Groot nieuws van BMW en Opel Lada Samara-modellen zijn afgeprijsd Ford autosportdag in Lelystad VW voert actie met mobiele telefoons 'Options': elke twee jaar een nieuwe Ford Aanwinst voor Autotron Seat Alhambra als zandkasteel r Vaste onderhouds- tarieven bij Opel Bovag breidt garantie uit met reparatiepolis Peugeot Boxer: nu ook voor koeltransport Skoda voor autorecycling Accessoires bij Toyota WOENSDAG 07 JUNI 1995 23-445 Succes elders In de USA wordt het merendeel van de par ticuliere auto's al vol gens 'Options'-achtige systemen bereden. In Engeland is al ruim zes jaar ervaring met Op tions opgedaan. Daar rijdt eenderde van de particuliere Ford-klan ten zijn auto ai via Op tions. rsilitaiR Vectra Koelwagen Di' reduetie run deze autopagina wondt verzorgd door Willem run den Fiskamp. Reuelies en bijdragen Muren aan: Wegener Si jlliolï Weekbladen. postbus 5825. 2280 HV Rijswijk. Telefoon: 070-3i90254. fa.r: 070-3952669 Vanwege het 10-.jarig bestaan van de Engelse Ford Club Neder land en het 5-jarig bestaan van de XR/RS Club organiseren bei de Ford-clubs op zaterdag 10 juni samen een internationale au tosportdag. Plaats van handeling is het Midland Circuit te Le lystad. Op bot circuit geven Fords van diverse bouwjaren, zoals de Es cort Mexico uil 1972 tot en met de Escort RS Cosworth uit 1994, démonstraties, die bestaan uit slaloms, sprints en circuit l ijden met vier auto's tegelijk. Volgens de organisatoren zullen zeker 300 leden van beide vere nigingen acte de presence geven. Rondom het circuit vindt onder meer een concours d'élégance plaats. Dit staat open voor alle typen Fords ongeacht bouwjaar. Voorts staat er een show gepland van enkele recente sportieve versies van Ford. waaronder de Mondeo Si 16V, de Escort RS2000 16V. deXR3i 16V en als grote blikvanger een Escort RS Cosworth. Verder wordt een onderdelenmarkt op touw gezet. Het Ford-autosportspektakel begint om 9 uur en duurt tot 16 uur. Wie voor 31 augustus 1995 een nieuwe Volkswagen personen- of bedrijfswagen koopt, kan daarbij voor slechts ƒ29,95 een Phi lips zaktelefoon aanschaffen. Ford Nederland lan ceert een nieuwe ma nier om steeds in een nieuwe Ford te rijden. Na een testfase van een jaar bij tien Ford-dea lers wordt 'Options' nu landelijk ingevoerd. Bij Options combineert Ford de drie bekende manieren (kopen, lea sen of financieren) om een auto aan te schaf fen. Kern van de zaak is de door Ford gegaran deerde minimumwaar de voor de auto na twee jaar. Dit bedrag, plus éen eventuele aanbeta ling, wordt dan van de verkoopprijs afgetrok ken. Het verschil, plus rentevergoeding, wordt door de klant in twee jaar in termijnen afbetaald. Hierdoor ontstaat een gunstig maandbedrag. Na afloop van de Op- tions-overeenkomst heeft de klant drie op- ties (vandaar de naam 'Options'). Optie 1 is dat de klant zijn auto inruilt voor een nieuwe Ford. Brengt de wagen meer op dan het gegaran deerde minimum, dan mag de klant het posi tieve verschil houden. Tweede optie is dat de klant de auto terug geeft aan Ford. Zolang de auto in een goede conditie verkeert en het vooraf afgesproken aantal kilometers niet is overschreden, hoeft de klant niets meer te betalen. Omdat Ford aan het begin van de overeenkomst een mi nimumwaarde heeft gegarandeerd, neemt Ford nu een eventueel verlies voor zijn reke ning. Tenslotte kan de klant nog zo tevreden zijn over de auto, dat hij/zij hem wil houden. Dan wordt de klant door het betalen van de door Ford gegarandeerde minimumwaarde eige naar van de auto, onge acht of de auto op dat moment meer waard is. c Als zomeractie bieden de VW-dealers nu 'ns geen toeters en bellen, maar kan de klant bellen via een goedkope zaktelefoon. VW-importeur Pon's Automobielhandel brengt hiermee een nieuw wapen in de strijd om de kopersgunst. Dit keer geen actie model. maar een telefoon-actie, inhakend op de groeiende popu lariteit van de mobiele communicatie. Volgens de VW-importeur is de Philips PR 342 een kwalitatiel hoogstaande zaktelefoon. Het apparaat wordt standaard geleverd met een batterij en een 220 Volt acculader. Het compacte toestel weegt slechts 275 gram en werkt op het Mobiele Netwerk van PTT Telecom. De normale winkelwaarde van de telefoon bedraagt on geveer duizend gulden. Als de koper van een Volkswagen besluit de zaktelefoon aan te schaffen, sluit de VW-dealer voor hem of haar een abonnement. Ze zijn bij het Autotron Rosmalen maar wat trots op hun nieuwste aanwinst: een puntgave Mercedes-Benz 300 SL Gull- wing uit 1955. Autotron Rosmalen breidt de collectie uit met d.e Stirling Moss Mer cedes-Benz 300 SL 'Gullwing'. In de periode '54 tot '57 werden er maar veertienhonderd exem plaren gebouwd. De 300 SL Gullwing met z'n markante vleugel deuren was in de vijftiger jaren een auto die qua techniek en con structie zijn tijd ver vooruit was. Oorspronkelijk was deze auto bestemd voor de Noordamerikaan- se markt. Toen de coureur Sir Stirling Moss een van de auto's van z'n Mercedes raceteam aan barrels reed, werd besloten de auto in Europa te houden en voor races in te zetten. Na de opheffing van hel raceteam verdween de auto in '58 naar Zuid-Amerika om in het begin van de jaren negentig weer terug te keren toen een rijke Parijzenaar het voertuig kocht en restau reerde.. Seat brengt begin 1996 zijn eerste echte ruimtewagen op de markt. De in zand en klei uitgevoerde Alhambra-studie maakt deze zomer in Spanje een zonnige toernee langs de Spaanse dealers. Deze MPV is gebaseerd op de gezamenlijk door Ford en Volkswa gen ontwikkelde ruimtewagen-reeks, die ook als Ford Galaxy en Volkswagen Sharan op de weg komt. Binnen het Seat-concern houdt de Alhambra de gemoederen al flink bezig. Zo heeft de pro- motie-afdeling van het Spaanse automerk de Alhambra uitge beeld in klei en zand. Dit model op ware grootte wordt de komen de tijd in Spanje gebruikt voor promotiedoeleinden bij de Seat- dealers, die hiermee een publiekstrekker van de eerste orde bin nen hun muren krijgen. Naar verluidt raakte de promotie-afde ling van Seat geïnspireerd door de naam van de nieuwe MPV, die immers is ontleend aan het prachtige Moorse bouwwerk in de Zuid-Spaanse stad Granada. En van Moors kasteel naar zandkas teel is dan nog maar een kleine stap. De Alhambra is in het echt en dus ook als zand-sculptuur 462 cm lang, 180 cm breed en 173 cm hoog. 2 Nieuwe BMW 5-serie en Opel Vectra Komend najaar vindt weer de twee jaarlijkse autoshow van Frankfurt plaats. Vooral Duitse auto merken kiezen deze show steevast uit om hun nieuwste pro- dukten te presente ren. Grote trekpleis ters zullen dit jaar zowel de nieuwe BMW 5-serie als de nieuwe Opel Vectra zijn. Van beide mo dellen zijn zojuist de eerste 'staatsiefoto's' vrijgegeven. De nieuwe BMW 5 serie is de vierde generatie van deze modelreeks. Zoals bekend vormt de 5-serie bij BMW de mid denklasse: hij zit tussen de 3-serie en de 7-serie in. Meer nog dan voor heen is het een zakelij ke, middelgrote, spor tief elegante limousine. De auto komt in eerste instantie in vier uitvoe ringen: 520i, 525tds, 523i en 528i. BMW's nieuwe 5-serie is eind 1995 leverbaar in Neder land. Met een dynamisch de sign en ultramodern on derstel moet de nieuwe Opel Vectra vanaf eind 1995 de huidige versie doen vergeten. Qua vei ligheid en comfort staat de nieuwe Opel even eens aan de top van de zijn klasse. Voorlopig omvat de nieuwe Vectra-reeks, net als bij de huidige reeks, uitsluitend vier en vijfdeurs modellen. Gezien de immer stij gende belangstelling voor stationcars, brengt Opel in 1996 echter ook een stationwagon op Veetra-basis op de weg. In de huidige serie was nog geen Vectra station car opgenomen. Er is bij de nieuwe Vec tra keus uit zes motoren, die volgens Opel stuk voor stuk als bijzonder zuinig kunnen worden gekenmerkt. De vermo gens variëren van 55 kW/75 pk in de 1.6 liter viercilinder tol 125 kW/170 pk in de 2,5 liter ECOTEC V6. VECTFM j Boven Nieuwste Opel Vectra nog fraaier gestileerd. Onder BMW's nieuwe 5-serie herkenbaar door de Nieren in de Grille als een rasecht BMW-produkt Om de klant duidelijkheid te bieden, hebben de officiële Opel-dealers gekozen voor een landelijk adviesprijzenbeleid. Dit zorgt dat alle Ópel-dealers werken met vaste, vooraf be kende onderhoudslarieven. De vaste Opel-onderhoudsta- rieven garanderen de hoogste kwaliteit en gebruikmaking van originele Opel-onderdelen tegen een scherp gecalculeer de prijs. Eventuele extra werk zaamheden worden uilslui tend na overleg met de klant uitgevoerd. Ook dan geldt: 'Duidel ij ke pri j sa I's praken vooral". Zo'n 30 jaar geleden, tijdens de opkomst van het automobiel en daarmee het fenomeen 'gebruikte auto', voer de de BOVAG zijn 'Ga rantiebewijs' in. Wie bij een bonafide auto bedrijf een occasion koopt van (nu) 7500 gul den of meer kri jgt drie maanden BOVAG-Ga- rantie. Thans lan ceert de BOVAG twee verzekeringen, waarbij ook occasions in de prijsklasse van 4500 tot 7500 gulden kunnen worden gevrijwaard van onverwachte kos ten. In samenwerking met verzekeraar Europolis, onderdeel van de BO VAG verzekeringsmaat schappij Bovemij, bie- Extra garantie bij het kopen van een 'gebruikte wa gen'. den de BOVAG autobe drijven nu de 'BOVAG Reparatie Polis Basis' en de 'BOVAG Repara tie Polis Plus' aan. BOVAG Reparatie Polis Plus kent de uitgebreid ste dekking. Met deze verzekering kan men 9. 21 of in sommige geval len zelfs 33 maanden aanvullende garantie krijgen. De Reparatie Polis biedt aansluitend op het BO VAG Garantiebewijs dekking voor onver wachte mechanische en elektronische defecten. De verzekering kan worden afgesloten voor auto's vanaf 7500 gul den. Mits de auto jonger is dan zeven jaar en nog geen 125.000 kilometer heeft gereden. Voor au to's met een dieselmotor geldt 150.000 kilometer als maximaal kilometra- ge. Voor automobilisten die hun auto driejaar willen verzekeren, geldt als voorwaarde dat de auto niet ouder mag zijn dan vijfjaar en maximaal 1Ó0.00Q kilometer op de teller heeft slaan. De Reparatiepolis Basis is bedoeld voor auto's van 4500 tot 7500 gul den. Deze auto's, waar op geen BOVAG-Garan- tie wordt verstrekt (die geldt vanaf 7500 gul den), kunnen -onder voorwaarden- wel wor den verzekerd tegen re paraties. Lada Samara: diverse carburatie-versies zijn zojuist flink in prijs verlaagd. Het ene na het andere merk verlaagt zijn prij zen, biedt meer auto voor minder geld, of stelt voor een kleine meerprijs een uitge breid accessoire-aan- bod beschikbaar. Ook Lada-importeur Gremi Auto Import heeft di verse Samara-model len afgeprijsd. Het be treft de carburatie-ver sies met een 1000,1300 of 1500 cm3 motor. De kortingen variëren van 500 gulden voor de 1.5 versies tot 1000 gulden voor de 1.3. De prijslijst van de car- buratieversie begint met de Samara 1.1 drie- deurs. Deze uitvoering blijft in prijs gelijk: 15.995 gulden. De Sa mara 1.5 vijfdeurs staat nu voor 20.395 gulden in de show room. Volgens Gremi-direc- teur F.W. van der Kamp is de prijsaanpassing het gevolg van de posi tieve ontvangst van de Lada Samara 1.5 injec tie. „Met de doorge voerde prijsbijstelling bereiken we over de hele linie meer even wicht in de prijs-pres- tatieverhouding", al dus Van der Kamp. Alle Samara-modellen kenmerken zich door een rijke standaard uitrusting met onder meer twee van binnen uit verstelbare buiten spiegels, een neerklap- bare achterbank, een gelaagde voorruit en in hoogte verstelbare kop lampen. Voor het transport van aan bederf onderhevige za ken, levert Peugeot nu de Boxer-bestelwagen met koelin- bouw. ln voorjaar 1994 introduceerde Peugeot de Boxer bedrijfswagen. Sindsdien zijn er ruim 30.000 exemplaren gebouwd. Inmiddels is deze bestel wagen-lijn verkrijgbaar in ruim 120 uitvoeringen. En de mogelijkheden zijn nog niet uitgeput. Zo heeft Peugeot in Nederland zojuist, samen met de firma Terberg Specials, een Boxer met koelin- bouw ontwikkeld. In Nederland zijn tussen juni 1994 en april 1995 ruim duizend Boxers geregistreerd, waarbij 95 pro cent is voorzien van een diesel of turbo-diesel mo tor. Vanwege zijn royale afmetingen, het grote aantal carrosserie-varianten en het hoge nuttig laadver mogen leent de Boxer zich uitstekend om te wor den omgebouwd tot koelwagen. Elke gesloten be- steluitvoering kan dienen als basis voor de 'koele Boxer'. Isolatie en installatie van het koelaggregaat worden door Terberg Specials uitgevoerd. Hierdoor ontstaat een geïntegreerd geheel met een perfecte afwerking. De vanafprijs van de Peugeot Boxer met koelaggre gaat bedraagt 44.930,- (ex. BTW). Bij Skoda gaal de kwaliteit met sprongen vooruit. Zowel door de steeds modernere produkten als dooi de steeds betere verkooporganisatie en service. Als bewijs van de kwaliteitstoename krijgt een aantal Skoda-dealers binnenkort het certificaat 'Quality Standard Nineties (QSN). Tevens staat de Neder landse Skoda-organisatie op de bres voor recycling van sloopauto's. Kopers van een nieuwe Toyota Carina E, Camry, Celica of Hi-lux krijgen nu luxe accessoires als airco of een schuifdak in combinatie met een radio/CD- speler voor een lage meerprijs danwel bij de Celica gratis lichtmetalen velgen. Bij de Hi-Lux is een Po- lytop-laadbak opbouw gratis. Deze aanbiedingen le veren de kopers honderden tot duizenden guldens voordeel op.

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 9