Serveerstersschoen als inspiratiebron Van saai naar hot: huidkleur terug Na rond en ovaal komt nu de rechthoek er aan Spring er uit met diamant v Puur natuur met tassen van touw Blanke onschuld naast glamour 2 Molded beha herontdekt Zoutwaterstreep Gezicht '95 Puur en simpel Mode in monturen: Vooral in zuidelijke landen zie je ze veel: de serveersterschoen. Met een band rond de enkels en vaak open tenen, vaak uitgevoerd in linnen, is het voor veel vrouwen in de horeca dé dracht. De schoenmode liet zich door deze serveersters-lijn in spireren en maakte er voor de komende zomerse tij den tal van variaties op, zowel open als dicht. Wij zet ten enkele modellen op de plaat, gecompleteerd met een andere trend (links onder), zijnde de hoge Ro meinse sandaal (Xampox). Daarnaast'suéde met stiksel en zomerse vetersluiting (Roberto d'Angelo) en rechts onder een linnenlook met suéde (Marcos). Boven nog twee 'horeca'-fantasieën: links eentje in zwart leer (Xampox), rechts suéde met linnen. (Ro berto d'Angelo) Zo pril als een meikaas in de lente: witte broderie. (Triumph Interna tional) Dertig jaar geleden waren ze gloedje- nieuw, daarna werden ze als saai betiteld, nu zijn ze 'hot'. Huidkleuren! Voor onder mode. Dit in het kader van 'eco' en 'na tuur.' En niet in 't minste omdat de mode veel wit brengt en je daar die huidkleur niet onder ziet. Daar sluiten die trendkleuren, aangevuld met ivoor en champagne naad loos op aan met de huidkleur bruin als ex tra accent. Eveneens uit de tijd van toen zijn de 'mol ded' beha's, gladde, naadloze modellen, die je draagt onder strakke pulli's en city hemdjes. Je wilt steun, een beetje power, maar dat mag je niet zien of voelen is het credo. Ook gladde bodystocking hoort daarbij. Nog verder terug gaan we met broderie d'anglaise voor ondermode in pril wit. Bij Triumph zit daar met name in de kanten randen wat elasthan/lycra in om die vrou welijke touch 'anti-lubber' perfekt op de plaats te houden. Huidkleur en molded beha terug onder de kreetInvisibles', zeg maar de onzichtbaren. (Warner) Rechthoekig! Dat is het antwoord op het vele rond en ovaal, dat we de laatste ja ren door alle leeftijdsgroepen op de neus hadden als we tenminste een mo- debril wilden. Of die rechthoek nu in metaal of kunststof is, doet er minder doet. 't Gaat om het model. Een multifocaal glas past meestal niet in die smalle rechthoeken, een zogeheten 'long line' des te beter. Dat is een breed leesgedeelte in het correctieglas en dat leest zonder vertekening of 'hoofd-op-en- neer' meestal heel plezierig, 'n Andere trend bij optiek is high tech. Chirurgisch staal en aluminium met vooral bij de veer- aanzet vaak technische hoogstandjes zor gen voor een koel effekt, eigen aan high tech. Zonder meer belangrijk is het toenemen de gebruik van titanium, 't Veroorzaakt geen allergische reakties, is sterk, kan fjaai worden gekleurd en weegt weinig. Er is zelfs een randloze bril (zonder glazen) van het merk Pro Design, die nog geen drie gram op de weegschaal laat zien. En dat is ook lekker op je neus. 'n Beetje 'oude' kleuren, zoals brons, donker zilver, matgoud, allerlei groenen en staalblauw, zitten in tal van collecties. Titanium voor beiden bij deze half randloze brillen in brons- kleuren. (Brendel) 'Spring' heet de set met diamantjes op deze foto. Voorjaar dus. Wat duidelijk aangeeft dat het ko pen of krijgen van diamant zeker niet meer is voorbehouden aan decemberse feestdagen. Diamant is al een tijd het hele jaar door aktueel wat niet in de laatste plaats te danken is aan moderne ontwer pen. De speelse modellen met de a-symetrische, half open vormgeving uit de collectie van siera- denfabrikant Peter Bruining is er op deze foto een voorbeeld van. Bij het nog steeds veel gekozen groeisysteem zijn het dan vaak onderdelen van een set, zoals oorbellen, een armband, shoker of los hangertje, waar de interesse naar uitgaat. Geen modeseizoen zonder zoutwater- streep. Blauw/wit, zwart/wit of -net zo aktueel: blauw met écru: ze zullen altijd wel weer opduiken, voor hem, zowel als haar. Dit vooral in de vrije tljdshoek, waar een makkelijk en pretentieloos shirt altijd een dankbaar onderdeel van de (vakantiejqarderobe zal blijven. (Beedees) Moderne vormen voor speelse modellen met diamant. (Peter Bruining) Links onder op deze opname sisal met gehaakte bloemen (Flying Dutchman), daarnaast leer met nubuck in warmbeige (Laimbock). Boven een redicuultje met opengewerkt bloemmotief op zilveren ondergrond, daarnaast een gou den schouderbuidel (beide Roveco). Gehaakt, gebreid of geweven sisal, noem het maar touwachtig. Dat is de zomertas' 95. Dat kan in tassen met romantisch bloemmotief in grootmoederstijl tot ruig touwwerk voor de sportievelingen. De meeste zijn naturel, maar er lopen ook bruintinten tussendoor. De modellen gaan daarbij van klein buideltje tot forse sjouwexemplaren. Goede tweede is het veel geziene linnen. Wit voor de tas kunnen we grotendeels vergeten, de zandkleuren in allerlei nuances zijn alom te genwoordig. Blauw is in opkomst en bruin de blijver met goud en zilver nóg sterker vertegenwoor digd dan het al was. 'Indian Summer' noemt Invite haar nieuwe voorjaarskleuren. Twee stromingen zie je bij de make up. In de eerste plaats is er duidelijk een hang naar zacht en natuurlijk met wei nig uitbundige tinten. Net even aange zet -of je het nu over de maquillage, de lippen of de oogschaduw hebt- past bij de trend 'puur en simpel'. Bij het vele terracotta en de oranje-ach- tige zijn de kleuren warm en diep met benamingen als 'Indian Summer' en 'Koraal'. De realisatie van deze special van Wegener Sijthoff Weekbladen was in handen van: Ank Hovingh-Krayo, redaktie Herman Olsman, vormgeving Ed Dewaerheyt e.a. fotografie Chirurgisch staal in gebrande blauw- kleuren voor haar en kunststof in blond havana voor hem bij de nieuwe recht hoeken. (Robert la Roche) Wordt dit het seizoen van de blanke onschuld? 't Lijkt er op, want wit wordt getipt als één van de hoofdkleuren de komende maanden. Hagelwit voor de overhemdblouse, als 't hoogzomert voor een simpel belijnd jurkje of een kompleet pak. Het zijn echter de tere poederpastels, die als de eerste lenteboden het seizoen verwelkomen, 'n Beetje onderkoelde kleuren zijn het. Heel zachte gelen, afgezwakt blauw, pril lindegroen en het iets pittiger abricot. Zij doen het vele naturel, dat wede afgelopen tijden zo veelvuldig hebben gezien, bijna verbleken. Want nu bloesemt het van de kleuren, inclusief de grotere bloemdessins. In al die pastels zien we vooral pakjes met vrij lange, vaak wat sluike jasjes bij rokken in ver schillende lengtes. Wie nog gecharmeerd is van de linnenachtigen kombineert die bijvoor beeld met een warme aardekleur, zoals roest of terracotta. Dat is slechts één kant van de modemedaille, want als tegenhanger komt dit seizoen de gla- mourlook om de hoek kijken. Satijnachtige ma terialen, opvallende metallics, hele dunne stof fen, pal om je body gedrapeerd, fraaie decolleté's, verhoogde tailles, hoge hakken: laat maar zien wat je in huis hebt, waarbij1 het niet draait om giechelende Lolita's, maar meer de Botticelli-stijl op de vrouwenportretten van deze Florentijnse schilder. Dat kan ook romantisch, maar dus net zo goed gewaagd. Een body, die je door die transparan te stoffen heenziet: het kan en mag als je wilt, evenals 'n blote navel en/of een stukje buik bij al die korte tops. Boerin Want in ons land zijn we meestal niet zo wild en daarom zal zeker die romantische look met de inslag van het vroegere boerenbuitenleven ve len aanspreken. Zo'n beetje de zondagse jurk van de boerin in authentieke stoffen, zoals frisse poplins, veel gewassen canvas, keukenlinnen, beddetijk, maar ook soepele, eigentijdse visco se. Ouderwets breiwerk past daar ook bij, voor al voor topjes en kleine vestjes. De meeste rokken zijn lang en wijd, de tinten vaak aan de donkere kant. hSi Als tegenhanger zien we -gelukkig maar- de warmere, felle kleuren, geinspireerd door Afri kaanse culturen. Pittige specerijtinten, soms gecombineerd met toch weer dat spierwit. In gaasachtige, voile of linnen stoffen zijn er bij voorbeeld wijde broeken in, omslagrokken en transparante blouses. Over de hele linie doen roklengtes er niet meer toe. Dat kan van super kort tot lang en alles wat je daar tussen in maar aan wilt trekken. Broeken blijven belangrijk, terwijl de laag over laag mode en het kort-bij- lang en lang-bij-kort nog niet is weg te denken. Wit wordt getipt als een van de hoofdkleuren voor blouses, tops, simpele jurkjes en pakken zoals dit. (Vera Mont) Eenvoudige, simpele lijnen met vooral door het gebruik van veel wit een puur beeld: dat is een belangrijke facet van de mode. Een eenvoudig, maar goed zittend T-shirt onder een mouwloos jurkje is er een voorbeeld van. Of, zoals deze foto laat zien, een randje wit van het topje onder een soepel jurkje met accent op de rug door een veter-sluiting. (In.Wear) li Broeken kunnen strak of wijd, tops zijn vaak mouwloos als 1 gaat zomeren. (Cavèr) I - XI „U ,<b als de eerste "S

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 25