SPORT Fortuna sluit supeijaar af Historische overwinning voor De Hollandiaan bleef uit Mooi afscheid voor Leon Luysterburg Nieuwe trainers bij UVG handbal Deltasport tegen RBC Wisselbeker voor Holy tennissters Bekerfinale pas in laatste minuut beslist Samenwerking Schiedamse en Vlaardingen dammers Herstructurering veldsport wordt verder vormgeven Sportnieuws naar redactie Winst voor Van der Velde Lt Vierde plaats voor Wilhelmina Midzomernacht Klaverjastoernooi 111 mgz WOENSDAG 14 JUNI 1995 VLAARDINGEN/SCHIE DAM Wedstrijdversla gen, bestemd voor de dinsda geditie van Groot Vlaardin- gen, kunnen tot uiterlijk zon dagavond 20.00 uur ingele verd worden bij onze sportmedewerkers Erwin van der Lee(voetbal) Kortedijk 119b, telefoon 4343850 of bij Peter Spekjoverige sporten) Wilhelminasingel 17, tele foon 4352615. Berichten, bestemd voor de woensdageditie van Het Nieuwe Stadsblad, kunnen tot zondagavond 19.00 uur per fax worden aangeleverd op nummer 2341017. Telefo nisch is sportredacteur Arne van der Zande te bereiken op nummer 4358818. VLAARDINGEN Voetbal vereniging Deltasport start de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen onder de nieuwe trainer Ton Pattinama erg vroeg. Op 17 juli staat de eerste training gepland in de Broekpol der. Op donderdag 20 juli staat al de eerste oefenwedstrijd tegen eerste divisieclub RBC op het programma. Deze wedstrijd is tot stand gekomen door bemid deling van Hans van der Ende, nu commercieel manager bij RBC, maar eerder actief bij Del tasport als PR-functionaris. Omdat Deltasport dan nog niet van de velden in de Broekpolder gebruik mag maken, wordt deze wedstrijd in Maassluis gespeeld. Het verdere oefenprogramma van Deltasport ziet er als volgt uit; 5 augustus VVGZ-Deltas- port, 8 augustus Deltasport- OVV, 12 augustus Deltasport- Zwervers en 19 augustus Naald- wijk-Deltasport. Op 25 augustus zal de selectie een trainingskamp verwerken in Egmond aan Zee. VLAARDINGEN Jeroen van der Velde behaalde afgelo pen zondag tijdens de clubkam pioenschappen van de scherm- vereniging Trefpunt voor de der de achtereenvolgende keer de ti tel op het wapen degen. De af wezigheid van drie betrekkelijk sterke rivalen zorgde voor een vrij voorspelbare afloop van deze strijd. Mikkel Suijker en Jacques van der Windt moesten, ondanks goede tegenstand, hun meerdere erkennen in de op zijn routine spelende Jeroen van der Velde. De enige, die de getalen teerde Vlaardinger tot zijn onge noegen een winstpuntje wist af te snoepen, was de als beste vrouw geëindigde Jacqueline Nientied. Geheel anders ging het eraan toe bij de sabelschermers, waar Li- sette Scholte, met slechts één jaar schermervaring, er met een nipte overwinning in slaagde de gedoodverfde winnares Inge Schoonderwoerd in een specta culaire finalepartij te bedwingen. Als derde eindigde in deze cate gorie Marco Blouw. Lisette Scholte veroverde door deze prestatie tevens de Trefpunt-wis selbeker. In een voor Vlaardingse scherm- begrippen goed bezette zaal aan de Thorbeckestraat werd in de categorie floret junioren de titel behaald door Niels Brittijn. In de finalepartij legde de fel spe lende Jaap de Vries hem evenwel het vuur na aan de schenen, maar Niels Brittijn won de partij uiteindelijk met 5-4. VLAARDINGEN— Het vrouwenteam van de tennis vereniging Holy speelt aan staande vrijdag in Vlaardin- gen tegen de districtskampi oen van Zeeland in de strijd om het landskampioenschap. De Vlaardingse ploeg was tot deze eindronde doorgedron gen door zelf de wisselbeker van het district Rotterdam te winnen. Nog niet eerder in de geschie denis van Holy bereikte een vrouwenteam deze landelijke competitie. De Vlaardingse formatie, die voor dit opmerkelijke succes zorgde, bestond uit captain Joke Kofmehl, Andrea de Waard, Cisca de Wilt, Ineke Pappers en Carla den Dek ker. VLAARDINGEN Fortuna heeft altijd maar weinig 'excuses' nodig om een grandioos feest te organiseren. Voor het afgelopen seizoen echter waren de aanleidingen tot het vieren daarvan volop aanwezig. Het behalen van de vierde plaats in de competitie zorgde al voor een feeststemming, zeker toen de vervallende periode van SMC werd binnengehaald. De nacompetitie begon met een verrassend gelijkspel en eindigde in een rood-gele polonai se op het veld van De Zwervers na de 5-3 overwinning op CVV en de promotie naar de tweede klas. Of dat allemaal nog niet genoeg was, werd ook de strijd om het Vlaardings kampioenschap gewonnen. Afgelopen vrijdag werd op passende wijze vooral de promotie met een officiële receptie gevierd. Van 19.00 uur tot 21.00 uur was het onrustig aan de Marathonweg. Allerlei sprekers spraken de waar dering uit over de promotie. Want het Vlaardingse voetbal werd natuurlijk door de verrassende promotie opgewaardeerd waar het voor de rest slechts een Vlaardings voetbalseizoen van kommer en kwel was. Het laatste woord was zodoende terecht aan de enige kampioen. VLAARDINGEN Het mannenteam van de handbal vereniging De Hollandiaan was afgelopen zaterdagavond heel dicht bij een historische overwinning. In de finale van de regionale bekercompetitie verloor de ploeg van trainer Ron Broxks nipt van favoriet Ancora, 11-10. Op het veld van Indus in Rozenburg was na het laatste fluitsignaal van de scheidsrechters de teleur stelling zichtbaar bij de Vlaardingse ploeg. Nog niet eerder in de bijna 40-jarige geschiedenis was een ploeg zo dichtbij een overwinning in een bekerfinale. „Als wij ooit een kans hebben gehad deze beker binnen te halen, dan was dat nu wel geweest", zei een zichtbaar teleurgestelde Ron Broxks na afloop van het duel tegen Ancora. „Vooraf was Ancora natuurlijk dé fa voriet, maar wij hebben het die ploeg toch erg moeilijk ge maakt en de overwinning niet zomaar cadeau gegeven", al dus De Hollandiaan-trainer. Ron Broxks moest ook erken nen, dat zijn ploeg alle kans had om voor een daverende verras sing te zorgen in deze bekerfina le. „Een moment van verslap ping zorgde ervoor, dat wij bij een voorsprong van 10-9 geen kans zagen Ancora definitief op de knieën te krijgen, door een scoringskans doeltreffend af te werken. Weten wij op dat mo ment, enkele minuten voor het einde van de wedstrijd, twee doelpunten voorsprong te ne men, dan hadden wij zonder meer de beker mee naar Vlaar- dingen genomen", was zijn te rugblik. Toen de eerste teleur stelling was verwerkt, kon Ron Broxks weer wat afstand nemen van deze nederlaag. „Vooraf hadden wij natuurlijk getekend voor zo'n wedstrijdverloop. An cora was de favoriet en wij moesten zorgen niet wegge speeld te worden. Als ik nu naar de uitslag kijk, hebben wij er een leuke wedstrijd van gemaakt, met veel spanning en goed hand bal". De omstandigheden waren echter niet optimaal in Rozen burg. De regen zorgde ervoor dat het veld moeilijk bespeelbaar was, maar beide ploegen lieten daar weinig van merken. In de lucht In de eerste helft leek een verras sing al in de lucht te hangen. De Vlaardingse ploeg nam het initi atief en sloot de eerste helft af met een 6-4 voorsprong. Het of fensief van Ancora bleef in de tweede helft uit en beide ploegen streden met volle inzet om de beker. Van enig krachtsverschil was geen sprake en langzaam werd duidelijk, dat de ploeg met het meeste geluk in de slotfase ook de overwinning zou pakken. Met nog enkele minuten te spe len, bleef de stand in evenwicht, 9-9, maar toen Jan van Vliet toch de Ancora-verdediging wist te passeren, leek de Rotterdamse ploeg verslagen. Een opgelegde kans even later voor de Vlaar dingse formatie werd echter niet benut en via een strafworp kon Ancora toen weer naast De Hol landiaan komen. In het laatste fluitsignaal scoorde Ancora toch de winnende treffer en liet De Hollandiaan met een flinke ka ter achter. SCHIEDAM Mooier kon het eigenlijk niet voor Leon Luysterburg, die tien jaar trainer/coach was van de da mes van UVG. Afgelopen za terdag werd een reünie ge houden en 's avonds een slui tingsavond waar hij officieel afscheid nam van UVG. „Het was een moeilijke be slissing om te stoppen, maar een mooie dag om afscheid te nemen", zegt Luysterburg te rugkijkend. Een periode van tien jaar Leon Luysterburg en UVG is bijna voorbij. Alleen op 25 juni bege leidt hij nog de damesjunioren als die voor de Nederlandse titel gaan strijden. Dat de reünie en de sluitingsa vond samenvielen met zijn af scheid was puur toeval. De idee voor de reünie ontstond al rond de kerstdagen toen het team de kaarten voor de feestdagen ver stuurde. „Het plan was toen om iets te doen met het feit dat we tien jaar geleden in de eerste divisie zijn gaan spelen. Dat hebben we uitgewerkt tot deze reünie." Drie personen hebben de tien jaar geheel meegemaakt; Sjaak de Heer, de begeleider en statisticus van dames 1, speel ster Vallie Kolditz en Leon Luysterburg. De Heer had als een ware John Frederikstadt de gegevens van de afgelopen tien jaar bijgehou den. In totaal heb ben in die periode 64 speelsters het UVG- shirt gedragen, een deel hiervan speelde soms alleen enkele proefwedstrijden. Vijftig dames speelden daadwerkelijk één of meerdere seizoenen. Van deze groep kwamen er zaterdag 35 naar het Hargapark voor de reünie. Meer dan de helft speelt inmiddels geen handbal meer. Plakboeken „Veel speelsters uit de beginja ren hadden elkaar heel lang niet gezien. Maar binnen vijf minu ten was de sfeer weer als toen", vertelt een genietende Luyster burg. Bekende namen uit die tijd zijn Karin ten Wolde, Sonja van Velzen, Jolande Bisschop (nu Lokhorst), Marieke Men- ken-Helmer en keepster Loes Wijgman. „Zij is nog net zo'n lolbroek als destijds", moet Luysterburg lachen. Om het ophalen van herinnerin gen te vergemakkelijken, had den diverse speelsters plakboe ken meegenomen. „Die zijn van hand tot hand gegaan." Behalve het ophalen van mo menten uit het verleden werd er ook een wedstrijdje gespeeld tussen de reünisten. De huidige speelsters Karin Dekker en Pe tra de Bruin waren aan de groep toegevoegd om voldoende speelsters te hebben. Velen van de ex-UVG'sters durfden of konden door blessu res niet meer spelen op het natte asfalt in het Hargapark. „Jolan de Bisschop werd per minuut feller en was aan het einde van de wedstrijd weer net zo bloed- fanatiek als toen ze nog speel de", herinnert de 37-jarige Luysterburg zich. Niet alle speelsters, die UVG ooit verlie ten, deden dat in goede harmo nie. Daarom waardeerde Leon Luysterburg het zo dat ook Da- niëtte van der Meer, keepster Geraldine van Dijk en Martine Menses waren gekomen. „Dat gaf me een goed gevoel", beken de de afscheidnemende trainer. Bij de speelsters, die zaterdag in actie kwamen, zaten ook de speelsters met de meeste wed strijden voor UVG. Veruit de meeste wedstrijden speelde Val lie Kolditz (536). Ingrid Dulfer, enkele jaren geleden lager gaan spelen, was goede tweede met 443 wedstrijden. Petra de Bruin heeft er inmiddels al 316 duels opzitten en Angela Venturini heeft nog altijd een respectabel aantal van 289 wedstrijden op haar naam staan. De dag werd voortgezet met de sluitingsavond. Daar werden de kampioenen gehuldigd en werd afscheid ge nomen van de trainers, want behalve Leon Luysterburg stopt ook herentrainster Ineke Kroon na twee seizoenen. De meeste aandacht ging echter uit naar de Brabander, die een decennium lang een stempel heeft gedrukt op het dames- en meisjeshand bal van UVG. De leraar lichamelijke opvoe ding was verantwoordelijk voor het meisjes aspirantenteam, de damesjunioren B- en A en het eerste damesteam. Alle teams bedankten hun trainer afzon derlijk met een kort verhaaltje en cadeaus. Gezamenlijk werd daarna een lied gezongen om nogmaals de waardering voor zijn vele werk voor de club te benadrukken. Van het bestuur kreeg hij bovendien een klok met de tekst: 'Bedankt 1985- 1995, bestuur UVG'. „Ik vond het heel prettig te merken dat men niet plichtmatig iets voor mij heeft gedaan. Juist die ge meende extra's bij dit afscheid zie ik als waardering." Het naar de heren van DES'72 uit Papen- drecht vertrekkende handbal- dier heeft zelf besloten te stop pen bij UVG. „Voor beiden is het goed óm na zoveel jaren uit elkaar te gaan. Er zijn, denk ik, nieuwe impul sen nodig". Tot de mooiste mo menten uit zijn tienjarige loop baan bij UVG behoren natuur lijk het kampioenschap in de eerste divisie en de promotie naar de eredivisie. Ook het vijf jaar spelen op dat niveau was zo'n periode om trots op te zijn. „Vooral toen we als debutant na vijf wedstrijden ongeslagen koploper waren. Maar het mooiste vond ik al die jaren toch het mogen begeleiden van heel jonge speelsters tot aan dames 1. Daaruit haalde ik ei genlijk de meeste voldoening." SCHIEDAM De Vlaardingse Damvereniging (VDV) en de Schiedamse Damclub gaan ko mend seizoen heel nauw samen werken met hun eerste competi tie tientallen. De reden van deze samenwerking is promotie van VDV naar de landelijke tweede klasse. Hierdoor zouden de Vlaardingse dammers Ton Bur gerhout en Dik van den Kerk- hoff niet meer voor Schiedam kunnen uitkomen, omdat in de landelijke klasse alle wedstrijden op zaterdag worden gespeeld. „Die twee zijn voor ons al jaren waardevolle spelers die we niet graag kwijt wilden", zegt team leider Joop Smit. Omdat ook Vlaardingen de twee niet zo maar wilde zien vertrekken naar het een klasse hoger spelende Schiedam, kwamen beide clubs tot een compromis. Als hoogst spelende vereniging mocht Schiedam een tiental samenstel len. De spelers, die daar buiten de boot vielen, kunnen eventueel voor Vlaardingen competitie gaan spelen. „Hierdoor spelen zij ook op een hoog niveau en heeft Vlaardingen een sterk tien tal dat kan meekomen in de tweede klasse", aldus Smit. Om voor Vlaardingen uit te mo gen komen, zijn Piet Bastiaanse (die lager wilde gaan spelen), Ronald van Dijk, Dirk van Schaik sr. en Leo Mous ook lid geworden van VDV. „Verder blijven ze gewoon bij ons spe len." Het Vlaardingse tiental wordt gecompleteerd door: Ger- rit van Mastrigt, Dirk Tamboer. Wim Heuvelman, Rob van de Bosch, Erik de Heide en Arie Bom. Voor Schiedam blijven Ton Burgerhout en Dik van den Kerkhoff uitkomen. Nieuw in het Schiedamse team zijn Henk de Wit, die bij De Lier hoofd klasse-ervaring opdeed, en Dirk van Schaik jr., het jeugdig talent van Schiedam. De zes andere Schiedamse dammers zijn: Wim Vrijland, Edwin de Jager. Hans Lansbergen, Matthieu Smit, Tiny Mous en Adri van Huët. De samenwerking tussen Schie dam en Vlaardingen betekent ook dat beide teams voortaan hun thuiswedstrijden in dezelfde lokatie gaan spelen, namelijk De Vier Molens in Schiedam. VLAARDINGEN On danks het uitblijven van een positief advies over het rap port herstructurering van de veldsportsector, is de Vlaar dingse sportraad wel ac- coord gegaan met het instel len van een begeleidings commissie, die in de komen de maanden de sportclubs, die betrokken zijn bij deze ingrijpende reorganisatie, verder vorm zal moeten ge ven. Deze verrassende uitkomst is het resultaat van een discussie vorige week in de Vlaardingse sportraad naar aanleiding van het verzoek van burgemeester en wethouders om een positief advies af te geven op het eind rapport van de commissie her structurering. Ondanks veel waardering van diverse kanten voor het werk van deze werkgroep, waren het vooral de afgevaardigden van de politieke partijen in de sportraad, die nogal wat moei te hadden zich met een positief advies te binden aan dit rap port. „Eerst moet er meer dui delijk voor de sportclubs ko men in het rapport voordat ik een echt oordeel over deze in grijpende reorganisatie van de Vlaardingse sportsector kan geven", liet Cor de Jonge van SGP/RPF/GPV weten. John Ranshuijsen van VV2000 meende, dat nu eerst het colle ge van burgemeester en wet houders met een reactie moet komen. „Voor te veel proble men zijn nog geen oplossingen aangedragen zoals de verhuis kosten, de nieuwe accommo datie en op hoeveel velden er gespeeld kan worden, voordat ik een positief advies kan ge ven". Het spoedoverleg van de sectie veldsport, voorafgaande aan de sportraadsvergadering, zaaide nogal wat onrust. De honkbalvereniging Holy liet in een reactie weten de gevoerde procedure van deze sectie on zorgvuldig en laakbaar te vin den. „Diverse verenigingen konden bij dit overleg niet aan wezig zijn en bleken ook niet over de dezelfde informatie te beschikken. Tevens is naar onze mening niet op zo'n korte termijn een beslissing te nemen over een rapport, dat de toe komst van de Vlaardingse veldsport voor de komende 25 jaar vastlegt", aldus de reactie van de honkbalvereniging Holy. Sportwethouder Ton van der Steen concludeerde na een schorsing van bijna een half uur. dat hij eerder de in druk had gekregen, dat de sportclubs het in hoofdlijn wel eens waren met de uitkomsten van het rapport. „De bereid heid om te verhuizen is zeker aanwezig bij de sportclubs, maar ik heb nu begrepen, dat zij meer geranties willen heb ben", aldus de wethouder. VLAARDINGEN Bij de districtskampioenschappen standaard pistool behaalde het team van de schietvereniging Wilhelmina den vierde plaats. Het korps bestond uit de schutters J.Cardinaal, P.W.Lenos, en L.J.C.Dijkshoorn. In het individuele klassement scoorde J.Cardinaal met 503 punten een mooie tweede plaats. Verdere uitslag; 6e L.Dijkshoorn 473 punten, 9e R.C.Erkens 432 punten 10e P.W.Lenos 421 punten, 17e E.J.Rorey 402 punten en 18e L.van Lieshout 401 punten. Bij de districtskampioenschappen geweer knielend 50 meter verover de I.de Graaf in het individuele klassement een 7e plaats met 527 punten. SCHIEDAM - Op de sluitingsavond van handbalvereniging UVG werden ook de nieuwe trainers voor komend seizoen van zowel de dames- als herenselectie bekend gemaakt. Roy van Gurp wordt de nieuwe damestrainer. De Voorburger was de laatste jaren werkzaam bij de heren van Hermes uit de derde divisie. Zelf speelde Van Gurp eredivisie en trainde hij al eerder dames op tweede divisie niveau bij Olympus. UVG speelt eerste divisie. Ed Brugman gaat komend seizoen de heren onder zijn hoede nemen. Brugman, een echte UVG-er, was al trainer/coach van de heren junioren. Van dit team neemt hij voortaan alleen de coaching voor zijn rekening. Brugman is de opvolger van Ineke Kroon, die twee jaar de heren trainde en afgelopen seizoen degradeerde naar de afdeling. SCHIEDAM Denksport centrum Brandersstad organi seert op zaterdag 17 juni het eerste midzomernacht klaver jastoernooi. Het toernooi be staat uit vier ronden van 16 spellen. Per ronde worden de maat en tegenstander geloot. Het systeem is Rotterdams. Er zijn leuke prijzen te verdienen en er is bovendien een tombo la. Het toernooi duurt van 19.30 tot 24.00 uur en het inschrijf geld bedraagt 7,50. Meer informatie is te verkrij gen bij het denksportcentrum Brandersstad, Boterstraat 6, telefoon 4736466 of 4265496. door PETER SPEK CArE gouden leeuw IMCUS Tt IA4CHNGEN Teleurstelling na het laatste fluitsignaal hij De Hollandiaan-ploeg. Met slechts één doelpunt verschil verloor de Vlaardingse ploeg van favoriet Ancora. Ondanks een fel eindojfensief hleef de winnende treffer voor De Hollandiaan uit in de hekerfinale tegen Ancora. V- 25 Speelsters van (JVG I waren zaterdag tezamen gekomen voor de reünie.

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 15