■IKfl Zonnige meubels voor buiten en binnen: verrassend anders 1 Geef harde vloeren iets extra's: karpet behaaglijk middelpunt ZKlfi Resultaat vorige krant(en) eerst geselecteerde kandidaat voor de woning 3 CENTRUM NIEUWLAND TUINDORP GROENOORD O O O CD WOENSDAG 10 MEI 1995 19-459 benedenwoning 19004 Zuid galerijflat 19005 ƒ363,- 23- ƒ617,- Nieuwland maisonnette 19012 Nieuwland eengezinswoning 19013 Groenoord galerijflat 19020 Groenoord galerijfiat 19021 ƒ730,- ƒ100,- KLACHTENCOMMISSIE Als u klachten heeft die te maken hebben met het systeem van woonruimteverdeling, dan kunt u deze schriftelijk indienen bij de Klachtencommissie woonruimteverdeling, t.a.v. het secretariaat, p/a Emmastraat 1, 3111 GA Schiedam. Een Klacht moet gemotiveerd zijn. Een verzoek om een woning of een bepaald type woning is geen klacht in de zin van het reglement voor de behandeling van klachten over de woonruimteverdeling. ƒ682,- ƒ925,- 65,- maisonnette 19006 portiekflat 19007 Nieuwland 19014 galerijflat ƒ476,- eenqezinswonina HEOSI ƒ450.- galerijflat galerijflat 19016 ƒ627,- 80,- won. nr. won. nr. adres aangeboden woonduur ontvangen rmd/jaar reakties ontvangen n C/ï O CD CO LO Q CO Het is weer tuin-tijd! Tijd om lekker buiten te luieren, te zonnen, lezen, eten of te werken. De tuinmeubels van vandaag bieden een dermate optimaal zitcom fort, dat ze eigenlijk het hele jaar door gebruikt kunnen worden. Dag in, dag uit, binnen, buiten, weer, of geen weer. Tuinstoelen, (bijzettafels, trolleys, bankjes en étagè res; steeds vaker komen we ze niet alleen in de tuin, op het balkon of terras tegen, maar ook binnen. Want wie een serre heeft, of openslaande deuren of een schuifpui naar tuin of bal kon, zet zijn meubels in een handomdraai van bin nen naar buiten en 's avonds weer terug naar binnen. Aangevuld met decoratieve accessoires zo als zinken plantenbakken, terracotaa en handbeschil derde potten, gekleurd glaswerk en rienten man den, ontstaat zo al gauw een bijzonder interieur dat de sfeer van buiten ademt. Natuurlijk hout De woonkamer en zeker een serre bieden vrij uit zicht naa buiten. Hoe be ter de inrichting aansluit op wat daar te zien is, des te meer de grens tussen binnen en buiten vervaagt. Tuin- en terrasmeubels zijn dan ook een goede keus. Ze bieden voor elk wat wils; zowel qua mate riaal, kleur als vormge ving. Hoewel kunststof nog steeds in trek is, zwichten meer en meer mensen in deze 'groene' tijd voor tuinmeubels die een stukje natuur verte genwoordigen. Met name hout heeft het helemaal ge maakt; zowel in naturel als leuke laktinten. Teak is een 'harde; hout soort en kan in principe het hele jaar door buiten blijven staan. Maar waar om? De bekende deckchair is buiten heerlijk om ach terover geleund van het zonnetje te genieten; bin nen ideaal als luie televi- siestoel. En neem een teak houten tuinbank. Leuk voor in de in hal of een knus hoekje van de woon kamer. Romantiek Zo'n bankje kan gezellig worden opgesierd met comfortabele kussens; al dan niet voorzien van een nieuwe overtrek, afge stemd op de rest van het interieur. Wie meer houdt van een romantisch interieur, valt waarschijnlijk voor zo'n sfeervolle tuinset van riet of rotan. Naast de natuur lijke bruine tint, zijn ook wit, blauw, groen en glan zend zward gewilde kleu ren. Binnen passen de meubeltjes perfect in de actuele 'back-to-nature' stijl waarin warme kleuren en natuurlijke materialen toonaangevend zijn. Dik ke kussens, vaak bekleed met 'stoere; stoffen zoals ongebleekte katoen, ruwe canvas of linnen, zorgen voor optimaal comfort. Dat zit dus wel goed! Een gewild item binnen het riet-segment is de ou- derwete strandstoel. Een opvallende blikvanger waar ook binnen zeker een plaatsje voor vrijgemaakt zal worden. Zo'n mansho ge fauteuil vol kussens is immers een heerlijke plek om met een goed boek lek ker in weg te zakken. Ook de nostalgische tuin- meubeltjes van gietalumi- nium en -ijzer doen het binnen goed; bijvoorbeeld in de keuken, serre of er ker. Ze hebben vaak sierlijke krullen en rijk bewerkte pootjes. Soms zijn het re plica's naar originele mo dellen uit de 19e en 20ste eeuw. Zwart en wit, maar ook donkerblauw, antra ciet, diepgroen en bor deaux zijn momenteel ac tueel. Hoewel de meeste metalen stoeltjes en ban ken voorzien zijn van een comfortabele zitvorm, een goede rugleuning en arm- steunen, zijn altijd bijss- sende zit- en rugkussentjes nodig om echt lekker te zitten. Tip: sterk in opkomst zijn combinaties van verschil lende materialen zoals houten tafels ingelegd met natuursteen en gietijzeren stoeltjes met een zitting van hout of riet. Niet alleen de serre en woonkamer, maar ook de keuken is zo'n plek waar tuin- en terrasmeubels pri ma tot hun recht komen. In de eetkeuken zijn met name de houten klapstoel tjes een echte topper. De een kiest voor naturel, de ander lakt ze leuk af in helderblauw, zonnig geel en vrolijk rood. Harde vloeren zijn razend populair. Steeds meer men sen kiezen voor het gemak van linoleum, parket, lami naat, siergrind, tegels of natuursteen. Het onder houd van dergelijke vloeren is vaak een fluitje van een cent. Iets dat zeker telt in drukke gezinnen met kleine kinderen, huisdieren en bij behorende aanloop. Hoe mooi zo'm strakke vloer ook kan zijn, vaak ont breekt er toch nog iets. Een vleugje warmte, een beetje comfort. Kortom, een be haaglijk karpet. Een expressief karpet kan een echte sfeermaker zijn. Iedeeen zal dat beamen: een karpet is vaak het de coratieve middelpunt, de 'finishing touch' van zit- of eethoek. Een goed geko zen ontwerp kan net die ontbrekende schakel zijn die stoelen, bank, salonta fel of dressoir tot een een heid smeedt. Een eenheid in kleur en in beeld. Want meubels komen rond een karpet gerangschikt toch mooier tot hun recht dan zomaar los in de ruimte. Verreweg de meeste tapij ten zijn rechthoekig, maar vlak ook de ronde of vrije vormen niet uit! Ook die kunnen voor een hele ver rassende architectuur-be leving zorgen. Behaaglijk leefklimaat Tapijten hebben meer te bieden dan kleur alleen. De vezelige pool draagt immers ook z'n steentje bij aan een behaaglijk leefkli maat. Denk alleen maar eens aan het geluidsni veau. Een kamer met har de vloerbedekking klinkt vaak hol, zeker als er ook nog strakke raambekle- ding hangt. Een fiks kar pet met een losse warrige pool kan die irritante na galm al een aardig eindje dempen. Optrekkende kou is een ander teer punt; harde vloerbedekking voelt al gauw wat killig aan. Voor al de wat wolliger varian ten hebben dankzij hun goede warmte-isolerende eigenschappen duidelijk een streepje voor. En vergeet tot slot de kin derkamer niet. Harde vloeren mogen dan ge makkelijker in onderhoud zijn, kinderen spelen toch liever op iets zachts. Er zijn allerlei leuke speelkar- petten met opdruk van spelletjes, dierentuinen of zelfs complete race-cir cuits; vaak gemaakt van sterke synthetische materi alen. Lekker praktisch dus. Zoveel stijlen, zoveel zin nen; voor elke woontrend is wel een passend karpet. Het handgeknoopte oos terse tapijt blijft natuurlijk een onbetwiste topper, zelfs in het modern-klas sieke interieur! Daarnaast zijn de geweven oosterse tapijten zoals Ke lims en Dhurries nog steeds actueel, zeker voor de meer decoratieve stijlen. Liefhebbers van het echte design-interieur houden het graag op kunstenaars karpetten: een avantgar- distisch dessin van Gro ninger Museum-architect Coop Himmelblau, een heruitgave van een Bau- haustapijt of een repro- duktie van Picasso. Heel bijzonder zijn ook de tapijtcollecties met bijpas sende gordijnstoffen en/of spreien. En wie er hele maal niet meer uitkomt, kan bij de betere interieur zaak altijd nog een tapijt helemaal naar eigerf smaak laten ontwerpen. Ook voor de 'back-to-na- ture' trend van dit moment zijn heel fraaie karpetten te koop. Naast het beken de sisal en kokos ribbeltje worden sinds kort ook lin nen en wol tot soortgelijke structuren verwerkt, door de eenvoudige uni-optiek is het tevens mogelijk ka merbreed tapijd in 'sisal- look' tot karpetten te ver snijden. Ze worden dan op maat omzoomd met een deugdelijke stoffen rand. Een recente noviteit in het eerlijke wonen zijn de mat ten van gevlochten papier- koord, hetzelfde materiaal waar de bekende Lloyd Loom-stoeltjes van wor den gemaakt. Het zacht- glanzende materiaal wordt verweven tot simpele geo metrische patronen: streepjes, blokjes en ruit jes. Vooral de tweekleurige varianten krijgen daar door een bijna Japans aan doende soberheid. Mooi in al hun eenvoud! Behoefte aan extra warmte in de zit-, eet- of speel hoek? Dan kan warmtefo- lie uitkomst brengen. Hel lijkt op achterruitverwar ming, gewerpt op laag- spanning 12V) en mag los onder een karpet worden gelegd. Te koop via vloer verwarmingsspecialisten. I I Kenmerken van de woning Adres: Abbenbroeksestraat, tussen nrs. 10b-16b. Subsidiabele huurprijs: Totale huurprijs: 366,- Stookkosten: n.v.t. Woonlaag, aantal kamers: beg. gr., 2 kmrs. Voorzieningen: c.v., tuin. Bijzonderheden: n.v.t. Eigenaar: W.B.S. Voorwaarden Woning is bestemd voor: starter. Aantal personen. 1-2. Leeftijd: min. 18 jr., max. 23 jr. Inkomen: zie regel A of C van de huur-inkomen tabel. Kenmerken van de woning Adres: Klaaswaalsestraat, nr. 20. Subsidiabele huurprijs: Totale huurprijs: ƒ619,- Stookkosten: n.v.t. Woonlaag, aantal kamers: beg. gr., 3 kmrs. Voorzieningen: c.v., gem.sch. tuin, lift. Bijzonderheden: n.v.t. Eigenaar: W.B.S. le verhuur na nieuwbouw Woning is bestemd voor: doorstromer starter. Aantal personen: 1-3. Leeftijd: min. 40 jr. Inkomen: zie regel D van de huur- inkomen tabel. Kenmerken van de woning Adres: Zwaluwlaan. tussen nrs. 234-276. Subsidiabele huurprijs: Totale huurprijs: 847,- Stookkosten: Woonlaag, aantal kamers: 5e verd., 3 kmrs. Voorzieningen: c.v.,lift. Bijzonderheden: bereikb. via 2 x 7 treden, Eigenaar: ...W.B.S. won. gel. aan tramzijde Voorwaarden Woning is bestemd voor: doorstromer. Aantal personen: 1-3. Leeftijd: min. 40 jr. Inkomen: zie regel E van de huur- inkomen tabel. Kenmerken van de woning Adres: Subsidiabele huurprijs: Totale huurprijs: Stookkosten: Woonlaag, aantal kamers: Voorzieningen: Bijzonderheden: Eigenaar: Voorwaarden Woning is bestemd voor: Aantal personen: Leeftijd: Inkomen: Mozartlaan, tussen nrs. 1-83. 805,- 65,- 3e verd., 5 kmrs. c.v., lift. n.v.t. W.S.N. doorstromer. 4-7. min. 23 jr. zie regel E van de huur- inkomen tabel. Kenmerken van de woning Kenmerken van de woning Adres: Mackaystraat, even huisnr. Adres: Vendelhof, tussen nrs. 26-42. Subsidiabele huurprijs: Subsidiabele huurprijs: Totale huurprijs: ƒ685.- Totale huurprijs: ƒ1023,- Stookkosten: n.v.t. Stookkosten: Woonlaag, aantal kamers: le verd., 6 kmrs. Woonlaag, aantal kamers: beg. gr., 4 kmrs. Voorzieningen: c.v., tuin. Voorzieningen: c.v., tuin. Bijzonderheden: wo. le v., sl. beg.gr.+le v Bijzonderheden: n.v.t. Eigenaar: W.S.N. Eigenaar: W.S.N. Voorwaarden Voorwaarden Woning is bestemd voor: doorstromer. Woning is bestemd voor: doorstromer. Aantal personen: 5-9. Aantal personen: 3-5. Leeftijd: min. 23 jr. Leeftijd: min. 23 jr. Inkomen: zie regel E van de huur- inkomen tabel. Inkomen: zie regel F van de huur- inkomen tabel. Kenmerken van de woning Adres: Rotterdamsedijk, tussen nrs. 325-393. Subsidiabele huurprijs: ƒ784,- Totale huurprijs: ƒ1033.- Stookkosten: 239,- Woonlaag, aantal kamers: 2e verd., 4 kmrs. Voorzieningen: c.v., bo. douche 2e toil. Bijzonderheden: wonen 2e, slapen 3e v. Eigenaar: W.B.S. Voorwaarden Woning is bestemd voor: doorstromer. Aantal personen: 2-4. Leeftijd: min. 18 jr. Inkomen: zie regel E van de huur- inkomen tabel. Kenmerken van de woning totaal 3 woningen Adres: Jan Oudegeeststraat, Parkweg. Subsidiabele huurprijs: Totale huurprijs: 478,- Stookkosten: n.v.t. Woonlaag, aantal kamers: 2e en 3e verd., 4 kmrs. Voorzieningen: n.v.t. Bijzonderheden: n.v.t. Eigenaar: W.S.N. Voorwaarden Woning is bestemd voor: starter. Aantal personen: 2-4. Leeftijd: min. 18 jr. Inkomen: zie regel A of C van de huur-inkomen tabel. Kenmerken van de woning Adres: Cort van der Lindenlaan, tussen nrs. 2-48. Subsidiabele huurprijs: f 326,- Totale huurprijs: 328,- Stookkosten: n.v.t. Woonlaag, aantal kamers: le verd., 3 kmrs. Voorzieningen: n.v.t. Bijzonderheden: n.v.t. Eigenaar: W.S.N. Voorwaarden Woning is bestemd voor: doorstromer. Aantal personen: 1-3. Leeftijd: min. 23 jr. Inkomen: zie regel C van de huur- inkomen tabel. Kenmerken van de woning Adres: Hargsingel, tussen nrs. 13-33. Subsidiabele huurprijs: Totale huurprijs: 453,- Stookkosten: n.v.t. Woonlaag, aantal kamers: beg. gr., 4 kmrs. Voorzieningen: c.v., tuin. Bijzonderheden: n.v.t. Eigenaar: W.S.N. Voorwaarden Woning is bestemd voor: doorstromer. Aantal personen: 3-5. Leeftijd: min. 23 jr. Inkomen: zie regel C van de huur- inkomen tabel. 1 Nimtu/rmri !Ntf?UWI\JI IU Kenmerken van de woning Adres: Parkweg, tussen nrs. 54-104. Subsidiabele huurprijs: ƒ441.- Totale huurprijs: ƒ443,- Stookkosten: n.v.t. Woonlaag, aantal kamers: 2e verd., 4 kmrs. Voorzieningen: n.v.t. Bijzonderheden: n.v.t. Eigenaar: W.S.N. Voorwaarden Woning is bestemd voor: doorstromer. Aantal personen: 2-4. Leeftijd: min. 18 jr. Inkomen: zie regel A of C van de huur-inkomen tabel. Kenmerken van de woning Adres: Cornelia van Zantenplein. tussen nrs. 17-49. Subsidiabele huurprijs: Totale huurprijs: 709.- Stookkosten: Woonlaag, aantal kamers: le verd., 4 kmrs. Voorzieningen: c.v. Bijzonderheden: n.v.t. Eigenaar: W.S.N. Voorwaarden Woning is bestemd voor: doorstromer. Aantal personen: 2-4. Leeftijd: min. 23 jr. Inkomen: zie regel D van de huur- inkomen tabel 17002 17004 17005 17006 17007 17010 17012 17014 17018 17019 17020 17021 17022 17025 17026 17027 17029 17030 17031 17032 Celsiusstraat Mariastraat Mariastraat Francois Haverschmidt- laan, betreft 2 woningen Burg. van Haarenlaan, betreft 2 woningen Oude Maasstraat Rotterdamsedijk Van Hallstraat Burg. Gijsenlaan Schuttersveld Delfiandseweg Delflandseweg Willem Pijperstraat Bach plein Bachple'n Bachplein Joseph Eijlstraat Scheepvaartweg Royoardsplein Royaardsplein 11-90 10 stadsvernieuwing 10 03-88 5 05-91,08-93 4 12-85,03-93 11-73 03-86 12-82 01-90 10-93 10-61 noodregeling 12-91 12-91 09-72 06-94 07-90 07-87 09-59 10 5 2 42 4 10 16 22 7 8 14 1 15 12 3 27 woning mnd/jaar reakti 17001 Dr. Zamenhofstraat 09-54 51 17003 Vlaardingerdijk 01-37 35 17008 Maasdamsestraat 01-73 3 17009 Lekstraat 10-71 22 17011 Grofbaan 02-73 4 17013 Van Hogendorpstraat 04-42 66 17015 Van Heuven Goedhartstr. 11-55 38 17016 Loeffstraat 06-71 28 17017 Schimmelpenninckstraat noodregeling 25 17023 Peter van Anrooylaan noodregeling 16 17024 Albert van Raalteplein 03-55 7 17028 Jan jacobus Smitpad 07-71 23 Op de advertentie is geen reaktie of zijn alleen foute reakties ontvangen. Het aantal ontvangen reakties betreft het totale aantal goede en foute reak ties. Foute reakties zijn niet volledig ingevulde woonbonnen, te laat binnen gekomen woonbonnen en woonbonnen waarbij de genoemde voorwaar den in de advertentie niet overeenkomen met de gegevens zoals ingevuld op de woonbon. Rieten meubels creëren een romantische en zomerse sfeer foto A VAN BERGE Comfortabele tuinstoel van Canadees cederhout, die bestand is tegen wisselende weersomstandigheden foto MAX ART PICTURES Karpet met een klassiek oosters dessin in subtiele, zachte kleurvariaties straalt een eenvoudige natuurlijke schoonheid uit foto VAN DEN BRINK CAMPMAN TAPIJTEN

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 29