J 1 ïliJEJiUij x 7 fl Auto Actueel Opel roept auto's terug Fietsbanden niet langer bij afval Fiat schrijft weer in zwart Minnesota Twin: 'Easy Rider' met het 'Route 66' gevoel Importeur past prijzen van Hyundai Excel-serie aan Meer belangstelling voor goedkope èn duurdere fiets Opel doet met Calibra V6 aanval op DTM titel DTM 1995 a Onze winterkampioen is bekend DONDERDAG 9 MAART 1995 10-481 redactie service weekbladen Wegener till#» Hr^rlifii^lc «fiif^rfiourf N'port Opel Nederland zal de komende weken alle be zitters van een Opel Astra schriftelijk bena deren. Hen wordt ge vraagd om met de auto naar de dealer te gaan. Deze zal daar kosteloos worden voorzien van een extra metalen massak lem bij de hals van de benzinevulpijp. De maatregel wordt uit voorzorg genomen. Dit om te voorkomen dat bij het tanken van brandstof elek trostatische vonkvorming optreedt. Voorts zal ook alle bezitters van een Opel met airbag worden gevraagd hun Opel bij de dealer te bren gen. Hier dient de correcte plaatsing van een elektrische kekker verbinding te wor den gecontroleerd. Na een geslaagde proef in Zuid-Holland heeft ban denfabrikant Vredestein besloten om in het hele land vakhandelaren te benaderen voor het inza melen van gebruikte fietsbanden. Daartoe zullen bij de deel nemende vakhandelaren containers worden geplaatst voor gebruikte binnen- en buitenbanden. Voor het ver werken van een afgedankte buitenband zal de consu ment een bijdrage van één gulden worden gevraagd. Bij het proefproject in Zuid- Holland bleek al dat deze bijdrage geen probleem op levert. Opvallend was ook het grote aantal banden dat werd ingeleverd. Naar schatting werd vijftig procent van de banden die anders na gebruik bij het ge wone vuil zouden zijn te recht gekomen, bij de vak- handel ingeleverd. In 1993 bereikte het resul taat van de Fiat-groep een historisch dieptepunt. Een ongekend lage vraag uit de markt gecombi neerd met forse investe ringen leidden tot éen van de grootste verliezen uit het bestaan van de auto bouwer. Vorig jaar ging het duidelijk beter. In middels maakt Fiat weer winst. Voor een deel is het positieve resultaat in 1994 toe te schrijven aan een toename van de omzet met 20 procent. Daarnaast werd een uitge breid pakket van maatregelen genomen met als doel het drukken van de kosten. Verder profiteerde Fiat naar eigen zeggen van het aantrek ken van de automarkt en de introductie van de Fiat Pun- to. Suzuki brengt al jaren de Intruder-lijn op de markt. Onlangs werd de Minnesota Twin aan het gamma toege voegd. Een oogstrelende motorfiets waarop menig motor liefhebber graag gezien wil worden. De Minnesota Twin valt op door het rijkelijke gebruik van chroom. Zo zijn o.m. de radiateurbeschermer, het sierstuk op het voorspatbord en de dekseltjes van de reservoirs voor rem- em koelvloeistof die aan het stuur zijn gemonteerd in chroom uitgevoerd. Verder heeft de Minnesota Twin hooggeplaatste voetsteunen en opvallend geplaatste spiegel die het de berijder mogelijk maken een wat onderuit gezakte 'Easy Rider' zitpositie in te nemen. Een aan het stuur gemonteerd scherm neemt de winddruk weg waar door het comfort ook tijdens lange ritten gegarandeerd blijft. De Minnesota Twin wordt leverbaar in 600, 800 en 1400 cc uitvoering. Er is keuze uit drie kleurcombinaties: turquoisqdonkerblauw, paars/zil vergrijs en bordeamyèil- vergrijs. Suzuki produceert de Minnesota in een beberkte oplage. De vanaf prijzen lopen van 17 tot 24 duizend gulden. De importeur geeft twee jaar volledige garantie zonder kilometbeperking en een gratis reisverzekering met een looptijd van twaalf maanden. Binnenkort gaat het DTM seizoen weer van start. Teams en coureurs zijn druk be zig met de voorberei dingen aan en het tes ten van de wagen. In Europa worden dit seizoen de volgen ra ces verreden: 23 april - Hocken- heim 7 mei - Berlijn 21 mei - Mugello 4 juni - Helsinki 25 juni - Norisring 9 juli - Donington 23 juli - Diepholz 6 augustus - Estoril 20 augustus - Nurn- burgring 2 september - Singen 17 september - Le Mans 8 Oktober - Hocken- heim Greenib Car maakte on langs bekend de prijzen van de Hyundai Excel te zullen aanpassen. Door de aanvankelijke prijsstelling van de Ecel vijfdeurs Liftback werd verkoop van de sedan ge remd en onstonden voor de vijfdeurs Liftback langere levertijden. Daarom wor den de prijzen van de zes typen Excel sedan per 1 maart met fl. 700,- ver laagd. Gelijktijdig worden de prijzen van de vyftypen vijfdeurs Liftback met fl. 200,- verhoogd. De prij zen van de driedeurs versies blijven ongewijzigd. Vorig jaar werden er 1,25 miljoen fietsen verkocht. Hoewel de verkoop daarmee licht achterbleef bij die in '93, spreekt de branche van een goed resultaat. Uit de verkoopcijfers blijkt dat de belangstelling van de consument voor ATB-fietsen en hybride-modellen nog steeds toeneemt. Dit segment is inmiddels goed voor 33% procent van de totale afzet. De toer- en sportfiets blijft, met een marktaandeel van 51%, echter het meest gewild. Zo'n 42% van de in '94 verkochte fietsen heeft een aanschafprijs van ƒ500,- tot F 1.000,-. Opmerkelijk is dat de consument in toenemende mate kiest voor een goedkopere of juist een duurdere fiets. Het marktaan deel van fietsen tot 500,- steeg tot 32%, dat van fietsen duurder dan ƒ1.000,- tot 23%. Dit is de 10-jarige Shakina Bhaggoe, Brillenkampioen Schiedam van de winter! Alle kinderen tot 12 jaar die een bril kopen bij de Oogmerk opticien, kunnen meedoen. Bril passen, Polaroid-foto maken en •je bent kandidaat! Eén Polaroid-foto krijg je meteen mee na het passen van het montuur. Een andere foto wordt gemaakt als de bril klaar is en wordt beoordeeld door een deskundige jury Vraag naar de spelregels bij: Lid van de Vereniging Oogmerk-Opticiens, ANVO gediplomeerde optometristen/contactlensspecialisten. Schiedam: Oranjestraat 19 - tel. (010) 4738700 Maassluis: Koningshoek - tel. (01899) 19039 Vlaardingen: Korte Hoogstraat 23 - tel. (010) 4348450 OOGMERK OPTICIEN Opel wil dit jaar met twee teams een aanval doen op de DTM titel. Ook vorig jaar kwam Opel uit in dit kampioenschap, toen stond de dèelname nog vooral in het teken van testen en ontwikkelen. Opel komt in 1995 uit met twee teams. Het Opel Team Joest, met de rijders Manuel Reuter en Yannick Dal- mas, en het nieuw gevormde Opel Team Rosberg ('Dream Team') met Keke Rosberg en 1994 DTM- kampioen Klaus Ludwig. Onlangs werd op een traningsstage in Zuid-Afrika de DTM Calibra uitvoerig getest. T.o.v. vorig jaar is o.m. de voorwielophanging voorzien van een dubbel A- frame met horizontaal gemonteerde geintegreerde schokdempers. Hiersoor kon ook de radiateur naar achteren worden verplaatst waardoor de aërodynamica verder kon worden verbeterd. Rosberg: 'de eerste indrukken die ik in Zuid-Afrika met de nieuwe Calibra heb opgedaan, stemmen ons zeer hoopvol voor het nieuwe seizoen'. Walter Treser, Opel Motor Sport Manager, deelt dit enthousiasme;: 'Het seizoen 1994 stond in het teken van een uitgebreid test en ontwikkelingsprogramma. Dit jaar maken wij ons op om een serieuze aanval op de titel DTM-titel te doen.' In Spanje liep onlangs de vier miljoenste Opel Corsa van de band. De Corsa wordt sinds 1982 in Zaragossa gebouwd. Vorig jaar werden daar 390.000 Corsa's geproduceerd. Be halve in Spanje wordt de Corsa ook in Duitsland en Brazilië gebouwd. Om de slachtoffers van de aardbeving in Kobe te helpen heeft Nissan ruim 850.000 gulden geschon ken. Daarnaast heeft Nis san het Japanse Rode kruis van voertuigen voorzien en mensen beschikbaar ge steld voor het verlenen van technische hulp. O Sinds 1980 produceert Mazda zowel automati sche als handgeschakelde versnellingsbakken voor diverse Ford-produkten. Onlangs werd voor ver koop aan Ford de tien mil joenste versnellingsbak geproduceerd. De versnel lingsbak werd gebouwd in de Mazda-fabriek in Hofu. Naast auto's bouwt Hy undai ook werktuigen en industriële voortuigen. Ook hier zoekt Hyundai expansie in Europa. Zo wordt binnenkort in Gent gestart met de bouw van een fabriek voor graafma chines. De vestiging moet volgend jaar gaan draaien. De doelstelling is op ter mijn zo'n vierduizend graafmachines per jaar te gaan bouwen. De fabriek zal aan ongeveer 500 men sen werk bieden. China is een land van grote aantallen. Dat geldt ook voor de fiets. Hoewel de Chinese overheid heeft aangekondigd het aantaal fietsen te willen beperken (ten gunste van de auto!) bereikte de verkoop van fietsen in China met dertig miljoen exemplaren vorig jaar een nieuw record. Deze pagina werd in opdracht van uw krant vervaardigd door: Reacties op of informatie voor deze pagina toezenden aan: Postbus 1830, 3000 BV Rotterdam Tel. 010-4.6§9.725, fax. 010-4.699.362 SS8?> Wie wordt de van Nederland rrwr r- r 77? c' Mi

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 7