DESSING De eigenaar van de aardappel-, groente- en fruitzaak aan het Ceuzenplein, J.C de Jager vindt dat er meer biologisch groente en fruit verkocht zou moeten worden. De Jager heeft van alle winkeliers, die deelnemen aan de actie, het breedste EKO-assortiment. De Jager: "EKO groente en fruit is gegarandeerd on bespoten, ook de smaak is voller Hoe De Jager de actieweek start lop zaterdag 13 mei! moet nog een verrassing blijven. De Jager: "De rauwkost zal in ieder aeval in milieu-vriendelijke bakjes worden verpakt. Bij inleveren van deze bakjes krijgt u gedurende de actieweek een vol bakje rauwkost voor de halve prijs." 'WINKEL MET DIK GROEN' In de periode van 10 tot en met 20 mei vindt de milieu-actie 'Winkel met Dik Groen' plaats. Het onder werp van de actie is 'milieu vriendelijk winkelen'. De winkels die aan de actie deelnemen, zijn verspreid over drie lokaties (Geu- zen plein, Hof van Spa land en Groenelaan). Tijdens de actieweek worden milieu-vriendelijke produk- ten extra onder de aandacht ge bracht. Veel van deze artikelen zijn gedurende de actieweek afge prijsd. Daarnaast worden verschil lende aktiviteiten georganiseerd. Op drie lokaties worden op zaterdag 13 mei straattekenwedstrijden voor kinde ren gehouden. Van 9.30 tot 10.30 (11.00) uur op het Geuzenplein, van 11.30 tot 12.30 (13.00) uur in het Hof van Spaland en van 14.00 tot 15.00 (15.30) uur op het Wilhelminaplein. Er is voor ieder deelne mend kind een aardigheidje. Prijzen worden -direkt na afloop van iedere wedstrijd- uitgereikt door een deskundi ge jury, waaronder kinderen van de kindergemeenteraad. Ook het Ecoteam-Meldpunt Schiedam en Milieudefensie zullen bij de straatte kenwedstrijden aanwezig zijn om infor matie te geven over respectievelijk milieu-vriendelijk winkelen, het EcoTe- am Programma en het gebruik van ka toenen luiers. MOLENLUNCH Omdat de actieweek samenvalt met de Schiedamse molendag (zaterdag 20 mei) organiseert bakker Kees Hollander dit jaar een ecologische molenlunch. Bij Molen de Nieuwe Palmboom serveert Hollander vanaf 12.00 tot 15.30 uur een groot assortiment heerlijke broodsoor ten, gemaakt van biologisch meel, met eco-beleg en drank. Deelname kaarlen a f 6,- pp zijn verkrijgbaar bij de Echte Bakkers, VVV, Molen de Nieuwe Palm boom en bij de lunch. PRIJSVRAAG Tijdens de actieweek zijn prijzen te ver dienen. Degene die het juiste antwoord weet te geven op de prijsvraag, maakt kans op een mand gevuld met milieu vriendelijke produkten ter waarde van f 100,-. De prijsvraagformulieren zijn verkrijgbaar en in te leveren bij de deel nemende winkeliers. Uit alle juiste in zendingen worden twee prijswinnaars getrokken. WOENSDAG 10 MEI 1995 "Middeltjes uit grootmoederstijd zijn vaak beter voor het milieu en zeker niet duurder dan het moderne alternatiefAan het woord is G van der Vlies, eige naar van Gerard van der Vlies schoonmaak en huishoudelijke artikelen Van der Vlies geeft graag deskundig advies Tijdens de actieweek worden diverse milieu vriendelijke schoonmaakmiddelen gedemonstreerd Een nieuw schoonmaakpro- dukt 'Fiber-Pro', dat door de vezeistruktuur minder water nodig heeft, wordt geïntroduceerd. E de Block, mede-eigenaar van ETOS Gebroeders De Block, aan de Groenelaan in de Gorzen vindt dat de klant bepaalt hoe de winkel eruit ziet. "Uit de laatste klantenbijeenkomst, die ETOS ieder jaar organiseert, kwam opnieuw naar voren dat het milieu een zeer aktueel onderwerp is. De actie 'Winkel met Dik Groen' speelt daar goed op in. Het is een middel om de fabrikant te laten zien. dat het de klant -voor wat betreft het milieu- ernst is. Wellicht voor de fabrikant aanlei ding om zijn produkt milieu-vriendelijker te verpakken De actieweek bij ETOS start op maandag 15 mei. De klant kan rekenen op een aantal afgeprijsde milieu-vriendelijke produkten. "Denk aan het milieu is het motto dat je moet blijven herhalen Aan het woord is D. van Dijk, eigenaar van Plusmarkt Woudhoek "Zowel privé IVan Dijk is al jaren actief betrokken bij een natuurvereniging), als ook in mijn werk speelt het milieu een belangrijke rol. Zo levert De Plusmarkt al het karton en plastic gescheiden aan bij de groothandel. Bij het schoonmaken van de winkel worden uitsluitend chloorvrije reinigingsmiddelen gebruikt Onze medewerkers zijn bovendien goed genformeerd, zij kunnen de klant informatie geven over milieu-vriendelijke pro dukten. A W Kuipers, manager Albert Heijn-Hof van Spaland: "Welke produkten er tij dens de actieweek worden afgeprijsd houden we nog even voor ons In onze drie filialen zal een info-stand worden ingericht met milieu-vriendelijke produkten zoals kringloopartikelen, pompverstuivers enz De grootste kruidenier van Ne derland denkt aan het milieu. Kuipers: "Bij AH streven we naar zo min mogelijk verpakkingsmateriaal Alle produkten worden in dit kader tegen het licht gehou den Om aie reden hebben we ook de vorm van onze boterkoek veranderd "Winkel met Dik Groen', een goed initiatief." aldus Kees Hollander Deze 'Echte Bakker' houdt zich al geruime tijd bezig met het milieu Zo verpakt hij zijn brood in papieren zakken. Hollander bakt tijdens de actieweek met biologisch meel Ook dit jaar organiseert hij weer een molenlunch. Omdat deze lunch samenvalt met de milieuactie is dit keer gekozen voor een ECO-lunch Men kan genieten van een groot assortiment heerlijke broodsoorten Imet belegt gemaakt van eco logisch graan Daaronder ook de bekende molenkoeken Hollander mag zich met recht 'de molenspecialist' noemen W.F. Granneman, filiaalbeheerder Boerdam Behang "In een behang- en verf- speciaalzaak heb je natuurlijk aardig wat milieu-onvriendelijke produkten Toch proberen wij zoveel mogelijk rekening te houden met het milieu Boerdam Behang verkoopt bijvoorbeeld geen ammoniak Wij adviseren liever St Mare Het is viermaal zo snel afbreekbaar als ammoniak en multifunctioneel in het gebruik Andere produkten die in het zonnetje worden gezet zijn High Solids, een nieuw verfprodukt en Carbomild, het alternatief voor de milieu-onvriendelijke bruine carbolineum. J. Dessing, eigenaar van de gelijknamige DA Drogisterij in Hof van Spaland, zet zich graag in voor het milieu. 'Wanneer de gelegenheid zich voordoet en een mi lieuactie zich aandient dan spelen we daar graag op in Zo hebben we kortgele den de linnenzakken-actie gehad. Tijdens de actie 'Winkel met Dik Groen' zullen een aantal milieu-vriendelijk produkten worden afgeprijsd De actieweek start bij ons op maandag 15 mei Gemeente Schiedam Bureau Voorlichting, Tel. 246 56 76 Jan van der Ploeg 10 mei 1995 Th. Engering, eigenaar van Engering Ijzerwaren: "Gedurende de actieweek geven wij korting op onze spaardou chekoppen. oplaadbare batterijen en spaarlampen. Drie produkten waarmee energie bespaard kan worden.Enge ring die zelf in de winkel staat, adviseert de klant bij de aanschaf van zijn of haar boodschappen. Alle produkten zijn er los verkrijgbaar Engering. 'Als iemand één spijker nodig heeft dan krijgt hij ook één spijker. Het is niet nodig -zoals bij bouwmarkten- een heel doosje aan te schaffen, en dat scheelt een hoop ver pakkingsmateriaal. Foto('s): Datum: Uitgave: Redactie:

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 21