De uitbundige bloeiers: geraniums en vlijtige Hesjes l I Aandacht voor bioritme r p I w5J.R°NtN S WMKT 169- 129.- 49.5° 189.- i/1 EEN GEZELLIGE SLAAPKAMER KRIJG JE DOOR TE COMBINEREN. DAT KAN MET JE HYPOTHEEK OOK. Veiligheid kinderbedjes onder de loupe genomen ^#y VAN TON GRAmiGG£N FASHION FLAIR ARROW CORSICA COMBINATIE HYPOTHEEK.® DE FLEXIBELE HYPOTHEEK. *5» Bouwfonds Hypotheken bv WOENSDAG 19 APRIL 1995 16-447 Bakken en hangmanden vol bloeiende planten, je ziet ze steeds meer naast voordeuren en tuin-entrees. Zo'n zomers welkom staat prima. Twee zomer- bloeiers die je echt bijna overal ziet en die allebei tot ver in het najaar door gaan met bloeien zijn de geranium en het vlijtig liesje. De geranium wil graag zon, het vlijtig liesje doet helemaal niet moeilijk, die bloeit zelfs in de schaduw nog uitbundig. De geranium (Pelargoni um) is een van de popu lairste planten voor in potten en bakken. De be kendste geraniums, die met forse bloemen op ste vige stengels, zijn de staande geraniums. Zet ze in potten op de grond of hang ze in bak ken aan de schutting. Voor aan de pergola of aan het tuinpoortje is het leuk om deze geraniums samen met hanggerani- ums in een 'hanging bas ket' ofwel een Engels hangmandje te planten. U kunt het hangmandje een extra vrolijk tintje ge ven door ze helemaal vol te planten met hanggera- niums in diverse kleuren. Een bak met alleen maar Franse geraniums naast de voordeur staat natuur lijk ook prachtig. En wat dacht u van een etagère met een hele verzameling geraniums in de voor tuin? Daar kunt u ook die geraniums bij zetten die bij de minst geringste aanraking naar appeltjes, munt, citroen of rozen beginnen te geuren. Hun bloemen zijn klein, maar die geur...verrukkelijk! In de schaduw Vlijtig is het vlijtig liesje (Impatiens walleriana) zeker. Als dit plantje een maal begint te bloeien, gaat het daar onophou delijk maanden mee door. Zelfs aan schaduw rijke tuinen geeft vlijtig liesje kleur. Bij de voor deur staat een lage bak vol vlijtige Hesjes heel mooi. Daarbij kunt u wat klimop planten. Vlijtig liesje is ook heel geschikt om aan de voet van de stam van een boompje te planten. Het neemt maar weinig ruim te in. Haal bij zowel de gerani um als vlijtig liesje telkens de uitgebloeide bloemen eruit. Daarmee zorgt u ervoor dat ze door blijven bloeien. De grond van de geraniums houdt u aan de droge kant, de grond van het vlijtig liesje houdt u vochtig. 3U. Per jaar worden zo'n 600 kinderen behandeld op Eerste Hulpafdelingen van ziekenhuizen door een on geluk met een baby- of kinderbedje. De meeste ongelukken gebeuren doordat een kind uit bed valt of klimt. In z'n jongste levensjaren gaat een kind immers op onderzoek uit. Het slaapt niet alleen in z'n bedje. Het speelt erin, ravot erin, het gaat erin op onderzoek uit, maar...het wil er vooral vaak uit! Als ouder wil je natuurlijk dat je kind niet alleen in een mooi bedje slaapt, maar vooral ook dat het zich er veilig in kan bewegen. Om je kind goed te be schermen tegen mogelijk gevolgen van speelpartijen en ontdekkingsreizen in bed, is het goed te letten op de constructie en het gebruik van een kinder bed. Zo vallen kinderen gemakkelijk uit hun bedje als de zijwanden te laag zijn. Of wanneer het bedje halve zijwanden heeft met een opstapje. Teveel speel goed in het bedje kan oo- kals opstap worden ge bruikt voor een 'ontsnap pingspoging'. Een bodem die te hoog staat afgesteld veroorzaakt ook vaak on gelukken. Naast het vallen liggen er ook een aantal andere ge varen op de loer: verwon dingen door scherpe uit steeksels en randen, be klemd raken tussen de bo dem en een zijwand of tus sen de bedspijlen, en vergiftiging door het sab belen en kluiven aan het geverfde of gelakte bedje. Verf of lak moeten daar om ook altijd speeksel en krasvrij zijn en mogen ze ker niet giftig zijn. Het is jammer voor doe-het-zel- vers onder ons, maar ge verfde of gelakte kinder bedjes uit de fabriek zijn meestal beter uitgehard en daarom veiliger dan eigen geverfde bedjes. De Stichting Consument en Veiligheid heeft een bro chure uitgegeven met aan koop en gebruik tips. Het is nr. 9 in de serie 'Kijk op Veilig' en heeft de titel 'Kinderbedjes'. U kunt kin derbedjes bestellen door 4 gulden over te maken op gironummer 38.88.33 ten name van de Stichting Con sument en veiligheid te Am sterdam. Vermeld hierbij het bestelnummer AK9.In de brochure wordt ook in gegaan op de veiligheid van het beddegoed in ver band met de risico's van het stikken van een kind (jazeker, dat komt voor) en op de bedkruiken. Aan de vele functies van audiosystemen heeft de fa brikant Samsung een nieu we functie toegevoegd: het bioritme systeem. Na programmering van geboortedatum en huidige datum berekent de intelli gente microprocessor de gesteldheid van lichaam en geest. Op de display verschijnen drie curves. Een lijn geeft het intelligent denkvermo gen weer, een tweede curve vertaalt de op- en neer gaande lijn van het ge voelsleven en een derde curve vertolkt de fysieke toestand. Een dalende lijn in de fysieke curve wijst op afname van kracht, ver moeidheid en de noodzaak tot het nemen van rust. Een stijgende intelligentie- lijn kan men vertalen in verhoogde geheugenfunc tie en hersenactiviteit. Aan de hand van de uit komst van de gegevens ad viseert het systeem tevens over de meest geschikte muzieksoort voor het mo ment. Indringende muziek on dersteunt een optimale conditie en soft-pop of klassieke muziek sluit aan bij een dalende curve. Het bioritme systeem wordt, evenals astrologische voorspellingen, door mil joenen mensen ter wereld geraadpleegd. Astrologie In Zuidoost-Azië, waar men sinds mensenheugenis veel aandacht besteed aan een goed conditie van lijf en geest, is men overtigd dat invloeden van buitenaf een belangrijke rol spelen bij het optimaal functione ren van de mens. Bij het kiezen van de juiste werk plek bijvoorbeeld, komt direct na de makelaar de astroloog om de hoek kij ken om het pand op leef baarheid te beoordelen. Bij indeling van de werk zaamheden wordt boven dien door veel mensen re kening gehouden met de stand van de persoonlijke bioritme grafiek. Sinds de ontdekking van de drie verschillende typen ritmi sche activiteiten van het menselijk lichaam wordt door massa's mensen zo wel in emotionele als in zakelijke aangelegeheden rekening gehouden met de ritmische gesteldheid van fysiek, gevoelen verstand. Consumenten electronica- gigant Samsung, die de calculatiemethode volgend de internationale norm toepast, heeft sinds kort ook twee audiosystemen, die bestemd zijn voor de Europese markt, uitgerust met het bioritmesysteem. (MAX-485 en MAX-486). In West Europa neemt de belangstelling voor de Oosterse levenswijze in grote mate toe. Vooral de jongere generatie, met een bewuste manier van leven, heeft oog voor nieuwe ideeën en systemen die de kwaliteit van het leven be vorderen. SJA^7 van 199-voor van 159.- voor van 139-voor van 249.- voor van 109.- voor van 79.- voor In droge tijden is het belangrijk dat u de geraniums in de hanging basket regelmatig water geeft foto BLOEMENBUREAU HOLLAND mh| De verschillende curves geven uw toestand aan. De uitkomsten zijn gebaseerd op uw geboortedatum en de huidige datum De uitvoering MAX-485, waarim het bioritmesysteem is opgenomen r r i r zeer mooi tapijt in 4 kleuren, 400 breed zeer mooi tapijt in 6 kleuren, 400 breed gratis gelegd op ondertapijt en latten gratis gelegd op ondertapijt en latten prachtig tapijt in 9 kleuren 400 breed in 4 kleuren 400 breed schitterend vinyl 300 breed in 3 kleuren 400 breed gratis gelegd op ondertapijt en latten gratis gelegd op ondertapijt en latten gratis gelegd gratis gelegd EVANS Het geheim? Een hypotheek die u zelf - met uw adviseur - volledig naar eigen inzicht samenstelt. Gewoon door één of meer hypotheekdelen te combineren. SpaarVast met Aflossingsvrij is zo'n mogelijkhjeid. Elk met een eigen leenbedrag, aflossingswijze, rente en looptijd. Dat is de unieke Combinatie Hypotheek van Bouwfonds. Die mag u veranderen wanneer u maar wilt. Bijvoorbeeld als uw gezinssituatie zich wijzigt. Of uw inkomen verandert. De Combinatie Hypotheek biedt daarnaast als voordeel dat de salarissen van beide partners voor 100% meetellen. En dat de financiering tot maar liefst 125% van de executiewaarde kan gaan. Kortom: stap snel binnen bij een Bouwfonds hypo theekadviseur. En vraag 'm naar uw ideale combinatie. Bel 03495-39339 voor de telefoonnummers en adressen van onderstaande hypotheekadviseurs. Zij zijn onafhankelijk en werken onder meer samen met Bouwfonds Hypotheken. Schiedam - Anke Bodewes Makelaardij - Dupont Makelaardij - Huis Hypotheek - Hypotheek Informatie Centrum/Klaassen Verzekeringen - NVM Hypotheekshop Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 11