ruimte voor twijfel. Men konstateerde na melijk bij 95% van de testgroep een verhoogde haargroei. De testen werden geaccepteerd en bevestigd in medisch weten schappelijke uitgaven, zoals The Journal of International Medical Research en Les Nou- velles Dermatologiques. Belangrijk is te vermelden dat Viviscal tenminste zes maan den gebruikt moet worden, ter wijl de eerste resultaten na zo'n drie maanden zichtbaar zijn. Het produkt is in capsulevorm verkrijgbaar bij apotheek, dro gist en reformzaak. Voor uitgebreide informatie kunt u hier terecht of bij de importeur Tendem (tel.: 038 217747).

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 13