SPORT 'Éénmaal een PPSC-er altijd een PPSC-er' m Gophers zonder 'eerste na ultimatum selectie 6 APPARATEN GRATIS buy AKAI VOETBAL Drukke weken voor Cion Zomerbridge-instuif Maasboulevard voetbal nu zelfstandig Kosten herstructurering veldsporten geschat op ruim 10 miljoen Al-elftal WK naar Esslingen PROGRAMMA VLAARDIN6S specialeaanbiedmgN'sT°FFEN DONDERDAG 20 APRIL 1995 16-1476 KAMPIOENSCHAP 'mlnrn VLAARDINGEN— Donder dag 20 april Cion-RKWIK (18.45 uur) Dinsdag 25 april HVO-Fortuna (18.45 uur) Deltasport-HSC/za (19.30 uur) HSC/zo-VFC (18.45 uur) DVO'32-Cion (18.45 uur) Na de wedstrijd Deltasport- HSC/za wordt er in de bestuurs kamer van Deltasport geloot voor de tussenronde (op dinsdag 2 en 9 mei) en de halve finale (op dinsdag 16 en 23 mei). De tus senronde moet de vierde halve finalist opleveren. In deze ronde spelen de nummers twee uit iedere poule en de beste nummer drie. VLAARDINGEN- Piet Kat- testaart en zijn kornuiten zijn deze weken niet van de grasmat weg te slaan. De competitie, het Vlaardings kampioenschap en de RD-cup: op alle fronten strijdt de vierdeklasser volop mee. Typisch Cion. En de trainer zal de laatste zijn om de ambities af te remmen. Hij wil er uithalen wat erin zit en daarbij sluit hij zelfs promotie naar de derdeklas niet uit. Dat laatste zou dan de verzilvering moeten zijn van het periodekampioenschap, dat de Vlaardingers zich in de eerste periode toeëigenden. Kattestaart weet al, dat de eerste wedstrijd een thuisbeurt tegen Nootdorp is. De derde deelnemer is nog niet bekend, maar als het aan Cion ligt, wordt dat in geen ge val Lyra, dat zaterdag aan de Marathonweg de laatste compe titie-tegenstander is. „Die club heb ik er liever niet bij." De na- competitie is het toetje van een nogal eigenaardig verlopen sei zoen. „Met veertien punterè uit de eerste periode en twee uit de tweede," memoreert Kattes taart. De 'dip' wijt hij aan het verlies van één van de drie trai ningsavonden, waardoor hij de hele meute op twee sessies op bezoek kreeg en het kleine trai ningsveld het spitsuur niet aan kon. Dat probleem kent hij - nu er op bijna iedere doordeweekse avond een wedstrijd gespeeld wordt - niet meer. „De praktijk is de beste leermeester", doceert hij. Daarbij constateert hij, dat er achterin nogal eens onnodig gaten vallen, maar dat dit ruim schoots gecompenseerd wordt door de aanval, waarin Ronald Elsacker (veel scorend) is terug gekeerd en John van Spronsen zijn waarde uitdrukt In 'assists'. Bovendien is de groep fit en de vorm op tijd terug. Kortom, Kattestaart heeft het volste ver trouwen in een goede afloop van de nacompetitie en het Vlaar dings kampioenschap. VLAARDINGEN - De jaarlijk se zomerbridge-instuif van de Dienst Sport en Recreatie start op woensdag 24 mei. Met uitzondering van 14 juni wordt er daarna tot aan de slota- vond op 2 augustus wekelijks gespeeld. De serie is niet alleen bestemd voor geroutineerde spelers, ook beginners zijn welkom. Alle avonden vinden plaats in het clubgebouw van de voetbal vereniging Excelsior'20 in sport park Thurlede. De aanvang is steeds 19.45 uur. Deelnemers kunnen zich uitslui tend als koppel melden. Het in schrijfgeld is zes gulden per paar per avond. Om voor één van de (eind)prij- zen in aanmerking te komen, dient men minstens zesmaal ge speeld te(hebben. Óp 24 en 31 mei is de indeling willekeurig. Daarna wordt er in gedeeld volgens de stand. Inlichtingen: L. van Zomeren te lefoon 4732216 of C.Wever tele foon 4738543. SCHIEDAM - „Spelen we volgend jaar toch weer hoofd klas." Dit macabere grapje deed de ronde op het moment dat voor PPSC de degradatie naar de afdeling dichterbij was dan menigeen in Thurlede lief was. Voorzitter Nico Klaassen weet niet eens wie het de wereld in geslingerd heeft, kan er wel een beetje om lachen, maar is wat blij dat het zover niet is gekomen en de Pro Patria Stormvogels combinatie dadelijk op de laat ste dag van april als vierdeklas ser aan een nieuw levensjaar - het 76e - kan beginnen. Dat 'PP' de 75 haalt, is op zich opmerkelijk genoeg. Temeer omdat de rit ruim een decen nium geleden afgebroken had kunnen worden, wanneer een fu sie met HBSS door de leden ge sanctioneerd was. De achterban draaide de duim echter naar be neden. „Terecht", zegt Klaassen nu. „Deze club kent een heel kenmerkende cultuur, waarbij vriendschap en verdraagzaam heid een grote rol spelen. Dat is niet overal terug te vinden. Één maal een PPSC-er, altijd een PPSC-er. Dat blijkt ook uit de vele spelers, die na een succes volle carrière elders, toch terug keren. Het specifieke sfeertje blijft trekken." Natuurlijk deed het pijn om in de zóne, waar dadelijk de klap pen vallen, terecht te komen. Klaassen heeft het gevoeld, maar, schetst hij, „ondanks de mindere resultaten bleef de trai ningsopkomst geweldig en werd er met plezier getraind." Het maakte het voor Klaassen ook wat makkelijker om het af treden een jaartje uit te stellen. „Omdat een opvolger ontbrak en het jubileumjaar naderde hebben penningmeester Lodi Kalden en ik maar besloten om nog even te blijven. Voor het secretariaat en penningmeester schap lijkt een commissie inmid dels kandidaten gevonden te hebben. Mijn opvolging is nog een probleem. En dat, terwijl het juist een leuke job is. Wat dat betreft zou ik best nog wel wat jaartjes willen blijven. Mijn werk laat dat echter niet meer toe." Klaassen en zijn bestuur hebben inmiddels de echte kastanjes al uit het vuur gehaald. „Het club gebouw, de kleedkamers, vol doende velden en een trainings veld", somt hij op. Het was alle maal rtoodzakelijk om vooral de groei van de jeugdafdeling op te vangen. Met enige trots noteert Klaassen, dat PPSC inmiddels meer jeugd- dan seniorleden heeft. „Dat biedt voldoende per spectief voor een zonniger toe komst", stelt hij. „Temeer om dat die jeugd de zekerheid heeft, dat ze bij gebleken capaciteiten Nico Klaassen en zijn medebestuurders kenden tropenjaren en zorgden er voordat PPSC met voldoende velden, een trainingsveld, een nieuw clubgebouw en kleedlokalen aan het vervolg van 75 jaar kan beginnen. het eerste haalt. Het is bij ons uit den boze om spelurs van elders te halen. We vinden dat een motie van wantrouwen in de richting van de eigen jongeren." Dat de huidige vlaggendragers zich dit seizoen slechts moei zaam in de vierde klas handhaaf den, wijt Nico Klaassen aan pure pech. Hij stelt dat trainer John Kloppers inmiddels een hechte basis heeft gelegd voor een revival. „Ik ga er vanuit dat zijn inspan ningen op termijn vruchten gaan afwerpen en we volgend seizoen toch richting derde klas moeten gaan kijken." SCHIEDAM - De Vereniging Aktieve Gorzen Evenementen (VAGE) heeft het miniveld- voetbaltoernooi uit het Maas- boulevardfeest gelicht en op zondag 18 juni een eigen dag gegeven. Aan de oevers van de Maas zul len dan teams van minimaal 5 mannen en/of vrouwen vanaf 12.00 uur met elkaar in de slag gaan. Ook is er een toernooi voor louter damesteams. Er wordt gespeeld op velden van 20 bij 40 meter. Tevens gelden er aangepaste spelregels. Zo is onderling fysiek contact taboe, telt een met het hoofd gescoojd doelpunt dubbel en zijn 'vier corners penalty'. Het inschrijfgeld is 35,00 per team. Bedrijfs-, café-, vrienden-, fami lie-, wijk- en straatteams kunnen zich melden bij VAGE (af- d.voetbal) Postbus 590, 3100AN Schiedam, Nel van de Marei, tel. 0104732651 of John van Oude naarde, tel. 4270622. door GERARD S. VERVER VLAARDINGEN - Een heel voorzichtige schatting leert, dat aan het advies van de Werkgroep Herstructurering veldsportsector een prijs kaartje hangt van dik vijf mil joen gulden. Deltasport-voor- zitter John de Lange heeft echter op zijn zakjapanner ho gere bedragen ingevuld en schampert, dat de excercitie zeker tien tot dertien miljoen gaat vergen. Om er vervol gens een „als ze het daarmee halen" aan toe te voegen. Het geld is nodig voor de aanleg van zes Wetra-voetbalvelden, vier verharde handbalvelden, een kunststof-atletiekbaan, de bouw van talloze kleed- en wasgelegenheden en zeven clubgebouwen (voor Cion, Fortuna, de Jeu-de-bouleclub Vlaardingen, WIK, Spirit, honkbalvereniging Holy/VSV en VFC). Ga er maar eens aanstaan. Wet houder Henk Roijers, die hard bezig is om een tekort van 18 miljoen bij de burgers weg te halen, kan de knip trekken. Met daarbij overigens de aanteke ning, dat hij dankzij de herstruc turering op termijn twintig mil joen verdient en de vestzak- broekzak-operatie hem dus toch netto enkele miljoenen oplevert. Of alles echter wordt uitgevoerd, zoals de werkgroep in zijn advies aan het gemeentebestuur heeft neergelegd, is de vraag. Niet alle clubs zijn overtuigd van het ge lijk van de werkgroep. Zoals de korfbalvereniging Spirit, dat zelf veel huiswerk had verricht en voorkeur had voor een locatie in Midden-Delfland of naast de Westwijkhal. Voorzitter Peter Versluis: „Daarover werd niet eens gepraat. Dat neem ik de werkgroep niet kwalijk. Die heb ben zich louter moeten richten op verplaatsingen binnen de hui dige accommodaties." Pijnlijk Zijn toorn richt zich vooral op de stadsleiding. „Het gemeente- 11 I -%irr Werkgroep-voorzitter Peter van Wilsem gaat ervan uit, dat veel van de in hét rapport genoemde verplaatsingen kans van slagen hebben. „De verenigingen kunnen nu rekenen op nieuwe accommodaties en verbeterde velden. Niet iedereen is het daarmee eens. bestuur had bij zijn aantreden de mond vol over de betrokkenheid van de burger. En wilde, dat de burger ging meedenken. Dat hebben we gedaan. Op het stad huis hoor je dan, dat Spirit naar de Claudius Civilislaan moet. En niet waarom de door ons aange dragen alternatieven niet geho noreerd konden worden. Dat is pijnlijk. Hoe moet ik dat dade lijk aan mijn leden verkopen? Nee, de gemeente is nog niet van ons'af." Oranje Nassau-voorzitter Mart Romers maakt zich niet al te druk over de mogelijke komst van Spirit. „Het lijkt me een goede reden om eens over een fusie te praten." Daar wil Spirit vooralsnog niet aan denken. Versluis komt zelfs met een vers alternatief. „Laat de gemeente nu eens op het plekje, dat aan de Claudius Civilüslaan aan ons is toebedacht, de huizen bouwen die ze denken op ons huidige complex kwijt te kunnen. Dan kunnen wij gewoon blijven waar we zitten en verdient de gemeen te zomaar dik zes ton, omdat er geen nieuw clubhuis nodig is en er door het handhaven van ons gebouw niet voor ruim acht ton aan kapitaalvernietiging ge pleegd hoeft te worden." In die richting denkt ook de Vlaardingse Scheidsrechtervere niging, die aan de Geert Groote laan de voordeur met Spirit deelt. Anderzijds maakt VSV- voorzitter Mart van der Most zich helemaal geen zorgen. Dat deed hij aan de vooravond van zijn verschijnen op het stadhuis nog wel. „Mij krijgen ze voor geen goud in dat oude clubge bouw van de honkbalvereniging Holy", blies hij boos. Een dag later was hij, nadat hem verteld was wat de werkgroep voor de scheidsrechters en Holy in petto heeft, milder. Zelfs opgelucht. „Aan de Zwaluwenlaan komt een compleet nieuw pand. Met een leslokaal. Met die oplossing kunnen wij best leven." Vraagtekens Minder verheugd toonden de tot elkaar veroordeelde handbalver eniging WIK en voetbalvereni ging DVO'32 zich. „Onze voor keur ging uit naar de locatie Oranje Nassau. Daar is een mannen/vrouwen-cultuur, net als bij ons. De combinatie met de mannengemeenschap van een voetbalclub zien we niet zo zit ten", vindt WIK-voorzitter Wim den Boogert, die later toegeeft niet te weten, dat DVO een bloeiende vrouwenafdeling heeft. DVO's Harry Meijer plaatst le vensgrote vraagtekens bij de be slissing om één van de velden ten behoeve van het handbal om te turnen tot een geasfalteerde vlakte. „Wij zijn dadelijk de eni ge voetbalclub in de Zuidbuurt, Westwijk en Vettenoordsepol- der. De één zijn dood is de ander zijn brood. Dat zou ons dus wel eens een behoorlijke ledenwinst kunnen opleveren. Waar laten we die? Daar wordt met geen woord over gerept." Opstandig voegt hij eraan toe te overwegen om het tweede veld al met in gang van het nieuwe seizoen in te leveren. „Dat levert me dan mooi al meteen een besparing van vierduizend gulden lop." Opgelucht was Cion-voorzitter Leo van der Water. Zijn club moet naar de Broekpolder. Te gelijk werd hem verteld, dat de vierdeklasser niet langer als een 'gedoog-vereniging' wordt ge zien. „We worden eindelijk se rieus genomen. Dat is een over winning, een prettig gevoel. Bo vendien hoeven we niet opnieuw zelf een clubgebouw neer te zet ten. Alles wordt voor ons ge daan. Mij horen ze niet meer." Fusie Deltasport-voorzitter John de Lange reageert rustig op de komst van Cion en Fortuna naar de Broekpolder. Hij is een notoir aanhanger van de fusie-gedach te. „We hebben dat zelf vijf jaar geleden meegemaakt en hebben dat als zeer positief ervaren. Cion zal ongetwijfeld niet voor een bundeling in de markt zijn. Maar een gesprek met Fortuna gaan we niet uit de weg. Hoewel ook daar ongetwijfeld wat drem pels weggenomen moeten wor den. Deltasport bestaat pas vijf jaar en kent dus nauwelijks een historie. Fortuna is ruim negen-, tig jaar. Dat wis je niet zojnaar uit." Fortuna legt zich echter niet neer bij een verhuizing. „We zullen tot het uiterste gaan om dat te voorkomen", poneert be stuurslid Arie Plomp. „De ge meente moet niet denken, dat we ons zonder slag of stoot laten verplaatsen." De schatting, dat de operatie meer dan tien miljoen gulden vergt, wordt door werkgroep voorzitter Peter van Wilsem be vestigd noch ontkend. Hij wil er nog niet over uit de school klap pen. „De financiële paragraaf maakt deel uit van het eindrap port en dat komt, hopen we, eind april uit." Daarin staat dan ook de geraamde opbrengst van de operatie. „Er komt 34 hectare grond vrij. Wanneer dat goed gekapitaliseerd wordt, kan dat best wel eens een bedrag opleve ren, die de kosten ver in de scha duw stelt." Hij gaat ervan uit, dat het door de werkgroep ge produceerde rapport, in tegen stelling tot eerdere onderzoeken, wel een grote kans van slagen heeft. „Temeer, omdat we de verenigingen met nieuwe accom modaties en het verbeteren van -de velden een uitstekend alterna tief bieden. Dat was destijds met het 'groene boekje' en de com missie-Van Putten niet het ge val." Wordt ongetwijfeld vervolgd De door de bestuurswol geverf de Bouts en zijn companen heb ben daaraan niet voldaan, „om dat," is de uitleg, „de onderbe zetting is veroorzaakt door het wegblijven van hun eigen maat jes. Daar moeten ze zijn, niet bij ons." Eigenlijk zag het naar uit, dat Gophers geen omkijken zou hebben naar het 'eerste', omdat er zich veertien man gemeld had den en er met Cor van der Vel den een voor zijn taak berekende coach was aangetrokken. Tot de selectie behoorde een groep spe lers, die twee jaar geleden 'de knuppel aan Maarten' hadden gegeven en nu weer in actie wil den komen. „We dachten daar mee rust in de tent te hebben." Totdat duidelijk werd, dat het trainingsverzuim van sommigen structureel werd en er uiteinde lijk slechts een negental over bleef. Intussen had de technische lei ding van de honkbalclubjuit de beste junioren het 'tweede' gere- cruteerd en werd het 'derde' ge vormd door veteranen. „Al zou den we op het ultimatum zijn ingegaan, dan nog hadden we met geèn mogelijkheid aan de wensen van de groep kunnen voldoen. Bovendien had dat wel licht verderop in het seizoen weer tot sores kunnen leiden en we voelden er niets voor om met mogelijke ellende in het vooruit zicht noodverbanden te leggen." Voor het eerst in zijn bestaan zal Gophers het nu zonder een eer ste team moeten stellen. Heel dramatisch is het overigens niet, omdat de honkballers toch al in de laagste klasse spelen en niet verder weg kunnen zakken. Niettemin betreurt Bouts de gang van zaken. „Prestatief is het dus geen ramp, maar - om maar eens een lelijk woord te gebruiken - verenigingstechnisch missen we een schakel. Achter de I 'ImiM l'BIBIIIBIIIllWiiIBWBWTlFWHnBWWIHrTWflWHPftiïwr Toen waren het nog peanut-ballers. Nu vormen ze de groep, die door Gophers-voorzitter Piet Bouts wordt gekwalificeerd als zeer talentvol. „Daaruit komt over enkele jaren de bezetting van het eerste. oudste juniorengroep zit name lijk een heel brede en talentvolle golf jongeren, die nu nog rond de vijftien zijn en dadelijk zo maar in staat zijn om Gophers weer aan honkbal op niveau te helpen. Zij missen nu de voor beeldfunctie van het eerste." Voor 'legerloze' Cor van der Velden dreigt overigens geen werkloosheid. „Verre van dat", stelt Piet Bouts. „Het is de be doeling, dat hij het jeugdige tweede gaat coachen. Zo heeft het ontbreken van het eerste team tevens een positieve keer zijde. Hij kan zijn kennis kwijt aan de jongeren en zo kan de toekomst een beetje zeker ge steld worden." SCHIEDAM- Het Al-elftal van WK reist op donderdag 1 juni naar Esslingen. In deze Duitse zusterstad van Schiedam zullen ze samen met handballen de, volleyballende en zwemmen de stadgenoten de zwartgele eer verdedigen tegen Franse, Slo- weense en Russische tegenstan ders. De Schiedamse sportdele- gatie keert op zondag 4 juni te rug. Eerder al is WK zelf gast heer voor voetballers uit Neath- (Wales). De Britse jongeren arriveerden op 18 april en speel den gisteren bij Excelsior'20. Vandaag bezoeken ze het Feye- noord-stadion en spelen om 17.30 uur op sportpark Kethel tegen de junioren van WK. SPORT EN COMMERCIE - Freek van Muiswinkel (inderdaad de vader van Eric 'Ook dat nog') is op maandag 24 april de voornaamste trekpleister tijdens een sponsoravond van Excelsior'20. De acteur en cricketverslaggever zal vanaf 20.00 uur praten over het thema 'Voetbal/cricket en commercie'. Feyenoords commercieel manager Sjaak Troost is de tweede spreker, die dit ■onderwerp zal aanroeren. Pianist Rens de Ronde zorgt tussen de spreekbeur ten voor de muzikale omlijsting. Bovendien zal de clubleiding de nieuwe hoofdsponsor van het cricketteam en de huidige financiële steun en toeverlaat van de voetballers voor het voetlicht halen. GRATIS OVEN, KOOKPLAAT, AFZUIGKAP, KOELKAST, VAATWASSER EN EEN VOEDSELRESTVERMALER (I als het om wonen gaat! UUgfVlKR, rjDRRRKgn CO-SPONSORS mart v*1 v.ilaiii VSB'BANK jT; Groot Vkrardingen Verdeelde reacties op hét rapport MAASSLUIS - „Verrassend en teleurstellend," noemt Gophers-voorzitter Piet Bouts het ultimatum van het eerste honkbalteam, waarin van het bestuur werd verlangd dat de bezetting van de hoofdmacht binnen één week opgevijzeld zou worden van negen naar dertien a veertien man. r --> L Profiteer deze week van de grote Hans GEZIEN I Verkerk Keukens TV-AKTIE. Want bij -.n vul aankoop van een complete keuken krijgt u OP Ut 6 apparaten gratis, of de helft van de geld waarde als extra koring. Dit betekent een Dit scheelt de u werkelijk duizenden guldens. Er is altijd wel een Hans Verkerk showroom bij u in de buurt. ROTTERDAM: STADIONWEG 41a - 010-4834441 ROTTERDAM: SATIJNBLOEM 55 (KEUKENPLUS) - 010-4550511 MODERNE G°R veipaM per 6,40 mere, j ln vele '4"<asie.2SSSze« confecM „'SÏS2S^are—n. J^S^~«e,van^5»or „namjNEN afcerrshojW^gLS Hooldweg 18 Capelle aan den IJssel. tel 010-4518844 Hillelaan 30-39. t o metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid. tel 010-4852273 SPELER VAN DE WEEK Maarten Atmodikoro In samenwerking met tuegener sLjthofT ujeekbLaden 1Bram Marbus Excelsior 2. Peter Bosz Feyenoord 3. Maarten Atmodikoro Dordrecht'90 4. John Veldman Sparta 5. Peter van de Berg Excelsior 6. Adri van Tiggelen Dordrecht'90 7. Mario Been Excelsior 8. Arnold Scholten Feyenoord 9. John Schuurhuizen Excelsior 10. Orlando Trustfull Feyenoord Ben Spork Excelsior 12. Jeppe Tengbjerg Excelsior 13. Henrik Larsson Feyenoord Michel Langerak Dordrecht'90 6.90 6.71 6.57 6.48 6.46 6.41 6.40 6.39 6.31 .6.27 6.27 .6.22 6.19 6.19 15. Silvio Mansveld Excelsior6.18 16. Ruud Heus Feyenoord 6.16 17. Marco Boogers Sparta6.10 18. Gerard de Nooijer Sparta6.09 19. Henk Fraser Feyenoord 6.06 Warry Wattum Dordrecht'90 6.06 KEEPERSKLASSEMENT 1Oscar Moens Excelsior7.07 2. Ed de Goey Feyenoord 7.00 3. Edward Metgod Sparta6.92 4. Ben Gall Dordrecht'90 6.20 TOPSCORER 1. Marinus Dijkhuizen Excelsior - 16 doelpunten H

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 9