SCHIEDAM Jneer Armoe troef r0 »2Ter] O s brilgtudio Waterschapsdag Jrunder huliell! ORANJE lil Jongen schiet op bus en wandelaars Bommelactie begonnen "WINKEL MET DIK GROEN" GEEFT KORTING Collectanten Astma Fonds Demonstratie tegen Schiphol 16.50 Bevrijder schrijft vijftig jaar later brief aan burgemeester Scheeres Nieuw filiaal voor Kwik-Fit Jongeren dagen politie uit .N\eu Kortingsbonnen voor Eco-beurs Het Nieuwe Stadsblad lipl chi III -WOENSDAG 17 MEI 1995 20-1440 SCHIEDAM Het Astma Fonds kan nog enkele collectan ten gebruiken die deze week in Schiedam langs de deur gaan. Met het geld dat het Astma Fonds ontvangt wordt onder zoek verricht naar de oorzaken van astma, bronchitus en lon gemfyseem. Daarnaast wordt geld besteed aan directe patiën tenzorg, scholing en voorlich ting. Aanmelden bij C. Uitten- bogaard, tel. 4700362. SCHIEDAM De Nederland se milieugroepen organiseren zondag 21 mei een landelijke de monstratie tegen de uitbreiding van luchthaven Schiphol. Ook Milieu Defensie Schiedam zal van de partij zijn. „Het moet de grootste demonstratie worden die in Nederland ooit tegen een vliegveld gehouden is", aldus Fred van der Drift van de lokale milieugroep. „En dat is nodig ook, want de uitbreiding van Schiphol leidt tot nog meer ge luidsoverlast en is funest voor het milieu, onze gezondheid, onze veiligheid en de economie." Milieu Defensie Schiedam roept een ieder dan ook op om mee te gaan demonstreren. Om 12.30 uur wordt verzameld in de hal van NS-station Schiedam- Rot terdam West; daarna volgt de gezamenlijke reis naar Amster dam Schiphol. Tijdens de mani festatie treden onder anderen Freek de Jonge en Mathilde Santing op. Inlichtingen op tel. 4737493. Jonge jenever Oranje Vieux Oranje 1.300.000 010-4.699.911 010 - 4.699.444 010-4.699.612/4.699.613 SCHIEDAM Het weer was veel te guur voor de tijd van het jaar. De kooplieden hingen met sjacherijnige gezichten achter hun kramen vol weinig aantrekkelijke handelswaar. De bezoekers liepen met verveelde, holle blik. Er werd eerder een grauw of snauw uitgedeeld dan een kwinkslag. Kortom armoe troef tijdens het Schiedamse Jaarfeest afgelopen zaterdag. De opvolger van de Aleidafeesten, het evenement bij het Julianapark dat zoveel luisterrijke edities beleefde, was niet eens een zwakke schaduw van z'n voorganger. Aangekon digde activiteiten als bungy jump, helicoptervluchten en skelterraces gingen niet door. En de eerste de beste gewone weekmarkt had meer te bieden dan deze verdrietige verzameling standhouders. Organisa tor Richard Sterrenberg wil niettemin niet spreken van een teleurstel ling. Hij heeft het liever over 'een kleine tegevaller' en de schuld daarvan ligt volgens hem bij de gemeente: „Die deed uiterst moeilijk over het verlenen van vergunningen. Ineens kreeg ik bijvoorbeeld te horen dat om de tien kramen een lege plek moest komen van zes meter. Daardoor heb ik veel standhouders op de nip af moeten bellen. Dat soort rare maatregelen kom je alleen maar tegen in Schiedam. En verder zat natuurlijk ook het weer niet mee. De bungy jump moest ook afgelast worden vanwege de harde wind." Sterrenberg, eigenaar van Kroko's Events, laat zich door deze 'dubbele pech', zoals hij het noemt, niet uit het veld slaan. Volgend jaar komt hij zeker terug en in december hoopt hij een flonkerende kerstmarkt te organiseren rond het park. SCHIEDAM De vijftigste be vrijdingsdag heeft een onver wachte reactie uit Engeland op geroepen. De heer A.T. Parker heeft voor die gelegenheid een brief gezonden aan burgemees ter Scheeres van Schiedam. Hier in staat dat hij als Brits militair bevrijdingsdag 1945 in Schiedam heeft meegemaakt. „Helaas had ik die dag en nacht een wacht van 24 uur, waardoor ik de fees telijkheden moest missen", zo schrijft Parker aan de burge meester. „Weliswaar was ik van plan om in 1995 naar Schiedam terug te keren om mijn geheugen op te frissen, jammer genoeg staat de gezondheid van mijn vrouw niet toe om de reis te ondernemen", meldt Parker die thans woon achtig is in het plaatsje Letc- hworth nabij Stevenage, Herts. Schoolgebouw Burgemeester. Scheeres; „Een bijzonder aardige brief van een Engelsman die in 1945 zijn bij drage heeft geleverd. De heer Parker was zo vriendelijk een foto mee te sturen. Je ziet hem staan temidden van een groep leeftijdgenoten. Op de achter grond het schoolgebouw aan de Warande, de ruiten kapot. Op nieuw een kleine herinnering dat die dagen nog niet eens zo ver achter ons liggen. Ik hoop dat het echtpaar Parker toch nog eens de kans krijgt Schiedam te bezoeken. Ze zijn welkom bij mij." De burgemeester heeft in middels een briefje gezonden aan de heer Parker. De foto heeft zijn plaats gevonden in het Ge meente Archief van Schiedam. Oud-soldaat Parker vermeldt in zijn brief enkele details. Hij was in 1945 gelegerd in een schoolge bouw op het eind van een straat, nabij een brug over een kanaal, vlakbij de weg naar Rotterdam. Hij herinnert zich de naam niet. Vermoedelijk doelt hij op de voormalige jongensmulo aan de Warande. In 1944-1945 nam hij deel aan de campagne in Bergen op Zoom. „Mij grootste herinnering is het hartelijke welkom van de Neder landse bevolking, die in 1945 in enthousiasme alle andere landen waar ik kwam overtrof. De Ne derlanders hadden zeer weinig voedsel, ik was ingeschakeld bij het aanvoeren van nieuwe voed selvoorraden voor Nederland via Antwerpen", zo schrijft Par ker. Ten tijde van de bevrijding was hij 23 jaar. Fotozaak De foto die Parker meestuurde werd destijds gemaakt door de Schiedamse fotograaf Van Vuuren. De zoon van deze foto graaf, Gerard van Vuuren (61), drijft met zijn zoon Cock (32) nog steeds de gelijknamige foto zaak. Deze was in 1945 gevestigd aan de Vlaardingerdijk. Al vele jaren bevindt de zaak zich aan de Hoogstraat. De heer Van Vuuren zegt: „Mijn vader heeft in 1945 vele foto's gemaakt van Britse militairen. Vaak werden de foto's niet ver kocht, ze werden geruild voor chocola en eten, waaraan toen een tekort was in Schiedam en elders." De maker van de foto is in 1980 overleden op 73-jarig leeftijd. In 1941 is hij gearresteerd en naar Duitsland afgevoerd omdat, zo als zijn zoon zegt, hij foto's ver spreidde met afbeeldingen van leden van het Koninklijk Huis. Burgemeester Scheeres vat kort samen: „Het gaat dus om een oude foto waaraan heel wat plaatselijke historie kleeft." friSS, KOOP BIOLOGISCHE PRODUKTEN MET HET ECO-KEURMERK KOOP GROENTE EN FRUIT VAN HET SEIZOEN SCHIEDAM Kwik-Fit heeft afgelopen zaterdag een tweede autocenter in Schie dam geopend. Burgemeester Scheeres verrichtte samen met Kwik-Fit directeur Bik kers de officiële openings handeling. Twee maanden lang hebben de verbouwingsactiviteiten aan de Burg. Honnerlage Gretelaan geduurd. Nu staat er een nieuw filiaal van 600 vierkante meter. Ter gelegen heid van de opening konden automobilisten profiteren van forse kortingen en wer den gratis kinderzitjes uitge deeld. „Klaar terwijl u wacht, blijft ons credo", zegt mana ger K. Stijnen. Kwik-Fit is gespecialiseerd in banden, uitlaten, trekhaken, schok dempers, accu's, remmen en olie verversen. Ook worden in het autocenter binnenkort APK-keuringen uitgevoerd. Het andere filiaal is gevestigd aan de Nieuwe Mathenesse- straat. Brillen en Contactlenzen elke vrijdag krijgt u bij aankoop van een bril een gratis oogartsconsult loop ook eens binnen voor een gratis oogmeting! 's-Gravelandseweg 612 Schiedam Telefoon 010-4270269 Openingstijden: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van 09.00-17.30 uur. zaterdag: van 10.00-16.00 uur (zonder afspraak) dinsdag gesloten. SCHIEDAM De Schiedamse politie is door het jongerenteam van De Blauwe Brug uitgedaagd voor een zaalvoetbalwedstrijd. Het duel vindt op donderdag 18 mei om 18.00 uur plaats in sporthal Margriet. Belangstel lenden zijn hierbij welkom. De politie is de laatste maanden bezig om het contact met de Schiedamse jeugd flink uit te breiden. Doel is om samen op lossingen te vinden voor de (mo gelijke) overlast die de jongeren volgens bewoners zouden ver oorzaken. Een paar weken gele den heeft de politie in De Blauwe Brug een voorlichtingsavond ge houden over dit onderwerp; daaruit is de kerngroep Jongere- noverlast voortgekomen, waarin vertegenwoordigers zitten van de politie, de gemeente en de jongeren. Donderdag 11 mei vond het eerste gesprek in dit kader plaats. SCHIEDAM Een 16-jarige Schiedammer is maandag na een zoektocht door de politie aangehouden in een flat aan de Parkweg. Een RET-chauffeuse alarmeerde de politie met de mededeling dat haar bus was beschoten vanuit een flat. Een zoektocht was het gevolg. De verdachte werd tenslotte, in bezit van een luchtdrukpis tool, op de vierde etage aangetroffen. De jongeman bekende ook op voorbijgangers te hebben geschoten. De schutter werd naar het bureau overgebracht, waar hij een Halt-procedure aan z'n broek kreeg. GEBRUIK MILDE SCHOONMAAK MIDDELEN. GEBRUIK MILDE WC-REINIGERS WATERWEG Onder auspi ciën van het Hoogheemraad schap van Delfland wordt zater dag 20 mei in Vlaardingen de landelijke Waterschapsdag geor ganiseerd. Deze dag vindt plaats in de Rioolwaterzuiveringsin stallatie De Groote Lucht, aan de Maassluissedijk 175 in Vlaar dingen en rond de Foppenpias. Het motto van de Waterschaps dag luidt 'Waterschappen: nat- tuurlijkl'. In De Groote Lucht worden vanaf 10.00 uur rondleidingen gegeven door de rioolwaterzui veringsinstallatie. Ook vinden videopresentaties plaats, waarin de taken van het Hoogheem raadschap van Delfland en het enige tijd geleden onder water zetten van de Foppenpolder aan bod komen. De Foppenpias is een project van het Hoogheemraadschap Delfland, waarin de belangen van natuur, waterbeheersing en recreatie zijn verenigd. Tot voor kort was de Foppenpias nog een polder (De Foppenpolder). Het Hoogheemraadschap heeft deze polder bewust onder water gezet ten behoeve van de waterber ging. Wie de hierdoor ontstane Foppenpias van dichtbij wil be kijken, kan meedoen aan een gratis rondvaart, die om het half uur van start gaat aan het einde van de Holyweg langs de Vlaar- dingse Vaart. SCHIEDAM Met de overhandiging van een cheque van drie duizend gulden is de actie 'een heer verdient brons' maandag van start gegaan. A. Voster, directeur van uitgeverij De Bezige Bij, gaf het geld aan J. Kemps, secretaris van het comité dat ijvert voor de oprichting van een bronzen beeld van Ollie B. Bommel in het plaatsje Den Bommel. Tijdens een bijeenkomst in de aula van het Stedelijk Museum in Schiedam trad ook burgemeester Scheeres op de voorgrond als voorzitter van de kascommissie van het Bommel-comité. In Den Bommel staat al een ouder beeld van deze stripfiguur van Marten Toonder, in de jaren zestig gemaakt door de Schiedamse kunstenaar A. Henderickx. Zijn broer, F. Henderickx, vervaar digt nu een bronzen beeld van Bommel. Het oude keramieken beeld is door de tand des tijds versleten. De actie 'een heer verdient brons' moet het geld voor het nieuwe standbeeld bijeen brengen. Iedereen die een donatie geeft, mag zich Heer van Stand noemen, en krijgt een oorkonde ontworpen door Harr Wiegman, die gebruikmaakte van een originele illustratie van Toonder zelf. SCHIEDAM Bij het Meld punt van het Ecoteam Schiedam kunnen milieubewuste stadgeno ten kortingsbonnen afhalen voor een bezoek aan de Ecofestatie in de Jaarbeurs in Utrecht die vrij dag 19 mei wordt geopend. Met steun van onder andere de gemeente, het Arbeidsbureau en het VSB Fonds zijn in Schiedam inmiddels tien Ecoteams van de grond gekomen. „Dit moeten er echter meer worden", benadrukt Ati Kiers medewerker van het Schiedamse meldpunt. „Mensen die sympathie voelen voor het uitgangspunt van onze organisa tie maar nog twijfelen of ze deel willen uitmaken van een team, komen wellicht na een bezoek aan de beurs in Utrecht tot een positief besluit. Personen die deel uit maken van een Ecoteam reiken elkaar ideëen aan voor een milieuvriendelijker huishou den. Daarbij is niet alleen de natuur gediend maar ook de portemonnee." Naar de mening van Ati Kiers kan per huishouden tussen de vijfhonderd en duizend gulden worden bespaard door zuiniger te stoken. „En daarbij hoeft men echt niet in de kou te zitten. Als dat zo zou zijn dan was de lol er snel af." De Ecofestatie, de beurs voor een nieuwe leefstijl, wordt voor de eerste keer georganiseerd en wel van vrijdag 19 tot en met 21 mei in de Margriethal van de Jaarbeurs. De bezoekers worden voorgelicht over een groot aan tal zaken, waaronder gezond heid, bouwen, eten, kosmetica en huishouden. Ook zijn er at tracties als een energie-casino, modeshow, kookdemonstratie en publieksspelen. Entree tien gulden. De bonnen die recht ge ven op een korting van 2.50 gul den per persoon zijn verkrijg baar bij het EcoTeam of aan de balie van het ONS, Van Heek straat 15. Meer informatie via tel. 4465392/4465314 vragen naar Ati Kiers of Hanneke Rombouts. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs. per liter 16.95, bij 12 flessen per liter per liter 16.95, bij 12 flessen HC CA per liter I O»OU U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 41 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen Rotterdam, Prins Hendrikkade 12 -16, 3071 KB Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: 010 - 4344022 Telefax: 010 - 4602727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, N. v.d. Marei Districtverkoopleider: J.D.M. Ivo (tel.: privé: 010 - 4.555.044) Accountmanagement: N. de Poorter (tel. privé: 070 - 3.282.694) J.T.A. de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Huis-aan- huisbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Aan foto van Britse militair kleeft veel lokale geschiedenis v.*** Militair A.T. Parker staat rechts achterin (met cirkeltje om zijn hoofd) - Ss TIP Gegarandeerd zonder chemische bestrijdingsmiddelen en kunst mest. Biologische produkten: een gezonder keuze. Ze zijn vers, komen van dichtbij en zijn geteeld zonder gebruik van verwarmde kassen. TIP Zachte of groene zeep, spiritus, schoonmaakazijn, schuurpoeder en soda zijn niet agressief en maken goed schoon. Ook zonder chloor blijft uw toilet lang schoon en fris. Milde reini gers, bijvoorbeeld op basis van groene zeep en schoonmaak azijn zijn beter voor het milieu. De eerste cheque wordt overhandigd in het Stedelijk Museum Een tiental winkels, op het Geuzenplein, Hof van Spaland en de Groenelaan geeft deze week, in het kader van de actie "Winkel met Dik Groen", korting op een aantal milieu-vriendelijke produk ten. Tijdens de actieweek, die loopt tot en met zaterdag 20 mei, staat het onderwerp milieu-vriendelijk winkelen centraal. Wilt u meer weten over milieu-vriendelijke produkten, vraag het aan uw winkelier. U kunt nog tot en met zaterdag 20 mei van de kortingen profiteren. MOLENLUNCH Ook dit jaar organiseert bakker Kees Hollander weer een molen- lunch. Op zaterdag 20 mei van 12.00 tot 15.30 uur serveert hij een ecologische molenlunch bij Molen de Nieuwe Palmboom. Zowel het brood als ook het beleg en de drank zijn ecologisch verant woord. Deelname kaarten a ƒ6,- pp zijn verkrijgbaar bij de Echte Bakkers, VVV, Molen de Nieuwe Palmboom en bij de lunch. PRIJSVRAAG Vul het prijsvraagformulier, verkrijgbaar bij de aan de actie deel nemende winkeliers, op juiste wijze in en maak kans op een mand gevuld met milieu-vriendelijke produkten ter waarde van ƒ100,-.

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 3