Supradyri 1 Wat mist uw lichaam als u vermoeid bent? geen probleem te zijn Gezondheidsadviezen Gezondheidsadviezen Koortslip snel en effectief bestrijden - Gratis anti-rooswijzer Langdurige of terugkerende perstopping goed te verhelpen met Lactulose Makkelijk en verantwoord slank, het kan! §pirulifla Verrassende resultaten van natuurlijk middel tegen hoofdpijn Bedplassen niet alleen probleem bij kinderen Tien tips voor de juiste houding I GZ03 Iedere dag fit met Mareas Rohrer Spirulina Nu ook verkrijgbaar bij drogist J Complex 200' jVteg? jr J mmiomt mmv/oomc msstmm ivsms is7 -1243 ik -s gmhumd lillïllllllllii Of je nu huisvrouw, manager of student bent: we hebben alle maal te maken met de negatieve gevolgen van onze moderne levens stijl. Ons druk bezette leven, spanningen en onze eetgewoonten eisen hun tol: ver moeidheid en een ver minderde weerstand. Hoe komt dat nu? Als we een druk en ge jaagd leven leiden, ver bruikt ons lichaam veel meer vitale voedingsstof fen dan normaal. Op den duur ontstaan er tekorten: onze weerstand wordt minder, we zijn sneller moe en hebben steeds meer tijd nodig om er weer bovenop te komen. Er is ook een andere oorzaak. Door weinig beweging, ongezond eten, roken, al cohol en stress hopen zich in ons lichaam afvalstoffen op. Ze belemmeren de li chaamsfuncties en blokke ren onze energie. We voe len ons moe en lusteloos. Wat kunnen we hieraan doen? Hoe kunnen we op een ver antwoorde manier onze vita liteit terugwinnen zonder kunstmatige middelen? De natuur biedt ons een ideale oplossing: Marcus Rohrer Spirulina. Het is een micro- alg die ruim 60 hoogwaardige voedingsstoffen bevat en be kend staat als de rijkste na tuurlijke voedingsbron. Een bijzonder alles-in-één pro- dukt dat onze gezondheid op alle fronten ondersteunt. Enerzijds reinigt Spirulina ons lichaam van gif- en afval stoffen en zorgt het voor een r trX>rg»e - Puur hrbletKWcompr*'*®* optimale stofwisseling. Het lichaam wordt weer schoon van binnen, waardoor we ons fitter voelen en meer energie krijgen. Anderzijds vullen de vele bouwstoffen tekorten aan zodat de weerstand beter wordt. We voelen ons opge wekter, vitaler en sterker. Iedere dag fit er tegenaan Marcus Rohrer Spirulina wordt inmiddels door talloze mensen gebruikt bij ver moeidheid, een verminderde weerstand en voor betere prestaties in werk, sport en studie. Dit natuurprodukt verdient dus eer, vaste plaats op iederé ontbijttafel, zodat u er iedere dag weer fit tegen aan kunt! De échte Marcus Rohrer Spi rulina is verkrijgbaar vanaf 15,95 bij uw drogist, reform huis en apotheek. Meer we ten? Bel dan de Spirulina- infolijn voor uitgebreide in formatie: 013 - 446565. Niet iedereen heeft iedere dag ontlasting. Veel mensen hoeven slechts enkele malen per week. Dat is heel normaal. De stoelgang verschilt namelijk van mens tot mens. Echter, als uw ontlasting min der vaak voorkomt of moeilijker verloopt dan voorheen, kan dit wij zen op verstopping. Bij verstopping (of obsti patie) wordt te veel vocht aan de voedselmassa ont trokken. Oorzaken van verstopping zijn o.a.: een zijdige voeding (te weinig vezels), gebrek aan li chaamsbeweging of onvol doende drinken. Ook be paalde ziekten of genees middelen kunnen verstop ping tot gevolg hebben. Verstopping voorkomen Een manier om verstopping te voorkomen is het volgen van een vezelrijk dieet met bijvoorbeeld zilvervliesrijst, rauwkost, bladgroenten, fruit en volkorenbrood. Mede door goed te kauwen en te drinken wordt de darm vol doende gevuld en geprikkeld. Mocht u desondanks toch last krijgen van verstopping, dan kan Lactulose een goede re medie zijn. Lactulose 'Therapeuticon' Een grote groep mensen heeft langdurige of steeds terugke rende klachten. Voor dit soort klachten heeft een mil de oplossing de voorkeur en biedt Lactulose 'Therapeuti- con' uitkomst. Lactulose is een melksuiker-achtig pro- dukt dat lichaamseigen is en de zuurgraad in de darmen verlaagt. Het verbetert de vochtbalans waardoor de darmbeweging bevorderd wordt. De darminhoud wordt zachter en ontlasting kan vol gen. Lactulose 'Therapeuti con' kan dagelijks gebruikt worden bij langdurige of steeds terugkerende verstóp- ping. Het is mild voor ons lichaam, geeft geen gewen ning en heeft een zoetachtige smaak. Bij de startdosis kan het een 2-tal dagen duren voordat de stoelgang weer normaal is, daarna leidt dage lijks gebruik tot dagelijkse ontlasting. Lactulose is het sinds jaren door artsen aan bevolen middel bij terugke rende en aanhoudende obsti- patieklachten en is nu ook verkrijgbaar bij de drogist in verpakkingen van 16 sachets. Indien u nadere informatie wenst kunt u contact opne men met Roche Nicholas, tel.: 04977 - 81833. Tegen het eind van de win ter krijgen steeds meer mensen last van periodes van intense vermoeidheid. In zo'n periode is alles te veel. Het liefst zou je, net zoals sommige dieren, een winterslaap willen houden en pas opstaan als het voorjaar is. In de volksmond wordt dit vermoeide gevoel voorjaars moeheid genoemd. Artsen en andere deskundigen op het gebied van gezondheid be schouwen het niet als een ech te ziekte, maar lastig is het wel. Een waslijst van vage klachten doet zich voor: snel moe, gebrek aan energie en concentratie, snel geïrriteerd, veranderde of verminderde eetlust en verminderde weer stand waardoor men sneller vatbaar is voor infecties. Aanvulling Voor al die vage klachten is het van essentieel belang om Als je ouder wordt, kost het vaak steeds meer moeite om je gewicht in de hand te houden. Je komt sneller een paar kilo aan, terwijl diezelfde kilo's hardnekkig blijken als je wilt afvallen. Diëten en veelbelovende middeltjes zijn er genoeg. Maar, zo leert de ervaring, het ene dieet helpt goed maar als je stopt, zijn de kilo's er zo weer bij. Het andere is in gewikkeld of smakeloos en bij het derde voel je je snel slap. i Hiervoor is nu een oplossing: Maaltijd Plus. Geen ingewik keld dieet, geen futloosheid of hongergevoel tijdens het lij nen, maar een gemakkelijke kuur, waarin alle voedings stoffen zitten die je lichaam nodig heeft. Bovendien kun je 's avonds gewoon een warme maaltijd blijven gebruiken. Het grote aantal gebruikers v - Multivitamins Mineralen wtuwr ïHÏ%G\t "UISTARLETTEN VOEDI*GS5U»i£M£NT te zorgen voor een aanvulling spoorelementen. Supradyn in de juiste hoeveelheid van Complex is speciaal hierop af- alle vitamines, mineralen en gestemd; daarom is slechts low K ervan is inmiddels het beste bewijs van het succes van dit dieet. En natuurlijk bevesti gen de vele positieve reakties keer op keer dat gemakkelijk afvallen en op gewicht blijven echt mogelijk is. Telt een gewone maaltijd al gauw 400 a 600 kalorieën, Maaltijd Plus telt nog geen 200 kalorieën. Gebruik je het in kombinatie met een lichte warme maaltijd, dan krijg je per dag nog geen 1000 kalo rieën binnen. De vetverbran- ding wordt hierdoor vanzelf op gang gebracht. Overigens is Maaltijd Plus niet alleen één tablet per dag al voldoen de. Het is verkrijgbaar als ta bletten en bruistabletten. De tabletten zijn gemakkelijk in het gebruik en de bruistablet ten zijn ideaal als men liever de vitamines als drank neemt. Extra behoefte Het kan echter voorkomen dat er een periode is met extra behoefte aan energie. Dat kan zijn wanneer er sprake is van zware lichamelijke inspan ning, geestelijke belasting of als men weer op krachten moet komen na bijvoorbeeld een ziekte. In die gevallen biedt een hooggedoseerd pre paraat zoals Supradyn Com plex Forte uitkomst. Ook dit voedingssupplement is ver krijgbaar als tabletten en bruistabletten. Supradyn Complex en Su pradyn Complex Forte zijn verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Voor meer informa tie: Roche Nicholas B.V., tel.: 04977 - 81833. ideaal om af te vallen. Door de uitgekiende samenstelling is deze voeding ook ideaal ge bleken voor sporters, moeilij ke of onregelmatige eters en voor mensen die tengevolge van maagklachten problemen hebben met hun 'gewone' voeding. Volwaardige voeding Maaltijd Plus is samengesteld volgens de richtlijnen van het Ministerie van Volksgezond heid. Dat verzekert de ge bruiker van een volwaardige voeding, waarbij je absoluut niets tekort komt. Voor de kosten hoef je het ovérigens niet te laten, omgerekend per maaltijd is deze voeding niet duurder dan gewoon eten. Maaltijd Plus is verkrijgbaar bij de drogist, reformzaak, apotheek, Etos, Trekpleister en Kruidvat. Voor meer in formatie kun je tijdens kan tooruren ook bellen naar de dieet-infolijn: 04928-3012. Diverse onderzoeken tonen aan dat Miginal uitstekend werkt tegen hoofdpijn en mi graine. Dit natuurlijke mid del dat zijn werkzaamheid dankt aan de combinatie van drie natuurlijke ingrediënten (Moederkruid, Goudpapaver en St. Janskruid), verlost de patiënt in korte tijd van hoofdpijn en migraine. De publicatie van Miginal in TestMagazine is een ondersteu ning van het bewijs dat al eerder geleverd werd door het onder zoek van de Haarlemse huisarts dr. E. Jager. Zijn bevindingen waren zeer positief. Van alle pa tiënten die gedurende een perio de van drie maanden aan het on derzoek meewerkten, bleek - on der invloed van Miginal - het gebruik van gewone pijnstillers enorm gedaald. "Ik had er men sen bij," aldus dr. Jager, "die voordien acht pijnstillers per dag slikten tegen hoofdpijn en mi graine. Nu ze zijn overgegaan op Miginal, gebruiken sommigen van hen er nog maar één of twee en de helft zelfs helemaal niets Ook preventief Inmiddels is al voor meer dan 100.000 mensen een ander leven begonnen. Velen konden huis houdelijk werk niet meer op brengen, moesten de kinderen regelmatig het huis uitsturen of Slechts weinig mensen weten dat bedplassen een probleem is dat niet alleen bij kinderen voorkomt. Ook een groot aantal volwassenen plast nog gere geld in bed. Reeent onderzoek geeft zelfs aan dat 1 op de ÏOO Nederlanders dit doet. Je hoort hen er ech ter nooit over. Ook de huisarts ziet zelden of nooit een patiënt met deze klacht. In hun jeugd hebben deze volwassenen vaak al van alles geprobeerd en gaan er dus vanuit dat er toch niets aan te doen is. Bedplassen is duidelijk te onderscheiden van inconti nentie. Mensen die incontinent zijn verliezen zowel overdag als 's nachts ongewild urine, terwijl bedplas- sers dat echt alleen maar 's nachts tijdens de slaap doen. Als u bedplasklachten heeft, is het verstandig hiervoor toch naar de huisarts te gaan. Er komen namelijk nieuwe behandelingsmogelijkheden bij, terwijl bestaande behandelingen verbeterd worden, waardoor meer mensen erdoor geholpen kunnen worden. Nieuw Een van de nieuwe behandelingen betreft een genees middel (tabletje of neusspray) dat er voor zorgt dat er 's nachts minder urine wordt geproduceerd, waardoor een aantal bedplassers droog de nacht door kan komen Een ander geneesmiddel zorgt ervoor dat de blaas minder samenknijpt, waardoor deze meer urine kan bevatten. Wilt u meer informatie over bedplassen of wilt u eens met iemand praten die hetzelfde probleem heeft, dan kunt u contact opnemen met het Informatiecentrum Bedplassen en Incontinentie van de Stichting Inconti nentie Nederland. Muntelbolwerk 1. 5213 SZ Den Bosch, tel. 073-122822 1. De voeten moeten recht vooruit en op ongeveer 3f) centimeter uit elkaar staan. 2. Sta niet op de tenen of op de hielen. 3. Leun een klein beetje naar achteren. 4. Verdeel het gewicht gelijkmatig over beide voeten. 5. Gebruik zo nodig twee weegschalen om dat te meten. 6. De knieën mogen niet overstrekt zijn, maar een beetje gebogen. Overstrek ze eerst en buig ze dan een centimeter terug. 7. Buik en billen blijven Ucht aangespan nen, zodat het doorademen niet wordt belemmerd. 8. Maak een lange nek en lange rug; strek uw wervelkolom uit. Duw uw kruin de lucht in om dat te bereiken. 9. Schouders blijven los hangen. Zeker niet optrekken. U kunt ze bijvoorbeeld wel ietsje naar achteren duwen. 10. Rechte rug? Loop een paar passen met een boek op uw hoofd. Haal het daarna weg en probeer deze houding vol te hou den. Bovenstaande gezondheidsadviezen en tips vindt u in een handig boekje: de Gezondheids Almanak. Bestellen: maak f 8,95 over op bank rek. nr. 226425533, t.n.v. Press Part ners B.V., o.v.v. uw naam, adres en woon plaats. Binnen 2 weken heeft u het dan in huis. Ook verkrijgbaar bij boekhandel en dro gist. ontvingen vaak geen visite meer. Zij hebben nu geen of duidelijk minder last van regelmatig terug kerende hoofdpijn of migraine. Hun leven wordt weer geken merkt door een prettig normaal bestaan. Een van de bijzondere kenmer ken van Miginal is, dat de tablet ten ook preventief, nog vóór een migraine-aanval, kunnen worden ingenomen. Door de natuurlijke basis ervan kan het bovendien zonder zorgen voor lange tijd worden gebruikt, terwijl een plotseling opkomende hoofdpijn snel wordt verholpen. Miginal is verkrijgbaar bij dro gist, apotheek en reformzaak, in verpakkingen van 20 en 80 ta bletten. Voor verdere informatie kunt u bellen met de afdeling consumentenservice van Indros Pfluger, tel.: 036-5370871. Volgens wetenschappe lijke onderzoeken krijgt minstens 40% van de Nederlanders drie keer per jaar last van koort suitslag. Dit uit zich in de vorm van een koortslip. Koortsuit slag is het gevolg van een virus, dat Herpes Simplex heet. Het virus, dat meestal al in de kinderjaren wordt opgelopen, blijft aanwezig en komt te voorschijn als er iets bijzon ders aan de hand is. Sommige mensen krijgen er last van bij koorts, stress of overver moeidheid, maar ook tijdens een wintersportvakantie kan het ineens verschijnen. Dat gebeurt meestal in de vorm van blaasjes. Wanneer de blaasjes er eenmaal zijn, gaat dat gepaard met jeuk of een brandend en pijnlijk gevoel op en rond de mond. In Hongarije heeft men een middel ontwikkeld dat effec tief koortsuitslag bestrijdt. Arte Skin is gemaakt van uit sluitend natuurlijke bestand delen. Zodra de eerste symp tomen van koortsuitslag (tin telend gevoel, geïrriteerde huid, jeuk) zich voordoen, moet het worden gebruikt. In de meeste gevallen komen de blaasjes dan niet eens meer opzetten. Heeft u al last van een koortslip, begin dan tóch direkt met het gebruik. Bin nen 48 uur treedt zichtbare verbetering op. Test Tijdens een test in de derma tologische kliniek van de Universiteit van Budapest werden zeer goede resultaten behaald. Bij 80% van de pa tiënten verdween de koort suitslag sneller dan gewoon lijk, terwijl bij een vijfde de verschijnselen na de eerste kuur niet meer terugkeerden. De kern van Arte Skin wordt gevormd door twee werkza me bestanddelen, het amino zuur L-lysine en een onver zadigd vetzuur, die samen een nieuw gepatenteerd mo lecuul vormen. Beiden heb ben een sterk virusbestrij- dend karakter. Voor een goed resultaat wordt een 'kuur van drie da gen (vier maal daags 2 tablet ten) aangeraden. Elke ver pakking bevat een minikuur die moet worden afgemaakt om de weerstand van de cel, die aangetast is door het vi rus, te vergroten. Voor nade re informatie en advies kunt u terecht bij drogist, reform zaak en apotheek of bellen met de info-telefoon van Arte Skin: 01829-5447. De meeste mensen voe len zich erg ongemak kelijk als ze last hebben van roos. Ze proberen verschillende sham poo's uit om roosvor ming tegen te gaan. Maar wanneer de be handeling stopt, komt roos weer even hard te rug. Roosvorming ontstaat als de cellen van de hoofdhuid te snel aangroeien. Onze hoofdhuid is opgebouwd uit verschillende lagen. De bovenste laag bestaat uit dode cellen en slijt lang zaam af. Deze cellen zijn hard en droog en laten één voor één los. Tegelijkertijd worden in de onderste huidlaag nieuwe cellen aangemaakt. Als de hoofd huid te snel wordt ver nieuwd, zijn de dode cel len nog niet hard en uitge droogd. Ze plakken aan elkaar vast waardoor ze niet één voor één, maar als aan elkaar geklonterde vlokjes losla ten. Dit noemen we roos. Resultaten onderzoek Vorig jaar voerde Abbott, fa brikant van Selsun, een on derzoek uit onder mensen met roosklachten. Opvallend was dat meer dan de helft continue last had van roos en tweederde van de onder vraagden ontevreden was over het resultaat van de anti- roos shampoo die men zelf gebruikte. Deze mensen ge bruikten in het kader van het onderzoek een flakon Selsun. Na een maand werd opnieuw naar de klachten gevraagd. Toen was bijna 8 op de 10 deelnemers van zijn roos af. Speciale kuur Selsun is een geregistreerd geneesmiddel tegen hoofd- huidschilfering. In tegenstel ling tot de vele anti-roos shampoo's bevat het geen koolteer, maar seleensulfide. Dit bestanddeel zorgt er niet alleen voor dat roos ver dwijnt, maar ook dat de hoornlaag zich herstelt. Daarbij normaliseert het de talgafscheiding. Selsun wordt niet als sham poo gebruikt, maar als kuur, naast een gewone, milde shampoo. Anti-rooswijzer Over roos bestaan hardnekki ge misvattingen. Met name over de bestrijding ervan. Waarschijnlijk zullen die nooit helemaal verdwijnen. Maar wie een juist antwoord wil op een van de vele vragen over roos en wat er aan te doen, haalt bij apotheek of drogist de gratis anti-rooswij zer. U kunt deze ook aanvragen bij Abbott, tel.: 020-5454500.

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 7