SPORT Rijnmond-dames zijn de kluts helemaal kwijt yj Ursus laat Guy Fiegel in de steek AKAI NOAD flink in de zorgen Joke Ritman vijfde op run-bike-run Schot terug bij Rijnmond Succes Nin-Tai Defensief spel Schiedammers goed voor remise tegen koploper NSW Overlijden Van den Berg dompelt PPSC in diepe rouw Aanleveren sportkopij WOENSDAG 15 MAART 1995 11-1443 TER0AM TOPSCORER door ARNE VAN DER ZANDE SCHIEDAM Wat is er mis met de volleybalsters van Rijn mond? Die vraag stelt vooral trainer/coach Hans van Setten zich, maar ook de aanhang in sporthal Groenoord weet het niet meer. Alles leek twee wedstrijden geleden nog zeer rooskleurig. Aan het eind van het seizoen zou men bij Rijnmond weer een feestje kunnen vieren. Daarin is men toch al redelijk bedreven, maar ditmaal zou het kampioensfeest van de dames zijn. De situatie ligt nu twee wedstrijden later een stuk minder duidelijk. Door na de nederlaag tegen concurrent Sarto in Tilburg ook afgelopen zater dagmiddag in de thuiswedstrijd tegen Tonegido/Voorburg met l- 3 onderuit te gaan. „De ploeg zal er aan moeten wennen dat de tegenstanders ondertussen niet stil hebben gezeten en hun tactiek aan ons spel aanpassen. Dat betekent dat we zelf met andere oplossingen moeten komen en dat vergt jammer genoeg teveel tijd", reageerde Van Setten na afloop, die in dit duel weliswaar Danielle Bot moest missen wegens werkzaamheden. Voor haar speelde Hanneke van Kempen mee. Het breekpunt in het duel zat aan het eind van de eerste set. Drie setpoints waren niet voldoende voor de thuisploeg, die ook weinig steun van de tribune ontving, waardoor Tonegido met 15-17 won. De tweede set was daarna nog wel 15-9 voor Rijnmond, maar daarna pikten de gasten de draad weer op en brachten via 6-15 de stand op l -2. Nog even leefde Rijnmond op, maar dat was pas aan het einde van de vierde set. Bij een stand van 9-14 kwam de thuisploeg nog terug tot 12-14, maar de Voorburgsen, met een uitblinkende spelverdeelster Maria Trividar, gaven de zege niet meer uit handen. Met 12-15 werd het 1-3 en kon Rijnmond beginnen met het zoeken van oplossingen om het ene punt voorsprong dat nog rest met Sarto tot aan het einde van het seizoen veilig te stellen. SCHIEDAM Halverwege de competitie staan de tafeltennis sers van NOAD op de voorlaat ste plaats. Uit de poule degrade ren twee teams, zodat de Schie dammers in de gevarenzone staan. In de wedstrijd van afge lopen zaterdag heeft NOAD kansen laten liggen om op gelij ke hoogte te komen met de naas te concurrent voor degradatie, het Naaldwijkse WPK/SVN. In de wedstrijd tegen Taverzo uit Zoetermeer werd het een teleur stellend 4-6 verlies, terwijl er dui delijk meer in zat. Het verlies zat voornamelijk in de off-day van Hans van de Broek, die zijn hon derd procent score verloren zag gaan en direct twee partijen ver loor. Richard Kalmeijer daaren tegen presteerde zeer goed door overtuigend twee partijen te win- pen. André van Eerland kwam niet verder dan een winstpartij en daarmee was het op, want de dubbel ging verloren. De komende vijf wedstrijden worden dus heel belangrijk voor NOAD. Om te beginnen spelen ze tegen Beurs-genoot De Ko renbeurs. SCHIEDAM Ter voorberei ding op de eerste teamcompeti tiewedstrijd op 19 maart aan staande in Steenwijk, waaraan door het Rook TVR triathlon- team wordt deelgenomen, waren diverse leden van het team afge lopen zaterdag aanwezig bij de afdelingskampioenschap run- bike-run in Spijkenisse. De af te leggen afstanden waren achtereenvolgens zeven kilome ter hardlopen, dertig kilometer fietsen en nogmaals 3,5 kilome ter hardlopen. De wedstrijd werd gewonnen door Huub Maas in l.24'06. De leden van het Rook TVR triathlonteam behaalden de volgende resulta ten: Carlo van den Bergh zesde in 1.26'14, Rob van Zanten ze vende in 1.27'00, Richard de Groot vijftiende in 1.28'40. Bij de dames werd Joke Ritman vijf de. Haar tijd was 1.42'49. SCHIEDAM De mannen- ploeg van Rijnmond behield za terdagmiddag de derde plaats in de eerste divisie. De nummer elf van de ranglijst Chip Mar- ket/VCG werd met een 3-1 ne derlaag terug naar Geldrop ge stuurd. De Brabanders, vorig seizoen onder de naam Auto drop nog in de strijd om de landstitel verwikkeld, zagen in het tussenseizoen plotseling hun sponsor afhaken waardoor zij zich vrijwillig uit de eredivisie terugtrokken en het nu in de eerste divisie ook niet gemakke lijk hebben. Een van de slachtoffers bij VCG was ex-Rijnmonder Carl Schot, die TDK/Brevok voor de ploeg uit Geldrop had verwisseld. De libero-aanvaller kon nog wel te rug naar Brevok, maar kwam daar bijna niet aan speeltijd toe. Een rugblessure bevorderde zijn speelkansen niet, waarop hij met toestemming van de Bredase ploeg zaterdagmiddag zijn ren tree bij Rijnmond kon vieren. Zijn aandeel tegen VCG was be perkt. Na 16-14 in de openings set leek de thuisploeg door de 15-7 setzege in de tweede set op een 3-0 af te gaan. Daar dachten de gasten anders over en via 12- 15 dwongen zij een vierde set af. Aan het eind van de derde set kwam Schot even in het veld voor Remco van Welbergen, waarna hij in de vierde set bij 9-6 de plaats van Klaas de Vries overnam. In die laatste set was Rijnmond weer de beste ploeg en via 15-8 werd het 3-1. SCHIEDAM Alle sportclubs die nieuws en/of verslagen wil len sturen naar de woensdagedi tie van Het Nieuwe Stadsblad sport kunnen dat op verschillen de manieren doen. Per fax kan de kopij tot dinsdagochtend 11.30 uur aangeleverd worden op nummer: 2341017. Ook kan kopij worden opgestuurd dan wel worden afgegeven op het re dactiekantoor aan de Westha- venkade 14 te Vlaardingen. Dit kan op maandag tot 16.00 uur. Telefonisch is sportredacteur Arne van der Zan'de te bereiken op 4358818. nauwelijks een poot aan de grond. Al voor rust keken ze tegen een 0-3 achterstand aan door doelpunten van Marcel Tjin (tweemaal) en John Hoog. Na rust ging de Haagse sneltrein door tot 0-5 door Marcel Leeks- ma en Rob Bruyn. Pas toen deed Ursus iets terug door Guy Fie gel, die tweemaal scoorde. Mar cel Tjin schoot echter alle hoop voor Ursus aan flarden toen hij 2-6 maakte. Guy Fiegel bepaal de uiteindelijk de eindstand op 3-6. „We zijn voetbal-technisch over klast door deze ploeg", baalde Hoppener naderhand. „We wa ren gewoon de mindere, al moet ik eerlijk zeggen dat aan alle treffers van HBS persoonlijke fouten van ons vooraf gingen", aldus Hoppener. Guy Fiegel. met zijn drie treffers van zondag al op een score van zes doelpun ten uit drie duels, kaartte na afloop bij Hoppener zijn onge noegen aan over de opstelling van de trainer. Evenals het be stuur vond hij dat Martin Schoenmakers niet als laatste man moet spelen, maar de van een blessure herstelde Marco Herben. Het was Schoenmakers die in de tweede helft zelf verant woordelijk was voor de drie fou ten die de Hagenaars evenzoveel doelpunten opleverden. „Aan de andere kant ontbeerden we ook al het mogelijke geluk, toen we voor rust op 0-3 drie riante kan sen kregen om terug te komen in de wedstrijd", vond Hoppener. De Rotterdammer doelde op de mogelijkheden voor Marco Her ben (alleen voor het doel), Erwin de Groot (paal) en Guy Fiegel (inzet van de lijn gehaald). SCHIEDAM De Schiedamse full-contact karateschool Nin- Tai was succesvol op de tweede Nederlandse open jeugdkampi oenschappen Oyama in Almere. Het ging hierbij om de titelstrijd tot de leeftijdsgroep van 18 jaar en in totaal namen 183 karate- ka's deel in de verschillende leef tijdsgroepen. De klassen werden op leeftijd en gewicht ingedeeld. De gevechten vonden plaats op basis van het full-contactsys- teem. Het enige verschil met de senio ren is dat de jeugd verplicht is been- en hoofdbeschermers en handschoenen moeten dragen. Van het Schiedamse Nin-Tai werden Cor Pijnen en Remco Gouw eerste. Ibrahim Ekici en Didi Kleef eindigden als tweede en brons was er voor Nancy van Lith en Mare Geul. Ursus kwam er tegen HBS nauwelijks aan te pas en verloor 3-6 SCHIEDAM Ursus staat na de duidelijke 3-6 nederlaag tegen het Haagse HBS weer met beide benen op de grond. De Schie dammers maakten een uitste kende serie en werden zo koplo per van de tweede periode maar bleef tevens hekkesluiter in de vierde klasse G. De ruime nederlaag was een domper voor het de laatste we ken zo op dreef zijnde Ursus. Immers, van alle ploegen in de top vier had de formatie van trainer Rob Hoppener punten gepakt. Maar HBS was gewaar schuwd na de nederlaag tegen het eveneens onderin bivakke rende Steeds Hooger. Bovendien had HBS eerder dit seizoen op eigen terrein maar nipt gewon nen met 1-0. Ursus kreeg tegen de Hagenaars SCHIEDAM Het overlijden van Jo van den Berg heeft voet balvereniging PPSC in diepe rouw gedompeld. Van den Berg overleed vrijdagavond op 78-jarige leeftijd. Naar aanleiding van het overlijden werden alle wedstrijden van PPSC zaterdag na 12.00 uur afgelast. Ook het eerste kwam niet in actie uit tegen Den Bommel. De oer-PPSC'er was al ruim zestig jaar lid van voetbalclub en maakte ook de fusie tussen Pro Patria en Stormvogels mee. Bovendien was hij 45 jaar secretaris, voor die staat van dienst werd hij benoemd tot ere-lid van PPSC. „De man was een instituut binnen PPSC", roemt de huidige voorzitter Nico Klaas- sen Van den Berg. Van den Berg, die nog wekelijks te vinden was op het complex van het zaterdag vierde klasser, is vandaag begraven. HARGA NAAR TITELSTRIJD Kampioen Harga korfbalde zondag haar laatste zaalwedstrijd. De tegenstander was Dubbel Zes in Den Haag. Het was een wedstrijd waarin weinig werd verwacht van de spelers en speelsters van Harga, die het kampioensfeest nog in hun achterhoofd hadden. Het werd echter toch een gemakkelijke zege voor de Schiedammers, 11-18 na een 6-10 ruststand. Hierdoor sloot Harga ook de laatste wedstrijd winnend af, zodat de zaalcompetitie zonder één enkel puntverlies werd afgesloten. Coach Rob van der Graaff liet enkele andere spelers en speelsters invallen. Zo kwamen Lara van Doorn en Vincent Suttorp in actie in plaats van Nicolette Marrevee en Mark van Leeuwen. SCHIEDAM Koos Was- lander is er niet de man naar om zijn ploeg met man en macht te laten verdedigen. Maar nood breekt wet, moet de rossige oefenmeester van HBSS hebben gedacht toen afgelopen zaterdagmiddag koploper NSW op bezoek kwam. Daarom luidde het de vies van het zwalkende HBSS: verdedigen en nog eens verdedigen. Dat werd uitstekend uitgevoerd, want de Numansdorpers waren er niet tegen opgewassen; 2-2. Waslander was zo eerlijk om na afloop Hans Reedijk, zijn colle ga van NSW, te verontschuldi gen voor het verdedigende spel van zijn ploeg. „Het is voor ons vijf voor twaalf en ik heb de spelers deze week op het hart gedrukt dat we allemaal keihard voor moeten knokken", aldus Waslander over de weinig floris sante positie van HBSS. Maar één puntje waren de Schiedam mers verwijderd van de degrada- tiestreep in de derde klasse B, waaruit na 22 wedstrijden drie ploegen moeten afdalen. Na de 2-2 tegen de koploper is die posi tie iets verbeterd, maar het tij is nog niet gekeerd. „We zullen allemaal heel scherp moeten blijven. Als we dat doen, hoeven we eigenlijk voor geen enkele tegenstander bang te zijn", analyseerde Waslander. De ingeving van Koos Waslan der om puur defensief te spelen - laatste man Cor Timmers speel de constant drie, vier meter ach ter zijn verdediging - was ook Op slag van rust kwam HBSS, dat veelvuldig counterde terug middels een fraaie kopbal van verdediger Michel van Zijl. Fles jenever Dat NSW in Ferdinand Nleng - hij is pas zeventien jaar maar was de ster bij de bezoekers - een speler met meerwaarde heeft bleek al na zes minuten in de tweede helft toen de HBSS de fensie even een gaatje liet vallen en de jongste speler van het veld direct vol uithaalde, 1-2. Hoewel HBSS nauwelijks aan enige op bouw toekwam, waren de uitval len met Robin Voets (kreeg dom geel wegens praten) telkens ge vaarlijker dan de druk die NSVV produceerde. Het was dan ook Voets die na 17 minuten in het zestienmetergebied onder uit werd gehaald door Leendert Kats. Evenals voor rust wees Sikma onterecht naar de stip. Het goedmakertje werd bijzon der koelbloedig (lees uit stand!) verzilverd door Wout Griep; hij werd als 'man van de wedstrijd' beloond met een fles jenever. De verdere dertig minuten wa ren vervolgens weer voor NSVV, dat nog bijna de volle winst greep toen Ton Havelaar scoor de, maar Sikma wegens buiten spel van Nleng de treffer terecht afkeurde. „We hebben het aan onszelf te wijten dat we hier van daag een punt hebben vespeeld", vond Hans Reedijk van NSVV. „Maar door het verlies van num mer twee zijn we toch weer een puntje uitgelopen". Koos Was lander hoopt dat deze wedstrijd de ommekeer is voor zijn ploeg. „We moeten het gewoon puntje voor puntje doen". noodzakelijk door een waslijst aan geschorste spelers en het feit dat HBSS al diverse malen enorm om de oren is geslagen. Kaartenlast Vijf of zelfs zes tegentreffers zijn dit seizoen (ook op eigen veld) geen uitzondering. Door de for se (geel/rode) kaartenlast ont braken zaterdag John van der Zouwen en René Snijders. Jof- frey Groote was ziek en boven dien begonnen Raymond Bloot en Jaco van Tilborg niet hon derd procent fit aan het duel. Zij werden in de tweede helft dan ook vervangen door Ron van As en René van Dalen, die op de valreep een smerige en onnodige overtreding op de helft van NSVV mild bestraft zag worden met een gele kaart. Het defensieve spel van HBSS betekende dat NSVV, binnen vijf jaar afgegleden van kam pioen in de eerste klasse tot der deklasser, nauwelijks aan haar gebruikelijke aantrekkelijke spel toekwam: „Daar kwam nog bij dat deze knollentuin ook niet bevordelijk was voor ons spel", vond trainer Hans Reedijk. Het was dat Erik Olivier in de eerste helft éénmaal over de schreef ging anders had NSVV niet ge scoord. Nu haalde de immer op het randje spelende schoffelaar Ton Havelaar onderuit en kreeg hij geel. Corno Langerak mocht vervolgens van scheidsrechter Sikma van elf meter doelman Kornel Kramer verschalken. Er was toen een half uur gespeeld. SCHIEDAM De hand van trainer/coach Ronald Jacobs in het eerste damesteam van hockeyvereniging Asvion wordt steeds beter zichtbaar. De voor malige speler en coach van het eerste team wil zijn eigen specia liteit, de strafcorner, ook tot het belangrijkste wapen van de da mes maken. Zondag won Asvion door dit strijdmiddel met 1-0 van Cartouche. Door deze zege lijken de geel/zwarte dames de draad te pakken te hebben die moet leiden tot handhaving in de tweede klasse. Het was Jeanine Roelofs die de strafcorner een kwartier voor rust achter de Voorburgse doel- vrouwe ramde na aangeven van Sigrid Zijdenbos en de stop van Ellen Jaeger. De winst in het duel tegen Cartouche was van groot belang voor Asvion, om dat de Voorburgsen deel uitma ken van een groep clubs die zo'n vijf punten boven de hekkeslui- ters Rijswijk en Asvion staaji. „Van die ploegen moeten we proberen punten te pakken om het gat te verkleinen", verkon digde Ronald Jacobs nadat hij zelf met de veteranen 1-1 had gespeeld. Het was de tweede wedstrijd van Asvion na de lange winterstop. Een week geleden werd een inge calculeerde 4-0 nederlaag gele den bij het Delftse Hudito. Toen stond Fleur van Dijk in het doel. De doelvrouwe van het tweede moest de tijdelijk naar Amerika vertrokken Natalie de Vries ver vangen. Zondag maakte Loes Jorrissen haar rentree als keep- ster. De inmiddels 36-jarige doelvrouwe had een lange va kantie gepland en kon zodoende de eerste wedstrijd niet mee doen. Jorrissen was 15 jaar gele den de doelvrouwe van het eer ste, maar besloot te gaan spelen omdat dat haar meer voldoening gaf. Nu door het vertrek van De Vries de nood aan de man was. honoreerde ze het verzoek van Ronald Jacobs om de legguards weer aan te trekken. „Het was een rare wedstrijd, waarin ons team behoorlijk ner veus was. We voelen dat het elke wedstrijd weer moet gebeuren. Bovendien waren we vandaag helemaal compleet", aldus Ja cobs, die vond dat de vier straf- corners die zijn ploeg forceerde te weinig was. Overigens ging een tweede strafcorner van Jea nine Roelofs onfortuinlijk mis, toen de bal via beide palen uit het doel caramboleerde. „De strafcorner is een heel belangrijk wapen van ons geworden en daarop hebben we deze wed strijd ook gewonnen", vond Ja cobs. Maar niet alleen de trai ningen op de strafcorner werpen hun vruchten af, ook de duidelij ke taakomschrijving voor elke speelster krijgt steeds meer ge stalte. „Het is alleen jammer dat wat het team op de trainingen laat zien, er in de wedstrijden nog niet helemaal uitkomt." HBSS-spits Robin Voets in een typerende pose. De ba! bij zich houdend om zijn verdedigende teamgenoten te laten aansluiten Hoewel Asvion er na de winst tegen Cartouche nog steeds slecht voor staat, ziet Jacobs de toekomst zonnig in. „We zijn al druk doende om jeugdige speel sters in te passen. Zo speelden vandaag de jonge zusjes Merel 15 jaar) en Janneke Stolker 17) mee en zat Femke Mulder, die ook vijftien jaar is, op de bank. Ook het technische plaatje voor volgend seizoen is rond. Samen met Remco van Staveren (speler eerste herenteam -red.) ga ik de training en coaching verzorgen. Als we onverhoopt toch degra deren is er geen man overboord. We gaan er dan met een hele nieuwe jonge ploeg spijkerhard tegenaan en kunnen dan weer zo'n vijf, zes jaar vooruit". Asvion won zondag dankzij een strafcorner met 1-0 van Cartouche 1. Bram Marbus Excelsior 7.00 2. Peter Bosz Feyenoord6.68 3. John Veldman Sparta 6.55 4. Mario Been Excelsior 6.50 5. Maarten Atmodikoro Dordrecht'906.48 6. Peter van de Berg Excelsior 6.45 7. Arnold Scholten Feyenoord6.36 8. Orlando Trustfull Feyenoord6.31 9. John Schuurhuizen Excelsior 6.28 10. Ben Spork Excelsior 6.27 11Adri van Tiggelen Dordrecht'906.22 12. Raymond de Jong Excelsior 6.21 Gerard de Nooijer Sparta 6.21 14. Ruud Heus Feyenoord 6.20 15. Regi Blinker Feyenoord 6.19 16. Carlos Fortes Sparta6.16 17. Henrik Larsson Feyenoord 6.15 18. Ron van den Berg Sparta6.13 Marco Boogers Sparta6.13 Nico Jalink Sparta6.13 KEEPERSKLASSEMENT 1Edward Metgod Sparta7.05 2. Oscar Moens Excelsior7.00 3. Ed de Goey Feyenoord 6.96 4. Ben Gall Dordrecht'90 6.08 1Marinus Dijkhuizen Excelsior - 13 doelpunten DE BESTE OOGZORG BINNEN HANDBEREIK HBSS doet 't punt voor punt Hand van Ronald Jacobs steeds beter zichtbaar bij Asvion SPELER VAN DE WEEK Milko Pieren In samenwerking met Luegener sLjthofT meekbLacJen

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 17