SPORT WF Schiedam handhaaft zich in de top Bar-dancing Hallo verrassende winnaar Reünie van UVG dames 1 Clubstrijd bij sv Trefpunt Waqué derde Rook-team wordt achtste Ligfietsdag in Bergsche bos We hebben drie teams ingehaaldhet moest wel goed zitten dit jaar Damkampioen pas laat bekend WOENSDAG 7 JUNI 1995 23-1442 SCHIEDAM De Vlaardingse schermvereniging Trefpunt or ganiseert zondag 11 juni de jaar lijkse clubkampioenschappen voor jeugd en volwassenen in de sportzaal aan de Thorbecke- straat te Vlaardingen. Vanwege het succes van de afgelopen ke ren biedt Trefpunt belangstellen den zondag wederom de gele genheid een kijkje te komen ne men om een indruk te krijgen van de schermsport. Dit jaar wordt ook voor het eerst ge schermd met sabel. Vanwege het 30-jarig bestaan van Trefpunt zal het toernooi voorzien van een feestelijk tintje. De wedstrij den beginnen om 10.00 uur. De Vlaardingse schermvereni ging vervult een regiofunctie, want behalve uit Vlaardingen komen de leden uit Schiedam, Rotterdam, Maassluis en Maas land. De tijdloze schermsport staat de laatste tijd duidelijk meer in de belangstelling. Bij Trefpunt heeft dit geresulteerd in een flinke toename van het ledental. Vooral het flitsende sa- belschermen is in trek. SCHIEDAM De Schiedamse wheeler Feike Waqué nam afge lopen maandag, tweede pink sterdag, deel aan Adriaan Pau- len memorial games in Hengelo. De Schiedammer kwam uit op de 1500 meter. Aan de start van dit onderdeel een sterk veld met wheelers uit ook België, Zuid Afrika en Duitsland. Het werd een goede wedstrijd voor volge pakte tribunes. Het werd een snelle race. Dat kostte de Neder lander Iwan van Breemen echter een goede klassering toen hij uit de bocht vloog. De Zuidafrikaan Krieke kwam daarna op kop, gevolgd door de Belg Orens en Feike Waqué. Krieke bleef ech ter op kop en won in 3.20.01, Orens werd tweede in 3.20.42, terwijl Waqué derde eindigde in 3.21.00. Zondag neemt Feike Waqué deel aan het Nederlands kampi oenschap over tien kilometer in Utrecht, waar atleten uit de hele wereld aan de start verschijnen. SCHIEDAM Het Rook tri- athlonteam is zaterdag achtste geworden tijdens de derde team competitiewedstrijd in Rijke voort. Voor het uit Schiedam mers en Vlaardingers bestaande team een goede klassering na eerder al goed gepresteerd te hebben in Steenwijk en Diever. Het Trek USA-team werd win naar. De atleten van het Rook- team behaalden individueel de volgende resultaten: Carlo van den Bergh 20e 1.56.32, Richard de Groot 25e 1.57.45, Huibrecht Fagerwerf 32e 1.59.55, Rob van Zanten 42e 2.01.52 en Robert van der Ent 66e 2.08.24. In de SPC-wedstrijd behaalden Dennis van der Worp een 13e plaats in 2.0119 en Joke Ritman bij de dames een 7e plaats in 2.19.16. In de totaalrangschik king staat het Rook-team na drie wedstrijden op een zevende plaats. De vierde wedstrijd is op 8 juli in Dirksland. BERGSCHENHOEK^- In het Lage Bergsche Bos wordt zondag 11 juni een ligfietsdag gehouden. Bij Tiekamp Bui tensport aan de Hoeksekade 141a in Bergschenhoek wor den wedstrijden gereden en kan men starten voor een tourtocht over 50 kilometer door het groene hart van Zuid-Holland (gratis route beschrijving). Verschillende Nederlandse ligfietsproducenten zijn aan wezig met materiaal en er is ook een tweedehands markt, waar naast gebruikte fietsen ook onderdelen en frames te koop worden aangeboden. Belangstellenden kunnen een proefrit maken op een lig fiets. De ligfietsdag is georgani seerd door BOWI-ligfietsen van het Zevengetijdeklaver 14 in Rotterdam in samen werking met de Nederlandse Vereniging van Human Po wered Vehicles. Recreatie schap Rottemeren houdt deze zondag een open dag in het Hoge en Lage Bergsche Bos met allerlei activiteiten. door ARNE VAN DER ZANDE SCHIEDAM Kapot wa ren ze weer. De vier leden van het team Sportinstituut Schie dam dat zaterdag de elfde Survival of the Fittest had af gelegd. De laatste loodjes van de strijd waren het zwaarst, het doorzagen van een dikke biels. Na de laatste haal aan de ouderwetse zaag vielen de vier uitgeput in het gras. De één vloekend, de ander puf fend en weer een ander stille tjes. Henk Lankester, Henk van Niedek, Sander Lansber gen en Jasper Lankester en hun coach Bob Bootsma had den iets meer dan drie uur no dig gehad om deze survival tot een goed einde te brengen. „We hebben wel drie teams ingehaald, het moest wel goed zitten dit jaar." Aan het einde van de lange dag bleek dat hun tijd goed was voor een derde plaats. Het beste resul taat ooit. Voor de vier en hun coach was het een prima wedstrijd. Het is dan ook een team waarin routi ne en jong elan is gekoppeld. De beiden Henken zijn 42 jaar, ter wijl Sander en Jasper respectie velijk 18 en 19 jaar zijn. De twee Henken hebben een brok erva ring, het was zaterdag immers al hun negende survival. De twee jonkies deden voor de tweede en derde keer mee. De afgelopen jaren vielen de vier Schiedam mers telkens net buiten de prij zen met twee keer een vijfde plaats. „We hadden toen steeds SCHIEDAM De honkballers van WF Schiedam hebben een wisselend weekend achter de rug. Zaterdag werd concurrent Rowdies uit Ridderkerk in acht innings weggespeeld met 16-6. Twee dagen later bleek het Vlaardingse Holy, tevens koplo per, veel te sterk voor de Schie dammers. Toen werd dan ook met 9-1 verloren. „We hebben tegen Rowdies heel sterk ge speeld, maar tegen Holy waren we gewoonweg een maatje te klein", moest coach Aad van den Hamer na het lange week end bekennen. WF Schiedam, sponsor Wilton Fijenoord stopt aan het eind van het seizoen waardoor een langer teams van mariniers voor ons. Daar is voor ons als amateurs niet tegen op te boksen", aldus Henk Lankester, de broer van organisator Bert. Eigen touwbaan Het viertal kent elkaar van de sportschool die de jaarlijkse Sur vival of the Fittest organiseert. Maar hun grootste specialiteit trainen ze echter op het terrein van de ouders van Henk Lankes ter. „We hebben daar een eigen touwbaan gemaakt waar we mee kunnen trainen. De verschillen de soorten touwbanen zijn voor ons dan ook een peuleschilletje, we vliegen er bijna overheen", zegt Henk Lankester zonder te bluffen. „Het verschil met de meeste andere teams is dat we hangend aan handen en voeten de touwbanen nemen. De andere teams doen het liggend op het touw. Onze manier vereist extra veel techniek, maar door de trai ningen is het voor ons geen pro bleem", aldus Lankester die denkt dat de trainingen op de touwbaan voor de goede klasse ring hebben gezorgd. Zeker om dat vele hindernissen uit touw banen bestaan. Juist de combinatie van kracht, techniek en concentratie maken de Schiedamse survival zwaar. „Zwaarder dan andere jaren", concludeerde Henk Niedek op het terrein van voetbalvereni ging DRZ, waar deze survival het laatste evenement betekende. Binnenkort wordt de fusie met GSS een feit. „Het voordeel was echter dat het voor het eerst sinds jaren niet regende, waar door het gelukkig niet extra verblijf van waardevolle Ameri kaan Douglas Juenke onzeker is, staat met de hele jonge ploeg er goed voor. Voor dit weekend namen de Schiedammers de ge deelde tweede plaats in met Orioles uit Rotterdam, achter koploper Holy. Rowdies volgde als vierde. Winst tegen deze Rid- derkerkse ploeg was dus nood zakelijk om mee te blijven spelen in de top de regio zuidwest. Overduidelijk En winnen deden de thuisploeg zaterdag in Harga overduidelijk. In tegenstelling tot de eerste ont moeting tussen beide teams toen Schiedam maar nipt met 1-0 zwaar werd." Net als de andere 25 teams, waarvan er overigens maar 22 de finish haalde, moes ten de vier deelnemers van Sportinstituut Schiedam ook de andere 22 hindernissen nemen. Zoals het lopen met een balk van zo'n twintig kilo over een stuk van tweeënhalve kilometer. Di rect daarna wachtte er weer touwbaan. „Voor ons is dat een stukje ontspanning, maar veel andere teams gaan door die combinatie kapot." Luchtdrukgeweer Vervolgens een tokkelbaan die op zes meter hoogte begint in een boom. „Dan moet je weer won. „Verdedigend zat het al het hele seizoen goed, maar de laat ste weken slaan we ook heel erg goed,,, wist Van den Hamer. Dat bleek ook tegen Rowdies. Hoe wel de bezoekers in de tweede inning een 1-0 voorsprong na men door driemaal 4 wijd van werper Ralph van Toor. Hier door was Van den Hamer ge noodzaakt zijn jonge werper te vervangen door good old Fred Reijmer. „Het was iets te snel noodzakelijk om Ralph te ver vangen, maar hij miste de con trole over de bal", aldus Van den Hamer. Met tweemaal drie slag zorgde Reijmer vervolgens dat Rowdies, ondanks drie honken bezet, niet meer aan bod kwam in deze inning. In de gelijkmakende slagbeurt haalde WF Schiedam direct uit, al was vrouwe Fortuna duidelijk op de hand van de thuisploeg. Robert Meijers kwam op hon ken toen zijn bal door een polle tje vreemd stuitte waardoor kor te stop Marcel van Buren de bal miste. Toen Dennis Graste in het buitenveld een moeilijke bal van Andy Kooiman, kwamen twee honken vol. Vervolgens betrad Ralph van Toor het slagperk. Door velderskeus kwam hij op één, terwijl Andy Kooiman op het tweede honk uit leek te gaan. Maar arbiter Kooiman, zijn va der, gaf zijn zoon in. Meijers scoorde zo het eerste punt, 1-1. concentreren om niet uit die boom te vallen, want het is toch een aardige hoogte." Na wederom met een stuk te hebben gelopen, moet er met een luchtdrukgeweer worden ge schoten. Hijgend moet dan pre cies gericht worden. Voor coach Bob Bootsma is dan ook een belangrijke rol wegge legd. Hij kent niet alleen de rou te. hij zorgt er ook voor dat het team bij elkaar blijft. „Niets is zo dodelijk als iemand die achter moet blijven. Dat vreet psy chisch en fysiek enorm aan je. Het moet ook een echt team zijn, dat elkaar steunt en helpt", al dus Bootsma, die als enige van Leslie Gerkema zorgde er ver volgens voor dat ook Kooiman scoorde, 2-1. Van Toor sneuvel de vervolgens op de thuisplaat na een vangbal op slaan van Dennis van der Gaag. Dat bete kende twee nullen, scheidsrech ter zich had verteld want hij diri geerde Schiedam per abuis het veld in. Na heen en weer gepraat zette hij zijn fout recht en kon Schiedam nog drie punten sco ren. Koen Breedveld sloeg met een honkslag Leslie Gerkema binnen, waarna Fred Reijmer, ook aan slag goed presterend, voor het vierde en vijfde punt zorgde. Uitgebouwd De 5-1 voorsprong werd in de derde inning door Schiedam'uit- gebouwd naar 9-1. Eerst kwam Ralph van Toor, na een twee honkslag, binnen door Leslie Gerkema. Daarna was het Koen Breedveld die zijn goede vorm (vier honkslagen uit vijf beurten) nog eens onderstreepte door een home run te slaan met twee hon ken bezet. In slagbeurt deed Rowdies iets terug, maar verder dan drie punten kwamen de Rid derkerkers niet. In de vijfde in ning voegde Schiedam nog een punt aan haar totaal toe door Patrick Malle, die dankzij een twee honkslag van wederom Koen Breedveld scoorde. Hoe de vier niet met modder is be smeurd. „Dat komt door die doorwaadplaatsen in hele gore en stinkende slootjes", baalt Jas per Lankester. Hoewel het team Sportinstituut Schiedam lang de snelste tijd had waren café Gervers en All Ter rain uiteindelijk sneller. Bij de finish was All Terrain de rapste, maar zij hadden bijna een kwar tier straftijd, dat kostte hen de eerste plaats. De totaaltijd van winnaar café Gervers was 2.39.25, All Terrain kwam uit op 2.47.52 en Sportinstituut Schie dam kwam op 3.00.18. Zij wer den op de hielen gezeten door De Vroeghe Vogels (3.00.35). wel de regen steeds meer ging dreigen kon het duel toch regle mentair afgespeeld worden, op een kleine onderbreking daarge laten. In de zevende inning scoorde Rowdies nog twee pun ten. Schiedam deed hetzelfde door Malle en Van der Gaag. In de achtste inning besliste Schie dam het duel voortijdig door nog eens viermaal de thuisplaat te passeren: Van Toor, Gerke ma, Eelco Hoeksema (ingevallen voor Van der Gaag) en Breed veld. Gesterkt door de dikke 16-6 overwinning tegen Rowdies gin gen de Schiedammers vol ver trouwen twee dagen later naar Vlaardingen. Het zelfvertrou wen werd al in de eerste inning letterlijk weggeslagen toen Holy een 4-0 voorsprong nam tegen werper Douglas Juenke. Zelf kon Schiedam daar heel weinig tegenover stellen. „Hun werper Danny Rossoni, was gewoon veel te sterk voor ons", vond Van den Hamer. Het enige Schiedamse punt werd gescoord door Andy Kooiman, die drie van de zes honkslagen voor zijn rekening nam. Door deze neder laag is Schiedam gezakt naar een derde plaats. „Laten we tevreden zijn met dit resultaat. Dit jonge team heeft heel veel toekomst, maar moet nog een paar jaar rijpen", zei Van den Hamer maandag. SCHIEDAM Voor het dam kampioenschap van Schiedam werden enkele inhaalpartijen ge speeld. In de hoofdklasse speel den Tiny Mous en Dirk van Schaik sr. al snel remise. Beide spelers bevrijdden zich daarmee van degradatiezorgen. Ook Wim Vrijland hield het tegen Dirk van Schaik jr. snel voor gezien: remi se. Hans Lansbergen oogstte een onverwacht puntje toen Adri van Huët in de tijdnoodfase de winst miste. Mathieu Smit stuit te op taai verzet van Tom Til- man. die een niet te pareren drei ging in de stand wist te brengen. Smit kwam verloren te staan, maar wist met remise te ont snappen. Degradatie voor Smit lijkt nu onafwendbaar. Vrijland staat met nog één ronde te gaan twee punten achter op Frits Luteyn, maar kan bij winst op Luteyn in de laatste rond toch nog kampioen worden. De ranglijst in de hoofdklasse ziet er als volgt uit 1; Luteyn (11-20), 2; Wim Vrijland (11-18), 3; Ton Burgerhout (11-13), 4; Tiny SCHIEDAM Handbalvere niging UVG organiseert zater dag 10 juni een reünie voor oud speelsters en begeleiders/sters van het eerste damesteam in de afgelopen tien jaar. Op het pro gramma staat onder meer een onderlinge wedstrijd. De dag wordt afgesloten met een feeste lijke kampioensavond, want da mes 2 is zowel op het veld als in de zaal kampioen geworden. Te vens werd het damesjunioren- en herenjuniorenteam kampioen. Op de feestavond wordt ook af- Mous en Dirk van Schaik jr (11- 12), 6; Adri van Huët (12-12), 7; Dirk van Schaik sr. (1111), 8; Piet Bastiaanse (12-11), 9; Peter Landsbergen (11-10), 10; Hans Lansbergen (11-9), 11; Dik van den Kerkhoff (12-8), 13; Mat hieu Smit (11-8) en 13; Tilman (11-2). In de eerste klasse won koploper Leo Mous vlot van Henry Can- negieter. Edwin de Jager ver sloeg Hans Hommel zeer moei zaam en Ronald Wisse wist Jan Luiten op remise te houden. In de laatste ronde ontmoet Jan Out runner-up Edwin de Jager, die na een zeer zwakke start goed is teruggekomen. De stand: 1; Jan Out en Leo Mous (10-16), 3; Jan Luiten en Edwin de Jager 110-15), 5; Mat- thijs Broek en Ronald van Dijk (10-12), 7; Jan Lucassen (9-8), 8; Ronald Wisse (10-7), 9; Henk Autar (10-6), 10; Henry Canne- gieter 10-5), 11; Maarten van Erkel (9-3) en 12; Hans Hommel (10-3). scheid genomen van Leon Luys- terburg die tien jaar trainer- /coach was van het eerste da mesteam. Het bestuur van UVG stelt die avond bovendien een nieuwe dames- en een herentrai ner voor. Een dag later is er bij UVG een damesseniorentoernooi waaraan PSV, Hermes, WIK en Verburch deelnemen. Gastheer UVG speelt met een toekomstteam en het tweede. Het toernooi op tweede velden begint om 10.00 uur en duurt tot 16.15 uur. Een spel moment uit de wedstrijd van zaterdag, toen IVF Schiedam met 16-6 won van Rowdies. SPORTKOPIJ NL EERDER AANLEVEREN Alle sportclubs die nieuws en/of verslagen willen insturen Nieuwe Stadsblad sport kunnen dat op verschillende manieren doen. Per fax kan de kopij tot zondagavond 20.00 uur aangeleverd worden op nummer: 2341017. Ook kan kopij worden opgestuurd dan wel worden afgegeven op het redactiekantoor aan de Westhavenkade 14 te Vlaardingen. Dit kan op zondagavond tot 18.00 uur. Telefonisch is sportredacteur Arne van der Zande te bereiken op 4358818. Overleg bij Excelsior 20 in de wedstrijd tegen Sparta Het team van Sportinstituut Schiedam voor de start. Vlnr: Henk Lankestercoach Bob Bootsma, Sander Lansbergen, Jasper Lankester en Henk van Niedek. WATERWEG Angstvallig werd de dag, voorafgaand aan de eerste zondag in juni, naar de weerberichten geluisterd. De publieke belangstelling én dus het slagen van het Horeca- toernooi hangt immers voor een groot deel van de weergoden af. De organisatie moet zondag dan ook met een bezorgd ge zicht zijn opgestaan. Gelukkig kwam rond een uur of twaalf de zon voorzichtig achter de wolken vandaan en met haar het publiek. Naar schatting kwamen zo'n 2.000 bezoekers op het toernooi en de evenementen er omheen af. De volop aanwezige jeugd zweefde via de trampoline tegen de kleefwand en de (nog) kleineren genoten van de liedjes, die de zingende clown met de muziekfiets ten gehore gaf. Hamburgertentjes en barbecues prikkelden de neus en zorgden in samenwerking met de in de middag oplopende temperatuur voor een dorstige sfeer. Met vooral bier (180 kratten) werd de warmte tegengegaan en de teleurstellingen en vreugde na de poulewedstrijden weggespoeld. De poulewedstrijden kenden overigens een verrassend verloop. In de A-poule was het bar-dancing Hallo dat doordrong tot de halve finales. De tegenstander in de eerste halve finale heette tot niemands verbazing Rotterdam 1. Het eerste team van café Rotterdam werd echter niet zonder slag of stoot poulewinnaar. De grote overwinningen op de winnaar van vorig jaar én winnaar van de sportiviteitsprijs 1995 Cafe Centraal (8-0) en Coca Cola (7- 1) zorgden ervoor dat Barbershop London Line tien doelpunten tekort kwam en zodoende op doelsaldo werd uitgeschakeld. Ook het tweede team van Cafe Rotterdam drong door tot de halve finales. De vierde halve finalist was eveneens een debutant. De Gouden Leeuw toonde aan snel te leren en dat de bescheidenheid, waarmee het toernooi werd ingegaan, onterecht was. Het tweede team van cafe Rotterdam ging immers met 1-0 ten onder en de eerste verrassing was een feit. Bar dancing Hallo zorgde voor de tweede. Favoriet Cafe Rotter dam 1 werd na het nemen van strafschoppen met 4-2 verslagen. Het onderonsje om de derde en vierde plaats werd 'zoals het hoort' en na het nemen van een groot aantal strafschoppen gewonnen door het eerste. Na een dag vol voetbal sloeg in de finale de vermoeidheid toe. Kramp en niet meer zo vlot lopende combinaties waren schering en inslag. Hallo nam de leiding, maar nog in dezelfde minuut stifte De Gouden Leeuw de gelijkmaker binnen. De verlenging van tien minuten zorgde voor hachelijke situaties voor het doel van Hallo, maar strafschoppen bleken toch noodzakelijk om de winnaar van het Horecatoernooi aan te wijzen. Hallo beschikte uiteindelijk over de sterkste zenuwen. „We mogen weer spreken van een zeer geslaagd toernooi," sprak een vermoeide John de Lange, die samen met een vijftigtal vrijwilligers de gehele dag bezig was geweest. „Ik denk dat iedereen het naar de zin heeft gehad en daar gaat het toch om. Vandaar dat die negende versie er volgend jaar gewoon weer komt." Sportinstituut Schiedam pakt derde plaats bij Survival of the Fittest 6

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 13