Spirit verkeert nog heerlijk in winterslaap Donkere wolken boven DWS Tamara Rademaker zevende bij debuut turnkampioenschappen Geen wachtlijsten meer sinds Thuiszorgfusie ODI korfbal bederft het kampioensfeest Reeuwijk Diploma's SRB Karei Leeuwangh weer tweede Groenoord nog simpele middenmoter Rommelmarkt in de Erker Schiedamse korfballers willen nu ook op het veld alles winnen en promoveren Aanleveren sportkopij De Singel Schiedams kampioen schoolbasketbal basisscholen Musis Sacrum op eenzame hoogte 10-1443 SCHIEDAM De Schiedamse Reddings Brigade (SRB) organi seerde woensdag 22 februari haar jaarlijkse onderlinge wed strijden voor aspiranten en ju nioren. De wedstrijden waren in het sport- en recreatiebad Groe- noord. De uitslagen waren als volgt: meisjes tot en met 8 jaar 1Ange- lique de Jonge, 2: Jacqueline Bu- conjic en 3; Roxanne de Jonge. Jongens tot en met 8 jaar: 1; Marco Gunneweg, 2; Jeffrey van de Berg en 3; Richard Schrumpf. Meisjes tot en met 10 jaar: 1; Mirealla van de Berg, 2; Kim Brokling en 3; Daisy van Eijk. Jongens tot en met 10 jaar: 1; Roberto de Jonge, 2; Michael Konijnendijk en 3; Patrick de Jong. Meisjes tot en met 16 jaar: 1; Marion Ligtenberg, 2; Tjitske Starrenburg en 3; Tamara Rade maker. Jongens tot en met 16 jaar: 1; Mare Rijneveen, 2; Mi chel de Groot en 3; Jeroen Ver- sendaal. SCHIEDAM Karei Leeu wangh begint zo'n beetje de Joop Zoetemelk te worden van het hardlopen bij de vete ranen tot en met 55 jaar. De Schiedamse atleet van de Vlaardingse atletiekvereni ging Fortuna werd afgelopen zondag wederom tweede in zijn leeftijdsklasse. Zijn tijd over de 20-kilometerwed- strijd in Dordrecht, meetel lend voor de Zuidersterserie, was 1.15'01. Zijn clubgenoot Michel de Maat uit Vlaardingen won in 1.13'22. De omstandigheden waren zondag voor de onge veer 200 deelnemers zwaar, hoewel er weinig wind was viel er bij een temperatuur van twee graden en flinke sneeuwbui van zo'n tien mi nuten. De andere Schiedamse lopers van av Fortuna liepen de volgende tijden: Jos Hil- berding 1.13'47, Willem Ko ning 1.25'50 (2e veteranen 60 jaar) en Pim Koning 1.25'53. SCHIEDAM Uit de drie af gebroken partijen uit de zesde ronde van de KNSB-competitie wist schaakvereniging Groe noord nog 1,5 punt te scoren. Er was winst voor Cor de Zwart, remise voor Kees van der Meij- den en een nederlaag Joost van Dam. Uiteindelijk wonnen de Schiedammers met 5,5 - 2,5 van Nieuwendam uit Amsterdam noord. De uitwedstrijd in de ze vende ronde tegen het zwakker geachte HSG 3 uit Bussum bracht niet de verwachte over winning. Groenoord was gehan dicapt door het onverwacht niet mee kunnen spelen van Nol de Groot (wegens familie-omstan digheden). De Schiedammers stonden daar door al bij aanvang op een ach terstand. De overwinningen van Cor de Zwart en John van Baar- le gaven een kleine ommekeer, maar door de nederlagen van Kees van Toor en Kees van der Meijden (zijn eerste deze compe titie) ging de winst tenslotte naar de Gooilanders. De remises van Aad Juyn en Hans Uitenbroek brachten geen verandering meer in de uitslag: 3,5-4,5. Door deze nederlaag is Groenoord een sim pele middenmoter geworden met acht punten uit zeven wedstrij den. Op zaterdag 1 april ontvangt Groenoord in clublokaal boer derij Landvreugd Ortec CSV 2 uit Capelle aan den IJssel. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker aan de Jan van Aven- nestraat 32 wordt zondag 12 maart een rommelmarkt gehou den tussen 12.00 en 16.00 uur. De opbrengst ervan is bestemd voor het bekostigen van aktivi- teiten. Toegang: 1,50 (volwas senen) en 0,75 (kinderen). UVG GEDEGRADEERD— De handballers van UVG zijn zondag gedegradeerd. De dreiging die het hele seizoen al boven het team van Ineke Kroon hing, kon niet meer weggenomen worden. Door het 20- 15 verlies tegen EHC duikelden zij uit de derde divisie en gaan volgend jaar in de eerste klasse van de afde ling spelen. SCHIEDAM Na een winter stop van ruim drie maanden, coach Ton Graus noemt het een winterslaap, waren de hockeys- ters van Spirit afgelopen zondag duidelijk niet bij de les. In de thuiswedstrijd tegen Zwart Wit werd met hangen en wurgen een 0-0 gelijkspel uit het vuur ge sleept. Dat Spirit aan het duel een punt overhield èn dat een keer de 'nul' werd gehouden wa ren eigenlijk de belangrijkste fei ten van de toch spannende wed strijd. Spirit heeft dit seizoen een wei nig solide defensie, getuige de 22 tegentreffers in 14 duels. Zwart Wit kreeg, ter vergelijking, maar negen doelpunten tegen. Toch stonden beide ploegen met 13 punten uit 13 duels samen in de middenmoot. De Schiedamsen zijn echter aanvallend een stuk sterker met twintig doelpunten en daar kon Zwart Wit niet aan tippen, want dat scoorde pas ne gen keer. Dat het duel daarom op 0-0 bleef steken, was voornamelijk te danken aan de thuisploeg. In de eerste helft stond Spirit met de rug tegen de muur en kroop het door het oog van de naald toen Marieke Vollebregt een bal van de doellijn haalde. „Ik telde hem eigenlijk al", bekende schei dend trainer/coach Ton Graus. De vriend van Caroline Breu- gem, die zelf in de aanval nauwe lijks opviel, sprak van een hele slechte eerste helft. „Het was van onze kant geen beste wedstrijd en de betere kansen waren voor Zwart Wit", aldus Graus, die zich na dit seizoen wil gaan toe leggen op zelf sporten. Golf en tennis hebben dan zijn voorkeur. „Mijn golfhandicap moet om laag van dertig naar twintig", heeft hij zich alvast voorgeno men. Zwart Wit kreeg niet alleen de beste kansen in deze wed strijd, maar ook de strafcorner. Voor rust mochten de dames uit Breda driemaal aanleggen en in deel twee nog eens tweemaal. Gezien de uitslag was het rende ment nul. Spirit daarentegen kreeg gedurende de zeventig mi nuten geen enkele strafcorner en dat is veelzeggend over de aan- valskracht van de thuisploeg. Omdat Spirit de eerste helft ge lukkig doorrolde, zoals Graus het noemde, kreeg het in de tweede helft een beetje lucht en kon het onder de druk van de Brabantse dames uitkomen. Maar Spirit miste nog duidelijk scherpte. „Hoewel ook Zwart Wit een lange winterstop heeft gehad, hadden wij er duidelijk meer last van nu er ineens weer voor het ecchie gespeeld moest worden", vond Graus. De beste kans die Spirit kreeg in deel twee was voor good-old Annette Hengst. Inmiddels heeft Ton Graus dus besloten om er na drie seizoen, waarvan twee als assistent van Henk de Bruijn, een punt achter te zetten. Naar een opvolger wordt volgens bestuurslid tech nische zaken Frans Hengst ge zocht. Van Ewoud van Gelli- kum. die nu op dinsdagavond een technische training verzorgt, is nog onbekend of hij doorgaat. „Hij wil zeker geen zelfstandig trainer/coach worden", aldus Hengst. „We zoeken daarom weer naar zo'n constructie zoals we nu met Ton hadden". Nicolien de Rond aan de bal voor Spirit in het 0-0 duel tegen Zwart wit. door ARNE VAN DER ZANDE SCHIEDAM Na een weekje keihard verbouwen was het clubhuis van korfbalvereniging Harga net groot genoeg om het kampioensfeest te vieren. Bin nenkort wordt de kantine echt vergroot, maar in de week voor de kampioenswedstrijd tegen Ter Gouw (13-10 winst) waren al enkele binnenmuren verwijderd. De hossende massa had zondag middag en -avond daardoor alle ruimte om de vreugde rondom het kampioenschap groots te vieren. Bovendien werd ook het vijfde team kampioen en dat droeg extra bij aan de feest vreugde. Na de 13-10 overwinning was het kampioenschap voor Harga een feit. Eigenlijk kon de ploeg van scheidend trainer/coach Rob van der Graaff de titel niet meer ontgaan. Na tien duels hadden de Schiedammers de maximale score van twintig pun ten. De marge het GKV mocht in die twee laatste duels niet meer worden verspeeld en dat gebeurde ook niet. „Het was echter niet gemakkelijk tegen Ter Gouw, dat derde stond en er alles aan wilde doen om te win nen", zei Rob van der Graaff naderhand. Salsaband Echt in de wedstrijd kwam de Goudse ploeg niet. Ten eerste Harga viert feest nadat het kampioenschap en de promotie naar de derde klasse een feit is omdat Harga al snel, binnen één minuut, een 2-0 voorsprong had genomen door treffers van Rob bert Boomstra. Ter Gouw was even van slag en toen ook OBK als Mexicaanse salsaband sport hal Margriet binnentrok was het eigenlijk gedaan met de Gouwe naren. Bovendien stelde hun coach zich nogal aan door te eisen dat de muziek zou stoppen. „Ik ken die coach wel", zei Van der Graaff. „Toen hij vroeger zelf nog speelde met zijn broer was het ook altijd al zo'n verve lende vent", aldus de Dordte- naar, die nooit een blad voor zijn mond neemt. Pas halverwege de eerste helft kon Harga, dat geïnspireerd werd door de swingende klanken vanaf de zijkant, het verschil met Ter Gouw iets vergroten naar drie treffers, 6-3. Daarvoor scoorden Nicolette Marrevee, Mark van Leeuwen, Monique Boomstra en nogmaals Robbert Boomstra. De Margriethal kolk te op dat moment met louter rood en zwarte kleuren en aspi ranten als cheergirls. Harga liet zich geen moment het kaas van het brood eten en behield de verdere eerste helft een voor sprong. Eigenlijk kon Ter Gouw door de entourage niet meer winnen, toch kwamen ze nog even dichtbij, maar daarna ging het in de tweede helft ineens heel hard met Harga. Van 8-7 liepen de Schiedammers door treffers van Monique en Robbert Boom stra, Mark van Leeuwen, Chris tian Duifhuyzen en Evert van de Broek'uit naar een 13-7 voor sprong. Prachtige periodes Het feest begon toen op de tribu nes pas goed. Het was in slotfase alleen jammer dat Harga die rui me marge niet vasthield en het verschil na dertig minuten terug was gelopen tot drie doelpunten; 13-10. De feestvreugde van Har ga was er niet minder om. „We zijn overduidelijk kampioen ge worden, zonder ook maar één punt te verspelen. Het mocht ook wel nadat we vorig jaar in een beslissingswedstrijd verloren van Actief, dat nu in de top van de derde klasse speelt", aldus Van der Graaff die na dit sei zoen stopt als trainer/coach. „Ik ben nog wel benaderd door clubs, maar ik heb geen zin meer. Ik heb twee prachtige pe riodes bij Harga gehad en kies nu voor mijn werk en mijn ge zin." Harga gaat zich nu toeleg gen op de tweede helft van het veldseizoen, waarin een achter stand van drie punten op Ten Donck goed gemaakt moet wor den. „We willen nu net als in de zaal alles winnen en dan zien we wel". SCHIEDAM - Er hebben zich donkere wolken samengepakt boven de heren van handbalver eniging DWS. De 17-16 neder laag tegen Hellas 2 betekende dat de degradatie van de ploeg van trainer/coach Theo van Geene dichterbij is gekomen. Door de winst van Hellas 2 en Tachos zijn die ploegen nu sa men met DWS hekkesluiter in de tweede divisie C geworden. DWS heeft nog drie wedstrijden te gaan om de dreigende degra datie af te wenden. „We krijgen in die drie duels ploegen waarvan we voor de winterstop in totaal vier punten pakten. Het moet dus mogelijk zijn daar nu opnieuw van te win nen", aldus Van Geene. Feit is echter dat DWS in de hoek zit waar de spreekwoorde lijke klappen vallen. Zondag werd voor de vierde keer op rij verloren en dat maakt het zelf vertrouwen van de blauw-witten er ook niet groter op. „We heb ben één voordeel en dat is dat we op doelsaldo nog voor die twee andere ploegen staan en er vlie gen er twee uit. Een ander nadeel is echter dat zowel Tachos als Hellas tweede teams zijn en die kunnen in noodgevallen, zoals nu een dreigende degradatie, ook een beroep doen op spelers uit het eerste. Het NHV (hand- balbond -red.) staat dat toe en daar hebben we maar mee te leven", zei Van Geene nader hand. DWS verloor in de slotseconden van het hectische duel met het kleinst mogelijke verschil. „Dat is al de zoveelste keer dit sei zoen", gromde Van Geene. DWS had alle kansen om te win nen, maar een fout in de slotfase leverde Hellas 2 een break out op, waar de winnende treffer uit voortkwam. „Die ene fout nekte ons weliswaar in deze wedstrijd, maar het had nooit zover mogen komen dat we Hellas met één doelpunt konden laten winnen." Het mankeerde bij DWS vooral aan de afsluiting van de aanval, zoals de technische man Theo van Geene dat noemt. Ofwel het schot op het doel. Dat was slecht. „Ik heb toen geprobeerd door te wisselen het tij te doen keren, maar ook de invallers hadden hun dag niet. Dan houdt het op." SCHIEDAM Tamara Rade maker is vorige week zaterdag tijdens de provinciale turnkam pioenschappen voor D-niveau veertiende geworden. De turn ster van de Schiedamse vereni ging Excelsior had zich geplaatst door een zevende plaats tijdens de regionale kampioenschappen. Aan de titelstrijd op provincie niveau deden in totaal dertig turnsters mee. Het ogenschijnlijk tegenvallende resultaat van Ta mara Rademaker werd veroor zaakt door de lage waarderingen van de jury voor haar vier ver plichte oefeningen. Vooral het cijfer voor de vrije oefening (6.15) viel behoorlijk tegen. Haar overige cijfers waren: balk 5.35, sprong 7.55 en brug 5.00. Met haar totaal van 24.05 mag het eerste resultaat van een Ex- celsior-turnster op provinciaal niveau redelijk worden ge noemd. Op vrijdagavond 24 februari or ganiseerde Excelsior in sporthal Zuid haar jaarlijkse lange mat- vaardigheidsdiploma's. In totaal probeerden 104 deelnemers on der belangstelling van vele ouders één of meerdere diplo ma's te behalen. Hiervoor moes ten de turners een aantal geleer de onderdelen tonen voor een jury. Na afloop kregen 56 kinde ren één diploma, 42 Excelsior- leden gingen zelfs met twee di ploma's naar huis. In een enkel geval ging iemand zonder diplo ma naar huis. SCHIEDAM Het eerste team van korfbalvereniging ODI heeft zaterdag kampioenspretendent Reeuwijk uit de droom gehol pen. Reeuwijk, dat tot dan toe op kop stond, verloor thuis nota bene met 5-11 van de Schiedam mers. De ploeg heeft nu evenveel punten als Fluks. Als ODI zater dag in de laatste zaalwedstrijd van het seizoen wint, kunnen ze als nog als derde in de poule eindigen. ODI speelde zaterdag in de uit wedstrijd genadeloos goed. De ploeg wist alle sterke punten van Reeuwijk te neutraliseren door agressief te verdedigen en in de aanval te wachten op de juiste momenten. De Schiedammers konden daarom de tegenstander compleet wegspelen. Reeuwijk op haar beurt, slaagde er maar niet in gevaarlijk te worden. Tot de rust gebeurden er geen ver schrikkelijke dingen voor de thuisploeg. Toen de even moch ten uitblazen, was het 2-4 voor ODI. In de tweede helft begon nen de bezoekers pas echt weg te lopen. Niet alleen werd er van afstand gescoord, maar de Schiedammers benutten ook doorlopers, iets dat normaliter zelden gebeurt. Trainer Rik Edens had na af loop volop lovende woorden voor zijn ploeg. „Iedereen heeft schitterend gespeeld", zei hij. „We speelden heel sterk en dat juist tegen een ploeg als Reeu wijk, dat qua punten de beste ploeg in deze afdeling is." Edens vond het wel een harde wedstrijd, vooral van de zijde van de bezoekers. Zij praatte veel tegen de scheidsrechter en dat werkte in hun nadeel. Wel kreeg Reeuwijk meer strafwor- pen dan ODI. De Schiedammers benutten er daarvan twee, Reeu wijk drie. Reinder van Raalte was voor Edens de man van de wedstrijd. Hij scoorde driemaal en speelde goed. Nico van Otter- loo, Bart Bos en Lenny de Vries scoorden elk tweemaal en Mar- lène van Otterloo één keer. SCHIEDAM Alle sportclubs die nieuws en/of verslagen wil len sturen naar de woensdagedi tie van Het Nieuwe Stadsblad sport kunnen dat op verschillen de manieren doen. Per fax kan de kopij tot dinsdagochtend 11.30 uur aangeleverd worden op nummer: 2341017. Ook kan kopij worden opgestuurd dan wel worden afgegeven op het re dactiekantoor aan de Westha- venkade 14 te Vlaardingen. Dit kan op maandag tot 16.00 uur. Telefonisch is sportredac teur Arne van der Zande te be reiken op 4358818. SCHIEDAM— Talloze yog- hurtdranken, kratten met cola en bergen chips en snoep hebben niet kunnen verhinderen dat er met veel inzet is gestreden om het basketbalkampioenschap van Schiedam voor basisscho len. In sportzaal Oost namen maandag 27 februari zes Schie damse basisscholen met acht teams deel aan het finaletoer- nooi. De teams die in het toer nooi tijdens de kerstvakantie poulewinnaar waren geworden, konden zich voor dit toernooi inschrijven. De organisatie, het fluiten en de wedstrijdleiding, was weer in handen van de Schiedamse basketbalvereniging Juventus. Al snel werd duidelijk dat de teams elkaar in dit finaletoer- nooi niet veel ontliepen. Sommi ge wedstrijden werden met slechts één punt verschil gewon nen. De strijd om de derde en vierde plaats, tussen Peperklip en Het Windas 1, moest zelfs - voor het eerst in de geschiedenis van het toernooi - door straf- worpen worden beslist. De Pe perklip kwam hierbij als win naar uit de bus. Vervolgens werd de grote finale gespeeld tussen De Singel en de Gravin Aleida- school. Onder toeziend oog en aanmoediging van de vele mee gekomen ouders gooiden de leerlingen alles in de strijd om de zo fel begeerde wisselbeker te bemachtigen. Opvallend hierbij was dat de leerlingen zeer spor tief bleven en de teams goed sa menspeelden. Uiteindelijk werd De Singel winnaar van het toer nooi door de finale met 24-18 te winnen. Deze school mag zich nu een jaar lang kampioen van Schiedam noemen. Juventus organiseerde die dag tevens een MVP (most valuable playermeest waardevolle spe- ler)-verkiezing. Een jury be staande uit Juventus-leden wees daarbij een speler aan die de meeste bijdrage tijdens de wed strijden leverde aan de resultaten van zijn of haar team. Maatstaf hierbij is niet veel scoren, maar juist sportief gedrag en een to meloze inzet. Ivo Broere van De Windas werd uiteindelijk geko zen als de meeste waardevolle speler van het toernooi. Hij kreeg als prijs een radio. SCHIEDAM - Na zes speeldagen in de nationale trio bowlingle ague staan twee teams van bowlinghuis Musis Sacrum op eenza me hoogte. Het moet wel raar lopen als uit deze twee teams niet de nieuwe kampioen gaat komen. De voorsprong op nummer drie is namelijk 11,5 en 6,5 punten, terwijl er nog drie speeldagen staan gepland. Ook op deze speeldag was het team Musis Sacrum weer goed voor drie overwinningen. Allee drie de tegenstanders werden met 2-1 verslagen na eerst met 0-1 achter te hebben gestaan. Eerst was de thuisploeg Trefil Arbed de klos en daarna Maarssen en tot slot moest ook Musis Strike IJzers er aan geloven. BRS Fitness speelde niet slecht maar kon toch maar één overwinning behalen, tegen Strike IJzers werd het 2-1De twee andere duels gingen met 1-2 verloren tegen Tieben uit Vlaardingen en Trefil Arbed. Het tot nu toe zwak spelende Musis Strike IJzers kon ook ditmaal geen potten breken, want ook van GWK uit Amstelveen werd verloren, 1-2. Er is nu nog één speeldag voordat de play-offs beginnen. De dames van Musis Sacrum hadden het voordeel van een thuiswed strijd maar zijn een fantastische start dit seizoen volledig de kluts kwijt en konden maar twee punten toevoegen aan hun totaal. Er werd tweemaal verloren met 1-2 en daarna tegen BIB Sittard werd het zelfs 0-3. WATERWEG - De fusie-or ganisatie Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord, waarin twee jaar geleden de instellingen voor gezinsverzorging en kruiswerk in Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis zijn sa mengegaan, begint z'n vruch ten af te werpen. Zo zijn de wachtlijsten voor de huishou delijke zorg, de alpha-hulpver- lening en de thuisverzorging en -verpleging inmiddels verleden tijd, terwijl de thuiszorg beter en sneller bereikbaar is gewor den. Bundelen De fusie werd twee jaar gele den beklonken om de onderlin ge krachten te bundelen in één organisatie, waardoor de ver schillende vormen van zorgver lening bij mensen thuis beter konden worden afgestemd. Klanten en verwijzers (huisarts en specialist) hoeven sindsdien nog maar één instantie te bena deren. In Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis/Maasland zijn regiokantoren gevestigd, die als aanspreekpunt voor de cliënten fungeren. Hier kan iedereen, zowel aan de balie als telefonisch, terecht met vragen en aanvragen. Voorheen moesten hiervoor meerdere instanties worden ge beld. Voor meer informatie over thuiszorg kan men zich op werkdagen wenden tot de re giokantoren Vlaardingen (tele foon 4355955), Schiedam (tele foon 4739900) en Maassluis- /Maasland (telefoon 21041). WOENSDAG 8 MAART 1995 Harga is swingende kampioen SPELER VAN DE WEEK Marinus Dijkhuizen In samenwerking met uuegener sythaFF ujeekbLaden 1Bram Marbus Excelsior 7.00 2. Peter Bosz Feyenoord6.67 3. John Veldman Sparta 6.57 4. Maarten Atrriodikoro Dordrecht '90 6.52 Mario Been Excelsior 6.50 6. Peter van de Berg Excelsior 6.40 7. Arnold Scholten Feyenoord6.38 Orlando Trustfull Feyenoord6.33 9. John Schuurhuizen Excelsior 6.26 10. Ben Spork Excelsior 6.24 11Adri van Tiggelen Dordrecht '906.23 12. Carlos Fortes Sparta6.22 Gerard de Nooijer Sparta6.22 14. Raymond de Jong Excelsior6.21 Michel Langerak Dordrecht '90 6.21 Henrik Larsson Feyenoord 6.21 17. Ruud Heus Feyenoord 6.20 18. Regi Blinker Feyenoord 6.19 19. Marco Boogers Sparta6.14 Nico Jalink Sparta6.14 OPTICIENS DE BESTE OOGZORG BINNEN HANDBEREIK

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 15