llfeï&n I I® Het was een drukte van belang op woensdagavond 25 januari jl in de showroom van Audi-dealer AutoGarant aan de van Deventerstraat 15 te Rotterdam. Vele genodigden woonden de live tv-uitzending en introduktie bij van de gloednieuwe Audi A4 in de showroom van AutoGarant. Ivo Niehe presenteerde op verrassende wijze de Audi A4 en vroeg de meningen van o.a. top-designer Jan des Bouvrie, meesterkok Cas Spijkers, kunstenares Ans Markes en wijnkenner Hubrecht Duijker over de nieuwe troef van Audi in de middenklasse. Vervolgens werd de Audi A4 in de showroom van AutoGarant onthuld. De nieuwe Audi A4 werd onder veel belangstelling geïntroduceerd bij AutoGarant in Rotterdam Met enthousiasme werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om de Audi A4 nader te bekijken. De motorkappen van de verschil lende uitvoeringen werden ge opend en met belangstelling werd gekeken naar de nieuw ontwikkel de motoren. Aan de achterzijde van de Audi A4 werd de grote kofferruimte met waarderende blikken getaxeerd waarna menig bezoeker vol bewon dering in het interieur plaatsnam. De algemene reaktie: een schitte rende auto met spannende design trekjes, zeer solide aandoend en al Is - bij stilstand geeft de auto de indruk veel, heel veel rijplezier te kunnen bieden. Tevens deden de bezoekers zich tegoed aan verschillende soor ten wijn en speciale "amuses". Na afloop kregen de bezoe kers een fraaie A4 design map mee met leuke voordeelcheques en een receptenboekje van Cas Spijkers. "Met deze auto neemt Audi opnieuw een kop positie in" Autogids sprak met Hans Makkinga van AutoGarant over de Audi A4. Hij is ervan overtuigd dat de nieuwe mid denklasser van Audi een verkoopsucces wordt. Makkinga: "Al weken voor de introduktie werden de orders geplaatst, zelfs nog voor er een prijs bekend was! De Audi A4 kreeg, zoals wij al ver wacht hadden, goede recensies van de internationale autopers. Wat voor ons nog belangrijker is, waren de vele positieve reakties die wij mochten ontvangen naar aanleiding van de presentatie van de Audi A4 in onze showroom." Hans Makkinga vertelt dat hij menigmaal is aangeschoten door een kliënt die al de volgende dag een proefrit wilde maken. "Vanzelfsprekend zijn wij uiterst kontent met zulke enthousiaste reakties", aldus Hans. "Het toont aan dat Audi met de A4 een goede weg is ingeslagen. Wie de prijs/ prestatieverhouding kritisch be kijkt, zal zien dat deze auto écht veel waar voor z'n geld biedt. Vanaf 48.990,- beschikt men over een auto met standaard ABS met elektronische remkrachtverdeling, full size airbag voor de bestuurder, pyrotechnische gordelspanners pass» voor beide voorstoelen, centrale vergrendeling van portieren, ach terklep en tankklep, elektrisch verstelbare buitenspiegels, toeren- teller, vloermatten voor en een elektronische wegrijblokkering. Wij verwachten dan ook dat de zakelijke rijders en de leasemaat schappijen veel interesse zullen tonen in de Audi A4." Audi heeft bij de ontwikkeling van de nieu we A4 veel aandacht gegeven aan de realisatie van goede prijs/prestatieverhou dingen, lage bedrijfskosten èn veel rijplezier door vormgeving en techniek. De viermaal gelede vooras biedt, in combinatie met de afstemming van het onderstel en de korte carrosserie-overbouw vóór, een uitmuntend rijgedrag. Daarbij komen nog de goede aërodynamische eigenschappen en het lage voertuiggewicht. Want, ondanks de dui delijk rijkere standaarduitrusting, is de A4 in vergelijking tot zijn voorganger lichter. Deze rijcondities worden bij de remkrachtverdeling ingecalculeerd. Zelfs met veranderingen in de be lading van de auto, of banden-slijtage wordt re kening gehouden door de elektronica. Alle Ad-uit voeringen zijn voorzien van schijfremmen op alle vier de wielen. Bij de versies met een vermogen van 110 kW (150 pk) of meer zijn de remschijven vóór inwendig geventileerd. Passieve veiligheid Bij de Audi A4 zorgen constructie ve maatregelen dat de overlevings- ruimte in geval van een botsing voldoende groot blijft. Dat geldt speciaal voor de halfzijdig frontale botsing (offset crash) bij een snel heid van 55 km/h, een crashtest die momenteel volop in de belangstel ling staat. Standaard beschikt de Audi A4 in Nederland over een bestuurders-airbag van "fullsize" formaat. Als meeruitvoering is een fullsize airbag voor de bijrijder leverbaar met een inhoud van ca. 150 liter. Tenslotte de verzinkte carrosserie: in 1985 heeft Audi de volledig verzinkte carrosserie in gevoerd in de serieproduktie. Alle statistieken bevestigen het succes van dit systeem. Zo geeft bijvoorbeeld het TÜV- rapport, waarin alle gebreken jaar in jaar uit zeer nauwkeurig worden geregistreerd, Audi de hoogste cij- Motoren Als basismotor wordt de verder ontwikkelde 1,6 1 viercilinder aan geboden met een volgens het dwarsstroomprincipe werkende cilinderkop. Voor dieselliefheb bers is de 1,9 liter TDI-motor beschikbaar. Meer vermogen leve ren de beide nieuwe 1,8 1 vijf kleppers: als zuigmotor en als turbo. Voor extra vermogen en comfort, in combinatie met een rustig draaiende motor, worden tenslotte de bekende 2,6 1 en 2,8 1 V6-motoren aangeboden. Zowel de 1,8 1 viercilinder turbo als de 2,6 1 V6-motor leveren een vermo gen van 110 kW (150 pk). Alle motoren versies die in de A4 wor den geleverd, voldoen al aan het EG-voorschrift 94/12 dat per 1996 van kracht wordt en waarin verscherpte emissiegrenswaarden (MVEG II) zijn vastgelegd. Het onderstel De viermaal gelede vooras voldoet technisch aan de hoogste eisen. In de A4 wordt deze as zowel toegepast voor de voor wielaandrijving als de permanente vierwielaan- drijving. De grote voor uitgang in het rijcomfort komt het duidelijkst naar voren bij de voorwiel aandrijving. Zowel het stuur- als het rijgedrag' zijn door de dynamische eigenschappen van de nieuwe asconstructie op een hoog niveau gebracht. De elektronica van het moderne antiblokkeer-systeem herkent in een fractie van een seconde, of de wrijvings-coëfficiënt van het weg dek is veranderd, of dat er bijvoor beeld door natheid, ijs of grind verschillen in stroefheid zijn. fers voor corrosiebe- scherming. De A4-rijder kan ver trouwen op een zeer goede corrosiebescherming, want ook voor zijn auto geldt een garantie periode van 10 jaar tegen door roesten van de carrosserie van binnenuit. Audi A4 nu bij tiïiitiiftmmi 1* - 1 i

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 25