winkelcentrum HET TV\I 1EEDE, PROFESSIONELE, ST n E ETF co lil Tweede Beneluxtunnel zet mes in volkstuinencomplex 'Wat zal Felix Rottenberg hier nou van hebben opgestoken DAVERENDE n I ij Steeds meer stankklachten ORANJE Jolie Hakkert uit de raad 'Nachtvluchten verbieden' Bestek gestolen O 1 Wandeling langs de Gagelroute V oorlichtingsavond politie in Noord 'Gras in park de dupe van Spectrumfestival' Het Nieuwe Stadsblad ZATERDAG 17 JUNI van 11.00-16.00 uur. De gehele dag doorlopende voorstellingen van diverse topartiesten SCHIEDAM De heemtuin- wandeling van zondag 18 juni gaat gewoon door, maar wel voordat de drukte van het Spec trumfestival losbarst. Heemtuin- medewerker Hans Buisman neemt de deelnemers vanaf 10.00 uur mee vanaf de ingang kinder boerderij 't Hoefblad, langs de Gagelroute, waaraan ook de moerastuin ligt. Die kan wat drassig zijn, het dragen van laar zen wordt dan ook geadviseerd. SCHIEDAM De politie houdt vanavond een voorlich tingsavond in wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein voor de bewoners van Noord. Aanvang: 20.00 uur. Doel van de avond is om het contact tus sen politie en burgers te bevorde ren. Hoofd Basiseenheid Noord, de heer Verbeek, geeft dan een presentatie over de werkwijze. Na de pauze om ongeveer 20.30 uur is een discussie gepland. SCHIEDAM Raadslid H. Metaal van Gemeente Belan gen maakt zich - met het Spectrumfestival op komst - ernstig zorgen over de kwali teit van het gras in het Bea- trixpark. Hij heeft hierover vragen ge steld aan het college van B W. Ook vorig jaar heeft Metaal zich kwaad gemaakt over de foutieve planning van werk zaamheden aan de wandel en fietspaden in het park rondom het Spectrumfesti val. Tot zijn niet geringe verba zing moest hij ditmaal con stateren dat een aantal ga zons, waarop komende zon dag activiteiten van het festi val zijn vastgesteld, in de af gelopen wintermaanden is opgehoogd en pas vier maan den geleden werd ingezaaid. „Op zondagmorgen 11 juni was het gras op grote delen van de gazons nog niet eens boven de grond", aldus Me taal. Van het gemeentebestuur wil het raadslid nu weten welke maatregelen zijn genomen om vernieling van het jonge gras te voorkomen; wat de kosten van eventueel herstel zijn; of de burgers van Schie dam hiervoor moeten op draaien en wat het college van B W in het vervolg gaat doen om dit soort wan toestanden te voorkomen. 1.300.000 010-4.699.911 010 - 4.699.444 SCHIEDAM Door de aan leg van de tweede Beneluxtun nel moeten 60 tuinen van het volkstuinencomplex Vijfsluizen plaatsmaken voor deze nieuwe verkeersader met een aanslui tend wegennet. Maandagavond, 12 juni organi seerde het bestuur van de Vijf sluizen een informatie avond voor leden en belangstellenden. Centraal op deze bijeenkomst stond onder meer de herinrich ting van het complex. Ook gaf een vertegenwoordiger van Rijkswaterstaat van de directie Zuid-Holland uitleg over de gang van zaken over de ontrui ming van de tuinen. Kwesties als schadeloosstelling en uitbetaling werden al in een eerder stadium afgehandeld. Voorzitter A. Doorn van de S.V. Vijfsluizen: „Op het mo ment dat bekend werd dat 60 tuinen moesten worden ont ruimd voerden wij een leden stop in en reserveerden de be schikbare tuinen voor tuinders die het slachtoffer werden van de aanleg van de tunnel." Vol gens Doorn hebben inmiddels 24 tuinders een andere tuin aan vaard, 25 mensen hebben hun stek, vaak wegens gevorderde leeftijd, opgezegd en plus minus 10 tuinders hebben nog geen beslissing genomen. „Dit bete kent dat een ledenstop niet noodzakelijk is. Daarom zijn Schiedammers die belangstel ling hebben voor een tuin van harte welkom. Men kan zich op De Vijfsluizen als gegadigde aanmelden en/of meer informa tie inwinnen tussen 10.00 - 11.00 uur op elke eerste zaterdag van de maand in het verenigingsge bouw op het complex. Een briefje naar postbus 187, 3100 AD gericht aan S.V. Vijfsluizen kan ook." Wrm m SCHIEDAM Op zoek naar Schiedam en dè Schie dammer... Dat was het motto van het driedaags bezoek van een zware PvdA-delegatie aan de stad. Vrijdag kwam partij voorzitter Rottenberg, zater dag de landelijke werkgroep Milieu en Energie, en maan dag was minister Melkert van de partij. Ook een aantal Tweede-Kamerleden gaf acte de presènce. De bedoeling was dat de politici van gedachten zouden wisselen met tal van Schiedamse inwoners. Dat lukte niet altijd even goed. Rottenberg kwam te laat en Melkert moest na krap een uurtje alweer op pad. Toch kijkt wethouder Wiegman met voldoening terug op het werkbezoek. „Contacten zijn aangehaald en de PvdA in Schiedam is, na alle proble men van de laatste tijd, weer eens positief naar voren geko men. Dat is winst." Oké, het weer zat vrijdagmiddag tegen. Regen kletterde op de straatstenen en wind teisterde de paraplu's. Maar om nou hele maal geen Schiedammer op straat aan te spreken, was wel de uiterste consequentie. Toch liet de PvdA-delegatie, met onder meer partijvoorzitter Rot tenberg en Tweede-Kamerlid Van Heemst, zich haast gedwee van de ene naar de andere be zienswaardige locatie in de bin nenstad loodsen. De markt, volgens de PvdA toch de 'ideale gelegenheid om Schie dammers in het centrum te on- moeten', .werd helemaal overge slagen. En tot overmaat van ramp brak Rottenberg de stads wandeling halverwege af, omdat hij ook nog naar een bijeen komst met jongeren toe moest. „Leuk dat hij hier was", zei een centrumbewoner. „Maar wat zal hij nou van Schiedam hebben opgestoken in zo'n kort tijdsbe stek?" Dynamiek De overige delegatieleden legden wel het volledige parkoers af, met uitleg van VVV-medewerk- ster mevr. Voigt. Dus ging het via de Nieuwe Passage naar de Lange Haven en van Het Neder lands Gedistilleerd Museum (in aanbouw) naar het Zakkendra gershuisje. Van Heemst toonde zich verrast door de dynamiek van Schiedam. Typisch was wel dat hij - hoewel jaren actief als raadslid in buur gemeente Rotterdam - nog nooit in Schiedam was geweest! „Leu ke stad, prima werkbezoek", vatte hij zijn indrukken samen. Vrijdagavond ging een PvdA-de legatie in De Blauwe Brug in de slag met de jeugd over het jonge renbeleid in de stad. Zaterdag stond het thema milieu en energie centraal, waarbij oud wethouder Zijdeveld een voor aanstaande rol speelde. Maandagmorgen werd, onder anderen door staatssecretaris Netelenbos van Onderwijs, in hoog tempo een aantal bedrijfs- scholen en opleidingsinstituten in Schiedam bezocht, 's Middags was het de beurt aan het bedrijfsleven. In het Prove- niershuys zouden enkele onder nemers hun visie geven. Minister Melkert van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en Tweede-Kamerlid Kalsbeek hoorden het aan en gaven com mentaar. Vooraf schilderde bur gemeester Scheeres een niet al te rooskleurig beeld van de werk gelegenheid in Schiedam. „Die stagneert", klonk het somber- tjes. „En met 4500 uitkeringen in de stad is dat niet best." Hij wees erop dat de meeste werklozen tegenwoordig een lage opleiding hebben en dat het niet gemakkelijk is om hen aan werk te helpen. „Een goed on dernemersklimaat kan daarbij helpen. Daar doet het gemeente bestuur alles aan." Onder vuur De ondernemers - De Bok na mens de Kamer van Koophan del, Ebers van Ebrex Logistiek, Van der Zande van Slavenburg Bouw en Smit van Controlec - namen eerst de minister onder vuur. Zij spraken van warrige wet- en regelgeving, met name wat be treft de persoonsregistratie, en vroegen om meer helderheid in het beleid. Melkert zette aanvankelijk de 'automatische piloot' op ('werk, werk en nog eens werk'), maar ging later toch wat meer gede tailleerd in op de kritiek. Jam mer was wel dat de bewindsman weg moest toen de discussie aar dig op gang leek te komen. Parlementariër Kalsbeek vroeg de ondernemers toch vooral puntsgewijs kritiek te leveren op wetten en beleid. „Met een term als 'rompslomperig' kan ik niet uit de voeten", was haar ver weer. Daarna waren er veel lovende woorden voor het college van B W, dat goede contacten blijkt te onderhouden met het bedrijfs leven. „Niets te klagen hier in Schiedam", luidde het oordeel van de ondernemers. Burge meester Scheeres en wethouder Wiegman konden dat oordeel wel waarderen. Maandagavond werd nog de Verenigde Glasfa brieken bezocht en het PvdA- werkbezoek werd, zoals het hoort in Schiedam, afgesloten in de kroeg. WATERWEG Bij de meld kamer van de DCMR Milieu dienst Rijnmond zijn in de maand mei 994 klachten over stankoverlast in behandeling ge nomen. Dit zijn er maar liefst 593 meer dan in mei' vorig jaar. In de eerste vijf maanden van dit jaar is het aantal stankklachten zelfs toegenomen van 2558 in 1994 tot 3121De grootste ver oorzakers van de stankoverlast in mei waren de bedrijven Farm Frites in Bernisse (38 klachten over een baklucht), Verstraeten Verbrugge Watco in Rotterdam- Botlek (35 klachten over chemi- Jonge jenever Oranje Vieux Oranje sche- en rubberstank) en de Ne- refco Pernis (34 klachten over zwavellucht). De meeste klach ten kwamen echter binnen op 19 mei na een aanvaring tussen twee tankers in deGeulhaven van het Botlekgebied. Hierbij kwam een hoeveelheid trimet- hylbenzeen in het water, waar van een deel via de Nieuwe Maas naar zee werd gevoerd. Dit leid de tot 139 stankklachten uit Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland. Voorts werd op 5, 6 en 7 mei stankcode 2 afgekon digd als gevolg van een combi natie van de uitstoot van lucht verontreinigende stoffen en sta biele weersomstandigheden. In deze periode kwamen circa 185 stankklachten bij de DCMR binnen. De meldkamer van de DCMR is 24 uur per dag ge opend voor het aannemen van klachten via tel. 4733333. ODC F2 UNIEK Het F2- team van fusieclub ODC heeft in haar eerste volledige seizoen een unieke prestatie neergezet. De ploeg bleef vanaf de eerste tot en met de laatste wedstrijd zonder puntverlies. Het won in die pe riode 17 competitiewedstrijden en zeven bekerwedstrijden. Het resultaat was tweemaal kam pioen en bekerwinnaar. SCHIEDAM Jolie Hakkert vertrekt uit de gemeenteraad. Het markante lid van Groen- Links kan door drukke werk zaamheden niet meer voldoen de tijd vrijmaken voor alle plichtplegingen van de raad. Opmerkelijk is dat Hakkert niet wordt opgevolgd door de eerstvolgende kandidaten op de GroenLinks-lijst bij de ge meenteraadsverkiezingen van vorig jaar, A. Kahramanoglu en H. Schoenmakers, maar door nummer zes. Jos Pool man. „Ik vind het hartstikke jam mer, politiek zit me aan 't hart gebakken", zegt Jolie Hakkert. „Maar het kon echt niet meer. Mijn baan bij het ARIC (Anti- Racisme Informatie Centrum - red.) is opgetrokken naar 32 uur. Daarbij geef ik veel cur sussen door het hele land; zo doende was het voor mij vaak onmogelijk om tijd vrij te ma ken voor alle commissieverga deringen, werkgroepen en an dere bijeenkomsten van de ge meenteraad. In een grote frac tie kun je nog wel eens wegblij ven, maar bij GroenLinks is dat onmogelijk. Aangezien Bart de Leede wethouder is, moeten Bea Oomens en ik alles samen opknappen. Dat hield ik gewoon niet meer vol. Ik vond dat ik te vaak absent was en dat Bea te veel werk toege schoven kreeg. Dan moet je op een gegeven moment een streep durven trekken. Ik heb er een paar maanden over nagedacht en toen mijn besluit genomen. Wel hoop ik dat men in de politiek nu eens wat meer gaat nadenken over de grote werk druk voor met name de kleine re partijen." Jolie Hakkert heeft vijfjaar in de raad gezeten en een gedegen reputatie opgebouwd. Voor de een was zij een 'marktwijf dat voor niets en niemand haar mond hield en voor de ander een 'diva' die goed onder bouwd altijd een eigen geluid liet horen in de Schiedamse po litiek. Haar verbale botsingen met oud-wethouder Zijdeveld zijn bijna legendarisch. Res pect voor haar inbreng had ei genlijk iedereen (op extreem rechts na, zoals vaak bleek tij dens de raadsvergaderingen, maar daar zal Hakkert niet rouwig om zijn). De nieuwe man in de Groen- Links-fractie is de 44-jarige Jos Poolman, de huidige partij voorzitter. Poolman, die 36 uur per week werkt bij de Consumentenbond, passeert daarmee de nummers 4 en 5 op de kandidatenlijst van Groen Links. Hierbij is het opzienba rend dat Adem Kahramanoglu op de reservebank blijft zitten. Tijdens de verkiezingscampag ne van het afgelopen jaar werd deze allochtoon vaak naar vo ren geschoven door Groen Links; zo'n 200 voorkeurstem men waren het resultaat. „Maar Adem is nog niet klaar voor het grote werk", aldus fractievoorzitter Oomens. „Door persoonlijke omstan digheden heeft hij zich niet ge noeg met de lokale politiek kunnen bezighouden. Ja, hij had nu graag in de raad gewild, maar wij hebben hem dat afgeraden. Voor Hans Schoenmakers geldt dat hij we gens privé-omstandigheden af ziet van zijn raadszetel. Zo kwamen we bij Jos Poolman terecht. Hij is goed op de hoog te van het reilen en zeilen in Schiedam, heeft veel ervaring met bewonersverenigingen en kan zo in het diepe worden gegooid. Dat is voor Groen Links nu van het grootste be lang." SCHIEDAM De adviescommissie milieuhygiëne Rotterdam Air- port wil dat er geen nachtvluchten meer worden uitgevoerd op de luchthaven. Het gaat met name om verouderde vrachttoestellen uit Afrika en Oost-Europa die te veel geluidsoverlast veroorzaken. Dit staat in een brief aan minister Jorritsma van Verkeer. De commissie wil dat de bewindsvrouw al begin 1996 deze vrachtvliegtuigen ver biedt te landen op Rotterdam Airport, in plaats van in 2002. In totaal 340 mensen hebben vorige week geklaagd over twee laag overvliegende vrachttoestellen. Vrijdagavond kwamen bij de DCMR 200 klachten binnen na het opstijgen van een Ilyushin 76, woensdag hadden al 140 inwoners van Schiedam en Rotterdam zich beklaagd over het lawaai van eenzelfde soort vrachtvliegtuig. Opmerkelijk is dat zondagavond uit de wijde omgeving naar de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond werd gebeld: niet alleen uit Hillegersberg-Schiebroek, Schiedam en Vlaar dingen, maar ook uit Spijkenisse en Hoogvliet. De dienst inventari seert de klachten en speelt ze door aan de leden van commissie 28, de commissie milieuhygiëne Rotterdam Airport. De commissie is onder gebracht bij de provincie Zuid-Holland en overlegt met de luchtha ven. Het grote aantal klachten (negenhonderd in twee weken) over lawaai van vliegtuigen trekt volgens DCMR-woordvoerder René Kuijper een zware wissel op het personeel van de meldkamer. „Bij dit soort klachtengolven zijn de telefoonlijnen van de meldkamer volledig bezet en bestaat de kans dat mensen die klagen over een probleem waar de DCMR wel iets aan kan doen, de meldkamer op dat moment niet kunnen bereiken. Mensen moeten echter wel blijven bellen als ze overlast van bedrijven of vliegtuigen ondervinden." SCHIEDAM Een 31-jarige man uit Rotterdam is donderdag avond bij de tramhalte aan de Koemarkt aangehouden door de politie. Getuigen hadden gezien dat de man bestek had gestolen uit een winkel. Bij controle bleek de verdachte 50 lepels en 26 vorken bij zich te hebben. Tegen de Rotterdammer is proces verbaal opgemaakt. WOENSDAG 14 JUNI 1995 QJEniE^BI 24-1440 WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 41 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen Rotterdam, Prins Hendrikkade 12 -16, 3071 KB Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: 010 - 4344022 Telefax: 010 - 4602727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, N. v.d. Marei Districtverkoopleider: J.D.M. Ivo (tel.: privé: 010 - 4.555.044) Accountmanagement: N. de Poorter (tel. privé: 070 - 3.282.694) J.T.A. de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Huis-aan- huisbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) 010 - 4.699.612/4.699.613 NS PvdA-top flitst door Schiedam *,N. •- "-/ƒ Het begin van het werkbezoek. Partijvoorzitter Felix Rottenberg wordt geflankeerd door bestuurslid Noordergraaf (links) en wethouder Wiegman. 9ê0n Imb8 I lal mm mm SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs. per liter 16.95, bij 12 flessen HO r/\ per liter I O»OU per liter 16.95, bij 12flessen HO Cn per liter I O .OU U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 De gaande vrouw en de komende man PV (10 t/m 17 juni) (Suggestie voor Vaderdag!) Heel bijzonder én lekker: Fruit in potten. Maar u kunt ze ook in de tuin planten. Niets is immers zo lekker als fruit uit eigen tuin! Tijdens-de Tuinfruirdagen: FR Ui f BOOMP JE IN POT Geschikte soorten: abrikoos, appel (volop in de vrucht), kers, peer, nectarine, perzik, pruim. Speciaal voor Vaderdag: Nieuw: TAYBERRY (leuising tussen framboos en braam) r a 50 in sierpot, volop in de vrud", compleet:J Z4, Tuincentrum Vollering, altijd iets bijzondersI TUINCENTRUM - DELFT RIJKSWEG 13 NR. 1 TIL. 018-97 08 25

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 3