Ant o wass traten steeds populairder Bij volle tank AUTOWASSEN olderman Autobedrijf UniQue b.v. AVIS Blijven we emmeren of gaan we wassen zonder krassen? Texaco Service Station C A R W A S H 8,50 12,50 O HONDA. UNIQUE B.V. Vooroordelen uit de weg Een erkend onderzoeksbureau heeft in opdracht van enkele fabri kanten van wasstraten een steek proef genomen onder duizenden Nederlanders om te achterhalen waaróm mensen liever zelf wassen dan gebruik te maken van alle gemakken die een wasstraat biedt. Wat bleek? Bij menig Nederlander leeft nog steeds het vooroordeel dat wassen in de wasstraat krassen ver oorzaakt op de lak. Bovendien, zo redeneert men, gebruikt een was straat onnodig veel water en is zo'n apparaat ook nog eens duur in het gebruik. Alle reden voor AUTO GIDS om die vooroordelen uit de weg te ruimen. Geen krassen en niet duur Om met het eerste punt het krassen aan te vangen: een moderne was straat krast de lak veel minder dan Maar liefst 80% van de Nederlanders staat een of meer keer per maand voor de deur te "emmeren". Met z'n allen zijn we goed voor 120 miljoen wasbeurten per jaar, waarvan er 100 milj< met de hand worden verricht. De overige 20 miljoen wassi» worden gedaan in mechanische wasstraten. Deze kategoi onder te verdelen in "rollovers" (borstelwasmachines auto stilstaat), "wasstraten" (de auto wordt langzaam door de "wasboxen" (waar je voor een it spuiten). Gezien de populariteit jndeert. wasstraat heen bewoger bepaald bedrag de auto van het "emmeren" is ïobby waaraan men gra« het wassen met de hand! Dat komt, omdat de borstelharen van een was straat geen zand opnemen en er ruim met water wordt omgespron gen. De haren zelf zijn van een spe ciaal materiaal gemaakt, dat zacht genoeg is om niet te krassen, maar hard genoeg is om vrijwel alle aan slag probleemloos te verwijderen. Als zand en stof eenmaal van de auto afgespoeld zijn, dan stroomt het direkt naar de vloer en wordt daar opgevangen. Bij een spons is daar geen sprake van. Hooguit De auto wassen in de wasstraat geniet de voorkeur boven zelf wassen met de hand om talloze redenen. wordt de spons in de emmer uitge spoeld, maar dat is niet voldoende om het krassende zand te verwijde ren. Het tweede vooroordeel veel watergebruik is eveneens niet juist. Bij het wassen met de hand worden gemiddeld 5 emmers a 10 liter (50 liter) kraanwater gebruikt. Maakt de automobilist thuis gebruik van een tuinslang, dan loopt dat op naar gemiddeld 176 liter water. Een wasstraat gebruikt daaren tegen per was beurt gemiddeld tussen de 170 en 250 liter water. Maar: nagenoeg alle wasserettes beschikken over een installatie om water terug te winnen of zelfs om het water te recycelen. Op die manier bezien gebruikt een was straat veel minder water dan de emmeraar en is men in een was straat per saldo voordeliger uit, zeker omdat de auto er na een beurt in de was straat weer weken tegenaan kan. Minder milieubelastend Bij iedere wasbeurt voor de deur komt 50 gram chemisch afval vrij, afkomstig van neergeslagen lucht vervuiling en olie. Het grootste gedeelte van dit verontreinigde water komt via het riool in het oppervlaktewater. De rest ver dwijnt tussen de straattegels in het grondwater. Het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf becijfert dat wassen op straat vijftien keer meer vervuilt dan het wassen van de auto in een modern wasbedrijf waar de wasinstallaties gebruik maken van waterrecyclingsys- temen die het water zuiveren. Dit chemisch afval wordt apart opge slagen en verantwoord afgevoerd, zodat het niet in het milieu terecht kan komen. Wapen tegen pekel Een moderne wasstraat beschikt over verschillende programma's om de auto te wassen èn te drogen. Het eenvoudigste programma bestaat uit wassen en drogen. Een behandeling waarbij de auto aan vullend wordt voorzien van hot wax voor extra glans is ook moge lijk. Wellicht ten overvloede wij zen we u op de mogelijkheid om ook de onderzijde van de auto te laten wassen. Wie hiervan gebruik maakt, verwijdert snel en grondig agressieve vervuiling aan de onder kant, waardoor de levensduur van de auto wordt verlengd. Zeker voor het bijtende pekel, dat gegaran deerd onder en op uw wagen blijft zitten en een verwoestende uitwer king heeft op metaal en lak, is de wasstraat dé aangewezen plaats. Bovendien kunt u bij de meeste wasstraten uw auto stofzuigen met een krachtige stofzuiger zonder dat u met verlengsnoeren in de weer hoeft. Kortom, met het wassen van uw auto in een wasstraat profiteert u van veel gemak op één plaats, u bent binnen no-time klaar, uw auto wordt krasvrij schoon en u springt ook nog eens bewust om met het milieu. De auto wassen in de was straat: een goed voornemen voor het nieuwe jaar! sintmaartensdiik *alleen personenwagens in snelwasinstalatie Deltaweg 94 VLAARDINGEN Gustoweg 55 ROTTERAM Electraweg 1 MAASSLUIS 10 wasbeurten betalen, de 11e halen! Tankenwassen, winkelen. Alles kan bij Texaco Polderman. AUTOVERHUUR SELFSERVICESTATION Anna van Saksenweg 2-3136 CJ Vlaardingen Postbus 6060 - 3130 DB Vlaardingen Telefoon: 010 - 475 04 00 - Telefax: 010 - 474 95 96 SERVICE STATIONS BV gratis Postbus 20, 3140 AA Telefoon 01899-13788 Fax 01899-16871 Wasbeurtprogramma 1 Wasbeurtprogramma 2 Wasbeurtprogramma 3 Laan van Bol'Es 2, 3122 AE Schiedam Tel.: 010 - 470 38 00. Fax.: 010 - 471 05 69

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 24