Rijnmond-vrouwen maatje te klein Hermes DVS gaat dit seizoen voor grote totalen Damkampioenschap nog niet beslist buy AKAI 7 Schiedamse hockeyclub vestigt hoop op nieuwe lichting speelsters bnl£ludlO 0rj||en en Contactlenzen ZONNEBRILAKTIE _A Sportkopij eerder aanleveren Afscheidsduel Nol Roozen Juventus 2 ook kampioen Titelstrijd bij Rijnmond Terug in de tijd Harga onderuit in korfbaltopper WOENSDAG 17 MEI 1995 20-1443 SCHIEDAM Na het kampi oenschap van de heren l selectie van basketbalvereniging Juven tus is afgelopen weekend ook het tweede herenteam kampioen ge worden. Aan het eind van de reguliere competitie waren drie teams als eerste geëindigd: Ro- wic, Waddinxveen Flyers en Ju ventus. Na een spannende na- competitie was het Juventus dat er zaterdagavond alsnog in slaagde kampioen te worden. De heren komen volgend jaar uit in de eerste klasse rayon, de klasse waaruit het heren 1 team dit jaar is gepromoveerd. Hierdoor is Ju ventus in de bovenste regionen van de basketbalsport goed ver tegenwoordigd. SCHIEDAM In sporthal Margriet (A-jeugd) en sporthal Groenoord (B-jeugd) wordt za terdag 20 mei vanaf 10.00 uur de voorronde van de open club kampioenschappen voor de na tionale jeugd volleybaltitels ge speeld. Volleybalvereniging Rijnmond zorgt in sporthal Groenoord voor de organisatie, 's Avonds sluit Rijnmond het seizoen af met het gebruikelijke Tommie Tomaat-toernooi, de huldiging van de kampioenen (meisjes A en heren 6) en het gepromoveerde dames 4 en een daverend feest. Dit gebeurt alle maal in sporthal Groenoord. SCHIEDAM Ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van voetbalvereniging SMC wordt op zaterdag 28 mei een toernooi georganiseerd voor oud eerste elftallen. Het is de bedoeling van SMC dat de oude garde van zo'n 15 jaar geleden nog eens laat zien wat er van hun in het verle den aanwezige kwaliteiten over is. De tien deelnemende teams zijn: Excelsior'20, FCN'66, Her mes DVS, Hollandiaan. Marti- nit, Schiedam, SFC, Sparta, SVDPW en SVV. De wedstrij den, die slechts twintig minuten duren, staan onder leiding van Lou Harreman, Hennie Pit, John Dekker en Frans Lands bergen. Het toernooi wordt ge speeld op het complex van SMC en begint om 10 uur. De finale, met Lau van Ravens als scheids rechter, begint om 15.15 uur. SCHIEDAM Het Schie- damse Harga heeft zondag de korfbaltopper tegen Ten Donck met 17-10 verloren. Beiden ploegen waren reeds gepromoveerd naar de derde klasse, daarom was louter de symbolische titel de inzet van dit duel. Harga had vooraf één punt achterstand op de Ridderkerkers. Ten Donck wilde die koppo sitie niet afstaan en kwam al snel op een 6-2 voorsprong. Bij rust had de thuisploeg die voorsprong uitgebouwd naar 11-3. In die eerste helft had den de spelers van Harga niets in de melk te brokkelen. Bovendien maakte Ten Donck goed gebruik van de wind. In de tweede helft had Harga dat windvoordeel. Toen speelde bij de Schie dammers ook Mathijs Jansen (voor Evert van de Broek) en René Sanders (voor Mark van Leeuwen) mee. Vrij snel in de tweede helft keerde Harga weer terug in de wed strijd door de achterstand te rug te brengen tot 13-9. De Schiedammers lieten veel vechtlust zien, maar Ten Donck was ook ditmaal weer een klasse beter dan Harga, zodat de koploper makkelijk won en de voorsprong ver grootte naar drie punten. Overigens is Harga nog niet kansloos voor het kampioen schap. De Schiedammers spelen nog twee wedstrijden, terwijl Ten Donck nog drie maal in actie moet komen. JUNIOREN OD1 KAMPIOEN De junioren van korfbalvereniging ODI zijn zaterdag kampioen gewor den. Zij behaalden de titel door de uitwedstrijd tegen Het Zuiden met 5- 7 te winnen. Bij rust stond ODI nog 4-3 achter. Door het kampioenschap promoveren de ODI-junioren naar de tweede klasse. Een aantal van hen maakt die hogere klasse niet mee, want zij gaan volgend seizoen bij de senioren spelen. SCHIEDAM In een volle sporthal De Schenkel in Capelle aan den IJssel is de vrouwen- ploeg van Rijnmond er zater dagavond niet in geslaagd om via promotie/degradatiewed strijden alsnog de eerste divisie te bereiken. Thuisploeg Alcom/Capelle, als tiende geëindigd in de eerste di visie, versloeg woensdagavond al in Meijel Push, de derde ploeg van deze nacompetitie, met 3-0. Ook tegen het team van Rijn mond-coach Hans van Setten werd het 3-0 voor de Capelse vrouwen. Slechts de start van de eerste set gaf de nummer twee van de tweede divisie C enige kans op een goed succes. Maar na een tussenstand van 2-4 en drie foute opslagen achtereen stond het 8-4 en was het duel in feite al beslist. „We speelden ze ker niet slecht, maar we kwamen vooral fysiek veel te kort .op Al corn, dat toch over een sterker en langer team beschikt dan wij", reageerde Van Setten na afloop. Ondanks het missen van de pro motie, die er heel lang inzat, vindt Van Setten toch dat zijn ploeg een goed seizoen achter de rug heeft. „Ik ben altijd uitge gaan van een seizoen meedoen om de bovenste plaatsen. Dat is zeker in het begin goed gegaan, maar andere teams hebben ons toen al kampioen verklaard. Terwijl ik wist hoe die overwin ningen tot stand waren geko men." Zin voor werkelijkheid kan de Vlaardinger niet ontzegd worden, want in het duel tegen Alcom kwamen de tekortkomin gen van zijn ploeg duidelijk aan het licht. De ploeg deed van alles aan, maar moest ervaren dat de eerste divisieploeg een maatje te groot was. Na de 15-11 in de eerste set werd het in de twee volgende sets 15-5 en 15-6. „Wil- Een smash van Maureen van der Plugt. Het zou Rijnmond in de promotie/degradatiewedstrijd tegen Alcom/Capelle niet helpen. De 3-0 nederlaag betekent dat de ploeg in de tweede divisie blijft len we volgend seizoen weer meedoen, dan zullen er toch was speelsters bij moeten komen die de ploeg vooral fysiek op een hoger plan kunnen brengen. Daarnaast heeft Marit de Waard aangegeven dat zij vólgend jaar niet meer beschikbaar is voor dames 1", aldus Van Setten. door ARNE VAN DER ZANDE SCHIEDAM Met een brede glimlach verlieten de dames van Spirit en hun coach Ton Graus afgelopen zondag het kunstgras. Tegen de mogelijke kampioen Push hadden de Schiedamsen toch maar mooi 0-0 gespeeld. Een overwinning zou de Bredase dames de titel door een veel be ter doelsaldo hebben bezorgd, want koploper Forward - met één punt voorsprong - speelde eveneens gelijk. Derhalve een mooi afscheid voor Ton Graus, die na drie seizoenen te kennen heeft gegeven te stoppen als coach. Het echte afscheid wordt pas volgende maand gevierd met een barbecue, waarbij tevens af scheid wordt genomen van twee speelsters. Doelvrouwe Marjan- ne van Geers moet noodge dwongen stoppen vanwege een rugblessure en Marloes Ronde gaat haar heil zoeken bij Rotter dam, waar ze waarschijnlijk in het derde gaat spelen. Er wordt Caroline Breugem in bal bezit voor Spirit in de wedstrijd tegen Push. Het 0-0 betekende dat Push geen kampioen werd bij Spirit nu al naarstig gezocht naar een nieuwe doelvrouwe voor het eerste damesteam. Mocht die zoektocht mislukken, dan zal er een beroep worden gedaan op de pas 17-jarige A- juniore Eva Leeman. „Overigens komt er van meisjes A een hele lichting speelsters die zo mee kan met dames 1", is Graus niet be vreesd voor de toekomst. Centrale as Graus en zijn dames hadden van het duel in Breda geleerd - toen ze met 4-0 klop kregen - dat vooral de centrale as van Push het succes van het team bepaal de. „Bovendien trainen zij veel meer dan wij. Alleen op de straf- corner elke week als anderhalf uur", was Graus te weten geko men. De tactiek van Spirit was zondag om die cèntrale as van Push lam te leggen. Gezien de 0- 0 en de weinige kansen die Push kreeg slaagde die opzet prima. Spirit kreeg zelfs nog enkele kansjes middels ier strafcorners, maar doelpunten bleven uit. Door het afsluitende gelijkspel eindigt Spirit als zesde in de eer ste klasse. „Dat had twee of drie plaatsen hoger kunnen zijn, als we in het begin van het seizoen niet hier en daar wat onnodige puntjes had den laten liggen", vindt Graus. „We zijn, mede door de komst van technisch trainer Ewoud van Ton Graus stopt na drie seizoenen hij Spirit Gellikum, overgeschakeld op een ander spelsysteem meer op bouw van achteruit. Dat heeft wat tijd gekost. Toch ben ik te vreden, zeker omdat twee meis jes die overkwamen uit de junio ren (voorstopper Bregje Bosch- ker en rechtachter Nicole Smits - red) vaste krachten zijn gewor den." Ton Graus stopt na drie seizoe nen, waarvan één als zelfstandig coach bij Spirit. De komende maanden houdt hij zich voorna melijk bezig met afstuderen van zijn HBO communicatie oplei ding. Naar een nieuwe coach is Spirit nog driftig op zoek. Ewoud van Gellikum is voor volgend seizoen in elk geval wel vastgelegd. SCHIEDAM Met twee afge tekende overwinningen heeft Hermes DVS het afgelopen weekend aangetoond weer een rol van betekenis te willen spelen in de cricket hoofdklasse. Zaterdag wonnen de Schiedam mers uit bij Rood en Wit in Haarlem en zondag werd op eigen veld met een enorm totaal (347 runs) Sparta verslagen. Het resultaat hiervan is dat Hermes DVS na vier wedstrijden zes punten heeft en achter HBS de gedeelde tweede plaats inneemt met Quick Haag en VRA. Een regenbui in Haarlem zorgde za terdagmorgen voor een verlate start van het duel tegen Rood en Wit. Als eerste battend kwam Her mes DVS tot een goed totaal van 230 voor 9 in 55 overs. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit, want toen al vijf wickets waren gevallen waren er pas zeventig runs genoteerd. Daarna bouwde Lou Borrani jr. met Nicki Stat- ham (33 runs) een prima part nership op van 76 runs. Nadat Stathams wicket viel, ging Bor rani door met John Verwey. Deze samenwerking leverde 67 runs op, waarvan slechts 14 van Verwey. Uiteindelijk ging Lou Borrani net voor het einde van de innings uit met 103 runs ach ter zijn naam, waarvan acht vie ren en vier zessen. Erik van Son van Rood en wit eiste de meeste wickets voor zich op: 3 voor 45 in 14 overs. Omdat Rood en Wit nogal langzaam had gespeeld en het duel door de vroege regen iets verlaat was begonnen, werd de innings van Rood en Wit, die pas om 16.20 uur begon, inge kort tot vijftig overs. Dat bete kende dat de Haarlemmers 210 runs moesten maken, maar na 188 runs waren zij allemaal aan bod geweest. Stevens Lubbers was als bowler met vijf wickets in 14 overs ten koste van 38 runs het beste op dreef. Een dag later op Harga was het dit seizoen goed gestarte Sparta uit Capelle aan den IJssel de tegenstander. Maar het veld van Hermes DVS lijkt dit seizoen in prima staat te verkeren. „Het loopt als een trein omdat het altijd om zater dag nog heel kort wordt ge maaid", aldus een ingewijde van Hermes DVS. Hoe goed het veld liep, bleek in het duel tegen Sparta, want bijna elke goed ge raakte bal betekende een vier. Als het veld zo blijft zal Hermes DVS dit seizoen nog regelmatig boven de 300 runs uitkomen zo als zondag tegen Sparta. Toen werden het er 347 ten koste van slechts vier wickets. „En er werd nog niet eens geforceerd ge speeld." De nieuwe coach van Hermes DVS Gavin McRae uit Nieuw Zeeland, zette de toon door met Henk Kornet voor een goede opening te zorgen. McRae kwam tot 79 runs en Kornet tot 43. Daarna maakten Roger Bradley (24), Steven Lubbers (117 not out), Lou Borrani jr. (13) en Nicki Statham (43 not out) hun opwachting. Vooral de prestatie van Lubbers was goed. Hij kreeg 98 ballen en produ ceerde daarmee 117 runs, waar van 17 door een boundary te slaan. Aan Sparta was het daar na de taak om die grote totaal te overtreffen, maar toen Nolan Clarke al in de derde over met zes runs naar de kant moest, was het eigenlijk gedaan met de be zoekers. Enigszins ongeconcen treerd liet Hermes DVS Sparta toch nog tot een totaal van 194 komen, toen was iedereen van hen aan bat geweest. Opvallend was het sterke bowlen van Eric Hartong (4 voor 60 in 14 overs). Hij verving Robin ter Plegt die tijdelijk in het tweede is terug gezet. Borrani pakte vijf wickets. Henk Kornet zondag in actie voor Hermes DVS in de ruim gewonnen wedstrijd tegen Sparta van 1 mei 1995 tot ^1^1 1 1 september 1995 voor op sterkte* Bifocale en multifocale glazen zijn leverbaar met een meerprijs. Infolijn: 010-4270269 Dinsdag gesloten Veilig en scherp zien ook in de zon! 's-Gravelandseweg 612 3119 NA Schiedam. SCHIEDAM Sportclubs die nieuws en/of verslagen willen insturen voor de woensdageditie van Het Nieuwe Stadsblad 'kunnen dat op verschillende manieren doen. In verband met Hemelvaartsdag moet dit ditmaal uiterlijk maan dagochtend 12.00 uur. Het aanleveren kan per fax op nummer: 2341017. Ook kan kopij worden opgestuurd dan wel worden afgegeven op het redactie kantoor aan de Westhavenkade 14 te Vlaardingen. Telefonisch is sportredacteur Arne van der Zande te bereiken op 4358818. SCHIEDAM Voor het dam kampioenschap van Schiedam werden in de hoofdklasse enkele partijen gespeeld. Hans Lans bergen en Dirk van Schaik sr. speelden remise. Mathieu Smit miste schijfwinst tegen Piet Bas- tiaanse en accepteerde aangesla gen een remise. Tiny Mous won vlot van Tom Tilman, terwijl Adri van Huët en Ton Burger hout ook de punten deelden na een spannende partij. Peter Lansbergen en Dik van den Kerkhoff braken hun wedstrijd af. Lansbergen heeft een schijf meer in het eindspel, toch lijkt een remise het meest waarschijn lijk. De ranglijst in de hoofdklasse ziet er als volgt uit: 1; Luteyn (9-16), 2; Wim Vrij land (8-13), 3; Dirk van Schaik jr (7-9), 4; Adri van Huët (7-8 IA), 5; Dirk van Schaik sr. (7-8), 6; Ton Burgerhout (6-7), 7; Piet Bastiaanse (9-7), 8; Hans Lans bergen (6-6 +1A), 9; Peter Lansbergen en Tiny Mous (7-5), 11; Mathieu Smit (9-6), 12; Dik van den Kerkhof (9-5) en 13; Tilman (8-1). In de eerste klasse de volgende uitslagen: Leo Mous - Hans Hommel 2-0, Ronald van Dijk - Ronald Wisse 1-1. Jan Lucassen - Henry Cannegieter 2-0, Jan Out - Maarten van Erkel 2-0, De stand: 1; Leo Mous (8-14), 2; Jan Luiten (8-13), 3; Matthijs Broek en Jan Out (8-12), 4; Edwin de Jager (8-115; Jan Out (6-8), 6; Ronald van Dijk (7-7), 7; Henk Autar en Jan Lucassen (7-6), 9; Ronald Wisse (7-5), 10; Hans Hommel (8-3), 11; Henry Can negieter (7-2), 12; Maarten van Erkel (8-1). In de tweede klasse won kam pioen Hans de Buck van Ivar Pondaag. Overige uitslagen: Dieter Mous - Irene Mous 2-0, Dick-David Bockweg - Sjaak de Ligt 1-1, Ivar Pondaag - Devris Pondaag 1-1. De stand: 1; kampioen Hans de Buck (10-19), 2: Rinus Neijn- dorff en Jan Breman (10-15), 4; Sunildath Ramlal (8-12). 5; Joop Bisschop (7-7), 6; Dieter Mous (9-8), 7; Irene Mous (7-7), 8; De Ligt (9-6), 9; Dick David Boc kweg (8-3), 10; Devris Pondaag (9-3) en 11; Ivar Pondaag (7-1). SCHIEDAM Mister DHS - thans na de fusie met Olympus Schiedam, ODC - Nol Roozen krijgt vrijdagavond 19 mei een afscheidswedstrijd aangeboden. Roozen speelde 27 jaar in de selectie van het voormalige DHS en nu ODC. Hij heeft nu na al die jaren toch te kennen gegeven om volgend seizoen in een lager elftal te willen gaan voetballen. Omdat het sporadisch voorkomt dat een speler zo lang in een selectie-team speelt en daarbij tevens alle ups en downs van de hoofdklasse tot de vierde klasse KNVB meemaakte, zal het een speciale wedstrijd worden. Het duel zal namelijk gaan tussen het eerste elftal van dat eind jaren zeventig in de hoofdklasse speelde en het Al-elftal waarvan Roozen 25 jaar geleden deel van uitmaakte. Van dit A-juniorenteam kwamen acht spelers later in het eerste terecht. Deze speciale wedstrijd is eigenlijk een reünie van spelers die destijds aan de basis hebben gestaan van het voetbal op het hoogste niveau dat de club tot op heden heeft gekend. ODC hoopt dat veel oud-leden en andere belangstellenden om te zien hoe deze voetballers het er vandaag de dag nog vanaf brengen. De speciale wedstrijd voor Nol Roozen begint om 19.30 uur op het complex van ODC in sportpark Kethel. Om 18.15 spelen twee D-pupillen elftallen van ODC tegen elkaar. Van één van deze elftallen is Nol Roozen leider. Voor oud-DHS heeft coach Joop Schop uitgenodigd: Jos Sparla, Rob van de Berg, Hennie Sla, Hans Vermeer. Kees van der Windt, Theo de Raay, Hans Schop, Piet Roozen, Peter Greeten, Henk Verbrugge, Barend Buitenhek en Karei van Vliet. Jan van Unen is de coach van het oud DHS Al. Hij koos: Wim en Nol Roozen. Gerard van der Pluym, Ferry Holster, Kees van Kralingen, Sjaak Suvaal. Hans Vermaat, Berry Rootsloot, Frans Schell, Martin Wolthuis, John Kramer en Wim Boer. Dick van Ham is de scheidsrechter. TOPSCORER c 8 ■1' IOT «U Knap slot van Spirit-dames van +4.00 tot -6.00, cyl. 2.00 SPELER VAN DE WEEK Mike Obiku In samenwerking met uiegener sLjthofT WEekbLaden FEYENOORD Ed de Goey 8 Bernard Schuiteman 7 Regi Blinker6 Errol Refos 7 Ulrich van Gobbel 7 Gaston Taument 7 Rob Witschge 7 Mike Obiku 8 Rob Maas 7 Ruud Heus 7 Orlando Trustfull 7 EXCELSIOR Oscar Moens 7 Demond den Hertog 6 Oni Louhenapessy 6 George Boateng 7 Winston Bakboord 6 Marinus Dijkhuizen 6 Silvio Mansveld 6 Bram Marbus7 Bart Vonk 6 Alex van de Made 6 Jeppe Tengbjerg 6 Demis Xantopoulus 5 1Marinus Dijkhuizen Excelsior - 17 doelpunten SPARTA Frank Kooiman Marco Boogers John Veldman Gilbert Taument Jos van Eek 6 Gerard de Nooijer Alfons Groenendijk Gerard Sandel Nico Jalink Arjan van der Laan Dennis Krijgsman Ron van den Berg 7 7 7 7 7 7 7 Edgar van der Roer6 DORDRECHT '90 Bennie Gall 6 Cor Lems 6 Brian Wilsterman6 Adri van Tiggelen 8 Maarten Atmodikoro 5 Reinier Robbemond 6 Warry van Wattum7 Erik van de Merwe 6 Ronald Hoop 6 Michel Langerak 7 Romeo Wouden 6 Het slotfeest Radio Rijnmond Voetballer van het Jaar vindt dit jaar plaats op 30 mei a.s. in "Josephine". Tijdens dit feest worden de vol gende prijzen uitgereikt: Spelersklassement: 1. f2.500.-; 2. f 1.750.-; 3. f 1.000.-. Topscorer: f 1.000.-. Keepersklassement: 1. f2.500.-.

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 21