Autogids test Autec brand- stofbespaarder De Velgendokter verricht chirurgische staaltjes Lenos Bandentechniek AUTO SCHIEDAM Action EUROBUMPER B.V. Calandstraat 81 3125 BA Schiedam Tel.: OIO - 437 17 26 daken 'Ku+utAtó^ (te&c/tadCyd Wii herstellen al uw kunststof auto- en Sonar en keeper startblokkering Spal elektrische raam bediening Autotelefoons Philips motoronderdelen perfect en betaalbaar Regelmatig krijgt de redaktie van Autogids persberichten met nieu- wigheidjes, hebbedingetjes en andere leukigheden. Ook de benzi- nebespaarders zijn niet van de lucht: banaanvormige korfjes voor in de tank, speciale toevoegingen en andere ingenieuze uitvindingen worden ons gepresenteerd. Het nieuwste op het gebied van brand stofbesparing is de Autec benzine- bespaarder, Zoals op de foto te zien is, bestaat het systeem uit twee metalen blokjes die fel rood gekleurd zijn. Ze werken volgens een magnetisch principe en dienen op de benzineleiding gemonteerd te worden. Volgens de begeleidende tekst zorgt het magnetische veld ervoor, dat de benzine een struk- tuurverandering ondergaat en daar door een meer rendabele verbran ding moet opleveren. De vraag is: Zou het werken? Autogids heeft besloten om het sys teem te gaan testen in de praktijk. Vanaf nu is de brandstofbespaarder gemonteerd op de benzineleiding van onze "dienstauto", een Suzuki Vitara JLX. Van de ontwikkelingen houden wij u op de hoogte!# Het Autec benzinebespaarsys- teem. Autogids test het in de prak tijk en brengt u verslag uit van de werking. Velgen onder een auto hebben het zwaar te verduren. Ze vormen samen met de banden de enige ver binding tussen de inzittenden en het wegdek. Iedere hobbel in de weg, alle plotseling opduikende stoep randen en niet volledig volgens het boekje rijdende medeweggebrui kers komen ze tegen. Daarnaast staan ze 365 dagen per jaar bloot aan inwerking van wegenzout, regen, stof van de remblokken en allerhande verwoestende verontrei nigingen. Kortom, de velg bepaald voor een groot deel het gezicht van de auto, maar krijgt heel wat klap pen te verduren. In het Brabantse plaatsje Volkel (bij Uden) is de Velgendokter gevestigd. Het bedrijf wat gerund wordt door Henry van Eenbergen en zijn vrouw Mieke beschikt over een specialisatie die nergens anders in ons land geboden kan worden. Vrijwel alle problemen met licht metalen velgen kunnen worden opgelost. Of het nu gaat om vuil, aanslag, scheuren, stukjes of hele brokstukken die eruit geslagen zijn, al deze problemen zijn te verhel pen. Uiteraard wordt bij iedere reparatie bekeken of een nieuwe velg niet goedkoper is. Richtbank Iedere velg die wordt aangeleverd wordt bekeken en er wordt vooraf een prijsopgave gemaakt. Bij rela tief nieuwe wielen kan de aanschaf van een ander exemplaar soms goedkoper zijn, terwijl bij types die niet meer leverbaar zijn (bijvoor beeld voor klassieke auto's) het repareren altijd interessant is. Het bewerkingsproces begint met het goed schoonmaken van de velg en bekijken tot hoever de eventuele scheuren doorlopen. Daarna komt het lassen. Scheuren worden dicht gemaakt, bij een deuk wordt een stuk opgelast en losse brokstukken worden weer op hun plaats gebracht. Daarna gaat het wiel in een richtbank. Eerst wordt het wiel warm gemaakt om vervolgens in mallen weer in de juiste vorm te worden teruggebogen. De velgen koelen in de mal weer af en hebben dan hun oorspronkelijke vorm weer terug. Verder wordt gekeken of de velg exact rond is, onregelmatighe den worden op een draaibank ver wijderd. Vervolgens komen het polijsten, stralen of spuiten. Alle stadia van het opknappen van een lichtmetalen velg zijn door het bedrijf zelf ontwikkeld. In 8 jaar tijd is nog niemand met problemen aan een gerestaureerde velg terug gekomen. Prijsopgave Een opknapbeurt voor vier velgen blijkt niet eens kostbaar te zijn. Stralen en spuiten kost f.280,- inclusief BTW. Moeten bovendien de randen gepolijst worden, dan komt het op f.320,- en wordt de hele velg gepolijst dan kost dat per vier stuks f.400,-. In alle gevallen worden de velgen in een blanke laklaag gespoten. Het richten van een velg is zeer afhankelijk van de mate van beschadiging. Een simpe le richtklus kost zo'n f.80,- per wiel. Bij beschadigde velgen wordt uiter aard eerst een prijsopgave gedaan. Gemiddeld gesproken duurt een totale opknapbeurt een week. Bepaalde deelwerkzaamheden kun nen vaak in kortere tijd worden afgewerkt. Ook levert de Velgendokter vrijwel alle merken nieuwe lichtmetalen velgen en kun nen velgen worden verbreed. De Velgendokter heeft klanten door het hele land. Vaak is het inte ressant om via Van Gend Loos een velg op te sturen. Na reparatie wordt deze onder rembours terug gezonden. Uiteraard zijn de ver zendkosten hierbij voor de klant. Op werkdagen is de Velgendokter geopend van 8.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Op woensdag is het bedrijf geslo ten. U vindt de Velgendokter aan de Udenseweg 8 in Volkel, telefoon 04132-73530.# VOOR ERKEND DEALER VERMEULEN HOLLANDIA RECYCELEN en het RECONDITIONEREN van KUNSTSTOF AUTOBUMPERS i' Kunststof: Autobumpers Spoilers Grills Skirts Motorkuipen ome ihovvroorr Een °^lte waard vraag bij uw dealer naar de Eurobumper herstelmogelijkheden. Besparing op uw no-claim en eigen risico Levering uitsluitend via uw eigen dealer of schadeherstelbedrijf li vindt ons in de Koolhovenstraat 3, 3125 BT Schiedam Tel.: 010-262 15 69, Fax.: 010-437 20 36 George Stephensonweg 29b, Vlaardingèn Tel.: 010 - 435 15 66 Alarmnr. 06 - 52 74 29 64

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 27