Eerste Opel Tigra in Nederland afgeleverd ALL LEVENSLANG IN Subaru Impreza Turbo 4 WD Een niet alledaagse verschijning Pechlicht Zomerse Sail's bij Nissan WIEL-AANDRIJVING GRATIS ONDERHOUD STANDAARD BIJ SUBARU lrJLridli£j N2/ WOENSDAG 15 FEBRUARI 1995 7-449 Oktober vorig jaar opende Opel de moge lijkheid om op basis van een intekenlijst een Ti- gra te bestellen. Binnen drie maanden werden 1500 orders geboekt. On langs wisselde op de Au- toRai de eerste Tigra van eigenaar. Nederland's eerste Tigra ging naar de heer Verboon uit Bersehenhoek. Op de eerste dag van de RAI auto tentoonstelling ontving hij de sleutels uit handen van W. de Heer, directeur ver koop en marketing van Opel Nederland. Pech op een donkere weg wensen we niemand toe. Toch kan het voorkomen. Een eerste zorg is dan de eigen veiligheid. Een pechlicht komt dan goed van pas. Zo bestaan er kunststof knip perlampen die binnen hand bereik in het portiervak op geborgen kunnen worden. Door het uitschuiven van de driepoot wordt de lamp geac tiveerd en geeft deze iedere halve seconde een lichtsig naal af. Afhankelijk van de weersomstandigen is het licht tot op zo'n 600 meter afstand zichtbaar. De pechlamp wordt gevoed door twee pen- licht batterijen van 1,5 volt. Voldoende voor 24 uur alarm. Nis san's 'Sail' vloot. Nissan treedt ook dit jaar op als hoofdsponsor van Sail Amsterdam. Vooruitlopend op deze manifes tatie (en de zomer) introduceert Nissan nu een gelimiteerde serie 'Sail'-versies van de Micra, Sunny en 100NX. Uiterlijk zijn alle 'Sail'-modellen te herkennen aan een glazen schuif-/kanteldak en een fraaie badge, terwijl het interieur in een extra fraai design werd gestoken. Verder zijn de wagens voorzien van een complete, zomerse, uitrusting. De Micra 'Sail' is gebaseerd op de drie-deurs uitvoering en voorzien van een 1,0 1. 16-kleppenmotor met multi point injectie en twee katalysatoren, sportieve wieldop pen en speciale lakkleuren. De Micra Sail is er vanaf fl. 22.895. De Sunny Sail is leverbaar in drie-, vier- en vijfdeurs uitvoering en beschikt o.m. over getint glas, centrale portiervergrendeling, in hoogte verstelbaar vier-spaaks stuur en in de carrosseriekleur gespoten bumpers. Ver der is er keuze uit een zestienkleps 1.4 of 1.6 benzine- of 2.0 1. dieselmotor. Prijzen vanaf fl. 30.995. De 100 NX Sail is uitgerust met een 1.6 1. Twin Cam krachtbron en beschikt standaard over o.m. stuurbe krachtiging, elektrisch bedienbare ramen en buitenspie gels, getint glas, vier luidsprekers en antenne, lichtmeta len velgen en in de carrosseriekleur gespoten bumpers en zijstrips. De 100 NX Sail is er vanaf 39.995 gulden. Vierwielaandrijving, >41183, de meest logische vorm van aandrijving voor de auto. U rijdt immers op vier wielen, u remt met alle vier, waarom dan ook geen aandrijving op de vier wielen? Alle Subaru personenauto's zijn met vierwielaandrij ving leverbaar, op de impreza 1.8 en legacy modellen standaard zonder meerprijs. Levenslang* Gratis Onderhoud. Wie nu een nieuwe Subaru koopt, krijgt vier jaar of 100 ooo kilometer lang (afhankelijk van wat het eerst bereikt wordt) gratis onderhoud en kan binnen de contractperiode wederom precies dezefde deal af sluiten (met uitzondering van actiemodellen) en na vier jaar of 100 000 kilometer wéér. Enzovoort... Door Peter Brouwer Enkele weken geleden won ie nog de Rally van Monte Carlo. De Subaru Impreza GT Turbo met zijn vierwie laandrijving laat er in de rallywereld geen gras over groeien. Rallysuccessen zijn na tuurlijk aardig maar de fabriek wil de geïnvesteer de gelden wel terugzien. De niet bijster opvallende straatversie werd enige tijd aan de redactie toe vertrouwd. Een echte eye-catcher voor de niet-ingewijde autoliefhebber is de Impreza GT Turbo vierwielaangedreven niet. Slechts de lelijke bultige luchtinlaat pontificaal mid den op de motorkap verraadt dat het hier om een snel mo del gaat. De achter- en voor spoiler en de zijskirts kleden deze versie verder af. Mooi en ook exclusief voor de GT zijn de mistlampen in goed geïn tegreerde voorspoiler. Deze stijlaccenten gevoegd bij de lage motorkaplijn en de zeer korte maar hoge achterkant, geen raamlijsten en het grote glasoppervlak zorgen voor een gedrongen maar potig postuur. Toch verloochent de Subaru Impreza GT Turbo 4WD zijn afkomst als familiewagen in het geheel niet. De vier- deurs sedan heeft voldoende ruimte in zich om vier vol wassenen zonder in elkaar slaande armen en benen van A naar B te vervoeren, en dan hoeft B niet eens in Neder land te liggen om het comfor tabel te houden. De bestuurder heeft een goed Al rijdende valt het op dat de turbo-lag slechts heel miniem aanwezig is vanaf zo'n 2800 toeren per minuut blaast de turbo nog eens in het potje, maar integreert redelijk vloei end in het rijproces. Het koppel bij 3000 toeren per minuut is al 260 Nm. Een koppel waarmee ook bij lage toeren heel soepel kan worden gereden. Het maximum kop pel wordt behaald bij 4800 toerpn per minuut en komt dan op 270 Nm. Met 211 paardekrachten bij 6000 toeren per minuut zijn er gigantische prestaties te behalen. Voor iedere beschikbare pk staat slechts 5,8 kilogram te wachten. Dat de staande start naar 100 kilometer per uur 6,5 seconde kost is niet verbazingwek kend. Het verbruik tijdens onze testdagen was acceptabel, maar niet meer dan dat. De wegligging is door de per manente 4WD heel goed te noemen. Doorslippen tijdens snel accelereren behoort haast tot het verleden. Juist bij ex treme situaties, gezocht of niet, toont de Impreza zijn kwaliteiten. Standaard heeft deze Subaru ABS en zorgt hiermee even eens voor een brokje extra veiligheid voor dit straatmon ster. Ons testmodel komt op 64.995,-. Öm de jongens droom nog dichterbij te halen heeft de importeur een 'uitge klede' versie op de markt ge bracht voor 55.555,55 onder de naam 555. Een aardige prijs maar dan moet de eigenaar wel een aan tal veiligheidsopties ontbe ren. zittende stoel tot zijn beschik king die zelfs in hoogte is te verstellen. Het verstelbare stuur zorgt ervoor dat er een uitstekende zit kan worden gekozen. Ook in de GT Turbo is het dash board uiterst simpel. Verve lend in deze versie is het ont breken van een turbodrukme ter. Verder zit alles groot en dui delijk op overzichtelijke plek ken. In het goed in de hand liggen de stuur ligt een airbag ver scholen. De kofferbak geeft ruimte voor 374 liter, aardig verge lijkbaar met collega's uit de zelfde klasse. De achterbank is 60/40 neerklapbaar. Het echte genot van deze Im preza ligt natuurlijk onder de motorkap. Het 2.0 liter aggre- De luchtinlaat midden op de motorkap verraadt dat het hier om een snel model gaat. De achter- en voorspoiler en de zijskirts kleden deze ver sie verder af. Mooi en ook exclusief voor de GT zijn de mistlampen in de goed geïnte greerde voorspoiler Enkele weken geleden won ie nog de Rally van Monte Carlo. gaat komt uit de grotere Le gacy. Deze boxermotor is een be proefd snelheidsmonster. Met twee bovenliggende nok- kenassen per cilinder, vier kleppen per cilinder en een multi-point injectie is er een zo goed mogelijke verhouding gezocht tussen prestatie en ef- ficiëncy, met de aantekening dat prestatie het hoogst in het vaandel staat. Vergelijkt u nu eens het prijskaartje van alle Subaru's met dat van andere merken en ervaar wat bij Subaru "ALL IN", zonder meerprijs, betekent. Autobedrijf J. Beumer B.v. Warande 38 3116 CH Schiedam Tel. 010-4733902 Als toonaangevende opticien heeft Argus natuurlijk de mooiste, leukste, sjiekste en ook meest exclusieve brilmonturen in huis. Argus volgt de mode op de voet. Of is haar zelfs een paar stappen voor, juist voor de mensen die dat nou helemaal het einde vinden. Maar ook het andere uiterste vindt u bij Argus, want ook de zoge naamde 'tijdloze' monturen hebben een royale plaats. Hoe het ook zij, bij Argus weetje wat er (nog meer) te koop is. Boven dien meet Argus goed en gratis uw ogen, zoals een kwali- teitsopticien betaamt. U bent meer dan welkom! Optiek Argus: lid van de Vereniging Oogmerk-Opticiens, ANVO gediplomeerde optome- tristen/contactlensspecialisten, Audicien NVAB. Ruim 1500 brilmon turen, adviezen, computer-oogtesten, oogmeting, low-vision appara tuur, gratis informatieboekjes. Schiedam: Oranjestraat 19 - tel. (010) 4738700, Maassluis: Koningshoek - tel. (01899) 19039, Vlaardingen: Korte Hoogstraat 23 - tel. (010) 4348450. MET ARGUS ZIE JE NOG 'NS WAT VAN DE WERELD. I rjrri braSA iMPRSZï- Complete gezichtsverzorging voor mannen. Leuk, modern retro-montuurtje, waar u prima mee voor de dag kunt komen. Ook qua prijs aantrekkelijk: dit is namelijk één van de voor beelden uit de 'scherpe prijzen-collectie' van Argus (48700) Nét geen retro-look, wel klein van glasvorm. Mooie antiek-groene kleur op metalen frame. Typische brug en hoekstukjes. Menrad (49816) Zeer eigenzinnig montuur, zowel qua kleur als model. Een speciaal effect door de matte(!) havanna-kleuren, gecombineerd met doublé m hoekstukjes. Deze moet u echt even gaan zien! Van Jil Sander (45046) Modieus montuur voor de iets 'rijpere' man. In geel doublé met een havanna laklaag op het front. Fraai model van Terri Brogan (49563) v_/W VIL l\l\

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 15